Abbing, H. Oort, J. J. Dermout, D. P. M. Graswinkel, G. L. Krol, J. D. C. Koch en C. H. Boland. Een door den Gouverneur-Generaal vau Nederl.-Indië afgezonden telegram, Batavia 26 Maart, luidt: «alles wel, geen nieuws." BUITENLANDSCH NIEUWS. De Engelsehe bladen drukken zich omtrent de beweging op Sicilië welwillend uit. Sints zelfs Mazzini zijne vroegere droombeelden heeft op gegeven, om zijne stem aan de Sardinische Mo narchie te verleenen is van Noord tot Zuid ééa geest allen Italianen ingevarende geest vau eenheid onder een constutioneel koning. De strijd kan nu voor 't oogenblik welligt ten gunste van de Napelsche troepen nog uitvallen men kan den nationalen wensch van het bloed trachten te verstikken eene nationale beweging spreekt zich in geheel Italië uit en de opstand op Sicilië is even wettig als die, welke Lom- hardijë en midden-Italië aan Koning Victor Emmanuel geleverd heeft. Garibaldi's komst op Sicilië zal aan de zaken een gansch ander aan zien gevenwant zonder hulp van buiten kou den de Sicilianen niet op de zegepraal rekenen tegen over de talrijke Napolitaansche benden. De geheele zaak heeft zich de Koning van Na pels echter zelf te wijtenomdat hij alle gedane waarschuwingen heeft in den wind geslagen en zich slechts gehaat weten te maken, zoodat er alle kans is, dat hij weldra de gebannen Itali- aansche vorslenfamilien zal moeten vermeerderen. Bij gelegenheiddat eenige verzoekschrif ten uit Dusseldorp en Keulen over de rijnscheep- vaartregten waren iDgekomen, hebben eenige leden der Pruissische Tweede Kamer op de nadeelen gewezenwelke de tollen op den llijn aan de vaart op dien stroom berokkenen en den wensch te kennen gegeven, dat Pruissen die staten, welke eene afschaffing of vermindering der tollen bleven weigeren, door represailles daartoe zou dwingen. De regering wees het denkbeeld van represailles van de hand, met bijvoeging, dat Pruissen aan eene algeheele opheffing der tollen niet kan denken omdat kleinere staten zoo als Nassau en Hessen, niet tot de afschaffing dier tollen willen besluiten. Ten slotte nam de Ka mer het besluit, om bij de regering aan te dringendat er ten spoedigste maatregelen tot vermindering der tollen op den Bijn en tot afschaf fing van den loodsdwang zullen genomen worden, i SUit Kome wordt de aankomst te Triest van 1000 Ieren berigt, die naar Ancona wen- schen overtestekenom in het leger van den Paus te worden ingelijfd. Men meent dat deze heldhaftige mannen uit de Vereenigde Staten komen, of wel uit Ierland zijn afgereisd, met bestemming naar Amerika, doch dat zij zich onder weg bedacht hebben en daarom van koers zijn veranderd. PER TELEGRAAF. LONDEN, 12 Mei. Consols3 pCt. PARIJS, 12 Mei. Rente WEENEN, 12 Mei. Metaliek Nationale - Wissel p. Londen AMSTERDAM, 12 Mei. Nederland Werkelijke Schuld 2p - v Certificaten 4 Spanje Obligatiën1V llinnenlandsche 3 - Rusland 1798/1816. 5 - 1828-29 5 Hope4 Stieglitz A Comp. 4 - 1855 5 Oostenrijk Metaliek 5 - 2f Rente Amsterdam 5 Nationale 5 Wissel Londen k/z Markten flaauw-* 95'. 70.10 69.60 79.50 13.22 64 99 36 «4 1034 804 994 m 26 69| 54j. 11.70 LONDEN 12 Mei 's nachts. In de zitting van het Hoogerhuisj deelde Lord Wode- house mede, dat Engeland voordeelige tractaten ge sloten heeft met Honduras en Nicaragua. De overtogt van de landengte van Panama zal voor alle volken openblijven. In het Lagerhuis verklaarde Lord Russell, dat de Fransch-Engelsche onderhandelingen betreffende New-Foundland bevredigend vooruitgaan. Voorts ver klaarde hijdat Frankrijk geene troepen naar de ge neutraliseerde provinciën zal zendenvoordat het Sar dinische parlement het tractaat zal hebben aangeno men. Frankrijk neemt echter betreffende dit gebied geene verpligtingen op zich. De Sollicitor General verklaarde, dat bloote geldinzamelingen voor Garibaldi in Engeland niet met de wet strijden. LONDEN, 12 Mei. Het gerucht loopt, dat Garibaldi rijkelijk van geld en kanonnen voorzien is. De plaats zijner landing ia noch niet met juistheid bekend. Eene afdeeling der Engelsehe vloot is naar Sicilië gezonden tot bescherming der Engelsehe onderdanen. LONDEN 12 Mei. Tweede depêche. Frankrijk heeft beloofd het verkeer aan de gren zen van Zwitserland gemakkelijker te zullen maken. Garibaldi is op Sicilië geland. Talrijke Staatsdepê- ches worden gewisseld. 'sGRAVENHAGE, 12 Mei. De Tweede Kamer beeft na langdurige discussien en bestrijding van het amendement Dullert door de Ministers van Binnenlandsche Zaken en van Justitie aangenomen: 1°. zonder hoofdelijke stemming het voorstel tot verzending der adressen aan den Minister van binnenl. zaken, met verzoek om inlichting; 2°. met 37 tegen 22 stemmen, dat de Kamer van oordeel isdat het bepaalde bij Art. 6 laatste lid der concessie Spoorweg Scheveningen Woerden daarin niet mogt zijn opge nomen zonder voorbehoud van bekrachtiging bij de wet. De Eerste Kamer is bijeengeroepen tegen 1° Junij. Z. K. H. Prins Peter van Oldenburg, halve broe der der Koningin is alhier aangekomen.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3