mJ middel van een ijzeren hek van het geheele ter rein, zoo aan de land- als zeezijde, het verblijf in alle opzigten aangenamer en vrijer zal maken. Heden heeft op den Burg de monstering plaats gehad van de Heeren, die deel zullen uit maken van den gecostuineerden optogt, op den llenJunij aanstaande te houden waarbij bijzon der in het oog is gevallen de kostbare en sier lijke kleedijwapening enz., die alsdan in die optogt zullen prijken. Zeker is hetdat nu reeds eene voorstelling kan worden verkregen van de luisterrijke wijze, waarop dit Leidsch studenten corps het 285 jarig bestaan van de Stichting der Hoogeschool zal vieren. Wij vernemen dat eerstdaags de geschiedkundige bijzonder heden betreffende de intrede en huldiging van den Hertog van Anjou en de verdere personen, die daarbij tegenwoordig waren, door de zorg der Commissie tot regeling der Maskerade het licht zullen zien. Die Commissie verdient aan vankelijk hoogen lof voor de uitmuntende wijze, waarop zij zich van hare moeijelijke taak kwijt. Woensdag werd de nieuw gemaakte grind weg, gaande van'het station Piet-Gijzenbrug van den Holl. Spoorweg door Noordwijk en Kat wijk naar Wassenaar, door den aannemer D. Volkerse in goede orde opgeleverd en voor het publiek gebruik geopend. Deze belangrijke weg- verbetcring is tot stand gekomen door de za- menwerking van gemeente- en ambacht-besturen en particulieren, met Z. K. H. prins Frederik der Nederlanden aan het hoofdondersteund door bijdragen van het rijk en de provincie. Hier door is eene lang bestaande behoefte voorzien. De oude groote route van 's Gravenhage naar Amsterdamdie vóór het leggen der vaste brug over den Rijn aan het Haagschouw, in het be gin dezer eeuw, over Wassenaar, Katwijk en Noordwijk liep, is alsnu een goede rijweg ge worden die ongetwijfeld velen naar deze schoone duinstreek zal voeren. Het bezoeken van het lommerrijke Wassenaar, van de aangename zee badplaats Katwijk en van het om zijne bloemen en kruiden belangrijke Noordwijk, kan thans op eene gemakkelijke en behagelijke wijze ge schieden. Maandag is door de commissie voor de zaken der Protestantsche kerken in Oost- en West-Indic alhier plegtig in de Evangeliedienst bevestigd de heer G. W. Smits, kandidaat bij het provinciaal kerkbestuur van Utrechtberoe pen tot predikant bij de Zuid-Afrikaansche Re publiek. Ook zijn in die vergadering, na afge legd examen, tot de dienst des Evangelies onder de Heidenen bevoegd verklaard de zendeling- kweekelingen C. J. van de Liefde, A. Sehwarz, A. Visser en C. Pocnsende beide eersten naai de Minahasa van Menado, de beide laatsten Java bestemd. roepen bij de Hervormde Gemeente te ventogen Ds. D. Gildemeester te Elburg, dJielrauiden Ds. W. J. Jorissen te plat je I tem, en voor het beroep naar 's Gravemoer be dankt door Ds. W. Kraijenbelt te Scheveningen. Op het drietal te Middelburg zijn geplaatstDs. D. Chantepie de la Saussaye te Leiden, E. J. W. Koch te Oosterwijk en L. Schouten te Vianen. De 's Gravenhaagsche afdeeling der Hol- landsche Maatschappij van landbouw zal van 10 tot 13 September aanstaande eene tentoonstelling houden van bloembouquettcntuinvruchten er bloemgewassen. Uit 's Gravenhage berigt men dat binnen eenige dagen de kermis aldaar een aanvang neemt, maar dat het opmerkelijk is, dat de ker missen van jaar tot jaar schijnen te verminde ren voor zooveel betreft het bezoek der koop liedenzoodat het schoone Voorhout, vroeger het glanspunt van al wat kunst en weelde op levert, mogelijk binnen een paar jaren slechts alleen zal zijn ingenomen door een tal van wal mende broedertjeskramen. Wel een bewijs dat de instelling zelve mag geacht worden buiten den tijd te zijn. Donderdag hield het Nederlandsch genoot schap tot zedelijke verbetering van gevangenen te Amsterdam de gewone jaarlijksche vergade ring. Zeer gewigtig waren de mededeelingen over de verblijfplaats van jeugdige ontslagenen te Leidenwaaruit bleekdat reeds een vrij groot getal knapen sedert het kortstondig bestaan van die inrigtingaldaar was onderwezenopgevoed en sedert in verschillende betrekkingen werkzaam, Daarop werd nog in het breede gesproken over_ de vraagwelke gepaste middelen nog behalve I de bestaande, zouden kunnen worden aange-| wendom het lot der jeugdige ontslagenen te verbeteren en hen voor verder verval tot misdrijf te behoeden. De Leidsche Gemeenteraad zal Maandag a. s. 's namiddags te 2 uur weder eene zitting houden en alsdan beraadslagen over de invoe ring van een plaatselijken ijk op de botervaten, Eene telegrafische depêche uit Batavia be rigt de aankomst der schepen: Maasstroom, kap, Melleman Antoinette Sera-planekap. Vietor ec Comm. des Konings van der Heimkap. vas Santen. BUITENLANDSCH NIEUWS. Volgens telegrafische berigten uit Weenenj heeft Frankrijk Piemont doen besluiten om he; regt van den Paus te erkennentot het inroe pen van de hulp vau Napels ten einde de ordi in Rome te handhaven. Piemont zal cr zich ni« tegen verzettenals de Napolitanen na het ver trek van het Fransche leger uit den Kerkelijkei Staat het pauselijk leger versterkenonder voor waarde echter, dat generaal de Lamoricière gee: poging zal doenom de legatiën voor den Pau te heroveren. Naar men zegt, is nog een vierde vaar-

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 2