bedrog, dat daarmede gepleegd is, liet gcbragt. Men pakt Scliotscke haring in Hollandsche fust, gebloemlaagd met haring van onze visscherij. Op het fust wordt het woord Holland of het Kroonmerk gebrand. De regering kan hier niet tusschenbeiden komen deze kwalen genezen zich zeiven. (Eene gewigtige wenk bij het ne men van maatregelen voor het ijken van boter- vaatwerk. Een geijkte boterton bezit een vrijbrief, om onder de benaming van Leidsche holer in den handel te brengen wat men wil en alzoo den eerlijken handel te bederven en te benadeelen. 't Is veel gemakkelijker waarborgen te vinden voor deugdelijk vaatwerk dan de misbruiken te voorkomen die met geijkt vaatwerk worden gepleegd. De keuring van boter is van oneindig meer belang en de ervaring heeft geleerd, dat onder de heerschappij eener provinciale keur de handel in Leidsche boter met geijkt vaatwerk zeer veel heeft geleden. Men zou nu niet behoeven overtepakken, om het-bestaande kwaad te laten voortduren). Vrijdag 18 Mei zullen worden aanbesteed de werken en leverantiën, vereisoht tot de stich ting van een koloniaal militair-invalidenhuis op Bronbeek, aan den straatweg tusschen Arnhem en Velp gelegen. De Leidsche Gemeenteraad zal Donderdag te twee ure vergaderen en o. a. in behandeling ne men de voorwaarden, waarop de militaire gebouwen der Gemeente aan het Rijk voortdurend in ge bruik worden afgestaanalsmede de stukken betreffende de invoering van een plaatselijken ijk op het botervaatwerk. BUITENLANDSCH NIEUWS. De Generaal Lamoricière heeft als opperbe velhebber van het Pausselijke leger 40 000 frs. soldij 's maands en een prachtig hotel ten gebruike in de nabijheid van het Vatikaan. Volgens telegrafische berigten, bevestigt zich het gerucht, dat Garibaldi in den nacht van den 5en op den 6en Mei naar Sicilië is vertrokken. De Piemontesche regering had de in beslagne ming bevolen van de ammunitie, welke in de nabijheid van Genua was bijeengebragt en liet tevens het vertrek der schepen uit de havens surveillerendoch het expeditionaire vaartuig had scheepspapieren voor Malta en bevond zich sedert twee dagen in open zee. Garibaldi heeft zich later naar dit vaartuig begevendat in plaats van naar Malta naar Sicilië is vertrok ken. De Piemontesche regering doet al wat in hare inagt is en protesteert tegen elke deloijale handelwijze, welke nieuwe mocijelijkheden in Italië zoude kunnen te weeg brengen. JJe KölniscJie Zeitungeen Duitsch blad iii^N<derland in het vorige jaar ook veel Zgèlezeu werd, om zijne beschouwingen over den •-» fïtaliaatischeii oorlog, die meer naar de zijde van öösteqrijSr orerhelden behoort ook thans tot de dagbladen, die in Oostenrijk verboden zijn, Maandag 11. heeft te Stokholm de plegtige huldiging des Konings van Zweden en Noorwegen plaats gehad. De bekende astroloog Johann Karl Vogt te Munchen heeft zich door een pistoolschot van het leven beroofd. Men schrijft deze noodlottig;! daad daaraan toe, dat de overledene een bijzonde-M bijgeloof koesterde omtrent den invloed der he- 1 melligchamen op het ondermaansche en zich t; I grond daarvan met groote geldspeculatie!! hi ingelaten, waarbij echter het hem door de stei ren voorspelde niet bewaarheid werd, zoo dat ongelukkige eindelijk in verwikkelingen geraakte waaruit hij zich niet meer kon redden. Te Londen is het deelnemen aan, en he] oefenen van vrijwillige scherp-schutters-corpsec mode geworden. Men wordt daarvan lid, om eer der mooije uniformen te dragen. In 1804 hai Engeland 14676 vrijwillige miliciensnu 150.OOI en spoedig 200.000. De tirailleurs van Oxforii hebben op enkele ornamenten na dezelfde uni formen als de Afrikaansche jagers in Frankrijk De geheele uitrusting kost ongeveer 25 poni! of 300 en voor het geheel kan men rekenen] dat 75 millioen daaraan besteed wordt. Eiker Zaturdag te vier ure komen de vrijwilligers bij een en de wapenoefeningen worden voor veli jongelieden een voorwendsel, om aan de een- toonigheid van den Zondag te ontkomen en on gehinderd te kunnen rooken of hun baard 0[ den voet van oorlog interigten. Een boer uit Normandië, die zich eeni» gevogelte uit het hoenderhok van zijn buurmai had toegeëigend, moest deswege voor de regt- bank verschijnen. De President vroeg hem waarom hij zich aan dit misdrijf had schuldig gemaakt? Wel de reden is zeer eenvoudig, antwoordde de Normandiër, op die geslepen! wijze, die hun allen eigen is, die hoender hadden een zeer hartstogtelijk verlangen in mijl hok plaats te nementoen ik dit bespeurde heb ik hun gevoelen gevraagd, doch, daar zi niets hebben geantwoord, heb ik ze geannexeerd krachtens het spreekwoord, «die zwijgt, coc senteert." De leden der regtbank konden zich niet weei houden te glimlagchendoch de annexionis van eene nieuwe soort werd niettemin tot eenig dagen gevangenisstraf veroordeeld. De Bisschop van Forli heeft vijftien pries ters in zijne diocese geschorstomdat zij een adrt van gehechtheid aan den Koning hebben ondei teekend. Het aantal priesters, die in Toskanet in de Romagna hunne adhesie hebben geschot ken aan de Regering, zal echter het Hof vz Rome terughouden van verdere dergelijke maai regelen, waardoor slechts zijn weinigen invloc op het meer verlichte deel der geestelijkhei zou uitkomen. Te Modena is de aartsbisscho| mgr. Cugini, niet tegenwoordig geweest bij hi Te Deum, dat in de hoofdkerk tereerevande

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 2