ËIDSGH DAGBLAD. N°. 50. Zaturdag 28 April. A0. 1860. Het Dagblad kost in de 3 maanden 1.95. Afzonderlijke Nommers 3 Cents. li Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42m.;12 u. 7 m.; 3 u. 4 ra.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 12 u. 59 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 28 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfabriek en op de Nienwstraat: 'smorgens te 7 ure 30 miD., 'smiddags te 12 ure, 'snamiddags te 3 ure 45 min., 'savonds te 8 ure 30 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wethouders Maandag en Donderdag 11 ure. Commissie van Fabricage, Dingsdag 12 ure. Burgemeesterdagelijks te 10 ure. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 ure. Zon- en Feestdagen uitgezon derd. Thesauriedagelijks van 102 ure. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, "Wijk V, N°. 328, *s morgens van 910 ure. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 ure en van 3 6 ure. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van S4, van het Kadaster en de Hypotheken van 94 ure. BINNENLANDSCH NIEUWS. De Tweede Kamer zal waarschijnlijk slechts - ene kleine maand bijeen blijvendaarin alleen 1' fdoen de kleine ingekomen wetsontwerpenen nderzoeken de wetsvoordragten nopens de spoor- egen en de regterlijke organisatie. Na de ver kiezingen in de maand Junij zou de Kamer hare zittingen hervatten, als wanneer men hoopt, dat alsdan de antwoorden der regering gereed zul- 'len zijn op de uitgebragte verslagen betrekkelijk e twee evengenoemde wetsontwerpen. De wet tot amortisatie en tot het belee- en van geld op onderpand heeft gisteren in de ictien der Tweede Kamer grooten tegenstand ntmoet, wat betreft het geven van geld in be lening. Men wilde vooreerst de beleening be- erkt hebben tot Nederlandsche fondsen en in .ilen gevalle wenschte men betere waarborgen Irpor de controle te bezitten. Woensdag 11. heeft aan het Ministerie van Marine de aanbesteding plaats gehad der levering van 3.000.000 Ned. ffi steenkolenten dienste Van het maritiem etablissement te Willemsoord. Dc minste inschrijver was de heer van Bemmel te Haarlem voor de som van f 14.69 de 1000 Ned. ponden. Door den Voorzitter van de Tweede Ka- ,er der Staten-Generaal, den heer van Reenen il den 3en Mei a. s. in het hotel de Oude beien aan de leden dier Kamer, een diner wor- en aangeboden. Heden hebben twee zaken gediend bij de rondissements-regtbank te 's Gravenhage tegen 'Kkeren J. de J., te Naaldwijk wegens fraudu- sen invoer van vet. Opmerkelijk is daarbij de or den verdediger Mr. Weenink aangevoerde illing, namelijk, dat, wanneer al het vet, dat 'ver of schoon is en niet voor consumtie bestemd, ch voor consumtie bruikbaar, belastbaar is, dit de ondergang moet zijn voor de kaarsen fabriekanten en alzoo handel- en nijverheid zou tegenwerken in plaats van beschermen. Pleiter betoogde daarbij tevens, dat er eene leemte be stond in de verordening op het geslagt van 28 December 1859 en wél de bepaling, dat er moest voorgeschreven zijndat alle vet, voor kaarsen makers bestemd, moest worden vermengd met andere bestanddeelenwaaruit het doel van het gebruik kennelijk zou zijnomdat anders uit die verordening zou moeten opgemaakt wordendat al het schoone vet, al ware het nog zoo over vloedig en in grooten voorraad voorhanden moest verbruikt worden tot voedsel van den menschhetgeen niet altijd mogelijk kan zijn. Met belangstelling wordt de uitspraak tegen Maan dag aanstaande te gemoet gezien. Het Prov. Geregtshof in Zuid-Holland heeft Donderdag uitspraak gedaan in de zaak van A. S. Sprenger te Hellevoetsluis, appellant van een vonnis der regtbank te Briellewaarbij hijter zake van het opkoopen van militaire equipementstukken tot gevangenisstraf en geld boete was veroordeeld. Het hof heeft den bekl. vrijgesproken, op grond dat het feit niet vol doende was bewezen. Van het begin der maand Mei tot de helft der maand Julij aanstaande zal in de gemeente Teteringen worden gehuisvest een detachement van het regement rijdende artillerie ter sterkte van 1 officier en 14 onderofficieren en manschap pen, voorzien van het noodige materieel, ten einde te worden gebezigd bij de practische oefeningen der kadetten der Kon. Militaire Academie, welke gedurende dien tijd zullen camperen. Woensdagmiddag hebben de in bereiding zijnde stoffenin het Laboratorium van de Haarlemmeroliefabriek, onder de firma C. de Koning Tilly te Haarlem vlam gevaten is dien ten gevolge het corps brandblusschers on-

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1