druk gemaakt en de meeste der separatistische leiders gewonnen heeft. De ook in Leiden bekende diqhter en taalkun dige Hoffmann von Fallersleben zal Weimar verla ten, alwaar hij sedert eenige jaren gevestigd was. Hij begeeft zich met zijne familie naar Corvey aan de Wezer. De hertog van Batibor heeft hem het bestuur over de vorstelijke bibliotheek te Corvey opgedragen. Het eerste deel van Hoffmann's Findlinge zur geschichte der Deut- achen Sprache und DichLungheeft thans het licht gezien, en waarschijnlijk zal nog in dit jaar een nieuw deel (Pars XII) zijner Horae Belgicae door hem worden uitgegeven. Berigten uit Sicilië behelzendat te Pa lermo 5 a 600 dooden en gewonden zijn gevallen waarvan een derde tot de troepen behoorde, De monniken van la Gancia boden het krachtigst weerstand, tien of twaalf zijn op de barricaden gesneuveld, terwijl de overige in hechtenis zijn genomen. Zij hadden door hun klokje den in- surgenten het sein gegeven en toen deze niet slaagden in hunne pogingenom de posten te overweldigen, vonden zij in het klooster eeue schuilplaats met de noodige middelen en hulp troepen, om den strijd voort te zetten. Ook in 184S onderscheidden zich verscheidene kloosters op Sicilië door hunne verbittering tegen de Na- politanen. Berigten uit Konstantinopel melden dat de ongeregeldheden van de Grieksche kerk wer den uitgelokt door het binnendringen der gen darmes. De christenen hebben zich beroepen op hunne privilegiën. Oostenrijk is tusschen beiden gekomen als beschermer der Grieken. Bijna alle gemeenten in het gebergte heb ben met eenparigheid van stemmen voor de in lijving van Nizza 'bij Frankrijk gestemd. Reeds is de uitslag der stemming in 70 gemeenten bekend, terwijl men tot dus ver slechts 70 stem men tegen de vereeniging telt. Volgens berigten uit Weenen is het ont slag van den Aartshertog Albert als gouverneur van Hongarije door den keizer aangenomen. De 1 generaal Benedeck is tot zijn opvolger benoemd. Die benoeming is zeer populair in Hongarije en er bestaat alle hoop, dat zij aldaar een goeden indruk zal maken. Messina was Maandag .11. rustig; de handel hernam zijn loop. Een aantal jongelie den, die aan den opstand hadden deelgenomen waren landwaarts in gevlugt. Vier groote vaartui gen uit Calabrië, verschenen met het doel om te plunderen, waren door het vuur van de citadel ontvangen. GRONINGEN, 17 April. Tarwe zeer gewild en tot verhoogde prijzen. 130 Nieuwe roode 9.90. Rogge ook meer gevraagd en tot 15 ets. verhooging aan gebruikers. 123 Pruis- sische 7.15. DORDRECHT, 19 April. Tarwe op het laatst der markt minder vlug. Puike Jarige Witte Zeeuwsche 11.20. Gerst wel te plaat sen. Koolzaad eetie betere stemming. PER TELEGRAAF. LONDEN, 20 April. Consols 3 pCt. 94* PARIJS, 20 April. 70.15 WEENEN, 20 April Metaliek Nationale 79.80 Wissel p. Londen 13.25 AMSTERDAM, 20 April. Nederland Werkelijke Schuld 2} 64 Certificaten 4 98 Spanje Obligation i 1v 34}* Binnenlandsche 3 - 44 rV Rusland 1798/1816 5 103} 18 28 "29 5 101} - Hope 4 Stieglitz dc Comp. 4 - 81} 1855 5 - 99} Oostenrijk Metaliek 5 48 2J- 25} Rente Amsterdam 5 - 71} Nationale 5 55}} Wissel Londen k/z 11.70 Koolzaad pr. Mei 08 October. 71 Raapolie vliegend 38 pr. Mei 37} October 41 Lijnolie pr. Mei 29} - October 32 Oostenrijk Met. Coupons Nationale Coupons Fondsenmarkten zeer vast. Tarwe on- veranderd. Rogge stil. LONDEN, 20 April. Hollandsche boter 94 sh. Granen vaster. LONDEN, 19 April. Horsman interpelleert over de Savooische questie en verlangt een protest van Engeland. Lord Russell antwoordt, dat Engeland geen recht heeft, te protes teren, maar even als al de andere mogendheden zich er tegen heeft verklaard. Frankrijk wil over de waar borgen, aan Zwitserland te geven, eene conferentie bijeenroepen waarover thans met de groote mogend heden wordt onderhandeld. LONDEN 20 April 's nachts. Kinglake keurt Horsman's vordering van een pro test af. Lord Palmerston verdedigt Lord Cowley tegen de aanvallen van den heer DutF. Fitzgerald vindt de verklaring van Lord Russell onbevredigend, daar het onbekend is, of de Zwitsersche quaestie hangende zal blijven, totdat het Congres bijeenkomt. BERN 20 April. Het blijkt, dat de berigtendoor Reuter dezer dagen betreffende de Zwitsersch Savooische aangelegenheden medegedeeld, uit de lucht gegrepen waren. Noch Oos tenrijk noch Rusland zullen achterblijven, Zwitserland's rechten te verdedigen. ROME, 20 April. Monseigneur de Mérode vervangt Antonelli. De or ganisatie der armée gaat vooruit.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3