DAGBLAD. Zaturdag 21 April. A*. 1860. Het; Dagblad kost in de 3 maanden f 1.95. Afzonderlijke Hommers 3 Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam tef 9 u. 42 m.; 12 n. 7 m.; 3 u. 4 m.; 6 n. 9 m 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 12 u. 59 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 28 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfabriek en op de Nieuwstraat'smorgens te 7 ure 30 min., 'smiddags te 12 ure, 'snamiddags te 3 ure 45 min., 'savonds te 8 ure 30 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wethouderst Maandag en Donderdag 11 ure. Commissie van Fabricage, Dingsdag 12 ure. Burgemeesterdagelijks te 10 ure. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 ure. Zon- en Feestdagen uitgezon derd. Thesauriedagelijks van 102 ure. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, Wijk V, N°. 328, 'smorgens van 910 ure. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 ure en van 3 6 ure. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9 2 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van het Kadaster en de Hypothekenvan 94 ure. BINNENLANDSCH NIEUWS. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der Jir. belastingen en accijnsen te Breda J. G. Jeiszenthans te Lobith. De opbrengst der rijksmiddelen is over de aand Maart 1860 211.142.56 meer geweest an in Maart 1859. De Prins-regent van Pruissen heeft aan onzen stadgenoot Dr. C. Leemans ten geschenke Iegeven, een exemplaar van het kostbare werk )enkmaler aus Aegypte und Aethiopien von R. epsius12 banden zeer groot folio. De heer Mr. J. H. G. Boissevain is tot d der provinciale staten van Gelderland in het district Arnhem verkozen. Men berigt, dat Z. M. de koning in de ■olgende week naar het Loo zal vertrekken, L De opening van het badsaisoen te Sche- iveningen is bepaald op Maandag den 18 Junij aanstaande. Den leD der volgende maand zullen de ka- detten der kon. mil. acad., behoorende tot het 8e en 4e studiejaar, het nabij Breda gelegen kamp «trekken en aldaar gekampeerd blijven tot 15 ulij aanstaande. Een detachement van het «taljon mineurs en sappeurs uit Utrecht zal et kamp in gereedheid brengen. Naar men verneemt is de 1* luit. den Beer Poortugael van het 2" batallon van het 6e reg. infanterie, te Breda in garnizoen, naar 's Hage Itertrokken en zal hij aldaar gedetacheerd wor den bij het dep. van Oortog. De audiëntie van den Minister van Oorlog Kal op Dingsdag a. s. den 24c" dezer, geen plaats hebben. Naar men verneemt is de kapitein C. J. pan Orsoy Veeren van het 2e reg. vesting artillerie in zijnen rang en anciënniteit overge plaatst bij het le reg. vesting-artillerie. Donderdag heeft het Provinciaal Geregts- hof in Zuid-Holland uitspraak gedaan in zake van den tweeden portier in het gemeente-zieken huis te Botterdam, die door de Arrondissements- Kegtbank aldaar was veroordeeld tot twee maan den gevangenisstraf ter zake van ontvreemding van een 25 cents stuk. Het Hof heeft het von nis der regtbank vernietigd, op grond dat de arglist ten deze niet voldoende was bewezen, en hem diensvolgens vrijgesproken: de kosten te dragen door den Staat. De aanvrage van de Heeren Bredius c.s. betreft eene concessie tot den aanleg en de ex ploitatie van ongeveer 995 Ned. mijlen op voor waarde, dat zij verleend wordt voor 99 jaren; dat de aanleg der groote bruggen en der kunst werken tot afdamming der rivieren geschiedt op kosten van den staat, tenzij men daarmede de concessionarissen wilde belasten tegen vergoe ding van eene subsidie van 25 millioendat van staatswege in plaats van rentegarantie, eene ondersteuning wordt verleend van 32 millioen te betalen over een tijdvak van acht jaren. De aanvragers zijn verzekerd van de benoodigde ka pitalen, terwijl de spoorwegen en kunstwerken zullen worden voltooid binnen den tijd van acht jarennadat de plannen en ontwerpen door de regering zijn goedgekeurd. Niet onbelangrijk is het te vernemen, wat door onzen Stadgenoot, den heer J. Kneppelhout, in zijne gemeenzame brieven uit Engeland wordt medegedeeld ten aanzien van het personeel in de fabrieken te Manchester: «Te Londen had men mij aanbevolen te Manchester de scholen te gaan zienaan de groote fabrieken en katoenspinne rijen verbonden. Volgens de Factoryact is den eigenaars opgelegd zorg te dragen, dat ieder kind op hunne fabrieken werkzaam, dagelijks drie uren onderwijs ontvangt, en nu heeft men dus bepaalde scholen voor de zoodanige kinde-

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1