n wel rustig ismaar in weerwil daarvan zich toch zekere bewegingen doen opmerken die door de Engelsehen schijnen te worden te weeggebragt. Men verzekert, dat eenige vreemde agenten eene partij zoeken te organiseren die bepaaldelijk ten doel zou hebben, om Sicilië onder het bestuur van Engeland te brengen. De Kerkelijke ban thans uitgesproken herinnert in alle opzigtenzoo wat den vorm als den inhoud betreft, aan die in 1809 na den inval der Franschen binnen Home door Pius VII over Napoleon I werd uitgesproken. Destijds werd zij even als nu te Rome slechts aangeplakt, zonder hen, dien het betrof te noemen, maar in het algemeen gesproken van allen, die aan den inval hadden deel genomen. Hoogstbelangrijk is de uitgave van twee kaar ten te Parijs, waarvan de een Europa in 1760 en de andere Europa in 1860 voorstelt, omdat daarin wordt aangetoond, dat Frankrijk zich sedert dien tijd in Europa en in het overig ge deelte der wereld zeer weinig uitgebreid heeft terwijl de andere Mogendheden, Engeland in 'tbijzonder buiten Europa, aanzienlijk vergroot zijn. De Pruissische regering heeft aan den bondsraad eene nota gezonden waarin aan Zwit serland krachtige ondersteuning werd toegezegd. Ten gevolge eener treurige plaatsgegrepen teleurstelling zal de prinses Frederik Wilhelm van Pruissen in Junij hare bevalling niet te ge- moet zien. Men schrijft uit Homburg het volgende: Zeker Spaansch heer, G. genaamd, een der sterkste spelers die ooit hebben bestaandoet op dit oogenblik onze speelbank sidderen. Hij speelt gedurende 12 uren achtereen zonder ophouden bij elk spel het maximum. Op dit oogenblik wint hij reeds 1,500,000 fr. De heer B„ een der directeuren van de bank, is in allerijl met eene som van 2 millioen Fransche bankbilletten uit Parijs gekomen om de speelkas te verster ken. Onmiddelijk na zijne aankomst werd een billet in de koerzaal opgehangen, waarop men las, dat de inleg bij de bank bij het trente-et- tfuaranledie 200,000 fr. was, op 300,000 fr. was gebragt, en dat het maximum van het spel voor eiken speler, dat S500 fr. was, werd ver hoogd tot 12,000 fr. Uit Frankfort komt men in groote menigte herwaarts, om den moed en de koelbloedigheid van dezen geduchten speler te bewonderendie deze ontzaggelijke bank be strijdt en zijn woord van Castilliaan gegeven heeft, dat hij niet met spelen zou ophouden vóór hij de bank geheel heeft geruïneerd. Men heeft berekenddat de gemiddelde somwelke bij elk spel tusschen alle spelers gespeeld wordt, ten minste 20,000 fr. bedraagt, en daar men 100 spelen per uur gedurende twaalf uren speelt, bedraagt dit 1200 spelen of 24 millioen per dag, die het groene tapijt passeren. Een Engelschman, die reeds sedert eenige da gen beweert, dat de beer G.na zooveel te heb- gewonnenziju tegenspoed moet hebbenblijft hardnekkig tegen hem spelen. Wanneer G. rood speeltspeelt de Engelschman zwartals G. zwart speelt, speelt de Engelschman rood; de laatste verliest nu reeds 120,000 fr.en daar hij het spel tot het laatste toe wil volhouden, heeft hij naar Londen getelegrafeerd, om hem zoo spoedig mogelijk 10,000 pond sterling te zenden. Het is onnoodig te zeggen, dat de toeschouwers den Spanjaard alle geluk toewenschen en zij zeer ver heugd zouden zijn, wanneer hij zegevierend in dezen geduchten strijd bleef. BRIEVENBUS. Het onderzoek van de monsters roggebloem heeft tot uitkomst gehaddat er geen krijt in gevonden isslechts één geen rijstebloem bevatde overigen wel en vooral één daarvan zeer veel. Dit tot narigt van Dirkje B. en van die er belang in stellen. PER TELEGRAAF. LONDEN, 6 April. Consols 3 pCt. PARIJS, 6 April. 70.05 WEENEN, 6 April Metaliek Nationale Wissel p. Londen AMSTERDAM, 6 April. Neder.la.nd Werkelijke Schuld 2t fi v d,5tir Certificaten 4 98i Spanje Obligatiën u 344 Binnenlandsche 3 434 Rusland 1798/1816 5 102J 1828/29 5 Hope 4 79 Stieglitz Comp. 4 1855 5 - 98» Oostenrijk Metaliek 5 48». 2 26 Rente Amsterdam 5 704 Nationale 5 554 Wissel Londen k/z 11.70 Koolzaad pr. Mei 66 October. 69 Raapolie vliegend pr. Mei October Lijnolie pr. Mei October Oostenrijk Met. Coupons Nationale Coupons Graanmarkt onveranderd. LONDEN, 6 April. Tarwe en haver onveranderd. 's GRAVENHAGE, 6 April. HH. MM. de Koning en Koningin, HH. KK. HH. de Prins van Oranje, Prins en Prinses Hendrik hebben heden te 2 ure de Voorbereiding tot het Avond maal in de Kloosterkerk bijgewoond onder het gehoor van Ds. Zaalberg.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3