boderas, zullen troepen, materieel en artillerie te Genua en Nizza inschepen. Op goeden grond meent men te weten dat de Napelsche troepen den Kerkdijken Staat niet zullen binnenrukken. Men verzekert, dat de drie Noordsche Mogendheden geene conferentie zulleu bijwonen, maar de kwestie der vorderingen van Zwitser land langs den diplomatieken weg willen oplossen. Men berigt, dat Denemarkeu eene bezet- tiug door de bondstroepen duchtende, onder handelt over een verbond met Frankrijk. Frankrijk is gezind tot het sluiten van een of- en defensief verbonddat weldra een vol dongen feit zal zijn. Naar men verzekert onder handelt Frankrijk ook met Zweden. Voor eenigen tijd meldde de K'ólnische Zeitungdat een regeringsraad W. lid der loge te Mindenzich tot Schiller's dochter gewend heeft, ten einde zekerheid te verkrijgen, of Schiller werkelijk vrijmetselaar is geweest en daarop van haar een afschrift gekregen heeft van een gedicht, waaruit blijkt, dat Schiller Lot eene loge behoord heeft. Het geheele bericht is onwaar. Ook heeft Schillers dochter meermalen verklaard, er nooit iets vau gewaar te zijn ge worden, dat Schiller lid eener loge zou ge weest zijn. Voor eenige dagen zeide de keizerin van Frankrijk, tot eene dame, met wie zij langen tijd vertrouwelijk heeft omgegaan: *De Napo leontische dynastie streeft naar de eer, aan Frankrijk de grenzen weder te geven, die het vroeger had; het is eene uitgemaakte zaak tus- schen Louis en mij, den keizerlijken prins de erfopvolging te verzekeren en daarom moeten wij groote dingen doen en de grenzen des lauds tot aan den Ixijn uitbreiden. Men zegt dat dezer dagen door den kei zer der Franschen eene geheimzinnige opmer king is gemaakt, met betrekking tot eene nieuwe wijziging der Fransche grenzen, waarbij ook gezinspeeld werd op het groothertogdom Luxem burg. De vorst, op wien meer direct werd gezin- peeld, was de koning der Belgen, en het heeft ^den schijn, als of er werkelijk iets in gelegen lts, om de belangstelling der Mogendheden welke bij het groothertogdom Luxemburg betrokken ijngaande te maken; althans de Baron Ben- stinck, de Nederlandsche gezant heeft dezer dagen eene audiëntie van de Koningin ver zocht en aan Hare Majesteit een eigenhandig chrijven van den Koning der Nederlanden over handigd. Van den inhoud diens briefs is natuur lijk niets bekend, maar het gerucht schrijft daaraan een Staatkundig gewicht toe. AMSTERDAM, 2 April. 132 Bonte Poolsche Tarwe f 354. 126 Pruis ische Rogge f 245. 116 Petersburger 191 op evering van April 185 Mei, Junij en Julij f 188 a 189. Koolzaad op 9 vat. April 66* Oct £69*. Liju- zaad 106 Archangel f 305. Lijnkoeken f lla/"15. PER TELEGRAAF. Consols Rente LONDEN, 4 April. PARIJS, 4 April. WE ENEN4 April 3 pCt. Metaliek Nationale Wissel p. Londen AMSTERDAM, 4 April. Nederland Werkelijke Schuld 2* Certificaten 4 Spanje Obligatiën1* Binnenlandsche 3 Rusland 1798/18165 1828/29 5 Hope Stieglitz Comp. 1855 Oostenrijk Metaliek 94* 69.70 68.30 78.40 13.23 63* 98rV 33}* 43XV 102» 78* 79 98-2- 471 1 Tff 25= 69* 54 11.70 66 69 38* 38* 40 31 32* 21.62 28.62 Rente Amsterdam Nationale f Wissel Londen k/z Koolzaad pr. Mei October Raapolie vliegend v pr. Mei October Lijnolie pr. Mei - October Oostenrijk Met. Coupons Nationale Coupons Tarwe en rogge onveranderd. LONDEN, 4 April. Tarwe onveranderd. Haver stil. Parijs, 4 April. De Moniteur verklaart gemagtigd te zijn, tot het stellig tegenspreken van het berigt, dat het effectief der regimenten infanterie met twee compagnies zal verminderd worden. Nog meldt de Moniteurdat van de 14 schepen, uit Frankrijk naar China vertrokken, den IS*00 Febr. 12 aan de Kaap de Goede Hoop zijn aangekomen; de 2 overigen waren nog niet gearriveerd. De toestand der 9080 manschappen was vrij gunstig. MADRID, 3 April 's avonds, (Officieële depêche). De troepen die tot oproer zijn verleid door gene raal Ortegakoramandant der Balearische eilanden heb ben zich onderworpen. Ortega vlugt en wordt vervolgd. Overal is het rustig. BERN 4 April. De Bondsraad heeft met 106 tegen 3 steramen, de Stendenraad eenstemmig, aangenomen het voorstel betreffende de questie van Savoije. De zittingen zijn gesloten. AMSTERDAM 4 April. Tot lid der Tweede Kamer is gekozen de heer W, Poolman met 1095 stemmen. De heer J. G. Rijn- ders verkreeg 787 stemmen. Ingekomen waren 1893 billetten. 's GRAVENHAGE, 4 April. Z. M. de koning heeft heden in een bijzonder ge hoor ontvangen den graaf van Zuijlen van Nijevelt, nieuw benoemd minister van Buitenlandsche zaken die in handen van Z. M. den gevorderden eed heeft afgelegd. Daarna is de portefeuille van het departe ment van Buitenlandsche zaken door hem overgenomen. HOORN, 4 April. Gekozen de heer Mr. P. M. Tutein Nolthenius met 773 stemmen. Geldige steramen 1467. De heer Mr. M. J. de Lange verkreeg 694 stemmen.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3