de belangrijkheid ran die zaak erkend; ook daar zijn instellingen die er van getuigen. Is er genoeg gedaan of te weinig? 't Is goed die vraag opzettelijk in ernstige overweging te ne men BINNENBANDSCH NIEUWS. Z. M. heeft de 2e luits. J. van Wessem, van het 2e en H. J. Schwartz, van het 3e reg. inf. in rang en anc. overgeplaatst bij de inf. in de Oost-Indië. Z. M. heeft Mr. J. F. C. J. de Roy van Zuidewijnoud-burgemeester van Breda benoemd tot commandeur der orde van de eike- kroon. De Gemeenteraad van 's Gravenhage heeft bij acclamatie aangenomen een voorstel van Bur gemeester en Wethouders, om zich nogmaals tot Z. M. den Koning te wenden, met verzoek, in het belang der residentie geeue keuze te doen in de beide aanvragen van de heeren Maxwils en Schrellen tot aanleg van een spoorweg van Scheveningen over 's Hage naar Gouda en van de Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij tot aanleg van dien weg tot Woerdenmaar om beide concession te verlcenen. De Leidsche Gemeenteraad zal Donderdag te 2 uur vergadering houden en 0. a. overgaan tot de benoeming van een Commissaris voor het Haagsche, Delftsche en Rotterdamsclie pakschui- tenveer, en tot de regeling van het toezigt op de aardappelenmarkt. De drie zilveren medaillesdoor Z. M. den Koning aan de teekenschool te Zutphen toegekend, zijn behaald door J. Nijkamp (in het boetseren), H. F. Wensink (in het teekenen naar pleister) en G. Schurink (in het bouwkun dig teekenen). Te Drunen vierde den 30,,e" Maart de heer W. A. Coppens, pastoor der gemeente, deken van het district Geertruidenberg en ka nunnik van het kapittel van St. Jan het 50-jarig feest zijner priester-wijding. Reeds een en veer tig jaren had die parochie het voorregt onder de hoede van dezen goeden herder te staan. Naar men verneemt is in het tuchthuis te Leeuwarden overleden de laatste medepligtige aan den aanslag tegen het leven van den Gene raal Boreel, waarvoor hij elf jaren geleden tot 20 jaren tuchthuisstraf werd veroordeeld. Men verzekert ons, dat bij H. H. Cura toren van de Leidsche Hoogeschool een plan in overweging is, om het huis van Prof. Kaiser tot het geven van college's voor verschillende fa culteiten interigten. In een der huizen bij de Stoommeelfabrijk te Amsterdam is een verschrikkelijke moord ontdekt en wel van ouden datum. De geschiede nis is deze: Hef.buis, waar de misdaad werd ontdekt, was door, de keurmeesters afgekeurd, nu ongeveer twiVitig ^aai).geleden, en was den eigenaar gelast het af te breken; zulks werd geweigerd en t huis bleef ledig staan. De vrouw des huizes was verdwenen en it men ook voor moeite deeder was geen spo te vindende man troostte zich wachtte vijf jar en trouwde toen met eene andere. Nu even» zijn er termen gevonden om den huiseigena te noodzaken het huis te slopendat wordt vo zijne rekening gedaan, en ligt het weldra tag de grondmaar, bij het opbreken van den vlo wordt onder de vuurplaat het geraamte eer vrouw gevonden. Wie de misdaad zes jaren g leden heeft verrigt, is moeijelijk te bewijze maar het vermoeden rust op haar manomd hij steeds volstandig weigerde tot den afbra over te gaan. Met genoegen verneemt mendat de- ve loren brief, van welks gemis in eene advertentie dit blad is melding gemaakt, met eene waar van honderd guldenin tien muntbilletten ied van tien gulden van welke de nommers onb kend waren ongeschonden en in volkomene or aan den heer H. Hemkes, Kz. te Voorbur is ter hand gesteld. De brief was gevonden doorrr zoon van den brugwachter aan de eerste dras brug, Voorburgstraatje, alhier. De vader v dezenofschoon in ziekelijke en zeer behoefd omstandigheden, heeft, evenmin als de zoo een oogenblik geaarzeld, den brief aan d eigenaar ter hand te stellenen dat onder zul treffende omstandigheden, dat men op nie bewaarheid heeft bevondenhoe armoede eerlijkheid te gelijk bij het zelfde gezin kunir huisvesten. Ook de verliezer van den brief, scheepsjongen, die onlangs, den 30 Januari op de Fransche kust schipbreuk had geleder en met ruim de helft van de equipagie wondr baarlijk was geredwas uitgelaten van blij schap, toen hij juist gevaliig het eerst kenr kreeg, dat de brief gevonden was, en niet mini zijne ouders, toen zij het later vernamen. BUITENLANDSCH NIEUWS. - Telegrafische berigten melden dat in Spa eene oproerige beweging is uitgebarsten, generaal Ortega heeft met 3000 man den tendent, den zoon van don Carlos, tot kom geproclameerd. Bij het afzenden der laatste 1 rigten was de beweging tot Tortosa, eene Valencia gelegen stad, geconcentreerd. De P.itrie meldtdat de bij den heer Lo Veuillot bewerkstelligde huiszoeking tot resultr gehad heeft de in beslagneming van papiere welke ter beschikking van de justitie gesteld zi Het is onjuist dat de heer Veuillot r arresteerd i9. De Patrie meldt verder dat de heer Li met eene buitengewone zending naar Saw zal vertrekken. De ontruiming van Lombardije door Fransche troepen duurt voort. Negen oorlo:

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 2