LEIDSCH DAGBLAD. N°. 30. Woensdag 4 April. A«. 1860. Het Dagblad kost in de 3 maanden f 1.85. Afzonderlijke Hommers 3 Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft en Rotterdam ten 10 u. 6 m.; 1 u.; 6 u. 9 m.; 9 u. 8 m. Naar Haarlem en Amsterdam ten 8 u. 57 m.; 1 u. 4 m.; 4 u. 57 m.; 7 u. 57 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens ten 7 ure 30 min., '6middags ten 12 ure, 's namiddags ten 3 ure 45 min., 'savonds ten 8 ure 15 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wethouders Maandag en Donderdag 11 ure. Commissie van Fabricage, Dingsdag 12 ure. Burgemeesterdagelijks ten 10 ure. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 ure. Zon- en Feestdagen uitgezon derd. Thesauriedagelijks van 102 ure. De Gemeente'Architect is te spreken te zijnen huize op den Onden Singel, Wijk V, N°. 328, 'smorgens van 910 ure. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 ure en van 3 G ure. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9 2 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van het Kadaster en de Hypothekenvan 94 ure. BINNENLANDSCH NIEUWS. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der recte belastingen te Bath C. H. Hagen thans Rijp en te Culemborg W. B. van den Bosch ans te Lisse; tot lid van de algemeene eom- issie van liquidatie der zaken van de voorma- je wees- en momboirkamers Mr. W.G. Hovy, ormalig agent van het domein te Zwolle; tot der provinciale commissie van geneeskundig derzoek en toevoorzigt in Zeeland Dr. J. Ha- nberg, te Vlissingen. De Heer Barnet LfjonNederlandsch on- rdaan te Suriname is door Z. M. Keizer Na- leon benoemd tot Ridder van het legioen van r, wegens de diensten door hem aan Fransche- uijana bewezen. De Hofmechanicus D. L. Bamberg heeft ftturdag 11. bij het kinderbal ten Hove voor stellingen in de goochelkunst uitgevoerd die de hpogegoedkeuring van H. M. de Koningin hebben mogen verwerven. >jj Naar men verneemt heeft de heer W. A. Baron Schimmelpenninck van der Oije, het lid maatschap van de eerste Kamer der Staten Ge- Ifleraal aangenomen en zijn ontslag als lid der Uweede kamer voor het district Zutphen ingezonden. I->|Te Utrecht is overleden Mr. C. L. Schul- ler tot Peursumauditeur-militair in het pro vinciaal kommandement van Uirecht en lid van dfen gemeenteraad. AIn de maand Julij aanstaande zal de ver- efjaarde tooneelspeelster Mevr. Ristori in de Stads-Schouwburg te Amsterdam eenige voorstel lingen geven. (M Men verneemt dat Zondag morgen vroeg tijdig zekere persóon J. R. wonende op de {■oldersgracht poging tot zelfsmoord heeft aan- g'-wend, door het gebruik maken van vergiftige middelen, die op verzoek der nabestaanden door den heer van Tricht, Apoth. zijn onderzocht en herkend voor Nuces Voraice, of kraanoogen, het geen ook door den lijder zelf is bevestigd, die ze had gekocht, voorgevende dat het was om ralten en muizen te vergeven. Door spoedig in geroepen hulp, en doelmatig voorgeschrevene geneesmiddelen" van de heer Dr. Schranten daarna verdere begandeling in het Stads-Zieken- huisis bij weer zoo ver hersteld geworden. Gemoedsbezwaren schijnen daarvan de oorzaak geweest te zijn maar het ware te wenscheu dat dergelijke gevaarlijke middelen, niet zoo gemak kelijk te verkrijgen waren. Ds. A. van Toorenenbergenpredikant te Purmerend heeft het beroep naar Groningen aangenomen. Te Tiel is het bouwen van 70 woonhuizen voor rekening van een vermogend ingezetenen aan genomen voorde som van J 52750. Uit eene goede bron wordt ons medege deeld, dat het nu zeker is, dat het recrement Rijdende Artillerie met primo November te Amers foort zal gedetacheerd wordenwaarvoor bereids de noodige toebereidselen gemaakt worden. Twee escadrons van het regiment Dragonders uit Haarlem zullen alsdan alhier in bezetting komen. Het Provinciaal Geregtshofin Zuid-Holland heeft heden uitspraak gedaan in de zaak van het Openbaar Ministerie, appellant van een von nis der Arrondissements-Regtbank te Leiden, waarbij de heer Mr. G. Willink van Bennebroek vervolgd wegens het weigeren van den eed als getuige in eene strafzaak af te leggendeswege van alle regtsvervolging was ontslagen. Het Hof heeft hoofdzakelijk overwogen, dat, nadat de geïntimeerde zoowel in de teregtzitting der regt- bank van den lUden Februarij 11. als in die van den volgenden dag, verzocht had van het af leggen van den een te mogen verschoond blij ven., omdat bij daartegen godsdienstige bezwaren

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1