LËIDSCH DAGBLAD. N°» 29. Dingsdag 3 April. A°. 1860. Het Dagblad kost in de 3 maanden 1.85. Afzonderlijke Nommers 3 Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft en Rotterdam ten 10 u. 6 m.; 1 u.; 6 u. 9 m.; 9 u. 8 m. Naar Haarlem en Amsterdam ten 8 u. 57 m.; 1 u. 4 m.; 4 u. 57 m.; 7 u. 57 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens ten 7 ure 30 min., 'smiddags ten 12 ure, 'snamiddags ten 3 ure 45 min., 'savonds ten 8 ure 15 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wethouders Maandag en Donderdag 11 ure. Commissie van FabricageDingsdag 12 ure. Burgemeesterdagelijks ten 10 ure. Bureau der Flaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 ure. Zon- en Feestdagen uitgezon derd. Thesauriedagelijks van 102 uro. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, Wijk V, N°. 328, 'smorgens van 910 ure. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 ure en van 3 6 ure. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van het Kadaster en de Hypothekenvan 94 ure. BINNENLANDSCH NIEUWS. Z. M. heeft benoemd tot ridder der orde van den Nederl. Leeuw den kolonel J. F. van Hoey Schilthouwer, kominandant van het reg. grenadiers en jagers; tot griffier der arron dissements-regtbank te NymegenMr. M. A. van van Roggen, thans subst. griffier en in diens plaats Mr. A. Lnoijen Advocaat aldaar; tot plaatsverv. kantonregter te Lemmer Mr. J. Wit- leveen, Advocaat aldaar en tot ambtenaren der le klasse voor de burgerlijke dienst in Neerl. pndië: Mr. F. Plate en Mr. L. J. Selleger. - Door den Minister van Binnenlandsche ;aken zijn bij de dienst van den rijkstelegraaf lenoemd: tot telegrafisten le kl. G. J. P. J. ilabieuL. Arisz en W. H. Gosler en van de kl. L. M. Ruytenburg, J. Sipkes, M. P. F. om, H. F. Lucas, J. Mekenkamp, J. Kindt L. van der Borgh; tot opzigter 3° kl. de ijdelijke opzigter W. J. van Gulik. De Nederlandsche regering, welke met racht op de geheele afschaffing der scheepvaart- egten aandringt schijnt voornemens te zijnbij de algemeene conferentie, welke wegens de op- beffing van den stadetol zal worden gehouden, look de belangen der Kijnscheepvaart ter sprake le zullen brengen. De Minister van Justitie heeft zich gene den verklaard, om ten behoeve van bet Kijk van de gemeente 's Gravenhage tegen eenejaar- lijksche buur van ƒ2000 voor den tijd van vijf (aren te huren het gebouwgebezigd wordende door de Arrondissements-regtbank en het kan- -ongeregt aldaar. Z. K. H. de Prins van Oranje neemt bij oortduring deel aan de zittingen van den Raad an State. De Kiezersvereeniging de Grondtoet te Am- terdam heeft bij de aanstaande herstemming 'voor een lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal tot haar kandidaat gesteld de heer J. G. Kijnders. De Kerkelijke Courant vaart uit tegen het bestaande kiesstelsel en neemt et- aanleiding uit, om het beginsel der regtstreek- sche verkiezingen op het gebied der hervormde kerk aan te tasten. (Alsof niet juist elk kies stelsel in zijne reine toepassing wordt gedwars boomd door kerkelijke hiërarchie of oligarchie!) Vrijdag 11. zijn door de Arrondissements- regtbank te Middelburg twee personen tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld, die onge- teekende aanbevelingen van kandidaten voor ver kiezingen waaraan zelfs de naam van den druk ker ontbreekt, hadden uitgegeven en verspreid. Men is te Amsterdam tot het begrip ge komen dat een spoorweg van Leiden naar Woer den de hoofdstad zal uitsluiten van het geheele goederen- en personenverkeer van het Nieuwe- diep, dat over Haarlem en Leiden zijn weg zal nemen naar Gelderland en Duitschland en niet meer over Amsterdam. Is de drijfveer dus algemeen of wel plaatselijk belang, die misgunt, wat zelfs zonder eenig geldelijk offer van den Staat te eischen, wordt ondernomen? De Echo Uniuerseleen blad dat geregeld dagelijks in de residentie uitkwam en het eenige Fransche was, dat ons land bezit, zal voortaan slechts édnmaal 's weeks het licht zien. De Redactie zegt dat de zegeibelasting de oorzaak van zijn dood is. Te Hoorn is tot predikant beroepen Ds. H. J. E. van Hoorn, theol. Dr. en pred. te Bergum. Ds. W. P. Wolters te Schagen heeft het beroep naar Harlingen aangenomen. Men zegt, dat een der aandeelhouders in de Hollandsche Spoorwegmaatschappij bij deur waarders exploit, zoowel aan den raad van admi nistratie als aan den Slaat, en aan den Minister van Binnenlandsche zaken, protest heeft doen

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1