Zaturdag 11. heeft in de bisschoppelijke iapel te Wurzburg de priesterlijke wijding ont- angen een gedoopt Israëliet Frans Isidor Pe- regrinus Adler uit Aschaffenburg. Het ook alhier bekend weekblad Vllltts- Srationdat bij den onlangs overleden uitgever Paulus te Parijs het licht zag, is dezer dagen <r poor 1,700,000 fr. aan eene nieuwe maatschappij ei rerkocht. BRIEVENBUS. H. juicht de maatregel van het gemeentebe- ituur zeer toe, om op de keuring van slagtvee n vleesch strengelijk te laten toezienmaar j. 'raagt, of de eerste keurmeester daarmede niet ordt belast, die toch eene jaarlijksche bezol- j. liging van 1000 heeft. Hij meentals men lie taak aan de beide andere keurmeesters al- een kan toevertrouwen omdat deze toch in den egel zijn belast met het keuren, dat wel wat ;ou worden bezuinigd. 't Is wel wat scherp, maar er is toch veel ao waar, wat A Q, en N opmerken. In andere laatsén wordt meer gewaardeerd, wat het stads- estuur doet in bijzondere gevallen voor het ielang der ingezetenen. Men heeft het oog op en ijver der commissie uit den raad tot den anleg van een Spoorweg van Leiden naar iVoerdcnwaarover ter naauwernood gespro- en wordt. Maar als er iets gebeurt, waarover en kerkelijk waas ligt, dan maakt men een bombarie, zonder wederga." Wij zullen niet ineer overnemen, wat ons geschreven wordt, maar alleen opmerkendat toch altijd velen ;evonden worden, die onpartijdig oordeelen en vrjj van alle persoonlijkheid de goede diensten irkennen, die in het algemeen belang worden jetoonddoor wie het ook zij. Op één punt evenwel nog één woord: niets is kwaad- lardiger dan geheime bedoelingen van eigenbaat ;e veronderstellen bij hem die iets onderneemt )f verrigt ten nutte van 't algemeen. 'tVerraadt :en duivelschen zin bij hem die zóó oordeelt. Er heersekt over het algemeen een onjuist jegrip van de godsdienstige vereeniging, die men len naam van Darbisten geeft. Zijdie zich 'eregeld gemeenschappelijk des Zondags op ze- tere plaats vereenigen zijn zulke Christenen, lie zich ook in de vormen van Godsvereeniging zoo naauw mogelijk aansluiten aan hetgeen ons van de gebruiken en gewoonten der eerste Chris tenen wordt gemeld. Zij beschouwen zich als broedersterwijl de Heer J. C. alleen het hoofd, de meesteri s en uit dien hoofde erkennen zij geen clericaal gezag. Zij vieren wekelijks den gedachtenismaaltijd van Zijnen dood en laten ieder toe, die zich tot dat einde met hen wil vereenigen. Zij vormen geen kerkgenootschap, want zij zijn juist wars van alle sectenmakcrij omdat zij gelooven aan ééne heilige algemeene Christelijke Kerk, wier leden door den H. Geest vereenigd, als zoodanig geen menschelijke ban den kennenmaar vrijheid zoeken. Alleen het geloof dat zich in eene bepaalde belijdenis uitspreekt, doet hen bijeenkomen, om naar den zelfden regel te wandelen. Geen clericaal. Trekking der 241e Staats-Loterij. Derde Klasse. Hoogste Prijzen. 4e Lijst. N°. 10304, f 100. AMSTERDAM, 30 Maart. 131 Oude Poolsche Tarwe 352. 119 H? Jarige Petersburger Rogge f 198. Koolzaad lager en Kool zaad flaauwer. Lijnkoeken f 11.f 15.Maandag te Amsterdam in veiling 73 last 119, 120 galatz rogge, wegens zeeschade. PER TELEGRAAF. LONDEN, 31 Maart. Consols 3 pCt. 94| PARIJS, 31 Maart. 69.40 WEENEN, 31 Maart. Metaliek 68.25 Nationale 78.10 Wissel p. Londen 13.22 AMSTERDAM 31 Maart. Nederland Werkelijke Schuld 2| - 63{- Certificaten 4 97 ±s Spanje Obligatien H 34A Binnenlandsche 3 Rusland 1798/1816 5 102£ 1828/29 5 Hope 4 Stieglitz Comp. 4 1855 5 98' Oostenrijk Metaliek 5 47 2* 2H Rente Amsterdam 5 68' Nationale 5 54 Wissel Londen k/z Koolzaad pr. April October. Raapolie vliegend pr. Mei October Lijnolie p*. Mei - October Oostenrijk Met. Coupons 21.70 Nationale Coupons 28.60 PARIJS, 31 Maart. De Constitutionnel bevat een artikelwaarin ver klaard wordt, dat Frankrijk al het mogelijke gedaan heeft tot instandhouding der alliantie met Engeland. Is deze verbroken, dan is het Engelands schuld. Rente dobberend bij het sluiten. BERN, 30 Maart, 's avonds. Volgens depêche uit Genève zijn gewapende man schappen in Chablais ingedrongen. Daarop heeft de Bondsraad het lid der stenden Blumer naar Genève gezonden, alwaar de regering onverwijld onderzoek bevolen beeft. BERN, 31 Maart 's middags. De expeditie van Genève is waarschijnlijk aan Fran- sche agenten toe te schrijven. Beide schepen zijn in beslag genomen door de troepen van den overste Ziegler. Dertig vrijwilligers zijn gevangen genomen. In de volksvergadering te Genève hebben 5000 bur gers geprotesteerd tegen de vrijwilligers. De Stendenraad Aepli is als bondscommissaris naar Genève gezonden.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3