LEIDSCH DAGBLAD. N°: 25. Donderdag 29 Maart. A". 1860. Het Dagblad kost in de 3 maanden 1.S5. Afzonderlijke Nommers 3 ...mts. 9 m.; 9 u. S m. f Spoortreinen van Leiden, naar 's Gl'avenhageDelft en Rotterdam ten 10 n. 6 m., 1 u G u. Naar Haarlem en Amsterdam ten S u. 57 m 1 u. 4 m.; 4 n. 57 m.; 7 u. 57 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoeufabrick en op de Nieuwstraat: 'smorgens ten 7 'U'e 30 min., 'smiddags ten 12 ure, 'snamiddags ten 3 ure 45 min., 'savonds ten S ure 15 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden.Burgemeester en Wethouders Maandag en Donderdag 11 ure. Commissie van FabricageGillesdag 12 ure. Burgemeesterdagelijks ten 10 ure. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 ure. Zuil- eu feestdagen uitgezon derd. Thesauriedagelijks van 102 ure. Tie Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, Wijk V, N°. 328, 'smorgens van 910 ure. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 ure en van 3 G ure. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, llingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van het Kadaster en de Hypothekenvan 94 ure. BINNENIiANDSCH'NIEUWS. Z. M. heeft den Schout bij nacht A. J. Ie Smit van den Broecke, directeur en konimau- lant der marine te Vlfesingen, bevorderd tot ice-admiraal en pensioen verleend aan den ko- onel F. G. Pfeiffer, komm. van het algemeen lepot van discipline met rang van generaal- najoor op zijne aanvrage; aan den luit. kolonel L. Verburg, van bet 8" reg. infanteriemet lang van kolonel en aan de majoors F. W. del l'ampo, genaamd Camp en J. H. van der Men en, beiden van het 4® reg. infanterie. Voorts benoemd: bij den grootcn staf, tot majoor, den kapt. 1" klasse A. E. Mansfeldt; lij bet reg. grenadiers en jagers tot luit. kolonel len majoor J. C. W. Beekman bij het 1" reg. nfanterie tot luit. kolonel den majoor W. A. I Van Toll van het 2® reg.; bij hel 2° reg. tot I majoor den kap. 1° klasse E. J. Amiotvan let 5® reg.; tot kap. 3® klasse den le luitenant K. J. N. Weyland; bij het 3e reg. tot kap. I B° klasse den 1® luit. E. F. Jehu van het in- I structiebataillon bij het 4® reg. tot luit. ko- [lonel den majoor II. F. N. de Boude, van bet 1reg.; tot majoor den kap. le- klasse F. W. d'Harvant Bigot de Villandry van het reg. gre nadiers en den kap. 1® klasse P. H. J. Hooge- veenadj. bij het 2® reg.; bij het 5® reg. tot tap. 3® klasse de le luitenants L. C. de Fremery n J. D. A. Barre; bij het 7C reg. tot majoor len kap. 1° klasse C. P. Weymar Schultz. van iet reg. grenadiers; bij het 8° reg. tot majoor len kap. 1® klasse A. W. P. VVeitzel van het le en E, G. Bube van het 5® reg.; tot kap. I* klasse den 1® luit. adj. J. B. Mac-Leod van iet 4® reg.; bij het algemeen depót van disci- ilume, tot luit. kol. en kommandant den ma- oor C. F. de Bock van het 8® reg.; bij het I® reg. vesting-artillerie tot kapitein 3® klasse, den 1® luitenant J. J. Collard van den staf. Verplaatst bij het reg. grenadiers en jagers den majoor E. W. Hirschmann van liet 8® en de kapiteins L. K. Kirsch van het 8® en A. A. des Tombe van het 3® reg. infanterie en in activiteit hersteld bij het 3® reg. iuf. den kap. J. P. Heil. Z, M. heeft nog eervol ontslag verleend aan F. A. E. van der Pluym als commissaris van politie te Dockum en aan Mr. A. E. van Dishoeck, op verzoek, als plaatsvervangend kau- ton.egter te Heinkenszand. Als gerucht wordt uit 's Gravenhage me degedeeld, dat de luit.-generaal van Swieten opperbevelhebber van de troepen te Boni, tot gouverneur-generaal van Oost-Indië zou worden benoemd. In de maand Mei aanstaande zal bij de directie der marine te Hellevoetsluis een verge lijkend examen plaats hebben van jongelingen die als machinist-leerling der 2° klasse bij 's rijks stoomvaartdienst tvenschen te worden aangeno men. Het getal der te plaatsen jongelingen zal zich tot 20 kunnen bepalen. Uit Maastricht wordt gemeld, dat een tweegevecht heeft plaats gehad tusschen twee kapiteins der infanterie, waarbij de een het leven heeft verloren, ten gevolge waarvan de ander naar Londen zou zijn gevlugt. Zaturdag 11. is een rijk landman uit de Schermeer met kar en paard van de markt te Alkmaar huiswaarts gekeerd en, naar men meent, door overmatig gebruik van sterken drank in het kanaal gereden. Het kussen van zijne kar heeft men boven water zien drijvendoch den ganschen dag vruchteloos naar den ongelukkige gevischt. -Dingsdag werd voor het Provinciaal Geregts- hof in Zuid-Holland behandeld de zaak van den Officier van Justitie bij de arr. regtbank te Lei-

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1