ontwerp door den heer J. W. Schaap vervaardigd. De commissie uit den gemeenteraad, belast met de belangen van Leiden bij den aanleg van een spoorweg naar Woerden voor te staan en te bevorderenheeft bij monde van den heer Burgemeester aan den Raad medegedeeld, dat de Ministers van Binnenlandsche zaken en van Finantien beloofd hebben de door haar aange voerde gronden in naauwgezette overweging te zullen nemen en deden blijken zeer gunstig voor de zaak gezind te zijn. Zaturdag avond laat werd in de sloot aan de eerste bleekerij buiten de Hoogewoerdspoort een gespartel gehoord door de bewoonster die reeds te bed lag. Dadelijk trokken de overige bewoners, daartoe gewekt, met een brandende lantaarn naar de plaats, waar de beweging was gehoord en vonden een mannelijk persoon, die door de duisternis en het ruwe weder was in het water geraakt. Na hem uit het water te hebben getogen en in een vertrek gelegdspoedde men zich tot de nachtwacht die dadelijk Dr. Baert te hulp riep, welke reeds te half één ure deman stijf en bewusteloos vond. Door zijne ijverige en doel treffende zorg gelakte het hem echter de levens geesten op te wekken, ofschoon de patient bui ten bewustheid bleef, die echter eerst na verloop van eenige uren terugkeerdetoen de patient in het Stads-Ziekenhuis zich bevond, waarheen hij door de zorg van genoemden geneesheer te drie ure 's nachts was vervoerd. De geredde per soon is woonachtig aan den hoogen Rijndijk en thans genoegzaam hersteld. Vrijdag avond is te Rotterdam een tref fend ongeluk gebeurd. Een aanzienlijk ingezeten van Dordrechtwiens naam wij nog niet noe men, zou naar de Venlosche Stoomboot gaan, welke te middernacht vertrektom een vriend te groetendie hem niet te huis had gevonden en met die boot zou vertrekken. De familie wachtte zijne terugkomst, maar zag hem niet meer. Men veronderstelt, dat hij voor een wagen in de Boompjes bij de aanlegplaats is geweken en door den stroom is weggevoerd. Tot heden is het lijk niet gevonden. Algemeen wordt te Dordrecht waar hij zoo zeer werd geacht en in de re sidentie, waar hij zich zou vestigen zijn verlies innig betreurd. Men schrijft uit Breda, dat nog dagelijks door kinderen lompen bij kleine hoeveelheden over de Belgische grenzen worden gebragt. In den laatsten tijd gaat men daarmede nog ver der, want aan volwassenen geeft men zooveel lompen mede, als zij in staat zijn te dragen. Dezer dagen zijn door de grensdouanen een tweetal aangehouden. Zondag avond kwam de spoortrein alhier in plaats van te 9 uren, eerst teil uren 10 min. aan. De oorzaak der vertraging wasdat de locomotief cheu Amsterdam en Haarlem plotseling bleef ian en er dus om een ander geseind is worden. Gisteren hield de Ned. Typographischi Iloofdvereeniging alhier eene bestuurs-vergade ring. Uit de rapporten bleek, dat reeds 281 leden waren toegetreden, waarvan uit Leiden 43. Deze vereeniging, die zoo zeer het belang der Ned. typographen bedoeldzal binnen kor; eene circulaire uitvaardigenwaarin het doe wordt uit een gezet. De Geneeskundige Courant levert eene sta tistiek omtrent de sterfte van gehuwden en ou gehuwden. Uit die berekeningen verkrijgt mei een nieuw bewijs voor de oude stelling, dat di echtelijke stand voor beide geslachten de na tuurlijkste toestand is (met uitzondering van t vroegtijdige huwelijkenvooral die onder de 2( jaar, gelijk die in Frankrijk veel plaats vonden en dat zij, die door den echt vereenigd zijnaai menig gevaar het hoofd kunnen bieden, waar onder hij of zijdie eenzaam langs het levens pad wandelt, veel kans heeft te bezwijken. BUITENLANDSCH NIEUWS. De Fransche Moniteur meldt, dat hei verdrag, waarbij de koning van Sardinië toe stemt, onder voorbehoud der goedkeuring var het parlement, Savoije en Nizza aan Frankrijk af te staan, Zaturdag 11. te Turin geteekend is De aanhechting zal plaats vinden zonder dei volkswil eenigen dwang aan te doen. Beide re geringen zullen overeenkomen omtrent de best middelenom de uiting van dien wil te consta teren. De koning draagt de onzijdige streek va: Savoije op de voorwaarden overwaarop L haar bezit; de keizer belooft zich met di mogendheden, die het Weenerverdrag oodertee kenden en met Zwitserland te zullen verstaan. Keizer Napoleon wil Chablaix en Fran cigny behouden maar zal aan Zwitserland en di groote mogendheden plegtige waarborgen gevei voor de onzijdigheid van Zwitserland. Hi heeft aan de Savooische deputatie zijn vierjarige:' zoon voorgesteld"hij is thans een man" zeidJ Z. M. "want hij leest, schrijft en rijdt te paard. De president der deputatie zal lid van de Se naat worden. Volgens een fransch dagblad verschaft i schelpslak al meer en meer zijn contingent de proviandering der voedende stoffen. Mei verbruikt te Parijs op dit oogenblik 100.00 dozijn dezer slakken per dag. Eenige dagen geleden is een zoon van de: gewezen Evangelischen Bisschop Eylertin dl St. Michelskerk te Burtscheid tot de Roomse!- Katholijke kerk overgegaan. In de Great-Coramstreet te Londen ii eene drukkerij geopend, waar alleen vrouwe: werkzaam zijn. Meer dan 25 jaren geleden werd te Ply mouth in eene grove houten scheepskist aai wal gebragt het lijk van een heerdie engelschmai van geboorte zich in Portugal een vorstelijl

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 2