ge al die fanfares is het protest van Dr. van Praag, zooals hij dat opvatte, geen vleiend kompliment voor het Leidsch publiek. Het Leidsch publiek heeft nog nooit eene zangeres gehoordbegaafd met eene stem als Bosa, nog nooit een Lfien Neérlandsch bloed zoo schoon als zij het zong. Is dan de groote toejuiching ten onpas? Het Leidsch pupliek protesteert dus èn te gen de onovertroffen- en onovertrefbaarheid van Bosa maar tevens tegen het protest ter zijner eere" contra Bosa want het Leidsch publiek is een goed beoordeeluar der muzijk." Een Theologisch Student. Onder de zaken die billijke reden tot kla gen geven in de stad onzer inwoningbehoort ook de inrigting van het Academiegebouw, en bepaaldelijk van de collegekamers. In het gan- sche gebouw zijn slechts twee localeniugerigt voor de lessen van een gedeelte der litterarische en theologische professoren. Het grootste, des zomers eeuigzins bruikbaar, wordt des winters ongeschikt, door het tochten der ramen en de hoogst ondoelmatige verwarming. Het andere is volgens ieders oordeel geheel en al ongeschikt. Bewijzen zijn overbodig, wie het ziet, stemt het dadelijk toe. Nu zijn er echter verscheidene colleges, door niet meer dan 9 a 10 studenten bezocht. Deze moeten, of in een der andere localen (die daar voor veel te groot zijn) of in de faculteitska mers (die daartoe niet bestemd en voor 't mee- rendeel zeer slecht zijn) gehouden worden. Het wordt tijddat hierin verbetering komtvooral bij het vermeerderen van het getal der colleges. Een nieuw Academie gebonw? Daaraan valt voor eerst niet te deukentenzij een an dere baron Sina er de fondsen voor schonk. Er is echter thans eene zeer goede gelegenheid, om in het ongerief te voorzien. Het huis, thans door Prof. Kaiser bewoond, zal weldra zonder bestemming zijn. Weluuzonder noemenswaar dige kosten zou het tot het houden van colle ges ingerigt kunnen worden. Een grooter locaal en 3 of 4 kleinere zouden in de behoefte voor zien. Het grootere beneden; daartoe is slechts noodig het doorslaan van een muur; voor de kleinere zouden de kamers bijna onveranderd kunnen blijven. Geene sierlijke meubelen noch kostbare tapijten zijn daartoe noodig: eene tafel en eenige eenvoudige stoelen zouden voldoen. Wij geloovendat het voldoende is eenige aan duiding gegeven te hebben; moge het niet zonder vrucht zijn I X. Student. Mijn Heer! Bij ons in huis leest de fa milie en de boden iederen avond uw Dagblad en ofschoon niet vlug met de penmoet ik u eens wat vragen, maar ik ben wel bang als het voor de Heeren komt, dat het niet geplaatst zal worden. Iederen morgen, 52 weken lang, kook ik 's morgens roggebloem en toch soms is ze goed, soms is ze half goed, soms deugt ze vol strekt niet en het is mijn schuld nietmaar in de eene winkel is ze zoo blank als sneeuw, in de andere winkel graauw. Ik heb ze dan eens bij den eeneu dan eens bij den ander gehaald om het goede soort maar te zoeken. Zouden de Heeren mij ook kunnen zeggen of er ook in de roggebloem wat anders kan ge mengd wordendat voordeelig is voor den ver- kooper; ik hoorde wel eens van rijstebloem en andere zaken. Dirkje B. Het bovenstaande is wel wat huisselijk maar het vervalschen van Levensmiddelen is een te ge- wigtig punt., dat wij niet zeer gaarne zelf, daar voor eeu plaatsje in ruimen. Wij hopen, over eenige dagen te kunnen mededeelen wat voor soort van roggebloem bier ter stede wordt verkocht. PAA3LEN. Ik leef. Hoe lang? Ik weet het niet. Ik sterf. En weet niet waar 't geschiedt. Ik reis naar 't Land dat ik niet ken, 't Bevreemd me, dat ik vrolijk ben. PER TELEGRAAF. LONDEN, 22 Maart. Consols 3 pCt. 94 PARIJS, 22 Maart. 67.90 WEENEN, 22 Maart. 68.80 Nationale 77.50 Wissel p. Londen 13.35 AMSTERDAM 22 Maart. Nederland Werkelijke Schuld 2* 64- Certificaten 4 98 Spanje Obligation H 33£ Binnenlandsche 3 421 Rusland 1798/1816 5 - 103^ 1828/29 102 Hope 4 79| Stieglitz Comp. 4 79 A 1855 5 t 98f* Oostenrijk Metaliek 5 - 47tV 2* 255 Rente Amsterdam 5 - 68» Nationale 5 53^ Wissel Londen k/z. Koolzaad pr. April October. Raapolie vliegend pr. Mei October Oostenrijk Met. Coupons Nationale Coupons 21.60 28.60 PARIJS 22 Maart. De Minister Thouvenel heeft op het protest van Zwitserland geantwoorddat het beter gedaan had te vertrouwen op de regtschapenheid van den keizer dan te protesteren. De keizer zou Zwitserlands belangen behartigen. De aanhechting was noodzakelijk voor de veiligheid van Frankrijk. Hij vertrouwdedat. de groote mogendheden die zouden goedkeuren.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3