alve cent bezaten. De kraamvrouw schijnt knap i ijverig te zijnwant Donderdag was zij jeds weder op de been. Wij doen die mede- eeling, niet om giften te krijgen, maar om op ulke hulpbehoevende voorwerpendie in be- aauwde oogenblikken 't meest ondersteuning erdienende aandacht van liefdadigen te ves- gen. Welk een verschil tusschen den toestand an den jonggeborenen en van het kind des anzienlijken. Mogen zij, die dagelijks dat ver- ;hil kunnen opmaken, onze geneeskundigen, I aartoe worden in staat gesteld door het toe vertrouwen van giften, welke zij daarvoor kun nen besteden. Van eene veel geachte zijde wordt ons de ielangrijke mededeeling gedaan, om in ons blad worden opgenomen, dat sedert den aanvang ifan dit jaar de plaatselijke belasting op de je- ever in de omliggende gemeenten is ingevoerd, in in eene gewenschte verhouding gebragt met et bedrag datten behoeve der stad Leiden binnen de poorten wordt geheven; maar dat ist daarvan geheel is uitgezonderd dat gedeelte van het grondgebied der stad, 't welk buiten "e poorten is gelegenzoodat al wat ligt bui- 11 de Rynsburgsche poort tot aan de grenzen an Oegstgeest als geheel vrij en plaatselijk on- elast territoir is aan te merken. Daarvan is et gevolg, dat die plaatsen, waar jenever ver- ocht wordt, op dat deel zeer talrijk bezocht orden en 11. Zondag daarvan juist het bewijs heeft opgeleverd. De Redactie moet erkennen, dat op die wijze e loffelijke maatregel geen doel treft; maar 'tis iok bekend, dat herhaaldelijk er over gedacht Is, om de heffing der plaatselijke accijnsen van leiden ook tot dat deel uit te strekken. Evenwel ijn daartegen ook bijna onoverkomelijke be waren. Immers de plaatselijke tollinie moet daar :er plaatse worden uitgelegd en het toezigt is 'an niet zoo gemakkelijkdan wanneer de sin- elgrachten de grens van het raijon uitmaken, t Zou welligt aanleiding gevendat het toezigt op den invoer en de verificatie van den uitvoer on- nogelijk werd, vooral ten aanzien der belaste 'oorwerpen van gemaal, geslagt, wijn en brand- itoffen. Er zijn woningendie van achteren on- niddelijk grenzen aan onbelast territoir en de leilingen en visitatien zouden hoogst moeijelijk lijn, omdat het onderzoek op vreemd territoir niet is vergund. Al plaatst men ook het kantoor Van toezigt en invordering aan de grens, in rlaats van aan de poort, toch is de mogelijk- eid r.iet verhindertom langs andere wegen iluikerij te plegen, 't Is altijd een bezwaar, dat tan plaatselijke tolliniën verbonden zijn vooral rnndat men den handel niet kan belemmeren en le teruggave van betaalde belasting bij uitvoer iet mag weigeren. Intusschen zal voor een deel an het doel der inderdaad belangrijke mede- eeting, zoo wij hopen, eenigermate voldaan zijn oor daarop de algemeene aandacht te vestigen. Op de vraag van eenigegeabonneerien strekt tot antwoord, dat zoolang zelfs het schrift van de geëerde inzenders niet bekend isook geene on- geteekende berigten dadelijk in ons blad kun nen opgenomen worden. Reeds waren er, die na onderzoek bleken onjuist te zijn. AARLEN. Wees, in geluk en tegenheden Met al wat God u geeft te vreden: Wat uit de hand der Godheid vliet Is weldaad, al begrijpt men 't niet. ROTTERDAM 19 Maart. Puike Zeeuwsche Tarwe f 9.25 a f 9.50. Jarige dito f 9.75 f 10.75. Nieuwe Rogge f 6.80 f 7.20. Nieuwe Pnike Wintergerst 5.75 f 6.25. AMSTERDAM19 Maart. 132 "H? Witbonte Poolsche Tarwe f 347. 125 tP Pruissische Rogge 230. 117 ff Jarige Petersburger 191. Lijnolie vliegend f 31£. Lijnkoeken f 11/15. PER TELEGRAAF. LONDEN, 20 Maart. Consols3 pCt. PARIJS, 20 Maart. Rente WEENEN, 20 Maart. Metaliek Nationale Wissel p. Londen AMSTERDAM, 20 Maart. Nederland Werkelijke Schuld 2^- Certificaten 4 Spanje Obligatiënli Binnenlandsche 3 Rusland 1798/18165 1828/29 Hope Stieglitz Comp. 1855 Oostenrijk Metaliek Rente Amsterdam Nationale Wissel Londen k/z Koolzaad pr. April October. Raapolie vliegend pr. Mei v October Oostenrijk Met. Coupons. Nationale Coupons De beurs sluit flaauw met verkoopers. 94 J. 67.80 69.— 77.60 13.35 64; 97J 331 43 103; 102; 79; 99; 46; 25| 68' 53£ 11.67 70 PARIJS, 20 Maart. De Moniteur behelst een decreet, waarbij het le gioen van eer wordt geschonken aan 26 personen en de nieuwe bijzondere medaille van de 1® klasse aan 140 en van de 2° klasse aan 227 personen voor de zorgen aan de gekwetsten in Italië. LONDEN, 20 Maart. Volgens de Morning Chronicle treedt Gortschakoff af, dewijl hij Ruslands aansluiting aan Oostenrijk af keurt. Dit berigt schijnt zeer ongelooflijk.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3