LEIDSCHDAGBLAD. N°. '18. Woensdag 21 Maart. A0. I860. Het Dagblad kost in de 3 ^maanden 1.95. Afzonderlijke Nommers 3 Cents. I Spoortreinen van Leiden naar 's GravcnbageDelft en Rotterdam ten 10 u. C m.; 1 u.; 6 u. 9 m.; 9 u. 8 m. iïsTaar Haarlem en Amsterdam ten 8 u. 57 m.; 1 u. 4 m.; 4 u. 57 m.; 7 u. 57 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, aan de Katocnfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens ten 7 ure 30 min., 'smiddags ten 12 ure, 'snamiddags ten 3 ure 45 min., 'savonds ten 8 ure 15 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wethouders Maandag en Donderdag 11 ure. Commissie van Fabricage, Dingsdag 12 ure. Burgemeesterdagelijks ten p.'j 10 ure. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 ure. Zon- en Feestdagen uitgezon- R| derd. Thesauriedagelijks van 102 ure. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, Wijk V, N°. 328, 'smorgens van 910 ure. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 ure en van 3 6 ure. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9 2 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van het Kadaster en de Hypothekenvan 94 ure. BINNENLANDSCH HIEUWS. Z. M. beeft benoemd tot burgemeester der gemeente Meerssen J. H. L'Ortye, in plaats Van C. Kissels, eervol ontslagen. I H. K. H. Prinses Frederik heeft een prach tig geborduurd voetkleed en H. K. H. Prinses Hendrik een prachtig canapë-kussen aan de Israëlitische damesvereeniging tot hulpbetoon aan verarmde gezinnen te Gouda geschonken tot prijzen bij de te houden weldadigheidsloterij, jj Men verwacht, dat de Tweede Kamer der Staten-Generaal omstreeks 15 April zal bijeen komen. Madame Ilistori zal in de maand Junij Nederland neder bezoeken; zij bevindt zich thans te Brussel. Bij plegtige gelegenheden draagt zij op de borst aan een blaauw lint vast ge hecht eene prachtige S in diamantendie zij van H. M. onze beminde Koningin ontving. Bij koninklijk besluit is aan Dr. Wtt- waall te Voorst de commissie opgedragenom een werk te schrijven over de insecten, die den landbouw, de houtteelt, de warmoezierderij en de bloemisterij benadeelenmet aanwijzing van de middelen daartegen aan te wenden. Het Dagblad van 's Gravenhage berigt dat het met de concessie voor een spoorweg van Scheveningen naar Gouda nog geenszins gunstig staat. De invloed der aandeelhouders van de Hollandsche Spoorwegmaatschappij doet zich krachtig gelden en men vermoedtdat die invloed overwegen zal zijn, indien niet nogmaals krachtige en officiële stappen worden gedaan, ten einde het onregt te keeren, dat men de re- fsidentie wil aandoeD. I Ds. Laurillard heeft een gedicht ten voor- deele van de weezen en weduwen van de veron- gelukte visschers met de Scheveningsche pink ''de Jonge Arend geschonken, dat bij den boek handelaar S M. M. Couvée te 's Gravenbage in druk verkrijgbaar is voor 30 cents. Ds. ter Nooy Apèl te Delft heeft voor het beroep naar Groningen bedankt. Wij vernemen uit goederhand, dat, als dc Hoogleeraar de Vriese van zijne Oost Indi sche reis teruggekeerd is, aan den Hoogleeraar F. W. R. Suringar eene soortgelijke wetenschap pelijke zending naar N. Indië zal worden opge dragen waartoenaar men verzekertdie Hoog leeraar niet geheel ongenegen is. Dezer dagen zijn trouwloosheden ontdekt in het beheer van den Weeshuisvader te Woubrugge. Uit het getuigenverhoor, dat Vrijdag jl. ter cor- rectionneele teregtzitting der Arrondissements- Kegtbank alhier plaats hadblijkt dat hijdie daar twee jaar lang als vader van het Weeshuis werkzaam was, daarenboven nog de administra tie had over eenige inkomsten de arm-inrigting opkomende, als: het innen van het abonnement op het overzetveer, dat van de groote pont voor rijtuigen en wagens, het waagloonde huur van eenige huisjes enz. Successivelijk in het verant woorden van een en ander achterlijk, erkende hij, deswege ondervraagd, het deficit, bedra gende 329.ten eigen bate gebruikt te heb ben, waarop hij eene acceptatie geteekend heeft met belofte die som binnen acht dagen te be talen. Van dien tijd heeft hij gebruik gemaakt om te ontkomen. Gedagvaard aan zijne laatste woon plaats, was hij niet ter teregtzitting tegenwoor dig en werd er mitsdien verstek tegen hem ver leend. Na het hooren van dertien getuigen requireerde het O. M. tot de schuldigverklaring aan diefstal in dienstbaarheid en de veroordee ling tot eene gevangenisstraf van één jaar, in eenzame opsluiting te ondergaan. Uitspraak Vrij dag e. k. Het is helaas een treurig verschijnsel dat zulke misdrijven zich herhalente wen- schen is het daaromdat Regenten van liefda-

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1