DAGBLAD. j\To_ 17. Dingsdag 20 Maart. A0. 1860. Het Dagblad kost in de 3 maanden 1.95. Afzonderlijke Nommers 3 Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft en Rotterdam ten 10 u. 0 in.; 1 u.; 6 u. 9 m.; 9 u. S m. Naar Haarlem en Amsterdam ten S u. 57 m.; 1 n. 4 m.; 4 u. 57 m.; 7 u. 57 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, aan de Kutoenfabriek en op de Nienwstraat: 'smorgens ten 7 ure 30 min., 'smiddags ten 12 ure, 's namiddags ten 3 ure 45 min., 'savonds ten 8 ure 15 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wethouders Maandag en Donderdag 11 ure. Commissie van Fabricage, Dingsdag 12 ure. Burgemeesterdagelijks ten 10 Qrc. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 ure. Zon- eu Feestdagen uitgezon derd! Thesaurie, dagelijks van 10—2 nrc. Be Gemeente-Architect is-te spreken te zijnen huize op den Onden Singel, Wijk V, N». 328, 'smorgens van 9—10 ure. Kantoor der Plaatselijke Accijnsendagelijks van 81 ure en van 3 0 ure. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van S4, van het Kadaster en de Hypothekenvan 94 ure. BINNENLANDSCH NIEUWS. Z. K. H. de Prins van Oranje beeft 11. Don- erdag de pauselijke nuntius in een langdurig ijzonder gehoor ontvangen. Het Nederl. koopvaardijschip Alcor kapt. an Oppen is den 13 Januarij van Soerabaija ver Passaroeang naar Nederland vertrokken. Het wetsontwerp betreffende de (foorgra- ing van Holland op zijn smalst schijnt door et nieuw opgetreden ministerie te zijn inge- rokkeneven als verschillende andere wetsont- rerpen De Vice-admiraal F. X. R. 't Hooft is Vrij- ag te Dordrecht overleden. De Minister van Finantiën waarschuwt p nieuw tegen de schade van het aannemen an Belgische centen. Uit Amersfoort wordt berigt, dat met den sten November aanstaande het regement rijdende rtillerie aldaar weder in garnizoen zal komen. Te Rhenen hebben in verschillende tijd- srken achtereenvolgens zeven zoons van een elgesteld ingezeten uit de gemeente Arneron- sn voor de dienst der nationale militie vrij sloot. Naar wij vernemen i9 de Korporaal der Jariniersdie, zoo als men wil, de aanleiding seft gegeven tot den twist aan 's Rijks werf te msterdamaan de gevolgen van hevige kneu- >ng aan de borst overleden. Gisteren morgen werd te Amsterdam door en schipper, die met zijne schuit door de Kei- ersgracht voer, het lijkje opgevischt van een as geboren kindje van het vrouwelijk geslacht, 'e politie heeft het lijkje in bezit genomen en °et onderzoek naar de moeder. Uit eene door Ds. de Waldkirch Ziep- recht in het Kerkhistoriesch Archief geplaatste pgave van Nederduitscbe Hervormde gemeenten welke sedert 1795 opgeheven of in getal van predikanten verminderd, of daarentegen-nieuw gesticht of hersteld of in getal van predikanten vermeerderd zijn, blijkt dat de vermindering het grootst was in de provinciën Noord-Holland, Zeeland en Noord-Brabant en de vermeerdering in Friesland, Drenthe, Gelderland en Overijssel. In het geheel bedraagt de vermindering 145 en de vermeerdering 118 gemeenten. De commissie ter behartiging van de gods dienstige en zedelijke belangen der Zuid-Afri- kaansche Republiek benoorden de Vaalsrivier noodigt predikanten geen gezin ten hunne laste hebbende, en candidaten tot de PI. dienst uit, die geneigd mogten zijn in aanmerking te ko men als predikant bij de Ned. Herv. Kerk dier Republiek, om zich daartoe met vrachtvrije brieven of in persoon en met overlegging der noodige bescheiden aan te melden bij den Se cretaris der commissie Ds. G. A. van Limburg Brouwer te Amsterdam. Voor het beroep naar Nijkerk op de Ve- luwe heeft bedankt Ds. J. B. Beman Brouwer te Ede; Ds. H. Z. A. Gutteling te Oude Tonge voor dat naar 's Gravenmeer; en Ds. A. P. A. du Cloux te 's Grevelduin Capeile voor dat naar Nieuwe Tonge. Beroepen bij de Christelijke Afgescheidene Gemeente te Heerenveen Ds. L. J. Hulst te Fer- werdte Velp Ds. J. W. Vos te Ulzen en te Zaandam Ds. J. P. Sluiter te Boskoop. Voor het beroep naar Zaandam en Hattem heeft bedankt Ds. J. Middel te Zutphen en voor dat naar Graafschap in Noord-Amerika Ds. P. J.de Groot te Schiedam. Het adres van gehechtheid aan den Paus door de Roomsch Katholieken van 's Hertogen bosch is van 7000 bandteekeningen voorzien in rood fluweel gebonden en rijk verguld met toepasselijke vignetten en opschrift.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1