LEIDSCH DAGBLAD. I\To. 9. Zaturdag 10 Maart. A0. 1860. Het Dagblad kost in de 3 maanden 1.95. Afzonderlijke Hommers 3 Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft en Rotterdam ten 10 u. 6 ra.; 1 u.; 6 u. 9 m.; 9 u. 8 m. Naar Haarlem en Amsterdam ten S u. 57 ra.; 1 u. 4 m.; 4 u. 57 m..; 7 u. 57 m. Fostbusligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfabriek en op de Nieuwstraat'smorgens ten 7 ure. 30 min., 'smiddags ten 12 ure, 'snamiddags ten 3 ure 45 min., 'savonds ten 8 ure 15 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden.Burgemeester en Wethouders Maandag en Donderdag 11 ure. Commissie van FabricageDingsdag 12 ure. Burgemeesterdagelijks ten 10 ure. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 ure. Zon- en Feestdagen uitgezon derd. Thesauriedagelijks van 102 ure. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen liuizc op den Ouden Singel, Wijk V, N°. 328, 'smorgens van 910 ure. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 ure en van 3 0 ure. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 are. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van het Kadaster en de Hypotheken van 94 ure. BIHNENLANDSCH TTIEUWS. In de buitengewone vergadering der Pro vinciale Staten van Gelderland van 8 Maart, is ;ot lid der Eerste Kamer verkozen Mr. W. A. Schimmelpenninck van der Oije, thans id der Tweede kamer, in plaats van wijlen Jhr. YV. van Dam van Isselt. Z. M. heeft tot minister van buiten land- iclie zaken benoemd Mr. J. P. J. A. graaf van Zuy- en van Nyevelt, minister-resident bij het Turk- Mof. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester Ier gemeente Gieten Mr. YV. Meursinge, thans dier gemeente en tot len Officier van der 2e klasse Dr. A. YV. M. van liasselt, met bepaling, dat hij voorloopig in lijne werkkring bij 's Rijks kweekschool voor mlitaire geneeskundigen gehandhaafd blijft. Z. M. den koning van België heeft onzen ïieuwen Minister van Justitie Mr. M. H. Go- lefroi tot Officier der Leopoldsorde benoemd. De Amsterdamsche Kiesvereeniging de xrondwet heeft den heer Stieltjes in het district Imsterdam en eenige kiezers in het district ioorn de heer S. A. van Hoogstraten voor de erkiezing als leden der Tweede Kamer van de Itaten-Generaal aanbevolen. De gemeenteraad van Amsterdam heeft net 20 tegen 15 stemmen verworpen het voor tel der plaatselijke afdeeling van de Vereeni ging tot afschaffing van sterken drank in Ne- lerland, strekkende tot het vaststellen eener 'erordening, waarbij straf bedreigd wordt tegen •penbare dronkenschap. In de vergadering van den Leidschen ge- neenteraad, donderdag 11. gehouden, is eene erordening vastgesteld op het mesten van var- rens. Het Dagblad van 's Gravenhage berigt, dat Zaturdag 1.1. voor de tweede maal ten too- neele werd gevoerd de opera: Moïse en Egypte en voegt daarbij: //het was ons bijzonder aan genaam, dat dit hoogst verdienstelijk muzikaal voortbrengsel, tot het vroegere repertoire behoo- rende, en, naar ons inzien, veel te lang onge bruikt gebleven, thans weder te voorschijn is gekomen; te meer daar het zich door schoone melodiën en bovenal uitmuntende instrumentatie zoo bijzonder onderscheidt." Uit 's Hage wordt evenwel verzekerddat de Burgemeester zou be volen hebben de weglating der scène van het brandende braambosch en waarin Jehova zin gende wordt opgevoerd, immers, wanneer de Moïse verder mogt worden vertooud: want het publiek heeft van zijne verontwaardiging protest aangeteekend door den schouwburg ledig te laten. Wat aan het gevoel der zedelijk heid en der godsdienst te kort kwam, zal nu wel het eigenbelang bewerken. Woensdag aanstaande wordt te 's Hage het bouwen eener Hoogduitsche Evangelische Kerk aanbesteed. De Zondag II. te Oud-Loosdrecht beves tigde predikant Jac. Eigeman had tot tekst zijner intreerede Psalm XXXIX: 8. Wij herstellen gaarne op verzoek de drukfout in het nommer van gisteren, toen er stond Psalm XXXVII. Te Ilarlingen is tot leeraar der Hervormde Gemeente beroepen Ds. W. P. Wolters te Schagert. Donderdag avond hield de Leidsche Af deeling der Nederlandsche Vereeniging tot af schaffing van sterken drank eene openbare ver gadering, die niet talrijk bezocht werd en alzoo een blijk oplevert, hoe weinig belangstelling de Vereeniging hier ter stede ontmoet. De Voor zitter Ds. A. Itutgers van der Loeff deelde eenige bijzonderheden mede, ten aanzien van het werk der Vereeniging ook hier ter stede en prees de aangewende pogingen tot bestrijding van den

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1