LEIDSCH DAGBLAD. No. 7. Donderdag 8 Maart. A0. 1860. Het Dagblad kost in de 3 maanden 1.95. Afzonderlijke Hommers 3 Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft en Rotterdam ten 10 u. G ra.; 1 u.; G u. 9 ra.; 9 u. Sm. Naar Haarlem en Amsterdam ten 8 u. 57 m.; 1 u. 4 ra.; 4 u. 57 m.; 7 u. 57 ra. Postbusligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfabrick en op de Nienwstraat: 'smorgeus ten 7 ure 30 min., «middags ten 12 ure, 'snamiddags ten 3 ure 45 min., 'savonds ten 8 ure 15 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad'op onbepaalde tijden.Burgemeester en Wethouders Maandag en Donderdag 11 ure. Commissie van Fabricage, Dingsdag 12 ure. Burgemeesterdagelijks ten 10 ure. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 ure Zon- eu Feestdagen uitgezon derd. Thesaurie, dagelijks van 102 ure. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, Wijk V, N°. 328, 'smorgens van 910 ure. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van S1 ure en van 3 G ure. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van het Kadaster en de Hjpotheken van 94 ure. BINNENLANDSCH NIEUWS. Z, M. heeft eervol ontslag verleend als lid van het eollegie van regenten over het huis van arrest te Breda aan Mr. H. F. T. van Schaeck en te Roermond aan Mr. A. J. T. H. van den Bergh; laatstgemelde benoemd tot die betrekking te Breda en tot die te Roermond Mr. J. H. C. Cazius. I Voorts benoemd tot directeur der regis tratie eu domeinen voor de provinciën Gro ningen eu Drenthe: J. van Diestthans dir. in Limburg en in zijne plaats H. J. Vonk, In specteur der le klasse; tot Inspecteur le klasse E. H. F. W. Mathon en J. II. M. Spree; van de 2° klasse E. H. Ramaer en van de 3e klasse S. II. Winkelmanontvanger te Heerlentot ontvanger te Assen H. van Meurs; te Vollen- hoven Mr. B. H. Upmeijer en te Vianen Mr. A. van Hettinga Tromp, thans te Zevenaar. Z. K. H. Prins Frederik der Nederlan den is Dingsdag te Londen aangekomen en Z. K. H. de Prins van Oranje Woensdag na middag van daar teruggekeerd. Te Arnhem is Dingsdag 11. in den ouder dom van 77 jaren overleden de Gemeente- Secretaris Mr. J. J. van Hasselteen zeer be kwaam, ijverig en dienstvaardig man, wiens verlies algemeeu wordt betreurd. 5 De Minister van Oorlog wil met het ge meentebestuur van Arnhem in minnelijke rege ling komenten einde het regiment rijdende artillerie met 1°. November aanstaande aldaar in garnizoen zou kunnen worden gelegd, het geen in het algemeen belang wenschelijk wordt geoordeeld. Naar wij vernemen zijn de visschersvlo ten te Scheveningen en te Katwijkdie in den laatsten storm op zee warenzonder verlies be houden binnengekomen. Door de veelvuldige regens, gedurende den vorigen herfst en dezen winter gevallen, staan de polders onder Delftsland zoodanig onder wa ter als in vele jaren niet is opgemerkt. Hierdoor wordt met verlangen naar een aanhoudenden en krachtige» oostewind uitgezienom het water te kunnen loozen, vermits naar mate het voor jaar nadert, de schade door den werkeloozen toestand des landmans des te grooter wordt. In het dagblad van de residentie wordt een verdedigingsmiddel aan de hand gedaan voor oorlogsvaartuigen die zich in eene soort gelijke positie als het stoomschip Onrust gebragt zien, dat meermalen met goed gevolg bij een overmagtigen aanval van zeeroovers in den In dische» Archipel gebezigd is; met de brandspuit het water uit deu stoomketel in de praauwen te jagen. Die eene straal kokend water in de oogen ontvangen heeft, zal vermoedelijk de lust wel verliezen nog eene entering te beproeven. Men diende bij voorkeur meer dau één spuitmiddel te bezitten en de slangen behoorde van gutta percha in plaats van leder vervaardigd te wor den. Reeds nu bestaat er op onderscheidene stoomschepen gelegenheid, om bij het blusschen van brand de machine tot het aanvoeren van water te bezigen. Naar men verneemt hebben de H.H. Dr. R. Fruin en Dr. L. A. te Winkel reeds haar ontslag aangevraagd als docenten aan het Ste delijk Gymnasium. Wij koesteren de hoop, dat hunne plaatsen waardiglijk zullen vervuld worden. Bij het departement van Oorlog schijnt plan te bestaan tot het brengen van eenige wij zigingen in de uniform van het leger. De jas zou verkort, en de slobkousen weder ingevoerd worden; terwijl ook de epauletten voor de kleine tenue zouden vervallen. Men zegt dat dit jaar een zeer groot aantal personen, zelfs 8 a 900 uit de kolonie

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1