het daarin vermelde feit, dat bij uitvoer van likeur aan één handelaar uit Stadskas is betaald: in 1858 eene som van 3238.22s, in de eerste negen maanden van 4334.22s en later, sedert de invoering van den Alambicniets. Zondag 1.1. overleed te 's Gravenhage in den ouderdom van ruim 47 jaren de onlangs afgetreden minister voor de zaken der R. C. Eeredienst Mr. J. VV. van Roraunde. BUITENLANDSCH NIEUWS. Sommige Londensche bankiers hebben van hunne Turijnsche correspondenten de mededee- lirg ontvangen, dat kardinaal Antonelli aan zienlijke sommen in Sardiniscbe fondsen heeft belegd. Het schijnt derhalve, dat Z. Em. even min vertrouwen stelt in bet Oostenrijksche leger als in de Oostenrijksche finantiën; eene meening, die ook door vele leeken wordt gedeeld. Men verzekert, dat die kardinaal aan den hertog de Grammont verklaard heeft, dat van eene excommunicatie van koning Victor Erna- .nuel geen sprake is en dat eene zoodanige han- Ideling sedert de middeneeuwen niet heeft plaats gehad. De Paus zou zoo noodig eene verklaring lin eene allocutie afleggen. De kardinaals-aartsbisschoppen, te Parijs aangekomenom de zittingen van den senaat bij te wonen, hebben reeds in het paleis van het Luxemburg, waar de senaat vergadert, pe titiën uit hunne diocesen gedeponeerd, ten gunste der handhaving van de integriteit van den pau selijken Staat. Het Journal des Débats bevat een be langrijk artikel, naar aanleiding van de aan spraak des Keizers, uit de pen van den beroem den publicist, de heer Sams-Mare Gerardin. De schrijver zegt daarin voorzeker nimmer het volk het regt te willen betwisten om zijn rege ringsvorm te regelendus ook niet in het ge geven geval den wensch tot verbinding met Piemont; maar wijst er toch op, dat dit regt van aanhechting een ander regt ontmoet, dat van Europa, namelijk, om voor de handhaving van het Europeesch evenwigt te waken. De Fransche regering geeft te kennen aan Europa te zullen vragen zich omtrent de aanhechting van Savoije en Nizza te verklaren: Europa zal dus hetzelfde moeten doen omtrent de aanhech ting der Italiaanscbe Staten. Italië kan aan Europa een regt niet betwistendat door Frank- ryk is toegekend. Dit is het beginsel, waarvan de jongste keizerlijke aanspraak uitgaat. BRIEVENBUS. Gaarne plaatsen wij wat ons als berigt, opmerking, raadgeving of klagt toegezonden wordt, maar alleen van geabonneerden ■an anderen als advertentie, 't Is daartoe noo- lig, dat het onderteekend wordt. Voor dit maal en als uitzondering wordt het volgende opgenomen Er staat geschreven: Het plantzoen sluit Als de poortklok luidt. Maar dat heeft hij al lang niet meer gedaan Blijft nu het plantzoen ook openstaan K. Zoude er naast de branderijen en andere fa brieken die heet water als afval leveren geene kleine inrigtingen voor bad- en waschhuizen kunnen gemaakt worden S. De bus is geplaatst aan het Bureau van dit blad en dus niet zoover verwijderd van de Stadhuispoortwaar velen die zouden verlangen, maar waartegen bezwaar bestaat. Het Artikel van L. zal zoo mogelijk morgen worden opgenomen. II uwelijksat'kondigingcn. Te Leiden den 4 Maart 1860. L. van Tongeren jm.F oud 29 j. en Willemina Otto jd.oud 24 j. A. de Gunst jm., oud 38 j. en J. M. van der Heyden jd., oud 34 j. A. de Zwijger jm., oud. 24 j.f en E. S. de la Rie jd., oud 23 j. T. Eggink jm., oud 25 j. en J. van Oosten jd., oud 29 j. B. Koreman Wed. van W. C. Wendeloud 29 j. en D. de Haan, Wed. H. W. Boland, oud 38 j. AMSTERDAM, 5 Maart. 130 Witbonte Poolsche Tarwe 322 325. 128 Nieuwe Pruissisehe Rogge ƒ245. Lijnkoeken ƒ10 J- 13-^. De heden geveilde partij 112 h 116 Rogge is opgehouden tot 180 if 190. PER TELEGRAAF. LONDEN, 6 Maart. Consols3 pCt. 94^ PARIJS, 6 Maart. Rente67.85 WEENEN, 5 Maart. Metaliek69.50 Nationale77.10 Wissel p. Londen flaauwe stemming. AMSTERDAM, 6 Maart Nederland Werkelijke Schuld Certificaten Spanje Obligatiën Binnenlandsche Rusland 1798'1816. 1828/29 Hope Stieglitz Comp. 1855 Oostenrijk Metaliek Rente Amsterdam Nationale Wissel Londen k/z Koolzaad pr. April October. Raapolie vliegend pr. Mei October Oostenrijk Met. Coupons. De markt is vast. 13.30 6il 334 42i 79' '9 iV 99rV 43 26- 69J 54 11.66

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3