yip,*/ r *0 t V met twee generaals-majoor en hunne adjudan ten alsook ieder der vijf regimenten met een majoor. Uit 's Hage wordt berigt, dat het Publiek Ministerie bij de arrondissements-regtbank te Leiden in hooger boroep is gekomen van de uitspraakter zake van het weigeren van den eed door Mr. G. W. als getuige in eene straf zaak. De Ministers van Koloniën van Marine en van Binnenlandsche Zaken geven heden (Woensdag), Vrijdag en Zaturdag geen audiën tie. De Minister van Staat baron van Hall zal telken Woensdag van de maand Maart receptie houden. De Minister van Tets van Goudriaan heeft bij circulaire van 11 Februarij jl. de aandacht der Gedeputeerde Staten gevestigd op de be staande gebreken in sommige weeshuizenten aanzien der slaapplaatsen voor jongens en meisjes. Gedeputeerde Staten der provincie Zuid- Holland hebben het gewone en buitengewone contingent voor de ligting der Nationale Mi litie van 1860 bepaald op 1922 man, waarvan uit Leiden 113, uit Soeterwoude 8, uit Leider dorp 5, uit Oegstgeest 6 en uit Voorschoten 10 moeten geleverd worden. Er is veel vrees, dat Prof. W. Moll de benoeming tot Hoogleeraar in de kerkelijke ge schiedenis aan de Leidsche Hoogeschool niet zal aannemen. Na herhaalde vruchtelooze stemmingen is tot Praeses van het Leidsche Studenten-Korps verkozen de Pleer Vlielander HeimJur. Ut. Cand., die thans die benoeming heeft aange nomen. De te Oud-Loosdrecht beroepen predikant J. J. Eigemanzal Zondag aanstaande aldaar bevestigd worden door Ds. J. 11. Bösken te Utrecht. Tot griffier bij den landraad van Samarang is benoemd Mr. J. G. Timmermans en tot contro leur der 2de klasse de controleur der 3de klasse A. Pruijs van der Hoeven. Ten gevolge van den hevigen stormdie Dingsdag woedde, is te 's Gravenhage brand ontstaan in de Gasfabriek, die evenwel spoedig werd gebluscht. Behalve veel schade aan daken en schoorsteenenis een treffend ongeluk over komen door het omwaaijen van een boom, ten gevolge waarvan eene vrouw verpletterd en vier mannen gewond werden. Te Rotterdam is een persoon werkzaam op eene bleekerij door het omwaaijen van een muur onmiddelijk gedood; terwijl de telegrafi sche gemeenschap door vermoedelijke beschadi ging der lijnen dadelijk is afgebroken. Binnen Leyden heeft zich de schade bepaald tot daken, schoorsteenen en boomenmaar zijn gelukkig gemrrtSSÏfSjStken te betreuren. pftOgfijostltaieerde optogt, dien het studen- /tenc<nrasi:j6acr b\ogeschool besloten heeft dezen j zomer te doen plaats hebbenzal op Maandag r 11 Junijgehouden worden. Bij het opgraven van de gaspijpen op de Vischmarkt is gevonden een achtkanten fonda ment, waarschijnlijk in vorige eeuwen gediend hebbende voor de bemuring van een rosmolen,, welke men toen gebruikte tot het malen van graanvermoedelijk in dien tijd koornspijkers- genoemd. De sints enkele jaren nieuw gebouwde' stooraoliefabriek gelegen nabij Alphen tegen over's Molenaarsbrug, is dezer dagen het eigen dom geworden van onze stadgenoten de heeren Dros en Gebroeders Tielemanen daardoor we der na een stilstand van elf maanden in werking gekomen. Men verneemt, dat Ds. F. H. G. van Iterson wegens voortdurende ongesteldheid zijn emeritaat als predikant bij de Nederduitsche Hervormde gemeente te Leiden heeft verzocht. Te Cannes in Frankrijk overleed Vrijdag 11. de heer C. des Amorie van der Hoeven 28 jaren oud, adjunct-commies bij het Depar tement van Buitenlandsche Zaken. Bij de op II. maandag plaats gehad hebbende aanbesteding tot inwendige verbetering van de Pieterskerk zijn bij H. H. kerkmeesteren inge komen de volgende inschrijvingen, als: 1°. voor het timmerwerk van banken en gestoelten Iloltz en Schreuder 17.500; J. W. Schaap 16.860; P. van Hartrop 16.374; J. van Lith 16.300; P. J. Coffrie 16.349; P. Lo- zier 14.550; P. van der Kamp 13.996. 2°. voor het verw of schilderwerk J. J. van Amerom ƒ4.955 J. Engels ƒ4.168; J. E. Vlaanderen 4.151; H. Reymers 4.040; J. C. Wendel 3.455; W. L. van Amerom 3.367; M. A. Kiewit 3.355; J. J. de Vink 3.345; J. P. Cattel 3.285 H. C. Visser 3.255 W. F. Kiewit 3.052; J. de la Beye 3.022; B. van Klee^3.000; E. C. Hobbolt 2.990. Nadere berigten ten aanzien van het ge beurde met Z. M. stoomschip Onrust vermelden, dat dit vaartuig in het laatst van December met eene zending naar Teweh werd belast, aan boord hebbende de le luitenant der infanterie Bangert, waarnemend civiel gezaghebber van Marabahan. Den 26 December werd op de plaats der bestemming aan boord van de Onrust eene conferentie gehouden met den TommongongSoera Patials goedgezind bekend, die vriendschap pelijk afliep. Te twaalf ure op den middag van denzelfden dag werden geweerschoten gehoord en bevond zich één praauwdoor een groot aantal anderen gevolgdop zijde van het stoom schip, die allen een vijandigen aanval deden. Na verloop van één uur hield het vuren op en ten gevolge der groote overmagt van den vijand werd de geheele bemanning om het leven gebragt. Nadat het stoomschip geplunderd was, deed men het zinken, 't geen ten vijf ure plaats vond,

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 2