Engeland wint de TT-races Assen Eerste Belgische korfbalzege op Nederland JONGELUI Wie wil als verkoopster een aankomende Kantoorbediende Technisch-Administratief Beambte STAALDRAAD ENZ. NET MEISJE LEERLING-KELNER MEISJES H MAANDAG 30 JUNI 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA i Circa 90.000 toeschouwers, die in aantal nog steeds toenemen, hadden zich Zaterdagmorgen om het ruim 16 1/2 KM lange Drentse circuit, op de tribunes en op de boerenerven geschaard om getuige te zijn van de eerste race der 16e Grote Prijs van Nederland, de Dutch TT. In 350- en 500 cc-klasse Om 18.30 uur precies ging de vlag bij de startplaats „De Haar" voor de eerste maal omlaag en daverden met knetterend geraas een 30-tal motor- renners langs de eretribune weg. Dat waren allen nationale juniores en wel van de 250 cc, de 350 en de 500 cc klasse. H. H. G. van Donkelaar uit den Dolder (Triumph) won onbe dreigd in de tijd van 41 min. 42,2 sec. De vijf ronden legde hij met een ge middelde snelheid van 119.1 km. per uur af. In de 350 cc klasse werd J A. van Tilburg uit Rotterdam met een ge middelde snelheid van 113,6 km. per uur winnaar in de tijd van 43 min. 42,9 sec., een zeer fraaie prestatie, wanneer men weet, dat no. 3 in de 500 cc klasse over dezelfde afstand 3,2 sec. langer deed. In de 2.50 cc klasse, (waarin slechts vijf rijders zijn gestart, omdat de overige négen wegens te weinig trai ning waren gediskwalificeerd, is geen winnaar aangekomen. Alle vijf vielen tijdens de race door motorpech uit. Om 12 uur werd een aanvang ge maakt met de grote internationale race in de 350 cc-klasse. waarbij men vooral met spanning de strijo tege moet zag van de Engelsen op de Nor ton en Velocette en de Italianen op hun Guzzi's 250 cc. Een der snelste Engelsen, Foster, is niet gestart, terwijl W. S. Humphry (Norton) zijn motor niet op gang kon krijgen en uit moest vallen. De En gelsen hadden nog meer pech toen aan het einde van de tweede ronde E. Lyons (Norton) met volle vaart uit een kniebocht schoot. Hoewel hij geen veï-wondigen opliep moest hij de strijd staken. Na een emotionele race is het de Engelsman P Good man (Velocette) geweest, die als eer ste door de finish ging. P. Goodman nam bij zijn rijden geen enkel risico. Hij lag na de le ronde op de tweede plaats, passeerde daarna zijn landge noot M. D. Wh it worth (eveneens op Velocette) en liet zich niet meer van de kop verdrijven. In de op een na laatste ronde, toen hij ongeveer een halve minuut voorsprong had op K. Bills (Norton) nam hij het zekere voor het onzekere en gooide in de minimum tijd van 18 sec. enkele li ters benzine in zijn tank. Bills intus sen heeft als een leeuw gevochten op zijn Norton om de Velocette te ver slaan. Deze Engelse Norton-rijder maakte bovendien de snelste ronde tijd van 132.1 km per uur. Door dat Whitworth in de 6e ronde door mo torpech uitviel, toen hij op de twee de plaats lag, nam Bills zijn positie over en eindigde de race als tweede. Alle eer voor de Nederlandse rij der L. H. van Rijswijk (Velocette) die een prachtige constante race deed en in dit ternationale rijderscorps op de 3e plaats beslag wist te leggen. Intussen is van de grote strijd, al thans in deze race, die men had ver wacht tussen de Italianen op hun 250 cc Guzzimotoren en de Engelsen op hun Nortons en Velocettes niet veel terecht gekomen. Op de vierde plaats kwam nl. opnieuw een Engelsman op een Velocette nl. L. A. Dear op de 5e plaats opnieuw een Nederlander; L. Simons (Excelsior) en eerst op de 6e en 7e plaats eindigden, met meer dan een ronde achterstand de Italia nen B. Francisci en Giaumi Leoni. Er is dus weer gebleken dat de Guzzi motoren van 250 cc geen vol waardige tegenstanders zijn van de Engelse merken in de 350 cc klasse. De winnaar van deze race P Good man legde de 14 ronden van het cir cuit, tezamen 231,5 km af in de tijd van 1 uur 47 min. 13.8 s. en maakte dus een gemiddelde snelheid per uur van 129.5 km. 2. Bills (Eng. op Nor ton) 1.48.09, gem. snelheid 128.7 km. L. H. van Rijswijk (Ned. op Velocet te) 1.49.38.7, gem. snelheid 126.8 km. 4. L. A. Dear (Eng. op Velocette) 1.50.20.8 gem. snelheid 125.9 km. 5. L. Simons (Ned. op Excelsior) 1.54.53.2, gem. snelheid 119.9 km 6. B. Francisci (It. op Guzzi 250 cc) De T.T.-races te Assen. De drie eerste in de 350 cc-klasse. De win naar, P. Goodman (Engeland) nr. 43; de Engelsman, Bills, nr. 45, die tweede werd en de Nederlander van Rijswijk, nr. 48, die de derde plaats bezette. 7. Giaumi Leonie (It. op Guzzi 250 cc) 8. G. Poel (Ned. op (Velocette); 9. R. T. B. Drinkwater (Eng. op Norton) allen op een ronde. Niet alleen in de 350 cc klasse in ternationaal, maar ook in de zware 500 cc zijn de Engelse fabrieken erin geslaagd de snelheidshegemonie die belaagd wordt door de Italiaanse merken, af te slaan. In superieure stijl zegevierde in de 500 cc klasse de Nortonfabriek met him rijder A. J. Bell, die de taak van de na de eerste ronde leidende, eveneens voor de Nortonfabrieken rijdende H. L. Daniell overnam, toen deze door het springen van zijn ach terband uitviel. Bell legde de 264.5 km met een gemiddelde uursnelheid van 136.1 km in de tijd van één uur 56 min. 41.8 sec. af, hetgeen wel is waar aanzienlijk langzamer is dan de gemiddelde snelheden der laatste vooroorlogse winnaars maar daarbij dient men te bedenken, dat de rij ders ditmaal gebruik moesten ma ken van de normale handelsbenzine, in tegenstelling met de vroeger ge bruikte Benzol-benzine, terwijl bo vendien Compressoren verboden wa ren. Intussen dient men de Italianen de eer toe te kennen, die zij verdie nen. Zo gemakkelijk als de Engelsen de prijzen in de 350 cc bemachtigden, is het bij de 500 cc niet gegaan. In tegendeel, het zag er aanvankelijk naar uit, dat, zo de Italiaan Loren- zetti (op Guzii) al niet eerste zou worden, hij toch zeker de tweede prijs zou weten binnen te halen. Maar ook hem was het lot niet gunstig ge zind. Want toen hij door het uitval len van Daniell van tweede positie in de vierde ronde de leiding ver kreeg, moest hij de strijd drie ronden later zelf staken wegens motorpech. Voor het zover was had het publiek in ademloze spanning gezien, hoe na de start de Italianen, belust op re vanche, wegstoven, hoe Lorenzetti, na een ronde de leiding had, maar deze in de tweede had moeten af staan aan Daniell en hoe achter deze twee de Engelsman Goodman stuiver tje aan het wisselen was met twee andere Italianen (Guido Leoni op Guzzi en ook Otto Clemencich op Gi- lera). Maar ook Goodman viel uit. Deze winnaar in de 350 cc vloog thans uit de bocht bij Laaghamer- veen, waarbij zijn arm uit de kom schoot. Juist meenden de Italianen thans slechts tegen elkaar te moeten strijden, toen de uiteindelijke win naar van de race A. J. Bell. die zich van de zevende plaats aan het op werken was, zich tussen hen mengde. Op dat moment viel zijn landgenoot Daniell uit. Enkele ronden lang kon men een titanenstrijd aanschouwen, waarin de taaie Bell er op indruk wekkende wijze in slaagde de drie- voudigde Italiaanse aanval af te slaan. Eerst werkte hij zich gestadig voorbij Leoni en Clemencich en toen hij eenmaal tweede was, was vrouwe Fortuna op zijn hand en bezorgd^ de sinds het uitvallen van Daniell lei dende Lorenzetti motorpech. Goed koop kwam Bell daardoor aan de lei ding. maar behield die op zo overtui gende wijze (waarbij hij de tijd nam om te tanken), dat zijn overwinning zeer verdiend mag worden genoemd. Interessant was het daarna de onder linge Italiaanse strijd te volgen. Tot de laatste der 16 ronden toe, vlogen zij elkaar beurtelings voorbij, zonder nochtans ooit meer dan tien meter van elkaar verwijderd te zijn. De Italiaanse hartstocht speelde hen daarna parten. Clementcich wilde eerst nog verstandig zijn en remde af om te tanken na de 14de ronde. Toen hij echter bemerkte, dat Leoni daarvan gebruik wilde maken om een voorsprong op hem te behalen reed hij ook maar door. Leoni werd de du pe van zijn eigenzinnigheid. In de allerlaatste ronde kwam hij zonder benine te staan, presenteerde daar door zijn landgenoot de tweede plaats op een blaadje en verspeelde boven dien zijn zekere derde prijs, want de Engelsman Whitworth op Triumph had de gehele wedstrijd een halve ronde op hen achter gelegen en kwam nu nog als derde binnen. Leoni slaag de erin midden op het parcours enige benzine te bemachtigen en legde be slag op de vierde prijs. De 7 Nederlandse rijders hadden in dit milieu van internationale grootheden geen schijn van kans. Drie van hen wisten de races zonder pech te beëindigen: Jac. Schot, Jan Iesberts en Nico S. Luybregts resp. met 2, 3 en 4 ronden achterstand. Al le hoopvolle verwachtingen ten spijt maakte Jock West op zijn nieuwe A.J.S. weinig indruk. Hij reed de ra ce niet uit. De uitslag werd: 1. A. J. Bell (Nor ton Motors Ltd) Eng. 1 uur 56 min. 41.8 sec., gem. uursnelheid 136.1 km. 2. O. Clemencich Italië op Gilera, 1.57.43.7, gem. uursnelheid 134.7 km. 3. M. D. Whitworth op Triumph 2.0.9.1 sec.; 4. Guido Leoni Italië op Guzzi, 2.0.53; 5. B. Foster op Norton, 2.3.12.6; 6. Th. Wood, Engeland; 7. Jac Schot Ned. op Ariël op twee ron den; 8. J. H. Iesberts. Ned. op drie ronden; 9. N. C. Luybregts, Ned. op vier ronden. Bij de nationale senioren-races, die tevoren waren verreden was weinig spanning, doordat de leiders-van-kop- af nimmer bedreigd werden. De uitslagen hiervan luiden: 250 cc klasse (5 ronden): 1. H. Vink. Maas land (Velocette) in 45.04.2, gem. uur- snelheid 110.1 km.; 2. M. Vierdag. Amersfoort. 350 cc klasse 5 ronden): 1. J. van Rijn Den Haag (Triumph, 50.44.1 sec. gem. uursnelheid 117.3 km. 2. J. W. Boef, A'dam (Sarolea); 3. P. Drijvers, Putten Gld. 500 cc klasse (6 ronden): 1. H. Veer Borculo (Triumph) 47.44.6, gem. uur snelheid 124.6 km.; 2. C. van Katwijk, Delft. 3. J. Keyzer, Vlaardingen (Triumph); 4. L. Zuyderwijk, Wate ringen (BMW). De gistermiddag te Amsterdam gespeelde interland-korf bal wedstrij d tussen Nederland en België is ge ëindigd in een 53 zege voor de Belgen. De ruststand was 11. Dit is de eerste maal in de reeks ont moetingen tussen Nederland en Bel gië, dat de Belgen een overwinning hebben behaald. De Nederlandse korfballers heb ben tegen België hun eerste neder laag geleden tegen de vertegenwoor digende Belgische ploeg, die zo fel en enthousiast speelde, dat zij de betere technische capaciteiten van on ze landgenoten wier productivi teit en uithoudingsvermogen echter te wensen overliet volkomen wis ten te overvleugelen. Zij kreeg daar toe de gelegenheid omdat zij in snel heid over het algemeen onze korfbal- ^rs de baas was. Voor de rust was dit nog niet zo duidelijk merkbaar, om dat onze spelers het tempo der Bel gen in deze periode behoorlijk kon den volgen. Het zag er toen nog geen moment naar uit. dat wij de neder laag zouden lijden, al moest onze verdediging voortdurend op haar aui-vive zijn om de snelle vaak ge vaarlijke stormlopen der Belgen te bedwingen. Ons aanvalsvak van Oer- lemans c.s was echter niet in groot se vorm zodat het goede spel van Seits c.s. in het middenvak, niet tot zijn recht kwam. Het was feitelijk een buitenkansje, dat wij in deze periode een strafworp kregen, waaruit Oerlemans Nederland de leiding bezorgde (10). Eerst tegen de rust konden de Belgen door Sche- pens gelijk maken (11). De tekortkomingen van ons team traden eerst na de hervatting duide lijk aan het licht, onvoldoende snel heid, gebrek aan uithoudingsvermo gen en gemis aan schotvaardigheid, waarbij nog kwam, dat onze tweede aanval, die uit het Westerkwartier- vak bestond, de goede aanvalsmetho- ide om de Belgische verdediging te passeeren, maar niet kon ontdekken. In plaats van zijn toevlucht te ne men tot een meer open spelsysteem, waarin het verrassend element al tijd een behoorlijke kans op succes waarborgt, bleven Koper c.s. maar volharden in een samenspel van korte worpen, die vaak tot gevolg hadden, dat men elkander min of meer in de weg liep eexi kolfje naar de hand van de Belgische ver dediging, die deze ..wegversperrin gen" bij hachelijke situaties uitste kend van pas kwamen. Het vlotte open spel van de Belgische aanval lers verschilde hierbij als de dag van de nacht, zodat het geen wonder was, dat de Belgen langzaam m?ar zeker naar de zege marcheerden on der aanvoering van Coremans, die twee prachtige doelpunten scoorde (13). En toen circa 20 min. na de hervatting mevr. CramPeters vol komen vrij voor de korf kwam, was het pleit practi^ch beslecht (14). Seits, prachtig gesteund door zijn vakgenoten, trachtte de situatie nog te redden, zoals hij voor zijn club Deetos zo vaak had gedaan. Het wordt dan ook 24 door een schit terend doelpunt van de Deetos-crack. De Belgen gaven de overwinning ech ter niet meer uit handen: Schepens Voor de R. K. Voetbalclubs. In zijn sportpraatje van Dinsdag 1 Juli, des avonds om 6.20 uur, richt Jan Cottaar een speciaal woondi tot de leden van de Katholieke voetbal clubs. K. R. O. 301 meter. schoorde 25. Het einde kwam ten slotte met een 53 zege voor de Bel gen, omdat Oerlemans nog kans zag onze achterstand te verkleinen. De Belgische overwin ing was ruim schoots verdiend. De Belgen speel den beter korfbal dan enige weken geleden te Antwerpen, toen zij het tot een gelijk spel (2—2) wisten te brengen. De Zijl wint het polo- tournooi om de Lepelaarprijzen De belangstelling van het publiek voor het tournooi om de Lepelaar- prijzen, Zaterdagavond in de zwem inrichting „De Zijl" gehouden, was niet zo groot als bij het waterpolo- tournooi de Zaterdag daarvoor van „de Sleutelstad". De warmte zal daar aan wel niet vreemd zijn geweest, want de zon deed zich aanvankelijk nog in volle felheid gevoelen en de temperatuur over het algemeen drong eerder tot een rustig plekje in de schaduw. Het tournooi is een fraaie over winning voor de Zijl geworden. Zo wel in de eerste als in de tweede af deling, legden de Zijl-zeventallen be slag op de eerste prijzen. In de eerste afdeling heeft L.Z.C. zich waarschijnlijk door een grote tactische fout de kans op de hoofd prijs laten ontgaan. Dat was in de strijd tegen de Zijl. Teegelaar had zijn club de leiding gegeven en v. Egmond wist gelijk te maken. Door Ouwerkerk werd1 het 21 voor L. Z. C. en na de rust door Teegelaar zelfs 31. De L.Z.C.'ers begingen daarna de grote fout nog steeds op de aanval te blijven spelen, maar dit had een averechtse uitwerking, want de Zijlploeg nam de aanval over, rukte de L.Z.C.-verdediging aan flarden en zij slaagde erin niet min der dan vijf doelpunten tegen te sco ren door Prevoo (2), van Egmond, Stoute en v. Weizen en aldus won de Zijl met 63. Poelmeer en de Zijl speelden daarna puntloos gelijk en toen L.Z.C. daarna door Poelmeer verslagen werd met 32 was de Zijl winnaar. De resultaten waren: Eerste afdeling: de ZijlL.Z.C. 63, Poelmeerde Zijl 0—0; L.Z.C, Poelmeer 23. Eindstand: de Zül 2 11—3 6—3 Poelmeer 2 11 3 3—2 L. Z. C 2 2 5—9 Tweede afdeling: SleutelstadPoel meer 2 21; L.Z.C. 2de Zijl 2 01; de Zijl 2Sleutlstad 00; Poelmeer 2—L.Z.C. 2 0—3; Sleutelstad—L.Z.C. 2 21; de Zijl 2Poelmeer 2 5—3. Eindstand: de Zül 2 3 2 1 5 6—3 Sleutelstad 3 2 1 5 4—2 L. Z. C. 2 3 1 2 2 4—3 Poelmeer 2 3 3 410 Met vreugde en dankbaar heid mogen wij kennis ge- van van de H. Priester- w ij d i n g van onze zoon Jan, welke hij op Zondag 20 Juli. te Heer, Nijmegen, hoopt te ontvangen uit de handen van Z.H. Exc. Mgr. G. P. B. Cobben S.C.J. Ap. Vic. van Finland. 5701 Op Zondag 27 Juli om 9 uur zal hij zü'n Plech tige Eerste H. Mis opdragen in de parochie kerk van de H. Willibror- d'us te Oegstgeest. Wij bevelen de wijdeling, vooral in deze dagen, in uw gebeden aan. Th. van Beek C. J. van Beek van Grieken Deutzstraat 2, Oegstgeest. Receptie: Zondag 27 Juli van 23.30 uur in het St. Willibrordus-gebouw te Oegstgeest. Ondertrouwd RUDI P. W. VREEBURG en JEANNE A. v. d. BRINK hebben de eer u kennis te geven van hun voorgeno- nomen huwelijk waarvan de inzegening zal plaats vinden op 15 Juli a.s. om 10.15 uur in de kerk van de H. Michael te Hazers- woude, waarna een plech tige H. Mis tot hun intentie zal worden opgedragen. Oegstgeest, Juni 1947. Prins Hendriklaan 3. 7476 Alphen a. d. R., Hoorn 65. Juni 1947. Gelegenheid tot gelukwen sen na de H. Mis in Parochiehuis en nam. van 2.304 uur in Huize ..Ten Rijn". Hóorn 65, Alphen aan den Rijn. t Heden overleed, tot onze diepe droefheid, voorzien yan de H.H. Sacramenten der Ster venden, na een langdu rige ziekte, in de ouder dom van 78 jaren THEODORUS VAN DEN BOSCH Weduwnaar van THEODORA v. WIJK.. Executeur testamentair A. Oudshoorn, pleegkind A. van Wük. Stomp vrij k, 27 Juni *47. Dr. van NQortstr. 13. De plechtige Uitvaart dienst is gehouden op Maandae 30 Juni in de parochiekerk v. d. H. Laurentius te Stomp- wijk, waarna de begra fenis in het familiegraf op het R. K. Kerkhof aldaar. 7507 t Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurige ziek te gesterkt door de ge- nademiddeltn der H. Kerk, onze innig gelief de Moeder, Behuwd- Groot- en Overgroot moeder MARGARETHA VAN DER GEEST Weduwe van JOHANNES v. d. MEER J.G.zn. in de ouderdom van 82 jaren. 7508 Roelof arendsveen: Jac. J. v. d. Meier Cl. V. d. Meer v. d. Valk Apl. Loos-v, d. Meer P. Loos C. Hoogenboom Noordwyk: El. Zwetsloot van der Meer S. Zwetsloot Zoeterwoude: A. Elderhorst N. Elderhqrst van Gerven Roelofarends veen W. van der Meer C. v. d. Meer-Bartels M. Bartels-v. d. Meer H. Bartels Nijmegen: Zr. Salesio v.d. Congr. J.M.J. Sassenheim; Marg. Wesseling van der Meer Th. Wesseling Roelcfarendsveen: J. J. van der Meer J. A. D. v. d. Meer Langenhoff Klein- en Achter kleinkinderen R'Veen. 28 Juni 1947. Noordeinde 173. De H.H. Missen te harer intentie zullen ge lezen worden op Woens dag 2 Juli om 7 uur en 8.30 uur in de Parochie kerk van St. Petrus Banden, waarna bijzet ting in het Familiegraf op het R. K. Kerkhof aldaar. Rozenkransbidden op Zo., Ma. en Di, om 8 uur in de kerk. Reparatie Kunstgebitten in enkele uren klaar. 3670 Hoogewoerd 88a. Leiden, Telefoon 23970. R.K. Vertegenwoordiger voor het bezoeken van R.K. gezinnen. Bij gebleken ge schiktheid gegarandeerde provisie f 2560 per w. Br. onder no. 1683 bureau van dit blad. die met goed gevolg eindexamen hebben af gelegd voor H.B.S. of M.U.L.O., kunnen te allen tijden geplaatst worden ten kantore van de N.V. KON. NED. GROFSMEDERIJ TE LEIDEN Sollicitaties worden schriftelijk ingewacht onder opgave van behaalde cijfers, leeftijd en opleiding. 7504 r werkzaam zijn in een prettigo zaak? Vereist wordt: een nette verschijning en er pleizier in hebben met klanten om te gaan. Kom eens praten bij GANGETJE 6 - LEIDEN J BERN. KNAAPEN te ALPHEN AAN DEN RIJN vraagt voor direct of uiterlijk 1 September a.s. (M. OF VR.) vereist wordt: minstens M.U.L.O.-diploma, enige kantoorervaring, kennis van boekhouden, kunnende typen, leeftijd tot 25 jaar. Eigenhandig geschreven sollicitaties te richten aan boven genoemd kantoor. Persoonlijk bezoek alleen na oproep Bij de N.V. KON. NED. GROFSMEDERIJ te Leiden is plaatsing voor een in de leeftijd van circa 22 jaar. Vereisten: enige kennis van tijdstudie en tarief systemen. Schriftelijke sollicitaties onder vermelding van leef- leeftijd, vroegere en huidige werkkring te richten aan de N.V. ADVERTEERT IN DE LEIDSE COURANT iiii ORKEST TED VERMEULEN ic 'n vlotte iox- ■nMelcd.e«^W..~.cc ,°u KO' en;ro IÏANS KEUR Iedere Vrfldng optreden van bené robino-s show-orkest Vier veelziidige virtuozen. "*IKoSS"'0 Stationsweg 11-17 c De 451ste Trekking v. de Ned. Staatsloterij begint a.s. Maandag 7 Juli Loten verkrijgbaar bij: LEO ONDERWATER, Weipoortscheweg 31, 1676 Zoeterwoude. 1/1 lot 80.— 1/2 lot 40, 1/4 lot 20 1/10 lot 8. 1/20 lot 4.—. Schriftelijke bestellingen na ontvangst van postwis sel. H. R. TROOST Haven 14, Telefoon 21664 GEVRAAGD Rijwiel- of Motor hersteller of halfwas, Jaap de Lange Molenstraat 20. Noordwijk Binnen. 7510 Jeiefaantjeó AANGEBODEN <2? Te koop gevraagd: Spaarklokjes tegen hoog ste prijs. Defect geen be zwaar. Br. onder no. 1675 bur. van tdit blad. 3? Te koop aangeboden een beste sleperswagen en pen bittentuig, alles in goede staat bij L. A. Zon neveld. Sluispad, Noord- wijk Binnen. 7499 DIVERSEN S Verloren een gouden dames-armbandhorloge te gen beloning terug te be zorgen mej. Langezaal. Fruinlaan 10. 1674 Iets te verkoopen? Dan 'n Telefoontje plaatsen PERSONEEL R. K. Huishoudster op middelbare leeft. b. z bij heer alleen, in klein w zin of voor pastorie, goed kunnende koken en wer ken v. g. g. V. Mej. Rost, Papenlaan 184, Voorscho ten. 1672 5? Gevraagd wegens hu welijk een eenvoudige net te Huishoudster, liefst uit boerenstand, in gezin van 4 personen. G. C. Onder water, Rijnsburgerweg 56, Voorhout. 1673 DIRECT GEVRAAGD geheel zelfstandig kunnen de" werken en koken in ge zin van 2 personen. Zich aan te melden: Mevr. Koel man, Deutzstraat 6, Oegst geest. 7506 HANDIG MEISJE gevraagd voor dag of d. en n. in eenvoudig R.K. gezin, wordt geheel als huisgeno te beschouwd, tevens goed loon en goede kost. L. Schildhuizen, Hoefstraat 6a bij de Doezastraat, Leiden, Tel. 20.000. 7502 Restaurant „In den Vergulden Turk" vraagt voor spoedige indiensttreding een LEERLING-KELNER van g.g.v. Aanmelden bij de Directie Breestraat 84, Leiden zoekt U een interessante en goed betaalde werkkring, ga dan eens praten met de Sociale Verzorgster van RUTECK'S. Zij zalU gaarne inlichten over de mogelijkheden in ons bedrijf Er kunnen o.m. geplaatst worden: BUFFETJUFFROUWEN SERVEERSTERS WERKSTERS De Sociale Verzorgster is in Ruteck's Lunchroom, Stationsweg 1117 te Leiden aanwezig op Woensdag 2 Juli van 1012 en van 2—4 uur. Tevens is er plaats voor 2 KOKS Sollicitanten gelieyen zich op dezelfde dag en dezelfd® tijden te melden aan bovenstaand adres. ersengymnastiek ANTWOORDEN. 15 Augustus te Ajaccio op Corsica. Ben eilandengroep ten N. van Engeland. Een beroemd Frans schei kundige, vooral bekend door zijn studie over de bacteriën. De Snowdon (1085 M.). Met excellentie. Uitleg. De term wordt voor namelijk gebruik voor uitleg van de By bel. Van Vondel. Ben cycloon is een wervel storm, een cycloop is een éénogige reus uit de Griekse mythologie. 1. briefomslag, enveloppe 2. tafelgereedschap vork, lepel, mes. I. Een huichelaar.

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 4