DONDERDAG 26 JUNI 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 LEIDEN Eeuwfeest „Zusters van Liefde" De „Zusters van Liefde", die Za terdag het feit herdenken, dat zij een eeuw lang in Leiden katholiek onderwijs geven, hebben velen, z*er velen, ook natuurlijk onder de thans levende generatie, aan zich ver plicht. En velen zullen ook gaarne op enige wijze uiting willen géven aan hun hoogachting, waardering en dankbaarheid. Daarom is er Za terdag van 3 tot 5 uur gelegenheid, Pelikaanstraat 1, aan de Zusters ge lukwensen aan té bieden. TERUG UIT DE MISSIE. De zeereerw. heer Jos Sr.ijers, Kruisheer, missionaris in Onamia (Minnesota) zal ongeveer 4 Juli met de „Veendam" in het vaderland aan komen. De zeereerw. heer Snijers heeft 27 jaar in de Missie gewerkt. Na zijn laatste vacantie 17 jaar. Hij (heeft daar verscheidene functies ver vuld: pastoor, sub-prior, professor. Zijn 25-jarig priesterfeest is in 1940 gevierd. De missionaris hoopt op 13 Juli a.s. zijn zestigste verjaardag m familie-kring te vieren. LEEST DIT!!! Verleden jaar werd een beroep óp u gedaan om de honderden studenten een plaats te geven, waar ze zich voor hun studie konden vestigen, een ka mer, waar ze zich thuis zouden kun nen voelen. Veel teleurstelling werd ondervonden, maar zeer velen hiel pen mee, zodat in de meeste geval len 'n oplossing gevonden werd. Ter wijl er met grote moeilijkheden ge vochten werd, zijn de omstandighe den dit jaar nog ongunstiger. Immers het aantal aankomende studenten zal niet kleiner zijn, terwijl er zeer wei nig kamers vrij komen, omdat de meeste studenten nog midden in hun studie zijn. Toch moeten wij deze nieuwelingen helpen en daarom wordt u verzocht alle medewerking te willen verlenen en beschikbare ka mer op te geven aan het Inlichtingen bureau. Rapenburg 34. Als we er niet in slagen in deze nood te voorzien, zijn zonder twijfel maatregelen van gemeentewege te verwachten. R.K. GYMNASTIEKVERENIGING „SPORTIEF". In de bestuursvergadering zijn de volgende besluiten genomen: 1. Op 4 Juli onderlinge wedstrij den. Zoals alle leden weten, vieren we 7 Juli het 2-jarig bestaan van de vereniging. Om deze datum naar be horen te gedenken, houden we onder linge wedstrijden, waarbij mooie prij zen gewonnen kunnen worden. 2. Algemene ledenvergadering, die 14 Juli gehouden zal worden om half acht in het Antonius Clubhuis. Alleen de senioren en aspiranten worden op deze avond verwacht en zij moeten er de tijd voor nemen: er zal niet alleen vergaderd worden, want na inspanning volgt ontspan ning. Ook de junioren (dat zijn de leden van groep B), die zo trouw komen en zo enthousiast zijn, worden op deze avond uitgenodigd. 3. Voor October zijn wedstrijden uitgeschreven door de Rijnlandse Turnkring Natuurlijk doen we mee en we behalen dan geen tweede of derde prijs, maar een eerste zal voor ons zijn! Het Bestuur. LEIDSE UNIVERSITEIT. Geslaagd candidaatsexamen ge neeskunde de dames: A. J. Ligten- berg te 's-Gravenhage, J. Hoogewo- ning te 's-Gravenhage (cum laude), J. C. van Oostrum te 's-Gravenhage, J. F. Beernink te 's-Gravenhage; de heren: C. F. Schlüter te Voorburg, W. Rodenburg te Rotterdam, Th. A. Bos te Middelburg, I. W. A. Losecaat Vermeer te 's-Gravenhage, J. C. van Wieringen te Delft, A. Wink te Rot terdam, H. B. Obergföll te 's-Graven hage, A. den Breeijen te Leiden. TOELATINGSEXAMEN STED. GYMNASIUM. Toegelaten zijn tot de eerste klasse van het Sted. Gymnasium te Leiden: H. A. Bentfort v. Valkenburg, A. Berkenbosch, J. W. Beijer, M. F. Boersema, E. W. J. H. Böhl, K. Y. Bouma, J. Busch, N. Crama, E. D. A. Dantuma, I. D. David, G. A. Dor- gelo, W. J. v. Dorp, E. M. v. Dunné, W. Th. Duyff, M. G. Duyvendak, J. C. v. Egmond, J. Th. H. C. Ebben- horst Tengbergen, J. P. Engels, B. W. Goslings, H. Huisken, C. G. de Jager, P. M. Jansen, G. H. A. Juyn- 'boll, K. Kaiser, Chr. Kamma, C. V. Klei, H. F. P. Knaap, G. Chr. Kok, E. J. M. R. Kriek, J. Lahr, D. Lau- rentius, J. U. Leffertstra, C. J. Lin deman, F. M. Kok, J. Mulder, J. P. Nord Thomson, G. Oele, H. v. Or- mondt, D. C. M. Ottevanger, I. I. I. Prins, W. J. Rovers, W. H. de Sit ter, J. A. M. Smit, J. E. Teijn, Chr. v. d. Veen, N. v. d. Vlist, B. Voch- telo, C. M. H. Wennekers, Chr. R. Wiohers, J. A. Werner, M. J. v. Nes. Afgewezen 25 candidaten, K.J.B. Jongemannen Leonardus- parochic. Vrijdagavond is er geen •^parochiële bijeenkomst in de gym nastiekzaal aan de Potgieterslaan. Daarvoor in de plaats is er die avond om acht uur een bijeenkomst voor de Jongeren van de Katholieke Volkspartij op het landgoed „Duin zicht" te Oegstgeest. U kunt Uw verloofde meebrengen of andere vrouwelijke belangstellenden. Onze handbalclub is haar seizoen op uitstekende wijze begonnen. In twee wedstrijden behaalden we de overwinning respectievelijk op de Dekenale Parochie en de K.J.M.V. Laten we proberen er nog *vele in dit seizoen aan toe te voegen. Het Bestuur. K.A.J. Dek. Par. „Naamlozen" en „de Stuwers" vanavond om 8 uur bjj de klok aan de Herensingel. Morgen honderd jaar geleden Voer er In de fteerengracht 'n Turfschip, dat door JACOB WIJNTJES ttler naar Lelden was gebracht.' 't Werd gevolgd door véle ónd'ren, *t Ééne vóór, het ónd're na, 't Bleek ten slotte een verrassing, Nèt als 't turfschip van Breda. Want zie: uit dat ééne turfschip Is er een bedrijf 'gegroeid. Dat naar wijd en zijd bekend isr Een brandstofbedrijf. dat bloeit. De naam WIJNTJES klinkt er nu al Tot in 't vierde na-geslacht; in en buiten Lelden kent men Het adres; Plantage 8. Honderd jaren warmte-spreiding Stééds voor teder op de bres. 't Kleinste kind u/eet er het nummer En draait twee. zes. zes, zes. zes. Edelste der edeisteenen Is de zwarte diamant; Vol vertrouwen verder voorwaarts In een vredig Vaderland! CLINGE DOORENBOS BIOSCOPEN. De films, welke komende week in de bioscopen draaien, zijn door de Kath. Film Centrale als gevolgd ge keurd: Trianon: ..Huwelijksreis", 18 jaar. Casino: „Topper keert terug", 14 j. Rex: „De Jantjes" 18 jaar. Lido: „Nachten van spanning", 14 j. Luxor: „The stranger", 18 jaar. HOOIBRAND. Omstreeks kwart over twaalf ont dekte mej, Bremmer een begin van brand in de hooiberg van de boer derij bij de Leidse Hout, bewoond door de gebr. Bremmer. Onmiddel lijk alarmeerde zij de Oegstgeester en Leidse brandweer, die binnen 10 minuten arriveerden. De Leidse brandweer bestreed het vuur met di-ie stralen en was het spoedig meester, zodat de inmiddels naar buiten gedragen inboedel weer naar binnen gebracht kon worden. De Oegstgeester brandweer behoefde geen assistentie te verlenen. Hoe wel de brand zich aanvankelijk ern stig liet aanzien, bleef hij toch be perkt tot de hooiberg, waardoor echter de hooi-oogst grotendeels verloren ging. BEGIN VAN BRAND. Gisteravond omstreeks 9 uur is door een technische storing in een droogmachine een begin van brand uitgebroken op de mangelzaal van de wasserij Spronk aan de Witte Singel. Het vuur werd met één straal door de brandweer geblust. Vloer en zoldering liepen enige schade op. Aan de leden der R.K. Dames- Z wemclub „De Golfbrekers". Beste Dames en Meisjes. Op Donderdag 17 Juli zal onze Zwemclub voor de eerste maal on der haar leden onderlinge wedstrij den organiseren. Er zal gezwommen worden: I. 50 M. schoolslag; II. 50 M. rug slag; III. 50 M. vrije slag. Voor ieder der drie slagen worden twee aardige prijzen uitgeloofd. De eerste prijs voor de 50 M. schoolslag zal een medaille zijn. De deelneem sters aan deze wedstrijd moeten 10 cent inleggeld betalen. De meisjes, die aan deze wedstrijd willen deelnemen. kunnen zich mondeling of schriftelijk tot en met Donderdag 3 Juli bij het bestuur op geven. Tevens moeten zij er bij ver melden, welke slag zij zwemmen willen en hun leeftijd. Onze lerares mej. N. v. Oosten zal deze weken de deelneemsters nog eens extra trainen; vooral in het vlug starten en het nemen van keerpunten. Ouders of familieleden, die de wedstrijd willen bijwonen (mits in niet te groten getale) zijn van harte welkom. De toegangsprijs bedraagt voor hen 15 cent*, Beste Golfbreeksters, doet je naam eer aan en laat je prestatie op 17 Julli van die aard zijn, dat wij ons eens spoedig met andere clubs kunnen meten. Het Bestuur. BONKAARTEN AFHALEN. Vrijdag zijn aan de beurt de niet- zelfverzorgers, waarvan het gezins hoofd een stamkaartnummer heeft van 23501 tot en met 26.000. Overgelegd moeten worden de tweede distributielstamkaarten en de nog niet aangewezen bonkaartstro. ken van de bonkarten 707. Tevens schoenenbonnen afhalen voor hen, wier familienaam begint met So tot en met Z. Het kantoor aan de Steenschuur is voor deze uitreiking geopend van 8.30 tot 11.45 en van 2 tot 4 uur. De 4-jarige W. S. is in de ouder lijke woning aan de Haverstraat van de trap gevallen waardoor het kind een schedelbasisfractuur opliep. Door de E.H.D. is de kleine naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. BURGERLIJKE STAND. Geboren* Elisabeth, d. v. A. Ta verne en E. de l'Ecluse; Petrus, z. v. J. H. Glasbergen en M. Sieval; Jo hannes, z. v. I. Kapaan en W. E. v. Haarlem; Jannetje Maria, d. v. H. Kuyvenhoven en M. Verbaan; Fran- ciscus Joseph 's Leonardus, z. v. A. A. J van der Bol en M. Pronk; Ger- rit Cornelis Leendert, z. v. G. Riet veld en D. Zemel; Jan z. v. M. Bak ker en E. A. Boers; Caroline Elisa beth Joanna Maria, d. v. H. J. M. de Graaf en P. A. Leenen; Antonia Catharina Maria, d. v. W. B. Vader en M. C. Ruiterman; Arie Cornelis, z. v. A. C. Remmelzwaal en W. Haasnoot. Gehuwd: J. Vijfhuizen jm en C. W. van Vliet jd; J. van Maurik jm en M. M. Holverda jd; J. Bavelaar jm en I. Seijn jd; J. van den Berg jm en C. Gijzenij jd; A. van den Dop jm en D. E. Kruijs wed; H. B. den Dubbelden jm en J. A. Nijssen jd; L. van Eijnsbergen jm en J. M. Spruit jd; J. van Iterson jm en S. Paddist jd; P. Kalkhoven jm en M. C. van Egmond jd; M. Martinali jm en J. M. Dubbelaar jd; A. J. Oudshoorn jm en J. Ouwersloot jd; P. G. Sal mans jm en J. van As jd; M. van Steenbergen jm en A. Smits jd; E. Teijn gesch. en J. J. A. Molenaar jd; J. Rijsbergen jm en M. Singe- ling jd; H. A. Wetting jm en C. H. van Wel jd; R. P. van Schoonder- woerd den Bezemer jm cn E. Hons- beek gesch.; Y. S. Hou jm en A. van Staden jd. Overleden: K. Braxbcveu hsvr. van J. Keereweer 53 jaar. HAAGSE GERECHTSHOF. Er is nogal wat opspraak geweest rond de zaak, waarvoor A, L, O, uit Alphen aan de Rijn zich te verant woorden heeft gehad. Verdachte zou in het tijdvak 1 Juli 1945Maart 1946 een groot aantal benzinebonnen onbevoegd voorhanden hebben ge had en verkocht en ten tweede coupons benzinebonnen afgeleverd hebben in strijd met de voorschrif ten. Verdachte was voor deze feiten tot vier maanden gevangenisstraf veroordeeld, doch in hoger beroep voor het Haagse Hof pleitte mr. Meyer vrijspraak en ontslag van rechtsvervolging, omdat O. de bon nen niet onbevoegd voorhanden had en de benzine werd geleverd van verbruiker aan verbruiker. De proc. generaal had bevestiging ge- eist van het vonnis. Het Hof heeft voor het eerste feit verdachte vrij gesproken en voor het tweede ont slag van rechtsvervolging verleend. ALPHEN AAN DEN RIJN „Prins Bernhardfonds". Dezer dagen kwam, onder voorzitterschap van burgemeester, Mr. F. M. A. Schokking, het plaatselijk comité „Prins Bernhardfonds" bijeen, om de organisatie van de collecte van dit jaar, de z.g. „Anjerdag", te be spreken. Besloten is de Anjerdag op Maan dag 30 Juni (de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard 29 Juni valt op Zondag) te houden. Het comité verzoekt dames en heren, die zich tot het doel van het „Prins Bernhardfonds" aangetrok ken voelen (het beschikbaar stellen van subsidies voor culturele doel einden van iedere levensrichting) zich die dag al is het maar voor enige uren beschikbaar te stellen. Men kan zich tot en met Vrijdag 27 Juni a.s. daartoe opgeven mon deling of schriftelijk bij het comité, ten Raadhuize. HAZERSWOUDE Afscheid. Bij gelegenheid van het vertrek van Kap. J. v. Adrichem, die benoemd is tot kapelaan te Nieuwveen, zal hedenavond om 8 uur een bijeenkomst worden gehouden in de oude school, voor alle besturen en leden van de verschillende ver enigingen, waarvan kap. v. Adrichem geest. adv. was, om afscheid te ne men. LEIDERDORP L.T'C. „De Munnik". Op de 1.1. gehouden bestuursvergadering is be sloten om de jeugd tot 16 jaar in de legenheid te stellen tegen 'n verlaagd tarief gedurende de vacantie maan den Juli en Augustus te komen ten nissen. Deze maatregel is genomen, niet alleen om de jeugd 'n prettige en gezonde vacantie te geven, maar ook om het tennisspel onder de jeugd te animeren. Ook voor deze sport geldt, hoe jonger men het leert, hoe beter. Inlichtingen verstrekt het secreta riaat: Kom van Aaiweg 25 Leider dorp. Nu met de bouw van 'n nieuwe cantine deze week begonnen is, zal aan de wedstrijd- en contactcommis sie verzocht worden hun medewer king te verlenen bij de opening, die bijzondere omstandigheden voorbe houden, eind Juli begin Augustus zal plaats hebben. Zaterdag, 28 Juni spelen beide teams van ,.De Munnik" thuis tegen- het Haagse Thor. Aanvang 2 uur. De onderlinge wedstrijden beginnen op Dinsdag 8 Juli a.s. LEIDSCHENDAM Amerikaanse pakketten uitgereikt. Namens het Centraal Comité „Mennonite" werden gisteren onge veer 170 pakketten met Amerikaan se goederen uitgereikt. Door burge meester Banning werden de gasten ten gemeentehuize ontvangen, Ver volgens begaf men zich naar' het R. K- verenigingsgebouw waar de pak ketten werden uitgeioor tussen le den van de vereniging „Kinder vreugd". 30, De volgende dag liep er iemand in de richting van het winkeltje van juffrouw Vingerhoed, die jullie wel zullen herkennen. Onrustig keek hij om zich heen en schoot dan vlug de LAATSTE BERICHTEN DRIE DOODVONNISSEN EN ééN LEVENSLANG. Het Bijzonder Gerechtshof te 's-Gravenhage heeft over vier Haag se politiemannen, die zich hadden schuldig gemaakt aan ernstige mis handelingen en velen aan de SS hadden overgeleverd, wat vaak de dood tengevolge had, het vonnis uitgesproken. Deze lieden behoorden tot het commando Frank. Tegen drie is de doodstraf geeist en één levenslang. ENKELE RECEPTEN. Vele mensen vinden de smaak van lamsvlees te veel uitkomend en sterk. Om deze smaak een weinig te verzachten worrdt lamsvlees wel ge marineerd. Het Vlees wordt daar door bovendien malser en vlugger gaar. Het marineren is dus aan te be velen bij de taaie lappen als schou der, hals of riblappen. Lamslapjes, gemarineerd. 4 lamslappen k 75 gram. Een ma rinade van 1 deel water en 1 deel azijn, mosterd, een paar peperkor rels, laurierbladen, een paar schijf jes ui, peper, zout, 50 gr. margarine of vet. De lamslappen schrappen. van overtollig vet ontdoen (dit zacht jes uitbraden voor de jus), aan alle zijden met mosterd insmeren, in een platte kom leggen en bedekken met zoveel marinade, dat ze juist onder staan. j Het vleet afgedekt 24 uur laten staa. Het vlees goed laten uitlekken en in hete margarine of vet aan weers zijden bruin bakken. Een scheutje marinade toevoegen en de lamslap pen zachtjes gaar stoVen in pl.m. 20 minuten. Voor jus marinade en water ge bruiken. Lamvlees geven Ibij kool, bieten of bonen. Een gerecht waarbij we ons vlees rantsoen niet te zeer behoeven aan te spreken is ragout. Vooral kalfs- ragout is door zijn fijne smaak een delicatesse. Kalfsragout, 4 personen. 200 gr. kalfspoulet (schouder-, borst- of riblappen), bloem, 50 gr. margarine en/of vet, 5 dl. water, 40 gr. bloem, citroensap of een scheutje azijn, een scheutje melk,, zout, peper. Het vlees schrappen, in kleine stukjes snijden en wentelen door bloem met zout en een weinig pe per vermengd. De margarine en/of het vet in een braadpan bruin laten worden en het vlees aan alle kanten zachtjes bak ken, een scheutje water en het ci troensap of de azijn toevoegen en het vlees met het deksel op de pan ongeveer 30 min. stoven. De rest van het water bij het vlees schenken en aan de kook bren gen. Het vocht binden met de met melk aangemengde bloem, en de ragout op smaak afmaken met zout en peper, eventueel kerrie of toma tenpuree naar smaak. Kalfsragout geven bij droge gort of gekookte aardappelen. Omdat het schoonmaken van nieu we aardappelen veel werk vraagt en ze nog duur zijn, zullen wij er daar om nog niet zoveel van eten als van de oude winteraardapelen. Wij ge ven ze bij voorkeur in combinatie met peulvruchten. SASSENHEIM Ter aarde-bestelling A. Frijlink Jr. Gistermiddag had onder zeer gro te deelneming op de begraafplaats der Ned.-Herv. Gemeente de begra fenis plaats van het stoffelijk over schot van de heer A. Frijlink Jr. Talrijke vooraanstaande vakgenoten waren aanwezig, waarbij we o.a. op merkten dr. E. H. Krelage, prof. v. Slochteren, ir. Volkersz, het bestuur van Bloembollencultuur, van- de Raiffeisenbank en vele anderen. Ds. Hoekstra deelde mede, dat de fami lie verzocht had, dat alléén het woord gevoerd zou worden door de wijk- predikant. Hij sprak woorden van troost tot de familie, en schetste de overledene als een goed christen. Na dat ds. Kuiper de geloofsbelijdenis gelezen had>, was de plechtigheid ge ëindigd. MARKTBERICH1EN WOERDEN, 25 Juni. Kaas. Op de kaasmarkt te Woerden waren 251 partijen aangevoerd. Ie soort 152156 2e soort 144, 150,, zware 158. Handel traag. KATWIJK A. D. RIJN, 25 Juni. Veiling. Eerstelingen 16.00 25.00; Drielingen 18.00—22.00; Kriel S 10.00—16.00; Boskroten 4.60—6.00; Bospeen 5.00—17.00 Waspeen 17.00—35.00; Radijs 6.00 6.40; Sla 0.50—470; Peterselie 0.50—0.60; Selderie 1.00—1.10; Sjolot 11.0022.Bosuien 3.80 9.20; Tiunbonen 0.75— 1.12 1/5. deur door. De klant vroeg om een k'osje garen, doch de juffrouw had met Tim een afspraakje gemaakt. En of hij zich nu boos maakte of niet, juffrouw Vingerhoed beweerde hard- LISSE Personalia. Mej. J. M. v. Dijk slaagde te Amsterdam voor onder# wijzeres- OEGSTGEEST 1 Geboren: Johanna Maria, d. van A. T. Kraan en H. A. Westerbrink; Maria, d. van J. M. Bijleveld en A. M. Bouwman; Ilze, d. van A. Stikke- lorum en C. Th. van Reem. Overleden: J. C. Verkley vr., 79 j., wede. van J. B. Wesselingh. WOUBRUGGE GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente kwam op 23 Juni 1947 des avonds om half- acht in buitengewone vergadering bijeen. Het enige punt der agenda was: Woningbouw Hoogmade, een onder werp waaraan reeds veel voorberei dend werk was verricht, maar waar over nu een definitieve beslissing genomen diende te worden. SPORT ATHLETIEK LEIDSE ATHLETEN NAAR GOUDA Zaterdagavond 6 uur vinden te Gouda regionale a vond wedstrijden plaats, waarbij de volgende Donar- athleten starten: Gebr. Bonte (100 en 1500 M.), Fr. Kriek en C. Stui- venberg (100 M.) en Brouwer en Schoonenberg (400 M.). Tevens neemt een Olympische esta fette-ploeg deel. LAWNTENNIS. DE WIMBLEDON KAMPIOENSCHAPPEN. In de tweede ronde dames enkel spel sloeg mevr, Cullbranson (Zwe den), mej. Rollin Couquerque met 6—3 6—4. CRICKET ENGELAND WINT TWEEDE TESTMATCH TEGEN Z.-AFRIKA. Engeland won gisteren de tweede testmatch tegen Zuid-Afrika met 10 wickets. Engeland: le innings: 554 voor 8 gesloten. Zuid-Afrika: le in nings: 327. Zuid-Afrika, tweede in nings: 252; Engeland 2e innings: 0 wickets voor 26. WATERPOLO. 'j- WEDSTRIJDEN IN ALPHENS ZWEMBAD. Gisterenavond werden in het Al- phense Zwembad weer een tweetal polowedstrijden gehouden, waarbij het grootste gedeelte van de buit in Alphen bleef. Beide wedstrijden wa ren elk op verschillende wijze sen sationeel, de eerste van wege het onsportieve optreden der Hagenaars en de tweede van wege de drie eer ste doelpunten der Leidse ploeg in de eerste minuten van de wedstrijd. Mede dank zij het goede poloweer waren een zeer behoorlijk aantal toe schouwers aanwezig toen de uitste kend leidende Leidse scheidsrechter v. d. Reijden de beide eerste zeven tallen van de A. Z. C. en Vitesse iets over tijd in het water zond. Vrij spoedig na de aanvang brengt Coen v. d. Bijl snel de bal op, hij geeft op het juiste moment over aan z. Zwie- ten, die geen fout maakt en A.Z.C. de leiding geeft (10). Een der Ha genaars wordt daarna wegens het begaan van een overtreding het wa ter uit gezonden, waardoor Alphen numeriek in de meerderheid is. Toch ziet de Haagse middenvoor kans door onjuist dekken van Alphen de partijen op gelijke voet te brengen (11). De wedstrijd wordt ontsiert door de vele malen v'an onderbre king. Uit een der vrije worpen krijgt van Riet de bal vrij, hij geeft over aan Raaphorst, die rustig kan sco ren (21). Dan krijgen publiek en Hagenaars achtereenvolgens een drietal doelpunten te zien van Coen v. d. Bijl, waarvan de laatste uit een strafworp. Hierdoor is de stand op 5—1 gebracht. Na een enkele maal het leder afhandig gemaakt te zijn, ziet dan van Zwieten zijn kans weer schoon en voor de zesde en laatste maal moet de Haagse doelman de bal uit het net halen. A. Z. C. 2—De Zijl 3 4—4. Aan vankelijk dreigde deze ontmoeting voor de Alphenaren op een catastro phe uit te lopen, want in minder dan geen tijd had de pittig maar eerlijk spelende Leidse ploeg een 30 voorsprong weten te ne men. Deze voorsprong werd ver kregen, dank zij eigen goed spel, maar toch ook wel weer door het foutieve opstellen en onvoldoende dekken door de Alphenspelers. Toen het eenmaal zover was en men het even door had, was het met het Leidse overwicht gedaan. Langzaam maar zeker werd de 30 achterstand ingehaald, dank zij een tweetal goe de doelpunten van Kamper werd het 32. Toen de gasten echter weer 24 maalden zag het er weer slecht uit voor Jongeleen c.s. Door een nekkig dat haar voorraad garen uit verkocht was! Met een woedend ge zicht en met lege handen stapte haar klant de deur weer uit! WEERSVERWACHTING O 5 ONWEERSKANSEN. Heldere nacht. Morgen over- o g dag toenemende bewolking, met o g op vele plaatsen onweersbuien, o Nog warm. Zwakke en later ma- o tige wind tussen Oost en Zuid. onoooooooonnoooonoonnoooooooooooou Nadat de voorzitter in zijn ope ningswoord had verklaard, dat door de nieuw-afgekomen voorschriften een definitieve beslissing voor 1 Juli noodzakelijk was geworden, werd 'n concept-besluit voorgelegd waar bij het voorschot en de bijdrage in het exploitatie-tekort werden aan gevraagd. De kosten van straataanleg in ver band met de te bouwen woningen en de eventuele regeling voor bou wen door oorlogsgedupeerden wer den door de voorzitter nog eens na der uiteengezet. Z.h.s. werd daarna besloten overeenkomstig het ter tafel gebrachte concept de voor schotten en de bijdrage in het ex ploitatie-tekort aan te vragen. prachtige doorslagbal van J. Raap horst na een schot van Kamper werd het 3—4 en zowaar wist Raaphorst even later gelijk te maken (44). Wel kwam Leiden nog sterk in de aanval maar goed spel van doelman Laros was oorzaak, dat de boel ach ter dicht bleef, zelfs ontging A. Z. C. op het laatste nippertje de over winning nog toen uit een schot van Raaphorst de bal buiten bereik van de doelman tegen het houtwerk kwam. DAMMEN K.D.C. De uitslagen van de 3de ronde van de Katw. Damclub K. D. C. van de zomerwedstrijd zijn: J. HouwerA. v. Beelen 20, W. v„ RijnG. Freke 20, Am. v. Bee lenW. Böttcher 11, H. Koele- wijnJ. Laven 11, J. Freke—J. Houwer 20. Overige partijen uit gesteld. Eindelijk is de beslissing ge vallen om de Dr. Hueting wisselbe ker. In de 3de en laatste beslissings wedstrijd tussen J. Freke en F. Spierenburg is de uitslag 11 ge worden, zodat hiermede voor de eer ste maal de beker in het bezit komt van F. Spierenburg met een stand van 2—4. BILJARTEN Kampioenschap L.B.B. Bij de voortgezétte wedstrijden om het kam pioenschap le klasse N.B.B. district Leiden kwam reeds in de 2e partij een kleine sensatie doordat I-I. Teske er in slaagde- de nog ongeslagen A, v. d>. Berg zijn eerste nederlaag toe te brengen. Bijna was ditzelfde ook in de laatste partij gebeurd, maar gelukkig herstelde G. M. Teegelaar zich keurig en bleef hij ongeslagen. Zijn laatste pBrtij is nu 'heden avond tegen A. v. d- Berg en gezien het hoog algemeen gemiddelde is hij bijna zeker van de kampioenstjtel. De uitslagen van gisteravond wa ren: A. Verstraaten P. Schouten H. Teske A. v. d. Berg P. Schouten G. M. Teegelaar DUIVENSPORT. Leidse Concours-commissie. -p Wedvlucht met oude duiven op Zon dag 22 Juni van Pt. St. Maxence (Frankrijk), afstand 344 KM. _In con cours waren 213 duiven, die "te 6.30 werden gelost met Z.W. wind en slechts met enkele hun hok bereikten. In België n.l. troffen deze vogels zwaar weer, waardoor vele duiven- liefhebbers of één of géén duif wis ten te constateren en zeker van een rampvlucht sprake kan zijn. Juist op het ogenblik dat wij dit schrijven, zijn nog vele duiven zoek en zijn sommige hokken totaal uitgeschakeld. Voor de vele liefhebbers en sport vrienden een groot verlies, zowel fi- nantieel als moreel. Laten wij ho pen, dat ook in België waar de mees te duiven zijn opgevangen vele sport vrienden zo welwillend zullen zijn, de duiven spoedig op te geven of los te laten. Het voorkomt narigheid bij een volgende vlucht. Rest ons de uit slag te vermelden. De eerste duif werd geconstateerd te 12.24.34 en maakte een snelheid van 971.82 M. per minuut. De laatste prijswinnende duif te 14.43.29, met een snelheid van 696.05 M. per minuut. De duiven kwamen als volgt op de hokken: A. van Dijk (BK), 1. 9, 17; C. Geel (LPC) 2, 3, 4; J. van Alphen (VC) 5; P. van Dijk (RD), 6; J. Prins (LPC) 7, 20. 38; J. A. van Albada (BD), 8; H. Moenen (BK), 10; Chr. de Water (RD), 11, 23; W. de Romijn (RD), 12. 13; H. Schoo (LPC) 14; B. Geen jaar (VC), 15; H. Wallaart (LPC) 16; M. Jongeleen (VC) 18, 35; F. Frank huizen (BK) 19; H. E. Christiaanse (VC) 21; R. P. de Graaf (BD) 22, 28, 30, 39; J. Bugelsdijk (VC) 23; H. Sterk (LPC) 24, 26; A. W. Knol (LPC) 25. 29; H. V. de Haas (RD), 27; P. van Leeuwen (LPC) 31; G. Grebel (BK) 32; J. de Hollander (RD) 34;'J. A. L. van der Reijden (VC) 36; Jac. van der Wal (VC) 37; J. S. A. Bailey (BD) 40; A. van Rijs bergen (VC) 41: J. Trouwee (VC) 42. „Steeds Sneller" (Noordwijk). Wedvlucht vanaf St. Maxence (BYank rijk) 351 km. hemelsbr. In concours 64 duiven. Gelost te 6 uur 30 met Z. W. wind, later omlopende naar N.W. Tijdens de vlucht zijn de duiven door onweer en regen overvallen, waardoor de aankomsttijden nog al uiteenlopen. De eerste duif werd ge constateerd te 13—22, snelheid 894.76 M. per minuut De 16e duif duif werd te 171017 gec., snelheid 548.99 M. per minuut. De duiven kwamen op de hokken als volgt: L A. Boot; 2, 3. 7, 8, 11 en 12 J. Rak- horst; 4. C. v. d. Berg; 5 en 9 Gebr. Pasochier; 6, 10 en lö A. van Duin; 13 L. Glasbergen; 14 A. Cramer en 115 I. Sumegi. 111 43 19 2.58 175 43 27 4.07 175 38 20 4.60 170 38 26 4.47 160 32 24 5 175 32 25 5.47

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 3