Gemeenteraad van Katwijk bijeen Een Huis Bollenpellers gevr. TANDTECHNICUS ZATERDAG 21 JUNI 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 BONTE-AVOND VAN K. EN O. De Stichting K. enO., welke in de afgelopen maanden haar leden een wel zeer gevarieerd programma heeft aangeboden, heeft gemeend dit sei zoen te moeten besluiten met een tweetal bonte-avonden, waarvoor zij zich de medewerking had verzekerd van verschillende personeelsvereni gingen. Voor beide avonden, waarvan de eerste gisteren in de Stadsgehoor zaal werd gegeven, bleek een der mate grote belangstelling te bestaan, dat lang niet aan alle aanvragen voor plaatsbewijzen kon worden voldaan. Vrolijke klanken van de band van de Hollandse Constructie Werkplaat sen en de Ned. Electrolasch Maat schappij o.l.v. de heer Chr. Houthoff, zetten de avond in, waarna het de heer J. van Es, lid van de Commsi- sie van voorbereiding, was, die het bestuur van K. en O., de directies van de medewerkende personeelsvereni gingen en de vele aanwezigen wel kom heette. Spr., dié het bestuur van K. en O. dankte voor het in deze ge nomen initiatief, waardoor een nau were samenwerking wordt verkregen, besloot zijn toespraak met een krach tige opwekking om als lid van K. en O. toe te treden. Achtereenvolgens waren het nu de krontjong-band „Tidro". de heer J. C. Mattaar als goochelaar en het mannenkoor van de S.L.F., die met een gevarieerd pro gramma voor het voetlicht traden, waarna het eerste gedeelte van de avond werd besloten met de opvoe ring van een blijspel „Het slippertje" door enkele personeelsleden van de firma T. en D. Na de pauze was het de Hawaian- band van Imenexco o.l.v. de heer J. Kieft, welke zich het eerst deed horen, waarna het enkele perso neelsleden van de Meelfabriek „De Sleutels" waren, die onder leiding van de heer T. Colpa enige fraai verzorgde nummers acrobatiek ten beste gaven. Tenslotte volgde nog een amusant één-actertje „Als men meisjes fopt"goed gespeeld door de toneelvereniging „De Rams- kop". Voor de prestaties der onder scheidene personeelsverenigingen kunnen wij niet anders dan grote bewondering hebben. Zij hebben zich dapper geweerd en hebben er met elkaar voor gezorgd, dat deze avond een aantrekkelijk „Elck wat wils"-programma werd geboden. K. en O kan met het resultaat zeer te vreden zijn! De voorzitter van K. en O., de heer H. de Wilde, heeft aan het eind van de avond nog een slotwoord gesproken, waarin hij als zijn me ning te kennen gaf, dat K. en O., gezien de prestaties van deze avond, het ih de toekomst wel zonder be roepscabaret zal kunnen stellen, Hedenavond volgt een herhaling van nagenoeg hetzelfde programma. K.A.J. Dek. Par. Er komt een nieuwe muziekgroep. Zij, die de be schikking hebben over banjo, man doline, gitaar enz. stellen zich voor 1 Juli in verbinding met Piet Beu- igelsdij.k, Middelstegracht 1. Een goed muziekbandje moet er komen. Ook voor Meisjes is inschrijving mogelijk. Dus: wat wil je nog meer.. Dan gaan we morgen roeien. Allen om 10 uur voor de kerk. Liefst in uni form (Wij waren mét deze medede lingen te laat voor Sursum Corda). Brood enz. meebrengen. Zij, die kun nen .zwemmen, brengen zwempak mee. 'smiddags handbalwedstrijden tegen Hil'ïègom voor het le en 2e elftal in Oud-Ade. Vanzelf gaan de spelers ook roeien. Dinsdag 7.30 uur repetitie Naamlozen van „den Dui vel" Woensdag 8 uur M. C. Donder dag 7.30 Naamlozen en Stuwers bij de kerk. Een excursie staat op het program Zaterdag 7 uur H. Mis. Genootschap NederlandEngeland Deze week. hield de afdeling Lei den haar jaarvergadering, waarop het Jaarverslag van de secretaresse en penningmeesteresse werd uitge bracht en goedgekeurd. In de vaca ture, ontstaan door het aftreden van Prof. Dr. Th. J. G. Locher als be stuurslid, werd voorzien door de verkiezing van Prof, Dr. J. J. L. Duyvendak, Tevens deed de voor zitter mededeling van het program ma voor het volgend seizoen. De eerstvolgende vergadering van de Raad zal vermoedelijk wor- den gehouden'op Vrijdag 11 Juli. A.s. Maandag 23 Juni hoopt A. Ouwerkerk, Waardgracht 23, de dag te herdenken dat hij 40 jaar bij Gebr. van Hoekens Houthandel is werk zaam geweest. UITREIKING VAN BONKAARTEN. Maandag zijn aan de beurt de n iet-zelf verzorgers, waarvan het gezinshoofd een stamkaartnummer heeft van 13.501 tot en met 16.000. Overgelegd moeten worden de tweede distributiestamkaarten en de nog niet aangewezen bonkaart stroken van bonkaart 707. Tevens schoenenbonnen afhalen voor hen, wier familienaam begint met A, B, C, D. Hetkantoor aan de Steenschuur is vo<fc deze uitreiking geopend van 8.30 tot 11.45 en van 2 tot 4 uur. Zondagsdienst doktoren. De Zondagsdienst der huisartsen wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur waargenomen door #de doktoren Hartman, v. Leeuwen, Simons en Verbrugge. Zondagsdienst Apotheken. De Zondagsdienst wordt waargenomen door Apotheek Boekwijt en de Ha ven Apotheek. In Oegstgeest door de Oegstgees- ter Apotheek. BURGELIJKE STAND. Geboren: Johanna Michaéla dr van F. Vercouteren M. van Tol. Rik Leo nard zn van G. J, Prevo A. G. Qui- spel; Yvonne dr van L. Kruit J. P. KeereveerjEmerentia Antonia Maria dr van G. J. Baars B. M. den Edel; Izaac zn van F. Bakker J. C. van der Pluijm; Adriana Louiza dr van J. van 't Woud P. C. Verlind; Johannes Ger- rit zn van J. G. P. A. du Pau E. M, W. van Ixerson; Johanna Elisabeth dr van P. Crama J. E. Nieboer. Overleden: M. C. van Bemmelen wed van M, Zaal 50 jr; A. N. Gordijn zn 10 dagen. ALPHEN AAN DEN RIJN DISTRIBUTIEKRING Distributie van vaste brandstoffen. Gezinnen, die nog niet in het be zit zijn van een brandstoffenkaart TA 707, daar; niet werd beschikt over bon 72 BV van de brandstoffen kaart T 606 en het aanvraagformu lier MD 32315 nog niet hebben in geleverd, kunnen zulks doen in de week van 23 t/m 28 Juni 1947, in het distributiekantoor te Alphen aan den Rijn en in de agentschappen, tijdens de zittingsdagen. De tweede-distributiestamkaarten van alle gezinsleden dienen te wor den medegebracht terwijl zij die na 31 Maart 1947 gehuwd zijn tevens het trouwboekje moeten overleggen. Inlevering 'winkeliers in de week van 23 Juni tot en met 28 Juni 1947. In de hierboven vermelde week dienen winkeliers de volgende bon nen in te leveren: Koffie D04 Alg. Rtsbon E 16; Thee D 0—5 Alg. Rts- bon E 17. Brood E—01, Brood E—02, Brood' E03 Res. E06 Res. E11 Brood E—13 Res. E—21 Brood Rts bon E 21 -f nieuwe bonnen, alsmede coupure X 105. Rijst E16 Res. Rtsbon E 23 Boter E—01 Boter E— 07 Jtes. E—11 Boter E—21 Boter Rts bon E 31. Margarine E01 Res. E 02 Boter E—04 Res. E—12 Boter E—22 Boter Rtsbon E 32. Kaas E— 01 Alg. E—05 Res. E—11 Alg. E—21 Kaas Rtsbon E 36. Vlees E01 Vlees E—02 Vlees E—11 Vlees E—12 Vlees E—21 Vlees E22 Vlees Rtsbon E 51, coupures X 116, C 300, C 301, C 399, C 400. Vleeswaren E01 Vlees E—02 Vlees E—11 Vlees E—12 Vlees E21 Vlees E—22 Vlees Rtsbon E-51- Geboren: Matje Elizabeth d. van L. Domburg en T. Griffioen, Corne lia Louise, d. van C. Verheij en H, F. Vaatstra; Tineke Marrianne, d- van G. Peeneman en K. van Biemen; Wil- helmina Maria, d. van W. A. Bouw man en P. M. Zevenhoven; Cornelis Pieter, z. van L. Verburg en A Ruting Ondertrouwd: Henry Anthonie van Vliet 27 j. en Lijdia de Kruijff 32 j.; Adrianus Anthonius den Hartog 28 j. en Eetronella Helena van Leijden. Gehuwd: Bartholomeus Petrus Straathof, 27 j. en Cornelia Wilhelmi- na Maria Egmond 23 j.. Gerrit Corne lis Vroege, 20 j. Teuntje Neeltje Hagen 20 j.; Willem vap Keert 26 j. en Johanna Elisabeth van der Kleij, 26-j.; Willem de Rijk 25 j. en Drikje Idelenburg 22 j. Overleden: Jacobus Johannes Ra demaker, 76 j., gehuwd met H. C. Stekelenburg; Petronella van der Pous Kraan, 8 j.; Jaapje den Hertog, 80 j. wed. van P. v. Bergen. ALKEMADE Geboren: Johannes Franciscus, z. v. P. J. Sarneel en M. C. Parijs. Huwelijksaangiften: P. J. Koek 25 jaar en M. C. Hulsbosch 24 jaar. Gehuwd: - C. M. Penning de Vries 26 j. en A. C. M. van "der Hulst 24 jaar; C. M. Warmerdam 24 jaar en A. M. A. Rode wijk 21 jaar. HILLEGOM Bloembollencultuur. Donder dagavond werd in hotel Sistermans een ledenvergadering gehouden in verband met de buiteng. ledenv. op Maandag 23 Juni. De verg. werd ge leid wegens verblijf in het buiten land v. d. Voorz. door de heer J. G. Stokman. Deze heette bijzonder welkom jhr. mr. dr. Van Nispen tot Pannerden, de Alg, Voorz. Het ver zoek der afd. Lisse om een beker beschikbaar te stellen voor de a.s. exposities, werd met alg. stemmen ingewilligd. Tot afgev. werden ge kozen de heren H. Nieuwenhuis en K. Velthuys. Het voorstel van het H.B. inzake huur en verhuur, koop en verkoop van teeltbewijzen werd aangenomen met 6349 st. Het voorstel geen 2e kwaliteiten in het Surplusfonds op te nemen werd met vrijwel alg. st. aangenomen. Het voorstel, Narcissen per ton te ver kopen werd verworpen, omdat men meent, dat aanneming de buiten landse culturen zal bevorderen. LEIDSCHENDAM Excursie ouden van dagen. Vrijdag heeft onder leiding van de heer S. N. Perquin Sr. het desbe treffend comité aan 161 ouden van dagen en hulpbehoevenden een pret tige dag aangeboden in de vorm van een excursie. Het gezelschap, waar bij zich ook de burgemeester en echtgenote hadden gevoegd, vertrok om ongeveer 9 uur in 5 grote auto bussen eerst naar Scheveningen en Vervolgens naar kasteel Oud-Wasse naar. Hier heeft het gezelschap eni ge tijd vertoefd, terwijl door de di rectie van Oud-Wassenaar op bui tengewoon gulle wijze koffie en verdere tractaties werden aangebo den. De tocht ging daarna in de richting Heemstede waar halt ge houden werd in „Groenendaal". Hier werd geluncht en ook weer vele tractaties verstrekt, gefotografeerd," enz. Vermeldenswaard is wel dat in totaal 1200 belegde broodjes werden rondgedeeld en het laat zich dus wel aanzien hoe het comité heeft moeten werken om dit alles voor elkaar te krijgen. Behalve dit was er ook een voldoende voorraad bier, limonade, sigaren, pepermunt, kersen, enz. Langs Vogelenzang, de Zilk, Noordwijker- hout werd teruggereden naar Leid- schendam waar de stoet te ongeveer 19 uur werd ontbonden. Vermeldenswaard is ook dat in iedere wagen een verpleegster was en voor alle eventualiteiten ook Dr. Rijers de gehele tocht heeft medege maakt. Het comité dat weer op een zeer geslaagde tocht kan terugzien brengt dank aan allen die hetzij in natura hetzij financieel er toe heb ben bijgedragen dat onze Leidschen- damse oudjes weer eens hebben ge noten. Hengelen. Op Zondag 6 Juli a.s.f komt hier een invasie van henge-,1 laars. Er wordt dan concours gehou-, den, waaraan ongeveer 1000 visjes-^ vangers zullen deelnemen. :,7rv- Geboren: Willem Hendrik, z.--^-,- G. de Boer en H, A. Hoogstraten;" Gerardus Petrus Maria, z. v. P. L. van Hameren en M. H. Weisse; Franciscus Bernardus Maria, z. v. P. P. Bierhuis en A. J. Evers. Ondertrouwd: T. Molenaar 25 j. en B. P. Meulenbroek 21 j.; W. J. J. de Hollander 58 j. en Th. J. van Zeil 56 jaar. Getrouwd; P. A." Berg 40 j. en M. J. van Boheemen 26 j.; H. G. Pinkse 33 jaar en F. J. Roestenburg 26 jaar; J. W. Rijnders 36 j. en G. M. Schoo- newagen 30,j.; J. Schoonewagen 24 jaar en C. v. d. Tak 23 jaar. LEIMUIDEN Bouwver. „Gemeentebelang" Uit de jaarrekening 1945-1946 is gebleken dat op complex I (dit zijn woningen aan de nieuwe weg) een winst werd gemaakt van f 408.66. Het verlies van complex II bedroeg f 124.96. Het vorig boekjaar bedroeg de winst en ver lies resp. f495.16 en f 68.17. De daling van de winst op complex I en de stij ging van het verlies op complex II vinden haar oorzaak in de stijging van de grondbelasting en de verho ging van de premiën der verzeke ringen.Het gehele resultaat is echter bevredigend aangezien er nog een winst gemaakt is van f 280.70 wat bij de uitzonderingsgevallen behoort. NOORDWIJK Geboren: Maria. d. v. J. Ver loop en M. C. Admiraal; Klaas, z. A, Duindam en J. Pesschier; Ma rianne A. Th., d. v. A. M. v. d. Ham; Jacqueline M., d. van J. F. Schee- lings en M. van Beelen; Mathilda J. A., d. v. H. v. d. Putten en J. Duin dam; Adrianus J. M., z. v. A. J. Koe- leman en C. M. J. v. d. Burg; Cor nelia J. H., d. v. G. Smit en H. Zuid hoek; Dick J. z. van C. van Duin en 'an Duin; Godfried E. A., z. v. E. R. Rellum en W. A. Jaspers; Cor nelia, d. v. J. van Duin en A. M. Plug; Jacob, z. v. R. Eisenga en E. Passchier. Vergadering van de raad der ge meente Katwijk op Woensdagavond 18 Juni. Ingekomen is een schrijven van het lid G. v. Rijn, dat hij bedankt voor het lidmaatschap van de raad. Idem van de opvolger de 'heer Lage- maat. Volgens de min. v. financiën is het wenselijk de belasting op hon den te herzien. Voor een luxe hond dient f 10.te worden betaald en voor bedrijf shonden f 3.50. Aldus wordt besloten. _Het voorstel tot in voering van een belasting op diverse vermakelijkheden lokt een lange dis- qusie uit. Onder deze belasting zul len o.m. vallen: toneelbioscoop, pop penkast, zang- en muziekuitvoerin gen, wedstrijden, sportdemonstraties, fancy-fairs, mechanische muziek, enz. Maatstaf 20 pet. van de opbrengst. De heer J. v. Rijn is van mening dat deze belasting de culturele verenigin gen zal treffen en voornamelijk die welke geen winst beogen, maar spr. acht haar een noodzakelijk kwaad. De heer Scheerens komt op speci aal voor het Nova-theater en naar aanleiding van diens opmerkin gen ontspon zich een discusie tussen de heren Scheerens en v. d. Plas over de opvatting of er bij de kerken enige animo bestaat om de bioscoop te steunen mits deze zij in christe lijke geest. Verder vraagt de heer Scheerens of de strandexploitatie er onder zal vallen, welke de voor zitter ontkennend beantwoordt. De heer C. v. d. Plas pleit voor vrijstel ling voor oranjefeestelijkheden. Uit eindelijk werd besloten toegangsbe wijzen tot 10 ct.. vrij te stellen. Met deze wijziging wordt de verordening aangenomen. Vervolgens het voorstel tot het ko pen van gronden, 3400 M2 aan de Molenweg en 9340 M2 aan de Molen- tuin weg te Katwijk a.d. Rijn tegen resp. f 3.75 en f 3.95 per M2. Dit voor bouwgrondenven plantsoenen. De heer v. Duyvenbode dringt aan op spoedi ge afhandeling en zo mogelijk spoe dige verkoop voor bebouwing. Aan genomen. De Aankoop van gronden van de heer C. Woldringh aan het Witte Hek liep niet zo vlot. Deze gron den, vroeger, in 1943, verkocht door de gemeente, groot 3245 M a 9.25 en 3421 a f8.— in totaal f57384.25, wil de gemeente terugkopen. Door de oor log heeft de koper niet kunnen bou wen; intussen heeft wederopbouw de plannen geheel gewijzigd en is het noodzakelijk dat de gemeente weer de beschikking over die gronden krijgt. De heer Woldring wil genoem de koopsom terug hebben, plus f 3460, transportkosten, plus f 1000. archd- tectkosten, plus 31/2 pet. van zijn geld. Na zeer lange besprekingen stelt de heer v.d. Plas voir deze aan gelegenheid uit te stellen opdat een en ander beter kan overzien. De heer Scheerens adviseert tot terugneming van het voorstel aangezien duidelijk, uit de bespreking blijkt, dat het voorn stel niet wordt aangenomen. B. en W. nemen het voorstel terug tot vol-: gende vergadering. Het voorstel tofe verlening van een bijdrage van f 250- per jaar aan de vereniging „De ver pleging" voor het vervoer van be7 smettelijke zieken wordt aangenomen. Dan besluit de raad, nadat meerdere heren op de wenselijkheid hebben aangedrongen, tot de oprichting yan een dagambachtschool. Volgt het voorstel met betrekking tot de aanschaffing van een brand- wekkerinstallatie. B. en W. adviseren over te gaan tot een installatie een nieuw Frans merk, dat moet voldoen en dat een jaar op proef wordt ge geven. Aangenomen. Voorstel tot het verlenen van voor schotten aan de Katw. bouwver. voor financiëring van" de bouw der 61 wo ningen aan het Witte Hek, waarvoor nodig is f 83.828.59 voor grond en f 614.019 voor bouw, welke bedragen ten slotte van het rijk terugkomen, wordt zonder discussies aangenomen. Minder is de raad te spreken over voorstellen tot het bouwen van rep. 28 en 42 woningen op het Wantveld, nodig f 61.300 0 voor grond en f 438.600 voor de bouw omdat de raad in deze aangelegenheden telkens voor een voldongen feit geplaatst wordt. De heer v. Duyvenbode merkt op dat de stukken niet eens bij -fabrica ge zijn geweest. De plannen kunnen de raad ook niet bekoren. Meerdere leden uitten zich in deze geest. De voorzitter meent te mogen opmerken, j dat het Rijk 90 pet. en de gemeente 110 pot. der lasten draagt, zodat het Rijk wel iets te zeggen heeft in deze. Na enkele hamerpunten voorstel len tot wijziging van gemeentebe groting 1944, idem 1946, behandeling belastingreclames, komt he't voorstel ten aanzien van de verordening op het dansen. De verordening wordt na enige discusie aangenomen me al leen de heer Scheerens tegen. Dan komt nog een voorstel in be handeling ingediend door de heren Scheerens en v. Duyvenbode om de toegestane uitkering van 2 pet. aan werknemers ook uit te betalen aan ambtenaren en werklieden der ge meente. De voorzitter wijst er op, dat dit particulieren betreft en betwijfelt of zulks-door Ged. Sti zou worden goedgekeurd. De heer Scheerens zou het willen aannemen en het als „proefkonijn" doen gebruiken. Meer dere heren spreken zich in terug houdenden zin, en wenschen eerst prae-advies van B. en W. waartoe trouwens ook de voorzitter adviseer de, waartoe tenslotte wordt besloten. Na enkele minder belangrijke vra gen wordt de vergadering met ge bed gesloten. Gtrouwd: W. N. van Zuylen en M. J. v. d. List. Overleden: Jesprina Imause 62 j,; Margaretha M. C. Duindam 2 jaar. NOORDWIJKERHOUT Bloembollencultuur. De afd. van de Alg. Vereniging voor Bloem bollencultuur vergaderde onder voorzitterschap van de heer P. v. Leeuwen. In zijn openingswoord her dacht de voorzitter het overleden erelid der afd., de heer W. Gulde- mond, die zo veel voor de afd. heeft gedaan. Hierna werd financieel ver slag uitgebracht van de in de afge lopen winter gehouden tentoonstel ling. Het nadelig saldo bedraagt 582.42. Na aanspreking van het garantiefonds wordt dit nadelig sal do een batig saldo van f 234.92. Op voorstel van het bestuur wordt be sloten dit batig saldo in de afd. kas te storten. Vervolgens werd overge gaan tot behandeling van de 'be schrijvingsbrief voor de a.s. buiten gewone alg. vergadering. De indruk van de beschrijvingsbrief, aldus de voorzitter, is zeer teleurstellend. Punt 1 wordt aangenomen hoewel de vergadering ernstig bezwaar maak te tegen vrije huur en verhuur en vrije koop en verkoop vanteeltver gunningen. De afgev. krijgt opdracht aan te dringen dat alles op één teelt- bewijs gezet wordt. Bij punt 2 wordt besloten op voor stel van het bestuur dat de afgevaar digden naar omstandigheden kun nen handelen. Bij dit punt werden langdurige discussies gevoerd en werden de bedrijfsmaatregelen be sproken in het geheel. Punt 3 a, b, c, werd langdurig besproken. De ver gadering sprak zich uit tegen hand having van het tegenwoordige prij zenstelsel; overigens ging men er mede accoord. Bij het punt „mededelingen" zeide de voorzitter, dat de beurscommissie heeft besloten de beurs hier weer ia te voeren op Woensdagmiddag. Na der zal bericht worden, wanneer de beurs zal beginnen. Dan deelde de voorzitter mede, dat aan de tentoon stelling „Bloemlust" de afd. collec tief zal meedoen. Hij hoopt op aller medewerking. Getracht zal ook wor den in Noordwijkerhout een corres pondent van het scheidsgerecht te krijgen. De vergadering besloot 50 beschikbaar te stellen voor de aan koop van een beker voor „Bloem lust". RIJNSBURG De markt. De Dinsdag in de 3de week van Juni was voorheen voor Rijnsburg en de Rijnsburgers steeds een grootse dag. Dat was de dag van de jaarlijkse paardenmarkt, En al wilde de markt maar niet gedijën zoals een rechtgeaard Rijnsburger dat zou wensen, het was nu eenmaal de grootste feestdag in het jaar met de traditionele ham en aardbeien. Er is intussen wel iets veranderd. De da tum is verzet, de vroeger beroemde aardbeiën zijn zoo goed als verdwe nen, de teelt van dit product is te kostbaar, en behalve by enkele zwar te Pieten en Pietinnen, ontbreekt ook de ham! Maar door een grootse pro paganda tracht men de „markt" weer nieuw leven in .te blazen. Mis schien wel niet om de paardenhan del. maar om de grote jaarlijkse feest dag weer in ere te herstellen. Al zou men uiteindelijk een houten ham of freren en inplaats van aardbeien, bos- uiën, feest zal het zijn. En zo waren dan de Rijnsburgers weer in de stem ming en vierden feest zoals weinigen het hun zullen nadoen. Er was een groot sportfeest waaraan medewer king verleenden de Gymnastiekver. DWS, de voetbalver. Rijns. Boys met. ter meerdere ere van de paardemarkt, ook de Muziekver. Wilhelmina. Zelfs een militair elftal uit Den Haag kwam haar krachten meten met Rijnsb. Boys. Al met al. de Rijnsb. paardenmarkt of te wel het Rijnsb. feest is volkomen geslaagd. Mogelijk volgend jaar nog grootser! Zonder houten ham en zonder bosuiën. SASSENHEIM Gemeenteraad. De gemeenteraad is ter vergadering bijeengeroepen op Vrijdagavond 27 Juni te 8 uur. De agenda bevat o.m. vastelling ver ordening ex. art. 122 der gemeente wet voor rechten ligplaats woonsche pen; verzoek om ontslag van P. van der Mee opzichter-teekenaar per 1 Augustus 1947; verzoek van de Broe derschap van Ontvangers tot invoe ring Centraal Kasbeheer; vaststel ling verordening keurlonen vleeskeu ringsdienst; aankoop industrieterrein en eventuele verhuur terrein; rege ling ter zake ledigen beerputten. Begin van brand. Gisteravond half negen werd in de R.K. Pastorie op de kamer van kapelaan Blonk brand geconstateerd. De brandweer was binnen vijf minuten met groot materiaal aanwezig, doch anderen hadden reeds het gevaar bezworen. OEGSTGEEST Muziekdirecteur. Tot directeur der N.Z.H.T.M. Harmonie is benoemd de heer F. Baart uit Leiden, die ook directeur is van de Kath. Harm. Triumph. Geboren: Hendricus Cornelis G. W. M., zoon van A. H. J. Paardekoper en A. H. Th. Fles; Hendrik, zoon van J. van der Kwaak en A. A. Boter bloem; Willibrord J. G. M., zoon van H. A. J. M. van Woerden en A, G. M. "Walenkamp; Jennigje, d. van A. Zandbergen en A. Star. Ondertrouwd: P. C. J. van IJperen jm. 30 j. en A. J, Jongepier jd. 23 j.. L. Taylor Weber jm. 24 j. en C. Th. Lina jd. 27 j.; D. van Couwelaar jm. 25 j. en H. M. Rooda jd. 21 j. Getrouwd: J. Th, Lamoo en L. E. M. Lambooij. Overleden: S. C. de Vries vr. 80 j. wed. van S. G. de Vries. J. Milikan, rn. 60 j. echtg. van M. J. van Rooijen; J. M. de Graaff. vr. 66 j. wed. van J. vanDuyvend; J. W. Filippo m., 76 j. echtg. van A. Glasbergen. WASSENAAR DE REINIGING DER STRATEN. Een veegmachine is veel goedkoper. Zoals wij meldden hebben B. en W. aan de Raad voorgesteld een be drag van 38.500,beschikbaar te willen stellen voor de aankoop van een zelfopnemende veegmachine. Tot nu toe geschiedde de reiniging van Wassenaars straten volgens het z.g. kantonniers-systeem. Hoewel met dit systeem jaarlijks een bedrag van 35.000,gemoeid was aan arbeidsloon waren de resultaten van dat werk niet bevredigend. Immers de voornaamste wegen .der gemeen te werden slechts één keer per week gereinigd, de overige één keer per twee weken. De door B. en W. voor" gestelde veegmachine brengt dit grote voordeel mee, dat de voor naamste straten 2 x per week en de overige 1 x per week een beurt zullen krijgen, terwijl de jaarlijkse exploitatiekosten 4000,lager liggen <ian het bedrag dat tot nu toe aan de reiniging werd besteed. De 6 vrijkomende kantonniers zullen in andere takken der gemeente dienst worden overgeplaatst. Kwitanties voor gas, licht en wa ter. B. en W'. hebben besloten SLAGERS BOLLENSTREEK. Op Woensdag 25 Juni a.s, komen alle R.K. Slagerspatroons uit de Bollenstreek bijeen in café „De Oude Pos,t" te Sassenheim des av. om 7 uur. De heer A. de Gruyter, Dir. Bur. R.K. Slagerspatroonsbond zal uiteen zetten, „hoe het staat met de import van buitenlands vlees, welk vlees rantsoen dit jaar kan worden ver wacht en welke ontwikkeling het slagersbedrijf in de naaste toekomst te wachten staat". met ingang van 1 Juli de tweede aanbieding van kwitanties voor gas, licht en water te laten vervallen. Deze kwitanties zullen dus na die datum nog slechts eenmaal worden gepresenteerd. Daarna bestaat nog gedurende 8 dagen gelegenheid tot betaling aan het kantoor der ge meentebedrijven of per giro. Als deze termijn van 8 dagen verstre ken is volgen nadere maatregelen. Een ieder zij dus aangeraden de kwitantie bij eerste aanbieding te voldoen. Gemeenteraad. B. en W. hebben 0.m. de volgende voorstellen aan de raad doen toekomen, aan de muziek vereniging Excelsior boven de jaar lijkse subsidie van 200.toe te ken nen een subsidie van 25.voor elk concert, dat door deze vereniging op het Burchtplein wordt gegeven, tot een maximum van f 75.langs de van Zuylen van Nijeveltstraat tussen Deylerweg en de Zijlwatering een fietspad aan te leggen van 2.10 meter breedte. Hiermee is een bedrag ge moeid van 8009,64; te benoemen tot directeur van gemeentewerken jhr. ir. S. Laman Trip. directeur van ge meentewerken te Winschoten; te be noemen een directeur der gemeente bedrijven uit de volgende voordracht. 1. ir. P. J. v. d. Zanden, hoofdinge nieur plv. directeur van de duinwa terleiding te 's-Gravenhag; 2. H. C. L. van Tol, directeur van de gemeen tebedrijven te Losser (O.) aan te schaffen een zelfopnemende veegma chine voor een bedrag van 38.500. aan de commissie inzake huishoude lijke voorlichting en gezinsleiding een subsidie toe te kennen van 25, voor het hervatten van haar werk zaamheden. Onderscheidingen bij de brandweer. De burgemeester, dr. S. baron van Wijnbergen, heeft gistermorgen een aantal onderscheidingen uitgereikt aan Wassenaarse brandweermensen, die hun 25, 30 of 35-jarig dienstjubi- leum hebben gevierd. Het waren de heren v. d- Helm, Borsboom, Ouwer kerk en Bol, die uit handen van de burgemeester een zilveren kruis en een oorkonde ontvingen. De burge meester uitte in een hartelijke toe-; spraak zijn sympathie en erkentelijk-' heid voor het werk van het brand weercorps, maar van de vier gedeco reerden in het bijzonder. Spr. prees ook de uitzonderlijke toewijding waarmee de commandant, de heer K. Huijsinga zijn taak vervult. Na het uitreiken van de onderschei dingen sprak de commandant een dankwoord namens het corps. Onder commandant v. d. Helm bedankte de burgemeester namens de gedeco reerden, MARKTBERICHTEN KATWIJK a. d. RIJN, 20 Juni. Groente. Eerstelingen 3438 drie lingen 24—30, kriel 18—24, spi nazie 10—13, sla 0.20—5.—, radijs f 58, bospeen 1623, selderie 3.304.peterselie 0.702.40, kroten 5.30—5.70 tuinbonen 22, waspeen 19—28, boskroten .f 2.50—8 stoofsla 2—4, rabarber 5.60—6.— bloemkool I 44. LEEUWARDEN, 20 Juni. Vee. Aan voer: 20 enter, 20 twenter, 59 vette koeien, 475 melk- en kalfkoeien 290735; 99 pinken f 170300; 517 nuchtere kalveren, 503 weideschapen en vette schapen 30—110; 341 lam meren 16—26. 86 varkens, 410 big- gen-lopers 25—75; 131 bokken en geiten; 85 paarden 225—1150; in totaal 2751 dieren. Kaas. Notering Friese kaassoor ten: Gouda volvet f 151—152, Edam mer 40 pet. 143—144, alles per 100 kg. Stemming matig. t Heden is tot onze diepe droefheid in Christus ontslapen on ze dierbare Moeder JOANNA CATHARINA WESSELINGH VERKLEY, Weduwe van JOANNES BERN. WESSELINGH in de ouderdom van 79 jaar, tijdig voorzien van de Genademidde len onzer Moeder_ de H. Kerx. De ziel van onze overledene beve len wij aan in de H. Misoffers, gebeden en andere goede werken van priesters, religieu zen en gelovigen, op dat het eeuwige licht haar verlichte. Namens de familie, F. Wesselingh, W.P. De H. Uitvaartdiensten zullen plaats hebben in de parochiekerk van de H. Willibrordus te Oegstgeest op Donder dag 26 Juni 1947, des morgens 7.30 en 8.15 u. en om half tien de plechtige Gez. Requiem, waarna de begrafenis op het R. K. Kerkhof aldaar. OPROEP tot het houden van een Alg. Vergadering van Aan deelhouders van de N.V. Ned. Wet. Boekhandel te Leiden on Dinsdag 1 Juli 1947. v.m. 10 uur Rijnsbur- gerweg 21, Leiden ter vast stelling van de jaarbalans en Verlies- en Winstreke ning. 7307 De agenda van de Verga dering ligt ter inzage ten kantore van de N.V., Bree- straat 52. Leiden. r DE DIRECTIE. KUNSTGEBIT STUK? Uw reparatieinrichting is P. J. OLIVIER Vreewijkstraat 4, Leiden. Voor 9 gebracht. 1 uur klaar; 2 uur gebracht, 6 uur klaar. Vanaf 2. Ned. Reisvereniging voor Katholieken Op Zondag 29 Juni per luxe touringcar naar het Gooi. Opdat een ieder van deze prachtige tocht kan profiteren is de prijs zo laag mogelijk gesteld. Le den 6.50, Kath. niet-leden 6.75. Het aantal plaatsen is zeer beperkt. Daarom is directe aanmelding en be taling dringend gewenst. Secretariaat Kort Rapen burg 11, tel. 20963. 7310 Kantoor hier ter stede vraagt voor spoedige in diensttreding JONGSTE BEDIENDE Brieven met volledige in lichtingen worden inge wacht onder no. 4024 Adv. Bur. I. R. B., Rijnsburger- weg 21, Leiden. 7306 TE KOOP: in de Waardstraat. Brieven onder no. 7318 bureau van dit blad. H.H. Tuinders en Landbouwers I Bemest uw land met de bekende Delftse slib, van de Benenfabriek te Delft. In schuitjes vanaf 20 ton op de wal geleverd. Inlich tingen of briefkaart aan Adr. Slingerland, Weipoort sew eg 50, Zoeterwoude. Reiskosten worden ver goed. Aanmelden aan het Kantoor tussen 9.3012 en des nam. tussen 26 u. Leo van Grieken Zoon's Bloembollenbedrijf, Lisse. Halfwas Schilder gevraagd. Kerkvliet, De Genestetstraat 2a, Leiden. Jonge Henneries Broed '47, Witte Legh. en andere soorten, rechtstr. van erk. Hoenderbedrij- ven, Alleen eerste kwali teit. Al onze hennen zijn geënt tegen diphterie én pokken B. A. B. 7285 Piet v. d. Burg Poelier-' en Hoenderbedrijf Vlashoven. Tel. K 2533-393. NOORDWIJKERHOUT. In alle plaatsen van het Westen des lands worden gevraagd actieve AGENTEN I en/of BEZORGERS voor een populair katholiek MAANDBLAD. Zeer gemakkelijk verkoop object. Br. onder no. 7292 bur. v. d. blad. Leids Tandtechnisch Lab. Kort Rapenburg 20. lroy73\fbu?riv.vednbfadder I Adverteert in dit blad Gevraagd voor direct een R.K. Kruideniersbediende leeftijd ongeveer 1516 jaar bij Th. Otto, Koppoel- laan 20, Rijpwetering. Tel. K 1712 252. 7298

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 5