3e Ceicbc (Sou^cmt Wij wilden tot een spoedig resultaat komen Koning Leopold vrij van blaam CAPITULEERT DE REPUBLIEK? C Roosevelt-mijn - De staat neemt voor 51 mill, deel Kabaal in Hongaarse parlement r VRIJDAG 20 JUNI 1947 Bureaux: Papengracht 32, Giro 103003. Telef.: Administratie, Advertenties 20826, Redactie 20015, Directie, drukkerij en abonnementen 20935. Directeur: C. M. VAN HAMERSVELD. Hoofdredacteur: TH. WILMER. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 37e JAARGANG No. 11117 Abonnementsprijs f 0.26 per week, f 1.10 per maand, 3.25 per kwartaal. Franco per post 4. Advertenties: 15 cent per m.m. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Telefoontjes: 30 woorden f 1.50. Stakings-dwang O TAKEN is door ons altijd be- sohouwd als het uiterste middel, om gerechtvaardigde eischen inzake loon- en arbeidsvoorwaarden te ver wezenlijken. Dit middel wordt in deze tijd op de eerste plaats niet meer gebruikt als uiterste middel. De communisti sche E.V.C- hanteert dit middel met het grootste gemak! En op de twee de plaats wordt er ook niet als voor waarde gesteld, dat de eisen, die men door een staking ingewilligd wil zien, werkelijk rechtvaardige eischen zijn. Losse groepen van arbeiders gaan eenvoudig, alsof 't niets betekent, ook tegen de wil van alle of de meerder heid der arbeidersorganisaties, in sta king. En dat in deze tijd, waarin produc tie, wdarin arbeid de noodzakelijke voorwaarde is, om niet in een bodem loze put van economische, stoffelijke en geestelijke elende te geraken. Dit kan niet langer worden ge duld. Maar het stakings-recht kan ook niet worden ontnomen, als daarvoor niets anders in de plaats wordt ge steld. De tijd van het individualisme is afgesloten. De bedrijven zelf moeten de ar beidsvoorwaarden bepalen waar bij de minderheid zich moet neerleg gen bij de beslissing van ie meer derheid onder supervisie van een democratisch gekozen Overheid. En in de afzonderlijke onderne ming moet worden gekweekt en ge vormd een gemeenschapsgeest tus sen allen, die daarin werke r. Zoals men weet heeft de K.A.B een studiecommissie benoemd, welke zich zal bezinnen op de nieuwe ideeën betreffende de hervorming van de onderneming, zodat daarin de ge- m^enschapsgedachte is verwezen lijkt. Met instemming lazen wij wat daarover in een artikeltje werd ge schreven door de .Maasbode" „Wij zijn er zozeer van over tuigd, dat de sociale vrede, ge bouwd op sociale gerechtigheid, voor een voornaam deel zal af hangen van een behoorlijke en daadwerkelijke erkenning van de factor arbeid1, dat wij de wens uiten, dat deze commissie niet alleen met grote zorg maar ook met voortvarendheid haar werk zal verrichten." Inderdaad: hier moet-worden ge handeld: met voortvarendheid. De sociale vrede eischt dat. AMERIKAANSE ZEELIEDEN STAKING GEHEEL GEëINDIGD. Nadat de zeelied en vakverbonden aan de Oostkust 'der V.S. besloten hadden een loonsverhoging van 5 percent te accepteren, hebben ook de vakverbonden aan de Westkust de staking opgeheven, de onderhande lingen zullen worden voortgezet. Ook het verbód van vrachtvervoer per trein naar de havens is opgeheven. 5JAHRIR OVER HET REPUBLIKEINSE ANTWOORD O JAHRIR heeft gisteravond in een radiorede voor Radio Indonesia o.m. gezegd: „Men spreekt thans algemeen van de mogelijkheid1 van een catastrophale'oorlog of een strijd tussen de Nederlanders en Indonesiërs. Men zegt wel, dat de republikeinse antwoordnota niet anders inhoudt dan een bedekte af vrij zing. Er zijn er ook, die beweren, dat de republiek eigenlijk opzettelijk aanstuurt op een overwinning of een snelle afdoening van zaken los van de overeenkomst en de opzet van Linggadjati en wel door de Nederlandei's te dwingen op dit ogenblik over de gehele linie toe te geven. Er zijn er die beweren, dat de republiek, om dit te bereiken be reid is zo nodig oorlog en geweld te aanvaarden. De geest en de hoofd punten van de republikeinse nota hielden echter in waarheid niets an ders in dan de vurige wens om snel tot een practische oplossing te komen. Republiek het recht, een vertegen woordiging van 50 procent op te eisen. Oost-Indonesia zowel als West- Borneo eist eveneel afgevaardigden als de Republiek. Beide staten eisen voorts een gegarandeerd aandeel in buitenlandse valuta. Oost-Indone sia bracht naar voren, dat de Repu blikeinse behoefte aan buitenlandse „Wijwillen niet forceren" „Het is mogelijk, dat de keuze van de woorden in de republikeinse nota zou kunnen worden verbeterd en dst daarmede het ongemotiveerde wan trouwen had kunnen worden voor komen, doch met nadruk dieet te worden verklaard, dat achter ons antwoord geen bedekte bedoeling verborgen ligt, die een kwade op zet of een catastrophe inhoudt. Ik acht het mijn plicht, om alge meen bekend te maken, dat de we zenlijke bedoeling van de republi keinse regering is, om elke mogelijk heid te voorkomen, dat men gedre ven wordt door psychose, door een sfeer, die ons dwingt, tussen oorlog, moord tegen moord met voorbedach te rade, dan wel geen oorlog en on voorwaardelijke overgave. Het is daarom niet onze bedoeling geweest een aanvaarding van onze verlangens in hun geheel en ineens te forceren. Wij hebben voorgesteld, dat aan stonds de samenwerking, zoals in Linggadjati bedoeld en gewenst is, wordt gerealiseerd. Gaven Amerika en Engeland een vingerwijzing? Even voordat Sjahrir gisteravond zijn radiorede uitsprak, heeft hij de Chinese consul-generaal ontvangen. Sjahrir heeft vóór zijn radiorede geen gelegenheid gehad contact met Djok jakarta op te nemen. Aangenomen mag worden, dat de bezoeken van de Britse en Amerikaanse consuls van invloed zijn geweest op de inhoud van deze rede. Oost-Indonesia en West-Borneo tegen Republiek. De staten Oost-Indoneslë en West- Borneo hebben in afzonderlijke me moranda de tegenvoorstellen van dc Indonesische Republiek voor de vorming van een Indonesische inte rim-regering volkomen van de hand gewezen. Beide staten zijn in prin cipe bereid het plan voor een inte rim-regering, zoals geschetst in de oorspronkelijke Nederlandse nota aan de Republiek van 27 Mei, te aanvaarden, doch zij betwisten de Te Brussel is een „witboek" gepu bliceerd van de commissie van acht, die door koning Leopold was opge richt om een onderzoek in te stellen inzake de bezwaren, die tegen'zijn ge dragingen en gevoerde politiek zijn aangevoerd. Het rapport verklaart o.m., dat de beweringen, als zou'koning Leopold zich, zonder de Britse en Franse bondgenoten .gewaarschuwd te heb ben, overgegeven hebben, „volkomen vals" zijn. Koning Leopold weigerde, aldus het rapport, zich te verenigen met het standpunt van de Belgische regering, toen deze zich in Frankrijk bevond en met de Duitsers poogde te onderhandelen over een wapenstil stand, In Juni 1940 deelde de regeripg van Pierlot de koning mede, dat ,.de tijd voor België scheen te zijn gekomen om openlijk met Duitschland te on derhandelen". Verder zegt het rap port, dat koning Leopold tijdens de bezetting verzoeken van zekere poli tici en hoge functionarissen, die in Brussel een nieuwe regering wilden vormen ter vervanging van de rege ring van Pierlot in Londen, van de hand had gewézen. Ten aanzien van het bezoek van de koning aan Hitier te Berchtesga- den zegt het répport, dat de koning na twee maal 'geweigerd te hebben tenslotte in een bezoek toestemde ,.om represailles te voorkomen, die de Duitschers tegen de Belgische be- Het beeld van O.L.Vr. van Fatima In tegenwoordigheid van de i bisschop van het diocees en tal- rijke burgerlijke en militaire autoriteiten en hot gemeentebe- 1 stuur van Iran is het beeld van O.L.Vr. van Fatima gisteren aan 1 de Franse grens aan de Franse autoriteiten, waaronder de bis- J schop van Bayonne overged ra- i gen. Voordat het beeld naar Ro- 1 me wordt overgebracht zal het door Frankrijk, België en Neder- 1 land rondgedragen worden. In Nederland zal het te Maastricht worden tentoongesteld. volking zouden hebben genomen, in dien hij in zijn weigering had vol hard". Koning Leopold vroeg tijdens zijn onderhoud met Hitler: 1. vrijla ting van de Belgische krijgsgevange nen en 2. verhoging van het brood rantsoen der Belgen. Over het morganatische tweede hu welijk van de koning zegt het rap port, dat dit geen politieke gevolgen kon hebben, daar zijn tweede vrouw niet koningin kon worden en de kin deren uit haar geboren geen aan spraak op de troon zouden kunnen maken. Verder worden de suggesties, als zou de deportatie van de koning naar Duitsland in 1944 een met de Duitsers voorbereide comedie zijn geweest, van de hand gewezen. VLIEGRAMP IN SYRIë. De Panamerican Airways maakt bekend, dat 15 personen. 8 passagiers en 7 leden van de bemanning zijn om gekomen, toen het Constallation-toe- stel „Eclipse", dat op weg was van Karachi naar Istanboel bij een nood' landing nabij Emyadin in Syrië neer stortte. 19 Passagiers en 3 leden der bemanning zijn evenwel gered. BLOEMBOLLENSMOKKEL NAAR ENGELAND. Twee Engelse ondernemingen en de Nederlander S.T. Witteman zijn tot 1.050 pond sterling boete veroor deeld wegens het frauduleus importe ren van een grote hoeveelheid ane- monenplanten en bloembollen in En geland. GROMYKO TEGEN EFFICIENTE ATOOM-CONTROLE. De Sowjet-afgevaardigde in de werkcommissie voor de atoomenergie van de V.N., Andrei Gromyko, heeft gisteren tijdens de vergadering der commissie verklaard, dat-de Sowjet- Unie geen enkel plan voor de con trole op de atoomenergie zal aanvaar den, wanneer de sancties ingeval van schendingen niet worden opgelegd onder supervisie van de Veiligheids raad. Rusland houdt dus vast aan het veto van de grote mogendheden, dat deze in de Veiligheidsraad bezitten. valuta alle andere zou overtreffen, ten gevolge van de „politieke verwik kelingen, binnen de Republiek, die twee jaar lang geduurd hadden". West-Borneo maakte plannen bekend voor de vorming van een eigen le ger, en verwierp „mogelijke Republi keinse inmenging". Soekarna in krijgshaftige bui. President Soekarno heeft in een rede voor Indonesische meisjesstu denten verklaard, dat hij persoonlijk de guerillastrijd zou leiden, als de Nederlanders een militaire actie zou den beginnen. De ministers beraden zich. De Raad van Ministers heeft gister ochtend vergaderd in verband met de Indische kwestie. De beraadslagingen zouden Vrijdagochtend worden voortgezet. Ind. delegatie aanvaart alle voorstellen der C.-Gen. Een woordvoerder van de Commissie-Generaal heeit tegenover de vertegenwoordiger van Agencè France Presse te Batavia verklaard, dat de Indonesische delegatie heden een schrijven heeit gericht tot de Commissie-Generaal. In dit schrijven verklaart de delegatie zich bereid alle voorstellen, vervat in de Nederlandse nota van 27 Mei, te aanvaarden. In het schrijven wordt voorts verklaard, dat de Indonesische dele gatie de spoedigst mogelijke vorming van een interim-regering, als ontworpen door de Commissie-Generaal, accepteert. Verder wordt gezegd, dat de delegatie eveneens accoord gaat met de zienswijze, in de Nederlandse nota betekend, betreiiende de instelling van fe derale organen voor de toekomstige Verenigde Staten van Indonesië, alsmede met de economische structuur van deze iederatie. Resumerend verklaart de Indonesische delegatie zich bereid tot het aanvaarden van alle punten, in de bijlagen bij de Nederlandse nota vervat. HET PLAN MARSHALL De economische toestand in Duitsland Een plan voor de wederopbouw van Europa, gebaseerd op de voor stellen van Marshall, kan wellicht een beslissende bijdrage leveren tot het doorbreken van de impasse tus sen de Sowjet-Unie en de Westerse mogendheden ten aanzien van de economische toekomst van Duitsland, nog vóór de conferentie der minis ters van buitenlandse zaken der „gro te vier" in November te Londen. In dien dit niet het geval is, moet een dergelijk plan toch in elk geval in grote mate het inpassen van de weer opgebouwde Ruhr-industrie in de eco nomie van Europa vergemakkelijken. Aldus luidt de mening van functiona rissen te Londen, die het Duitse ^pro bleem bestuderen. Dezp mening is o.m. gebaseerd op deze hoofdoverweging: Indien de Sowjet-Unie er in toestemt in het ka der van het plan van Marshall mee te werken en zij hierdoor wordt ge holpen met materiaal voor haar ver woeste industrieën en mijnen, zouden enige van de dringendste motieven voor het eisen van herstelbetalingen uit de lopende productie in West- Duitsland blijken weggenomen te zijn. Door te besluiten tot het verle nen van directe hulp aan de Sowjet- Unie binnen het kader van het ge meenschappelijke Europese plan zul len de V.S. dat type herstelbetalingen uit het gesubsidieerde West-Duits- land overbodig maken, dat zij en En geland altijd hebben beschouwd als indirecte betaling van herstelbetalin gen door hen aan de Sowjet-Unie. BISCHOP VAN TRIEST GEMOLESTEERD. Naar het Italiaanse blad „Voce Li bera" meldt is de Bisschop van Triëst, mgr. Gisant, tijdens een officieel be zoek aan Capodistria door een vrij groot aantal personen aangevallen en mishandeld. De bende forceerde de toegang tot het gebouw waar de bisschop zich be vond, en viel hem aan, terwijl ook verschillende personen, die trachtten de bisschop te verdedigen, klappen opliepen. De Joegoslavische politie, die zich buiten het gebouw bevond, liet de geweldplegers ongehinderd hun gan| gaan, aldus de „Voce Libera". HONGERSTAKING TE KEULEN. In een officiële Britse verklaring is Donderdagavond bekend gemaakt, dat 9600 arbeiders van de Keulse ijzerfabrieken, constructiewerkplaat sen en machinefabrieken het werk hebben neergelegd, daar zij, naar zij verklaard hebben wegens de verla ging der voedselrantsoenen, niet in staat zijn te werken. Men verwacht, dat vandaag practisch allé fabrieken en werkplaatsen stil Sullen liggen. De staking ving aan nadat een vak verbondsdelegatie een beroep had ge daan op de „Landtag", waar haar ech ter werd gezegd, dat de „Landtag" geen verantwoordelijkheid voor de rantsoenverlaging draagt, daar deze het gevolg is van een besluit der En gels-Amerikaanse autoriteiten. Het Perzische kabinet is gis termiddag afgetreden. De Sjah heeft de afgetreden premier verzocht een nieuwe regering samen te stellen. MASSA-DEMONSTRATIE IN DE HOOFDSTAD. Tegen troepenuitzendingen. Onder presidium van de voorzitter van de vereniging NederlandIndo nesië, mr. G. J. van Heuven Goed hart, is Woensdagavond in het R. A. I.-gebouw te Amsterdam een mas sale betoging gehouden, waarbij vele sprekers van verschillende politieke richting het woord voerden om te pleiten voor overleg met Indonesië en stopzetting van de troepentrans porten. Als sprekers traden op mevr. dr. Henriette Roland Holst, H. Hennink. ds. J. Buskes, B. Polak en mevr. Alma Heyne en tot slot stelde mr. van Heuven Goedhart voor een re solutie aan de regering te doen toe komen, waarin aangedrongen wordt op vermindering der troepensterkte. LOONBELASTING OVER BELONINGEN WEGENS OVERWERK. Onbillijkheden worden weggenomen. Onder huidige omstandigheden kómt het dikwijls voor, dat in werk plaatsen, bedrijven en kantoren over werk moet worden verricht. Het be drag van de loonbelasting over de be loningen wegens dit verwerk wordt, tengevoge van de progressie van het 'tarief, dikwijls als onbillijk gevoeld. In het bijzonder is dan het geval, in- het overwerk tengevolge heeft, dat over achtereenvolgende perioden een sterk wisselde beloning wordlt ge noten. De minister van financiën heeft nu een regeling getroffen, waardoor aan de voornaamste bezwaren tegen de huidige toestand wordt tegemoet gekomen. De minister heeft namelijk goed gekeurd dat de inspecteurs aan de werkgevers, die daarom verzoeken, onder bepaalde voorwaarden vergun ning verlenen de loonbelasting aan hét einde van elk kalenderkwart, te herberekenen. In de loop van het kwartaal wordt de belasting dan der halve geheel als tot dusver ingehou den. De herberekening aan het einde van het kwartaal kan echter een voor een voor de werknemers voordelig verschil opleveren, da't dan aan de werknemers ten goede komt. Voor de herberekening is 'n kwartaaltabel samengesteld, die de inspecteurs op verzoek zullen verstrekken. De regeling kan ook toepassing vin den ten aanzien van werknemers, die sterk wisselende inkomsten genieten. In het begin van de volgende maand zal mevrouw Eleanor Roosevelt, de weduwe van wij len president Roosevelt, een be zoek brengen aan Tsjecho-Slo- wakije, waar zij een steenkool mijn zal inwijden, welke ge noemd zal worden naar Franklin D. Roosevelt. Naar mijn smaak een wel wat lugubere idee, om een kuil in dé grond ter ere van een overledene te laten inwijden door diens weduwe. Alsof het z'n graftoml>e was. Hoe het programma van de plechtigheid er uit ziet, weten we niet, maar misschien daalt mevr. Eleanor Roosevelt wel persoonlijk in de diepte af, boort er eigenhandig het eerste stuk steenkool los, om daarna zwart als roet maar met een bre de stralende glimlach omhoog te stijgen, als levend voorbeeld (voor de v/ereld, hoe men de vrede wint, n.l. door het produ» ceren van steenkool. Overigens is het geen gek idee om een steenkoolmijn te gebrui ken als een monument voor een groot staatsman; er zijn slech tere monumenten in deze we reld en een steenkoolmijn heeft het voordeel, dat niemand hem ziet, zodat hij ook niet aan aesthetische eisen behoeft te vol doen. Ik voor mij wil best een mijntje, maar nog liever vóór dan na mijn dood en allerliefst een goudmijntje. Aan kapitaal der K.L.M. In de naaste toekomst zal de K.L. M. zesmaal per %yeek een dienst Am sterdamBatavia onderhouden. Naar New York en naar Montevideo zal driemaal per week gevlogen wor den, evenals naar Curasao en naar Johannesburg. Verder wordt een ge lijke dienst ingesteld van Curasao naar Rio de Janeiro en van Curasao naar Mexico City. Voor het uitvoeren van dit pro gram zullen moeten worden aange kocht zes Douglas D C.-4 toestellen, zeven Douglas D.C.-6 machines, ze- van Lockheeds L. 49, zeven Lock- heeds L. 749 en twaalf Consolidated Convair-machines. De thans aanwezige vliegtuigen zullen na betrekkelijk korte tijd volledig moeten worden afgeschre ven. De nieuw aan te schaffen ma chines worden gerekend een levens duur te hebben van vijf jaren. Zo verklaren de ministers van Ver keer en Waterstaat en van Finan ciën in de memorie van toelichting op een bij de Tweede Kamer inge- TU AD AT DE LEIDER der Hongaar se Vrijheidspartij Sulyok vorige week in het parlement onder groot tumult verklaard had, dat Hongarije een politiestaat is, ontketende de vice -voorzitter van deze partij, Vinte Nagy, een ontzaglijk kabaal door critiek uit te oefenen op de communis tische staatsgreep. Oppositie beschuldigt nieuwe premier Nagy die geen familie is van de uitgeweken premier sprak in plaats van Sulyok, die voorlopig niet meer in het openbaar zal spreken. De communisten slaagden er in door mid" del van een hels kabaal het grootste deel van Nagy's reed te „liquideren". De voorzitter voltooide dit pandemo nium door verwoed met zijn bel te luiden. Nagy verklaarde, dat Hongarije niet anti-Russisch is, hoewel de Hon garen geen communistische dictatuur wensen. De vroegere minister-presi dent werkte tot op zekere hoogte met de communisten samen, doch de hui- •dige (Dinnyes) is niets anders dan een knecht van de communisten. Din nyes is trouwens op ongrondwettelij ke wijze aan de macht gekomen. i „Volslagen onzin". Wat de „samenzwering" van ex- premier Ferenc Nagy betreft, spre ker noemde het „volslagen onzin" om te beweren, dat de minister-pre sident deel zou hebben gehad aan een tegen zijn eigen regering gericht complot. Nagy was opzettelijk ten val gebracht, omdat hij zich had verzet tegen de communistische plannen om de banken te nationaliseren én een kapitaalsheffing van 75 procent in te voeren, twee maatregelen, die een einde zouden betekenen van het par ticuliere initiatief in Hongarije. Het communistische tumult be reikte zijn hoogtepunt, toen Viqte Nagy wenste te weten, waarom mi nister-president, Dinnyes in zijn eer ste redevoering voor het parlement, met geen woord1 gewag had gemaakt van de vrijheid van drukpers. Ten slotte becritiseerde Nagy fel de voor gestelde nieuwe kieswet, die het aan vele niet-communisten onmogelijk zal maken om te stemmen. Nog liever in ballingschap. Graaf Dessewfy, afgevaardigde van de Hongaarse Kleine Boerenpartij en een vooraanstaand figuur uit de ver zetsbeweging, is met zijn vrouw naar Oostenrijk uitgeweken. In een brief aan zijn vrienden verklaarde hij, dat hij zich onmogelijk met de huidigs regeringspolitiek verenigen kan. DE NICOLA NOG TIEN DAGEN PRESIDENT? Leiders van de Italiaanse parle mentaire fracties hebben de Nicola, Italiaanse president, verzocht zijn besluit, af te treden, opnieuw in overweging te nemen. De president verklaarde evenwel, dat het hem, met het oog op zijn gezondheidstoe stand, niet mogelijk was zijn weik- zaamheden voort te zetten. Hij was bereid „nog tien dagen het president schap waar te nemen", teneinde ruimschoots tijd te laten voor het kiezen van zijn opvolger. Men vraagt zich af, of het optre den van de Nicola automatiscn het aftreden van het kabinet-De Gasperi ten gevolge zal hebben. diende wetsontwerp-bevordering van het onderhouden van Lichtdiensten door de Koninklijke Luchtvaart maatschappij N.V. In hetzelfde ontwerp doen de mi nisters het voorstel de regering te machtigen voor een bedrag van 51 iqillioen gulden deel te nemen in het aandelenkapitaal van de K.LM. en naarnaast, ten behoeve van die maat. schappij leningen dan wel garanties te verstrekken tot een bedrag van 50 millioen. Een en ander, omdat de regering het in het belang van de Nederland se luchtvaart acht, dat de meerder heid van aandelen in handen van het Rijk zal zijn. Reeds in de laatste jaren vóór de oorlog was de K.L.M. het stadium, waarin het burgerlijk luchtverkeer zich zelf zou kunnen bedruipen, dicht genaderd. Thans verwacht de regering, dat de exploitatie over dit jaar een overschot zal opleveren van 5 millioen gulden, over 1948 van 15 millioen gulden, over 1949 van 13 millioen gulden en over 1950 van 8 millioen gulden. Desondanks wil de regering voorzichtigheidshalve de mogelijkheid tot het toekennen van subsidies open laten. Deze zouden dan van jaar tot jaar kunnen wor den vastgesteld. DE ONREGELMATIGHEDEN BIJ HET RIJKSBUREAU VOOR HOUT. Het ministerie van economische zaken deelt ons mede, dat by het onderzoek betreffende de bij het Rijksbureau voor hout plaats gehad hebbende onregelmatigheden het volgende is gebleken: Een chauffeur heeft door valsheid in geschrifte te plegen zich op onrechtmatige wijze in het bezit van enkele vergunningen voor totaal twee M3 hout gesteld. Voorts bleek, dat een employé van het Centraal Bureau van de houtge machtigden te Amsterdam voor het uitreiken van een vergunning een lap stof in ontvangst heeft genomen. Verder zijn vier reeds op 1 April 1946 ontslagen employe's van het Centraal Bureau betrokken bij het verhandelen van een Vergunning. Voor een goed begrip moge dienen, aldus voegt het ministerie hieraan toe, dat het Rijksbureau voor hout de uitgifte van vergunningen voor ge zaagd naaldhout heeft gedelegeerd aan het bovengenoemde centraal bu reau, dat een organisatie is van de houthandel. Bij de malversaties inzake de han del in bonnen voor glas en petroleum is geen Rijksbureau betrokken. Ter gelegenheid van het 40-jarig,be staan van de Onderzeedienst der Kon. Marine heeft Z.K.H. Prins Bernhard een bezoek aan deze dienst aan de Waalhaven gebracht. De Prins tij dens de inspectie van de aan de stei ger liggende onderzeeboten. £m koMettje.... „Zo ge een inwendig léven leidt, zult ge weinig letten op woorden, die ras vervliegen". Thomas a Kemp is.

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 1