Delftse Sport won het Hollandia-hoofdnummer Het zeiltournooi van Hollandia De Katholieke voetballers winnen Jeanne H. Stoffers Dagmeisjes en Werksters WINKELJUFFROUW bekwaam Brood- en Banketbakker nette Dagdienstbode Abonneert U MACHINALE HOUTBEWERKERS MAANDAG 3 JUNI 194? DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Het roeifeest van holland eindstrijden. Het weer beïnvloed kunnen we niet verklaren hoe de ge baanrecords af waren. Njord wint drie eindwed- strijden, De Vliet twee, Die Leythe een Van de totaal-prestaties noemen we allereerst het winnen van het hoofd nummer door de uitstekende ploeg vgn Delftse Sport. Voorts, won Njord drie hoofdprijzen, Laga twee, terwijl andere verenigingen zich met slechts één overwinning tevreden moesten stellen. Bij de dames won de Vliet de num mers Dubbel Vier en de Acht, terwijl Die Leythe de Vier won. De inzet van de laatste dag werd igevormd door enkele voorwedstrijr den, w.o. de 3e heat van de Jonge Acht A, welke race Vrijdag op ver zoek van Laga was ongeldig ver klaard. Het werd opnieuw een fraaie zege van Njord, terwijl Argo tweede en Laga derde werd. Door dit resul taat kwam Njord met twee ploegen in de eindstrijd. De demi-finales der Jonge Skif A werden gewonnen door Maas en Ne- reus. De row over van de Vier zonder stuurman verviel door het terugtrek ken van de Minervaploeg. Ter inleiding van de eindstrijden volgde nu het nummer der Dames Vier. De ploeg van Die Leythe werd op fraaie wijze winnaar met ruim 16 sec. voorsprong op de Maas. De strijd der Jonge Vier A werd 'n uitermate spannende race met slechts enkele centimeters verschil door Laga gewonnen, hetgeen wel tot uitdrukking komt in het tijdsverschil van slechts 3/5 sec. De Oude Twee werd een fraaie zege van Triton, de Beginnelingen Vier was voor Njord, na uiterst spannende strijd met de Triton-ploegen. Daarbij werd de tweede ploeg tweede, Tri ton I derde. De Jonge Twee leverde een prach tige zege op van Die Leythe voor Maas en Njord. In de Oude Vier kregen de Leidse studenten geen kans tegen Argo, die 'n prachtige wedstrijd roeiden De Jonge Acht B tussen Nereus en Triton leverde 'n mooie zege op voor de Amsterdammers, de jonge Vier B was voor Njord, de Lichte Vier voor Laga. De Laak nam slechts aan één wed strijd deel, n.L aan de Twee zonder stuurman. Die enige wedstrijd lever de een uitstekende overwinning op voor deze ploeg, die een hartelijk ap plaus aan de toeschouwers ontlokte. De Amstel-ploeg was ver achter. De Jonge Skif A werd op even fraaie wijze door v. Orden (Maas) ge wonnen. Twee damesnummers leverden 'n aardige afwisseling onder de heren nummers. De Vliet-dames wonnen de Dubbel Vier vóór de Hunze en de Dames Acht was eveneens voor de Leidse dames. Aanvankelijk had de Spaarne-ploeg de leiding, Nereus nam haar toen over, maar tenslotte kwam de Vliet opzetten, om met 3 sec. ver schil te winnen. De Jonge Acht A werd een fraaie overwinning voor Njord I, die 9 sec. voorsprong behaalde op Aegir. Njord II werd derde. Het hoofdnummer van Hollandja werd gewonnen door Delftse Sport, welke ploeg een fraaie race maakte en na harde strijd onbedreigd won. Grote spanning was er tussen Nereus en Laga om de tweede plaats, welke IA werd Zaterdag geëindigd met de de de prestaties aanmerkelijk. Anders maakte tijden zo bijzonder ver van de tenslotte veroverd werd door Laga met 'n nauwelijks merkbaar verschil van enkele centimeters. De uitslagen zyn als volgt: Jonge Acht A3e heat: 1. Njord in 6.50 2/5, 2. Argo in 6.54 2/5, 3. Laga. Jonge Skif A, le demi-finale: 1. Maas in 8.25. 2. Schie; 2e demi-finale: 1. Nereus in 8.39 2/5, 2. Njord. Dames Vier: 1. Die Leythe in 4.03, 2. Maas in 4.20 4/5. Jonge Vier A: 1. Laga in 8.34 1/5, 2. Argo 8.34 4/5, 3. Maas. Oude Twee: 1. Triton 9.06, 2. Am- stel 9.16, 3. Willem ni. Beginnelingen Vier: 1. Njord in 7.57, 2. Triton II 7.59 4/5, 3. Triton. Jonge Twee A: 1. Die Leythe 8.45 3/5. 2. Maas 9.01 4/5, 3. Njord. Oude Vier: 1. Argo 7.35 1/5, 2. Njord 7.41 2/5. Jonge Acht B: 1. Nereus 6.52, 2. Tri ton 7.14 2/5. Jonge Vier B: 1. Njord 7.43 1/5, 2. Aegir 7.48 4/5, 3. Laga. Stijlroeien Skif Seniores: 1. Delftse Sport 105 pnt.. 2. De Vliet 78 p. Lichte Vier: 1. Laga 7.50 1/5, 2. Ar go 7.58 2/5, 3. Triton. Twee zonder stuurman: 1. Laak 8.24, 2. Amstel 9.09. Jonge Skif A: 1. Maas 8.38 2/5. 2. Nereus 8.54 2/5. Dames Dubbel Vier 1. De Vliet 4.0 3/5, 2. De Hunze 4.5 3/5. Dames Acht: 1. De Vliet 3.55. 2. Ne reus 3.5, 3. Het Spaarne. Jonge Acht A: 1. Njord 7 min., 2. Aegir 7.09. 3. Njord II. Oude Acht: 1. Delftse Sport 6.42 2/5, 2. Laga 6.51, 3. Nereus. De derde dag van het Hollandia- festijn werd een prachtig besluit. Evenals bij de roeiwedstrijden trof men het bij zeilerij uitstekend met het weer. Er mocht dan in de morgen wat heel weinig wind hebben ge staan, later kwam er een lekker bries je, waardoor de zeilers én wat verkoe ling én wat meer snelheid in hun schepen kregen. Zo werd eern mooie wedstrijddag, welke tot een der bestl geslaagde van Hollandia kan worden aangemerkt. Als steeds kwamen ook nu de cracks weer danig op de voorgrond. Bij de Draken Tims en v, Wijk, Klomp Jr. en Stap. Twee eerstge- noemden wonnen ieder een wedstrijd en in de tweede werden zij tweede. Klomp Jr. was in de ochtendrace derde geworden, doch des middags had hij pech doordat hij bij de boei op het Westmeer te weinig ruimte had om de boei te ronden en deze toen aanvoer, waardoor hij opgaf. In de Regenboogklasse deed het schip van Fr. Theunissen het ditmaal best. Het had een goede schoonmaak beurt gekregen en dat was wel dui delijk merkbaar. Bovendien, in de eerste wedstrijd kreeg Theunissen een aardig briesje, welke hem in staat stelde Leen de Wit voorbij te lopen, waardoor deze zich een bijna zekere overwinning zag ontgaan. In de mid dag nam Leen de Wit evenwel revan che en liet zich nu de eerste plaats niet ontnemen, waardoor hij tenslotte toch de hoofdprijs won. In de Valkklasse ging de strijd voornamelijk tussen Jan Bier, van Koolbergen en Hoogenboom. die de prijzen met elkaar deelden. Koos de Jongh duldde geen concur rentie in de Olympiajollenklasse en zelfs mej. van Gooi vermocht niets te. gen hem in te brengen, In de 16 M2. klasse liet M. Admi raal zich van dezelfde zijde zien. Hij won tweemaal vóór F. P. van Dijk jr. In de Sharpieklasse was het al niet anders dan in de Valk- en de Regen- Ook hier slechts drie mededingers voor de prijzen. De resultaten zijn: Drakenklasse, ochtend: 1. Sterna, st. J. C. Tims, 2. Tijl Uilenspiegel, st. G. v. Wijk, 3. Eska, st. W. Klomp jr. Middag: 1. Tijl Uilenspiegel. 2. Ster- na, 3. All Weather, Jac. F. Stap. Regenboogklasse: Ochtend: 1. Hor- ne, st. Fr. Theunissen, 2. Annemarie, st. L. de Wit, 3. Beneventum, st. J. Hofland. Middag: 1. Annemarie, 2. Home, 3. Beneventum. Valkklasse: Ochtend: 1. Annema rie, st. v. Koolbergen, 2. Beroeboe. st. Jan Bier, 3. Quo Vadis, st. H. J. Hoo genboom. Middag: 1. Beroeboe, 2. Quo Vadis, 3. Annemarie. Olympiajollenklasse: Ochtend: 1. Zomerweelde, st. Koos de Jongh, 2. Pinguin n, st. B. Markus, 3. Magneet, st. B. W. Willems. Middags: 1. Zomer weelde, 2. Popeye, st.vr. mej. A. N. v. Gooi, 3. Pinguin II. Pampusklasse: 1. Brasemermeer. st. W. M. v. Staveren (beide wedstrij den). 16 M2 klasse: Octends: 1 Liona, st. M. Admiraal, 2. Thomas de Gauw dief, st. F. P. van Dyk Jr.; 3 Lucky Dip, st. J. J. Meester. Middag: 1. Mar- jolyn. st. J. C. van Tienhoven, 2. Thomas de Gauwdief, 3. Tjoba II, st. D. Lemmerzaal. 12 M2 klasse, ochtend: 1. Plas jager, st. F. Laagwater, 2. Mustang, st. C. Nauta, 3. 't Geusje, st. B. E. Ott. Mid dag: 1. Piasjager, 2. 't Geusje. 3. Mus tang. 12 Voetsjollen A: Ochtend: 1 Vas-y, st. J. W. Verhulst, 2. Whippet, st. J. Knape. 3. Robbertje II, st. J. A. van Tienhoven. Middag. 1. van Kinsber- gen, st. F. van Eckr 2. Whippet, 3. Wa terbaby. 12 Voetsjollen B: Ochtend: 1 Alver- tje, st. E. van Noordt. 2. Duimelot, st. G. H. L. Verwey, 3. Sailing Jeep, st. E. L. C. Schiff Jr. Middag: 1 Duime lot, 2. Jolly Joker, st. H. Snoeck, 3. Alvertje. Ned. Hockey-elftal gelijk tegen Denemarken In een zeer spannende en snelle wedstrijd heeft het Nederlandse hockey-elftal Zaterdagmiddag in het Wagener-stadion te Amstelveen na een 20 achterstand op de Denen een 22 gelijk spel bevochten. De rust ging in met een 10 voor sprong voor Denemarken. De Deense rechtsbuiten Loft maak te de beide Deense doelpunten. De Hagenaar Boerstra, die voor de eer ste maal als mid voor stond opge steld, scoorde de twee Nederlandse doelpunten in het laatste kwartier van de wedstrijd. ATHLETIEK. 100 METER IN 10.7. Tijdens militaire en ieugdwedstrg- den, Zaterdagmiddag door de Haag se atletiekvereniging Vlug en Lenig op de sintelbaan aan de Laan van Poot georganiseerd, liep de Vlug en Lenig-athleet Jan Klein de 100 M. in de goede tijd van 10.7 seconde. Jan Klein won deze race zonder enige strijd. Slecht Ned. Korfbal tegen de Belgen slechts gelijk uit strafworpen. Na een zeer onbevredigende wed strijd heeft het Nederlands-korfbal twaalftal te Antwerpen slechts een gelijk spel tegen het Belgische team kunnen behalen (22), waarbij de rust met blanke stand was ingegaan. Beide Nederlandse doelpunten ont stonden uit strafworpen, genomen door Oerlemans, door de scheidsrech ter toegekend wegens onbehoorlijk spel van de Belgen. Daarvoor had den de Belgen met twee goede doel punten de leiding genomen, zodat de Nederlandse ploeg zich met een ge lijk spel tevreden moest stellen, een teleurstellend resultaat voor de op papier sterkere landgenoten. De hit te was zeer groot, hetgeen nadelige invloed had op het spel. tafeltennis. HAAGSE KAMPIOENSCHAPPEN 1947. Op 22 Juni zal te Roelofarends- veen door de R.K. T.T.C. „De Tref fers" in het Veilinggebouw aldaar, een tournooi georganiseerd worden, waaraan door het afd. Bestuur van de N.T.T.B. Den Haag, de Haagse Kampioenstitels 1947 verbonden zijn. Gespeeld zal worden op tenminste 20 tafels in de navolgende klassen: Dames enkelspel: 111111; Heren enkelspel: H.O. kl. 111111 Hoofd- en Overgangsklasse vormen derhalve één tournooiklasse, terwijl de wedstrijdleiding zich tevens het recht voorbehoud om meerdere klassen tot één klasse samen te voegen. De deelname staat alleen open voor alle N.T.T.B. leden van de afd. Den Haag, in ten hoogste één klasse. De inschrijvingen moeten uiterlijk 8 Juni '47 om 24 uur zijn ingezon den aan de heer B. Cats, Stations weg 133 c, Den Haag. De Sleutelspelers worden ver zocht hun inschrijvingen zo moge lijk collectief te doen geschieden, en worden daarom verzocht hun in schrijfbewijs met inschrijfgeld 1,op te zenden aan de heer H. M. Filbry, Nieuwe Rijn 80, "Leideh. „DE SLEUTELS". Hedenavond zal er in het club lokaal van „De Sleutels" een spe ciale trainingsavond plaats vinden voor beginnelingen en dames. Aan vang 7.30 uur. Op Dinsdag 3 Juni zal er een eerste vriendschappelijke ontmoeting plaats vinden tussen de L.T.T.V. „De Sleutels" en Alphense Tafel Tennis Ver. Twee teams van de Leidse ploeg zullen een wed strijd spelen tegen twee Alphense teams. LAWNTENNIS CocktailMascotte 35. R. Dik kers. verl. van B. Slavenburg: 4—6, 16; Jp. Noordman slaat W. Ouds hoorn: 46, 64, 64; mej. W. Dag- niaux verl. mevr. A. de Koning: 1 6, 26; mej. J. Wortelboer slaat mevr. E. Buyze: 63, 108; Mej. J. Wortelboer en R. Dikkers verl. van mevr. E. Buyze en B. Slavenburg 36, 36; mej. W. Dagniaux en Jp. Noordman verl. van de heer en mevr. de Koning: 86, 36, 57: R. Dikkers en Jp. Noordman sl. B. Slavenburg en W. Oudshoorn 64, 46. 62. Mej. R. Faase en mej. J. Wortelboer verl. v. mevr. E. Buyze en mevr. A. de Koning 16, 26. Tweede klasse: Leimonias 6Cock tail 2: 7—1. Zondag 8 Juni a.s. speelt Cocktail I op Tennispark de Krogt tegen N.M. C. 3, terwijl Cocktail 2 thuis speelt tegen Oranje T.C. 1. Na afloop van de voetbalwedstrijd' V.U.C.Unitas, welke door V.U.C. met 10 werd gewonnen, waardoor deze club het kampioenschap in haar afdeling behaalde werden Holle man en Bob Stam op de schouders der enthousiaste V.U.C.-aanhan gers naar de kleedkamer gedragen. /"ONDANKS het meer dan warme weer, hebben wij Zaterdagmiddag toch van vaak goede voetbalsport kunnen genieten en strekt het spe lers en organisatoren tot eer, dat dit sportevenement op waarlijk voorbeel dige wijze is geslaagd. er meesters in, die van de school Ra penburg benutten ze alle drie. Na afloop reikte de heer S. Koop- mans de prijzen uit. Daarbij bracht hij dank aan de schenkers der prijzen, dank ook aan alle jongens, die door sportief en eerlijk spel dit voetbal festijn zo goed hadden doen slagen. Vermelden we tenslotte hoe de prij zen werden gewonnen. Seniores: le pr. R.K. H.B.S. (Leids Dagblad-wisselbeker 11 draagme- dailles), 2e pr. Gem. H.B.S. II (med. L.V.B.). Juniores: le pr. R.K. U.L.O. II (Leidse Courant-wisselbeker), 2e pr. R.K. H.B.S. II (Plaquette R.K. School bestuur). Aspiranten: le pr. R.K. School Ra penburg (med. L.V.B.), 2e pr. School Maresingel (med. van De Waarheid). JEUGDTOURNOOI KAMPIOENSELFTALLEN L. V. B. Op 11 13, en 17 Juni a.s., hoopt de Commissie voor Jeugdvoetbal, van de K. N. V. B., afdeling Lei den, een tournooi te houden, be doeld, als kampioenswedstrijden, tussen de kampioenselftallen, van de afdelingen Junioren A van de L. V. B. Het gaat hier om 7 elftallen, aan gevuld met als achtste, dat elftal, dat als 2e geplaatste, de beste eind indruk maakt. De bedoeling is op Maandagavond 9 Juni, twee wedstrij den op het Docos-terrein en twee op het L. F. C.-terrein (Haagweg) te spelen. De demi-finales Woensdag 11 Juni op het U. V. S. terrein, de finale op Vrijdag 13 Juni op het A. S. C. terrein. Op Vrijdag zal ook een wedstrijd worden gespeeld tus sen twee prominente Leidse senior elftallen, ais opluistering. De be doeling is, alle baten aan te wenden, voor een nader te bepalen doel. Het adres van de secretaris van de Com missie voor Jeugdvoetbal is: Joop Pollmann, Hoogstraat 4, telefoon 21668. DAMMEN KELLER—GHESTEM REMISE. De eerste partij van de match tus sen de wereldkampioen Ghestem (Frankrijk) en onze landgenoot Kei ler, waarbij de titel op het spel staat, is Zaterdag in het Victoria- hotel te Amsterdam gespeeld. Na 56 zetten eindigde de partij in remise. De tweede partij werd na 34 zet ten remise gegeven. Drie eerste en een tweede prijs bij de schoolwedstrijden Voetbalvreugd Volop, maar ook voetballeed en hier denken wij irt de eerste plaats aan de finale Adspiran- ten tussen de scholen Rapenburg en Maresingel, waarbij laatstgenoemde voor rust een 03 voorsprong wist te bemachtigen en toch nog gelijk speelde 33 om daarna bij het nemen van strafschoppen ook nog te verlie zen. Noemen wij hier speciaal het meer dan keurige werk van de jeugdige Kleermaker als linksbuiten. Hij toch zorgde voor twee fraaie doelpunten maar bracht ook in de vorige wed strijd zijn ploeg vele overwinningep! Adspiranten (halve finale): Terwee- wegRapenburg 01Maresingel Herensingel 00 (Maresingel wint met strafsch.). Finale: RapenburgMaresingel 3 3 (Rapenburg wint met strafsch.). Junioren (kwart finale): Pieters kerkstraat IR.K. H.B.S. I 01; Gem. H.B.S. I—Chr. H.B.S. 0—1. Halve fi nale: R.K. H.B.S. I— R.K. V.G.LO. I 1—0; Chr. H.B.S.—R.K. U.L.O. II 0—3. Finale: R.K. H.B.S. I— R.K. UL.O. II 0—1. De R.K. U.L.O. school behaalde hier een zeer verdiende overwinning, niet alleen in deze finale, maar ook door fraai voorhoedespel in de halve finale. Noemen wij hier als uitblin ker de kleine Goosen, als rechtsbin nen, goed gesteund door zijn rechts buiten. Senioren (halve finale): Pieters kerkstraat I-Gem. H.B.S. II 01; R.K. H.B.S. I—Gem. H.B.S. I 1—1 (na strafschoppen door R.K. H.B.S. gewonnen). Finale: R.K. H.B.S. I Gem. H.B.S. II 1—0. In deze halve finale was de Pie terskerkstraat stukken sterker dan de Gem. H.B.S. II, maar kon geen doelpunten maken, mede door het fenomenale keepen van de Gem. H.B, S.-doelman. De finale zelf was een matige ver toning, door de R.K. H.B.S. verdiend gewonnen. Zoals blijkt moesten drie partijen door het nemen van strafschoppen worden beslist. De aspiranten waren On dertrou wd JAN VAN KAMPENHOUT en RIET SCHELLEKENS geven U kennis dat zij hun Huwelijk zullen sluiten in de Parochiekerk van O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvan gen (Hartebrug) te Leiden op Dinsdag 1 Juli te 9.30 uur, waarna de plechtig ge zongen H. Mis zal worden opgedragen om zegen te vragen over hun Huwelijk. Leiden, 2 Juni 1947. Haarlemmerstraat 125. Stille Rijn 10. 6801 Gelegenheid tot gelukwen sen na de H. Mis in de Pastorie tot 11.30 uur, T Heden overleed in huize Santa Maria te Noordwijkerhout, na voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden onze Tante MARIA MULDER Weduwe van SIMON FRANCISCUS KNAAP in de ouderdom van ruim 88 jaar. 6813 De H. Uitvaartdienst zal plaats hebben in Huize Santa Maria te half acht Dinsdag 3 Juni; waarna de begrafenis te 10 uur op het R. K. Kerkhof (Zijlpoort) te Leiden. Enige en algemene kennisgeving. A. J. Mulder, Exec. Test. Rijnsburg, Juni 1947. AFWEZIG ARTS De doktoren Hovens Greve, De Jager, en Verbrugge nemen waar. 6310 gevr. voor Studentenhuizen Stichting Studenten huis vesting. Melden Rapenburg no. 11. 6802 GEVRAAGD EEN BOERENARBEIDER cf knecht, goed kunnende melken, met'paarden om gaan en laadwerk. B. Blok Leidseweg 553, b. d. Vink, Voorschoten. 1338 GEVRAAGD in staat geheel zelfstandig een winkel in zuivelproduc ten in Leiden te beheren. Salaris en vrije woning. Bezit van Middenstandsdi ploma vereischt. Br. onder no. 6308 bur. v. d. blad. Voor de vele blijken van belangstelling, betoond na het overlijden van onze lieve Vader Behuwd- en Grootvader. Behuwdbroe- der en Oom DIRK WARRING Weduwnaar van TRIJNTJE STOLP, ■betuigen wij U onze haar- telijke dank. Uit aller naam, J. Warring. Leiden, Juni 1947. 6807 Haarlemmerweg 6a. Terstond gevraagd: geheel zelfstandig kunnen de werken, v. g. g. v. J. A. v. d. Wilk, Herenstraat 108., Wateringen tel. 25. 6812 GEVRAAGD: R.K. Boerenknecht goed melker, op gemengd bedrijf in Noord-Frankrijk. GEVRAAGD EEN voor direct, genegen de maand Juli mee naar zee te gaan. A. de Vrind, Nieu we Rijn 37. Leiden. 6304 M. a. d. Maxat Fotoaraaf Fotograaf VERHUIST NAAR: ,ezasjb>ii OPENING DINSDAG 3 JUNI 3 UUR N.M. WIJ OPENEN TEVENS ONZE FOTO-HANDELI 0P HET PAROCHIEBLAD Swtóum Gwdct n per Jaar. f 4.50 p. kwartaal f 1.20 per maand 10.40 Bureau: Papengracht 32, Lelden, Telefoon 20935 Bericht van Inzet Op Woensdag 4 Juni 1947, 's vóórm, 11 uur in café „Groenendijk" Rijksstraat weg 106 te Hazerswoude, AFSLAG van acht huizen aldaar, in de z.g. Slof nrs. 178192 (even) samen gr. 6.27 A.. met een huuropbrengst van 1001.per jaar. ge veild in één perceel, in bod gebracht op slechts 6000. (max. prijs f 11.500. Nadere inl. bij notaris STUMPEL, te Leiden, Hooigracht 40, tel. 20131. VENDUHUIS DER NOTARISSEN Bij de Veiling van a.s. Don derdag zal o.m. worden ▼er kocht: 3 Pers. Bureau-Ministro. Kaartsysteem Opbergkast Telmachine (Dalton), Cy clostyle, Kasten,Ledikan ten. Tafels, Stoelen, Glas- en Aardewerk,Boeken enz. De Vendumeester, T. BEEUWKES Adverteert in dit blad Een aankomend BEDIENDE (vr. of mn.) alsmede een LEERLING(E) kunnen geplaatst worden: SLEGTENHORST'S FOTOWERKEN. 6803 Nieuwe Rijn 46. BARBETT Het nieuwe Zweedse scheer mesje bg uitnemendheid v. lastige en normale baard Per pakje 5 stuks f 0.75 ^/c?zlc/c^2xyrn Steenstraat 57 Breestraat 10 GEVRAAGD voor onze timmerfabriek te Oegstgeest Aanmelden bij: N.V. Ingenieursbureau voor Bouwnijverheid, Haagsche Schouw Iets te verkoopen? Dan 'n Telefoontje HERSENGYMNASTIEK! ANTWOORDEN. 1 O. S. C. is Kruisheren. O. S. B. is Benedictijnen. 2 Alfred Hitchcock. 3 Op de 19.71 en 31.28 M. band. 4 Paul Vincent Carroll. 5 Salvis titulis, d. i. behou dens zyn titels. 6 Een horentje voor hardho rende mensen. 7 Van Flotow. 8 Een Indisch tweewielig rij tuigje. 9 Een bewijs, dat men inge ënt is tegen pokken. 10 6.40. SeCefaantjeó PERSONEEL 3? Gevraagd bij aannemers bedrijf schilderswerk, dak bedekking één ongeschool de werkkracht 1935 jaar (evept. kunnende chauffe ren); tevens een aanko mende jongen. Loon 30 45 plus provisie. Br. onder no. 1341 bur. v. d. blad. AANGEBODEN S* Te koop herenrijwiel zonder banden 45.en een typemachine voor leer ling 75.bij J. H. v. d. Holst, 's Garvedamseweg 47, Voorhout. 1340 Ijskasten, Tuinbanken tuinstoelen, strandstoel, tuinslang gieters, spaden, harken, zeisen, harm.gaas, prikkeldraad, bascules, ge wichten, asfalt, enz.; melk bussen, maten, melkem mers, galvaniseren, vertin nen, herstellen. Vanouds A. J. Hart wijk. Nieuwe Bees tenmarkt 79 (veemarkt) tel. 26627—24013. 1335 3? Aangeboden: 2 pers. eiken ledikant met spiraal en 4-delig kapok bedstel, 2 Fauteuils en 4 stoelen 130.2 damesfauteuils 40.1 pers. ijzerledikant met matras 40.tafel 15.Witte Rozenstraat 50a. 1337 TE HÜUR <3? Te huur: Op goede stand ongemeubileerde zit- slaapkamer op tweede éta ge met vaste wastafel en gas, op zonzijde. Stookge- legenheid aanwezig. Voor dame b. b. h. h. Br. onder no. 1334 buT. v. d. blad. DIVERSEN Vermist sinds Vrijdag avond zwart-wit gevlekte kater bij begin Leidse Hout Warmonderweg. Dege nen, die aanwijzingen kun nen geven worden verzocht bericht te sturen: Timmer mans. Warmonderweg 20, tel. 26303. 133P

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 4