(00- gem. kamers gezocht Ass. Boekhouder (ster) 1-28 R-I herdacht strijd en doden Bezoekers kunnen kiezen tussen taartjes en krentebrood LEERLING of AANK. KAPSTER Openbare Aanbesteding N.V. Wernink's Kalkfabrieken NED. STAATSLOTEN VERTEGENWOORDIGER VRIJDAG 30 MEI 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Een stralende lentezon, precies zoals op 10 Mei 1940, toen de Duit sers hun verraderlijke sluipmoord op ons land pleegden, overscheen het Dubbeldamse landschap. Mooier weer hadden de reünisten van 1-28 Regiment Infanterie dan ook niet kunnen uitzoeken om oude herinne ringen op te halen, maar ook om hun gevallen kameraden te ge denken. Niet tevergeefs... Om 12 uur Zaterdagmorgen begon het in hotel Ponsen vol te stromen met 1-28 R-I-ers. Een opgewekte, maar ook een weemoedige stemming heerste. Talloze handen werden ge drukt. Oude krijgsmakkers werden eens op de schouders geklopt. Kort om: in de beste harmonie was men samen. Nadat heel wat keren was gezegd: „Weet je nog, toen we daar, enz." kwamen grote mil. vrachtwa gens, welwillend beschikbaar gesteld door Overste v. d. Mark, om de reü nisten langs alle bekende plekjes te voeren, de boeren bij wie zij waren ingekwartierd, even de hand te drukken. Na de autotocht, die tot half 4 duurde, vond op de Dubbel damse begraafplaats een waardige herdenking plaats. In een grote kring stonden de oud-strijders van Mei 1940 rond het eenvoudige ge denkteken geschaard. Verschillende autoriteiten waren aanwezig, burgemeester Beelaerts van Em- mickhoven, wethouder P. in 't Veld, Kapitein Bolle, de compiesvader met zijn figuurlijke echtgenote, Sgt. Majoor v. Mastricht, Ds. H. O. Mo lenaar van Halfweg, Dr. de Jong, gewezen regiment arts, en natuur lijk Majoor v. d. Hoek, die destijds bij het begin van de strijd het bevel voerde. Laatstgenoemde hield een korte herdenkingsrede, waarin hij in de eerste plaats de gemeente Dubbeldam dank bracht voor de verzorging der graven. Voorts wees spr. er op, dat het gedenkteken in vergelijking met andere maar klein is, maar het is dan ook alleen be kostigd door het bataljon. Tenslotte zeide spr., dat men in de gevallen kameraden een lichtend voorbeeld heeft van plichtsgetrouw heid tegenover Vorstin en Vader land. Vervolgens legde spr. een krans aan de voet van het gedenkteken. Ds. Molenaar, de oud-veldprediker, stelde hierna de vraag of het doel nuttig is geweest, waarvoor deze mannen zijn gevallen, maar ook, of men de nabestaanden rustig in de ogen kan zien. Spr. kon niet anders dan antwoorden met een: Ja zeker, het was het waarachtig waard, waarvoor zij sneuvelden. Wij weten, wat wij aan hen verplicht zijn, al dus spreker. Him zaak was een goe de zaak. Een défilé volgde hierna langs de graven der gevallenen. Door de aan wezige nabestaanden werden de gra ven rijk voorzien van bloemen. Pater Moeskops, onze oud-aalmoe zenier, was verhinderd om te ko men. Het Comité 1-28 R-I. LUILEKKERLAND IN KRASNAPOLSKY VAN 3 TOT EN MET 5 JUNI a.s. zullen ongeveer 8.000 Nederlandse bak kers uit alle delen van het land p roeven van hun bakkunst naa. Kras- napolsky te Amsterdam zenden, waar een groot concours wordt gehouden om de medailles, die H.M. de Konin gin, Prinses Juliana en de Commissa ris der Koningin in de provincie No ord Holland, dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, beschikbaar hebben gesteld voor de bakkers, die met hun producten de beste resultater- bereiken. Bakkers-olympiade in PRINS BERNHARD TE LEIDEN. Gistermiddag heeft Z. K. H. Prins Bernhard in zijn functie van inspec teur-generaal een bezoek gebracht aan de M.O.D.-kazerne in het Noord- einde alhierBij zijn aankomst stond op het voorplein der voorin. Kweek school voor Zeevaart de eerewacht opgesteld. Nadat de Prins door luit. ter zee le klasse commandant Huy- ding was begroet,werden de offi cieren aan de Prins voorgesteld. Na bijwoning van een duiker-de monstratie maakte de Prins een rondwandeling door het gebouw Het bezoek werd besloten met een bijeenkomst in de mess. GALA-VOORSTELLING IN LIDO. Gisteravond had in het Lido-thea- ter een gala-voorstelling plaats ten bate van de herstellingsoorden van de stichting 19401945, welke o.a. werd bijgewoond door de burge meester jhr. mr. F. H. Kinschot. Het leeuwendeel van de avond werd vanzelfsprekend ingeno men door de film, doch het hoogte punt w„s ongetwijfeld de welwillen de medewerking van de bekende har piste van het Concertgebouworkest Rosa Spier. Zij speelde muziek van Smetana en gaf daarbij een korte toe lichting. Met onnavolgbare virtuosi teit grijpen de handen van deze be gaafde kunstenares in de snarei rijk dom van dit waarlijk koninklijke in strument en men weet nauwelijks wat meer te bewonderen: het sier lijke spel der gracieuse vingerbewe gingen d.n wel de nobele klank van het „harpengespel". De kunstenares werd beloond met een fraai" bloe- menruiker Op het witte doek werden achter eenvolgens ,.De achttien doden" van Campert, een geïllustreerde voor dracht van dit ontroerende gedicht, als hulde aan de geva^enen in de ver zetstijd, vertoond alsmede het jour naal van de week, de Donauwals van Strauss en na de pauze de bekroonde Engelse film „Halfway House". De in houd van deze film, welke zich af speelt in een eenzame herberg in Wa les, welke herberg reeds een jaai ge leden door een bombardemen. werd verwoest en dus als spookherberg was herrezen, hebben wij dezer da gen reeds medegedeeld. Er wordt in deze film fraai Spel ten beste gege ven en de karakterisering van de di verse typen is met echt Engelse hu mor uitgebeeld. De film, welke in het programma van het Lido-theate1 voor de komende week is opgenomen, is geschikt voor personen boven de 18 jaar. Kranige redding. Woensdag middag geraakte aan de Apothe- kersdijk het 3-jarige meisje K., woonachtig aan de Apothekersdijk te water. Het kind dreef spoedig af en toesnellende- personen wisten niet wat te doen. Niet alzo de toe vallig passerende wielrijdster, mej. P. C. Storm. Toen zij aan de water kant kwam, zag zij, slechts een handje van het kind boven water. Zij aarzelde evenwel niet, wierp haar fiets tegen de grond en sprong geheel gekleed te water. Met enkele slagen was zij bij de drenkelinge, die zij wist te grijpen en naar de wal te brengen, waar de omstanders het kind en zijn redster spoedig op het droge hadden. Amsterdam Het initiatief tot deze olympiade is uitgegaan van de federatie van ver enigingen van Bakkerspatroons in Amsterdam in samenwerking met het ..Bakkersvakblad". De producten van bakkers en banketbakkers zullen be oordeeld wórden door een comité van 40 deskundigen uit alle delen van het land en kunnen door het publiek wor den bezichtigd engeproefd. Hoe wel er extra toewijzingen zijn ver strekt aan de deelnemers van het con cours, zal het beschikbare materiaal niet voldoende zijn om alle bezoekers in de gelegenheid te stellen de pro ducten van dit „luilekkerland van meel en suiker" te kopen. Er zullen in de zalen van Krasnapolsky aankon digingen worden aangebracht, waar op is vermeld welke bezoekers in aan merking komen voor het kopen van taartjes of krentenbrood. Men stelt zich voor de houders van bepaalde nummers op de entree-biljetten, het recht te geven de zoetigheden te ko pen. In de congres-zaal van „Kras" zul len ovens worden opgesteld er, het publiek zal gelegenheid hebben een blik te werpen achter de schermen te zien hoeveel eisen aan de vak- JANNETJE VAN HOVEN WEER IN ARREST. De politieke delinquente Jannetje v. Hoven is, naar de P.R.A. ons me dedeelde, wederom gearresteerd. Jannetje van Hoven, die met haar zuster in de cellenbarakken te Sche- veningen de behandeling van haar zaak afwachtte, zag enige tijd gele den kans hieruit te ontsnappen. Over de arrestatie zijn nog geen bijzonder heden gegeven van officieele zijde, maar het gerucht doet de ronde, dat Jannetje in een perceel aan de Witte Singel werd gearresteerd. De P.R.A. zou hier reeds meerdere malen een^ inval hebben gedaan, echter zonder resultaat Toch scheen men de over tuiging te hebben, dat de voort vluchtige zich in genoemd perceel moest bevinden. Bij een zeer nauw keurige huiszoeking zou een dér re chercheurs een gaatje ontdekt heb ben in de muur, waardoor het geval tot een gunstige oplossing is geko men.. Bij beklopping bleek zich ach ter de muur een open ruimte te be vinden en derhalve besloot men een gedeelte van de muur uit te breken. Bij het vorderen van deze werkzaam heid moet Jannetje langzaam zicht baar geworden zijn en, toen de ope ning groot genoeg was, mocht zij met haar ontdekkers mee, die haar voorlopig weer in verzekerde bewa ring hebben gesteld. man gesteld worden om te komen ,',van graankorrel tot bruidstaart". ua opbrengst van de olympiade komt ten goede oan ..Het Bakkers noodfonds", gesticht in 1940, dat na de 5 oorlogsdagen werd opgericht om de bakkers, die door de oorlogshande lingen waren getroffen weer op de been te helpen. Reeds zijn alle die als direct gevolg van de Duitse invasie hun bedrijf kwijt waren, door dit Bakkersnoodfonds weer geheel inge richt zodat zij hun werk kunnen voortzetten. Er zijn echter nog onge veer 1400 bakkers, die tijdens de be zetting of de bevrijdingsstrijd hun bakkerijen verloren. Ook voor hen wil het Bakkersnoodfonds zorgen. Tot nu toe hebben de Nederlandse bak kers op elk baaltje meel, dal zij ver werken, 5 cent gestort in de kas van het fonds .Men neemt zich thans voor, behoudens goedkeuring van de mi nister, deze steun te verhogen tot 10 cent per baal. Aan het te houder con cours nemen deel de „Nederlandse Bakkersbond", de „Rooms Katholieke Bakkersbond", de „Christelijke Bak- kerspatroonbond". de „Amsterdamse Broodbakkersvereniging Voorzorg' en de stichting „Vakopleiding exa mens". VIJF-EN-TWINTIG JAAR TANDARTS. Maandag 2 Juni a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer H. J. Ree kers zich hier ter stede vestigde afe tandarts. In Leiden en ook de om geving is tandarts Reekers een be kende figuur geworden. Gedurende vele jaren heeft hy ook de praktijk uitgeoefend in Noordwijk. In het ge sticht St. Bavo te Noord wij kerhout is de tandheelkundige verzorging der patiënten geheel aan de heer Ree kers toevertrouwd. Ongetwijfeld zul len velen de gelegenheid aangrijpen om hem Maandag persoonlijk te ko men gelukwenschen met dit jubi leum. LEIDSE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor het candidaatsexa- men Letteren en Wijsbegeerte (Ro- iiiaanse taal- en letterkunde): mej. S. A Hamer te 's Gravenhage; de heer A. L. M. Andriessen te 's Gra venhage. Ges1 aagd voor het doctoraal exa men rechtsgeleerdheid: mej. M. C. Hinkenkemper te 's Gravenhage; de heer C. y. d. Marei t.e Katwijk aan Zee. Geslaagd voor het candidaats-exa- men rechtsgeleerdheid* de heren O. E. A. D. v. d. Wille te Leiden, M. Uhl te 's Gravenhage; F. M. Bloe men te Woudrichem, E. Wesseling te Rotterdam. Geslaagd voor het voorbereidend kerkelijk examen: de heren: H. A. Laurentius te Leiden, A. H. Lentz te Leiden. >000000000000000000000000000000000 I Op korte golf J >000000000000000000000000000000000 BINNENLAND. Bij het zwemmen in het bad aan de Maas te Gennep is Woensdagmid dag een 14-jarig meisje verdronken. Nijmeegse studenten wilden in het hartje van de stad een geestige propaganda voeren voor de volkstel ling .De politie hield een razzia. Een auto met luidsprekers werd in beslag genomen. De studenten trokken later door de stad met verschillende attri buten en opschriften voor de volks telling. 80.000 textielpunten verduisterde een kantoorbediende te Almelo. Hij schreef valse orders uit en de textiel- goederen, die daarop voor verzending gereed werden gemaakt, nam hij zelf in bezit. Hij zorgde voor de betaling, doch leverde geen textielpunten in. wat geruime tijd niet opviel, aange zien bij de administratie van de tex tielpunten voerde. Een omvangrijke fabrieksdief- stal is men te Almelo op het spoor gekomen, waarbij o.a. duizenden cops garen werden ontvreemd. Van de ge stolen garens waren reeds grote par tijen textielgoederen en kousen ge breid, die voor een deel in beslag ge nomen konden worden samen met een aanzienlijke aantal dameskousen en grote hoeveelheden naaigaren. De re cherche deed een huiszoeking te Al melo. Daar werd een grote party van gestolen garens gebreide kousen, naaigaren, messen en scharen alsme de een bedrag van 3.900.in beslag genomen. Bij het verhoor verklaarde de man, dat de kousen gebreid wa ren door iemand uit de Wilgenstraat, waar eveneens een enorme partij kousen en veel cops garen werden aangetroffen. Het verdere onderzoek wees uit, dat de garens afkomstig wa ren van de fabriek van de firma Ten Cate, waar de textielbaas W. in sa menwerking met twee anderen in de afgelopen maanden de. garens had den gestolen. BUITENLAND. Te Parijs is brand uitgebroken in een fabriek van patroonhulzen. De brand breidde zich sterk uit en heeft honderden dakloos gemaakt. Het had nog erger kunnen zijn als er kruit in die hulzen had gezeten. Nederland zal binnenkort weten hoeveel inwoners het heeft. België weet het al, n.l. 8.388.526 inwoners, waarvan 4.108.764 mannen en 4 279.762 vrouwen. De gemeenteraad van Berlijn heeft besloten de jongens een jaar langer op school te houden, daar zij ar.ders toch niet veel goeds uitvoe- versnelde de bloei der vruchtbomen. Peren, pruimen en kersen stonden in korte tijd in volle en gelijktijdige bloei, doch het waren vooral de ap pelen, welke tijdens zeer gunstig weer bloeiden De afwezigheid van nachtvorsten is van grote invloed op de vruchtzetting geweest. Hoewel uiteraard thans nog niets met zeker heid over de komende fruitoogst kan worden gezegd, mag toch worden opgemerkt, dat de vooruitzichten tot nu toe gunstig zijn. Sla, bloemkool en aardbeien vor men als gevolg van de strenge win ter een uitzondering op de voor de meeste groenteteeltgewassen even eens gunstige vooruitzichten. Het gewas der vroege aardappelen vertoont zonder uitzondering een goede ontwikkeling. Het blijkt thans wel, dat de langdurige winter aan de aardbeiplanten ernstige schade heeft toegebracht. In de meeste teeltgebieden is de stand dan ook matig tot slecht, een uitzondering vormen Zeeland, het Zuidhollands glasdistrict en het land van Maas en Waal, waar men een goede oogst verwacht. Dooreengenomen verwacht men niet veel meer dan een halve oogst. Vrij wel alle belangrijke appelrassen ver tonen een zeer goede ontwikkeling. Ook voor peren luiden de berichten over de ontwikkeling zonder uitzon dering zeer goed. De bloei der prui men heeft een goed, doch niet over- rijk verloop gehad, terwijl de weers gesteldheid tijdens de bloei minder gunstig was voor de bestuiving. Niettemin verwacht men in de mees te centra een goede oogst. Evenals bij pruimen was de weersgesteldheid tijdens de bloei dei kersen minder gunstig, toch wordt de stand van het gewas in het algemeen als goed tot zeer goed beoordeeld; alleen in het Utrechtse fruitteeltgebied acht men de vooruitzichten matig tot goed. Per zikken vertonen slechts een matige ontwikkeling; de vruchtzetting valt tegen. STAND DER GROENTETEELT- EN FRUITTEELTGEWASSEN OP 22 MEI. Aan het overzicht van de stand der groenteteelt- en fruitteeltgewas sen op 22 Mei, verstrekt door de di rectie van de Landbouw van het ministerie van Landbouw is het vol gende ontleend: De temperatuurstijging in Mei MARKTBERICHTEN LÉIDEN, 30 Mei. Vee. Aange voerd werden 17 Fokstieren; 3 slacht- stierer.; 129 Kalf- en Melkkoeien 400750, hande1 vlug; 11 Vare koeien 300500. handel vlug. 75 Vette koeien. 39 Pinken f 160225, handel mat: 285 Nuchtere kalveren; 205 Weideschapen 4070, handel mat; 3683 Lammeren f 2535, han del mat; 56 Mestvarkens 4060, handel mat; 788 biggen 3040, handel mat; 22 Paarden 3001100, handel mat; 1 Veulen, handel mat; 21 Bokken en geiten. 30 Mei. Kaas. Aanvoer 57 par tijen Goudse kaas: Goudse kaas le srt. 152—158; idem 2e srt. 145—151; Leidse kaas 6 part.: Leidse kaas le soort 152154 per 50 kg. Handel flauw VEUR, 28 Mei Groenten. Kom kommers I 921.24; id. II 82—91, id. Ill 65—79; id. stek 70—1.40; Bloem kool I 53—78; id. II 38—49; id. Ill 12—24. Sla 7—19; Stoofsla 36—55; Spinazie 8—30; Andijvie 53—79; Peen 51—1.16; Radijs 4—7; Posteleir 32 36; Aardbeien 5479. Wapen van Veur: 10 kippen 3 tot 5; 100 jonge hanen 2835; 20 konynen 1.553.75. Tot ons leedwezen ge ven wij hierby kennis van het overlijden van éen der oprichters der Firma Gebroeders Kruyt, Ijzerhandel, de oud-Firmant T. J. KRUYT. Sr. in de ouderdom van 83 j, Namens de Firma, T. J. Kruyt. Leiden, 29 Mei 1947. Nieuwe Rijn 61. De begrafenis is be paald op Maandag 2 Juni te half één uur op de begraafplaats aan de Groenesteeg. 6731 Heden overleed tot on ze diepe droefheid on ze geachte oud-Patroon de heer T. J. KRUYT. Zijn nagedachtenis zal bij ons steeds in hoge ere blijven. 6733 Gez. Personeel en oud-Personeel der Fa. Gebrs. Kruyt. Leiden, 29 Mei 1947. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van belangstelling bij ons 25-j. Huwelijksfeest ondervon- cen, betuigen wij langs de ze weg aan allep onze har telijke en welgemeende dank. 6723 N. J. Koot M. P. A. Kootv. Schie Hazerswoude, 20 Mei 1947. ZONNEBRAND Olie11.25 Crème(0.65 Steenstraat 57 Breestraat 10 Voor Uw Motorkleding is het NU de geschiktste tijd om na te laten zien. 1266 Voor vakkundig vermaken repareren en spuiten KNAAP Jan van Goyenkade 35. LEIDEN. Week, ZONER Heeren Pantalons of Borstrokken 1.72 HflflRLEmmE RSTR. 172-174-17? SPECIALE AANBIEDING OP ZATERDAG IN Jasbeschermers Kettingkasten Pedalen Bellen Engelse handpompjes Bagagedragers ZIE DE ETALAGE. Tevens ontvangen: 6719 Dunlop buitenbanden. VAN ZIJP leiden Haarlemmerstraat 295. Te koop wegens vertrek rozenhouten spiegelkast, gebeeldhouwd paneel en iaden met koper beslag, geheel gezwaluwstaart, eiken 2 persoons ledikant met prachtkastje en was- commode met marmeren blad. Te bevragen Haar lemmerstraat 57. 6764 Te huur aangeboden: Mooie Kantoorruimte op uitst. stand te Leiden. Br. onder no. 6732 bureau van dit blad. kan voor opleiding geplaatst worden in TOM J. F. WESTEN MAARSMANSTEEG 25 Sxdon Eugene voor twee heren - repatriandi - liefst in centrum, zo mogelijk met ontbijt voor ongeveer 5 maanden, hoge huurprijs geen bezwaar, brieven bureau van dit blad onder no. 1318 GEVRAAGD EEN Flinke R.K. Dienstbode boven 25 jaar. in katholiek middenstandsgezin, met kleine kinderen in het cen trum der stad. Brieven met opgave van referenties en verlangd salaris onder no. 6738 bur. van dit blad. Bakkersbediende gevraagd in gemengd be drijf, meest banket. Werk tijden nader te regelen. Goed loon. Adres: P. J. v. d. Helm. Damstraat 43, te Leidschendam. 6726 Architect BERN. BUUR MAN, Cronesteinkade 18, te Leiden, zal op Maandag 16 Juni 1947, des nam. 2.30 uur aanbesteden volgens het „Aanbestedingsreglemen-t W. B.", namens de Bestu ren van de gecombineerde Woningbouwverenigingen ,.de Goede Woning". „Ons Belang" en „de Eendracht", in een der kamers van het Raadhuis te Leiden: BOUWPLAN L Het bouwen van een complex van 13 blok ken. bevattende 103 ar beiderswoningen met 89 schuurtjes en tuin- afscheidingen deel uit makende van het Uit- breidingsp'an „Noord", gelegen achter de Ma re- en de Herensingel te Leiden. Bestek en tekeningen te gen betaling van f 15.50 fi. p. p. per stel verkrijg baar uitsluitend bij de Boek- en Lichtdrukkerij van der Linden, Vliet no. 4a, te Leiden, postreke ning 32329. Onbeschadigde stellen wor den tot uiterlijk 30 Juni d. a. v. terug genomen te gen betaling van 10. per stel. Aanwijzing ter plaatse op Woensdag 12 Juni a.s. des v.m. 11.30 uur. 6720 Nadere inlichtingen te be komen des Maandags. Woensdag en Vrijdags ten kantore van de Architect van 9 tot 12 uur. =vraagt voor spoedige indienst treding: Eigenhandig geschreven sollicitaties met opgaaf van behaalde diploma's, leeftijd en verlangd salaris te richten aan genoemdefirma, HogeMorsweg 148 te Leiden. Op Maandag 2 Juni a.s. begint de verkoop voor de 501 ste Ned. Staatsloterij De Collecteur P. DE BRABANDER Kantoor: Poeldijk, Sutoriusstraat 26, Telef. 204 Monster Privé: Rijndijk A 65, Hazerswoude, Telef. 69, Koudekerk Giro 304003 GROOTHANDEL IN CHOCOLATERIE EN SUIKERWERKEN vraagt voor direct voor Leiden en/of omgeving goed ingevoerd bekend met deze branche. Uitvoerige sollicitaties te richten onder letters C. B. aan Adv.-Bureau KARSTENS, Hooigracht 35, Leiden Selefaantjeö PERSONEEL Voor direct gevraagd een R. K. Huishoudster v. en n„ bij weduwnaar met vier kinderen in Lei den. Br. onder no. 1310 bur. van dit blad. en Naaister gevraagd voor straat 21a, Leiden. 1308 3? R. K- Winkeljuffrouw bg. z, a., leeftijd 21 jaar, liefst in banketbakkerij. Br. onder no. 1312 bureau van dit blad. AANGEBODEN <5? Te koop: Eet- en slaap kamer, divan, rookstoel, stofzuiger en salonameu blement. P. Hooijmans, Lynbaanweg 1, Noordwijk. 3? Te koop aangeboden een piano, merk „Robert Schuman" Te bevragen R. Volleberg H. R/127, te Zoeterwoude, 's avonds na 7 uur. 1317 C Kinderwagen. Aangebo- bouden, in rail tegen da mesfiets zonder banden, wagen ook te koop, of da mesfiets te koop gevraagd zonder banden. Rapenburg no. 15. 1309 S? Zeilcorjaal te koop aan geboden, geheel compleet. Tevens prachtige zgilkario compleet en 14 vts. Jol, Scheldejol, Sterjol en di verse andere zeilboten. Jachthaven De Trekvaart H. Geijsman, Maredijk 149a. 1307 Te koop: 1 en 2 pers. opklapledikant. 1 en 2 pers. iedikanten, 1 en 2 pers. matrassen. P. Hooijmans, Lijnbaanweg 1, Noordwijk, Vouwwagentje, goed onderhouden, te koop. Wijt- tenbachtweg 109, Oegst- geest. 1311 G? Kano's. Verkoop 12 en 3 pers kano's. Verhuur 4.50 per dag f 3.per middag. Stalling 12.50 per zomer. Reparatie- en schil derwerk. Jachthaven De Trekvaart H. Geijsman, Maredijk 149a. 1306 Offic. Publicaties DISTRIBUTIEDIENST LEIDEN. MEDEDELING AAN DETAILLISTEN. Bij de eerstvolgende bon aanwijzing voor huishoud zeep zal de verhouding tussen huishoudzeep en toiletzeep worden gewijzigd in die zin, dat pl.m 225 gram huishoudzeep dan gelijk staat met 180 gram toiletzeep. In verband hiermede die nen detaillisten bij de in levering van bonnen in dë week van 1 tot en met 7 Juni a.s. het aantal rant soenen toiletzeep a 90 gr., dat zij eventueel nog in voorraad hebben, op te geven. 6727 Dit aantal rantsoenen dient onderaan het ont vangstbewijs te worden vermeld (bijv. voorraad: 12 rantsoenen toiletzeep). AFHALEN TOESLAG- KAARTEN DOOR JONGE EN a.s. MOEDERS. Tegen overlegging van de Tweede Distributiestam kaart en de C. M.-kaart zal aan jonge en a.s. Moeders een toeslag-kaart voor de 7e en 8e periode (even tueel alleen 7e periode) worden uitgereikt. Bij uitreiking worden de corresponderende bonnen van de C. M.-kaart verwij derd. Na de geboorte dient ook de stamkaart van het kind te worden overge legd. Deze uitreiking vindt plaats, voor zover deze toe- slagkaart n;et reeds is uit gereikt, tege'ijk met de textiel-. respectievelijk zeepverstrekkiug, waar voor een oproep is verzon den, te Leiden op Woensdag 4 Juni a.s., Oegstgeest, op Vrijdag, 6 Juni a.s.. Warmond, op Dinsdag, 3 Juni a.s., Leiderdorp, op Donderdag 5 Juni a.s., Roelofarendsveen, op Don derdag, 5 Juni a.s„ Rijpwetering, op Vrijdag, 6 Juni a.s., INDIVIDUELE AANVRA GEN VOOR WERK KLEDING. In de periode van 2 tot en met 13 Juni zal gelegen heid worden gegeven tot het indienen van indivi duele aanvragen om werk kleding door personen, werkzaam in een zelfstan dig beroep, dan wel in een bedrijf met minder dan 10 werkkleding dragende ar beiders. De formulieren kunnen worden afgehaald: te Leiden op 2 en 3 Juni, inleveren 4 Juni. te Oegstgeest. Afhalen 11 Juni. Inleveren 13 Juni. te Leiderdorp. Afhalen 5 Juni. Inleveren 12 Juni. te Warmond. Afhalen 3 Juni. Inleveren 10 Juni. te Rijpwetering. Afhalen 6 Juni. Inleveren 13 Juni. te Roelofarendsveen. Af halen 3 Juni. Inleveren 10 en 12 Juni. AANVRAGEN BRAND- STOFFENKAART DOOR ALLEENWONENDEN. Alleenwonenden geen kamerbewoners die een zelfstandige huishouding voeren en voor het afge lopen stookseizoen in het bezit zijn gesteld van een brandstoffenkaart. kunnen het hun uitgereikte aan vraagformulier inleveren op Maandag, 2 Juni. aan het Distributiekantoor te Leiden. Overleggen: twee de distributiestamkaart en brandstoffenkaart T 606. waaraan zich bon 72 BV bevindt. Inlevering kan tevens ge schieden op de bekende zittingsdagen in de agent schappen Oegstgeest. Lei- - derdorp en Warmond. GEVRAAGD Wie heeft er wol? Ik spin het voor bill, prijs. Br. onder no. 1313 b|ujeau van dit blad. 3? Piano gevraagd. Brie ven met opgaaf ui'Vrste prijs en merk aan W. Veg- man Jr., Bergweg 76b v. te Rtotterdam, i\730 DIVERSEN Verloren damespolshor loge tussen clubhuis en Zuidbrug op Vrijdag 23 Mei. Terug bez. bii A. v. d. Meer, Zuideinde 70, Roe lofarendsveen. 1315 Adverteert in dit

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 4