Eerste Hollandse nederlaag in Parijs DE FRANSEN WINNEN MET 4-0 Overzicht van de wedstrijd Lugdunum wint van R.K.A.V.V. Alph. Racingclub tegen SSSK 3-3 DINSDAG 27 MEI 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 jLIET NEDERLANDS elftal heeft op Pinkstermaandag in het stadion van Colombes een volkomen verdiende nederlaag geleden tegen het Fran se nationale team, met cijfers, die aan duidelijkheid niets te wensen over laten, terwijl de rust met een 10 voorsprong der gastheren was inge gaan. (Van een specialen A.N.P.- Sportverslaggever) Zondagavond, toen het gezelschap per trein te Parijs aankwam, was men in Nederlandse voetbalkringen nog zeer optimistisch gestemd. De zestien spelers en de officials, onder wie wij de bondsvoorzitter Lotsy zagen, en verder Herberts, Boeljon en Triebei, alsmede de trai ner Jesse Carver namen liun intrek in hotel Terminus bij het Gare St. La- zare. Er werd nog een kleine wande ling gemaakt, welke gevolgd werd door een bespreking tussen de offi cials en de vier spelers, die voor de backplaatsen in aanmerking kwamen, te weten de Vos, van Bun, Schijve- naar en van der Linden. Eerst om elf uur des avonds werd het elftal defi nitief samengesteld, waarbij beslist wend. dat van Bun en van der Linden als backs zouden worden opgesteld en Möhring de spilplaats zou bezet ten. Maandagmorgen vond een receptie plaats op de Nederlandse ambassade, waarna een bezoek gebracht werd aan het graf van de Onbekende sol- diaat De traditie van de laatste jaren wilde, dat wij in Frankrijk altijd won nen en dat wij de Fransen met de al lergrootste moeite ook in Amsterdam de baas bleven. Wij waren zelfs het enige land, dat nog nooit "een inter nationale wedstrijd op Franse bodem verloren had. De Fransen, al hoewel voor de match alles behalve zeker van het resultaat, hebben zich van de traditie niets aangetrokken, er met de sprekende, ofschoon voor ons te wrede cijfers van 40 niet alleen een eerste zege tegen Holland op eigen bodem behaald, maar tevens een eind gemaakt aan ons trotse re cord om in Frankrijk ongeslagen te zijn Als wij eerst iets zeggen van de overwinnende ploeg, dan moet men constateren, dat het Franse voetbal sinds de invoering van het beroeps- spel langzaam maar zeker van karak ter is veranderd Het heeft zich tech nisch en tactisch zeer gewijzigd. Het is methodische, logischer en degelij ker van structuur. Men zou zeggen, dat dit even zovele punten van voor uitgang zijn, echter heeft deze wijzi ging ook een schaduwzijde. Want het Franse spel heeft iets verloren. Het is minder verrassend dan vroeger, minder onvoorzien, minder flitsend en minder improvisatorisch, het mist de grilligheid en onberekenbaarheid, die vroeger ook de sterkste tegenpar tij in moeilijkheden konden brengen. In het team, dat tegen ons uitkwam, stonden vijf spelers die voor het eerst uitkwamen in een land en wed strijd. De bedoeling was tegen Hol land een ploeg te vormen van het vastberaden en athletische type. Van strijdvaardigheid en vinnig doorzet ten werd meer verwacht dan van vir tuositeit. Van daar dat b.v. sterren als het Maroccaanse phenomeen Ben Barek en de uitstekende Bihel wer den gepasseerd. Deze tactiek is de Fransen goed bekomen. De ploeg speelde in W-formatie. Zoals trou wens ook d<e onze. maar de Fransen deden het een tikje beter. Zij hadden in de brillante Da Rui, die ook thans weer uiterst fraai bravourespel liet zien, in de stopperspil Gregoire, die Roozen als een schaduw volgde en in de middenvoor Alpsteg drie pij lei's, waarop een degelijke ploeg werd gebouwd. Jedrejak en Rodriguez wa ren snelle en vooral ook stevige backs, die zonder uit te blinken de den, wat van hen verwacht werd. In de middenlinie was Prouff de ervaren en geroutineerde constructeur van goed opgezette offensieven. En de rechtshalf Cuissard wist eveneens uitstekende openingen te maken. De voorhoede stelde voor rust nog al eens teleur. Op Alpsteg na, die Mö hring handen vol werk gaf, hadden zij alle zwakke momenten en zowel de rechter als d'e linkervleugel ver knoeiden kansen door onzuiverheden en zelfs grove blunders. In de tweede helft echter klopte het bij de gehele Franse ploeg veel beter, terwijl bij de onzen het peil staag daalde. Er moet hier behalve andere factoren ook een soort wisselwerking zich hebben doen gelden en het re sultaat was, dat er drie doelpunten kwamen, waarin de middenlinie een groot aandeel had weliswaar, maar waarin de aanval toch voor de bekro ning zorgde. Het was een pleeg, die redenen tox tevredenheid gaf, zonder dat zij tot de grote-,internationale klasse kan worden gerekend. Hetzelfde kan niet van het Oran jeteam worden gezegd. Er waren eigenlijk slechts twee of drie spelers, die voortdurend satisfactie hebben geschonken, te weten doelman Kraak, dfe spil Möhring en de links half de Vroet. al hoewel laatstgenoemde in mindere mate. Kraak is vier maal ge passeerd. maar het is aan geen twijfel onderhevig, ^at van die vier doel punten er drie volkomen onhoudbaar waren. Zo ontstonden uit zeer goed en snel opgebouwde aanvallen, die de Oranjeverdediging uit haar ver band reten, en door zuivere harde schoten besloten werden. Misschien had Kraak het derde kunnen voor komen. Er ontstond toen een misver stand in de verdediging. Kraak stelde zioh niet goed op en de snelle Dard was er als de kippen bij om het le der in de touwen te jagen. Möhring heeft een goede wedstrijd gespeeld en door vastberaden ingrijpen redding gebracht in talloze hachelijke situa ties. Van de beide backs was Van Bun ongetwijfeld de beste, wat alleen al blijkt uit het feit, dat de Franse lin kervleugel niet tot scoren is kunnen komen. Van der Linden had zeer twakke momenten en onze aanvoer der zal zeker niet met tevredenheid aan deze match terugdenken. Hij was aarzelend met ingrijpen, allesbehalve trapvast, niet snel genoeg, gebrekkig in zijn dekking, en over het algemeen zeker een der zwakste broeders in zijn team, dat verre beneden zijh nor male vorm speelde, althans na de rust. De Vroet en Stroker hebben afwis selend goed en slecht spel laten zien, ook al weer vooral in de tweede helft, waarbij het saldo bij de Vroet gunsti ger was dan voor de Amsterdammer, althans naar onze smaak. Wat de voorhoede betreft, deze schonk voldoening gedurende het grootste gedeelte van de eerste helft, alhoewel ook toen al het te ver door voeren van het samenspel en een te lang talmen met schieten noodlottig werd voor menige veelbelovende aan val. Maar men hield het spel vaak open, en per slot van rekening moet het ook aan de bravoure van Da Rui geweten worden, dat wij in die pe riode niet ten minste één doelpunt hebben gemaakt. Volgens Fransen collega's heeft Da Rui zelfs twee ze kere doelpunten kunnen voorkomen en zij meenden, dat ons elftal in de eerste helft ten minste een gelijke stand verdiend had. Als wij echter het spelbeeld na de rust eveneens in aanmerking nemen, dan moet geconstateerd, dat de voor hoede toen wel heel veel beneden de maat bleef. Wat er toen eigenlijk met onze ploeg gebeurd is vormt een pro bleem, waarvoor wij nog geen oplos sing hebben gevonden. Misschien is in hun hersens en lood in hun schoe- vaarlijk met zijn schoten. Rijv zwierf als gewoonlijk over het geh veld, werkte zijn bekende trucjes maar had toch een ietsje minde: suc ces dan gewoonlijk tegen de vinnige Franse verdedigers. Roozen had een zware taaie tegen Gregoire, die hem geen moment vrij liet. De Fransen bleken even goed te koppen als hij. en voor de rest schoot hij als leider van de aanval te kort. Hij mist de gave om zich oordeelkundig op te stellen. Wilkes had zeer brillante mo menten in de eerste helft, toen hij ook een paar gloeiende kogels inzond, waarmede de duivelskunstenaar Da Rui de grootste moeite had. In de tweede helft, toen hij met Roozen van plaats verwisselde, slaag de ook hij er niet in aan onze aanval de dash te geven, die nodig was om tegen deze stoere Franse verdediging succes te hebben. Drager heeft zowel voor als na de rust sporadisch goed gespeeld, het ontbrak hem ook aan de vaart en de resoluutheid, welke hij in vroeger ja ren wel eens heeft gedemonsteerd. Wat scheidsrechter Bourdan betreft, deze bleek een arbiter te zijn van het voortreffelijk Britse type. Hij floot zo weinig mogelijk en slaagde er toch in zich voortdurend te doen gelden. Een scheidsrechter als deze Brit zal men altijd gaarne de fluit zien hanteren. -V M»'"*"" te -sar 1 r - - f v. -M. Er waren naar schatting een 40.000 toeschouwers aanwezig wat zeggen wil, dat er een twintig duizend plaat sen onbezet bleven toen de ploe gen zich voor de eretribune opstel den en een uitnemende militaire ka pel de beide volksliederen speelde. Daarna liet onze ambassadeur te Pa rijs, jhr. Tjarda van Starkenborch Stachouwer de spelers aan zich voor stellen, en iets over drie uur kwa men de. elftallen tegen over elkaar, ip de volgende opstelling: De tweede helft. FRANKRIJK: DARD Als er weer is afgetrapt krijgen wij een serie Hollandse aanvallen te zien. Rijvers Is in volle actie en schiet naast lals hij zwaar wordt gehinderd. Een minuut later weet hij zich vrij te spe len en dit maal richt hij zeer zuiver, maar Da Rui laat zich niet verrassen en stompt de bal Corner. Dan begint het peil aan onze kant langzaam maaij gestadig te zakken. De Franse micU denlinie stuwt nu telkens de voor'g DA RUI JEDREJACZ RODRIGUEZ CUISSARD GREG OIRE PROUFF BARATTE ALPSTEG CARRé VAAST DRaGER BERGMAN RIJVERS ROOZEN WILKES DE VROET MÖHRING STROKER VAN DER LINDEN VAN BUN NEDERLAND: KRAAK De Fransen trapten af, maar bren- hoede op. meestal is Prouff de orga- gen het niet ver en na wat heen en weer getrap zien wij een Hollandse aanval, die wordt afgeslagen, waar op prompt een tweede stormloop volgt, ontijdig afgebroken door bui tenspel van Roozen. Weer komen on ze jongens terug en als Roozen, die naar rechts is afgezakt, goed voorzet, kopt Rijvers vrij in: juist naast! Het spel is snel, ondanks het gladde veld. Een hand schot van grote afstand van Wilkes gaat naast. Oranje is echter niet alleen aan het woord, ook de Fransen doen zich gelden. Maai tel kens duikt het blonde hoofd van Mö hring op om hun combinaties te on derscheppen. Als'er tien minuten ge speeld is en onze ploeg zeker niet de minste is gebleken, noteren wij een pass van Drager naar Bergman. Die zet goed voor, Roozen staat op zijn plaats en kopt prachtig in. maar Da Rui staat op zijn post. Enkele minu ten later wordt de bal door de onzen uitstekend opgebracht, Wilkes en Roozen onderscheiden zich, maar Wil kes wordt zwaar aangevallen, als hij eindelijk schiet, en weer stopt Da Rui. En dan krijgen wij, in een periode, dat wij eigenlijk een tikje sterker zijn en beter spelen, de eerste tegenslag. De tricolores zetten een snel offen sief in, gebruik maken van het iets tè veropdringen van onze verdedi ging. De rechtshalf Cuissard. de eni ge amateur in het Franse elftal, plaatst de bal zuiver naar Alpsteg, die ongedekt staat. Deze heeft het. leder dadelijk in zijn macht, loopt enkele passen door en lost daarna jnet de linkervoet een vliegend schot, waar tegen Kraak geen schijn van kans heeft (1—0). Een minuut later zit Oranje voor het Franse doel. Rijvers dribbelt han dig en schiet zeer hard in, maar Da Rui redt ten koste van een hoekschop, die niets oplevert. En dan gaat de strijd een minuut of twintig gelijk op. We zien aanval len van Holland over beide vleugels en gevaarlijk aandoende Franse door braken. Eenmaal kan Vaast van een misverstand van onze .verdedigers profiteren en door alles heen lopen, maar Kraak werkt de bal corner. Even later moet Kraak weer ingrij pen. en dan verknoeien Vaast en Car ré kort na elkaar twee datjes van kansen door grove blunders. In de 32e minuut snelt Drager toe op een hoge voorzet \an links, hij krijgt de bal voor open doel in een uiterst lastige positie en het schot gaat naast. Hol land houdt nu het spel veel te kort, en onze voorhoede vindt in de buurt van het Franse doel steeds eei klu wen verdedigers voor zich, waar geen doorkomen aan is. Toch krijgt Wilkes twee kansen en hy zendt twee fa meuze kogels in: dfe eerste vangt Da Rui, en de tweede kan hij nog net corner stompen. Nog geen minuut la ter plaatst de zwoegende Möhring goed naar voren, de bal komt tenslot te bij Bergman, die in volle ren kei hard en zuiver in schiet, maar Da Rui is niet te vermurwen, hij maakt een zweefsprong en hy valt. maar hij heeft ook de bal te pakken en verke ken is de kans. En dan is het rusten met de stand 10 voor Frankrijk. nisator en als Baratte na een fout van van der Linden de bal van Prouff krijgt, speelt hij zich handig vrij en scoort met brio het tweede Franse doelpunt in de zeventiende minuut der tweede helft (20). Aan de Hollandse kant lukt het niet meer, het lijkt of de ploeg afgemat is en Baratte had bijna de score nog verhoogd, toen de verdediging hem buitenspel waande en staan bleef: Kraak redt ten koste van een hoek schop. Het is uitstel van executie: in de 31e minuut gaat de bal zuiver van Prouff naar Vaast, van deze naar Dard, onze achterhoede aarzelt, Kraak aarzelt eveneens en voor men het weet is het gebeurd en ligt de bal, van de voet van Dard, voor de derde maal in onze touwen. (30). Wij zijn definitief geslagen. Nog en kele krampachtige pogingen van onze voorwaartsen volgen. Roozen komt een maal vrij voor doel. maar Da Rui is hem net te vlug af en duikt boven op de bal, als hij schieten wil. In de 44e minuut, als wij al denken, dat wy er met 30 af komen, onderneemt Baratte een rush en zorgt vooi het vierde Franse doelpunt. Zo wint Frankrijk verdiend maar met iets ge flatteerde cijfers voor de eerste maal in Parijs van Nederland. In de kleedkamers. Bij de Fransen was de stemming zeer opgewekt, maar niet uitgelaten. Men vond, dat de score wat te hoog was, omdat de Hollanders vaak beter voetbal hadden laten zien. Rijvers had de meeste indruk gemaakt maar. zei doelman Da Rui, ik kende dat ventje van Rotterdam en had op dracht gegeven hem in de gaten te houden.dat habt u zeker wel ge merkt. Het Hollandse elftal maakte een vermoeide indruk. Men had zijn best gedaan, zeiden spelers en officials, maar na rust wilde het niet lukken. Op twee uitzonderingen na waren toen alle spelers zeer tegengevallen. Da Rui ond men de beste Fransman. Des avonds heeft voor spelers en officials van beide ploegen een feest maaltijd plaats gehad, aangeboden door de Franse Voetbalbond in het restaurant op het eerste platvorm van de Eifeltoren. Vandaag gaat men win kelen, toeren door Parijs en thee drinken in het Bois de Boulogne. Het elftal keert Woensdagmorgen met de Pulman naar Nederland terug. De voetbalwedstrijd FrankrijkNederland. De Franse doelverdediger Da Rui, die een onoverkomenlijk struikelblok voor de Nederlandse aanval lers bleek, in duel met Drager. r\E EERSTE promotie- en degradatiewedstrijd was voor onze stadgeno- ten tevens de eerste overwinning in het seizoen, waarmede de grond slag werd gelegd voor het behoud der derde klasse. Over het geheel was RKAW steeds de mindere van groen wit en spe ciaal voor rust speelde Lugdunum een goede partij. Ondanks het gemis van midvoor v. d. Heyden, die slecht door de Lange werd vervangen, kwam de thuisclub steeds voor het RKAVV-doel, dat echter een solide verdediging had en doelpunten wist te voorkomen. Enkele uitvallen van RKAW waren echter riet van ge vaar ontbloot en alleen een buiten- speldoelpunt kon Lugdunum tot na denken brengen. Vrij vlug weet ech ter Bronsgeest door te breken, goed voor te zetten en Teeuwen te zien in K. N. V. B.-uitslagen le klasse District I, le klasse: Sparta R.F.C. 11; ADOEmma 13. District II, le klasse: DOSDe Volewijckers 12. District V, le klasse: Be Quick Frisia 53: LeeuwardenG VAV 11; VelocitasVeendam 41; EmmerxHSC 05. Distirct VI, le klasse: Juliana Sportclub Emma 11. TSJECHISCHE SPELERS VOOR DE OLYMPISCHE DAG. Voor de voetbal-ontmoetingen De nemarkenTsjechoslowakije te Ko penhagen en Nederlands Bondselftal i—Tsjechoslowakije, die beide op 22 Juni worden gespeeld, waarvan jde laatste in het kader van de piympische Dag te Amsterdam, zijn fLe \jolgende Tsjechische spelers aan gewezen: t Horak, Senecky, Riha, Kokstein, Cejp (allen van Sparta) Kocourek, feradac, Bican, Kopecky, Pajkart, Bersak (allen van Slavia), Jira, Ve- dral (van Bohemians), Kubala, Ba- laz, Venglar (Bratislava), Zachar (Zilina), Vojtisek, Dolezal (Olo- mouc), Radimec, Schaeffer (Strava), Sloup (Viktoria Plzensbotka), Ve- nek (Zidenice), Marko (Trnava), Hlobil (Bata Zlin), Kvapil, Menclik (Viktoria Zizkov), Klimek en Danko (Kosice). PORTUGAL—ENGELAND. 60.000 toeschouwers zagen in het fraaie stedelijke stadion te Lissabon een Engels elftal aan het werk, dat in alle opzichten de meerdere was van de gastheren. Voor de rust had Engeland reeds met 50 de leiding genomen en in de tweede helft werd er een zelfde aantal doelpun ten aan toegevoegd. Lawton en Mortehsen scoorden ieder vier goals en Finney en Matthews ieder één. De ontmoeting werd gespeeld in grote hitte. De portugezen gaven nimmer de moed op om een tegen- punt te scoren en hun aanval deed zijn uiterste best om door de Engel se defensie heen te komen, doch de laatste was solide en ook doelver dediger Swift gaf geen krimp. De grote zege van Engeland heeft de deuk van de suprematie, in Zwitser land verkregen, weer enigszins glad gestreken. Portugal speelde met de zelfde ploeg, welke onlangs te Du blin met 2—0 van de Ierse Vrijstaat won. DE ENGELSE LEAGUE. Zaterdag was wat de eerste divi sie betreft alleen van belang, dat Liverpool door een overwinning op Arsenal de leiding genomen heeft. De overige kampioenscandidaten waren, evenals de voormalige lei ders, de Wolves, niet in de strijd, Burnley heeft door in Leicester te winnen zijn promotiekansen sterk vergroot en nu Newcastle United door een gelijkspel van promotie werd uitgesloten gaat het alleen nog maar tussen Birmingham City en Burnley, wie van beide Man chester City naar de eerste divisie volgen zal. Burnley dat twee wed strijden minder gespeeld heeft dan Birmingham, heeft hierbij de beste kans. De uitslagen zijn: Eerste divisie: ArsenalLiverpool 12 EvertonCharlton Athleu» I1 Leeds UnitedPortsmouth 01 Sh. UnitedPreston North End 13 SunderlandBrentford 21 Tweede divisie: Coventry CityMillwall 40 Leicester CityBurnley 14 Luton TownBradford 30 Manch. CityWestham United 20 Newport CountyBury 20 Sh. WednesdayNewcastle U. 11 SouthamptonFulham 20 De uitslagen van gisteravond luiden: Tweede divisie: BurnleyBury 11 Newcastle U.W. Ham United 23 SouthamptonLeicester City 11 LUXEMBURG—SCHOTLAND 0—6. De uitslag van de wedstrijd Luxem burgSchotland, welke Zaterdag middag te Luxemburg werd ge speeld was 60 voor Schotland. Bij de rust stond Schotland met 20 voor. schieten (10). Door dit kleine suc ces aangemoedigd behoudt Lugdunum het beste van het spel en zo zien wij een prachtige doorbraak van Teeu wen op gelukkige wijze door de kee per houden. Ook de Lange krijgt een bijna niet te missen kans. maar doel punten blijven uit. Spoedig In de tweede helft nogmaals een doorbraak van Teeuwen en nu weet hij' de ge heel achterhoede te omspelen, waarna zijn zuiver schot doel treft (20). Nadat een hevige onweersbui de wed strijd even deed staken en veld en spelers voor onoverkomenlijke hin dernissen plaatste, was veel van het goede verloren gegaan. Beide ploe gen deden wat mogelijk was, zonder dat een behoorlijke bal geplaatst kon worden. Eindelijk gelukt-4 het Brons geest fraai in te koppen (30). Met de wedstrijd in handen speelde Lug dunum een gewonnen wedstrijd en nadat Bronsgeest nog tweemaal te gen de bovenlat had gekopt, Teeu wen wegens kramp vervangen moest worden, doelpuntte de midvoor van RKAW uit een algemene aanval (31). De beste man van het veld was zeker de prachtig leidende scheidsrechter! Competitiestanden. DISTRICT I. Eerste klasse. Ajax 1 Feyenoord J D. W. S. 1 Sparta 1 V. S. V. 1 R. F. C. 1 A. D. O. 2 E D. O. 1 H. D. V. S. 1 't Gooi 1 Emma 1 Volewijckers 19 27 Blauw Wit 18 23 Haarlem 19 23 Xerxes 18 22 D. F. C. 19 22 Neptunus 18 19 D. O. S. 20 18 H. B. S. 19 16 Stormvogels 17 13 D. H. C. 18 12 Excelsior 19 9 Tweede klasse A. SVV 20 14 3 3 31 UW 20 14 1 5 29 UVS 19 12 3 4 27 Quick 19 9 3 7 21 Overmaas 20 7 4 9 18 DCV 19 6 5 8 17 Elinkwijk 18 7 2 9 16 Sliedrecht 18 5 6 7 16 Scheveningen 19 6 4 9 10 16 Fortuna 19 5 4 14 VIOS 19 1 3 15 5 DISTRICT V. Eerste klasse. Heerenveen Be Quick G. V. A. V. Sneek H. S. C. Veendam Achilles Leeuwarden Emmen DISTRICT VI. Eerste klasse. M. V. V. 20 30 Sitt. Boys 20 28 P. S. V- 20 27 Limburgia 20 22 Eindhoven 20 18 Maurits 20 17 Sportcl. Emma 20 17 Juliana 20 17 Spechten 20 16 Bleyerheide 20 15 Brabantia 20 13 DE EERSTE PROMOTIEWEDSTRIJD van de Alphense Racingclub tegen een der kampioenen n.l. SSSK uit Klaaswaal heeft onze plaats genoten geen overwinning opgeleverd. Hoewel van Wilgen c.s. in de tweede helft op een gegeven mom ent een 31 voorsprong had en de gasten door onderlinge onenigheid met tien man verder gingen spelen, zagen zij toch geen kans de mooie voorsprong te behouden en moest men tenslotte met een 3—3 gelijk spel genoegen nemen. Over het geheel heeft A.R.C. be hoorlijk gespeeld, al hebben wij wel betere wedstrijden van hen gezien dit seizoen. De rust ging in met een 10 voorsprong voor de bezoekers, die hiermede een klein cadeautje kregen, daar juist te voren de mid denvoor de bal met de hand ge speeld had, wat de scheidsrechter echter ontging. Hiermede werd een der weinige maar wel gevaarlijke aanvallen van SSSK beloond. Aan de andere zijde kreeg van Muijen, Koopman en van Heusden kansen genoeg om de overigens wel goede doelman der gasten te pas seren, maar de heren zochten het doel telkens op de verkeerde plaats. De tweede helft was nauwelijks enkele minuten oud of van Muijen wordt binnen de bekende lijnen on toelaatbaar gevloerd, wat de gasten op een strafschop komt te staan, deze wordt door van Wilgen onbe rispelijk in een doelpunt omgezet 11. A.R.C. begrijpt blijkbaar, dat het kan en even later weet van Muijen bij een algemene aanval als hij eerst gemist heeft zijn elftal de leiding te geven 2—1. Het overwicht blijft aanhouden en weer is het van Muijen die weet te scoren 31. Wie nu gedacht zou hebben, dat de gasten zich gewonnen zouden geven kwam wel zeer bedrogen uit. Een der spelers verlaat het terrein, zo dat met tien man verder gespeeld wordt. Deze handicap vormt voor hen evenwel geen beletsel er een extra schepje op te doen en de A.R.C. achterhoede komt onder zwa re druk te staan, zo zwaar zelfs, dat het spoedig 32 wordt, zelfs wordt het dank zij de medewerking van de A.R.C. doelman nog gelijk 33. Wel krijgt van Heusden in de laat ste minuut nog een wel haast niet te missen kans, die hij echter toch niet weet te benutten. AlphiaAppingedam 01. Ap- pingedam heeft een tegenbezoek ge bracht aan Alphia voor het spelen van een tweetal wedstrijden met een eerste en een tweede elftal. Beide elftallen hadden enkele in vallers. Reeds dadelijk kwamen de gasten gevaarlijk voor het Alphia- doel, doch daar wist Kramer uit komst te brengen. Hierna trok Al phia ten aanval, doch leidde het spel niet voldoende over de vleu gels. Als bij een aanval der gasten de Alphia-keeper de bal niet mees ter kon worden maakte de midden voor van deze pracht kans 'n dank baar gebruik door hem in het net te koppen (01). Ofschoon hierna een periode van vele gevaarlijke momenten voor de gastheren volg den, kwam het toch niet tot doel punten. Was in de eerste helft Ap pingedam het meest in de aanval, in de tweede helft kreeg Alphia steun van de zachte wind en had dan ook enig overwicht in het veld. Desondanks belandde de bal nog eenmaal in het Alphia-doel, echter net te laat om nog te worden ge teld, want de scheidsrechter, die „meester" was van het veld, had net gefloten. Alphia IIAppingedam II 15. AlphenR.V.C. 42. Ondanks het feit, dat voor Alphen zowel als voor R.V.C. van de uitslag niets meer afhing, hebben beide elftallen toch een pittig partijtje voetbal ten beste gegeven. Onder leiding van scheidsrechter Kapteijn vangt de wedstrijd aan en direct moet Goed hart al handelend optreden. Alphen weet het spel echter te verplaatsen en de snelle Groeneveld als mid denvoor krijgt de eerste serieuze kans die hij al direct keurig benut ook 10. Kort daarna weet Versluis een lange pass op de doellijn nog juist te pakken te krijgen en uit diens voorzet schiet van Leeuwen keihard in 20. Met deze stand breekt ook de rust aan. In de tweede helft zien wij een snel op en neer golvend spel, waar bij beide doelen om beurten in ge vaar verkeren. Als van Leeuwen eenmaal de bal goed krijgt aange geven snelt hij er tussen uit en de doelman grijpt vergeefs naar de bal 30. Dan wordt het 31 bij een kleine schermutseling voor het Al phen-doel. Even later is het al weer 41 na goed doorzetten van Groe neveld, waardoor van Leeuwen de bal in het verlaten doel kan schie ten. Goedhart moet dan nog een maal vissen als hij een ver schot verkeerd beoordeelt 42. Met deze stand komt tevens ook het einde. WEDSTRIJDEN OM DE DOCOS- SUPPORTERSBEKER. Tot besluit van het voetbalseizoen organiseert Docos op haar terrein aan de Haagweg wedstrijden tuisen de Leidse K.N.V.B.-clubs met als inzet een wisselbeker, uitgeloofd door haar supporters. De beker is momenteel in het bezit van A.S.C. Aan deze wedstrijden nemen deel A.S.C., Lukdunum, Z-F.C., L.D.W.S., Z.L.C. en Docos. Het programma luidt als volgt: Woensdag 28 Mei: a. ZLCL.D.W.S. Donderdag 9 Mei: b. A.S.C-Lugdu num. Zaterdag 31 Mei: c. DocosL. F.C. Demi-finale: Woensdag 4 Juni: winnaar A-winnaar B. Zaterdag 7 Juni: winnaar C-best geplaatste ver liezer. Zaterdag 14 Juni. finale. De wedstrijden vangen aan des avonds half acht, de wedstrijden op de Zaterdagen evenwel beginnen om zes uur. Tegelijk met bovenstaande wed strijden worden wedstrijden gespeeld om de Witteman-beker. Hier luidt het programma: Maandag 2 Juni: A.S C. 3—Docos 2; Donderdag 5 Juni: Foreholte I—UVS 4.

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 3