Gemeenteraad Alphen a. d. Rijn 2 JONGENS PHILIPS RADIO TECHNISCHE DIENST Firma Wed. J. P. VAN BERGE HENEGOUWEN ZN. BELANGRIJK Consumentencrediet Bezoekt de Speeltuin ZEILBOOT Voor 'n TAXI HAROL MODERNE TANDTECHNIEK R.K. DIENSTMEISJE tZeCefaontjea 74 en 75 CAlCR Benzinestation „Haagweg" Benzine-Gasolie-Smeerolie ZATERDAG 24 MEI 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Bioscopen Luxor. „Casablanca" roept ve lerlei herinneringen op, maar, wan neer we vertellen, dat het onderwerp van deze Casablanca-film weer een oorlogsfilm is, zal men zich afvragen of er niet een teveel aan oorlogsfilms komt. Het is mogelijk, maar deze film is zeker niet teveel, omdat zij ons een geheel andere phase van de oorlog laat zien. Casablanca is nl. Frans ge bied en 'n toevlucht voor velen, wien het in de door de Duitsers bezette landen te warm onder de voeten werd. Evenwel, ook Casablanca is niet veilig voor de Duitsers, die er onder leiding van een hoge officier gestationneerd worden om spionnen en ondergrondse werkers achter de hielerp te zitten. De Duitsers hebben er gelukkig ook niets te vertellen en als ze in een overmoedige bui wagen „Die Wacht am Rhein" te zingen, worden zij overdonderd door de Mar seillaise, tijdens welk tweeledig zang concert elke bioscoopbezoeker zal trillen van de zenuwen Een uitstekend geënsceneerde en perfect gespeelde film. met o.a. ver schillende oude bekenden: Conrad Veidt. Peter Lore. Szoke Szakal en voorts Ingrid Bergman en Claude Rains in de hoofdrollen. 'n Uitstekende muzikale tekenfilm en uitgebreid nieuws uit binnenland en van overzee gaan aan de hoofd film vooraf. Lido. Kort vóór de oorlog wer den twee programma-vullende teken films geïmporteerd: „Sneeuwwitje" van Walt Disney en „Gullivers rei zen" van Max Fleischer. En is tus sen deze twee teeknfilms een groot verschil: Disney is poëet, een zoe kende naar het schone in het leven de, kleurige volkssprookje, Fleischer is de man van het korte, bondige ver haal, die de scherpte zoekt in een anecdotische film van 10 minuten en in dit tijdsbestek de clou vasthoudt en uitwerkt. Noorzakelijkerwijs kon de man van de „Poppey's" niet ge heel slagen in „Gullivers reizen" verschillende details zijn een weinig gerekt, maar, en dit getuigt van grote vakmanschap, deze zijn zo kunstig en zo vol van allerlei vondsten, dat wij dit graag op de koop toenemen. Tech nisch is deze film volmaakt, Fleischer is een kunstenaar, die in zijn genre het publiek bevredigt. Casino heeft voor de Pinksterdagen gezorgd voor een luchtig -programma. De titel van de film „Het leven is geen lolletje" lijkt pessimistisch, maar het feit, dat het Stan Laurel en Oliver Hardy zijn, die de hardheden des levens ondergaan, staat er voor in, dat de film wel degelijk een „lol letje" is voor de toeschouwers. Het is weer een aaneenschakeling van de raarste avonturen en wie eens onbe daarlijk lachen wil, kan hier zijn hart ophalen. Rex presenteert deze week de kleu renfilm „Aloma of the South seas", een romantische liefdesgeschiedenis op het eiland Hawai, waarbij zelfs een uitbarstende vulkaan actief moet ingrijpen! Ondanks de vrij onbelangrijke in houd is deze film toch het zien wel waard door de prachtige kleurenop namen op het eiland Hawaï, een sprookje van zon, bloemqn en guitaar- muziek. Vooral de vulkaan-uitbar sting met z'n gloeiende lava-massa doet machtig aan. Dit alles maakt de ze film tot een lust voor het oog. Toe gang 14 jaar. Onder voorzitterschap van burge meester mr. F. M. A. Schokking kwam de voltallige raad hedenavond in openbare zitting bijeen. Naar aan leiding van de kwestie al of geen bioscoopvoorstelling op Goede Vrij dag in deze gemeente vraagt de heer A. F. Ruijssenaars om desnoods ge bruik te maken van de bevoegdheid van de burgemeester, v/elke hem wordt gegeven in art. 221 2e lid der gemeentewet, waarin bepaald wordt, dat de burgemeester, naar de aard der gemeente en de wenselijkheid ter bevordering van de openbare rust en orde, bevoegd is de nodige maatregelen te nemen. De heer Groeneveld vraagt, of eg al stappen door B. en W. zijn onder- nomen tot benoeming van een ge-, meentearchivaris, waarop de- voor zitter hem antwoordt, dat een des betreffende commissie ter bestude ring van deze aangelegenheid nog niet in het leven geroepen is, doch dat B. en W deze kwestie nog na der zullen bezien. De heer Dekker vraagt met be trekking hiertoe of de werkzaam heden van het Prov. Historisch Ge nootschap niet parallel lopen met het afgebakend terrein van een archi varis, waarop de voorzitter hem ant woordt, dat het werk van een ge meente-archivaris voor een groot deel een eigen chachet draagt. DE VOORZITTER VOELT NIET3 VOOR DE ROND VRAAG. De heer G. Nijman vraagt herstel van de rondvraag na de openbare raadsvergadering. Dit punt wordt door enkele andere raadsleden on dersteund. De voorz. ziet het belang niet in van een rondvraag, welke veelal toch alleen dient als experi ment om de bevolking te tonen, dat de betreffende raadsleden op ver schillende punten diligent zijn. Een afdoening kan men z.i. veel sneller en beter bereiken door een schrifte lijke of peisoonlijke mededeling aan de burgemeester of een der wethou ders. Spr. heeft geen bezwaar om de schriftelijk gestelde vragen des noods in de openbare raad te behan delen en zegt zulks voor de toekomst toe, waarop wethouder Deerenberg voorstelt, zulks in het reglement van orde vast te leggen, opdat de na de huidige burgemeester komende voorzitters evenzo zouden handelen. Momenteel blijft het maar een toe zegging, waarvan men met evenveel gemak vroeg of laat weer af kan. DE GEHEIME RAADSSTUKKEN. Wat betreft het verzoek van de heer Nijman om toezending, indivi dueel van de notulen der geheime raadsvergaderingen, zegt de voor zitter het raadzamer te achten, dat geheime stukken zo min mogelijk in omloop komen en voelt er wat voor het voorstel van de heer Groeneveld om deze notulen een half uur voor de e.v. raadsvergadering ter inzage te leggen, desnoods, zoals is ge vraagd, onder toezicht van een hoofd ambtenaar. Wat dit laatste betreft zien ver schillende raadsleden het niet zo ge makkelijk in en wethouder Deeren berg brengt in herinnering, dat elk raadslid en ook de ambtenaren tot geheimhouding verplicht zijn, zodat zoals hij opmerkt, de voorz. evengoed een politieagent bij de stukken kan laten posteren. Betreffende het Voorstel van de heer Groeneveld om de geheime raadsstukken voor een zo klein mo gelijk aantal ambtenaren te doen vervaardigen, liefst door één hoofd ambtenaar zegt de voorz., dat zulk# onmogelijk kan. De werkverdeling laat niet toe, dat een ambtenaar met een belangrijke functie belast kan worden met de verwerking van de geheime stukken van opstelling, via concept tot en met getypte en of ge- cyclostyleerde stukken toe. Volgens spr. is er bij het ambtenarencorps nimmer een lek geconsatteerd, even wel wel enkele malen bij raadsleden. Daarom wil spr. uitgaan van de we tenschap, dat het ambtenaren-corps in Alphen aan den Rijn volkomen betrouwbaar is. Wat het roken op de publieke tribune betreft, wil de voorzitter, in tegenstelling met het voorstel van de heer Roogaar, regle menteren, dat zulks niet mag ge schieden, hetgeen niet wil zeggen, dat een matig en behoorlijk gebruik niet zal worden toegestaan. Spr. wil echter voorkomen dat het daar ont aard in een gezellig onder onsje met pijprokerij etc. De heer A. J. Dekker wenste te constateren, naar aanleiding van ter plaatse lopende geruchten, dat de geheime raadsvergaderingen ih Al phen aan den Rijn tot de uitzonde ringen behoren. Een klein samenzijn der raadsleden, na een openbare ver gadering. is nog geen geheime ver gadering. Bovendien, er worden dan geen beslissingen genomen die hout snijden. Met betrekking tot de ge vraagde invoering van de rondvraag, zegt spr., ofschoon geen tegenstan der, dat men hier toch niet de figuur moet krijgen, zoals die aanwezig is in de nabuurstad (Woerden) waai* b.v. een rondvraag voor de lezers, van bladen althans, zoals door een, der raadsleden werd opgemerkt -4- veel meer perspectieven opent, dan de agenda zelf. Ook de heer Ruijssenaars zegt hèt zijne met betrekking tot de openbaar heid van de gemeentezaken. Hij wil de pers niet zien, dat zij met de raads stukken „haantje de voorste" is, doch acht het wenschelijk, dat zij van B. en W de nodige toe- eu voorlichting ontvangt, opdat zij op haar beurt weer de gemeentenaren op afdoen de duidelijke en openhartige wijze van voorbchting kan dienen, waarop de inwoners recht hebben en vraagt Een kijkje op de traditionele Luilak- markt, welke in de nacht van Vrij- daf op Zaterdag voor Pinksteren te Haarlem wordt gehouden. De Mar grietenkoopman heeft zich op een flinke verkoop voorbereid tot slot meer medewerking van ge meente-instanties met de pers. Het voorstel van B. en W. wordt tenslotte aangenomen met restrictie, dar B. en W. alsnog met een betere redactie moet komen' met betrekking tot de wijze van behandeling van schriftelijk ingediende vragen. De Voorstellen 6 tot en met 9 wor den z. h. st. aangenomen. Voorstel 10: De heer Roogaar vraagt wat de oorzaak :s van het feit, dat de prijzen der inschrijvin gen zo zeei zijn meegevallen. De Vk* rzitter neemt het antwoord van de heer Deerenberg o/er, nl. dat de gemeente met de begroting wat aan de oorzichtige kant is geweest. Voorstej 11 z. h st. aange.i'omen. Voorstel 12: de h«-^r Roogaar vraagt of deze oplossing van tijde lijke aard is en cf het nieuwe terrein aan de voetbalveren ging Alphia speelbaar wordt afgeleverd. Wat het eerste betreft zegt de \óorz., dat zulk<5 voorlopig «..eker van tfaeljke aard zal zijn, omdat eoi cn ander af hangt van het uitbreidmgspjar der gemeente, dat nog niet geheel defi nitief is. Wat het laatscte betreft, daarover hebben B. en W. zich nog niet beraden. De heer Roogaar vraagt ook nog of B. en W. ook voor A. R. C. een dergelijke goede oplossing hebben gevonden, waarop de voorz. hem een teleurstellend' aniwoord moet gevén, echter de vërzekering erbij voegend, dat alle sportterrein kwesties der gemeente de aandacht van B. en W. hebben en zij, zodra er een gunstige gelegenheid zich voordoet, zeker zullen toetasten. De heer Slootjes is voorstander van een sportpark, waar alle sport verenigingen in ondergebracht kun nen worden en vraagt dergelijke ter rein-oplossingen van tijdelijke aard te doen gelden. Bij voorstel 13 juichen meerdere leden toe de doortastendheid van B. en W., alsook de prijzenswaar dige geste van de erflaatster in zake de aankoop van de boerderij „Wel gelegen" aan de Hooftstraat, van wij len mevr. de wed. Piek. Na enkele toelichtingen van de voorzitter op de voorwaarden, z. h. st. aangeno men. Alvorens voorstel 15 van B. en W. inzake wijziging van de begroting voor de gasfabriek, het electriciteits- bedrijf en het waterleidingbedrijf, dienst 1947, in de openbare verga dering te behandelen, werd deze ge schorst en ging de raad in geheime vergadering over, waarna opnieuw de zitting in openbare te hebben ge opend, dit voorstel z. h. st. werd aangenomen. COÖPERATIEVE CENTRALE BOERENLEENBANK TE EINDHOVEN. In het jaarverslag van de Coöpera tieve Centrale Boerenleenbank te Eindhoven verklaart de directie dat in het licht van de op zich zelf teleur stellende ontwikkeling ten aanzien van het herstel van de wereldcon junctuur het als een gelukkige om standigheid mag geleden, dat hier te lande meer algemeen het besef le- vendig is geworden, dat bij ontsten tenis wan economische hulp uit het buitenland in een omvang als aan vankelijk werd verwacht, de opbouw en het herstel vooral uit eigen kracht zullen moeten worden tot stand ge bracht. De directie wil niet onver meld laten dat van de totale uitvoer van ons land geduende 1946 ter waar de van 785.000.000 land- en tuin bouw 321.000.000 voor hun rekening namen. Over het algemeen wordt 1946 voor land- en tuinbouw wat de uitkom sten daarvan betreft nogal bevredi gend beschouwd, doch minder be moedigend is het perspectief indien in hef nationale productieproces de concurrentiekracht van het Neder landse productieapparaat eenzijdig zou moeten worden bevorderd door lagere prijzen voor de land- en tuin bouwproducten. Voor de coöperatieve centrale boe renleenbank leidde de toestand in het crediet- en kapitaalverkeer tot de vol gende uitkomsten: de in totaal bij de aangesloten boerenleenbanken, waar van het aantal op het ogenblik 581 bedraagt, uitstaande credietgelden liepen van 1 Januari 1941, toen zij 667 millioen bedroegen, terug tot 568.230.000 per ultimo December. Het debiteurencijfer steeg met 9.5 millioen tot 17,5 millioen per ultimo December. Ter vergelijking kan er op worden gewezen dat in de laatste vijf vooroorlogsche jarett het debiteurencijfer nauwelijks een be drag van 6 millioen overschreed. Verder wordt erop gewezen dat de wederopbouw der door het oorlogs geweld verwoeste boerderijen te leurstellend wsa. Van de duizend 'boerderijen, die men gedacht had in 1946 te zullen bouwen, waren slechts 127 aanbesteed of in aanbouw. N ieuwe aanwinst voor K.L.M.-Vloot Naar verwacht wordt zal in de herfst van dit jaar begonnen worden met de aflevering van de 7 door de K.L.M. bij de Douglas Aircraft Com pany in Santa Monica, Califomië be stelde DC-6 machines. Deze uiterst snelle en comfortabele machine, die plaats biedt aan 44 passagiers zal on getwijfeld zowel in technisch als in commercieel opzicht een belangrijke aanwinst voor onze nationale burger- luchtvloot blijken te zijn. De cabine is luchtdicht en geïso leerd terwijl temperatuur, vochtig heidsgraad en luchtdruk constant worden gehouden. Het is een z.g. drukcabine, hetgeen betekent, dat tot op 3 km. hoogte een luchtdruk van 76 cm. kwikdnik kan worden gehand haafd. Boven die hoogte wordt de druk in de cabine geleidelijk lager, totdat zij gelijk is aan die op 2000 m. hoogte. Dit is het geval wanneer het vliegtuig zich ongehinderd door lucht stromingen volkomen gelijkmatig voort beweegt qp 6 km. boven zee niveau (ruim 1000 m. hoger dan de top van de Mont Blanc!). Voor de verwarming wordt stralingswarmte gebruikt, verspreid door verwarmde bodem en zijVlakken. Langs electri- sche weg wordt ijsvorming op de pro pellers tegen gegaan; ijsvorming op de .vleugels en staart wordt voorko men door verwarming. Het vliegtuig is vervaardigd uit een hoogwaardige aluminium legering die sterker en lichter is dan de aluminium legerin gen, die tot dusver in verkeersvlieg tuigen werden gebruikt. In de cockpit is een speciale ver lichting aangebracht die spiegelen van de ruiten voorkomt en de be stuurders minder snel vermoeid doet zijn. De overbrenging van de bestu ring is zo licht, dat één bestuurder de machine kan landen met slechts één hand aan het stuurwiel. De ontwerpers van de DC-6 hebben tot doel gehad, een buitengewoon ruime cabine te scheppen en hierin is men volkomen geslaagd. De hoogte van de passagierscabine is ruim 2.10 m., de breedte meer dan 3 m. en de lengte 20 'A m. De passa giers komen de cabine binnen door een grote deur, ongeveer in het mid den van de romp en komen dan eerst in een ruimte waar de vestiaire en het buffet zijn Hier voor bevindt zich een compartement waar 32 zitplaat sen zijn, waarvan aan bakboord de voorste 4 zitplaatsen zijn afgeschei den die bestemd zijn voor de beman ning; achter imde machine is een af deling met nog 16 zitplaatsen, 2 zit plaatsen kunnen vervangen worden door 1 bed. Vanuit zijn diepe fauteuil met een gemakkelijke leuning, die door de passagier in elke gewenste stand ge bracht kan worden, heeft men een ruim uitzicht door de grote rechthoe kige ramen. Achterin de machine be vindt zich een luxueus damesboudoir met een hoge spiegel, een divan en kaptafels, die voorzien zijn van ver stelbare spiegels en verlichting. Een daarvan gescheiden afdeling bevat een wastafel en een kleinere waskom met assecoires en een grote spiegel. Het toilet is in een derde afdeling. In de herentoiletafdeling in het voorste gedeelte van dc kajuit be vinden zich drie wastafels, een klei nere waskom, spiegels, twee fauteuils en een W.C. V erloofd LIES BLEIJS en NIEK KOUWENHOVEN Leiden Noordeinde 24. Delft, Moislaan 6. 6627 Leiden, 1 Juni 1947. tMet droefheid geven wij kennis van het overlijden, na voorzien te zijn van de H.H. Sa cramenten der Sterven den, in het St. Elizabeth Ziekenhuis te Leiden, van onze lieve Echtge note, Moeder, Behuwd, en Grootmoeder, Zuster- Behüwdzuster en Tante PETRONELLA VLASVELD Echtgenote van WILHELMUS JOSE- PHUS ZWETSLOOT in de ouderdom van 68 j. W. J. Zwetsloot Kinderen en Kleinkinderen Zoeterwoude, 23 Mei '47 Hoge Rijndijk 199. 6621 De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op Dinsdag 27 Mei a.s. te 9.30 uur in de paro chiekerk van O. L. Vr. Onbevlekt Ontvangen te Zoeterwoude Hoge Rijn dijk, waarna de begra fenis op het R K. Kerk hof aldaar. Rozenkransbidden Za terdag-, Zondag- ei\ Maandagavond om 8 u. Hoge Rijndijk 199. Enige en algemene kennisgeving. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van deelneming betoond tijdens de ziekte en overlijden van onze geliefde Zoon, Broer, Behuwdbroer en Oom EVERARDUS POUW betuigen wij hiermede on ze hartelijke dank. 6626 Q. Pouw W. PouwMeijer en kinderen Roelofarenasveen, Mei '47. Westeinde 36, DANKBETUIGING Voor de zeer grote belang stelling bii ons gouden hu welijksfeest ondervonden, betuigen wij, ook namens kinderen en kleinkinderen allen, die deze dag tot een onvergetelijke hebben ge maakt, onze hartelijke en welgemeende dank. 1261 L. Onderwater C. A. Onderwater-Blom. Zoeterwoude, Mei 1947. Aan allen, die blijken van belangstelling hebben ge geven bij ons 50-jarig hu welijksfeest en hebben bij gedragen om ons die dag zo aangenaam mogelijk te maken, betuigen wij onze hartelijke dank. A. v. d. Meer M. v. d. MeerScheurs en kinderen. Hazerswoude. 24 Mei 1947. Rijndijk A 40. 6609 DANKBETUIGING Voor de buitengewoon gro te belangstelling, die wij' mochten ondervinden, bij gelegenheid van ons Zilve ren Huwelijksfeest betui gen wij onze oprechte en hartelijke dank. A. L. van Wijk W. J. M. v. Wijk—Ham Stomp wijl24 Mei 1947. Meer-Geerweg 23. 1153 GRAF MONUMENTEN van verschillende grootten en in diverse uitvoeringen Vraagt afbeeldingen ter inzage en prisopgave (geheel vrijblijvend) V.O.N.K. H. MORSWEG 148 Tel. 25444 (3 lynen) Terstond gevraagd voor wiedwerk bij L. P. Zonneveld en Zonen, bloem bollenkweker Prinsenweg 22. Voorhout. 6592 Het Bestuur van de R. K. Jongensschool St. Joseph, groenendijkHazerswoude Z. H. vraagt derde MANNELIJKE LEERKRACHT voor de lagere klassen. Bijzondere akten niet ver eist, maar liefde en toewij ding voor onderwijs en op voeding van onze katholie ke jeugd. 5660 Brieven aan Pastoor Hen- nekens, O.C.D. A 118, Groe- nendjjk-Hazerswoude Z.H. Repareert Uw gebrekkig Radio-toestel binnen de kortst mogelijke tijd, tot volle tevredenheid van iedere gebruiker "Werkt uitsluitend met bij.Philips'opgeleide krachten 9 Heeft alle onderdelen en practisch alle radiolampen voor radig r,r Al deze voordelen biedt alleen: ERKEND PHILIPS REPARATEUR ERKEND INSTALLATEUR Hoofdagent van SILRA RADIO TELEFOON 21782, AALMARKT 12 SWIST U.... DAT de Leidsche Begrafenis Ondern. MEMENTO-MORI haar begrafenissen uitvoert volgens vastgestelde tarieven der Staatscourant No. 10, 15-l-'47. A. LUYK, Oosterdwarsstraat 17 (Zijlsingel) Leiden. 6509 Telefoon 21416. Notaris STUMPEL te Lei den, is voornemens op Woensdag 28 Mei en zo no dig op 4 Juni '47, 's vóórm. 11 ure, in café Groenendijk Rijksstr. 106, Hazerswoude. te veilen en te verkopen: een blok van acht huizen en erven aan de Rijndijk onder Hazerswoude (In de Slof), nos. 178192 (even), samen groot 6.27 Aren. Huuropbrengst 1001. per jaar. Te veilen in één perceel. Bez. dagel. Aanv. terstond na de toewijzing onder gestandd. huur. Be taling koopp. 4 Juli 1947 rnet bij bet. rente a 4 pet. 's j. vanaf aanv. tot betaling Nadere inl. geeft gen. no taris Stumpel. Hooigracht 40, te Dei den. 6411 De Commissie inzake het zal op Donderdag 29 Mei 3947 des avonds van 810 uur ten kantore van de Coöp. Boerenleenbank te Rijpwetering zitting houden Hoofden van gezinnen of alleenwonende personen te Rijpwetering die een aan vraag wensen in te dienen kunnen zich aanmelden on der overlegging van de 2e distributiestamkaarten van alle gezinsleden en even tuele rentekaar t. 6613 Voor de Commissie, J. A. W. VERKLEIJ. VAN 6302 VAN MEURS Rietveld G 2 Hazerswoude. Telef. 49. rScherpzeilend vogeljacht (kajuitjaoht) te koop. B Zeilklaar. "Veilig m. kin- I deren. Te bevr. Hoge- I woerd 106, Telef. 24414 UTRECHTSE HYPOTHEEKBANK N.V. Agent voor Leiden en Omstr. Bouw- en Makelaarsbedrijf v. d. DRIFT OUDE VEST 29 - TEL.20S13 Gelden beschikbaar onder eerste bypothecaii] verband. Billijke voorwaarden en vlotte afwikkeling. na., DE JONG ZEEMANLAAN 12A Tel. 23055 Het ideale middej voor zindelijk haar Ook in poedervorm 85 cent Vraagt Uw Drogist. 6189 REDEKO - LEIDEN Witte Singel 13a VRAAGT Matrassenmakers Leerling Matrassenmakers Vuljongens Aanmelden iedere dag van AANGEBODEN 6000 best-geworteld stek RAYONNANTE in vier kleuren, meest wit. C.V. N. BAKKER Hzn. te Roelofarendsveen 6629 Tel. 487. INRICHTING GANGETJE 1 (hoek Breestraaf» Tel. 24334. b« g. g. 20234 LEIDEN SPREEKUREN: dagelijks van 10—12 en van 24 uur; bovendien Woensdag- en Vrijdag, avond van 7—8 uur. Dinsdags alleen na afspraak. Ziekenfondsleden en verplicht verzekerden speciaal tarief. BIEDT ZICH AAN: net R.K. Meisje voor d. en n., liefst in win kel, bekend met het koek- bakkersbedrijf en genegen in de huishouding behulp zaam te zijn. Br. onder no. 6624 aan agent G. Wasse naar. Pickéstraat 1, Noord- wijk. 6624 FEESTEN OUD-ADE. De Oranjefeesten te Oud- Ade zullen wegens omstan digheden niet gehouden worden op 1213 Augustus maar op 5 en 6 Augustus. 6620 HET BESTUUR. GEVRAAGD Corn. Alkemade. Haarlem merstraat 299c. 6630 W0NINGRUIL 2 Woningruil. Gezocht be knopte zonnig woning (geen boerenhuis), liefst buurt Lammenschansweg Zoeterw. Singel. Te ruilen tegen groter huis, hetwelk bijzonder geschikt is voor dokterswoning. Br. onder r.o. 1257 bur. v. d. blad. DIVERSEN 2 Komt U eens kijken? Leesbibliotheek Cor van Hartevelt, Haarlemmer straat 229. 1263 Levert Uw brandstoffenbonnen in bij CALOR. Bij bonneninlevering kunt U ook bestellen aanmaakturf en huisbrandturf (bonvrij): Hoge Morswag 148 - Tol. 28446 (3 lijnon) En bostolkontoron: H. do Llgny, Boommamt 2, Tol. 26466, C. do Bock, Sig. Mag. „Irene", Korevaarstr. 55, Tel. 26835 DINSDAG 27 MEI 1947 OPENING van het naast de Ambachtsschool te Lelden PERSONEEL 2 Gevraagd voor Centr. Verwarming 2 bekwame le monteurs en 2 hulpmon teurs en aankomende bil Bernard Schulte Centr. Vei warmings Industrie, Heren straat 124. Voorhout. 1252 2" Chauffeur gevr. bii H. Vink, Dorpsstraat 35. te Oegst geest. 1259 2 Net meisje gevraagd v. d d. of d. en n. A. de Vrind Nieuwe Rijn 37. Tel. 20971. 2 Gevraagd voor diverse werkzaamheden 1 onge schoolde jonge werkkracht, leeftijd 1725 jaar voor aannemersbedrijf, schilder werk, dakbedekking, even tueel kunn. chaufferen. Loon naar geschiktheid 2545 plus provisie. Br. ender no. 1262 bureau van dit' blad. AANGEBODEN 2 Wasmachine merk Mie- Ie 50, ladder 9 sport ƒ12.50 s pers. ledikant met spiraal 40 1 pers. prima spiraal 35.kolenfornuis 35, zeer soliede brandkast 350Langezaal, Stille Rijn 7. 1260 ïen Boerenwagen te koop bij L. A. v. d. Burg. Noord wij kerhout. 6611 2 Te koop: eiken theeta fel 25.Hallekesstraat 54 Wassenaar. 6622 2 Mevrouw, uw naaima chine defect? Geen be zwaar. Wij repareren bij U aan huis. klaar, terwijl U v/acht. Dat betekent voor U geen vervoer, geen we ken wachten en geringe kosten. J. B. II. Schoots, Eijnsburgerweg 29B, Lei den, tel. 26664. 1256 2 Te koop: Roeispanen, volgbootjes, 12 voetsjollen, ^oentwerf „De Wetering", vh. N. Th. v. d. Meer en Zn. Oude Wetering. Telef. 250 K 1713. 6539 GEVRAAGD 2' Te koop gevraagd een houten of Detonnen berg- roe, lang ongeveer 12 me ter. A. L. van Wijk Meer weg 23. Stompwijk Telef. 410 Leidschendam. 1251 2 Spoed! Te koop of in ruil gevraagd 2 huikoffers in goede staat. Tiboel Sie- genbeekstraat 21, Leiden. 2 Jong Echtpaar zoekt 2 kamers met gebruik van keuken, liefst omgeving jueiden. Br. onder no. 6625 aan G. Wassenaar. Pické straat 1, Noordwijk. Iets te verkoopen? Dan 'n Telefoontje

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 5