3)e. Ceicbe Sou/wuit De wapenstilstandsvoorwaarden onaanvaardbaar Stakingsgolf bedreigt Frankrijk 82.993 Personen repatrieerden JAMBOREE-TENTOONSTELLING TE HAARLEM DONDERDAG 22 MEI 1947 Bureaux: Papengracht 32, Giro 103003. Telef.: Administratie, Advertenties 20826, Redactie 20015, Directie, drukkerij abonnementen 20935. en Directeur: C. M. VAN HAMERS VELD. Hoofdredacteur: TH. WILMER. KATHOLIEK waarin opgenomen DAGBLAD VOOR „DE BURCHT" LEIDEN EN OMSTREKEN 37e JAARGANG No. 11093 Abonnementsprijs f 0.26 per week, f 1.10 per maand, 3.25 per kwartaal. Franco per post 4. Advertenties: 15 cent per m.m. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Telefoontjes': 30 woorden f 1.50. V De rechten van de mens DE MINISTER van buitenlandse za ken, mr. C. G. W. H. baron van Boetzelaar van Oosterhout., heeft ge ïnstalleerd de door hem ingestelde' commissie van advies in zake de rechten van de mens, die hem van advies zal dienen, in het bijzonder met betrekking tot de werkzaamhe den van de Verenigde Naties op dit gebied. De minister bracht in herinne ring, hoe tijdens het nazi-regiem dit vraagstuk actueel was geworden en hoe thans algemeen verlangd werd, dit vraagstuk te tmaken tot een on derwerp van internationale regeling, gelijk blijkt uit het Atlantic charter en het handvest van de Verenigde Naties. Spreker herinnerde aan de wens, uitgesproken door de economi sche en sociale raad, dat in de ver schillende landen nationale commis sies voor dit vraagstuk zouden wor den opgericht. De voorzitter der commissie, mr. L. A. Kespers, commissaris der Ko ningin in Zuid-Holland, beantwoord de de rede van de minister, waarbij hij wees op het uitgebreide arbeids veld van de commissie. Niet alleen is het de vraag, welke rechten van de mens beschermd moeten worden, doch ook zal overwogen moeten wor den de vraag, hoe deze bescherming zal moeten plaats vinden. Met grote belangstelling zien wij uit naar de conclusies, welke be doelde comiimssie uit haar besprekin gen, studie en overweging zal trek ken. De katholiek kent de rechten van de mens uit de leer der Kerk en speciaal op sociaal terrein uit pau selijke encyclieken. Uit het natuur-recht kunnen ook door ieder ander de fundamentele rechten van de mens worden afge leid. Doch het is niet zoo héél eenvou dig in alle concrete omstandigheden tot eenstemmige conclusies te komen. Wjj achten het daarom niet-uitgeslo ten, dat bedoelde commissie zich in de concretisering van haar conclu sies min of meer beperken zal! Doch het belangrijkste in het werk van de commissie zal zijn de erken ning, dat de rechten van de mens staan of vallen met de erkenning van zijn plichten tegenover God. Ten slotte zijn de rechten van de mens in diepste wezen en oorsprong gefun deerd op dié plichten. Tijdens het nazi-regiem dat geen plichten tegenover God erken de zijn alle menselijke rechten miskend en vertrapt. De minister vaii biutenlandse zaken herinnerde in zijn installatie-rede terecht daaraan. On volledig was hij echter, doordat hij er niet op wees, dat ook na het nazi regiem die miskennnig en vertrap ping van menschelijke rechten is blij ven voortduren; dat niet alléén het nazi-regiem daaraan schuldig staat. Het kan zijn een „diplomatieke" onvolledigheid, maar een de volle waarheid verdoezelende onvolle digheid is het! Nadat het bovenstande was ge schreven, lazen wij: Het Duitse nieuwsagentschap Dana meldt, dat dr. Kurt Schu macher, leider der Duitse so ciaal-democraten, de 'beschuldi ging heeft uitgesproken, dat nieuwe concentratiekampen wor den opgericht in Oost-Duits- land en dat Schumacher de communistische tactiek met die van Hitler's Gestapo vergeleek, aldus een „U.P."-bericht. Er is wel alle reden, om de rech ten van de mens vast te stellen! Maar dan natuurlijk: open en klaar, on omwonden. Geen vernietiging van groente Verse groenten aan Duitsland Voor bezettingslegers. Het geregelde contact, dat Neder land met Amerikaanse en Britse autoriteiten in Duitsland over even tuele groenteleveranties aan de respectieve bezettingslegers onder houdt, hdeft tenslotte geleid tot het afsluiten van een overeenkomst waarbij het aan de Nederlandse ex porteurs na 1 Juni wederom zal zijn toegestaan verse groente aan boven genoemde bezettingslegers te leve ren. De kwantums zullen fluctuëren Het betreft hier normale transacties op handelsbasis, waardoor een toe stand, zoals die enige tijd geleden eveneens aanwezig was, hersteld is. De lacune in de leveranties is ontstaan door de concurrentie van Italiaanse, Franse en Belgische zij de, welke Nederland op het ogen blik het hoofd kan biêden. (Reeds opgenomen in een gedeelte van ons vorig nummer). OUDERDOMSVOORZIENING. De Eerste Kamer heeft gisteren het Wetsontwerp Ouderdomsvoor ziening aangenomen. Na enige be spreking, zonder hoofdelijke stem ming. Zoals men weet is het een noodwet, omdat over drie jaar de definitieve regeling moet worden vastgelegd. PATER DR. JAC. MALSEN O.C. RAAR ROME. Pater dr. Jacobus Melsen, sub prior van het klooster der Carmelie- ten te Merkelbeek (L.), is benoemd tot assistent van d«e nieuw gekozen generaal dier orde en zal binnenkort naar Rome vertrekken. DE PALESTIJNSE KWESTIE In betrouwbare kringen te Londen wordt het zeker geacht, dat dewa penstilstandsvoorwaarden, die de Palestijnse advocaat Seligman aan de secretaris-generaal der V.N. heeft voorgelegd, door de Britse regering op principiële gronden zullen wor den verworpen, wanneer ze formeel naar Londen zullen worden doorge zonden. De gestelde voorwaarden omvat ten afschaffing van de militaire ge- iechtshoven in Palestina en opschor ting der doodvonnissen van 5 ver zetslieden. Reeds eerder hebben Joodse on dergrondse organisaties in Palestina voorwaarden voor het eindigen van het verzet bekend gemaakt, doch En geland heeft dergelijke voorstellen steeds genegeerd en zijn beslissin gen gegrond op rechts- en veilig heidsoverwegingen. Hulpprogram Truman thans aanvaard Het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden heeft gisteren zijn goed keuring gehecht aan het voorstel van president Truman om een be drag van 350 millioen dollar voor hulp aan het buitenland beschik baar te stellen. Eerder had het Huis een motie verworpen om het wets voorstel naar een Congrescommissie te verwijzen met de aanbeveling oan deze steun tot 200 million dollar te verminderen. De Amerikaanse Senaat nam het wetsontwerp enkele minuten na het Huis van Afgevaardigden aan. Het wetsontwerp gaat nu ter onderteke ning naai- President Truman. WAAR BRAZILIë, ARGENTINIë EN URUGUAY ELKAAR ONTMOETEN. Generaal Peron en generaal Du- tra, de presidenten van Argentinië en Brazilië, hebben elkaar gisteren op de grens van de twee landen ont moet. Volgens welingelichte kringen werden de mogelijkheden van een ge meenschappelijke anti-communisti sche politiek der beide landen be sproken. Vandaag zou Dutra Barre- ta, president van Uruguay, ontmoe ten. Het wordt mogelijk geacht, dat een Triple Alliantie tussen bovenge noemde landen gericht tegen Para guay, om een einde te maken aan de burgeroorlog in dat land, zal worden overwogen. Ten slotte zou een nau were economische samenwerking tussen de drie landen ook besproken kunnen worden. BOOMKWEKERIJPRODUCTEN NAAR HET BUITENLAND. De laatste tijd is het herhaaldelijk voorgekomen, dat boomkweekers een gedeelte van hun voor export bestem de producten aan de importeurs in het buitenland cadeau deden. Op deze manier trachtten zij de minimum-ex portprijzen te ontduiken en hun con currenten-exporteurs de loef af te steken. Om aan dit euvel een einde te maken heeft het bestuur van het bedrijfschap voor sierteeltproducten besloten deze schenkingen voortaan te verbieden. In Engeland zijn voor de periode 1 Juni 1947 tot 31 Mei 1948 licenties vastgesteld voor de import van boom kwekerijproducten uit Nederland, België en Frankrijk. Deze regeling laat zich voor Nederland gunstiger aanzien dan die van het vorig jaar, toen de licenties aanzienlijk lager waren. De invoer van dahlia's (stekken of knollen), rosa rugosa of rozenbomen en -struiken, hieruit gekweekt, is niet toegestaan in verband met een be paalde virusziekten, die onder deze planten zou heersen. Hoofdkwartier der V.N, Volgens voorlopige plannen, die gisteren bekend gemaakt zijn, zal een wolkenkrabber te New York met accomodatie voor 3000 personen het hoofdkwartier van de V.N. wor den. Daaromheen zullen gebouwen verrijzen met vergaderzalen, restau rants, bibliotheken en werkvertrek ken der verschillende delegaties. De algemene vergaderzaal biedt plaats aan 4.250 personen, een ondergrond" se garage zal 2000 auto's kunnen bevatten. Overblijfselen van Ned. Dakota geborgen Na een gevaarlijke expeditie van twee weken door steil en moerassig land zijn vier Australische kolonis ten en drie manschappen van de Nederlands-Indische luchtmacht uit Batavia in Katherina, in Noord- Austra'.ië, teruggekeerd met een vracht geborgen goederen van de Nederlandse Dakota, die op 25 Maart ongeveer 55 mijl ten Noord- Oosten van Katherina te pletter is gevallen. De vracht bevat overblijf selen van het vliegtuig, belangrijke delen van de motoren, luchtmeet- instrumenten, gereedschap en dyna mo's en heeft een waarde van ver scheidene duizenden ponden. De expeditie, die geleid werd door een jong veedrijver, genaamd Peter Eveleigh, heeft een harde en honge rige tijd gehad, omdat het huidige tekort aan meel en de rantsoenering van brood in die Nodrdelijke streek hun slechts kleine rantsoenen liet. Zij maakten de tocht in een drie- tons truck en hadden vijf dagen nodig om 127 mijl af te leggen. De Nederlandse leden van de groep wa ren luitenant van der Ville en twee mecaniciens. Er zijn zoveel moge lijk instrumenten van 'het vliegtuig mee teruggebracht en de Neder landse autoriteiten te Brisbane heb ben medegedeeld, dat geen verdere bergingspogingen zullen worden ondernomen. De „Willem Barendsz" is weer thuis na een afwezigheid van ruim zes maanden. De bemanning maakt aanspraak op ons aller waardering. Het is een kranig stuk van Nederlands initiatief en taaie volharding ge weest. In totaal werden 770 walvissen gevangen. Meegebracht zijn on geveer 75.000 barrels traan, ruim 90 ton ingevroren walvisvlees, en een grote hoeveelheid organen voor hormonen bereiding. In de sluizen van JJmuiden en bij aankomst in de ha van te Amsterdam werd de beman ning luid toegejuicht. Talrijke auto riteiten waren ter verwelkoming aanwezig. Ernstige politieke en economische consequenties De bestuursraad van de Franse arbeidersorganstie C.G.T. kwam Dins dag in een speciale zitting bijeen om de verlangens der arbeiders inzake een algemene loonsherziening te for muleren. De bestuursraad baseert zijn zienswijze op vier hoofdpunten, waar aan de regering tegemoet zal dienen te komen met als alternatief een reusachtige algemene staking, waar van de gevolgen zowel op politiek als economisch terrein zeer ernstig zul len zijn. Deze vier hoofdpunten zijn: Een minimum-levensstandaard; Uit breiding van het niet belastbare deel van het inkomen; Invoering van een productie-gratificatie; Spoedig slui ting van nieuwe collectieve contrac ten. Men verwacht er nog 30.000 Als op 27 Mei de „Sloterdijk" aan de kade van de Rotterdamse Lloyd te Rotterdam meert, is daarmede het honderdste repatriëringsschip in ons land aangekomen. De circa 900 passa. giers, die de „Sloterdijk" aan boord heeft, zullen het totaal aantal gere- patrieerden, dat sinds het begin, in Januari 1946, in ons land aankwam, brengen op 82.993. Hiervan kwamen er 78.199 per schip aan, terwijl de overige 4794 per vliegtuig in ons land arriveerden. Van de 100 schepen had den er 58 hun einddoel in Amster dam, terwijl de „Sloterdijk" als 42ste in de Maasstad aankomt. In totaal arriveerden 3950 gerepa- trieerden ziek in ons land, waarvan GEVAARLIJK SPELLETJE. De jeugd op Urk vermaakt zich thans met een nieuw spelletje, dat zij „oorlogsmisdadigers straffen" noe men. Hoe gevaarlijk het spel echter is, kwam gisteren aan het licht, toen enige volwassenen ontdekten hoe de „bestraffing" in haar werk ging. Op een brandstapel, die aangestoken was, lag een in papier gewikkelde karton nen doos, waarin een drie-jarig jonge tje was verpakt. Bijtijds kon men het kind redden; doktershulp bleek ech ter nog wel nodig te zijn. er 2400 thuis konden worden ver pleegd, terwijl er 1550 in inrichtingen moesten worden opgenomen. Bij de repatriëringsdienst verwacht men dat na aankomst van de „Sloter dijk" nog circa 30.000 repatriërenden in ons land zullen aankomen, waarbij echter 15.000 officieren, onderofficie ren en manschappen met hun gezin nen gerekend worden, die zullen wor den afgelost door de 2e divisie. Dit zijn militairen, die na hun bevrijding uit de krijgsgevangenkampen weer in werkelijken dienst bij het KNIL zijn opgenomen en die thans door de mi litairen van de 3e divisie zullen wor den afgelost. Grote autosmokkel uit Duitsland opgerold Reeds geruimen tijd vermoedde de grenswacht bij Enschede, dat er op Duitsland een welige smokkelhandel in auto's en auto-onderdelen bedre ven werd, in ruil voor levensmidde len als koffie, thee en cacao. Alle po gingen om de smokkelaars te ontdek ken faalden, totdat Vrijdag j.l. in En schede een auto werd aangehouden, die volgeladen was met auto-onder delen. De bestuurder, H. G. van R., kon geen geldige papieren tonen en werd gearresteerd. De auto en zijn lading werden in beslag genomen. Na voortgezet onderzoek konden daarna spoedig nog zeven andere per sonen in verband met deze smokkel- affaire worden gearresteerd. EEN PINKSTERTRIP VOOR ONZE VERKENNERS? JAMBOREE-1937 IN BEELD. Velen onder de „oude ren" zullen nog met genoe gen terugdenken aan de heerlijke dagen van de we reldjamboree. die in 1937 te Vogelenzang werd ge houden. Begunstigd door veertien dagen prachtig weer waren duizenden scouts uit alle windstreken der aarde bij eengekomen om onder de blauwe koepel van Hol lands hemel de banden strakker aan te halen, die hen reeds lang door een zelfde wet verbonden. De herinnering aan deze verbroederingstij d leeft nog in veler gecachten voort, en talrijke foto-al bums en dagboeken zullen nog kunnen getuigen van de vreugde, die daar door allen iedere dag genoten werd. De „jongeren" moesten, en moeten nog, dikwijls naar de opgetogen verha len luisteren over deftige Amerikanen, doedelende Schotten, glimlachende Egyptenaren en dansende (pseudo) Indianen, die in een bonte mengeling van taal en kleur het Hollandse landschap zulk een eigen aardig aspect gaven. Velen zouden die dagen nog eens willen beleven, vooral nu de kans om aan de Jamboree in Frankrijk deel te nemen zo uiterst klein is. Het is dan ook eer. uit stekend- gedachte geweest van de voortrekkersstam ..Benvit Labre" uit Haar lem om, zoals de N. Hrl. Cour. meldt, bij gelegen heid van haar koperen ju- bilé een speciale Jamboree- tentoonstelling te organi seren in het Triniteitsly- ceum aan de Zijl weg 199 te Haarlem. Op deze tentoonstelling kan men weer 'ns nagenie ten van die twee interna tionale kampweken te Vo gelenzang, terwijl er te vens een klein overzicht gegeven zal worden van wat er by de Jamboree in Frankrijk te doen zal zijn. Naar hetzelfde blad be richt, zullen ieder uur in een „cineae" Franse en En gelse verkennersfilms wor den gedraaid, en 's avonds wordt een meer op Frank rijk ingesteld program ge boden, waarin eer Frans- aalmoezenier het Katho liek verkennen in Frank rijk zal belichten en een achtal leiders en leidsters uit Lillo de zang zal ver zorgen. Wij geloven, dat deze tentoonstelling, ook voor onze verkenners en voor trekkers uit Leiden en Om geving een prachtig» gele genheid is om een Pink stertrip te maken naar de oude Bisschopsstad. De eerste Pinksterdag is de tentoonstelling vanaf 12 uur, de tweede vanaf 10 uur geopend, terwijl beide dagen om 11 uur des avonds gesloten wordt. De bezichtiging van deze expositie kan voor velen een hoogtepunt worden van een prachtige Pink- stertocht langs onze dui nenrij. KWIEJELMO. Inmiddels ziet het gehele land met spanning uit naar hetgeen de dag van vandaag zal brengen, wanneer het ultimatum van de employé's in de gas- en electriciteitsbedrijven ver strijkt en de regering genoodzaakt zal zijn een antwoord te geven op de eisen inzake loonsverhoging. Donderdag moeten de werkgevers antwoord' geven op de verlangens van de arbeiders in de metaalindus trie. Deze eisen een productietoeslag van tien frans per uur. Men acht het waarschijnlijk, dat de bemiddeling van de regering zal worden ingeroe pen om het conflict te regelen. In vervolg op de Maandag gehou den meeting van achttienduizend kleine zakenlieden, hebben gedele geerden Dinsdag hun verlangens ge formuleerd, die aan de regering overhandigd zullen worden. Het ligt in de bedoeling op 4 Juni een sym bolische staking te houden. In Dijon sloten de winkeliers vermorgen reeds gedurende de gehele ochtend, met uitzondering van de bakkers. De Franse havenarbeiders togen gisteren weer aan het werk, maar in Algiers duurde de stakingsbeweging voort. STAKING BIJ FORD. Op de Fordfabrieken te Detroit zijn 3700 meesterknechts in staking ge gaan. Ten gevolge hiervan was het voor 90.000 andere arbeiders onmoge lijk om him arbeid voort te zetten. Men verwacht, dat binnen tien da gen de productie geheel stil zal ko men te liggen. Niet ingewilligde eisen tot loonsverhoging vormen de aanleiding tot dit conflict. POSTZEGELS ALS SMOKKEL WAAR. Het Tweede-Kamerlid J. C. Deering van de Partij van de Arbeid heeft aan de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, de heer Neher, schriftelijke vragen gesteld, waarin hij er de aandacht op vestigt, dat de Nederlandse frankeerzegels van 2.50, 5.en f 10.niet ongestempeld aan het publiek mogen worden ver kocht. Deze maatregel schijnt te zijn getroffen op verzeok van de Neder landse Bank, omdat ongestempelde postzegels van hoge nominale waarde op gemakkelijke wijze clandestien kunnen worden uitgevoerd en der halve een bedreiging vormen voor de op dit punt bestaande deviezenvoor- schriften. De heer Deering vraagt nu, of het de minister bekend is, dat niettegen staande het verbod de frankeerzegels van 2.50, 5.en f 10.in het bui tenland in grote hoeveelheden onge stempeld verkrijgbaar zijn in de post zegelwinkels, met name in België en dat de prijs,' tegen welke de zegels worden verkocht beneden de nomi. nale waarde ligt. Tenslotte vraagt de heer Deering, of de minister bereid is, alle noodza kelijke maatregelen te treffen, ten- einde te voorkomen, dat de in het bui tenland aanwezige grote hoeveelhe den zegels, die eerst op klaarblijkelijk onwettige wijze in omloop zijn geko men en over de Nederlandse grens zijn gebracht en daarna op evenzeer onwettige wijze in Nederland terug komen, hier beneden de nominale waarde te koop worden aangeboden, waardoor voor ieder zegel tweemaal deviezenvoorschriften worden over treden en tweemaal onze deviezenpo- sitie wordt benadeeld. Visserschuit overvaren Bemanning omgekomen? In de nacht van Dinsdag op Woens dag is 78 mijl Noord-West van Ter schelling een Nederlandse vissers schuit tijdens een dikke mist door het Amerikaanse schip „Wilson Vic tory" overvaren. De vissersschuit zou zijn gezonken. Ondanks herhaalde op roepen is men er niet in geslaagd contact met de „Wilson Victory" te verkrijgen. mSTRIBUTIENIEUWS VOOR HET TIJDVAK VAN 25 MEI Lm. 7 JUNI 1947. d-01 brood d-02 brood d-01 boter d-02 boter d-01 melk d-03, d-05 melk d-01 vlees d-02 vlees d-06 reserve d-11 brood d-11 boter d-12 boter d-14 reserve d-16 reserve BONKAARTEN KA, KB, KC 705 Serie d 800 gram brood 400 gram brood 125 gram boter 250 gram margarine of 200 gram vet 4 liter melk 7 liter melk 100 gram vlees 300 gr aim vlees d-01 algemeen 200 gram kaas d-02 algemeen 1 ei d-03 algemeen 100 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel (niet uit rijst bereid) <1-04 algemeen 125 gram koffie d-05 algemeen 50 gram thee d-06 algemeen 100 gram suikerw- d-01 reserve 125 gram margarine of 100 gram vet 1600 gram brood 125 gram margarine of 100 gram vet 800 gram brood d-07 reserve 125 gram boter d-07 algemeen 120 gram spijsolie (voorinlevering uiter lijk op 31 Mei a.s.). BONKAARTEN KD. KE 705 Serie d 800 gram brood 250 gram boter 125 gram margarine of 100 gram vet d-13 ,d-15 melk 12 -liter melk d-11, d-12 vlees 100 gram vlees d-11 algemeen 100 gram kaas d-12 algemeen 1 ei d-13 algemeen 100 gram suikerwerk d-13 reserve 800 graan brood 100 gram bloem of zelfrijzend bakm. of kindermeel (niet uit rijst bereid). 600 gram bloem of kindermeel (niet uit rijst bereid) of zelf rijzend' bakmeel di-14 algemeen 120 gram spijsolie (voorinlevering uiter lijk op 31 Mei a.s.). BONKAARTEN MA, MB, MC, MD, ME, MF, MG 70-;. (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken). Serie d 800 gram brood 250 gram boter 250 gram margarine of 200 gTam vet 5 liter melk 300 gram vlees 100 gram vlees 200 gram kaas 5 eieren Op 29 Mei zullen bonnen worden aangewezen voor suiker, versnape ringen en tabak. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 23 Mei a.s. wor den gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk, waarop eerst met ingang van Maandag 26 Mei a.s. mag worden gekocht. De bonnen d-06 en d-13 algemeen geven uitsluitend recht op 100 gram suikerwerk, niet op chocolade, sui ker, jam e.d. De niet-aangewezen bonnen van de serie c kunnen worden verietigd. De bonnen d-07 en d-14 algemeen moeten uiterlijk op 31 Mei a.s. bij een detaillist, die gewoon was spijs olie te verkopen, ingeleverd worden. Omtrent de aflevering zullen nog nadere berichten volgen. EEN VOORINLEVERINGSBON VOOR SPIJSOLIE In de bonnelijst is voor alle leef tijdsgroepen een voorinleveringsbón voor 120 gram spijsolie opgenomen. De zeer beperkte mate, waarin de voor de productie van margarine noodzakelijke oliën kunnen worden geimporteerd, belet tot heden aanwij zing van een bon voor uitsluitend spijsolie. Het is ten slotte gelukt een hoeveelheid olie voor dit doel vrij te krijgen. Vermoedelijk zal de koop bon eind Juli worden aangewezen in de plaats van een bon voor 125 gram margarine. NIEUWE KOLENBON? Binnenkort zal. aldus „Trouw" de eerste kolenbon voor het nieuwe stookseizoen worden aangewezen. Hoewel de hoeveelheid vaste brand stoffen, welke op deze bon beschik baar gesteld zal worden, officieel nog niet is vastgesteld, verwacht men dat dit 5 of 6 mud zal zyn. Het wordt niet waarschijnlijk geacht, dat het ko- lenrantsoen voor den komenden win ter ruimer zal zijn dan dat van ver leden jaar. d-21 brood d-21 boter d-22 boter d-21 melk d-21 vlees d-22 vlees d-21 kaas d-21 eieren STAATSLOTERIJ. 5e klasse, 16e lijst. ƒ1000.en de premie van ƒ30.000 nr 4866. 15000.— nr. 12821 10.000.— 11378 ƒ1000.— 10785 12093 13915 20171 21960 400.— 5620 9209 12406 14165 200.— 3938 5758 10474 100.— 1917 14245 14275 19317 19487 21252 Een koAAe.itje.... Een gunst bestaat niet in hetgeen gegeven wordt, doch in de wijze waarop dit geschiedt. Senera.

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 1