Onthulling gedenkteken voor deken De Korte te Alphen a.d. Rijn RADIO WOONRUIMTE Onder één dak TAXIS W.(.A.v. Kerkhof TEL. 25555 ongemeubileerd huis Flinke Filiaalhoudster GOUDSTAVEN IN DE NIEUWE MAAS.... MAANDAG 5 MEI 1947 DE LELDSE COURANT PAGINA 4 STADSNIEUWS Bevrijdingsdag Vandaag, Bevrijdingsclags, heeft de bevolking in overgrote meerderheid te baat genomen, om eens lekker lang en heerlijk uit te slapen. De be langstelling voor de aubade op het Stadhuis-plein was even nuchter als de morgenstond. Vanaf het balkon hoorden burgemeester en wethou ders de zang-uitvoering aan. Uitge voerd werd, onder leiding van Leo Mens, de koraal „God is mijn licht", twee liederen uit Valerius en het Lied uit de Bezettingsjaren: Ik snak naar een land, vol rood, wit en blauw, Met de zwier van Oranje er boven. De morgen-zang wend besloten met het „Wilhelmus", waarna de stilte weer terugkeerde op de bevlagde Vischmarkt en in de bevlagde stad, Slechts spetterend en plassend ge broken door de „springende" fon tein. Iets later begonnen de feestelijk heden in de buurtverenigingen, waar van die in de Pro fessoren-wijk ver eerd werd met een bezoek van de burgemeester, niet omdat de Profes soren-wijk belangrijker is dan ande re, doch hier had de opening plaats van de speelweide met een gemeen telijke zandbak. Na een reveille, wel ke muzikale wekker zijn doel niet miste, had een kranslegging plaats bij het nog tengere Bevrijdings- boompje op de Zeemanlaan, waarbij medewerking verleenden het Politie- muziekgezelschap, het „Dubbelman- nenkwartet Inter nos" en het Sleutel koor. Te 10 uur had de opening plaats van de speelweide door de burgemeester. In de Vogelenwijk werd een „verenigingsboom" geplant dn de tuin van de Annakliniek, waar na de kinderen bloemen gingen leg gen op het monument aan het Haag- sohe Schouw. Voorts in verschillen de wijken kinder-optochten en mu ziek. WAARDE EN WAARDERING DER WISKKUNDE. Vrijdagmidag aanvaardde prof. dr K. D. Kloosterman het ambt van hoogleeraar in de wiskunde aan de Rijksuniversiteit alhier met het uit spreken van een inaugurele oratie ever de waarde en de waardering der wiskunde. Voor een juiste beoordeeling van de waarde der wiskunde, aldus prof. Kloosterman, behoort men eerst te weten wat wiskunde is. Vele wiskun digen hebben getracht, deze weten schap te definieren zonder daarin echter volkomen te slagen. Steeds had een definitie een aan tal elementen van het wiskundig denken buiten beschouwing. Bij de bespreking van de waarde der wis kunde beperkte spreker zich tot de practische waarde, hoewel b.v. de vormende waarde alsmede de beteke nis van de wiskunde ,voor de philo sophic zeker niet minder hoog mo gen worden aangeslagen. Zelfs de meest abstracte onderdeelen van de wiskunde heben heden ten dage toe passingen in de practijk gevonden, aldus spreker. Wie echter bij de be oefening ener wetenschap direct practisch nut najaagt, zal ditwijls bedrogen uitkomen. Prof. Klooster man eindigde zijn betoog met de gebruikelijke toespraken. UITSLAGEN DER LAGERE KLASSEN. 2e kl. A: HerculesVelox 03; BMTUnitas 55; GoudaCoal 2 2; VUC—CVV 9—2. 2e kl. B: Fortuna—VIOS 1—1; UV VOvermaas 32; QuickScheve, ningen 12; DCVElinkwijk 36; UVS—SVV 2—1. 3e kl. A: TYBB—Hillinen 2—1; VC S—Wassenaar 6—0; LFC—SJC 2—0: HFCBlauvy Zwart 101. 3e kl. B: ConcordiaAlphen 33: RVCWoerden 63; ON ATonegido 23; RoodenburgASC 02. 4e kl. A: Alphensche BoysVVSB 2—2;; Alphia—DOSR 2—2; LDWS— Teijlingen 2—2; (scheidsr n.o.); Hil- legomDOCOS 23. 4e kl. B: RijswijkLenig en Snel 32; RouwkoopZwart Blauw 41; OSDOBTC 12; WilhelmusDe Jagers 42. 4e kl. C: GouderakSMV 00; VogelVoorburg 44; Kranenburg DSO 04; HPSVWaddinxveen 5 1; Quick StepsRA VA 20. COMPETITIESTANDEN. Tweede klasse B. LEIDEN HEEFT EEN BETERE TREINVERBINDING MET UTRECHT. Met ingang van 4 Mei is de nieu we dientregeling van N.S. van kracht. De wijzigingen zijn niet talrijk, doch voor Leiden komt thans een betere verbinding tot stand met het midden des lands. Zo zal men vanuit de Sleutelstad om de twee uur naar Utrecht kun nen reizen en op de spitsuren zelfs om het uur. De eerste trein naar Al phen vertrekt om 6.30 uur, waarna om 7.30 uur de trein naar Utrecht vertrekt. Vervolgens zijn de vertrek uren: 8.30, 9.30, 11.30, 13.30, 14.30 (al leen op Zaterdag), 15 30, 17.30, 18.30 (alleen op werkdagen, behalve des Zaterdags). 19.30, 21.30, 23.30, welke laatste trein om 0.21 te Utrecht aan komt. De vertrekuren uit Utrecht naar Leiden zijn resp. 6.30 (alleen op 'werkdagen), 7.30, 8.30, 10.30, 12.30, 13.30 (alleen op Zaterdag), 14.30, 16.30, 17 39 (alleen op werkdagen, behalve des Zaterdags), 18.30, 20.30 en 22.30. De treinen naar Utrecht hebben te Alphen a. d. Rijn aansluiting naar Gouda, behalve die van 23.30 uur, terwijl alleen op werkdagen om 6.30 ur uit Leiden een trein vertrekt, die rechtstreeks verbinding geeft met Gouda. De treinenloop van en naar Am sterdam is nagenoeg gelijk gebleven. Avonds is nog een latere verbin ding naar Den Haag toegevoegd, welke trein om 0.19 van hier ver trekt, doch deze gaat niet verder dan de Residentie. BONKAARTEN AFHALEN. Morgen uitreiking van bonkaarten in „De Burcht" aan gezinnen, waar van het hoofd een stamkaartnum mer heeft van 30001 t.e.m. 35000. De Burch is geopend van kwart voor negen tot kwart voor twaalf en van twee tot vier uur. u.v.v. 18 13 1 4 27 s.v.v. 16 10 3 3 23 u.v.s. 16 10 2 4 22 Quick 16 8 3 5 19 D.C.V. 16 6 3 7 15 Sliedrecht 14 4 5 5 13 Scheveningen 15 5 3 7 13 Overmaas 16 5 3 8 13 Elinkwijk 15 5 2 8 12 Fortuna 15 3 4 8 10 V.I.O.S. 15 1 3 11 5 S. J. C. De resultaten van Zater dag en Zondag moeten wij deze keef zeer schamel noemen, want van de 8 te behalen punten kwam er slechts één binnen. Beide aspiranten elftal len stelden ons deze keer te leur A verloor met 21 van Foreholte en B met 10 van Warmunda. In een slecht gespeelde wedstrijd moest SJC I beide puntjes aan LFC af-, staan en verloor in Leiden met 20. Alleen het 3de heeft de tanden op elkaar gezet en bracht een gelijk (22) spel uit Voorhout mee. He denmiddag te half zes. heeft een ont moeting plaats tussen SJC INoord- wijk I op het SJC-terrein. DAMMEN Simultaan-seance bij de Brand weer. Het L.D.V.-lid, W. Heems kerk speelde in de Brandweerkazer ne simultaan tegen 10 brandweerlie den. Hij won 8 partijen en maakte 2 remise. Hij speelde tevens nog een blindpartij, die hij ook wist te win nen, inderdaad een mooi resultaat. Zondag heeft de onthulling plaats gehad van het muur-gedenkteken voor deken Z. de Korte. De plechtige Hoogmis werd opge dragen door zijn opvolger, deken L. Nieuwenhuizen, met assistentie van de weleerw. heer Fr. Grent uit Den Haag, die uestijds in deze parochie kapelaan was en de arrestatie van de deken meemaakte en van kape laan J. W. Poel. De weleerw. heer Grent hield een indrukwekkende toespraak naar aanleiding van de tekst: „Niemand heeft meer liefde dan die zijn leven geeft voor zijn broeders". In het kort herdacht spr. allen, die in verdrukking hun leven heb ben gelaten voor verlossing van het vadenand. De schare van deze mannen en vrouwen is groot. Hun offer geeft ons de plicht van dank baarheid. Spr. schetst de moed waar mede deze helden en heldinnen wa ren bezield, en wees met nadruk er op, dat vaderlands liefde een grote deugd is. Hen die deze deugd beoefe nen zal de kroon niet worden ont houden. In deze gedachte, aldus spr., rijst, temidden van de duizenden an deren, op de figuur van onze deken Zacharias de Korte. Zijn werkkracht en liefde voor God heeft spr. gedu rende zijn vijfjarige samenwerking, steeds bewonderd. Spr. verheugde zich erover, dat de parochianen hem ter ere het gedenkteken hadden ge sticht, dat straks plechtig zal wor den onthuld. Spr. tekende nader de twee kenmerkende eigenschappen van deken De Korte; nl. zijn arbeid zaamheid en zijn grote liefde voor de armen en hen die in nood verkeer den. Professor Grent liet vervolgens de revue passeren het organisatorisch talent van deken De Korte, dat hij immer in dienst stelde voor de op richting verbetering en stuwing van organisaties en verenigingen. Hij zon altijd op iets beters, op iets nieuws Slechts de oorlog remde hem in zijn vooruitstrevende arbeid. Hij was een man van orde; hij re gistreerde en ordende alles en stelde zijn taak zo in, dat ieder ogenblik een ander, zonder hinder zijn werk kon voortzetten. Spr. besloot met enkeje herinne ringen aan de Deken uit'zijn kamp tijd in de verschillende oorden van Duitsland en vroeg aller gebed voor hen, die hun leven gaven voor het vaderland en inzonderheid voor De ken De Korte. Na deze plechtige H. Mis, onder welke een grote schare parochianen ter H. Tafel naderde, begaven de aan wezigen zich naar de noordzijde van het kerkgebouw, ter onthulling van een kunstzinnig uitgevoerd gedenk teken door Wim Harzing. Behalve een grote schare belang stellenden. de schola cantorum, het zangkoor de gemengde zangvereni ging ',,St. Bonifacius", de Zusters van het St. Josephpension, het kerkbe stuur en leden van de katholieke ac tie, waren mede aanwezig familiele den van de deken, en het gemeente bestuur. Deken L. Nieuwenhuizen bracht in piëteitsvolle bewoordingen hulde aan de Nederlandse helden en achtte het zich een eer en voldoening, namens de parochie hulde te kunnen brengen aan de grote dode van Al phen aan den Rijn, die zijn leven heeft gelaten in de hel van Bergen Belsen, in Maart 1945. He.t is helaas niet mogen gelukken om zijn stoffe lijk overschot in ons midden te heb ben, aldus spr. en de held zal in Duitsland geen hem waardig graf hebben kunnen vinden. Het lichaam zal echter tot stof vergaan, maar de ziel behoudt haar eeuwige waarde. Wij kunnen wel zijn nagedachtenis eren, door het uiterlijk teken, dat door u allen, aldus spr., onder lei ding van de K.A. is gesticht en aan gebracht aan de zijde van zijn kerk. Moge dit teken voor ons allen blijven een opwekking om wat hij ons heeft geleerd in ere te bewaren. Hierna onthulde de heer J. F. Al- lart, voorzitter van de K.A. het ge denkteken en de deken verrichtte de ceremoniëele plechtigheden van wij ding en zegening De schola cantorum zong vervolgens „In paradisum". De deken gaf nog een uitvoerige verklaring van hetgeen dit aanden ken uitbeeldt, welke een weerspiege ling vormt van wat de liturgist, de ken De Korte bezielde. Spr. zei, dat zonder offer en bloed nergens ver lossing mogelijk is. Heeft nLc de Zoon Gods zelf ook zijn Goddelijk bloed vergaten voor onze verlossing? Wij katholieken van Alphen aan den Rijn hebben ook ons offer gebracht, wel met smart in het hart, maar wij gaan er groot op, aldus spr. onze bijdrage te hebben geleverd voor de bevrij ding van ons vaderland, zooals God dat van ons vraagt. Een vriend van den overleden De ken, die met hem 8 maanden in de verschillende kampen had geleefd, vertelde: had de deken gezegd „Het is me altijd meegelopen in het leven. God heeft me gespaara, God heeft me uitverkoren en mij de scho ne taak van de opvoeding van pries terstudenten opgedragen en tenslotte mij geschonken de mooie parochie Aplhen aan den Rijn. Nu moet ik een paar maanden lijden en dat moei ik, dat zal ik aanvaarden van God! Als ik hier niet meer vandaan kom, ga terug naar mijn Bisschop Mgr. Huibers en vertel hem, hoe ik hier geleden heb". 'Hierna zong het parochiaal zang koor „Tractus" uit de Requiemmis v. L. Perosi en de gemengde zangver eniging „Bonifacius", „Beati Mortui" van Felix Mendelssohn, waarmede deze indrukwekkende plechtigheid werd beëindigd. NED. OORLOGS- EN VERZETS HELDEN HERDACHT. In tegenwoordigheid van de nabe staanden van oorlogs- en verzetshel- den en het gemeentebestuur, werden bij het gedenkteken voor de slacht offers, de gevallenen voor de vrij heid op piëteitvolle wijze herdacht. Een zangkoor leidde de plechtig heid in met het zingen van „Bij het graf". De heer J. A. de Jong, plaatselijk voorzitter van de Stichting 1940-'45 hield een herdenkingsrede, waarin spr. zijn dankgevoelen uitte jegens allen in den lande, die voor de vader landse zaak hun leven hebben opge offerd en herdacht. Het koor zong vervolgens „Beati mortui" van Fe lix Mendelssohn. Burgemeester Mr. F. M. A. Schokking hield hierna een rede. De gedachte, dat men vandaag overal in Nederland aan de doden denkt, houdt ons volk één. Ook de gedachte dat wij alles moeten her stellen in God bindt ons samen. In het bijzonder sprak spr. warme v/oorden van erkentelijkheid tot de nabestaanden van hen, die uit ons midden zijn weggesleurd- Het aan tal van hen, 58, is niet gering. De ziel, het middelpunt van deze stoere mannen noemde spr. Pieter Doelman. Uit erkentelijkheid voor de opof fering van zijn leven, tegelijk met zijn vader, had de gemeenteraad besloten om de Bruggestraat, het middelpunt van de gemeente. te hernoemen naar deze held, als blij vende herinnering ten voorbeeld. Terwijl deze rede werd uitgespro ken, werden de naamborden in ge noemde straat verwisseld en een oorkonde daarbij bevestigd zal voor lopig de reden van deze naamsver wisseling verklaren. Onder het zin gen van „Boven de sterren", door het koor, legde de burgemeester, na- In tegenwoordigheid van H.M- de Koningin werd op Woeste Hoeve, op de plaats waar 117 mensen werden gefusilleerd voor de aanslag op Rauter, een herdenkingsplechtigheid gehouden. De vorstin tijdens het uitspreken van Haar rede. mens de gemeente, een krans neer bij het gedenkteken, gevolgd door enkele andere, namens organisaties en Verenigingen en tientallen bloem stukken van de nabestaanden, vrien den en kennissen. Tot slot van deze indrukwekkende plechtigheid wer den door alle aanwezigen twee cou pletten van het Wilhelmus gezongen. Van bijna alle gebouwen, woningen en kerken wapperde de Nederlandse driekleur halfstok. HILLEGOM MIJNWERKERS OP BEZOEK. Zingende Hoogmis in de St. Jos. kerk. Zaterdagmiddag is in Hillegom een honderdtal mijnwerkers uit Limburg, bestaande uit leden van het harmoniekorps „St. Cecilia'' uit Schinveld, het zangkoor „Don Bos- co" en het jongenskoor „Pirischirie" uit Lauradorp, aangekomen voor 'n driedaags bezoek aan de bollen streek. Het initiatief tot dit bezoek was uitgegaan van een comité uit de Kath. Arbeidersbeweging te Hil legom, dat zich het „mijnwerkers- comité" noemt. Na aankomst in Hil legom werden de mijnwerkers in de feestzaal Drill officieel door de bur gemeester van Hillegom begroet, waarna de mijnwerkers, die allen bij particulieren zijn ondergebracht, aan hun „pleegouders" werden overgedragen. Na een mars door het dorp, waarbij, voorafgegaan door het harmoniekorps „St. Ceci lia". de mijnwerkers in werkkleding liepen, volgde in het „Hobaho- gebouw'' te Hillegom een concert, gegeven door het harmoniekorps en de beide zangkoren. Gisterochtend hebben de zang koren in de St. Josephskerk te Hil legom een hoogmis gezongen. Na kerktijd volgde de traditionele rond vaart per trekschuit door de bollen velden. 's Middags vertrok het zeischap naar Lisse, waar het ook een concert heeft geeeven. Heden is de terugreis aanvaard. NOOR DW1JKERHOUT HERDENKING SLACHTOFFERS VAN DE OORLOG. Monument voor gevallenen onthuld. Op waardige wijze heeft Noordwij- kerhout Zaterdagavond de slachtof fers van de oorlog herdacht. Om 18 uur waren schier van alle openbare gebouwen en woonhuizen de vlaggen halfstok gehesen. Om 7 uur vond in de St. Jozefkerk een treffende gods dienstoefening plaats voor al degenen die door oorlog of oorlogshandelin gen stierven. Pastoor van der Waar den, geassisteerd door de beide kape laans van de parochie, leidde de oefe ningen. De nationale driekleur hing halfstok op het priesterkoor. Na de ■e beklom Pastoor van der Waarden de preekstoel om alle slacht- offers-van de oorlog te memoreren. Aan het slot van zijn predicatie wees Z.Eerw. er op dat Nederland slechts kan herrijzen als wij allen zonder uit zondering naar Gods geboden het le ven door zullen gaan. Besloten werd de godsdienstoefening met het staan de zingen door de gelovigen van 2 coupletten van het Wilhelmus. Na de kerkdienst werd een steet geformeerd op de Dorpsringweg om een stille tocht aan te vangen ter her denking van de gesneuvelden er ge- fusileer-den. Voorop gingen verken ners met kransen en bloemstukken van de Oranjevereniging daarna volg de het bestuur van de Oranjevereni ging met aan het hoofd de ere-voor- zitter de burgemeester. Hierna kwa men de familieleden van de gevalle nen, de vertegenwoordigers van ver enigingen en vele anderen. Via Ha venstraat en Schoolstraat begaf dë stoet zich naar het Kerkhof van de St. Jozef parochie, alwaar het graf is van de gesneuvelde militair P. de Winter. Hier werd gelegenheid gege ven tot het neerleggen van bloemen. Namens de Oranjevereniging legden twee bestuursleden een bloemstuk op het graf. Hierna begaf men zich in alle stilte naar het Raadhuisplein. Al daar aangekomen sprak burgemeester van Iersel alvorens hij het monument onthulde de menigte toe. Hij herdacht de gevallen soldaten. Spr. zeide, dat het een goede gedachte was van Bart Zandbergen, Jan van Noort en Toon Brama, die na de capitulatie van ons land geld inzamelden voor een mo nument. Van dit geld werd een groot stuk zandsteen gekocht en prof. Wenckebach was direct bereid be langeloos een monument te ontwer pen. De kosten van bewerking en transport heeft de Oranjevereniging, welke altijd klaar staat om te helpen, op zich genomen. M. van Parera bood spontaan aan om het voetstuk te met selen en zo is met veler mederwer- king, aldus de burgemeester, waar voor ik hier openlijk dank zeg dit blijvend gedenkteken tot stond ge komen, dat een waardig eerbewijs is voor onze dorpsgenoten, die in de strijd voor de vrijheid' zijn gevallen en dat tevens een sieraad is voor de gemeente. Laat ons als christenen hopen, besloot de burgemeester dat zij bij God zijn en dat Hij in zijn onein dige liefde hun offer zal belonen, 'n beloning waartoe wij als mensen niet meer in staat zijn. Hierna legde de burgemeester namens de gemeente Noordwijkerhout een krans neer aan de voet van het monument. Eveneens legde de voorzitter van de Oranje vereniging een krans neer namens deze vereniging. Hierna kregen de familieleden der gevallenen gelegen heid tot het neerleggen van bloemen en werden vervolgens namens vele verenigingen en bewoners van stra ten kransen en bloemstukken neer gelegd. De muziekvereniging speelde het Wilhelmus, 2 minuten stilte werd in acht genomen, en ten slotte volg de een défilé van alle aanwezigen langs het prachtige momument. Noordwijkerhout in feesttooi, Door de onvermoeide pogingen van V.V.V. is het Dorp op waarlijk arti stieke wijze versierd In de omgeving van het Raadhuis en de Ned. Herv. Kerk zijn schitterende bloemen-mo- zaïken aangebracht, welke de bewon dering genieten van de eigen dorpe Het moment, waarop Roozen het eerste Nederlandse doelpunt scoort. lingen maar niet minder van de be zoekers aan ons dorp die de bollen velden komen bezichtigen. VOORSCHOTEN Dodenherdenking. Omstreeks half acht kwamen in het raadhuis bijeen burgemeester C. J. v. d. Hoe ven, vergezeld van zijn echtgenote, in tegenwoordigheid van vele raads leden, de wethouders G. Schrama en B. van Vliet, de gemeentesecretaris J. de Bres en het bestuur der Konin gin Wilhelminavereeniging, familie leden en nabestaanden van hen, wier namen zijn vermeld op het mo nument en die vielen om onze bevrij ding mogelijk te maken. Ondertus sen had de Herv. Zangvereniging „Zang zij onze Leus", onder leiding van mevr. Tilly StenzLeening zich voor het Raadhuis opgesteld en toen het gezelschap vanuit de raadszaal zich naar buiten had begeven, open de „Zang zij onze leus" de dodenher denking met het zingen van „Geluk kig Vaderland" en „Bede voor het vaderland" uit Valerius Gedenck- clank en „Nederland's .vlag ontplooi uw banenvan Herman Stenz. Dit laatste nummer werd gebisseerd. De uitvoering van deze zangnummers liet niet na op de grote schare be langstellenden een diepe indruk te maken. Nadat om 8 uur, 2 minuten stilte in acht waren genomen, ving de stille tocht aan naar het monu ment aan de Koningin Wilhelmina- laan. Vanaf het radhuis ging de tocht over de Elslaan, door het Burgemees ter Berkhoutpark. „Zang zij onze leus" had zich ondertussen achter het monument opgesteld en zong „Ecce, quomodo moritur", van Han del. Namens de gemeente plaatste burgemeester C. J. v. d. Hoeven een krans bij hét monument, waarna vele verenigingen en particulieren volg den. De indrukwekkende plechtig heid werd besloten met het zingen van twee coupletten van ons volks lied, waarna door velen langs het monument werd geschreden. Des avonds te 7 uur werd in de parochie kerk een godsdienstoefening gehou den met een predikatie ter herden king van de gevallen Nederlanders. HERSENGYMNASTIEK! ANTWOORDEN. 1 Juliana, Louise, Emma, Ma ria, Wilhelmina. 2 Amnesie is gebrek aan her innering; Amnestie is kwijt schelding van straf. 3 Edelgrootachtbare heer. 4 Zuid-Holland 2.161.112 (Ja nuari 1946); Zeeland 252.391 (idem). 5 Iemand, die verslaafd is aan drank. 6 K. V. P.: W. J. Andriessen; Chr. Matser; Mr. Sassen. P. v. d. A.: Koos Vorrink. 7 19.10 uur. 8 Puccini. 9 In de Noordelijke IJszee: de „Willem Barendz". 10 De „Pipe Line Under The Ocean" van Engeland naar Frankrijk. Dinsdag. HILVERSUM II, 4.15 M. 7.00 Nieuws, 7.30 Ochtendgebed, 8 00 Nieuws, 9.00 Lichtbaken. 9.15 Viool, 10.15 Vrouwelijke componis ten, 10.40 Maria te Nazareth", 10.50 „Zar und Zimmermann", 11.30 Ais de ziele luistert", 12.30 Lunchcon cert, 13.00 Nieuwe, 13.50 Kult. Band voor het gezin, 14.00 Klassiek con cert, 15.00 Meimaand, 15.30 „Va- cantie", 15.00 „De Zonnebloem", 16.45 „Elck wat wils", 18.10 Dinermuziek, 18.30 „Lente", 19.15 Katholiek Nieuws, 19.20 Orkest. HILVERSUM I, 301 M. 7.00 Nieuws, 7.30 Muziek, 8.00 Nieuws, 9.30 Senatine, 12.00 het Lyra- trio, 12.30 Ons Platteland, 13.00 uur Nieuws. 14.00 „Met naald en schaar", 15.00 „De wondere wereld", 16.40 „De schoolbel", 17.45 Het Rijk Overzee, 18.00 Nieuws, 19.15 Reportage voet bal; 19.45 Lezing, 20.15 Bonte Dins- dagavondtrein, 23.00 Nieuv/s. Proc. houder ener bank, gehuwd zonder kinderen, zoekt 2 kamers met keuken op nette stand te Leiden of Ooegstgeest. Nadere inlich tingen bij J. J. G. de Cl er, Rijnsburger weg 154, Lei den. 6051 LEÏDSE SCHOUWBURG op Donderdag 8 Mei 1947, geeft de Toneelvereniging TOT IEDERS GENOEGEN, een Toneelavond. Opgevoerd wordt: Toneelspel in 3 bedrijven. Prijzen der plaatsen: Loge 1,Parterre ƒ1. Eaignoire 1.Tweede Rang 50 ct„ Galerij 50 ct. Aanvang 8 uur 's avonds. KAARTVERKOOP: Don derdag 8 Mei a. d. Schouw burg van 101 uur. 6056 3? Accordeon. Liefst mo derne uitvoering te koop gevraagd. Betaling contant. Br. met omschrijving en prijs onder no. 793 bureau van dit blad. Te huur gevraagd in Was senaar of omgeving, door eerste officier K. P. M. of gedeelte, bevattende drie slaapkamers, vrije keuken, badkamer of gebruik hier van. Zit-eetkamer voor ge zin van vijf personen. Bl onder no. 453 Brouwers kiosk. Achterweg 44, Was senaar. 6050 G? Houdt zindelijk haar met het ideale middel „Ha- rol". Het vertrouwde merk sinds 1912. Thans ook ver krijgbaar ..Harol" in poe- dervorm. 85 cent. Vraagt uw Drogist. 5778 Adverteert In dit blad N.V. De Leidse Broodfabriek GEVRAAGD voor Filiaal met woning Zeer geschikt voor 2 zusters of moeder met dochter. Alleen zij, die hun woning beschikbaar stellen, komen hiervoor in aanmerking. Aanmelden: dagelijks van 9—12 en van 2—4 uur, Kantoor MARE 1. 6052 maar sterker nog, gond in Uw eigen prullemand Want het Oud-Papier is als grondstof goud waard voor de papierindustrie en wanneer U meer papier wilt hebbeD, begint dan met Uw oude papier regel matig ter beschikking van den papierfabrikant te stellen. Natuurlijk via de bonafide handel! Went wjj kunnen U de hoogste prijzen betalen voor alle soorten Oud-Papier. BEL OP24037 Firma F. P. KLUIVERS ZN. Groothandel In Oud-Papier Machinale vernietiging van Archiven VAN DER WERFFSTRAAT 4 - LEIDEN (Geelt Uw Oud-Papier slechts af, indien ons personeel U een. deugdelijk legitimatiebewijs met firmastempel en handteke ning getoond heelt. Het bespaart U teleurstelling bij de af rekening

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 4