Ni ieuwe 2-1 zege van Oranje op de Belgen UVS verslaat SVV met 2-1 Nieuw wereldrecord 3x100 yards wisselslag dames MAANDAG 5 MEI 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Roozen en Drager scoren voor de onzen \700R DE TWEEDE MAAL dit ja ar hebben de vertegenwoordigende ploegen van Nederland en België elkaar thans ontmoet en evenals de eerste maal werd het ook nu een 21 zege voor Oranje. Dat moet een bit tere pil geworden zijn voor de Bel gen en hun massale aanhang, want wat men ook van deze strijd verwa cht mocht hebben, de Belgen reken den zeker op een overwinning en er bestond slechts verschil van mening over de vraag met hoeveel de Rode Duivels zouden winnen De Rode Duivels opnieuw bedwongen Hoe geheel anders is het gelopen. Weer toonde het Nederlandse elftal die onverzettelijke wil, die in staat is bergen te verzetten en al duurde het even voordat de Oranjeploeg was ingespeeld na een periode van stevig Belgisch overwicht, toen het eenmaal zo ver was, dat de spelers elkaar weer gevonden hadden, betekende dit het keerpunt van de strijd. Niet. dat er daarna geen gevaar meer voor het Nederlandse doel gedreigd zou hebben, vetre van dat. maar de on zen lieten na hel eerste kwartier bijna doorlopend zien, dat zij de Belgen konden hebben. En tot het einde toe heerste er een geweldige spanning, hetgeen natuur lijk zijn oorsprong vond in het feit. dat de ploegen aan elkaar ^gewaagd waren. En weer was het als in Am sterdam: indien de Belgen met 21 gewonnen hadden, we zouden er vrede mede gehad hebben. Dat wijst er voldoende op, dat de krachten der beide ploegen elkaar niet veel ont liepen. Het moge waar geweest zijn, dat de Belgen wellicht wat feller wa ren en daardoor wat meer in het be zit van de bal, vast staat ook, dat de Hollandse verdediging een prima wedstrijd speelde, waarop met grote voldoening kan worden teruggezien. Er was heel wat voor nodig om de onstuimige Belgische aanvallen tot staan te brengen, doch het feit. dat dit gelukt is, bewijst toch ongetwij feld wel, dat de Hollandse ploeg zo langzamerhand weer over een goede verdediging beschikt. Het verdienstelijke resultaat van de Oranjespelers klemt temeer, "als men bedenkt, dat de onzen veel tegen zich hadden. Immers, zij vonden een fel geladen ploeg van Rode Duivels tegen zich gesteld, die niet weinig door de fanatieke Belgische aanhang werden aangemoedigd en tot het uiterste werden aangevuurd. Het Belgische aanvalsfront was daardoor een voortdurend gevaar voor de Hol landse defensie, maar met Möhring en Schijvenaar aan het hoofd, waar achter tenslotte de wel niet onfeil bare maar toch vertrouwenwekkcn de Kraak, speelde de Oranjeploeg voor wat ze waard was. Voor de eerste maal sinds 1935 is het Oranje gelukt weer een zege op de Belgen in eigen huis te behalen, een resultaat, waarover ieder tevre den mag zijn, die voor Oranje voelt, een resultaat ook, dat vertrouwen wekt voor de toekomst van het Ne derlandse voetbal. Deze tweede zege in successie zal allerwege bewonde ring afdwingen, temeer, omdat zij werd afgedwongen van een ploeg, die zich van begin tot einde heeft gegeven op een wijze, die vroeger meermalen tot de overwinning heeft geleid Het enthousiasme van de Hollan ders kende natuurlijk geen grenzen. De niet zo heel grote aanhang, roer de zich soms danig, doch over het al gemeen hing er een zekere depressie ovér de Nederlandse toeschouwers, die zich meermalen zullen hébben afgevraagd of hun ploeg wel tot het eind zou kunnen volhouden. Toen dit tenslotte toch gelukte, was het voor de velen, die het spel van Oran je met angst en vreze volgden, een ware verademing, toen het eindsig naal van de scheidsrechter weer klonk. De belangstelling. De belangstelling voor deze grote kamp was als in de beste dagen van weleer. Natuurlijk was de Hollandse invasie nog niet zo groot als voor de oorlog, omdat de deviezennood nog steeds een ernstig woordje mee spreekt om het aantal Oranje-aan hangers te verkleinen, maar niette min was het er Zaterdagavond en Zondag toch weer best te zien op de Keiserlei en de Meir, dat het grote voetbalgebeuren voor de deur stond. En meer nog dan vroeger was het aantal voertuigen, dat de bezoekers naar het verafgelegen Antwerp sta dion moest vervoeren, ontstellend groot. De verschillende toegangswe gen stonden afgeladen vol met gro tere en kleine auto's en even groot was het aantal autocars van Belgi sche en Nederlandse afkomst, die duizenden en duizenden voetbal enthousiasten naar het Stadion voer den, dat volgepropt was tot de muren bijna uitpuilden, terwijl de accomo- datie maar heel slecht is. De bezoe kers zitten op de tribunes als had den zij staanplaatsen en het moet ons nogmaals van het hart, dat er ook voor de pers maar heel slecht ge zorgd was. Vorig jaar werden de persmensen be- of beter gezegd mis deeld met plaatsen aan het uiterste eind van het voetbalveld, nu zaten we weer aan de andere kant. maar vlak boven de gewone zittribunes. waar onmiddellijk de hinder van het daarvoor zittende publiek, dat bij het minste of geringste voorval op een plaats welke men niet onmid dellijk kan bekijken, oorzaak is, dat men gaat staan, hetgeen tot gevolg heeft, dat de persmensen onmiddel lijk gehinderd worden en een vrij uitzicht over het veld missen. De wedstrijd. De Vroet raadt goed en Decleyn mag aftrappen. En onmiddellijk draait de Belgische ploeg op volle toeren. Lemberechts kan twee maal een voorzet geven, eenmaal door een fout van Schijvenaar. maar de bal wordt weggewerkt. Dan zet Berg man de bal goed voor het Belgische doel waar Aernoudts opduikt en het spel verplaatst. Onze jongens hebben moeite om zich aan het razend snelle tempo aan^te passen en in de derde minuut belaagt Thirifay ons doel. Zijn schot wordt door Kraak gekeerd. Weer komen de Belgen terug, hun aanvallen zijn soms overdonderend door vaart en forsheid, en de Neder landers op de tribune krijgen hart kloppingen als ze zien hoe de Oran jehemden vergeefs proberen vat te krijgen op dit watervlugge en vinni ge offensief dat, hoe vaak ook met kunst en vliegwerk geremd, telkens weer losbreekt. Goed werk van Dra ger brengt enige opluchting en Rij vers zet Daenen aan het werk. Als de Belgische keper volkomen reglemen tair door Bergman wordt aangeval len onthaalt het publiek de Hollan der op een fluitconcert. Onmiddellijk daarna zwermen de Roodbaadjes weer voor ons doel en als Kraak een hoge bal uit de lucht vangt wordt hij door de felle Decleyn bijna in het net gelopen. Zo sterk blijft de Belgische druk dat de Oranje-ploeg bijna uitsluitend verdedigend moet spelen. Maar zelfs de bijstand van Wilkes en Rijvers is niet voldoende om, de rode aanval in toom te hou den. In de 7e minuut gebeurt wat de Hollanders op de tribune al sinds de aanvang verwacht en gevreesd heb ben. Bij een nieuwe stormloop der Ëelgen stompt Kraak springend naar een hoge bal van Lemberechts. Het leer ketst ver terug van de boven lat en de toesnellende Anou.l kopt hard en onhoudbaar in (10). Bel gië heeft verdiend de leiding geno men, wat een uitbarsting van geest drift onder de vijftig of vijfenvijftig duizend Belgische toeschouwers te weeg brengt. Is het hek nu van de dam, moeten we een regen van doel punten vrezen waar de Roodbaadjes er nog een schepje bovenop gooien en zo mogelijk nog sneller en feller gaan spelen?Hun meerderheid in technisch en tactisch opzicht is telkens hoger op, ze opereren nu met onmiskenbaar, hun aanvalsvuur laait een inspiratie en een begeestering, die ons het ergste doet vrezen. Maar wat de onzen in spelkwaliteiten te kort komen vergoeden ze door een bewonderenswaardig moreel. Ze mo gen bij wijlen in het veld overspeeld sgn som^ overklast worden, ze geven geen krimp, geen moment, en ze vermenigvuldigen hun pogingen om zich aan die dodelijke Belgische greep te ontworstelen. Ze zijn nu eindelijk ook op temperatuur geko men, ze spelen vrijwel even snel als de Belgen, en minstens even fors en vinnig. Toch moeten ze zich telkens weer tot het uiterste geven om de Belgen in laatste instantie in be dwang te houden. Zo zien we een maal Stroker met een acrobatische sprong voorover vallend het leer voor de voeten van een Belg weg- koppen. Even daarna moet onze ach terhoede een corner afstaan om er ger te voorkomen. Lemberechts zal hem nemen met zijn linkervoet: het leer gaat achter. Dan redt Schijve naar, die na een zwak moment in het begin thans een berg werk ver zet, op het nippertje als twee Belgi sche aanvallers zidh hebben vrij ge speeld. Een minuut later verschijnen weer twee Belgen dreigend 'voor Kraak: de watervlugge Lemberechts is naar de linksbinnenplaats geswit- ched, maar hij schiet naast. In de 16e minuut forceert Anoujr een corner, Decleyn neemt die schop, maar we redden ten koste van weer een cor ner. Nu plaatst Lemberchts het leer voor doel, maar onze verdediging staat pal. Dan laat Wilkes goed individueel spel zien, hij dribbelt handig maar verprutst de kans door te talmen met schieten. Thirifayt imiteert hem door, als hij fraai is doorgebroken, voor te zetten inplaats van zeTf te schieten. Een minuut later doet hij het beter, hij knalt in volle ren de bal in de bovenhoek, maar Kraak stompt corner. Als we na een mi nuut of twintig de balans opmaken, Stopperspil bracht Oranje de zege Na een buitengewoon span nende wedstrijd, welke volko men beheerst werd door de ouderwetse Holland-Beigië sfeer met tal van spannende en zeker ook onerverende momenten, is het Nederlands elftal er in het ei-volle Deurnestadion in ge slaagd, waar veel minder Hol landse supporters aanwezig wa ren dan in de vooroorlogse ja ren, het trotse record van Bel gië, dat sedert 1935 op eigen terrein niet meer door de Oran jeploeg was geslagen, te breken. Een overwinning, welke behaald werd, dank zij het stopperspil- systeem en liet onverwoestbare élan van onze vertegenwoordi gende ploeg. Inderdaad, het stopperspilsys- teem, dat in Antwerpen aL veel beter dcor het Oranjeelftal werd toegepast dan in dc ontmoeting op Paasmaandag te Amsterdam, 'heeft zijn grote waarde bewezen. Als Möring in deze wedstrijd, waarin ons inziens de Belgen beter speelden dan enige weken geleden in het Olympisch Sta dion, aanvallend had gespeeld, zou het ene doelpunt na het an dere zijn gevolgd en zou Neder land met stevige cijfers hebben verloren. De beide achterspelers Van Bun en invaller Schijvenaar die in het geheel geen last van debutantenzenuwen had en van den beginnen af zich geheel in de ploeg thuis voelde, hebben voor een zeer belangrijk deel de ge vaarlijke Bel gis c buitenspelers Lamberechts en Thirifait uitge schakeld, terwijl de vleugelhalfs Stroker en aanvoerder de Vroet de binnenspelers dekten, waar door een muur ontstond, waar de Rode Duivels slechts met de grootste moeite konden door heen komen. Maar laten wij niet verzwijgen, dat het Nederlandse elftal met deze 21 zege intus sen iets meer kreeg dan het in feite toekwam. Niet alleen was er in sommige perioden een dui delijk overwicht van het Belgi sche eiftal zichtbaar, maar ook de cijfers spreken in dit opzicht een meer duidelijke taal. Voor de rust kreeg België vijf hoek schoppen te nemen tegen Neder land geen enkele, in de tweede helft kreeg het Oranje-elftal er één toegewezen tegen België 6, waardoro de verhouding 111 werd ten gunste van de gasthe ren. En België schoot we1 geteld 7 keer tegen de lat en Nederland in anderhalf uur éénmaal. die er vrij mistroostig uitziet, onder nemen de onzen plotseling een aan val. die maar een uitval is, Roozen" krijgt het leer hoog in moeilijke positie doch met een werkelijk magnifieke kopbal, die via de rech- terpaal doel treft, brengt hij de par tijen op gelijke voet. En nu krijgt het spel een ander karakter. Het is gedaan met 't grote Belgische over wicht en de strijd golft op en neer, zeer snel en opwindend alhoewel ietwat verward. We noteren een fout van Daenen, die bij het onder scheppen van een voorzet de bal laat vallen maar zich herstelt, nog een kans voor Bergman, die 't leer echter niet goed op zijn schoen krijgt en te zacht schiet, daarna een gevaarlijke Hollandse aanval. Wil kes wacht te lang. maar de bal komt ten slotte bij Drager, die via een Belg tegen de lat schiet. Een pracht kans gaat teloor als de Belgische verdediging uit haar verband ge speeld is en de bal voor langs het doel loopt zonder dat er een Hol lands been is om het werk te vol tooien. Beide aanvalslinies weren zich geducht en beide missen kansen. Als uit een corner Thirifayt inkopt kan Möhring op het nippertje red ding brengen. En als aan de andere kant Wilkes snel naar voren drijft en Rijvers handig doorgeeft aan Bergman gaat diens schot over de lat. Een hoge voorzet van Roozen, die naar links is afgezwenkt, vangt Daenen juist weg voor Wilkes, die een kanjer wilde lossen. En als Cop' pen dan een kans om zeep heeft ge bracht door een voorzet van Thiri fayt naast te schieten, fluit dc scheidsrechter voor de rust. Met de stand 11 mogen we meer dan te vreden zijn. Het begin van de tweede helft is gelijk aan dat van de eerste. We derom is het tempo der Belgen tc hoog voor de onzen, en het is nu van de rechtervleugel, waar de rap pe Lemberechts met zijn ongeëven aarde start-snelheid dribbelt en draait, dat het De Vroet bijkans dui zelig maakt, dat de gevaarlijkste aanvallen komen. Als Kraak bij zo'n aanval is geslagen maait Möh ring het leer in extremis uit dc doelmond, en onmiddellijk daarna moet de trots van de Stormvogels zich tot het uiterste inspannen om een schot van Lemberechts onscha delijk te maken. Holland wordt ge domineerd in weerwil van zijn ver twijfeld verzet, de Belgen zijn niet van ons doel weg te slaan, maar het geluk is niet met hen en in de 15e minuut van de tweede helft schiet eerst Thirifayt en daarna Anoul te gen de lat, buiten bereik van Kraak. In de 18e minuut wordt van Bun gewaarschuwd door de Engelse scheidsrechter, die zich kennelijk laat beïnvloeden door het gejoel van het publiek, dat telkens losbarst wanneer een Oranjeman stevig op treedt, doch minstens even stoer spel der roodbaadjes toejuicht. Uit een vrije schop ontstaan tal van precaire momenten voor ons doel. De bal kan maar niet worden weg gewerkt totdat Thirifayt naast schiet en dan komt, volkomen onverwacht, uit een vrij ongevaarlijk uitziende aanval het tweede Hollandse doel punt. Drager krijgt het leer op vrij grote afstand, mikt even en schiet dan hard met zijn linkervoet langs de vallende Daenen.. en nog geen minuut later 'had onze ploeg de lei ding kunnen vergroten als de door gebroken Roozen naar de ongedekt voor open doel staande Wilkes had geplaatst. Hij probeerde het helaas zelf en schoot hoog over. Maar 31 zou dan ook wel zeer veel meer zyn geweest dan ons toekwam. De Belgen laten zich niet ontmoe digen. Zij blijven als echte Rode Duivels doorspelen tot het einde en onze hele verdediging, waarin Schij venaar uitblinkt, moet alle zeilen bijzetten om die vertwijfelde storm lopen te weerstaan. In de 26ste mi nuut knalt Puttaert 't leer tegen de bovenlat, daarna schiet Thirifayt in eens in, maar via een Hollands been gaat de bal corner. Een minuut la ter ijlt Lemberechts langs de lijn en passeert naar Thirifayt, die zet scherp voor maar alle Belgen mis sen en de bal loopt uit. Om beurten moeten Daenen en Kraak ingrijpen. Daenen redt op het kantje af een kogel van Drager, en Lemberechts overtreft zichzelf met zijn soloren- nen en dribblings. In laatste instan tie blijven de verdedigingen de baas en Möhring, die door een trap van Decleyn aan het voorhoofd ge wond wordt een zuiver ongeluk je kan gelukkig spoedig zijn plaats weer innemen. Zo komt het einde met een 21 zege voor Oran je, tot grote en begrijpelijke spijt van het Belgische publiek. De Hol landers kijken elkaar eens aan en denken: zonder geluk vaart nie mand welmaar in hun hart er kennen ze, dat wij wel een heel gro te portie geluk moesten hebben om zo wel te varen. Hoe er gespeeld is. Zoals we hierboven reeds schre ven, mogen we zeker niet ontevre den zijn over het resultaat van- deze tweede wedstrijd tegen de Belgen in dit seizoen. Dat we meer kregen dan we verdienden, dat m.a.w. de Belgen dus de overwinning zouden hebben verdiend, wil er bij ons niet in. Wanneer het waar is, dat zij ge durende het grootste gedeelte van de strijd in de meerderheid zijn ge weest, dan hadden zij dit in doel punten moeten uitdrukken. Het feit, dat de bal wel eens van de deklat terugspringt wil nog niet zeggen, dat daarmede een doelpunt verdiend ware. Ook de Nederlandse ploeg zou dergelijke punten kunnen aan voeren. Nu echter heeft zij opnieuw wezen haar mannetje weer te staan en al zal een volgende kamp mis schien een Belgische en een ver diende Belgische zege brengen, nu was de zege voor Oranje en daar mede kreeg onze ploeg een welver diende beloning voor haar voor zeker moedig volhouden. Een groot deel van deze overwin ning komt op het credit van Roo zen, die een voortreffelijke wed strijd speelde, misschien wel juist door het feit, dat de Belgen thans Vercammen als stopperspil hadden in plaats van Vermeulen, die wij in Amsterdam beslist een groter strui kelblok vonden voor onze midvoor. Herhaaldelijk bracht Roozen de Bel" gische defensie in verwarring, hij verdeelde het spel naar de vleugels, liep zelf naar de vleugels, wanneer hem dit nodig leek en hij was de man, die de Oranje-aanval ditmaal meer dan in Amsterdam bezielde. Wilkes stond hem daarbij niet trouw terzijde als we van hem had den mogen verwachten. Individueel deed hij dikwijls heel goede dingen en meermalen bracht hij de Neder landers in verrukking, wanneer hij er in slaagde de Belgen zijn hielen te laten zien, en dat op een wijze, zoals alleen Wilkes dat kan, maar direct succes heeft zijn werk deze middag zeker niet gehad. Rijvers werkte soms bijzonder verrassend. Hij dook meermalen vanuit het mid denveld op om een Nederlandse aanval ir te leiden, waaraan de Belgen vaak heel wat moeite had den en meermalen bracht hij ver warring in hun gelederen. De vleu gelspelers Bergman en Drager wa ren lang niet slecht, al was 'hun spel niet fijn in vergelijking met dat van hun overburen Lemberechts en Thi rifayt. Drager vergoedde veel door zijn onverwacht, maar niet minder fraai doelpunt, dat doelman Daenen volkomen verraste en waarmede hij het aantal Oraniedoelpunten op twee bracht, nadat Roozen het eer ste had gescoord, waarmede deze tevens zijn internationale score ge opend had. In de middenlinie was stopperspil Möhring weer de beste. Vooral viel zijn kopwerk op en hierin werd hij slechts door Schijvenaar geëven aard. De beide kanthalfs werkten niet onverdienstelijk en vooral aan voerder De Vroet trad menigmaal uitstekend op de voorgrond. Van dc backs was Schijvenaar zeker wel de beste. Als invaller voor v. d. Linden deed hij zeker niet voor hem onder, temeer niet wijl hij in Lemberechts een speler van ^klasse tegen zich had, die hem voor de rust meermalen te vlug af was. doch die na de rust weinig meer tegen hem kon uitrichten. Ook van Bun kan op een goede wed strijd terugzien, al is zijn- spel niet zo fijn. Doelman Kraak ten slotte heeft zijn doel goed verdedigd, al was zyn uitlopen zeer gevaarlijk, tengevolge waarvan hij menige Nederlander somwijlen hartkrampen bezorgde. Dc Belgen speelden een stevig spelletje met de buitenspelers als uitblinkers. EEN TALRIJK PUBLIEK was gisteren op. het U.V.S.-terrein getuige van een strijd, zoals in lang niet was medegemaakt, en die van de eerste tot de laatste minuut met verbetenheid werd gevoerd. De spelers werden door een enthousiaste supporteurs sch are aangevuurd, zodat de spanning in en om het veld tot het uiterste werd opgevoerd. De voorsprong was echter van kor te duur, want na de aftrap wist den. Daas bij een aanval der gasten niet anders te doen dan de bal corner te werken. Deze werd keurig genomen en het leer werd na een schermutse ling in het odoel gewerkt (11). Er werd nu fel gestreden om het win nen de doelpunt en er ontstonden di verse gevaarlijke momenten voor bei de doelen. Geleidelijk werd U.V.S. stoker zodat S.V.V. in de verdedi ging werd teruggedrongen. Aanval op aanval werd ondernomen en de S.V.V.-verdediging had' de handen vol om het doel schoon te houden. De U.V.S—ers, luide aangemoedigd door het publiek, werkte als paarden. De scheidsrechter gaf aan, dat. er nog 2 min. te spelen waren, U.V.S. hield moedig vol. Dan de sensatie van de dag Corner! Geheel U.V.S, stond voor het S.V.V.-doel. Nog een halve mi nuut! Verhoogt nam zijn aanloop, plaatste prachtig voor doel en J. Dc- vilee wist dc bal in het net te werken. (21). Direct daarop floot de scheids rechter het einde! Sensationeel einde van spannende strijd Een overwinning betekende voor U.V.S. nog een kleine kans op de be geerde titel, terwijl S.V.V. haar gun- sitie belangrijk kon verbeteren. De verrichtingen van de U.V.S.-ploeg waren in dc laatste weken maar ma tig geweest, terwijl S.V.V. juist op merkelijke successen wist te behalen, zodat de verwachtingen niet hoog waren gespannen. Doch een herboren U.V.S. kwam in het veld met de vas te wil om te winnen en zich tot het uiterste tc geven en alle spelers, waarvan T. Kantebeen de minste was, hebben gevochten voor de overwin ning die pas in de laatste seconde werd verkregen. Doch ook S.V.V. heeft zich niet onbetuigd gelaten en stx*eed met hetzelfde elan maar kon niet verinderen dat U.V.S. in het laat ste kwartier de toon aangaf. S.V.V. is een faire uitstekende spelende ploeg waarvan de verdediging bijzonder op de voorgro 1 trad. Het begin van de wedstrijd ken merkte zich door zenuwachtig spel en reeds in de eerste minuut ontstond er een gevaarlijk moment voor het U.V. S.-doel, doch het schot ging juist naast. Even later hetzelfde voor het S.V.V.-doel, doch hier schoot T. Kan tebeen naast. Geleidelijk keerde het zelfvertrouwen bij de spelers terug en kreeg men een snel op en neer gaande strijd te zein waarbij er voor beide doelen gevaarlijke momenten ontstonden. Na een periode van U.V. S-overwicht volgde een S.V.V -meer derheid, doch de verdedigingen wis ten van jeen wijken. 5 min. voor rust een vrije trap voor U.V.S. even bui ten het strafschopgebied/doch de bal vliegt juist over de lat. De rust trad met blanco stand in. De thee scheen de spelers goed te hebben gedaan want reeds dadelijk ontwikkelde er zich een nog sneller en vuriger spel dan voor rust. Het pu bliek begon de spelers luide aan te moedigen en na ongeveer 20 min. kreeg P. Kantebeen de bal. Snel bracht hij h?t leer op, een scherpe harde voorzet volgde, C. Verhoog snelde toe cn wist met een formidabel hard schot de keeper geen schijn van kans te geven (10). Een keurig staaltje v<Jfetbal, waarvoor zelfs de S.V.V.-spelers applaudiseerden. Het „Bondselftal" tegen „Rest van Europa" Het bondselftal, waarin ook enkele spelers, die voor de ploeg van ,De. Rest van Europa" in aanmerking ko men, zijn opgenomen, en Dinsdag avond in het Feyenoordstadion te gen „De Rest van Europa' zal aan treden, is als volgt samengesteld: Doel: Darui (Frankrijk). Achter: Milsson (Zweden) en Pe tersen (Denemarken). Midden: Stroker (Ajax), Möhring (Enschede) en Prouff (Frankrijk). Voor: Drager (Ajax), Wilkes (Xer xes), Roozen (Haarlem), Rijvers (N. A.C.) en Bergman (Blauw Wit). Reserves zyn: Kraak (Stormvo gels), de Vroet (Feyenoord), Schij venaar (E.D.O.), van Bun (M.V.V.), van Onselen (V.S.V.), de Vos (Quick Nijmegen) en van de Vliet (O.D.S.). Scheidsrechter is de heer K. van de Meer, grensrechters zijn de heren Bronkhorst en Schippers. De mogelijkheid bestaat, dat enke le spelers van dit „Bondselftal" in de tweede helft verwisseld zullen wor den met enkele van diegenen, die in de ploeg van „d,e Rest van Europa" zullen worden opgesteld. Irene Koster—van Feggelen, Nel van Vliet en Hannie Termeulen zijn er Zondagavond in het zwembad te Hilversum in geslaagd het wereldre cord drie maal 100 yards wisselslag estafette, dat sedert 19 Januari 1947 op naam stond van de Deensche ploeg met een tijd van 3 min. 26,6 sec., met niet minder dan zeven seconden te verbeteren en te brengen op 3 min. 19,6 sec. Nel van Vliet legde de 100 yards schoolslag in 1 min. 9,2 sec. af, ter wijl haar wereldrecord op 1 min. 11,1 sec. stond, gemaakt op 25 Aug. 1946 te Den Haag. Drie officiële tijdopne mers hebben deze tijd afgedrukt. In ieder geval zal de tijd van 1 min. 9,2 sec. aan de FINA worden opge zonden om als wereldrecord te wor den erkend, hoewel deze tijd in een estafetterace is gemaakt en niet in een invidiueel nummer met normale start. De afzonderlijke tijden van de drie zwemsters waren: Irene Koster van Feggelen 1 min. 10 sec., Nel van Vliet 1 min. 9.2 sec. en Hannie Ter meulen 59,9 sec. De overeenkomstige tijden van de Deensche zwemsters waren: Karen Harup 1,8,4, Greta Soennasen 1.16,8 en Fritzi Nathan- sen 1,1,4. IN DE KLEEDKAMERS NA DE ORANJE-ZEGE In de kleedkamer van zichzelf, zoo oordeelt men. de Oranjehemden heerste, Namen van uitblinkers zoals te begrijpen viel, een worden niet genoemd. De vrolijke stemming. Drager technische commissie en moest aan iedereen vertel- de keuzecommissie vinden ien hoe hij dat doelpunt de verrichtingen van de had gemaakt. Hij vond het ploeg als geheel belangrij- Iieel gewoon maar voegde ker. Ook voorzitter Lotsy hij eraan toe de Belgische moet vele handen schud keper had er niet op gere kend. Voor hem kwam zijn schot onverwacht. Möring ligt languit te blazen van deze zware wedstrijd. Zijn hoofdwonde. vlak boven het oog is een stevige pleis ter gehecht, is bij nader den van belangstellenden, die hem met deze overwin ning komen gelukwensen. Het aankleden geschiedt dit keer al zeer snel. De bus staat tc wachten en het feest van de overwinning iver hun nederlaag met de Amsterdam, zei hij. Wy overweging dat in het wis- hebben gedaan wat we selvallige spel, dat voetbal konden, maar wij mogen heet, de onberekenbare fac- blijkbaar niet meer van de toren nu eenmaal vaak de Hollanders winnen. Wat zul doorslag geven. De back je daar tegen doen?. Aernoudts liet geen woord Tenslotte vroegen we van beklag horen. Hij vond Jesse Carver naar zijn dat zijn ploeg toch zeker mening, wel een gclii-k spel ver- Wat ik er van denk? onderzoek niet \^n ernstige Rotterdam gevierd, aard. Dc officials zijn zeker In de Belgische kleedka- alie tevreden. Om in Ant- mer heerste na afloop on- werpen te winnen en van der de spelers veeleer een deze op revanche beluste gelaten en een gedrukte Belgen is een prestatie op stemming. Ze waren zich maar voetbal blijft voetbal. In elk geval was de wed- Amsterdam, daar kon vol gens hem geen twijfel aan bestaan. Decleyn dacnt er over 't algemeen net zo over. En de uitslag? Wat zegt u daarvan? Carver keek ons lachend aan. U bent zeker van de pers. niet?Nu, dan zeg ik niets meer! En hij wijd de zich weer aan de verzor- g>ng van zijn jongens. De uitslagen EERSTE KLASSE. DISTRICT I: Hermes DVS—RFC 7—5 DISTRICT II: HBS—DHC 6—1 DISTRICT III: TubantiaEnsch. Boys 0—0 WageningenAGOVV 0—2 HecraclesBe Quik 2—4 NECVitesse 7—1 DISTRICT IV: HelmondDe Bar. DNL 4—0 LongaWillem II 5—5 BVV-NOAD 4—0 VlissingenVW 3—2 DISTRICT V; VelocitasHeerenveen 2—7 FrisiaHSC 2—0 Emm enVeendam 6—1 AchillesBe Quick 1—5 Sneek—GVAV 1—2 DISTRICT VI: PSV—Sportclub Emma 3—1 Sitt. BoysMaurits 0—1 Brabanti»Juliana 3—1 BleijerheideDe Spechten 2—2 Ned. Dameshockey-zege op Frankrijk 2-1 in Den Haag Opnieuw heeft de Nederlandse da- meshockeyploeg een welverdiende overwinning op een West-Europese ploeg behaald. Na de twee overwin ningen op de Belgische Rode Duivel tjes gingen thans de Franse dames, die gistermiddag op „Klein Zwitser land" bij den Haag tegen onze da mes in het veld kwamen, met 21 kansloos ten onder. De Fransen mochten met deze kleine nederlaag uiterst tevreden zijn, want wanneer het aantal scoringskansen de wed strijd had moeten beslissen, dan zou de stand zeker een veel minder gun stig beeld voor de gasten geven. Veel meer dan tegen de Belgen nog 'domineerde deze middag de Neder landse ploeg, die in techniek verre boven de Franse uitstak en geduren de bijna de gehele strijd een ondub belzinnige superioriteit ten toon spreidde. Het eerste Nederlandse doelpunt werd in de 21ste minuut door mej. Piel gescoord, nadat mej. DiemerKool de bal goed had opge bracht en mevr. Heirsch van rechts voor had gezet (10). Vijf minuten later gaf mevr. Heirsch opnieuw een prachtige pass naar linksbuiten Goe- ting, die haar run met een zuiver schot besloot, dat keper Grosbois het nakijken gaf J20). Na de pauze slaagden de Fransen er na 12 min. in een tegenpunt te scoren door mej. Levy, die de beste was in de voor hoede (21). Hoewel zich nog vele kansen voor de Nederlandse voor hoede voordeden, kwam in deze stand geen verandering meer. De Fransen mochten daarbij niet over een gebrek aan veine klagen.

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 3