Nabeschouwingen van Moskou Van het Grieksche guerilla-front Nood der Nederlanders in Duitschland N„r HUIBERS ZATERDAG 26 APRIL 1947 i" [Bureaux: Papengr. 32, Giro 103003 Tel.; Aim.. Adv. 20826, Red. 20015 Dir., drukkerij en abonn. 20935. Directeur1 C. M. v. HAMERS VELD Hoofdredacteur: TH. WILMER. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 37e JAARGANG No. 11072 Abonnementsprijs 1 0.26 per week 1.10 p. mnd. 1 3.25 p. kwartaal Franco p post 4. Advertences: 15 cent per m.m. In- gez. mededeelingen dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. "Telefoontjes: 30 woorden 1.50. Christen-plicht in dezen tijd Pater Michel Riquet S.J. heeft in de Parijsche Notre Dame conferen ties gehouden, welke waren gewijd aan het algemeene onderwerp „De Christen en het geld". In een dezer conferenties, getiteld „De christen en de geleide econo mie" hield pater Riquet een pro gram van vijf punten voor. Wij vinden dete vijf punten ver meld in de „Tijd" van gisteravond. En wij willen er hier zeer bijzonder de aandacht op vestigen. In deze vijf punten ligt een echt christelijk program. In deze vijf punten worden treffend juist en kernachtig gegeven de grondbegin selen, waarop een nieuwe maat schappij moet worden opgebouwd en aan welken opbouw alle christe nen moeten medewerken, als zij hun naam christen niet met schan de willen dragen! Hier volgen deze vijf punten: 1. Het eerste doelwit van ons streven moet zijn een realisme, d}t oplossingen geeft, aangepast aan de omstandigheden. Een realisme, het welk de al te simpele oplossingen vermijdt en de eigendomsrecMen eerbiedigt bijzonder van diegenen, die ernstig werken aan de ontw ik keling hunner onderneming. 2. Het tweede doelwit is het her stel van het primaatschap van den arbeid. Ieder van ons moet begrij pen, dat het eerbaar noch christelijk is, zichzelf te willen verrijken zon der bij te dragen tot <^e algemeene welvaart door ernstig en nuttig werk. De arbeider kan niet worden beschouwd als een of andere koop waar. 3. Een geordende onderneming afgestemd op het belang der ge meenschap moet het derde doelwit vormen. In. stede van ondernemin gen. die slechts gericht zijn op he.t maken van de grootste winsten op het daarin gestoken kaoitaal, moe ten wij komen tot ondernemingen, die een broederlijke werk-gemeen- schap zijn en waar ieder zijn beloo ning zoekt in het welslagen en de opbrengst van de geheele organisa tie ten bate van allen 4. Het vierde punt bestaat in het ondergeschikt maken van de per soonlijke belangen en van particu liere ondernemingen aan het alge meen welzijn van het volk en de geheele menscMieid. De Staat moet ontreden als de beschermer van het algemeen belang en de openbare orde, opdat uit de vrije concurren tie geen economische dictatuur en uit deze weer een politieke dicta tuur voortkome, die voert tot^ inter nationaal imnerialisme. 5. Het laatste punt is de, zorg voor en de eerbiediging van dp menschelijke persoonlijkheid. He} zal steeds noodzakelijk blijken, het beginsel van persoonlijk eigendoms recht onaantastbaar te handhaven, niet slechts voor wat de verbruiks- goederen betreft, doch ook vöor wat bepaalde productie-middelen aan gaat, die verkregen ziin door spaar zaamheid en arbeid. Het is noodza kelijk binnen de werk-gemeen- sfchepoen een maximum aan per soonlijk leven te garandeeren voor de ontwikkeling van den geestelijken mensch. Was de conferentie een fiasco of niet? De Fransche minister van Buiten- landsche Zaken, Bidault, is Vrijdag avond per speciale trein uit de Rus sische hoofdstad vertrokken. Bi dault verklaarde bij het afscheid op het station, dat de ministers alles gedaan hadden wat zij konden om tot overeenstemming te komen over de voor den vrede in Europa essen- tieele kwesties. De pogingen zijn nog niet ten einde en de hoop op uiteindelijk resultaat blijft bestaan. Bevin gaf vóór zijn vertrek uit Moskou zijn oordeel weer op een persconferentie op de Britsche am bassade. Hij zeide het gevoel te heb ben. dat de eenheid van de „groote vier" hechter was geworden, daar de ministers een groote openhartig heid aan den dag gelegd hadden. Er waren meer vorderingen ge maakt dan hij had verwacht. Aan gaande de spoedige totstandkoming van een verdrag met Oostenrijk was hü hoopvol gestemd. Ten aanzien van een Viermogendheden-verdrag wanhoopte hij niet. Per slot van re kening zou deze conferentie kunnen gaan blijken een der grootste bij dragen tot het vestigen van een vrede op gezonde basis te zijn ge weest. John Foster Dulles, de republi- keinsche adviseur van Marshall, ver klaarde dat de conferentie, wat be treft positieve resultaten wel ont nuchterend en teleurstellend ge noemd moest worden, doch dat het practisch nut toch de moeite waard was. Er is een grootere eensgezind heid tusschen de Westelijke groote mogendheden gebleken. Overigens was aan de conferentietafel van on wil geen sprake geweest. De Russi sche gastheeren waren steeds zeer voorkomend. In Duitsc'he politieke kringen toonde men zich pessimistisch ten aanzien van de kans op het tot stand komen van een uiteindelijke rege ling voor DuitsChland, wanneer de ministers in November aanstaande te Londen wederom bijeen komen. Men meent, dat tegen dien tijd de Westersche mogendheden nog hech ter aaneengeschaard zullen zijn en Zware brand te Tienhoven f Meerdere woningen verbrand, Donderdagmorgen is te Tiénhoven bij Ameide brand ontstaan in de mandenmakerij van de gebrs. van der Leeden. Waarschijnlijk hebben vonken het rieten dak aangetast. De storm wakkerde de vlammen aan, die in de afgewerkte manden en in het droge materiaal gretig voedsel vonden, waardoor in korten tijd het huis geheel in brand stond. Onder hetzelfde dak woonden vier gezin nen wier inboedel slechts gedeeltelijk werd gered. In een op 300 meter af stand gelegen schuur vonden de vlammen een nieuwe prooi om ver volgens nog vijf woningen aan te tasten, die eveneens afbrandden. De dorpsbewoners hebben direct tracht, den brand te stuiten. Het duurde even eer de brandspuit uit het nabijgelegen Ameide den strijd tegen de vlammen begon. De burge meester der beide gemeenten, de heer Luijendijk ontbood spoedig hulp van andere dorpen en daaraan is het te danken, dat de ramp nog niet grooter afmetingen kreeg. In totaal werden tien gezinnen dakloos, wier geheele of gedeeltelijke inboedels verloren gingen. Het dorpje is door dezen brand zwaar getroffen. Vijf maal per week naar Indië De frequentie van den lucht- dienst naar Batavia, door de K. L. M. in opdracht van den Ned. regeeringsluchttransportdienst uitgevoerd, zal in het vervolg in beide richtingen vijfmaal per week bedragen instede van vier maal, zooals tot dusver. Deze verhooging van de frequentie komt echter nog nauwelijks te gemoet aan de enorme vraag naar luchtpassage op deze route. l^A HET BESLUITEN van de conferentie der vier ministers van Bui- tenlandsche Zaken te Moskou is dé Amerikaansche minister, Mar shall, Vrijdagmorgen als eerste uit Moskou vertrokken, en wel per vliegtuig. Zoowel voor zijn vertrek van het vliegveld te Moskou als onderweg, op het vliegveld Tempelhof bij Berlijn, heeft Marshall uiting gegeven adn zijn teleurstelling over het resultaat van de conferentie. Toch zeide hij de conferentie niet als een mislukking te beschouwen. Vanzelfsprekend waren er groote moeilijkheden, die moesten uit den weg geruiipd worden. Het is echter de vraag, hoelang Europa daarop kan wachten. de toestand in Duitschland onder wijl eer verslechterd dan verbeterd zal zijn. In politieke kringen te Weenen was men eveneens teleurgesteld over het uitblijven van het vredes verdrag, doch men erkende, dat het beter was zes maanden langer te wachten dan „een verdrag tot eiken prijs" te moeten aanvaarden. Economische gevolgen van de mislukking. Reuters diplomatieke correspon dent schrijft, dat politieke waarne mers te Londen verwachten, dat de algemeene mislukking der conferen tie van Moskou inzake het bereiken van overeenstemming in de al lereerste plaats veroorzaakt door de tegengestelde en onverzoenbare eco nomische eischen onmiddellijke en mogelijk ook verstrekkende eco nomische gevolgen zal hebben. Aan gezien de hoop op een Duitsche economische eenheid op zijn minst tot een verre toekomst is beperkt, zullen de Westelijke mogendheden thans onvermijdelijk hun langen tijd uitgestelde maatregelen voor econo- misdhe reorganisatie van de Britsche en Amerikaansche zones bespoedi gen en deze mogelijk ook weer af stemmen op de economie van de rest van West-Europa.De Sowjet- Unie zal wellicht soortgelijke maat regelen nemen en de economie van de Sow jet-Russische bezettingszone meer op de landen van Oost-Europa en de Sowjet-Unie zelf af stemmen. Viefnameesche vredes boodschap aan Fransche regeering President Ho Tsji Min van Vietnam heeft, volgens de Vietnameesche ra dio een „vredesboodschap" gezonden aan de Fransche regeering. Officieele kringen te Saigon ver klaarden, dat zij van het bestaan van een dergelijke boodschap niets afwis, ten. Volgens de nationalistische radio zou de boodschap verzonden zijn door bemiddeling van den Franschen hoo- gen commissaris voor Indo-China, Emile Bollaert. Herstel van de haven van Vlissingen. Er wordt hard gewerkt om de haven van Vlissingen voor de vaart weer open te krijgen. Kademuren worden opnieuw aangelegd en de haven word t uitgediept. Een overzicht van de werkzaamheden. Volgens berichten van het Griek sche nieuwsbureau zijn 20 dorpen in het gebied van Orthrys ten Noordoos ten van Lamia door de Grieksche re- geeringstroepen heroverd. Een poging der guerillastrijders om naar het eiland Euboea te vluchten werd verijdeld door gewapende Grieksche detachementen, die langs het strand waren opgesteld, en door patrouilles kleine marineschepen. Brigadecommandant Manitakis, woordvoerder van de Grieksche ge nerale staf, heeft op een persconfe rentie te Athene meegedeeld, dat sinds 10 April 651 guerillastrijders zijn gedood, 498 gevangen genomen en 117 zich vrijwillig hebben over gegeven. In'deze zelfde periode heeft het Grieksche leger 3 officieren en 28 manschappen verloren, terwijl 2 offi cieren en 78 manschappen werden gewond. Volgens schatting van waarnemers Vormt het totale aantal verliezen der guerillastrijders in dit tijdperk (1266) een tiende deel van hun totale macht jn Griekenland. BERLIJNSCHE SCHUIL-BUNKER ONTTAKELD. Honderdvijftig arbeiders zijn thans bezig met het onttakelen der instal laties van den grootsten schuil-bun- ker van Berlijn, een betonnen kolos van 40 meter hoogte en 70 meter breedte en lengte in den voormaligen Dierentuin in het hart van Berlijn- West. De bunker, die 400 vertrekken be vat, zal door een dynamietlading tot springen worden gebracht, doch het zal nog twee maanden duren voor de bruikbare installaties, die hij bergt, 'veilig gpborgen zijn. Tot vopr kort was in den bunker een afdeeling van het Robert Koch ziekenhuis geves tigd. Temidden van de ruïnes van Aken met zijn thans nog 140.000 zielen tellende bevolking (vóór den oorlog 162.000), wonen ongeveer 7500 Ne derlanders, menschen, die hier vóór den oorlog een zaak hadden of wel van Nederlandsche afstamming zijn, voornamelijk Limburgers. Tijdens een onderhoud, dat een vertegenwoordiger van het A.N.P. met een Nederlandsche autoriteit te Aken had, vertelde deze, dat de ver zorging van deze Nederlanders, die wat de levensmiddelenvoorziening betreft door de Engelschen met de Duitschers worden f»elijk«esteld, nog met groote moeilijkheden gepaard gaat Zij ontvangen, voor zoover zij althans geen lid zijn geweest van een nationaal-socialistische organi satie, weliswaar iedere maand een levensmiddelenpakket uit Neder land, doch voldoende is dit nog niet. Men heeft in den afgeloopen winter vooral het gemis aan brandstoffen en aardappelen gevoeld. Schrijnend voor de hier wonende Nederlanders De A.N.W.B. wijst de bollenliefheb- bers de weg. In verband met de te verwachten drukte in de bollenstreek, welke Zondag het hoogtepunt zal be reiken, zijn door de A.N.W.B. op de wegwijzers „bloembollenbordjes" aangebracht. is, dat zij geen pakketten van hun familieleden in Nederland mogen krijgen, terwijl iedere Duitscber deze, zonder dat hem moeilijkheden in den weg worden gelegd, uit En geland. Canada en Amerika kan ontvangen. Ook de schoenenpositie der Nederlanders in Duitschlandis zeer precair, daar de verdeeling hiervan geheel bij de Duitschers berust. Onmiddellijk na de capitulatie van Duitschland hebben alle in Aken en Keulen wonende Nederlan ders hun passen moeten inleveren. Pas nadat gebleken is, dat zij niets op hun kerfstok hebben, ontvangen zij deze terug. Deze zuivering, die geschiedt onder leiding van den centralen raad voor de zuivering te Berlijn, zal, naar het zich laat aan? zien nog twee jaar in beslag nemen en tot nu toe heeft bijv. in een stad als Keulen slechts 5 der Neder landers een nieuwe pas ontvangen. Veel kwaad bloed heeft het evenwel gezet, dat zij, die dan eindelijk in het bezit zijn gesteld van een pas, van de Fnoe^che autoriteiten geen toestemming krijgen een bezoek van enkele dagen aan hun familieleden in Nederland te brengen. Dit geldt zelfs voor sterfgevallen. Het gevolg van deze strenge houding is, dat velen de grens op clandestiene wij ze overschrijden. Volgens de Neder landsche autoriteiten in West- Duitschland zou het gewenscht zijn, dat de Nederlanders in de grens streek, die in het bezit zijn van een pas, ten minste éénmaal in dé ge legenheid worden gesteld hun fa milieleden in Nederland te gaan bezoeken. Onder de Nederlanders in de Duitschegrensstreek zijn vele mijn werkers en textielarbeiders, die op het oogenblik op wachtgeld staan. Aan de andere zijde van de grens, GENERAAL KRULS NAAR INDIë. Slechts uitgeleide gedaan door een kleinen kring van naaste medewer kers is de chef van den generalen staf, mr. H. J. Kruis, hedenochtend om zes uur per Skymaster van Schip hol naar Batavia vertrokken. Op het vliegveld was bij het ver trek mede aanwezig de kolonel Wil- linge, commandant zeemacht. Zjjn bezoek zal veertien dagen du ren. Gedurende zijn verblijf in Indië zal de generaal, die vergezeld wordt door zijn adjudant, de eerste luite nant van Santvoordt, zoo veel mo gelijk onderdeelen van de Konink lijke landmacht bezoeken om zich persoonlijk op de hoogte te stellen van de wijze en de omstandigheden, waaronder de militairen in de tro pen hun diensten verrichten. in Nederland, zijn deze menschen broodnoodig, doch tot 'heden werd door de Engelsche autoriteiten ieder verzoek om naar Nederland te mo gen vertrekken geweigerd. De gezondheidstoestand van vele Nederlanders laat te wenschen over en het zou mogelijk moeten zijn, dat bijv. twee Nederlandsche artsen uit Vaals,enkele keeren per week naar West-Duitschland kwamen. Er bestaat op het oogenblik een groot gebrek aan versche groente en volgens zegslieden zou een klein aantal auto's met groente uit Ne derland reeds een groote verlichting kunnen brengen. Het onderwijs aan de Nederland sche kinderen is nog zeer primitief en er is een groot gebrek aan leer krachten en leermiddelen. Daar men niet over leesboekjes beschikt, wordt bijv. leesles gegeven aan de hand van in België gekochte Vlaam- sche kranten. Ook het gemis aan Nederlandsche literatuur en kranten doet zich onder de Nederlanders in West-Duitschland zeer gevoelen. LANDARBEIDERS VERGADEREN. De Bondsraad van den Nederland- schen R.K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit", die op Donderdag en Vrijdag in het gemeenschapsoord „Drakenburgh" bijeenkwam, heeft zicht, aldus de „Volkskrant", uitvoe rig bezig gehouden met de plannen tot het stichten van een publiekrech telijk bedrijfsorgaan voor den land bouw. Ir. G. Royackers. die over dit on derwerp een uitvoerige inleiding hield, toonde zich weinig enthou siast. De Stichting voor den Land bouw stelt zich op het standpunt, dat het bedrijfsorgaan door en voor de bedrijfsgenooten moet worden ge leid en de overheidsbemoeiing tot een minimum dient beperkt te blij ven. Minister Mansholt daarentegen schijnt meer voor een publiekrechte lijk bedrijf te gaan voelen, waarin de overheid prevaleert. De door de afdeelingen ingediende voorstellen vormden de hoofdschotel van de tweede congresdag. Met de K. A. B. zal contact worden opgenomen over het verstrekken van kinderbij slag aan weduwen. Met betrekking tot de industrialisatie van het platte land zal krachtig worden geprotes teerd tegen het opnemen van gehuw de vrouwen in de bedrijven. In West- Brabant b.v. zijn vele huismoeders werkzaam in de vlasspinnerijen, wel ke zich na de bevrijding krachtig heb ben ontwikkeld. De boerenzoons, voor wie met het oog op het landtekort geen toekomstmogelijkheid bestaat, zullen reeds nu moeten worden ge- Oneenigheid in de Weensche bestuursraad Het Sowjet-Russische lid van den geallieerden bestuursraad voor Oos tenrijk heeft gisteren verzocht om een eind te maken aan de actie van verschillende missies, die verplaatste personen in Oostenrijk voor arbeid buitenslands trachten te winnen. De vertegenwoordigers van Engeland, Amerika en Frankrijk waren van oordeel, dat een dergelijke werving daadwerkelijk bijdraagt tot de oplos sing van het moeilijke vraagstuk, dat door het verlengde verblijf van vele verplaatste personen in Oostenrijk in het leven is geroepen. Men kwam niet tot een overeenstemming. Deze bijeenkomst, die ongewoon lang duurde, was voor een groot deal gewijd aan bespreking van aanval len en tegenaanvallen der Oostelijke Westelijke geallieerden. Volgens den Sowjet-Russischen af gevaardigden voeren bepaalde groe pen in de Westelijke zones van Oos tenrijk propaganda tegen de Sowjet- Unie. De afgevaardigden der drie an dere groote mogendheden noemden deze beschuldigingen ongegrond. De kwestie werd naar het politiek direc toraat verwezen. Attlee bijt terug De Britsche eerste minister, Cle ment Attlee, heeft, sprekende oi het Schotsche congres van vakver- eenigingen, geantwoord op de on langs door Churchill geoefende cri- tiek op het beleid van Labour. Attlee noemde Churchill den slechtsten minister van Financiën van deze eeuw. In 1925, toen hij op advies van de „Bank of England" de gouden standaard weer invoerde, heeft hij een crisis in de steenkool industrie veroorzaakt, waaraan En geland thans nog lijdt. Attlee was bereid aan te nemen, dat Churchill deze fout indertijd uit onwetend heid heeft gemaakt, doch hij achtte het niet aan twijfel onderhevig, dat een deel der huidige moeilijkheden een gevolg is van de toen gemaakte vergissing. Over de jongste rede van Churchill voor de „Primrose League", een conservatieve organisatie, zeide Att lee, dat zij geen politiek betoog was, doch 'n onverantwoordelijke scheld partij. Churchill deed alsof hij niets wist van de groote beweging voor zelfbestuur, die zich de laatste de cennia in Azië baanbreekt. Geen extra versnapering voor den nationalen feestdag De algemeene voedselsituatie in ons land maakt het niet mogelijk, dat wegens den nationalen feestdag op 5 Mei a.e. extra verstrekkingen worden gegeven. Dit geldt zoowel voor de geheele bevolking als voor bepaalde groepen, die feestelijkheden willen organiseeren, zooals kinderfeesten e.d. Officieele instellingen zullen aan desbetreffende verzoeken niet kun nen voldoen. DE KAPPERSBEDRIJVEN OP DEN NATIONALEN FEESTDAG. De vakgroep „Kappersbedrijven" deelt ons mede, dat het hoofdbestuur den leden heeft geadviseerd, de vol gende maatregelen inzake de sluiting in verband met den nationalen feest dag te nemen: op Zaterdag 3 Mei slui ting te uiterlijk 6 uur in verband met de herdenkingsbijeenkomsten op dien avond; op Maandag 5 Mei alle da messalons te sluiten en de heerensa- lons geopend te doen zijn tot uiter- schoold voor hun taak in de fabrie- lijk 12 uur voor het bedienen van ken. I scheerklanten na den Zondag. Reclame Wij maken als goede zakenlui reclame voor alles wat we heb ben. De zakengeest der voor vaderen zit ons nog altijd in het bloed en dat is ons 'n troost bij de trieste uiteenzettingen van den toestand van 's lands schatkist, welke de nota van minister Lieftinck ons biedt. Zakengeest hebben we nog wel, al bezitten we geen cent meer. Maar de kunst van reclame-ma ken moeten we toch nog leeren. Daarvoor kunnen wij terecht bij lord Inverchapel, den Britschen ambassadeur in de Vereenigde Staten. Die weet reclame te maken met iets, dat Engeland niet heeft. Hij noodigde n.l. alle Amerikanen, die een vermage ringskuur willen maken, uit om naar Engeland te komen. Daar krijgen ze niet voldoende te eten en zullen ze vermageren zonder dat zij er eenige moeite voor behoeven te doen! Een geniale vondst. Welke han dige jongen vindt iets uit om de zwaar gespekte beurzen van de Amerikaansche millionnairs naar ons land te trekken, door het feit, dat wij niets hebben als iets begeerenswaardigs voor te stellen? We hadden reclame kunnen maken met de gaten in onze dijken en onze bloeiende puinhoopen, maar de gaten hebben we gestopt en de puinen opgeveegd. Misschien zou de smokkelarij aan de grens iets zijn voor de op sensatie beluste Amerikanen. We zouden een dik betalend stel touristen de sen satie van het smokkelen van een koe kunnen laten meema ken, met hevig mis schietende douanen bijvoorbeeld. Of de Amerikanen laten probeeren, hoe dikwijls zij over de grens kunnen komen zonder door de douane op deviezen-smokkelarij betrapt te worden. Als dat han dig georganiseerd wordt, kan het een goudmijntje worden. Eenige fantasie is tegenwoordig in de politiek noodzakelijk, doch wij vreezen. dat minister Lieftinck niet voldoende daar van heeft. Haarlemmerstraat 123, Leidan voor Geboorteaankondigingen DE NATIONALE HERDENKING OP WAALSDORP. Tijdens de herdenking der geval lenen op 3 Mei om 8 uur ('s avonds) op de executieplaats op Waalsdorp zullen bloemen kunnen worden neer gelegd. De Stichting 19401945 zal op de toegangswegen gelegenheid ge ven bloemen, tegen tenminste één gulden te koopen. De opbrengst is voor de stichting. De bloemen zjjn belangeloos beschikbaar gesteld door kweekers uit de bloembollenstreek. Er zijn 10.000 bouquetten. CONGRES PARTIJ VAN DEN ARBEID. Prof. W. Banning behandelde gis teren in een algemeene inleiding de verschillende amendementen die over het beginselprogramma zijn in gediend. Hij teekende daarin de groo te lijn van het programma. Aan de rede ontleenen we de volgende ver klaringen: prof. Banning zeide o.a., dat de oude proletarische ideologie voor de nieuwe partij niet meer birt- dend is. De principen van een socia listische partij, die werkt in het ge loof aan een rechtvaardige toekomst, moet een geestelijken achtergrond hebben. In principe is de vrijheid van onderwijs in het programma vastge legd. De ouders hebben het recht, die scholen te vragen die zij voor hun kinderen wenschen. De partij zal die leden steunen, die den strijd te gen de antithese-gedachte en ook den strijd tegen de partij op confes- sioneelen grondslag voeren. Deze strijd is hard en vraagt van verschil- lehde partijleden nu reeds het offer van de broodeloosheid. Heden/de laatste dag van het con gres, komt de verkiezing van het par tijbestuur aan de orde, en tot slot volgt een inleiding van mr. van der Goes van Naters over „politieke pers pectieven". „Als gij op Jesus Christus wilt ge lijken, zorgt dan, dat gij omgeven zijt van een schaar ongelukkigen, die gij welgedaan hebt.Wij moeten veel geven en dat is goed. Anders zou 't het echte geloof niet zijn.... Weest niet te bang. Dan juist is de aalmoes het mooist, als wij ons zelf wat moe ten ontzeggen, zooals de H. Martinus met zijn mantel". Alfons Ariëns. WEERSVERWACHTING O IETS ZACHTER. g Koude nacht met zwakke 5 g wind, morgen overdag geleide-1 g vlijk weer toenemende wind, tus- o schen West en Zuid-West. Ge- g o deeltelyk bewolkt. Droog weer. o o Iets hoogere temperaturen dan o vandaag. o nooooooooonooooooooonooonooooooooo

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 1