S)e CeicbehcSou/Wwt Vandaag einde der conferentie Broodcrisis dreigt in Frankrijk Spanningen in Kommandatura te Berlijn ren- Nederlandsche hulp aan Engeland Op vrij groote schaal zal werk- en onderkleeding beschikbaar worden gesteld DONDERDAG 24 APRIL 1947 Bureaux: Papengr. 32, Giro 103003 Tel.: Adm.. Adv. 20826, Red. 20015 Dir., drukkerij en abonn. 20935. Directeur- C. M. v. HAMERS VELD Hoofdredacteur: TH. WILMER. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 37e JAARGANG No. 11070 Abonnementsprijs f 0.26 per week. 1.10 p. mnd. 3.25 p, kwartaal Franco p post 4. Advertences: 15 cent per m.m. In- gez. mededeelingen dubbel tarief. Bij, contract belangrijke korting. Telefoontjes: 30 woorden f 1.50. Een burgemees tersbenoeming. l^[OG steeds wacht de Residentie op de benoeming van een burge meester. Er liepen geruchten den laatsten tijd, waarbij de naam van een katho liek werd genoemd. Daarop heeft blijkbaar de Kerkeraad van de Ned. Herv. Gemeente te 's-Gravenhage vlam gevat. Deze Kerkeraad heeft er bij minister Beel op aangedrongen: een burgemeester van Protestantsche huize te benoemen. „Van Protestantsche huize", zoo le zen we het in een der Haagsche bla den, de Nieuwe Courant. Het is een nogal breed begrip! Veel breeder o.i. dan het motief, dat de Kerkeraad tot bedoelde actie heeft geïnspireerd! Wij zijn er van overtuigd, ons niet schuldig te maken aan achterdocht, als wij veronderstellen, dat niet zoo zeer het verlangen om een geloovig Protestantsch-Christelyk man als burgemeester te hebben dan wel de vrees voor een katholieken burge meester o gruwel! den Kerke raad der Ned. Herv. Kerk heeft be wogen. In 's Gravenhage behooren van de 45 Raadsleden er 11 tot de Kath. Volkspartij, 5 zijn A.R. en 4 Chr Hist.! De Gereformeerde Gemeente, aan wie verzocht was, mede te doen aan de actie voor de benoeming van een burgemeester ,,van Protestantsche huize", heeft geweigerd, daar zij van meen in g is, dat een dergelijk optre den „niet op den weg der Kerken ligt". Een meening, die ook de onze is. „Anti"-gevoelens, onberedeneerd, kunnen op bedroevende en bescha mende wijze het verstandelijk in zicht verduisteren. DE „GROOTE VIER" TE MOSKOU Zelfs geen verdragvo or Oostenrijk Marshall heeft gisteravond voor gesteld om, indien de „groote vier" vóór de volgende bijeenkomst der V.N. geen overeenstemming over het Oostenrijksche verdrag bereiken, de geheele kwestie volgens artikel 14 van het handvest der V.N. naar de Algemeene Vergadering der V.N. in September a.s. te verwijzen. Molotof zou Marshall vanmiddag hierop antwoorden. Men verwacht, dat dit de laatste bijeenkomst van de Moskousche zitting van den raad van ministers van Buitenlandsche Zaken zal zijn. DE „WARSPITE" AAN DEN GROND Het 23.000 ton metende Engelsche slagschip „Warspite", de „grand old lady" van de Britsche marine, is gis teravond bij Cuiddan Point, Cornwall, door den storm aan den grond ge- loopen. Het schip was op weg naar de Clyde (Schotland), waar het ge sloopt zou worden. De geheele burgerbemanning van de „Warspite" is met een reddings boot van boord gehaald. De stuurman van de reddingsboot verklaarde, dat de boeg van de „War spite"' onder water lag en het schip, voor zoover hij kon zien, volslagen een wrak is en niet meer zal kunnen voren. De stuurman voegde aan zijn verklaring toe, dat de geheele be manning van de „Warspite" zonder letsel aan land kon worden gebracht. Tenzij de Sowjetdelegatie nieuwe voorstellen doet, waaruit duidelijk blijkt, aat onder de Duitsche activa in Oostenrijk niet gerekend worden de activa, die de Duitschers zich met geweld toegeëigend hebben, aldus Marshall, is het onmogelijk op deze conferentie tot verdere resultaten inzake het Oostenrijksche verdrag te komen, Naar de correspondent van N.B.C. Robert Magidoff, via radio Moskou meldt, is het vliegtuig van Marshall onderweg naar Moskou om hem naar huis te brengen. Voor Bevin en Bidault wtfrden treinen in ge reedheid gehouden om hen naar huis te brengen. „De Russen bereiden zich voor op een groote afscheidspartij, aangezien Bidault vast besloten is de Russi sche hoofdstad niet later dan Don derdagavond te verlaten," aldus Magidoff. Kraketau rommelt weer De bemanning van een Nederland- sdhen torpedojager heeft geconsta teerd, dat zich boven het eiland Kra- katau stoom ontwikkelt en dat de krater van het eiland sedert 1940 on geveer 14 meter boven de zeespiegel is komen te liggen. In de tijdruimte van een uur heeft men twee vrij ster ke onderzeesche uitbarstingen kun nen waarnemen. Terwijl de Nederlandscne zeelieden den vulkaan gadesloegen, stootte de ze een enorm blok steen de lucht in, waarvan het gewicht op zijn minst op een ton geschat moet worden. De activiteit van den vulkaan schijnt voor de bewoners van Java en Su matra vrij verontrustend te zijn. Na de onderteekening van de overeen komst van Linggadjati werd een be gin gemaakt met een geregelde goe derendienst van en naar het binnen land, zoodat de handelaren thans hun gpederen naar Batavia brengen. Het lossen van ta bak in Batavia- Prettige verhouding tusschen de geallieerden r\E BERLIJNSCHE correspondent van het A. N. P. meldt: Het ontslag van den Berlijnschen Oberbuergermeister Ostrowski heeft geleid tot een nieuwe crisis in de geallieerde Kommandatura, die aan het hoofd van het stadsbestuur staat. De Russische vertegenwoordiger, generaal Kotikof, heeft geweigerd het ontslag te bevestigen, alvorens hij een na der onderzoek terzake heeft ingesteld. De drie andere geallieerde ver tegenwoordigers waren het er over eens, dat geen enkel bezwaar tegen een bekrachtiging van het ontslag bestaat. Het ontslag van Ostrowski is ver oorzaakt door het feit, dat de soc.- dem- Oberbuergermeister eigener be weging stappen hoeft ondernomen om tot samenwerking tusschen de S. P. D. en de Soc. Eenheidspartij te ko men en zich bovendien in politieke zaken rechtstreeks tot de Komman datura heeft gericht zonder de ver gadering van afgevaardigden te raadplegen. Ostrowski heef- zich daardoor het wantrouwen van zijn eigen partijge- nooten op de hals gehaald. Hoe moeilijk het is bij de bestaan de tegenstellingen in de Kommanda tura tot besluiten te komen, bewijst het feit, dat gisteren besloten werd de sedert meer dan een jaar bespro- Minister van Financiën De critiek van Bank-directies! De Minister van Financiën heeft verklaard, dat hij in de critiek van Bank-directies ziet een uitvloeisel van het recht op vrije meenings- uiting. Wij verheugen ons over dit ant woord wat dengenen, die hebben gelezen, wat wij over dezq?zaak heb ben geschreven, niet zal verwonde- De uit de Partij van den Arbeid opkomende drang om deze demo cratische vrijheid te onderdrukken vindt bij den Minister van Financiën geen steun. Op vragen van het Tweede Ka merlid Hofstra in verband met het jaarverslag van enkele groote bank instellingen, met name van dat van de N. V. Rotterdamsche Bankver- eeniging over 1946 heeft n.l. de Mi nister van FinancK.i o.m. geant- woord, dat hem gebleken is, dat 'in verschillende passages van het jaar verslag van enkele groote bankin stellingen, waaronder de N.V. Rot terdamsche Bankvereeniging critiek wordt geoefend op het gevoerde fi- nancieele beleid der regeering. Zon der overigens op den aard dezer critiek in te gaan, meent de minis ter deze toch niet zonder meer te mo gen vereenzelvigen met het voeren van een actie, die de strekking heeft de op het algemeen belang gerichte politiek der regeering te doorkrui sen en te schaden. Hij ziet deze cri tiek als uitvloeisel van het recht op vrije meeningsuiting. De wetsontwerpen inzake de na tionalisatie van de Nederlandsche Bank en een nieuwe bankwet zijn in een zeer vergevorderd stadium van voorbereiding. Een afzonderlijke wettelijke rege ling van het toezicht op het particu liere bankwezen l;Tt niet in het voor nemen der regeering. De minister overweegt bij de regeering aanhangig te maken een wettelijke regeling met betrekking tot het toezicht op het kapitaalverkeer, onder welke re geling dan uiteraard ook een deel van de activiteit van de banken zal vallen. STORM VEROORZAAKT LAAG WATER. Tengevolge van den Westerstorm, die in den afgeloopen nacht gewoed heeft, is het water van het IJsselmeer buiten de Oranjesluizen tot een ab normaal laag peil gedaald. De laagste stand was niet minder dan 2.30 me ter beneden A.P.. wat twee meter be neden den normalen stand is. Dé Lemmerboot „Jan Nieveen", die gisteravond om elf uur uit Amster dam vertrok, is in het Buiten-IJ aan den grond geraakt. De booten van den lijndienst Lemmer-Zwolle zijn op dit oogenblik nog niet binnenge komen en zitten vermoedelijk ook aan den grond. Hét lage water maakt het schutten in de Oranjesluizen on mogelijk. ken kwestie van de afbraak der Duitsche oorlogsmonumenten op de Siegesallee naar de commissie te ver wijzen. Slechts in één opzicht kon den de vertegenwoordig ers der geal lieerden het eens worden, n.l. dat het Berlijnsche stadsbestuur er op attent gemaakt moet worden, dat het geen zin heeft te trachten als voorloopige rijksregeering te fungeeren door de vorming van commissies, die zich bij voorbeeld de bestudeering der Duit sche grenskwesties in verband met de conferentie van Moskou ten doel stellen. Een andere kwestie, welke de Kom mandatura in opschudding heeft ge bracht, is de beschuldiging van den Russischen generaal Kotikof, dat de Britsche militaire politie, twee „dood onschuldige" sergeants van het roo- de leger in Spandau heeft mishan deld. De brave Russen waren op een rijtourtje en strandden in Spandau wegens gebrek aan benzine. De En- gelschen verklaren daarentegen, dat de Russische sergeants gearresteerd werden wegens een wilde schietpar tij en bedreging van vrouwen. Zij waren stomdronken. Regeering neemt te elfder ure maatregelen Frankrijk staat op de rand van een broodcrisis en een verlaging van het broodrantsoen tusschen 40 en 50 pet wordt verwacht. In som mige wijken van Parijs was het brood gisteren reeds zeer schaarsch. Ongeveer 10 pet van de bakkers winkels was gesloten. De hevige vorst van dezen winter is de oor zaak van deze schaarschte, aldus of- ficieele verklaringen. De tooneelen op straat deden le vendig aan den oorlogstijd denken. Men zag rijen van vele tientallen huisvrouwen geduldig wachten voor de deur van een bakkersbedrijf en wie met brood onder zijn arm liep, werd menigmaal aangehouden door onbekenden, die vroegen waar men met zijn broodbonnen, nog terecht kon. Ofschoon de regeering de schuld op den winter schuift, verwijt de Fransche pers de regeering, dat zij niet eerder maatregelen heeft ge nomen. „Waarom", zoo vraagt men, „is men niet twee maanden eerder be gonnen met de rantsoenen te ver lagen?" Thans beleggen de autoriteiten velerlei spoedvergaderingen om noodzakelijke maatregelen te tref fen. Men is van plan de dagelijk sche rantsoenen met ongeveer 30 te verminderen, het meel met bij producten te vermengen, het maken van luxe broodjes te verbieden en zoo noodig zelfs voor de bakkerijen een verplichte sluiting van twee dagen per week in te voeren. Ook zoekt men naar een methode om de boeren strenger te controleeren om dat tallooze landbouwers, uit wan trouwen tegenover het regeerings- beleid, groote hoeveelheden van hun voorraden vasthouden, niet alleen om in het voorjaar te kunnen zaaien, doch ook reeds met het oog op den herfst; zelfs zijn er zeer velen die bij gebrek aan kracht voeder hun varkens fokken met broodgraan. Ned. kloosterzusters in China Niet vermoord maar gevangen Het officieele Chineesche centra le persbureau geeft, zoo meldt AP. uit Nanking, de volgende lezing over het gebeurde in Soenghtsjoetsjoei in de provincie Jehol: Nadat Chinee sche communisten de plaats op 13 April bezet hadden, hebben zij een groote Katholieke kerk in brand ge stoken. Verder hebben zij een aan tal Chineesche priesters om het le ven gebracht en vier Belgische pries ters en zes Fransche en Nederland sche kloosterzusters gevangen geno men. De namen worden niet in het bericht van het persbureau gegeven. Ir. H.. Vos, de Nederlandsche mi nister van Verkeer en Waterstaat,, heeft door tusschenkomst- van sir Neville Bland, Engelsch ambassa deur in Nederland, een schrijven ont vangen van Thomas Williams, den Engelschen minister van Landbouw en Visscherij. De brief luidt als volgt: Excellentie, Groote gebieden van mijn land zijn kortgeleden door overstroomingen geteisterd, welke sinds menschen- heugenis hun weerga niet kennen. Deze ramp heeft verlies en lijden veroorzaakt, maar eveneens aanzien lijk sympathie van landen overzee voor Engeland aan het licht ge bracht. Het daadwerkelijk bewijs van me deleven, door de regeering en de be volking van Nederland geleverd, heeft ons in het bijzonder groote vol doening geschonken. Als minister van Landbouw ben ik persoonlijk opp de hoogte van alle zoo bereidwillig door Nederland ver leende hulp. De drijvende kranen en de groote pompen, die door de welwillende me dewerking van uw regeering ter be schikking zijn gesteld, zullen er veel toe bijdragen, dat de overstroomde gebieden zoo spoedig mogelijk tot hun INTERNATIONAAL MARIA- CONGRES. In de eerste volle week van Sep tember a.s. zal in Maastricht een in ternationaal Maria-congres worden gehouden. Het ligt in de bedoeling, dat de heele stad die dagen feeste lijk zal meevieren. Er zijn thans al plannen op stapel gezet voor een luisterrijke versiering van alle stra ten der stad. Ook buiten Maastricht bestaat groote belangstelling voor het con gres. België neemt 'n belangrijk aan deel in de voorbereiding en deelne ming aan dit congres. In Brussel is, onder leiding van Mgr. Cruijsberghs, een Belgisch propaganda-comité sa mengesteld, waarin vooraanstaande personen uit het vereenigingsleven van België zitting hebben. normalen staat kunnen terugkeeren. Ik stel er eveneens prijs op u te laten weten, hoe zeer wij het be zoek van dr. ir. J. A. Ringers en mr. Kraayeveld op prijs hebben gesteld, die met hun groote ervaring op dit gebied waardevolle adviezen konden geven in zake enkele onzer grootste technische vraagstukken. Mag ik u namens de regeering van Z.M. en eveneens persoonlijk onzen oprech ten en verschuldigden dank betuigen voor de bereidwillige hulp en de medelevende vriendschap, in dezen tijd van tegenspoed aan ons be toond. Storm in Engeland maakt slachtoffers Langs de Engelsche kust woedt nu al drie dagen een hevige storm, die vele persoonlijke ongevallen onder de zeelieden heeft veroorzaakt. Ter hoogte van Zuid-Wales verdronken alle opvarenden van de tankboot „Santampa" (42 man). De uit acht koppen bestaande bemanning van den reddingboot, die tot tweemaal toe heeft getracht hulp te bieden, is hier bij eveneens om het leven gekomen. De lijnboot „Mauretania" van de Cunard White Star Line, die er reeds twee dagen niet in kan slagen de ri vier de Mersey op te stoomen, ligt nog steeds buitengaats te wachten op het bedaren van den storm. Het schip heeft 400 passagiers aan boord. Een aantal kleinere vaartuigen werd door den storm beschadigd. Sommige zonken in de havens. K.V.P. EN BONDSCONTRIBUTIE Voorstel van den partij-penning meester. Op den a.s. Partijraad zal een nieu we contributieregeling worden voor gesteld, welke naar „De Opmars" meldt, hoewel op enkele punten bin dend, de kringbesturen vrij laat, ze aan te passen aan de eigen geweste lijke omstandigheden, en het al of niet combineeren van de contributie met het abonnement op ,,De Op mars". De kringbesturen zullen deze bij het innen van de contributie voor het jaar 1947 moeten toepassen. Zij luidt: 1. Beneden een salarisgrens van /3000 bedraagt de minimum-contri butie ƒ150 en voor de echtgenoote van elk lid ƒ1.per jaar. Geadvi seerd wordt boven een salarisgrens van ƒ3000, deze te stellen op ƒ3.— en voor de echtgenoote van elk lid op 2.per jaar; 3. De afdracht aan de Centrale Partijkas bedraagt 0.80 per lid. JONGEREN IN DE K.V.P. De Jongerenraadsvergadering heeft besloten op 3 en 4 Mei a.s. studie dagen te houden op Drakenburg. Verschillende jongens beoefenden dezer dagen te Baam een Indianen- spel. Natuurlijk werd hierbij niet zoo heel zachtzinnig gespeeld en men heeft verschillende malen de jon gens gebonden, terwijl ook, gelukkig zonder ernstige gevolgen, één der jongens werd „opgehangen". Het zoontje van den heer V. heeft dit Zondag waarschijnlijk willen herha len en heeft zich daarbij in het toilet begeven. Helaas had het spel thans een noodlottig gevolg, want toen men na eenigen tijd een onderzoek instelde, trof men den jongen dood DISTRIBUTIENIEUWS VOOR HET TIJDVAK VAN 27 APRIL t.m. 10 MEI 1947. Elk der volgende bonnen geeft reelat op het koopen van: BONKAARTEN KA, KB, KC 705 (serie b). b-01 brood 800 gram brood b-02 brood 400 gram boter b-01 boter 125 gram boter b-02 boter 125 gram margarine of 100 gram vet b-03 boter 250 gram margarine of 200 gram vet b-01 melk4 liter melk b-03, b-05 melk 7 liter melk b-01 vleesch 100 gram vleesch b-02 vleesch 300 gram vleesch b-01 algemeen 200 gram kaas b-02 algemeen l ei b-03 algemeen 100 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel (niet uit rijst bereid). b-04 algemeen 125 gram koffie b-05 algemeen 50 gram thee b-06 algemeen 250 gram waschpoe- der 4- 250 gr. soda. b-03 reserve 1600 gram brood b-06 reserve 800 gram brood BONKAARTEN KD, KE 705 (serie b). b-11 brood b-11 boter 2-12 boter 800 gram brood 250 gram boter 125 gram margarine of 100 gram vet 12 liter melk 100 gram vleesch b-13. b-15 melk b-11, b-12 vleesch b-11 algemeen 100 gram kaas b-12 algemeen 1 ei b-13 algemeen 250 gram waschpoe- der 4- 250 gr. soda. b-13 reserve 800 gram brood b-14 reserve 100 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel (niet uit rijst bereid) b-16 reserve 600 gram bloem of kindermeel (niet uit rijst bereid) of zelf rijzend bakmeel BONKAARTEN MA, MB, MC, MD, ME, MG 705. (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken), (serie b). b-21 brood b-21 boter b-22 boter b-21 melk b-21 vleesch b-22 vleesch b-21 kaas b-21 eieren 800 gram brood 250 gram boter 250 gram margarine of 200 gram vet 5 liter melk 300 gram vleesch 100 gram vleesch 200 gram kaas 5 eieren De ministers doen mededeelingen aan de Kamer De tweede dag van het Kamerdebat over fraude en andere knoeierijen heeft enkele Kamerleden aan het woord gebracht. Meerdere drongen aan op strengere straffen. De minis ter van Justitie, de heer Van Maarse- veen, gevoelde daar wel voor, maar, zoo riep hij uit, wat baten ten slotte strengere straffen, als de moraal ont breekt. Inderdaad, als de moraal ontbreekt, dan zal men zijn uiterste best blijven doen om het kwaad zóó te verrichten, dat men aan die stren gere straffen weet te ontkomen. De minister van economische za ken, de heer Huysmans, herinnert er aan, dat hij gesproken heeft over 900 millioen eenheden turf, hij bedoelde te zeggen 900 millioen stuks. Spr. sluit zich aan bij de opmerking dat de textielnood groot is. Daarom is el ke overtreding in den textielsector zeer ernstig. De minister verklaart, dat de re geering zal trachten op vrij groote schaal werkkleeding en onderklee ding te verschaffen. Er zal 300.000 pond sterling in het deviezenprogram ter beschikking worden gesteld voor werk- en onderkleeding. De combinatie directeur rijksbu reau en bestuurslid vakgroep heeft sprekers aandacht. Z.i. is corruptie hier uitgesloten. Ten aanzien van de vraag, of ver trouwensmannen uit het bedrijfsleven bij de controle betrokken kunnen worden, zegt de minister, dat dit hem ongewenscht lijkt. De taak der rijksbureaux kan thans nog niet worden overgedragen aan de lagere organen. Nog nimmer is het ambtelijk apparaat voor zooveel moeilijkheden geplaatst als thans. Daarmede worde rekening gehouden. Overdreven acht de minister het te zeggen, dat corruptie onder de amb tenaren aan de orde van den dag is. tenzij het bewijs ervan bijgebracht wordt. Afschaffing van traditioneele goederen verstrekkingen wordt niet gewenscht geacht. Ten aanzien van de textielarbeiders zou een offer ge vraagd kunnen worden, omdat het daar al tot een bepaalde voorziening is gekomen. De minister merkt op, dat zijn ambtgenoot van financiën dezer' da gen in een nota de deviezenpositie zal belichten. Daar bij zal aangegeven worden, welke maatregelen de regee ring zal nemen ten aanzien van goe deren en dienstenverleening tegen den achtergrond van wat er aan de viezen beschikbaar kan worden ge steld. De minister van landbouw, vissche rij en voedselvoorziening, de heer Mansholt deelt mede, dat de prijsrege ling voor eieren gaande is. De leve ring verloopt zeer goed. De levering van varkens is na de invoering der nieuwe regeling goed gaan loopen. Het is niet zoo. dat er melk voldoen de is. Dit uitstekende voedsel kan niet worden vrijgegeven. De minister is het er mee eens, dat de Brabantsche boeren niet de hoofd daders in den veesmokkel zijn. Het vee komt veelal uit het Noorden Vaak wordt het op de markt te Leeu warden aangekocht. De minister van justitie de heer van Maarseveen deelt mede, dat er aan de grens bij de controle geen schil gemaakt wordt tusschen mili tairen en burgers. Brieven worden regelmatig gecontroleerd; dit ge schiedde zonder aanzien des persoons. In Den Haag worden gemideld 4 500 brieven per week geopend. Spr. bestrijdt de opvatting als zouden klei ne zwarthandelaren zwaar en gioote fraudeurs licht gestraft worden. Als de regeering krachtige maatregelen neemt tegen de fraude, moet zij zich gedragen weten door het Nederland sche volk. De beraadslaging wordt daarna ge sloten. Op 1 Mei zullen bonnen worden aangewezen voor suiker, versnape ringen, cacao en tabak. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 25 April a.s. wor sen gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk, waarop eerst met ingang van Maandag 28 April as. mag worden gekocht. Op de bonnen b-06 en b-13 is 250 gr. waschpoeder benevens 250 gram so da verkrijgbaar. De niet-aangewezen bonnen van de serie a kunnen worden vernietigd. RANTSOENBONNEN VOOR WASCHPOEDER EN SODA. Het centraal distributiekantoor deelt mede, dat met ingang van 25 April a.s. op de rantsoeiubonnen voor waschpoeder, per rantsoen verkrijg baar is 250 gram waschpoeder be nevens 250 gram soda. ficn. tcoAA&(ti&. „Als ruzie ontstaat, is het hek v van den dam; Bind dus in, voor de twist los barst". (Ps. 17:14). „Een driftkop stookt ruzie, Een lankmoedig mensch bedaart de twist". (Ps. 19:18). „Rustige taal is een boom des levens, Heftige woorden wonden de ziel". (Ps. 15:4). „In een vloed van woorden wordt licht een fout begaan; Wijs dus hij, die zijn lippen op- eenknijpt". (Ps. 10:19). WEERSVERWACHTING O MINDER WIND. Aanvankelijk nog verder afne- g mende Westelijke winid bij hel- g deren hemel. Later weer aan- g wakkerende naar Zuid omloo- g pende wind met toenemende be- wolking en eenigen regen. Koude o naoht- Overdag iets hoogere tem- o peratuur dan vandaag. nnoooooooooooooooooooonoonoooooooo

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 1