Pater Henri de Greeve voor den 1 Bond „St. Antonius" 1 Op korte golf WOENSDAG 16 APRIL 1947 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 3 Zouaven-gedenkdag te Hillegom Nu is komen vast te staan, dat geen enkele Nederlandsche Oud- Zouaaf meer in leven is, zal te hun ner gedachtenis op Zondag 18 Mei a.s, een gedenkdag worden gehou den in de St. Josephkerk. Deze paro chiekerk is gekozen, omdat het grootste gedeelte van het bestuur van den Bond van Oud-Zouaven te Hillegom woonachtig is en Pastoor B. van Leeuwen G.A. van dien bond was. KATWIJK AAN DEN RIJN Botsing. Voor de zooveelste maal kwam op de kruising v. Egmondstr. Rijnstraat een uit richting Kerkstr. komende zandauto in botsing met de tram. De" chauffeur trachtte nog het trottoir op te vluchten, doch te laat. De tram scheen er wel tegen te kun nen, doch de auto was nogal gehavend en het tramverkeer had meer dan een uur vertraging. Wie de schuldige is, zal door een politioneel onderzoek uitgemaakt worden. KATWIJK Jubilé Onder groote belangstel ling vierde adjudant P. Ruwhof zijn zilveren jubileum bij de politie. Des morgens werd hij met zijn echtge- noote van huis per auto afgehaald om te worden opgewacht aan het be- vlagde politiebureau. Daar werd hij toegesproken door hoofdinspecteur Warmolts namens het politiekorps, namens de gemeente en hemzelf persoonlijk. Vervolgens voerde het woord burgemeester Woldringh van der Hoop. Bij dit jubilé werd hem een schilderij aangeboden. De heer Ruwhof dsarkte in hartelijke bewoor dingen voor de belangstelling bij dit juibilé ondervonden. Voetbal Een wedstrijd tussohen de Katwijksche politiemannen en die naren van de H. Hermandad uit Haarlem eindigde met een 11 stand Met den rust stond het idem. NOORDWIJK K. V. P. Dinsdagavond vergader de de Kath Volkspartij, waarbij de opkomst zeer matig was. Mededceiing werd gedaan, dat door het bestuur een 4-tal leden, welke bij de laatst gehouden Raadsverkie zingen zich niet aan het reglement hebben gehouden, zijn geroyeerd. Door den heer A. J. Witteman werd verslag uitgebracht van de bijeen komsten van Partijraad en Kring. De per. aftr. voorz., de heer E. C. Urlus, werd met bijna algem. st: her kozen. De contributie-regeling bracht veel stof tot praten en nadat vele meeningen ten beste waren gegeven, werd het bestuur opgedragen een ontwerp-regeling samen te stellen. In de kasoommissie werden benoemd de heeren A. Witteman, P. Vink en Th. v. d. Meer. Eind-examen Tuinbouw school te Lisse Het diploma van de Rijkstuinbouw school voor de Bloembollenteelt te Lisse werd toegekend aan: C. S. Bak ker, Enkhuïzen; H A. Busscher, Nw. Amstel; P. Deen, Hillegom; W. P. v. Eeden, Noordwijk; J. Grullemans, Lisse; C. J. Hulsebosch, Hillegom; H. J. Huisebosch, Hillegom; J. C. B. Hüner, Heemstede; J. v. d. Marei, Wassenaar; J. J. Nijssen, Hillegom; L. G. Nijssen, Voorhout; F. M. Smit, Hillegom; L. Stassen, Hillegom; P. C. A. Vester, Voornout; A. J. Witteman. Hillegom; M. M. Bergman, Nw.hout: H. P. J. Boskamp Katwijk; C. Bouw meester. Noordwijkerhout; F. Bunt, Lisse; C. P. v. 1. Eist, Noordwijker hout; A. v. d. Ende, Naaldwijk; H. N. Fennes, Katwijk; J. C. van Graven, Lisse; C. H. M. Hageman, Haarlem; H. J. F. Meijer, Heemstede; A. F. Moolenaar, Enschede; C. J. H. Preij- de, Heemstede; G. N. Prins, Voor hout; N. P W. M. van Reisen, Sas- senheim; W. J. Segers Lisse; C. M. van Trigt, Hillegom; J. Th. R. Vroomen, Lisse; L. Zeevat, Heiloo. 3000000000000000000000000000000000 DOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO BINNENLAND. In Oosterhout werd de 46-jarige J. S. door een draaiende as gegrepen en gedood. De eerste Nederlandsche drijven de kraan is te Morton in Engeland aangekomen. Te Rosmalen is café met inboedel „De Hut" totaal afgebrand. De eige naar was niet verzekerd. Den Bosch heeft gisteren den oud-burgemeester v. Lanschot gehul digd. Hem is aangeboden een portret, geschilderd door den Bosschen schil der Sluyters. De heer de V. te Tilburg vond zijn echtgenoote in bewusteloozen toestand in de keuken van de woning De vrouw was doordat de slang van het gasstel was gegleden, door het uitstroom en de gas bedwelmd. Zij overleed later in het ziekenhuis. BUITENLAND. In de Britsche zóne bij Monschau aan de Belgische grens is een om vangrijke boschbrand uitgebroken, welke haar weg dreigt te nemen over een mijnenveld, waar 4000 mijnen liggen. Het brood-rantsoen in Neder- Saksen wordt met ingang van 21 April van 2500 gram per week en per hoofd tot 1000 gram verlaagd. Dr. Joseph Tiso, de vroegere pre sident van Slowakije, die gisteren ter dood is veroordeeld, heeft een verzoek om gratie ingediend. Fernand de Brinon. die geduren de de Duitsche bezetting van Frank rijk ambassadeur vanwege de regee ring te Vichy is geweest, is bij Parijs geëxecuteerd. Het vonnis is voltrok ken met de kogel. J. F. v. Bijsterveld voorzitter gekozen (Vervolg). Zoo spoedig de lunch in „De Har monie" gisteren haar einde naderde onder" welke den heer v. Bijster veld door de afd. Oldenzaal een Drentsche Krentenwegge was aange boden van 1 M. lengte stond pater Henri de Greeve op, om allereerst te memoreeren, dat hij eigenlijk met de kellners, inbegrepen koks enz. vergroeid is. Van de kinderschoenen af heeft hij hen meegemaakt en naast hen gestaan, al het lief en leed heeft hij broederlijk gedeeld en hij zou er niet gaarne meer van willen afstap pen. Hij voelde er zich als het ware een deel van geworden, alhoewel hij nimmer geest, adviseur van een af deeling is geweest, nationaal noch diocesaan. Spr. voelde zich daar als kind in huis en van de vele goede dingen, die hij er gezien heeft, is de deugd van naastenliefde er een. Vol gens spr. kwam deze deugd wel ner gens beter tot uiting dan bij „St. An tonius". Van die naastenliefde heeft hij zelf mogen profiteeren toen hij "drie jaar lang achter het prikkel draad zat. Tal van pakketjes heeft hij van zijn goede vrienden de kellners mogen ontvangen en het kwam er niet op aan wat er in zat. Het ging om de daad. Het zou spr. spijten als de verhouding ooit anders werd1. Spr. memoreerde dan de geschie denis met de Kerst-Nachtmis bij de paters Redemptoristen in Amster dam. Naar hij vertrouwt zal deze weer in eere hersteld worden, in het belang ook van de verhouding tus- schen werkgever en werknemer. Spr. herinnerde daarbij aan dien eersten Kerstnacht, toen er voor Jozef en Maria geen plaats was en hij hield er zich van overtuigd, indien „St. Antonips" er toen reeds geweest wa reer zou wel plaats geweest zijn. Met hartelijke woorden richtte spr. zich vervolgens tot zijn vriend v. Bijsterveld, die bijna van den be ginnen af voor den bond werkt. Een heel beroerden, wanhopigen, chaoti sch en tijd heeft hij alzoo meege maakt, doch hij heeft den bond' groot gemaakt en daarbij is hij een halve heilige geworden, aldus spr. Spr. noemde deze kwalificatie echter zelf teveel, maar kon toch niet nalaten de groote onbaatzuchtigheid van den jubilaris te schetsen, hem noemend iemand, die slechts kent de belan gen behartiging der organisatie, dus van zijn medemenschen,, op wier wel zijn geheel zijn j^rsoon is ingesteld. Met de beste wenschen voor de ver dere toekomst, riep spr. den jubilaris een hartelijk prosit (met 'n kopje koffie) toe. De heer v. Bijsterveld dankte voor de hartelijke tot hem gesproken woorden, maar kon niet nalaten Père Henri te schetsen als een nog grooter onbaatzuchtig mensch, wien de belangen van alle menschen ter harte gaan. Altijd voor hen klaar staat in allen eenvoud en toewijding. De zen morgen nog bij zijn komst op de vergadering ging hij rustig op den laatsten stoel zitten.... Leidsche afd. recipieert. Hierna hield de afd. Leiden ter legenheid van haar 15-jarig bestaan receptie en een stroom van sprekers kwam natuurlijk los, terwijl allen hun wenschen vergezeld deden gaan van bloemen, waardoor het bestuur als het ware verscholen ging achter een groeiende bloemenhaag. De heer v. Bijsterveld opende de sprekersrij en bood namens het H.B zijn gelukwenschen aan, waarbij hij herinnerde aan de oprichtingsplannen der afdeeling. Ondanks tal van moei lijkheden heeft het bestuur volgehou den en een prachtige organisatie we ten op te bouwen. Verder wees spr. op de stimuleerende kracht, welke er in de afd. steeds van den G. A., ka pelaan Bende uitgaat. Namens de Belgische vrienden sprak de heer Jozef Posson uit Ant werpen. Hij bracht hulde aan hetgeen tot nu toe door de afd. Leiden in de nationale organisatie is gepresteerd en waarvan hij door het geregeld le zen van het bondsorgaan op de hoog te is. Hij dankte voor de gastvrijheid voor de Belg. vertegenwoordiging en uitte tenslotte zijn bewondering voor het organisatorisch vaste beginsel, waarvan voor België nog heel wat te leeren valt. Uit de lessen van dezen dag kon spr. heel veel goeds putten er. hij hoopte hiermee zijn voordeel te doen. Vervolgens spraken nog drs. v. Dijke namens Bedrijfshoreca, de heer Boersma namens de K.A.B. en tal van andere voor de afdeelingen. Te half drie toog men dan weer de Gehoorzaal, waar de verga ring kwam de bondsadviseur, pastoor P. Koelman uit Utrecht ter vergade ring, die hartelijk welkom werd ge- heeten. Na voorlezing van een dank- telegram van Haarlem's bisschop, die de vergadering zijn bisschoppelijken zegen verleende, sprak pastoor P. Koelman een woord van gelukwensch tot den heer v. Bijsterveld waarbij de heer Boersma zich aansloot. Hierna werd tot voorzitter gekozen de heer J. F. van Bijsterveld, aange- ien de heer J. v. Vlaardingen we gens verandering van werkkring1 net meer herkiesbaar was. De nieu- voorz. zal evenwel voor een jaar ad interim secretaris blijven. De af tredende tondspenningmeester. de heer W. J. L. v. d. Bol, werd zon der tegencandidaat herkozen, terwijl voorts herkozen werden de heeren H. de Bruyn (Bergen op Zoom), L. van Esch (Den Bosch) en H. van Litsenburg (Eindhoven) en gekozen de heeren A Th. Doove (Noordwijk), B. B. Hummels (Goor) en H. Th. Kiezebrink (Amsterdam). De behandeling der diverse voor stellen namen verder den geheelen middag in beslag. Aangenomen werd een voorstel van het H. B. om dit te machtigen alles in het werk te stellen tot het verkrijgen van .,een personeelsinvestatie met daaraan ver bonden uiUeiking van diploma's van vakbekwaamheid", idem om dit te machtigen alle stappen te doen ter voorbereiding en de totstandkoming van de organisatie van „verkeer en toerisme". Alle afdeelingsvoorstellen betref fende dit onderwerp werden door het bestuur verwezen naar uitstel tot tijd en wijle het nieuwe statuut in behandeling zal komen. Wat betreft het voorstel-den Haag en Heerlen inzake arbeid van vrou wen en gehuwde vrouwen in het bedrijf, stelde het H.B. voor op zoo kort mogelijken termijn te trachten daartegen maatregelen van over heidswege te nemen. Een voorstel-Heerlen tot uitwisse ling van buitenlandsche arbeids krachten werd op voorstel van het H. B. niet aanvaard, omdat er dan a1 te spoedig weer een overcompleet gevreesd wordt. De volgende bondsraad zal te Maastricht worden gehouden. Voor volgende jaren wil het H.B. zich niet binden en voelt het meer voor een verzoek uit de vergadering om de jaarvergadering meer als werk vergadering te houden zonder ver dere feestelijkheden. Z. h. s. wérd aanvaard het voor- stel-Maastricht tot het aanstellen van een derde gesalarieerden bestuurder, aan welk pian reeds gewerkt werd in verband met het stijgende aantal leden. Uit de groote reeks van voorstel len waren dit de voornaamste en eerst te kwart over zes was de ver gadering ten einda, terwijl het re sultaat van de gehouden bestuurs verkiezing nog aan het diner, dat hierna in den Vergulden Turk werd gehouden, moest worden bekend ge- Tijdens het diner sprak de heer A. Th. Doove een woord van bij zonde ren dank tot den heer W. Couwen- berg voor de voortreffelijke wijze, waarop hij dit diner verzorgd bad en betrok hierin ook het personeel met den chef-kok v. Haasteren aan het hoofd. Men liet niet eerder af dan deze functionaris moest voor voetlicht komen.... De dag werd tenslotte besloten met een feestavond in de Stadsgehoor zaal," waar na een welkomstwoord van den afdeélingsvoorzitter, den heer P. Feiten een kort propagandis tisch woordje werd gesproken door- pater Engelbertus Dijkman O.C. ui4 IJmuiden, die allereerst de vraag be handelde waarom eigenlijk St. Anto nius tot patroonheilige van den bond is gekozen. Hij kwam daarbij tot de conclusie, dat het den kloosterlingen volgens St. Antonius' leefregel als het ware toegeroepen wordt; eten wat de pot opschept. Dat nu zeggen de kell ners ook tot de klanten. Sprekend over het organisatiewerk, wees spr. er op, dat hetgeen bereikt is voor de vakgenooten te danken is aan de organisatie en daarom wekte spr. allen, ook de vrouwen op te zor gen, dat de bond sterk wordt, dat ook de buitenstaanders in het verband ge bracht worden, om eendrachtig lots verbetering te krijgen, hetgeen uit eindelijk slechts ten goede kan komen aan een gezonde maatschappij. Hierna werd met de afwerking van het feestprogramma een aanvang ge maakt, dat van uitstekende samen stelling bleek. Muziek, zang, musicale excentriciteit, schetsen, kortom alles werkte ertoe mede van een geslaag den avond te spreken en in 't bijz. wist de tenorzanger Robert Richard met zijn Italaansche liederen succes te boeken. Met een genoeglijk bal werd de avond besloten. Tenslotte nog dit: het ledental be draagt thans 1826 (de opgave van 1400 gisteren vermeld was van De meeningen over het „Plan- Rotting" verdeeld. In een eenigszins opgewonden bui tengewone vergadering, uitgeschre ven door het Leidsche bestuur van de vakgroep schoenherstellers, wierpen de heeren van de leest zich gisteren avond in de „Harmonie" op de pro blemen, aan de orde gesteld door het plan-Rotting, naar aanleiding waar van de heer E. A. Voskuil te Leiden onlangs een' in ons blad reeds bespro ken brochure het licht heeft doen zien. Als eerste spreker trad op de heer C. Rotting, drukker te Hilversum, die uiteenzette dat zijn plannen tot vorming van werkgemeenschappen door de instelling van centrale be drijven, waarin alle schoenherstel- 'ers samenwerken, bedoeld zijn voor hen, die in dgn zich reeds nu aan- dienenden tijd van hernieuwde eco nomische moeilijkheden alleenstaand het onderspit zouden moeten delven. Evenals vele andere bedrijfstakken zijn ook de schoenherstellers ver plicht zich aaneen -te sluiten ten ein de gezamenlijk sterk te staan tegen over de ongetwijfeld optredende pro blemen, wanneer eenmaal de aan voer van grondstoffen op normaal peil begint, te komen. Spreker zette de plannen, door ons reeds vermeld, nader uiteen, waarop de heer J- Horsmeier uit Bloemendaal het vraagstuk benaderde van den ge zichtshoek der koopkrach tverdee- ling uit. Deze spreker concludeerde dat slechts de nauwst mogelijke sa menwerking het mogelijk maakt een voor alle partijen gezond evenwicht te verkrijgen tusschen koopkracht en omvang der productie. De gemoederen bleken te verhit ding ,,Niwin-actie"). om het debat een vruchtbaren voe dingsbodem te doen zijn voor tast bare resultaten dezer besprekingen, waarover de heer J. C. van Schaik als laatste spreker opmerkte, dat wij riet te snel moeten zijn in het afwij zen van nieuwe denkbeelden. Ook de eerste orengers van het Christen dom en veel later dc pioniers van net socialisme zijn gehoond en dik wijls te vuur en te zwaard bestreden door hen die hun volgelingen op de handen droegen en zonder hun denk beelden geen maatschappij meer mo gelijk achten. Slechts bezinking van het gehoorde en bezinning op nieuw gestelde idealen maakt een gedegen en vruchtbaar oordeel mogelijk. NIWIN-ACTIE BRACHT TWEE CANTINEWAGENS OP. Naar wij vernemen heeft de fancy- fair ten bate der Niwin-Cantinewa- gen-actie een batig saldo van ruim 7000.opgeleverd, inclusief een be drag van 500.zijnde de opbrengst van door enkele grossiers beschik baar gestelde fruit en conserven. De verloting bracht ruim 6000 op, ter wijl aan giften van industrieelen en particulieren nog zóóveel binnen kwam, dat de aanbieding door de Leidsche burgerij van twee cantine- wagens is gewaarborgd. Ofschoon dankbaarheid' past voor de wijze, waarop een deel der Leid sche burgerij gehoor heeft gegeven aan den tot haar gerichten oproep, is dit resultaat toch niet bijzonder gunstig in vergelijking met andere steden als bijvoorbeeld Enschede en Gouda, waar de actie resp. zes cn drrie wagens opleverde. Nagekomen giften blijven welkom (giro 9200 ten name A'damsche Bank onder vermei- LAATSTE BERICHTEN BOMAANSLAG OP HET ENGELSCHE MINISTERIE VAN KOLONIëN. In Dover House, een in het Engel- sche ministerie van koloniën geves tigde afdeeling, waar vooral econo mische aangelegenheden van Palesti na worden behandeld', is een met de hand gemaakte bom gevonden, voor dat ze tot ontploffing kwam. De mo gelijkheid bestaat, dat de bom werd gelegd als protest tegen de executie van Dov Gruner. HOOFDPRIJZEN STAATS LOTERIJ. 500e Staatsloterij, 4e klasse, 2e lijst. 5000.— 17337 2000.14186 ƒ1.500.— 1918 ƒ10001317 3756 400.— 11479 200.— 16871 100.— 1285 14107 21858 9968 15085 4906 12377 Diploma uitreiking ambachtschool Op de gebruikelijke wijze heeft gis- Boom, J. P. Buis, J. Chaudron, E. Era- dering werd voortgezet. Na de herope- een oudere brochure). termiddag de" jaarlijksche uitreiking van einddiploma's aan de Leidsche Ambachtsschool plaats gehad. Slechts in zoovere moest van de traditie wor den afgeweken, dat niet de voorzit ter, ir. J. J. G. van Hoek die we gens een hem overkomen ongeval verhinderd was de plechtigheid verrichtte, doch de secretaris mr. W. de Clerq. Deze heette de verschillende aan wezigen hartelijk welkom, waarna hij erop wees, dat de Ambachtsschool een instelling is, waarop Leiden trots kan zijn. De nadeejigc gevolgen van den oorlog werken echter nog door, wat zich vooral uit in het gebrek aan materialen en gereedschappen. De strenge winter en het kolengebrek belemmerde tevens in het begin van dit jaar den gewonen gang op de school. Spr. maakte daarna gewag van, de belangstelling welke de burgemees ter, jhr. F. H. van Kinschot voor de school toonde door een bezoek, waar bij hij met veel interesse de werk plaatsen en het door de leerlingen gepresteerde in oogenschouw nam. Het bestuur onderging een wijzi ging door de opname van den heer P. Herfst. In de plaats van weth. Jongeleen werd weth. van Schaik "ot gedelegeerde van. het gemeentebe stuur aangewezen. Spr. memoreerde vervolens de tot standkoming van 'n textiel-dagschool welke binnenkort de lessen zai aan vangen. Na de wijzigingen in het leeraren- corps vermeld, te hebben, bracht spr. dank aan directeur en leeraren, die de belangen der school weer naar best vermogen hebben behartigd. Electriciens 12. F. Blonk, J. J. v. Giezen, C. J. Kathman, G. Klinken berg, P. Koenen, N. Langezaal, D. Mieras, J. J. Overdijk, P. J. Rooden- burg, L. M. Simons, L. J. v. Velzen, A. J. Verwijs. Aan 1 leerling kan het diploma niet worden uitgereikt. Fijnbankwerkers 11. K. F. Beicke H. B. Bonneur, T. G. Brouwer, J. H. H. Dommers, E. Th. C. v, Eyken. A, Haazebroek, J. L. Hees, O. Leenheer, A. F. Neuteboom, I. Starre, N. Zitman. Aan 1 leerling kan het diploma niet worden uitgereikt. Auto- en motorherstellers 21 Arbouw, J. A. Beekwilder, L. C. A. Bentvelzen, T. Botermans, J. J. Bro- kaar, M. v. Duijn, K. Goudriaari, A. J. v. d. Heiden, P. J. J. Hogërvorst, J. Th. de Jong, A. F. J. Knul, P. J. Kos ter, M. J. Kraan, N. v. d. Krogt, A. Muste, H. E. van Niekerk, H. v. d. Reijden, W. v. d. Tang, H. A. Ver- kaik, G. v. d. Weijden, W. A. v. Wil gen. VAKAVONDSCHOOL. Leerliitgeh, die voor een diploma in aanmerkingkomen: Bouwkundig teekenen: H, G. Bar- delmeijer. P. W. v. d. Berg, A. A. Bos, J. H. Goossens, H. A. van Kempen, C. J. Overdevest, J. v. d. Peppel, J. Th. Strijk, J. A. van Veen, L. v. d. Voet, M. J. Witsenburg. Meubelteekenen: J. G. van Driel, P. van Nieuwkoop. G. B. Paddenburg, W. Reychajrd, A. H. W. v. d. Vooren Stofferen. J. Binnendijk. J Eisen- ga, A. M. van Kins, J. J. Klein. Hout-, marmer en decoratieschilde ren: A. Alberts, C. P. J. Berg, L. TIM TUIMEL KNAPT HET WEL OP 20. Met een zwaai wilde Zwendel de koffer achter in de auto deponeren. Wat was die echter zwaar! Het leek wel of hij daarnet veel gemakkelijker te tillen was.... Verbaasd stond hij naar het geval te kijken. Hoe kon dat nou? Enfin, onzin, een pomp, kon niet zo maar opeens zwaarder gewor den zijn. Het was natuurlijk verbeel ding van hem. Hij was van het sjou wen een beetje moe geworden en daarom leek het maar zo! Hoofd schuddend zette hij zich achter het stuur en daar schoot de wagen alweer weg en had Tim een benauwd ogen blikje achter de rug. Stel je voor, dat vrolijker Zwendel hem ontdekt had Deze keer duurde de reis niet zo lang; de laan uit waar de villa den directeur stond, rechts af en danhet terrein op van dc kermis, die juist in die dagen de bevolking van Muizendam een beetje kwam op- des. J. Ginhoven, W. Harteveld, R. J. Hofman, J. M. Kret. J. C. Neijenhuis, R. J. v. Oosten, J. F. Oudshoorn, G. v. Rij; D. F. Schmidt, W. Stavleu. A. Touw, A. K. Verstraten, L. v. Zijp. Auto- en motorherstellen. W. de Groot, E. Ham, H. v. d. Voet, J. v. d. Weyden. L. v, d. Woerd. Electrisch lassen: A. Aben, D. Ba- velaar, J. E. M. Creyghton, F. Kastee- Leeden. W. Ie Mair, H. Meijer, J. Nieuwenhuyzen, M. Ser- dijn, B. O. J. v. Tuyl. Th. Verloop, B. Verstraten, W. F. Vroom, B. L. Wal- laart, G. B. v. Wijk. Electrotechniek. W. J. Holverda C. Y. Paauw. Ook de directeur, de heer G. E. Kuyntjes, hield hierna het gebruike lijke toespraakje tot de leerlingen, waarna namens hen een dankwoord werd gesproken door J. H. Seugling, Spr. richtte zich vervolgens tot de jongens, die het einddiploma hebben verworven, gaf hun de beste wen schen voor de toekomst en maakte vervolgens de namen der 180 ge slaagden bekend. De diploma's wer den uitgereikt aan: Timmerlieden 39. W. Anholts. E. P. Arts, H. v. d. Bosch, J. L, v. d Bosch. v. Egmond, T. H. v. Gijzen, M. J. Heemskerk, C. den Hollander, P. H. Homan, A. M. Juffermans, J. M. Knetsch, J. A. F. Kranenvela, A. J. Rijn, J. v. Rijn, J. S. v. Schooten, M. Valk, C. v. d. Veek, C. A. v. d. Voort( W. A. Waaijer, A. v. d. Wiel, P. C. de Boer, M. Gordijn.- C. Hoek, J. Keemink, M. Koning, W. Krösschell d. Laan, G. Lafeber, P. Meeuwissen, D. de Mol, D. Nijenhuis, J. Oudshoorn, J. G. Overes, H. v. d. Vegte, H. Verlind, E. Wester. J. Wijngaard. D. Zaalberg, J. G. Zade laar. Meubelmakers 8 K. Betram, S. B Bronger. J. W. v. Duuren, R. de Jong, M. Ketel, H. v. Looy, H. J. Planje, P. A. Zwanenburg. Schilders 9. H. v. Aken, I.. Boom, H. den Dubbelden, G. J. den Dub belden, L. C. Schrijvers, G. Schutte, J. C. Steenvoorden, H. J. de Vroede. W. J. v. d. Waals. Machinebankwerkers 80: A. v. d Akker, D, Beekma, J. v. Beelen, T. Besemer. L. de Best, W. J. Boexe, J. Boers, M. Boezaard, P. H. M. v. Bour- gondiën W. Buis, H. J. Diclchoff, L. v. Duyn, A. P. v. Dijk, P. v. Dijk, B. Dijkman, D. Ie Feber, W. Groene- woud, J. Kuivenhoven, W. H. v. No- belen, J. v. d. Oever. J. J. C. v. Oos ten, D. B. Parlevliet, C. v. d. Plas, Duyn, A. Gorthuis, J. v. Hout, P. J. Koole, C. J. v. Leeuwen. W. A. v. d. Marei, B. Mark, W. P. H, Met selaar, A. de Mol. W. Nagtegaal, F. Neuteboom, G. Ribot, W. Roelandse, J. D. v. Rooyen, J. P. Ruigrok, B. J. H. Schilder, J. H. Seugling, J. Sieval, A. Vooys, H. Aalbersberg, W. v. Dijk, S. F. v. Gorkum, B. Griekspoor, D. Guijt, B. K. Haasnoot. E. Habraken. A. Th. den Horder, Th. H. v. d. Hulst, J. v. Iterson. P. Ph. Jansen, W. J. v. Kampenhout. W. Kaptein, S J. v. Kins, G. Knol. G. Kraay, L, Kruit, J. Kuyt, J. J. Labijt, P. J. Laterveer, A. van Leeuwen, C. L. Haksteeg, W. L. Hoekendijk, P. den Hollander, H. Kamlade, J. Koppers, C. W. de Leeuw van Neemen, J. F. Plug, J A. M. Pont, A. J. Smit, J. Spaargaren, W. v. Steenbergen, M. Vooys, C. Walle, P. N. Wareman, D. v. d. Wel, A. v. d. Zeeuw, W. Zijlstrj. Aan 1 leerling kan het diploma niet worden uitge reikt. In cafe-restaurant „De Vbrgul de Turk" hield de heer M. Zaalberg van Potterij „De Rijn" voor deze ver- eeniging een lezing over: „Geschiede nis, techniek en toepassing van aar dewerk". Voor een aandachtig gehoor gaf spreker een duidelijk beeld van de vroegere en hedendaagsche pot tenbakkerskunst. Aan de hand van lantaarnplaatjes behandelde de tech niek der pottenbakkerskunst op een wijze, welke getuigde niet alleen van groote vakkennis, maar in het bijzon der van een groote liefde voor zijn vak. Ongetwijfeld is dit de juiste ma nier om een vak te\ beoefenen. Het was dan ook zeker, namens alle aan wezigen dat de voorzitter na afloop den heer Zaalberg hartelijk dankte voor zijn interessante lezing. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 15 April. Vee. Aan voer 4180 stuks t.w.: 700 vette koeien en ossen, 1118 gebruiksvee, 120 gras- kalveren, 960 nuchtere kalveren. 715 biggen, 5 veulens, 233 paarden," 101 schapen, 32 lammeren, 186 bokken geiten. Prijzen: Graskalveren 260—180—100, lcalfkoeien f 760— 630—450; melkkoeien 750-630— 450; varekoeien 525400350; vaar zen 575450275; pinken 425— 325—225. biggen 48—38—20. Gras- kalveren handel traag, prijzen on veranderd. Kalf- en melkkoeien zeer stil, prijzen iets lager. Varekoeien ta melijk, beste iets stijver, overigens onveranderd. Vaarzen en pinken handel lui prijzen als vorige week. Eiggen handel sleepend prijzen iets lager. DE 5 MEI-VIERING. Ouden van dagen krijgen gratis bioscoopvoorstelling. De Federatie van Buurtvereni gingen zal als onderdeel van de 5 Mei-viering aan dc Leidsche ouden van dagen een gratis bioscoopvoor stelling aanbieden, welke «dien mid dag om 4.30 uur in het Luxor-thea- ter zal worden gegeven. De Federatie zal zich hierbij niet uitsluitend bepalen tot de ouden van dagen, die lid van een buurtvereni ging zijn, maar wenscht de deelne ming zoo algemeen mogelijk te doTn zijn. Ingezetenen, die 'den leeftijd van 65 jaar hebben bereikt, kunnen zich voor zoover de plaatsruimte het toe laat, van een toegangsbewijs voor zien bij den secretaris der Federatie, den heer Mank, Tomatcnstraat 12. Aan bestuurderen der Leidsche hof jes wordt verzocht zoo (mogelijk een collectieve aanvrage der hofjes-be woners in te zenden. Alle aanvragen moeten vóór 26 April aan bovenge noemd adres worden ingezonden. Het programma zal dien middag be staan uit een verzameling films van het Gemeentelijk Filmarchief, waar aan een amusementsfilmpje zal wor den toegevoegd. Met het oog op ouden van dagen, dié slecht ter been zijn, roept de Fe deratie de medewerking van autobe zitters in, die bereid zijn deze men schen dien middag naar en van het theater te brengen en te halen. Zij kunnen zich hiervoor telefo nisch in verbinding stellen met den heer Mank, tel. 20110. K.A.J. De;k.-par. Waar zijn onze ..naamloozen" gebleven gisteravond? Denkt er om lui, voortaan allemaal present en niet meer de helft hoor!! Volgende week Woensdagavond is er weer eens een groot buiten spel dan reken ik op jullie allemaal hoor. Madr daar hoor je nog wel iets over. De Ploegleider. H.H. Werkgevers, Heeren Werkgevers worden beleefd- verzócht, de jongemannen, die a.s. Vrijdag 18 April tot 21 April op re traite in Noordwijkerhout gaan, ter- wille te zijn, door hen op Zaterdag en Maandagmorgen verzuim toe te staan. Door het Institut d'Egypte te Cairo zijn benoemd tot gewoon lid dr. W. D. van Wijngaarden en tot corres- pondeerend lid dr. J. M A. M. Jans sen, beiden alhieis. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Hans, zn. van F T. van Schooten en J. de Water; Paulus Pe trus, zn. van H. A. Rijnbeek en H. C. Schoor.]; Marie, dr. van A. van Bra- kel en M. Singerling; Zweris, zn. van H. T. Roodakker en W. C. Beurse; Catharina Clasina,. dr. van P. Harte- velt en A. van der Mee; Wilhelmus, zn. van T. W. Gottenbos en G. A. Akerboom; Krijna Jacoba Cornelia; dr. van A. vaq Vliet en S. Nieuwen- huijs; Cornelia Elisabeth Maria, dr. van W. J. Schelvis en A. P. Otto; Frederik, zn. van C. J. van der Kaaij en A. S. Taffijn; Willy Lambertus, zn. van H. Mieremet en J. N. van Loon; Anna Maria, dr. van L. J. Bur gers en T. van Kampen; Margaretha, dr. van J. van der Wal en J. van der Weijden; Johannes Hendrik, zn. van W. B. van Bemmel en A. H. Griffioen; Jan, zn. van A. Kromhout en T. van Soeren; Willem Benjamin, zn. van W. B. Blankestein en A. F. Uittenhout Eva Maria, dr. vaH M. W. Zandber gen en E. M. Benning; Bob Antonius zn. van W. Fasel en E. C. van de Kerkhof; Johanna Francisca, dr. van J. J. Nicaise en F. M. C. Giezen; Jo hanna. dr. van J. Was en E. M. J. Amptmeijer Overleden: M. van der Klauw, wednr., 72 j.; A. M. C. Hulpzing, dr. 2 maanden; J. V. M. Graafmans, zn. 2 maanden

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 3