Docos verslaat Teylingen met 4-2 Wel en wee der voetballers in verslag gebracht RADIO MAANDAG 14 APRIL 1947 DB LEIDSCHE COURANT PAGINA 4 IN EEN ZEER spannenden wedstrijd is het Docos gisteren gelukt twee kostbare puntjes te veroveren op een mede-candidaat voor de onderste plaats. Hoewel het degradatiegevaar nog niet geweken is geeft dit resul taat den burger toch weer moed voor de toekomst. ceeren en daaruit den achterstand ver kleinen (42). Met dezen stand komt het einde van een zeer spannenden wedstrijd en Docos heeft twee kost bare puntjes binnen. Waar blijft de belangstelling van Kath. Leiden voor Docos. onze eenige Kath. voetbalver, in Leiden? De ploe terende jongens hebben ook uw mo- ieelen steun noodig.Door uw moreelen en finantieelen steun te geven* aan Docos kunt ge medewerken om Do cos in een hoogere afd. te krijgen. Waarom altijd de neutrale voetbal velden bevolkt? Ziet gij daar altijd 100 procent sport? Moge dit een aan sporing zijn om ook eens een bezoek te brengen op het sportpar' weg en wij zijn er van over. dat ge een volgende maal weer komt. Dat Docos dit resultaat bereikt heeft was voor de rust niet aan te zien, want toen was het Teylingen, dat de toon aangaf, maar na de rust wist Docos haar overwicht in doel punten uit te drukken en daardoor een verdiende overwinning te beha len. Na het begin stevent Teylingen on middellijk op het Docds-doel af, maar de verdediging grijpt goed in. Dade lijk is Teylingen terug, maar ook nu weet de verdediging stand te hou den. Steeds is het Teylingen, dat den toon aangeeft en als de Docos-voor- hoede sporadisch in den aanval is worden door slecht plaatsen enkele goede kansen om zeep gebracht. Als er ongeveer 20 minuten gespeeld is, krijgt de midhalf van Teylingen den baï in zijn bezit, hij plaatst naar den linksbinnen en zonder weifelen lost hij een hard schot en geeft Rooyak- kers het nakijken (01). Fanatiek valt Teylingen steeds weer aan. maar door goed werken van de Docos-ach- terhoede wordt verder onheil voor komen. Met dezen stand breekt de rust aan. De thee schijnt Docos goed te heb ben gedaan, want direct is zij in het offensief en de Teylinger-keeper wordt goed aan den tand gevoeld. Na ongeveer een kwartier spelen heeft Docos succes als haar middenvoor met een listig schot de gelijkmaker in de touwen jaagt (11). Nu heeft Docos den smaak te pakken en als 5 minu ten later de keeper van Teylingen den bal niet klemvast heeft, is het Ludlage, die Docos de leiding geeft (21). Teylingen geeft zich echter nog niet gewonnen en stelt zich goed te weer, maar de verdediging weet van geen wijken. Als de rechtsbuiten van Docos een goed aangespeelden bal krijgt vergroot hij met een diagonaal $chot den voorsprong (3—1). Nog is het niet genoeg en steeds weer komt Docos terug en na nog 10 minuten spelen is het dezelfde speler, die er 41 van maakt. Na een vliegend schot van den Docos linksbinnen, keu rig gestopt te hebben, kan Teylingen aan de overzijde een hoekschop for- RESULTATEN DER LAGERE DISTRICT n. 2e kl. A: CW-BMT 4—1; Hercu lesGouda 15; VeloxODS 04; Coal—VUC 3—4; HVV—VFC 3—2. 2e kl. B: Sliedrecht—UVV 2—2; ïortunaQuick 02; VIOSDCV 22; Overmaas'UVS 01; Elink- v ijk—SW 2—8. 3e kl. A: Blauw ZwartVCS 23; HFCHillinen 7—4; SJCWassenaar 04; TYBBLugdunum 50. 3e kl. B: AlphenTonegido 41; ASCRVC 44; Roodenburg—Laak kwartier 12; ONAConcordia 43. 4c kl. A: VVSBBodegraven 40; DOCOSTeijlingen 42; Hillegom- DOSR 72; LisseAlphensche Boys 2—2; LDWS—Alphia 4e kl. B: Lenig en SnelZwart Blauw 51; De JagersRijswijk 31; Wilhelmus—Rouwkoop 50; ESDO RKAW 1—8; BTC—ZLC 9—1. 4e kl. C: isMVWaddinxveen 1— (gest. wegens beenbreuk); RAVA- DSO 17; Quick StepsVoorburg 3—0; HPSVGouderak 20; Kranen burg—VOGEL 1—3. COMPETITIESTANDEN. Tweede klasse B: gesp.gew.gel. verl.pnt. U.it den Leidschen Voetbalbond Wet BoysV.T.L. 30. Twee kostbare punten, welke de Boys heel goed kunnen gebruiken, zijn in de zen wedstrijd thuis gebleven. De te genpartij was in het veld' zeker niet de mindere, maar imet het schieten op doel was V.T.L. volkomen kansloos. iBij een corner op het VT.L.-doel bracht Joop Turk nog vóór de rust met een keurigen kopbal den stand op 20, nadat N. Bouwmeester, uit lastige positie schietend, zijn club de leiding had gegeven. In de tweede helft ontstonden voor beide doelen nu en dan gevaarlijke situaties, totdat kort voor het einde G. Bouwmeester uit een vrijen trap via de lat de over winning geheel veilig stelde. Wet. Boys II verloor met 36 van U.V.S. VH. Warmunda. De uitslagen zijn: Warmunda bS.J.C. b 00; Alphen sche BoysWarmunda a 1—4; WLV IWarmunda I 22; Warmunda 2 A.S.C. 5 1<1: Oranje Groen 2War munda 3 12- HazerswoudeS.J.Z. 07. On der buitengewoon fraai zomerweer heeft S.J.Z. I na vier maanden ge dwongen rust, weer eens gevoetbald, en met succes. Zeven maal moest de keeper van Hazerswoude zwichten voor de felle schoten van de S.J.Z.- voorhoede. Al spoedig krijgt de rechtsbuiten een kans, doch de scheidsrechter blaast voor buitenspel. De eerste twintig minuten golft het spel op en neer, met het Hazersw. doel het meest in gevaaar, doch hier na komt S.J.Z. er steeds beter in. De rechtshalf van S.J.Z. is zeer actief en zet z'n voorhoede steeds weer aan het werk. Uit een goed aangegeven bal naar den linksbuiten v. d. Drift wordt de score geopend (01). Nu is het hek van den dam en aanval op aan val volgt. De achter-hoede van Hazers woude slaat vele aanvallen af doch kan niet verhinderen dat de stand tot 30 wordt opgevoerd, waarna het rusten is. Na de rust is wederom S.J. Z. telkens in den aanval en successie velijk wordt de stand opgevoerd tot 70. De debutant, midvoor L. v. Bosch, had een goeden dag en nam vier doelpunten voor z'n rekening. S.J.Z. IV speelde eveneens in Ha zerswoude tegen Hazerswoude II. Do stand bleef hier 00. S.J.Z. 3 speelde tegqn Teylingen 4 op het S.J.Z.-terrein en won met 51. De A-junioren verloren van Lisse B-junioren met 23. De adspirant-junioren wonnen van Warmunda-junior en met 30. Oranje Groen. Het was voor O. Groen een gelukkige dag. Zoo goed als de volle buit kwam binnen. VNA IO. Gr. 1. Daar VNA haar eersten wedstrijd speelde op haar nieuwe ter rein, was er een feestelijk tintje aan verbonden. Na enkele toespraken vooraf trapte VNA af, er volgde di rect 'n fel offensief van O. Gr. Even later raakte de achterspeler in het nauw en deze speler kon niet anders doen dan in eigen doel te trappen (01). Daarna een paar flink opge zette aanvallen, welke twee doelpun ten opleverden (03). De score werd voor de rust opgevoerd tot 95. Na de thee weer hetzelfde beeld, een strafschop verhoogde den stand (06). Oranje Groen speelde een keurig partijtje goed samenspel, wat weer drie doelpunten opleverde (09). Daarna ging het spel wat ver flauwen, wat te wijten was aan den hoogen stand. Het was voor alle spe lers een zware wedstrijd na 5 maan den niet te hebben gespeeld- Even voor het einde wist VNA toch nog de eer te redden. Het tweede elftal was dien dag niet in topvorm, want er wend met 21 verloren. De toekomst bracht het er beter af. De jun. a speelden tegen Lugdunum a een pittig partijtje, in gelijk op- gaanden strijd met aardige spannen-^, de momenten. De eindstand was hier 32. Oranje Groen b speelde uit te gen VNA b. Daar moesten de onzen een puntje afstaan. Ten slotte de benjamens! Als zij doorgaan, dan kan het kampioen schap hun niet meer ontgaan, want de geweldige overwinning 10—0 zegt al genoeg. MOTORSPORT BETROUWBAARHEIDSRIT DOOR DE RIJNSTREEK VAN DE K.N.M.V. GROEP „RIJNLAND". Onder begunstiging van prachtig zomerweer en dientengevolge in het bezit van mooie drooge en harde we gen, hield de plaatselijke groep „Rijn land" van de Kon. Nederl. Motorver- eeniging haar eerste betrouwbaar- heidsrit cloor de Rijnstreek. De route liep vanaf de start bij café „Rijnzicht" aan den Steekterweg te Alphen aan den Rijn, ter hoogte van den Goud- schenrijweg naar Boskoop, Reeuwijk, Oudewater, Ammerstol, terug via Al phen naar Nieuwkoop, Aarlander- veen, Nieuwveen, Zevenhoven, Woerdsche Verlaat, naar Bodegraven en vervolgens naar de finish waar ook de start plaats vond. De route was 150 K.M. en werd van de 33 deelne mers door 16 rijders binnen den vast- gestelden tijd afgelegd Dè rit verliep zonder ongelukken. De gedetailleerde uitslag luidt: 1. G. Verkerk (solo, met 30 strafpunten); A. Kooij (duo, 31 strafpnt.); 2. G. Dool (37 str.pnt.): 3. L. Kantebeen (67 str.pnt.); 4. De Kok (72 str.pnt.); 5. H. Oosterman (86 str.pnt); 6. C. Bulk (100 str.pnt); 7. Lichtenbelt (130 str.pnt); 8. Morgen rood (133 str.pnt); 9. A. Verweij (141 str.pnt.); 10. K. v. Leeuwen (150 str. pnt.). HOCKEY Siseo-nieuws. Zooals we reeds bij het programma aankondigden stond Siseo I (dames) voor 'n zeer zware taak. Leiden III, dat minstens drie klassen hooger in de competitie speelt heeft met 50 deze vriend schappelijke ontmoeting verdiend ge wonnen. Speelde de gastvrouwe tech nisch heel goed, gepaard met een flink enthousiasme, by Siseo lag er een zekere matheid over het spel. Voor de rust weet Leiden tweemaal te scoren. Na de rust komt Siseo er meer aan te pas. Kans om gevaarlijk te worden krijgt ze echter niet. Ge leidelijk aan wordt de stand tot 50 opgevoerd. Dank zij de keepster der roodgryzen werd een grootere ne derlaag voorkomen. Ook het 2de dameselftal moest in Delft in DDHC III met 4—0 haar meerdere erkennen, 't Was een gezel lige wedstrijd waarin vooral voor de rust DDHC domineerde. Ruststand 20. Na de rust ging de strijd meer gelijk op. Hoewel de Delftsche dames nog tweemaal scoorden vermochten de gasten er niet in te slagen een maal de roos te treffen. Einde 40. De Siseo-heeren hielden echter de eer hoog en speelden een prachtige, vinnige strijd, ondanks hun lange rustperiode (8 December speelden zij voor het laatst gelijk tegen het on geslagen Groengeel VI). Met 21 wisten zy het hooger spelende Leiden VI er onder te houden. Over de wed strijd het volgende: Beide partijen wegen goed tegen elkaar op. Langza merhand komt Siseo iets sterker naar voren. De thuisclub geeft echter antwoord met goed opgezette aanval len. Nadat Han Bik eens keurig gered heeft weet Leiden na pijn. 20 min. onhoudbaar de leiding te nemen. (10). Na de rust speelt Siseo met de zon in haar rug een vrij goede wedstrijd en eindelijk weet de Bolster uit een keurige solo-ren te doelpunten (11). Siseo blijft aangemoedigd door dit doelpunt enthousiast verder spelen en eindelijk weet ook Van En gelen den uitloopenden keeper rustig te passeeren (12). Als de Leidscbe keeper nog eens juist heeft gered breekt de laatste faze van dezen strijd aan. De thuisclub zet alles op alles, maar Siseo weet stand te houden en heeft deze strijd met 21 gewonnen. Dinsdagavond 6.30 uur trainen Heer en. Woensdagavond 6.30 uur trai nen Dames. TAFELTENNIS. L.T.T.V. „De Sleutels". Uitsla gen der competitiewedstrijden, ge spééld op Zaterdag 12 April: Sleutels 1 speelde met een invaller uit het tweede team tegen Netbal 2, de hui dige kampioen van haar afdeeling. De invaller boekte succes door twee te- genpunten te scoren. Na een feilen strijd, waarin door beide partijen uit stekend gespeeld werd*, moest Sleu tels 1 Met 6—4 de eer aan haar tegen partij laten. Sleutels 5 speelde met een inval ler tegen het niet te onderschatten P. T.T. 3. De beiide tearaspelers Dick- hoff en Visser scoorden elk twee pun ten, terwijl de invaller voor een der de winstpunt zorgde. Zeer zeker had Sleutels 5 een ovenvinning geboekt, wanneer de samenstelling van haar team ongewijzigd was gebleven. Nu werd de eindstand 55. Sleutels 6 besloot haar competitie seizoen met een 46 verlies tegen D.S.S. 2. 2Jij had aan den heer van Breukelen een uitstekend invaller. Sport in het kort Tot besluit van het internationa le jeugd-voetbaltournooi van de „Lijnden", dat vorige week te Bad hoevedorp gehouden ,werd, speelde Zaterdagavond het Amsterdamsch jeugdelftal tegen het best geplaatste buitenlandsche elftal in het tournooi, ,,Boldklubben '93". Na aanvankelijk met 20 te hebben achtergestaan wonnen dc Denen met 42. Na afloop reikte de burgemeester van Haarlem mermeer mr. J. F. Jansonius den voor dezen wedstrijd beschikbaar gestel den beker aan de Denen uit. Engeland heeft door een gelijk spel tegen Schotland Zaterdag het eerste na-oorlogsche interlandtournooi gewonnen, want de uitslag van 'den wedstrijd Walesferland op Woensdag a.s. kan daarin geen verandering meer brengen. De stand luidt: Engeland 3 2 10 11—3 5 Wales 2 10 1 3—4 2 Schotland 3 0 2 1 2—4 2 Ierland 2 0 11 2—7 1 Bumley heeft zich door een 1 0 overwinning op den eerste klasser Liverpool te Manches-ter in de cupfi- nal tegen Charlton Athletic geplaatst. Gisteren werd in Arnhem de fi nale gespeeld van het bonden-kam pioenschap van Nederland, tusschen den Roterdamschen en den Twent- schen Schaakbond. Rotterdam won met 6H2M (een afgebroken partij) en werd kampioen van Nederland. Engelsche league. De uitslagen der Zaterdag gespeelde wedstrijden luiden: Eerste divjsie: ArsenalMiddles- broug 40; Aston VillaGrimsby Town 33; Blackburn RoversPres ton North End 12; BlackpoolSto ke City 02: BrentfordManchester United 0—0. Derby CountyCharlton Athletic 10; EvertonChelsea 20; Huddersfield TownBolton Wande- reers 10; PortsmouthSheffield United 0—0; SunderlandLeeds Unite'di 10. Tweede divisie: BradfordBarns- ley 13; ChesterfieldTottenham Hotspur 00; FulhamCoventry Ci ty 20; Leicester CitySwansea Town 0—1: Luton Town West Bromwich Albion 20; Plymouth ArgyleNewcastle United 01; Sheffield WednesdayNottingham Forest 20; West Ham UnitedSouth ampton 40; BuryBirmingham 2—0. SVV 14 9 3 2 21 UVV 15 10 1 4 21 UVS 13 8 2 3 18 Quick 13 6 3 4 15 DCV 13 5 3 5 13 Sliedrecht 13 4 5 4 13 Schevenmgen 12 4 3 5 11 Overmaas 13 4 3 6 11 For tun a 13 3 3 7 9 Elink wijk 13 3 2 8 8 VIOS 12 1 2 9 4 Derde klasse D: TYBB 13 10 2 1 22 VCS 11 8 1 2 17 Wassenaar. 12 6 2 4 14 Hillinen 12 6 2 4 14 LFC 13 6 1 6 13 BI. Zwart 12 4 4 4 12 HFC 13 4 3 6 11 SJC 13 2 2 9 6 Luglunum 13 3 10 3 Derde klasse B: ONA 12 10 2 20 Laakkwartier 12 7 3 2 17 Woerden 11 8 3 16 Concordia 11 5 1 5 11 RVC 10 3 4 3 10 Roodenburg 12 3 2 7 8 ASC 11 2 2 7 6 Tonegido 8 2 6 4 Vierde klasse A: Bodegraven 13 7 4 2 18 DOSR 13 8 2 3 18 LDWS 14 7 4 3 18 Alphia 14 8 1 5 17 WSB 15 6 3 6 15 Lisse 14 6 2 6 14 Hillegom 14 5 4 5 14 Docos 13 3 3 7 9 Alph. Boys 14 2 4 8 8 Teylingen 14 3 1 10 7 Vierde klasse B: RKAW 15 13 1 .1 27 Wilhelmus 11 7 2 2 16 De Jagers 13 7 1 5 15 L. en Sn. 12 4 6 2 14 Ryswyk 12 6 2 4 14 BTC 13 5 2 6 12 Rouwkoop 15 6 9 12 ESDO 11 2 3 6 7 Zw. Blauw 11 2 1 8 5 ZLC 13 2 11 4 Blauw- ZwartV.C.S. 23. De ze ontmoeting, welke al eenige ma len wegens terreinafkeuring was uit gesteld, had gisteren plaats. Even over half drie verschenen beide elf-1 tallen binnen de lijnen. Niet zoodra had het fluitje geklonken of er ont-1 spon zich een levendige strijd, welké van doel tot doel ging. 1B. Zwart speelde nog wat onsamenhangend. Bij V.C.S. een goed sluitend geheel. Slechts enkele minuten is de strijd oud, wanneer een der verdedigers van BI. Zwart bij een scrimmage voor doel naar zijn keper wil terug plaatsen- De bal komt evenwel voor de voeten van een V.C.S.'er, die de zen dot van een kans benut. 01. Het spel gaat snel op en neer, maar voor- loopig blijven de verdedigingen de baas. Na een half uur spelen, wan neer V.C.S. weer voor de BI. Zwart- veste komt, volgt een hard schot, dat de keeper vangt, maar laat vallen, zoodat de doorgeloopen middenvoor maar in het leege doel heeft te trap pen. 20. BI. Zwart is echter niet ontmoedigd en valt hevig aan. Even voor de rust komt succes. Bij xnooien open aanval komt de bal bij den vrij- siaanden rechtsbuiten, die hard in schiet. 21. Dan is het rusten. In de tweede helft aanvankelijk hetzelfde beeld- Een gelijke strijd, maar V.C.S. is technisch beter. Na 20 minuten volgt een snelle uitval van BI. Zwart. De bal wordt naar den linksbuiten geplaatst, die snel doorgeeft aan den linksbinnen. Deze neemt hem' ineens op zijn schoen en deponeert hem hoog in de touwen. 22. BI. Zwart raakt dan wat uitge speeld, zoodat V.C.S. bijna voortdu rend het BI. Zwartdoel belaagt. De verdediging houidt echteTd stand. Het einde is al in zicht, wanneer V.C.S. nogmaals met een kalm balletje het BI. Zwartdoel weet te doorboren, waarna er geen verandering meer kwam, hoezeer BI. Zwart ook zijn best deed. Alphen ITonegido I 41. Of schoon er in de eerste helft van de zen belangrijken wedstrijd een min der goed spel werd getoond, wist Al phen in de tweede helft een sterke overwicht uit te oefenen op Tonegi do en met een voordeelig puntenstand te beeindigen. Doelman Goedhart heeft wederom zijn beste krachten gegeven en wist, vooral in de eerste helft herhaaldelijk ondernomen aan vallen op de Alphen-veste te neutra liseeren. Na ongeveer 10 min. loopt van Leeuwen op een pass van Wind- horst door en schiet snel een keihard grondbaletje recht het doel in. Ver^- volgens weet de middenvoor van de bezoekers door te breken, met een omhaal den doelman te passeeren 11. De vreugde bij de gasten was evenwel van korten duur, want A. Windhorst geeft in samenwerking met Ykema zijn club de leiding met 21 en al alzoo de rust bereikend. Zooals gezegt zitten de Alphenaren in de tweede helft beter achter den bal en geven een beter samenspel te zien, hetgeen niet zonder resultaat is gebleven. Het zijn met eere vermeld, dat Goedhart, de keeper der gasthee- ren, ook ditmaal meerdere keeren redding moest brengen. Na korten tijd volgen even de Alphen aanvallen elkaar snel op, met de regelmaat van de klok. Uit een mooie pass verhoogt van Leeuwen al spoedig den stand tot 31. Het vierde doelpunt is het keu rige werk van Windhorst 4L waar na, na eenige gevaarlijke mapienteri voor het Alphen doel, het einde wordt geflooten. HillegomD.O.S.R. 7—2. De traiditie, dat D.O.S.R. nog nimmer van Hillegom 'heeft kunnen winnen, is gisteren op duidelijke wijze ehouden. De thuisclub vertoonde een spelpeil, waaraan D.O.S.R. niet kon tippen. De Veenders kwamen er dezen keer niet aan te pas, wat voor den grooten D. O.S.R.-aanhang een ontgoocheling was. Tooh mag hieruit niet de con clusie getrokken worden, dat D.O.S. R. slecht gespeeld zou hebben. Inte gendeel, beide ploegen vertoonden een goed) spel, hun klasse waardig, maar Hillegom gaf hierbij den toon aan en de zeer productieve linksbin nen de Jong, wien deze middag let terlijk alles gelukte, die vier goals voor zijn rekening nam, was daarbij de ster van het veld. De bezoekers namen reeds spoedig de leiding door v. Velzen (10). Na eenigen tijd van Hillegom-overwicht kon Keeper de Koning niet anders dan den bal wegtrappen, ongeluk kigerwijze precies tegen den toestor menden de Jong, van wiens lichaam de bal in het doel rolde (11). Nog vóór de rust vergrootte Hillegom de score tot 21. In de tweede helft voerde de doelpuntenregen van de Jong c.s. den stand op tot 51. De D.O.S.R.-voorhoede drong telkens fel ten aanval, terwijl ook de verdedi ging ver naar voren kwam. Dit werd deze club zeer noodlottig. Toch had C. v. Klink nog eenmaal succes (52). Maar hoe de opstelling ook door elkaar werd gezet, het kon niet verhinderen, dat Hillegom nog twee maal wist te scoren. Het was nog ge- lukkig, dat ondanks deze debacle BILJARTEN ZEVEN BILJARTERS PROMO- VEEREN NAAR DE le KLASSE. Op den derden dag van het natio naal kampioenschap 2e klasse klein biljart cadre 35/2, viel reeds de be slissing. Door een zeer enerveerende partij te winnen van Beekman werd 1) G. J. M. Verhagen, Den Bosch 2) J. Jansen, Helmond 3) P. J. Beekman, Amsterdam 4) L. van Reyen, Kerkrade 5) G. Heemskerk,. Amsterdam 6) H. J. Heiger, Den Haag 7) J. Feeke, Alkmaar 8) H. A. v. d. Braak, Vught Verhagen uit Den Bosch nationaal kampioen. Dat in dit tournooi zeer sterk is gespeeld, blijkt wel uit het feit, dat 7 van de 8 spelers gepromoveerd zijn en alleen van der Braak uit Vught in de tweede klasse moet blijven. De eindstand is: 12 71 14.71 16.89 17.52 17.42 13.08 13.70 13.18 10.00 Genoemde speler scoorde niet minder dan drie van de vier tegenpunten. Het eerste Sleutel-damesteam maakte haar reis tevergeefs. DVS 2 uit Den Haag liet zonder berichtge-' ving verstek gaan. Algemeen clubkampioenschap 1947 Het algemeen clubkampioen schap van de L.T.T.V. „De Sleutels", dat plaats vindt op Zondag 27 April in het lokaal aan het Vrouwenkerk hof, zal gehouden worden op vier tafels. Inschrijvingen kunnen nu reeds ge schieden bijH- Huying, Gerard Brandtstraat 24; J. v. d. Post, Koning straat 23a of H. Filbry, Nieuwe Rijn 80 tel. 20709. Sluiting Woensdag 23 April. Leidsche tafeltennis-commissie. Afgeloopen week hield de Leitaco haar eerste vergadering. Behalve de leden van deze commissie waren eveneens de heer Molhoek, als ver tegenwoordiger van het bestuur der N.T.T.B. en de heer Huying als K.T. C.-lid van de afd- Den Haag op deze vergadering aanwezig. Na een korte bespreking gaf de heer Molhoek de ze Leidsche Tafeltennis-comm. zijn. volledige goedkeuring en hiermede werd de Leitaco als wettige onderaf- deeling van den Nederlandschen Ta feltennis Bond erkend. Aangaande de plannen dezer com missie zullen spoedig nadere niede- deelingen volgen. SCHAKEN COMPETITIE LEIDSCHE SCHAAKBOND. Promotie-degradatiewedstrijden. Het programma hiervoor is thans vastgesteld en luidt als volgt: le kl-: 21 April: Noordwijk IHa zerswoude I. 5 Mei: Hazerswoude INoord- doelman de Koning een goeden dag had, anders was het nog erger ge weest Van de thuiswedstrijden was het resultaat, dat D.O.S.R. HI met 51 won van Alphensche Boys III. De B- junioren sloegen Alphensche Boys c met 100. RoodenburgLaakkwartier 12. De thuisclub schijnt nog niet goed overwinterd te hebben en spe ciaal het spel van dezen middag kon ons niet bekoren. De gasten wa ren zoowel voor als na rust tech nisch veel beter, maar misten een schot, waardoor er heel weinig doel punten kwamen. Reeds dadelijk na het begin zat Laakkwartier steeds voor het doel der thuisclub en kon Du Prie al zijn talenten toonen. Roodenburg bepaalde zich in deze periode alleen tot uitvallen en al leen een schot van Rozier tegen den onderkant van de lat kon nog juist uit het doel gewerkt worden. Kort daarop schoot midvoor Du Prie juist naast, terwijl Laakkwartier door zyn midvoor even voor de rust de leiding wist te nemen (01). In de tweede helft was de strijd gelyk aan voor de rust en alleen stug verdedigen van Roodenburg voorkwam doelpunten. Eindelijk scoorde de linksbuiten fraai 02, terwijl Roodenburg door P. van Dijk één tegenpunt wist te maken (1—2). L.D.W.S.Alphia 20. Een goed door L.D.W.S. gespeelde wed strijd, echter met weinig schotvaar digheid. De thuisclub begon heel goed, belaagde het Alphia-doel re gelmatig, maar kon niet tot doel punten komen. Enkele uitvallen van Alphia strandden steeds op het rus tige spel van Rijsbergen en Sira. Bijna direct in de tweede helft nam L.D.W.S. door Piket de leiding (1-0) en na een tamelijk gelijk opgaanden strijd was het B. Rijsbergen als rechtsbuiten, die met een ver sch/t, den door de zon verblinden Alphia- keeper wist te passeeren (20). Ovegr.kl.: 21 April: VTL I (Touwf.) Voorschoten I. 2 Mei: Voorschoten IOegstgeest I. 13 Mei: Oegstgeest IVTL I. 2e kl.: 23 April: Lisse IKatwijk I. 28 April: Hazerswoude IIAlphen IH 6 Mei: Alphen ni -Katwijk II 12 Mei: Hazerswoude IILisse I. 21 Mei: Lisse IIAlphen III 22 Mei: Katwijk IIHazerswoude II. De deelname van Alphen II is nog niet definitief. 3e kl.: 7 April: Katwijk III—PTT I. 17 April: Ons Genoegen ILSG IV. 24 April: Ons Genoegen I Kat wijk III. 29 April: L.S.G. IV—P.T.T. I. 8 Mei: Katwijk III—L.S.G- IV. 9 Mei: P.T.T. IOns Genoegen I. DE NOTEBOOMWEDSTRIJD VAN HET LEIDSCH SCHAAK GENOOTSCHAP. Ditmaal een 6-kamp en 4-kampen. Deze jaarlijksche wedstrijden, door den oorlog onderbroken, zullen dit jaar wederom gehouden worden en wel de 4-kampen op Zaterdag 24 en Maandag 26 Mei (2en Pinksterdag) benevens een 6-kamp, waarvoor spe lers zijn uitgenoodigd. Hiervoor is het programma nog niet vastgesteld en de lijst der deelnemers is door verschillende afschrijvingen, ook nog niet bekend. In deze groep ontvangt de winnaar den Noteboom-wisselbe- ker. Nederlaagwedstrijden „Daniël Noteboom". Zaterdagmiddag zijn in het „Casi no" te Noordwijk aan Zee de neder laagwedstrijden begonnen, uitge schreven door bovengenoemde sdhaakvereeniging. De uitslagen van dezen middag luiden als volgt: De H. Chr. Schaakv. I 'en de Residentie schaakclub I spelen gelijk (55( en het Haarlemsche Schaakgezelschap, dat vrij sterk uitkwam, wint met zeer groot verschil (91) van „Da- niël Noteboom"- A.s. Zaterdag wor- I den de wedstrijden voortgezet. KORFBAL. Uitslag Kon. Ned. Korfbalbond. le Kl. Z.H.: HKV—Achilles 0—1; Vicus OriëntisDKC 53; Het Zui denOns Eibernest 25; HSVDee- tos 15;.GKVSpangen 43. 2e kl. A.: OSCRZwervers 43; Gymnasiasten IIWion 51; Deetos IISchiedam 62; ALOFluks 13; Achilles De Algemeene 19. 2e Kl. B.: Vicus Oriëntis IIRozen burg 21; Die HagheHou Stand 60; Het Zuiden IITOV 41; Ons Eibernest IIQuick 22. WIELRENNEN Swift-combinatie. De gisteren gehouden wedstrijd bracht R. Segaar na ongeveer 45 K.M. gereden te hebben zijn eerste overwinning door J. Riethoven Sr. in de sprint te kloppen met een halve lengte. 3e werd F. v. d. Berg op ongeveer 400 Meter; 4. Zoons; 5. T. Holst. Wedstrijd achter motoren. De wedstrijd achter motoren die op 5 Mei gehouden zou worden en die door diverse omstandigheden werd afgelast, gaat nu toch door en wel op Zaterdag 17 Mei. Er zullen twee ritten gereden worden van 30 en 40 K.M. met puntentelling na aan komst, Op de samenstelling van. het programma komen wij nader terug, doch vast staat, dat de vijf snelste Leidsche renners de kleuren van onze Sleutelstad zullen verdedigen en hopelijk met succes. TEELT VAN GRAS- en KLAVER ZAAD GEWENSCHT. Met het oog op de toenemende be langstelling voor de productiviteit van weilanden is het waarschijnlijk, dat er in de komende jaren een toe nemende vraag zal zijn naar geselec teerd gras- en klaverzaad. De teelt tiéarvan is uitnemend geschikt voor or;ze, bekwame Nederlandsche boe ren. Laat men de mogelijkheid daar van in studie nemen en zorgen, dat over weinige jaren deze Nederland- sche zaden een waardige plaats kun nen innemen naast de Nederlandsche pootaandappelen, e.d. Ieder nieuwl hoogwaardig product, dat wij kunnen voortbrengen, verruimt de bestaans- kansen van onzen boerenstand. DINSDAG. HILVERSUM I, 301 M. 7.00 Nieuws; 7.30 Gram.platen; 8.0O Nieuws; 9.15 Morgenwijding: 9.30 Ar beidsvitaminen; 10.35 Strijkorkest; 10,50 Voor de kleuters; 11.00 Piano; 11.30 Indrukken van een Amerikaan- sche reis; 12.00 Trio; 12.40 Orgel; 13.00 Nieuws; 13.15 Orkest; 14.00 Voor de vrouw; 14.40 Piano; 15.00 Le zing; 15.15 Radiomatinée; 16.40 Voor de jeugd; 17.00 „Dat kun jij ook"; 17.45 Het rijk over zee; 18.00 Nieuws; 18.15 Reportage; 18.30 Strijdkrachten; 18.15 Piano; 20.00 Nieuws; 20.15 Bon te Dinsdag-avondtrein; 21.30 Gram. platen; 22.15 Buitenlahdsch week overzicht; 22.30 Viool en piano; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram.muziek. HILVERSUM II, 4l5*M. 7.00 Nieuws; 7.30 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 „Pluk den dag"; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram. muziek; 10.50 „Wie was Ernest Chaus- son?"; 11.30 „Als de ziele luistert"; 11.40 Liederen van Brahms; 12.03 Viool; 13.00 Nieuws; 13.15 Orkest; 13.50 Voordracht; 14.00 Russische- operaklanken; 15.00 Voor de vrouw; 15.30 Gram.platen; 16.00 „De Zonne bloem"; 16.30 „Na schooltijd"; 16.45 Gram.muziek; 17.30 Zang; 18.00 Pia no-duo; 18.20 Sportpraatje; 18.30 Or kest; 19.00 Nieuws; 19.15 Orkest; 19.45 „Een boot vertrok"!; 20.00 Nieuws; 20.20 „Jeanne d'Arc Bucher"; 22.00 Nieuws; 22.20 Avondgebed; 22.40 Radio Philharmonisch Orkest,

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 4