Magere U.V.S.-zege op Overmaas J. A. Tonkelaar wint de Silverrush MAANDAG 14 APRIL 194? DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 3 VOORHOUT ONTVANGT ZIJN NIEUWEN BURGEMEESTER Feestelijke rijtoer door een feestelijke gemeente WOORHOUT HEEFT ZATERDAG ;ijn nieuwen burgemeester inge haald en had rich voor deze feestelijke gelegenheid inhalig gede coreerd met vlaggen vlaggen u.t de Kiens, vlaggen uit de dakka^llen en op een haak gezette zolder-raampjes, vlaggen in de voortuinen! en zelfs van eenzaam m polders gelegen boerenwoningen wuifden rood-wit- blauwe streepen den meuWen magistraat drs. C. J. N. de Graaff en zijn echtgenoote, het wo.kom, welkom, welkom in Voorhout toe Ook de natuur had harerzijds medewerking verleend door hier en daar een kleurige lap crocussen op den grond uit te spreiden. Raadsvergadering met zinspelingen Bloemen, gelukwenschen en muziek De zon, de onuitputtelijke liohlbron voor onze aarde, straalde in hemel- sche lenteluister en wij waren du£ eenigszins verwonderd bij het be treden van de raadszaal alle gordij nen toegeschoven te vinden, (alsol er een film-voorstelling zou plaats hebben), en de lampen aangedraaid. Bloemen overal Toch had de lente ook bij deze kunstverlichting bloem-pakketjes op de ernstige vergadertafel weten te brengen, sierlijk opgemaakte toeven van gele en lila freesia's. In de hoe ken van de zaal stonden weelderige bloemstukken, van het dagelijksch bestaan der gemeente, van de over ste en bestuur van huize St. Agnes, van den burgemeesterskring Duin streek en, de mooiste van alle, van de bevolking van Nederweert, de midden-Limburgsche gemeente, die door Voorhout is geadopteerd. Aan de voorgevel had het raadhuis zich eenige bloemen-corsages van seringen en narcissen opgestoken, terwijl voor de balustrade van het bordes twee tijdelijke perkjes met paarse hei en coniferen waren aan gelegd. De gclukwensch van opoe.... Op de tafel voor de nog ledige ze tel was een schaal met papieren ge lukwenschen neergezet o.a. een van de parochieele geestelijkheid,, die op dezen. Zaterdagmiddag vóór Beloken Paschen onmogelijk present kon zijn, en, behalve een stapeltje telegram men, een ansichtkaart met „hartelijk gefeliciteerd" erop van opoe Zuid- wijk een attentie, die de burge meester ongetwijfeld* heeft gewaar deerd. De notabelen komen binnen. Langzaam vulde zich de zaal met notabelen, die allen notabel zijn, maar van wie we slechts noemen mr. J. C. Sillevis, vertegenwoordiger van de Commissaris der Koningin, de rectoren van Huize St. Agnes en van de B. N S., de vader-overste van het Moederhuis der Congregatie van O, L. Vr. van Zeven Smarten, de broeder-overste, en de directeur van de B. N. S., de predikant van de Ned. Herv. gemeente, de burgemees ters van Noord wijk, Sassenheim, Katwijk, Warmond Noordwijkerhout, Valkenburg, Rijnsburg en Lisse, de heer Hoppe, oud-gemeente-secretaris van Borne, de heer van Uden, bur gemeester van Nederweert, de hoof den van scholen, de groepscomman dant van de Rijks-poLitie en de ge meente-ambtenaren. De feestklok luidde in het raad- Jvuistorentje en de beide wethouders en de gemeentesecretaris begaven zich naar het bordes om den burge meester te begroeten. De huldiging. De burgemeester en zijn echtge noote hadden intusschen reeds een ■uur-lange tocht door de gemeente gemaakt, waarbij zij stellig den in druk hebben gekregen, dat, al is Voorhout niet de volkrijkste onder de dorpen van de Bollenstreek, het in uitgestrektheid vele overtroeft. Het burgemêesterlijk paar, in welks gezelschip meekwamen de moeder van den burgemeester en zijn schoonzuster, was bij het slot Teylingen, dat net nog tot Voor hout behoort, opgewacht door het comité van ontvangst, samenge- nSteld door „Voorhout Vooruit" uit ''vertegenwoordigers van plaatselijke organisaties, a!s v/ier woordvoerder het hoofd der par. jongensschool, de heer II.' Allard, een hartelijke verwelkoming uitsprak, Spr. citeerde wat de heer De Graaff in een inter view in de L. Crt. gezegd had: dat hij vóór zijn Nolens-studie te be ginnen, Nolens niet kende. Zoo ook kennen de Voorhouters hun nieu wen burgemeester niet, maar, na wat zij van hem in de krant hebben gele zen, koesteren zij de beste verwach tingen. Bloemen van Mi a en Ria. Nadat Mia Dorrepaal en Ria Zee- stratén ruikers van tulpen en anjelie- lieren hadden aangeboden, zette de stoet zich in beweging: vóórop twee ruiters, dan, met schallende bazui- AANKOMST OP HET RAADHUIS, nen, de Harmonie St. Cecilia, opge wekt march eer ende groepen verken ners en g'dsen en daarna de lan dauers. waarin de burgemeesterlijke familie en het ontvangst-comité. Er is een korter weg om in Voor hout te kimen, maar ook de auto- russen volgen tegenwoordig deze *.oiiteen de'b agemeester kree^ nu meteen gelegenheid een groot gedeelte zijner gemeente op de „Koehoorn na in cogonschouw en de huice der - bevolk'r.g in om- vangst te nemen. Op het bordes van net raadhuis dankte de heer De Graaff n.et een'.ge vriendelijke woorden allen, die aan' deze inhuldiging hadden deelgeno men, in 't bijzonder de harmonie. De schakels van de ambtsketen. De buitengewone raadsvergade ring ving aan op de gebruikelijke wijze met gebed. Het lezen van de notulen werd opgeschort, waarna ae gemeente-secretaris mededeeling deed van de benoemingsbrief, In aansluiting daarop hield de loco- burgemeester, de heer P. v. d. Hulst, een toespraak, die o.m. zeide, dat Voorhout een bevolking heeft, gods dienstig, werkzaam en die ook wel verdraagzaam kan zyn. De geheele raad zal den burgemeester gaarne ge legenheid geven zijn volle energie te ontplooien ondanks de moeilijke financieele positie. Spr. memoreerde, dat door den vorigen burgemeester een uitbreidingsplan is ontworpen, dat groote perspectieven opent, ter wijl een ontwerp voor een afdoend rioleringsstelsel nog in een begin stadium Ls. Speciale belangstelling vroeg spreker voor de oplossing van de woningnnood, de wegen, en ook voor de stop-treinen-actie (in samen werking met Warmond en Noordwij- kef hout), het welslagen van welke actie een vitaal belang is voor deze gemeente. In de uit vele schakels sa mengestelde ambtsketen zag spr. de eenheid der gemeente gesymboli seerd, een eenheid, welke de burge meester mocht bewaren en behoeden bij zijn arbeid tot heil der gemeente Voorhout. Gods zegen over de persoon van den burgemeester en zijn werk afsmee- kend, hing de loco-burgemeester ten slotte den nieuwen vertegenwoordi ger van het gezag de ambteketen om. Rede van burgemeester De Graaff Rede van burgemeester De Graaff. Hierna hield de heer De Graaff een doorwrochte rede, waarin hij diép inging op de taak van een bur gemeester, die hetzij als leiding gevende figuur, hetzij als „pater fa- milias" van het gemeentelijk gezin, een zéér belangrijke en vruchtdra gende rol kan spelen. Spr. zeide naar Voorhout te zijn gekomen met deze verlangende ge in oedsinstei ling, de eischen, welke van dit ambt gevergd worden de wettelijke eischen van bekwaamheid, doch ook de menschelijke eisohen, die voor een richtige uitvoering on- DE AMBTSKETEN WORDT OMGEHANGEN. misbaar zijn in volkomen harmo nie te ontplooien en niets zal hem voor de belangen-behartiging der ge- meent Voorhout te veel zijn. Ik weet aldus spr. dat de lo cale behoeften, evenals elders, veel vuldig zijn; ik weet óók. dat de plaatselijke omstandigheden vaak 'n speciale verzorging vragen en dat deze speciale verzorging vooral in deze van conjuctuur schommelingen afhankelijke streek zware eischen stelt aan hem, die in alle oprecht heid en warme toewijding hier zijn taak zal willen vervullen. Maar ik ben er evenzeer van overtuigd, dat ik, die deze taak hoe moeilijk en zwaar oo-k, vóór alles lief heb, daardoor die menschelijke kwalitei ten zal weten te ontwikkelen, welke noodig zijn om vruchtbaar werk te verrichten. Nauw verbonden vervolgde spr. met deze langs verstandelijken weg vemregen inzichten, is dan de onderlinge genegenheid. Waar zij wordt gemist is het koude cement van de wetteilijke verplichting niet in staat een goede gemeenschap te binden. Waar zij ontbreekt zal men het brengen van offers, noodzakelijk evenals in ieder gezin, om tot de eenig juiste samenleving te komen, tevergeefs zoeken. Maar waar zij wordt toegepast heerscht welvaart, geluk en voorspoed: daar heerscht echte opbouwende levensblijheid. Vreesaontig zal ik derhalve niet mogen zijn in het brengen en waar noodig 't vragen van persoonlijke offers, eveunin overmoedig in het totaal negeeren ervan. Stabiliteit m de gemeentelijke samenleving wordt toch m. i. beter en eerder bereikt met een offervaardige geest dan met een niets ontziende egocentrische mep- taliteit. Dientengevolge Zal een niet door vrees, noch door overmoed be- heerschte ieiding, dan tevens betee- kenen een streven naar sociale recht vaardigheid. Immers, alleen al, om dat ik datgene, wat ik in het be stuur van eigen persoon moet aan wenden om het menschelijk-goede te bereiken, op deze wijze óók tot leid draad stel bij het bestuur dezer lo cale gemeenschap ter bereiking van haar algemeen welzijn, waarin ieders persoonlijk welzijn, in den ruimsten zin genomen besloten moet kunnen liggen. De burgemeester stelde zijn arbeid onder Gods Zegen, Hem vragend om diep inzicht, kracht en sterkte. Met deze waarachtige gemoedsin stelling durJ ik aldus besloot spr. mijn taak in Voorhout blijmoedig aanvaarden, wetende, dat wat Hij in bescherming neemt en Zijn Zegen schenkt tot ons aller welzijn zal strekken. Wij zijn geen ja-knikkers! Namens de Kath. raadsfractie sprak de heer J. Nijssen de hoop uit, dat het den burgemeester, evenals zijn voorganger, zou gelukken de ge meente tot grooter bloei te brengen, waarbij hij kon rekenen op den raad, maar: „de raad van Voorhout is geen college van ja-knikkers". De burgemeester zal in de komende we ken Voorhout met zijn bloembollen- velden zien op zijn mooist, maar toch moet spr. wijzen op eenige leelyke dingen o.a. het dek van de Jacoba V. Beieren en Van den Bergh van Heemstgde-weg, en het ontbreken op sommige punten van straatverlich ting, en de woning-nood, waarbij mét straffe hand moet worden opgetre den. Een houw naar de autobus. De heer Spierenburg, sprekend namens de Prot. ingezetenen, wees op de steeds uitstekende verstand houding, welke hier geen na-oor - logsch verschijnsel is. Spr. zeide blij te zijn, weer een burgemeester te hebben, want een stadhouderloos tijdperk van 5 maanden is te lang. Spr. somde een lijstje van verlan gens op, o.a. dat de n iet-gewaarde er- de, onzekere bus-verbinding een weg-vernieler bij uitnemendheid spoedig door een trein-verbinding zou worden vervangen. Heb geduld met mij..,. Burgemeester De Graaff, de stem men uit den Raad beantwoordend, verzocht geduld, omdat hij zich eerst in de zaken moest inwerken. Als men rechtvaardigheid wil, kan men niet verlangen, dat hy onmiddellyk de byl neemt en er op inhakt. De kunst van het hand omdraaien- De burgemeester van Noordwyk, mr. F. C. van Berckel, zeide èn op anecdotische èn op ernstige wyze veel te kunnen zeggen over de sa menwerking met de voortreffelijke raad dezer gemeente! De altycMe- vende strijd zult ge snel ervaren en ook waardeeren, omdat het een men schelijke uiting van leven is. Waar ge op wijsgeerige basis bouwt, zult ge die staat van zaken ook zeer ge makkelijk aanvaarden, want aan den waren wijsgeer is de humor ver trouwd. Spr. vond het voor hem niet passend als een eerbiedwaardige se- nex uit het publiek te voorschijn te treden en richtlyn'en voor het be stuur te geven, ook al niet omdat de nieuwe burgemeester een staat van dienst heeft, waarin studie aan de practijk gepaard ging. Het besturen moet voor zulk een man een hand omdraai zijn. Maar ook handom draaien is een kunst, waarbij spr. waarschuwde, dat de nieuwe burge meester met een 'hand-omdraai niet alles zal kunnen zetten naar zijn hand. Spr. wees op dé diep-christe- lijke geest der bevolking, die in de practijk wel eens anders wordt be leefd, maar in beginsel een groote steun geeft Spr. hoopte, dat het burgemeesterlijke paar in Voorhout dezelfde goed-gelukkige jaren zal leven als hy en zyn gezin. DOOR EEN magere 10 overwinning heeft UVS een zeer lastige klip omzeild en we dienen hieraan direct toe te voegen, dat UVS zeer blij mag zijn, want het zou niemand verwonderd hebben, indien de thuisclub met de zege was gaan strijken. UVS bleef den geheelen wedstrijd door beneden de maat en alleen toen UVS de score opende hetgeen een kwartier na de rust plaate vond vertoonde zij heel eventjes weer waartoe zij in staat is. Vooral in de eerste helft werd er vrij mat gespeeld en de voorhoeden van weerskanten knoeiden er lustig op los, terwijl voor al het plaatsen van de UVS-binnen- spelers veel te wenschen overliet. Steeds kwam de bal daar waar hij niet moest zijn en de verdediging van de thuisclub kon dan ook vrij ge makkelijk de weinige gevaarlijke mo menten de baas blijven. Een was er die boven de middelmaat uitstak en wel de UVS-linksbinnen Piet Kante been. Van dezen kant dreigde voort durend gevaar en tot tweemaal toe wist hij den keeper uit zijn hok te lokken, maar zyn voorzetten vonden niet de gewenschte belooning. De voorhoede van de thuisclub was even eens uitermate zwak, maar toch moest de verdediging steeds op haar hoede zijn, terwijl de binnenspelers ver schillende malen zeer gevaarlijke momenten voor het UVS-doel schie pen, die echter op sublieme wijze door keeper Breyer die een zeer voortreffelijke wedstrijd heeft ge speeld-—werdenbezworen. De rust die met blanken stand in. ging, had den spelers blijkbaar goed gedaan, want het spel werd reeds di rect na de hervatting een tikje vin niger, hetgeen UVS noopte om alle zeilen bij te zetten en slechts ten koste van een corner wist Sloos te redden. Het spel golft nu snel op en neer en beide doelen verkeeren in gevaar, maar tot scoren weet men het voors hands niet te brengen. Na 15 minuten spelen heeft UVS eindelijk succes, wanneer Piet Kantebeen een pass af geeft aan den snel doorgeloopen Hiensch, die met een trekbal Fasel in staat stelt te scoren. Na dit doel punt heeft UVS nog meerdere kan sen gehad om de overwinning veilig KAREL LOTSY Nederland—België De Groninger Voetbalvereni ging Be Quick bestond Donder dag 60 jaar. Dit heuglijk feit werd Zaterdag en Zondag her dacht. Zaterdag werden er vete- ranenwedstrijden gehouden en recipieerde het bestuur. Namens den K.N.V.B. bood de bonds voorzitter, de heer K. J. J. Lotsy zijn gelukwenschen aan. Hij be treurde het, dat het geschil met de Belgen oVer het banket niet voor den wedstrijd Nederland België was opgelost, maar hij kon thans mededeelen, dat men hoogstwaarschijnlijk op 4 Mei in Antwerpen weer broederlijk ver- eenifd zal zijn. Het sportieve gedeelte werd Zondag j.l. gehouden. Allereerst kwamen elftallen van oud-inter nationals en van Be Quick 1936 in het veld. Fe oud-internationals konden het tegen hun meerendeels jon- 'gere collega's niet bolwerken en verloren met 51. De jubileumwedstrijd tegen Feyenoord bracht voor de Gro ningers een bittere teleurstelling. Met niet minder dan 101 kre gen zij van de Feyenoorders een lesje in voetbal-techniek en tac tiek. Met de rust hadden de Rot terdammers reeds een 30 voor sprong. Storm in Voorhout! De burgemeester van Noordwijker hout, de heer Van Iersel, sprekend namens de kring „Duinstreek", her- innei-de er aan, dat in het rustige, kalme Voorhout den laatsten tijd nogal storm is opgestoken. Als men het gewicht van Voorhout ging be palen naar de zwaarte van de stor men, zou Voorhout de belangrijkste gemeente van de geheele streek zijn. Spr. heeft de Voorhouters echter al tijd joviale menschen gevonden, en, als de storm geluwd is, zal de bi - gemeester hier een prettige werk kring vinden. De gemeente-secretaris, de heer Van den Aardweg, zegde namens de ambtenaren alle medewerking toe. Dank uit Nederweert De burgemeester van Nederweert, de heer Van Uden, betuigde zijn al lerhartelijkste dank voor de mate- rieele steun aan zyn getroffen ge meente. Men is daar van plan dit feest nog uit te breiden. Spr. hield daarna een wat sombere beschou wing over de barens-weëen van den nieuwen tijd. En ten slotte: goede wen schen van den dominee. De predikant der Herv. gemeente, ds. E. J. Beker wenschte den burge meester toe, dat hij, aangegord met kracht uit den Hooge, beseffende de roeping, die de overheid van Gods wege heeft, met kracht en wijsheid zou mogen besturen en met vreug de en blijdschap hier werkzaam zou zyn. In zyn dankwoord zeide de heer De Graaff o.a. tot den burgemeester van Nederweert, dat hij weet, wat het beteekent door den' oorlog ge troffen en van alles beroofd te zyn. Hij zal er naar streven de hulpver leening te verlengen, en nog inten ser te maken, wat reeds is begonnen. De nieuwe burgemeester en zijn familie hielden daarna receptie, eerst op het raadhuis, vervolgens in het parochiehuis. te stellen, maar het bleef slechts brj een pogen. Allengs verslapte het of fensief en de thuisclub probeerde nu op haar manier den achterstand in te loopen. Bij dit pogen gingen de hee- ren wel eens buiten hun boekje en vooral Piet Kantebeen moest het nog wel eens ontgelden. De UVS-verdedi- ging bleef de situatie echter de baas, al dient niet ontkend, dat Vrouwe Fortuna wel op haar hand was, maar als laatste hinderpaal stond daar Breijer, die ongenaakbaar zijn doel verdedigde, en resoluut elke aanval op zijn heiligdom afsloeg Verschillende vrije trappen waren het gevolg van het te. harde spel van enkele spelers van de thuisclub. Blij was men in het algemeen toen scheidsrechter Crooij. die als steeds voortreffelijk leidde, het einde aan kondigde van een wedstrijd, die zoo wel spelers als toeschouwers geen bevrediging had geschonken. We zijn echter overtuigd, dat UVS veel beter kan en we hopen, dat zij ons dit a.s. Zondag in den wedstrijd tegen Sche- veningen zal laten zien.. A.S.C.—R.V.C. 4—4. De Leidsche Rood-Zwarten verdienen de over winning niet. Na 8 min. 10 door Kok en v. Duyn verhoogde de score tot 20. Na de hervatting had Kok weer succes met een hard schot via het hoofd van een R.V.C.-er, waardoor de keeper misleid werd en met een 30 voorsprong achte A.S.C. zich veilig. Maar eilacie zeven min. na de rust was de stand 31 door den rechts buiten en weer 10 min. later 32 door denzelfden speler. Nog leek de overwinning niet in gevaar toen A.S.C. wat beter aanpakte en W. Ani- ba uit een goed door v. Duyn aange geven bal 42 maakte. Nog 20 min. was te spelen. Toen kopte v Nierop jammerlijk in eigen doel (43) en 6 min. voor het einde kwam de ge lijkmaker (44). Meerburg. Na een rustperiode van enkele maanden verscheen Meerburg 1 met een gewijzigde op stelling in het veld tegen Kagia I. Na een onzeker begin opende Owel met een goed schot de score. De ge heele voorhoeden was zeer produc tief, zij brachten de stand bij de rust op 41 voor Meerburg. Na de rust zagen w, hetzelfde spelbeeld met Meerburg regelmatig in de meerder heid, hetgeen werd uitgedrukt met nog 3 goede doelpunten. Ook Kagia spande alle krachten in. En door een fout in de verdediging wist Kagia nog eenmaal het net te vinden. Met een 72 overwinning voor Meerburg kwam het einde. Meerburg II kon het tegen L.F.C. 6 niet bolwerken en verloor met 30. Onze benjamins deden het betei en stuurden Lisse A met een 41 neder laag naar huis. SJ.CWassenaar 04. In een matigen doch uiterst fairen wedstrijd heeft S.J.C. onnoodig het onderspit moeten delven tegen Wassenaar, wel ke niets beter speelde dan S.J.C., doch den strijd' tot het eind toe wat enthousiaster aanpakte. In een gelyk opgaanden strijd wisselen het eerste half uur de kansen en op gelukkige wijze weet Wassenaar even voor rust de leiding te nemen (01). Ook na rust konden geen van beide ploe gen haar vorm vinden, waarbij S.J. C. tevens de groote fout maakte van een veel tö kort spel. terwijl Wasse naar daartegenover een open spel vertoonde, waardoor de S.J.C.-ach- lerhoede het soms zwaar te verduren had. Wel wisten de S.J.C.'ers eenige goede karisen té' scheppen, doch het ■juiste schot bleef steeds achterwege en als Wassenaar na ruim 25 minu ten spelen er in slaagt den stand op 20 te brengen, was dc wedstrijd voor S.J.C. verloren, want hoe hardi ook de verdediging van S.J.C. werk te, kwam er geen homogeniteit in de ploeg, waarvan Wasenaar, welke nu sterker speelde, wist te profiteeren en den stand tot 40 opvoerde. Het tweede elftal trok anders van leer en tracht Lugd. 4 op overtuigende wij ze met 80 ten onder. De junioren A, welke hierna in hel veld kwamen, gaven een aantrekkelijk spel te zien en onder deze voetballers schuilen goede krachten. Liefst met 100 zon den zij Rijp we tering naar huis. De aspiranten A, die Zaterdag speelden, haalden het bravour stuk je uit om Docos A de eerste neder laag toe te brengen en kwamen mét een 51 overwinning uit het stryd- perk- De aspiranten B konden wel iswaar niet winnen, doch brachten toch een behoorlijk resultaat mee door in Warmond met blanken stand te eindigen. S.J.C. 3 had de moeilijke opgaaf om den strijd tegen Altior 2.in Langeraar aan te binden on roest daar een 41 nederlaag slikken. In deze 6 wedstrij den boekten de S.J.C.'ers alszoo 7 punten imet 23 goals voor en 9 tegen. LisseAlph. Boys 22. Het ia den Boys gelukt een gelijk spel tegen Lisse te behalen cn hiermede hebben zij weer een kostbaar puntje in de wacht gesleept en daar Teylingen van Docos verloor, werd de roode lan taarn aan Teylingen overgedragen. Indien Vrouwe Fortuna niet tegen de Boys was geweest, hadden zij beide punten verkregen Vooral het laatste kwartier oefenden de Boys een ster ken druk uit op het Lisse-doel, maar hoe zij ook zwoegden, voor doel lukte het niet en de keeper van Lisse was in uitstekenden vorm. Het tweede elftal bond den strijd aan tegen A.S.C. 4, welke ongeslagen bovenaan staat. Dc 31, waarmede A.S.C. dezen wedstrijd won. geeft niet de verhouding in 't veld weer. Ondanks hun veld meerderheid moes ten de reserve in A.S.C. hun meerde ren erkennen. Verdere uitslagen zijn: DOSR 3— A. Boys 3, 51; A. Boys 4Rooden- burg 7, 312; Altior AA. Boys A, 4—2; A. Boys C DOSR B 0—10. ATHLETIEKWEDSTRIJD OP DUINDIGT jC*EN GROOTE publieke belangstelling, stralend lenteweer en een be- langrijk aantal deelnemers, het zijn even zoovele factoren, die er toe bijdragen een athletiekwedstrijd tot een succes te maken, vooral bij een wedstrijd als de Silverrush, welke gisteren op Duindigt te Wassenaar werd georganiseerd. J. Vollebregt (Bataven) tweede De Hollandman Tonkelaar wist de overwinning uit het vuur te slepen, na een eenerveerend duel met den jeugdigen Bataven-athleet J. Volle bregt, die met gering verschil als tweede eindigde. Omstreeks 1 uur viel het startschot voor de ongeveer 100 deelnemende junioren, die een afstand van 1.250 m. hadden af te leggen. De D.H.C.-er Jansen wist als eerste de finish te passeeren. Ver melding verdient in dit verband nog de prestatie, welke M Bonnet van De Bataven leverde, door het bezet ten van de 12e plaats. Bij de vetera nen werd J. Overdijk (AAC) win naar. Toen werd de belangstelling gecon centreerd op „de" wedstrijd van den dag, de Silverrush. Allereerst start ten de D en E-klassers, 10 seconden later de C-klassers, 13 seconden hier na de B-klassers en ten slotte 17 se conden hierna de A-klassers. Zooals gewoonlijk was de handicap voor de A- en B-klassers zoo zwaar, dat de zen voor het bezetten van de eerste plaatsen geen rol van beteeken is speelden. Het hoogtepunt van de rush vormde ongetv/ijfeld het span nende duel tusschen Tonkelaar van Holland en Vollebregt van De Ba taven, resp. behoorend tot de C- en D-klasse. Uit een veld van 400 loo- pers wisten zij zich al spoedig aan den kop te plaatsen en stonden de zen niet meer af. Vollebregt deed tot het einde toe nog wanhopige po gingen om Tonkelaar te passeeren, hetgeen hem echter niet gelukte. De Bataven C- Kraan, Kerkvliet, Mon- tanus en Rodewyk eindigden resp. als 12e, 28e, 36e, 41e. Het is verheugend te constateeren, dat de Leidsche athletiek een steeds belangrijker rol gaat spelen. Bijna alle belangrijke athletiekwedstrijden van de laatste weken werden Leid sche overwinningen. En als wij dan zien, dat jeugdige athletcn, die eerst sinds kort dd athletieksport beoefe nen wij denken in dit verband aan J. Vollebregt en C. Kraan van de Bataven reeds thans zulke op merkelijke en verheugende resulta ten weten te boeken, dan zijn wij er van overtuigd, dat deze voor de toe komst een rijke belofte beteekenen. De voornaamste uitslagen luiden: (de letters achter den naam duiden de klasse aan): 1. J. A. Tonkelaar (Holland, Leiden) C 11 min. 41,7 sec.; 2. J. Vollebregt (Bataven, Leiden) C 11 .44,7; 3. C. de Ree (Holland, Haarlem) B 11.47.1; 4. J. v. d. Hoorn (A.A.V. '36, Alohen) D 11.52.0; 5. E. Groeneweg (Hercules, Dordrecht) C 11.59.4. In het restaurant werden na af- looo van den wedstrijd aan de eerste vijf binnenkomenden de hoofdprij zen uitgereikt, de overigen ontvingen hun medaille onmiddellijk na aan komst bij de finish. Een hindernis wordt genomen tijdens de traditioneele „Silverrush", welke door de „Trekvogels" op Duindigt werd georganiseerd.

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 3