Gemeenteraad Alphen a.d. Rijn Op korte golf j Leidsche gidsengroep „St. Lydia" gaf een ouderavond RADIO ZATERDAG 12 APRIL 1947 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 2 Tot oprichting eener dag ambachtsschool besloten Wordt niet te veel over belangrijk aangelegenheden in „geheime" zit tingen beslist?? De Raad der gemeente Alphen kwam gisteravond onder voorzitter schap van burgemeester F. M. A. Schokking voltallig in openbare ver gadering in het raadhuis bijeen. Na opening met gebed vragen de leden H. Brokaar en A. F. Ruijsse- naars dadelijk aandacht voor de ver betering van de sloot in den Nocrder- Nassaustraat. Spr's. meenen, dat men alleen door uitbaggering van de sloot niet klaar is en vragen tevens dem ping van dezen haard van ziektekie men. De voorzitter zegt afdoende ver betering op korten termijn toe. De voorstellen, 5 tot. met 8, van B.. en W. worden z.h.st. aangenomen. Be noemd zijn: a) de heeren J. v. d. Berg, A. J. Dekker,-H. S. Kroft als lederi en Hounout en A. Kroon als plv. le den der commissie van bijstand voor de industrialisatie der gemeente: b) de heeren A. J. Dekker, G, Nijman en A. F. Ruijssenaars als leden en A.. Groeneveld en C. Verduijn als pi. v. 1. der commissie van bijst. voor onder- wijsaangelegenheden; c) de heeren H. S. Kroft en W. S. v. d. -Meent als leden en H. Brokaar als plv. 1. dér commissie v. bijst. voor het grond bedrijf; d) de heer L. C. Slootjes als lid en de heer Ph. Roogaar als pl.v. Jid der comm. v. d. dienst der ge meentewerken; e) de heer A. Groene veld als lid der comm. v. georgani seerd overleg in ambtenarenzaken en werkliedenzaken; f) idem tot gede legeerde der gemeente in de contact- comm. v. d. sport. 3°/. NED. STAATSLEENING. De minister van Financiën heeft besloten voor de verkoopers van Amerikaansche fondsen de gelegen heid open te stellen deel te nemen in een uit te geven 3 pCt. Neder- landsche Staatsleening 1947, luiden de in dollars van de Vereenigde Staten van Amerika, voorloopig tot een bedrag van 100.000.000 dollars. Zij, die nu besluiten tot verkoop van Amerikaansche fondsen over te gaan. alsmede diegenen, die reeds tusschen 19 September 1946 en April 1947 hier te lande berustende Amerikaansche effecten verkochten, zullen-, in de gelegenheid worden steld een aanvrage tot deelneming in te dienen. Pastoor P. J. M. v. d Burg. Naar het „Binnenhof" verneemt, heeft de zeereerw. heer P. J. M. v. d. Burg, pastoor der parochie van de H,H. Martelaren van Gorcum, te s Gravenhage, wegens gezondheids redenen/tegen 1 Mei a.s. eervol ont slag uit-de herderlijke hediening aan gevraagd, hetwelk hem door Z. H. Exc. den Bisschop van Haarlem is verleend. DISTRIBUTIENIEUWS NIEUWE PRIJZEN VOOR CHOCOLADE. De minister van Landbouw,-Vis- scherij en Voefselvorziening heeft nieuwe prijzen voor chocolade goed gekeurd. De prijs van geimporteerc'e cacaoboonen is den laatsten tijd met meer dan 100 procent gestegen. Des ondanks wordt de verbruikersprijs van cacaopoeder gehandhaafd. De chocolade-artikelen moeten daaren tegen duurder worden. De reep van 8 dent kost nu 10 cent; de gevulde reep van 8 cent 9 cent. Chocolade aan gtukjes kpst voortaan 35 cent, gevul de stukjes (bonbons) 32 c?nt en los strooisel 22 cent per 100 gram. Voorts zullen ook bij deze nieuwe prijsregeling voor een beperkt deel van de productie speciale kwaliteits- artikrien tegen hoogere prijzen mo gen worden verkocht en wel qhoco lade aan stukjes voor ten hoogste 50 cent en bonbons voor ten hoogste 60 cent per ons. In dit geval moeten de artikelen echter verpakt worden ver kocht imet vermelding van den prijs en van den naam van den fabrikant op de verpakking. UITREIKING VAN AANVULLENDE BONKAARTEN. Voor het geval de voedselsituatie in ons land in ce maanden, welke aan den nieuwen oogst voorafgaan,, eenige bijzondere voorzieningen noodzakelijk maakt, zijn enkele voorzorgsmaatre gelen getroffen. Zoo is, nanr men weet, de aflevering van gort en ha vermout door fabrieken aan den han del stopgezet teneinde over eenige voorraad te kunnen beschikken, waaruit, zoo noodig, kan woi der. ge put voor aanvullende veislrckk.il- gen. Naar het ministerie van Landbouw, Vjsscherij en Voedselvoorziening thans mededeelt, zal in het tijdvak van 14 t.m. 28 April a.s. een aanvul lende bonkaart NA705 voor-voeair.gs- miidelén worden uitgereikt. In de daarvoor in aanmerking, ko mende, in hoofdzaak stedelijke ge meenten, welke kaart, zoo noodig, dienst kan doen als eventueel nadere distributiemaatrègelen Vvre'.scht wor den. Het is dus geenszins zeker, dat tot ingebruikneming der kaarten zal worden overgegaan. De uitreiking •geschiedt thans om extra voorzienin gen en kosten voor een eventueele speciale uitgifte der kaarten te voor komen. Volgens de aanwijzingen van het 'C.D.K. zal bij de uitreiking de bon 613 Van het inlegvel worden verwij derd, terwijl op de voorzijde der tweede distributie-stamkaart onmid dellijk achter „No. persoonsbewijs" het getal „705"" zal worden vermeld. In de gemeenten, waar geen bonkaar ten na 705 worden uitgereikt, zal op de bon 613 van het inlegvel een dia conale streep geplaatst worden. Bij het Voorstel van B. en W i.z, het toekennen van een persoonlijke-toe lage. aan den heer W. H. G. Beek, hoofdboekhouder der Water- en Liclitbedrijven werd door meerdere leden breedvoerig van gedachten ge wisseld. Over het algemeen waren alle leden het eens met deze toeken ning, doch enkele vreesden een prece dent en de overige sprekers verbon den hieraan deze restrictie, dat zal worden nagegaan of er ook bij het lagere personeel soortgelijke gevallen aanwezig zijn, welke eveneens voor een dergelijke oplossing in aanmer king, komen. De voorzitter antwoordt, da het salaris van den heer. Beck in verhou ding tot het grondsalaris ier overigé ambtenaren en van het andere per soneel extra, laag is en dat zij door deze toekenning een evenwicht "wil len.brengen in den stand-, teneinde." te voorkomen, dat de heer Beek, die een ve'rantw oordelijke taak vervult, latei in zijn pensioen van blijvenden aard gedupeerd wordt. B! en W. zegelen te vens toe de overige gevallen te zullen onderzoeken. Er staan reeds een ze vental gevallen op het programma. Hierna z.h.st. aangenomen. Het voorstel van B. en W. i.z. vast. stelling van een nieuwe verordening op het georganiseerd overleg, welke bestaat rn het in leven roei e van z.g. dienstcommissies vorderde even eens een lange bespreking. De tegen standers vroegen slechts één commis sie.De heer Roogaar vraagt -waarom er voor het gemeente-secretarie-per- soneel geen dienstcommissie in het kernen van onderaf en zulks mag van hooger hand i.e. de gemeente niet worden tegengehouden. Daardoor zou men volgens spr. de minderheid iri den verkeerden hoek drijver, die wensch t haar eigen commissie t be houden. De heer Geerlof wees nog op het feit, dat de hoofdbestuurder vóór de fusri stemde. De voorzitter antwoordt, dat het personeel van gemeentewerken meer behoefte heeft aan regelmatig con tact, dan de ambtenaren. Spr. ziet wel degelijk de wenschelijkheid in van twee commissies, volgens het voorstel van B. en W. Het amende ment van den heer Geerlof (om de twee commissies samen te voegen) hierna in stemming gebracht wordt verworpen met 10 tegen 9 stemmen, waardoor derhalve het voorstel van B. en W. in zijn oörspronkelijken vorm wordt aangenomen. Het voorstel van B. en W. i.z. in voering van het 'algeméén ambtena renreglement en de :algem. arbeids- oyereenkomsfenverordening werd z. h. st. aangenomen. He.t voorstel van B. en W. i.z. het verleeiien van medewerking i.g. art. 25„ 2ë lid, der Nijvefhéidsondérwijs- wet, met-betrekking tot de uitbrei ding van het leerplan der nutsam- bachtsteokenschool, naar aanleiding van het verzoek van hét bestuur "dier school, werd eveneens e.h, st. aarigè- er sen gymnastiek 'Tegen aller verwachting in wérd ten slotte ook" het voorstel van b. erf W. i.z. verzoeken van. dé Stichting voor Christelijk .Nijverheidsonder wijs te Alphen aan den Rijn en de vereeniging „De Nijverheidsschool voor Alphen. aan den Rijn en omlig gende gemeenten" om medewerking leven is geroepen. Nadat de heer 1 krachtens art. 25, 2e lid, der Nijver- - - - - -* heidsonderwiji^et, voor de oprichting van een dagambachtsschool, zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Waarschijnlijk is adus besloten in een tevoren gehouden geheime raadszit ting, waardoor de openbare vergade ring een half uur later kon aanvan gen dan ze was uitgeschreven. Ook na de behandeling dezer agenda ging de Raad in besloten zitting over. Ruijssendars en Geerlof één commis sie hadden bepleit, wierp de heet A. J. Dekker zich op als voorstande van twee commissies. Door de twee com missies worden de belangen van bei de groepen voor 100 pet. behar tigd; alleen meent spr, dat men de twee commissies niet zonder nadeel kan opdringen tegen den wil var één der partijen. Dit idee is gehore' uit een democratische gedachte ei ge- £000000000000000000000000000000000 öoooooooóooooooooooooooooooooooooc BINNENLAND. Vele arrestaties zijn gedaan in Midden- en West-Brabant naar aan leiding van een uitgebreide clande stiene graanhandel. Ook de burge meester van Baarle-Hertog is ge arresteerd. Te Oklenzaal is een complot van 24 personen ontdekt, dat distributie kaarten opkoeht van gezinnen met veel- kinderen. Tegen dén 22-jarigen G. Ka- mies uit'-Ertimen (Dr.) is door den procureur fiscaal van het Bijzondei Gerechtshof te Amsterdam de dood straf-geeischt wegens het vermoor den van een Amerikaansch piloot. Tegen een Poolschen korporaal uit het Engelsche leger eischte de officier van Justitie te Amsterdam 'wegens hét vermoorden van een LISSE IR. VOLKERSZ GAAT MET PENSIOEN. De heer ir. K. Volkersz gaat mét ingang van I Mei a.s. den dienst ver laten als rijkstuinbouwconsulent ér directeur van de Rijkstuinbouwwiri' terschool. Moge de heer Volkersz nog een rustige levensavond hebben én zijn welverdiende rust genieten. Raadlidmaatschap. Dg heer J0. Algera, lid van den Raad dezer ge meente, heeft wegens zijn a.s., vertrek naar elders bedankt als lid van den Raad. De voorzitter van het Hoofdsteiïi- bureau heeft thans in zijn plaats be noemd de hëer Chr. H. Steenwinkël, de eerstvolgende vérvanger der A.-'R. partij Fantasie-Bazar. Vrijdagavond is de groote fantasie-bazar,,.welke ge houden .wordt .in het .Patronaatsge bouw van -de parochie -„St,- A-gatha" .Officieel geopend.- De verkenners waren present ón. der leiding, toen de 'Burgemeester het festijn opende met een woord Van opwekking, waarin hij.de verkenners- vrouw, acht jaar gevangenisstraf. De centrale eereraad heeft rit- beweging ten bate waarvan de ba- spraak gedaan in de zaak van Cor van der Lugt Melsert. Hij vernietig de de uitspraak van den eereraad voor het tponeel en beëindigde de schorsing met terugwerkende kracht De raad" releveerde in zijn uitsoraak de goede houding van den heer van der'J.'iqt fïïdens d<* bezetting. Trsschan de sticht'n®- .,F"t Ne- derlendsch Tooneel" en „De Kome dianten" 'is een fusie tot stand ge komen. zoodat deze beide tooneel- «ezelschappen het volgend seizoen één geheel zullen vormen. BUITENLAND. Engeland voert Zondagmorgen om 2 uur den dubbelen zomertijd in. De klok zal dan in Engeland ten opzichte van Nederland een uur vóorloopen. Republikeinsche journalisten zullen volgeils Antara in staat wor den. gesteld een groote studie-reis te ondernemen naar de door Neder land gecontroleerde gebieden op Java en de -Buitengewesten. Britsché touristen, die deviezen smokkelden naar het buitenland, hebben onbewust meegeholpen om de kas van de Joodsche illegalen te spekken. Er was n.l. een onder lei- spekken. Er was n.l. onder lei- Parijs een organisatie, die Fransche francs verkocht aan Engelschen te gen chèques luidende in ponden. Deze ponden werden in dollars om gezet, welke vervolgens in New Vork- tegen Zwitsersche francs wer den omgeruild. Met Zwifserzche francs, het beste betaalmiddel in Frankrijk, werden nieuwe Fransche francs aangeschaft, waarmee de kringloop was gesloten. De winst, die de organisatie in een halfjaar maakte, schijnt onge- 1. Wie is de dichter van het ,,-Wien Neerlands bloed"? 2. Wat is een drachme? 3. Kunt u drie boeken noe men van de Russische schrijfster Alja Rachmanowa. 4. Weet u vsètt Apostelkrqis- jes zijn? 5. Weet u wie president is van het dageiijksch bestuur van het-Nederlandsche Roode Kruis? 6. Hoe brengt men het snelst vingerafdrukken over? 7. Wat is het N.O I.B.? 8. Wie is de Nederlandsche gezant in Canada? 9. Hoeveel minr.teries-Ruys de Beerenbrouck hebben we .ge had? 10. Van wien is de opera „Der Freischütz"? Antwoorden in ons nummer van Madhdag. NOORDWIJK Tragisch sterfgeval. Vrijdag middag te ongeveer half vier was de 78-jarige M. v. Zandwijk een korte wandeling gaan maken. Op de hoek van het Lindenplein gekomen, zakte hy plotseling ineen. Geestelijke en medische hulp was direct aanwezig. Men kon slechts den dood consta- teeren. - LEIMUIDEN Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente komt in openbare zitting bijeen op Maandag 14 April des avonds half acht. De agenda luidt oa.: Benoeming van 2 leden in de commissie tot wèring van schoolver zuim. Voorstel'van B. en W. tot be schikbaarstelling van' een medaille aan de Vebo te Leiden WARMOND San Marco-plein. Door den di recteur van restaurant „Meerrust" is aan de gemeente Warmond een duiventil aangeboden^ welke ge plaatst wordt op het - Burgemeester Schölvinkplein. - ZOETERWOUDE S. J. Z. Op Dinsdag .15 April des avonds te half acht, worden alle ltden boven de 15 jaar uitgenoodigd r.aar de' loc en vergadering te komen in de zaal. \an den heer J. Roe'.even cp 't Watertje. Belangrijke punten: c.a. Training en Zomervoetbal' zul len worden besproken. Geboren; Gijsbertus Wilhelmus z. van G. Th. van Veen en W- v. d. Plaats; Hendricus Petrus Gerardus Paschasius z. van L. J. van den Ak ker en J. M. Voordouw. Ondertrouwd: G. J. van Leeuwen 33 j. en C. P. Klijn 28 j.; J. P- van der Zon 30 j. en C. M. Mooijman 22 j. Gehuwd: H. A. Berk 25 j. en L. Vervoorn 25 j.; A. B. L- Janse 29 j. en S. Ginjaar 33 j. - Overleden: W. den Eisen man 71 j. GEM. AANKONDIGING SCHOUW VAN WEGEN, LANEN, ENZ. Burgemeester en Wethouders brengen ter algemeene kennis, dat te beginnen op Maandag 21 April 1947, krachtens het bepaalde -bij ar tikel 17 der verordening van den 6 Juli 1899 (Gem.blad No. 15), laat stelijk gewijzigd bij de verordening van 9 Juli 1928 (Gem.Blad No. 22>, op wegen, lanen, straten enz. en wateringen en slooten, schouw zal worden gedreven over alle wegen, lanen, paden, straten, kaden, plei nen, hofjes, stegen, sloppen of poor ten en gangen, benevens de daarin gelegen of daartoe behoorende bruggen en andere kunstwerken, voorzoover die bijzondeF eigendom zijn, en zonder verhindering door of vanwege rechthebbenden, voor het publiek, verkeer openstaan, als mede over alle wateringen en s'.oo- ten, en de nevens de daartoe be hoorende sluizen, "duikers1, buizen, toegangskoker en - dergelijke wer ken, voor zoover die bijzord.el* eigendom zijn.- 5478 Burgemeester éri Wethouders voornoemd, F. H. VAN KTNSCHOT. Burgemeester. J. BOOL, Secretaris. zar wordt gehouden benadrukte en waarbij hij wees op dé 'groote op voedende kracht welke er van deze' beweging uitging. Hij vertrouwde* ér: op, dat deze bazar een groot succ&J zou worden. Na deze opening ging men eey rondgang makeraPlangs de tenten, want men kon zich de toekomst laten; voorspellen, schieten, elëctriseeren, hengelen, enz., terwijl ook het rfi'd van avontuur niét. ontbrak. Voor iedereen, jong en oud,, is er iets te doen en de animo zat er spoedig ih, hetgeen de gezelligheid verhoogde en tot welzijn van de bazar; - OEGSTGEEST TENTOONSTELLING K. A. B. De tentoonstelling van de dage- 'lijksche arbeid mag zich in een bij zondere belangstelling'van Oegstgeest verheugen. Het. doel van deze ten toonstelling om juist de ideëele waarde van den arbeid te laten zien is dus wel bereikt., want men is over het algemeen meer geneigd de pres taties van het dagelijksche leven al leen in het resultaat te beoordeelen. De arbeid zet Gods schepping voort; zij is een dienst aan de gemeenschap, die den mensch adelt Dit alles over denkt men wanneer men op de ten toonstelling de pottenbakker, de vioolmaker, de klompenmaker in hun werk gadeslaat en hun produc ten uit materiaal ziet voortbrengen. Dat de tentoonstelling een geluk kige opzet was, schreven we reeds. De ze^en van den arbeid wordt er duidelijk gedemonstreerd. Vermelden we nog, dat de tjen- toonstellins: Zaterdag en Zondag Tan drie tot elf uur nog is geopend. Zij. die nog geen bezoek brachten, We hebben gisterenavond echt ple ger gehad. De lente is in 't land, en als de oudere lieden de lente al in hun beenen kriebelt, kan men zich indenken hoe de stemming was in ce' St. Lydia-groep van de g.dsen, die een feestavond gaven in het St. Antonius-C.ubhuis. Deze avond was een presentje aan de ouders, en de ouders, die er voldaan-lachend bij zaten, vormden een bezadigde sohare temidden van het gedraaf, geroep, gejuich en gejubel van hun b.auw- gerokte levens-lente. „Hoe vond u hef?" wilde een stel blauwe en- ge'tjes weten, die als klitten aan ons ljjri hingen. „Knal!.. echt knal!" \erk_aarden we, want in zulk dartel gezelschap m-cet je niet met bizonder aardig" of „heel geslaagd" komen aandragen. De avond was trouwens knal als het openspringen van een flesch champagne, bruisend yan pret voor voor tien en jool om niks, er er zat een reuze-vaart in. De gees telijke leidsman van de groep, ka- pe'aan Minnèho, was in zijn sas èn de grijze herder, pastoor Beukers, zat er innig-vergenoegd bij te kijken. We Aveten niet,-of er nog meisjes zjjn in- de St. Petrus-parochie die £*ds-loos hun leven slijten, maar als wij zoo'n meisje waren, zouden wé zoo gauw "mogelijk ook zoo'n kwieke blauwe uniform willen dragen en méé willen doen. En als wij vader en moeder waren, zouden we den> ken; de jeugd van het leven duurt Hort maar wie gids is, beleeft die zalige tijd dubbel. JNli moet- men niet denken, dat die gidsen a'leen maar pret kunnen maken. Kapelaan Minnebo heeft dat inT7zijn inleidend woord nog eens goéd uitgelegd in, een omschrijving .v'ari het gicLsen-dëvies: „Weest be- Irei.d!" En van den ernstigen onder- 'grond van die beweeglijke beweging hebben de jongedames, zonder zoet- -Ss^ppigheid, toch. ook wel heteen :eh.ander b'oot-gewoeld, met name in dat kostehjke gidsen-alphabet, een van de beste geslaagde onder al die bést geslaagde nummers. Meneer en veer" 15 millioen gulden te beloopen. hebben dus nog gelegenheid. mevrouw Nurks konden bij deze uitvoering onmogelijk nurks blijven en zoo gencten aTe ouders eendrach tig van de prestaties eener voor de uist weg levende scharesliep-fami- ie; van do doeltreffende wijze, waarop een brood-magere pastoor zijn dienstbode van helle-angst ge nas; van de opgewekte Enge.sche volksdansen, het kleurige lintenspel en de zeer goede declamaties. De nummers waren alle kort, maar hevig, en, de eer voor de ander na, leuk, zelfs zoo ernstig aangekondig de puntjes als „trouw aan de wet", met een komieke scenaris en een komieke ensceneerin'g, de E. H. B. O. demonstratie,waarbij een meisje uit een kruiwagen duikelde en verschrikkelijk geblesseerd werd opgenomen, en het gezellige kamp vuur, bij het aanschouwen waarvan de tooh reeds belangrijke tempera tuur in de zaal tot boven het kook punt steeg. Ook de „gidsen-ptrouil- le". de fluit- en arm-signalen en vooral de uiterts lenige en keurig op maat uitgevoerde gymnastiek moch ten er. zijn. Ja, die gidsen- leeren heel wat, qok tooneel-spelen; van welke kdndë zij in een vogel-drama met eèri< blij slot „De Pauwevëer" blijk gaven een kodd'ge vertoo- nirig, van: als vogels vermomde meisjes. In de pauze was er een luidruch tige verloting op touw gezet om al lerlei begeerenswaardige prijzen, die echter onze neus voorbijgingen. Dat was wel heel droevig en teleurstel lend; heeft echter ons plezier niet kunnen dempen, want ons was voor gehouden en, dat was de stemming -van dezen gehee'en avond en van de geheele gidsen-groep „St. "Lydia": Ik lach en zing bij alle 'moeilijkhe den". Beste gidsen, bedankt, ook na mens jullie vader én moeder, voor het vroolijke feest. Dat was: knal, m één woord: knal!! De heer W. A. F. A. Plasmeyer slaagde voor het Staats-examen can- didaat-gerechtsdeurwaarder. ire ZONDAG. HILVERSUM I (301 M.): - 8.00 Nieuws; 8.18 Calvetkwartet; 8.45 Zondagmof genmelodieën; 9.30 M.en vraagt.... en wij draaien; 12.00 ,,Över the ocean"; 12.30 De Zondag- dub; 12.40 Dubbelmannenkwartet; 13.00 I.ieuws; 13.15 Het Renova Sep tet; 14.Cu Preludium en allegro; 14.05 Boekenhalfuur; 14-30 Het Kameror kest; 15.45 Pierre Palla, concertorgel; '16,00 Het Radio dansorkest „The Sky- masters"; 16.30 Voor de vrouw; 17.30 De avonturen van Oome Keesje; 18.00 Nieuws; 18130 Progr. voor de Ned. Strijdkrachten; 19.30 Wim IboV ca baret; 20.00 Nieuws; 20.15 „The Ro mancers" onder leiding van Gerard van Krevelen; 21.20 Don Pasquale in verkorte vorm; 22.30 Romantisch ca baret; 23.00 Nieuws. HILVERSUM II (415 M.): 8.0Ó Nieuws; 9.30 Nieuws; 9.45 In leiding Hoogmis; 10.00 Hoogmis in de parochiekerk van den H. Joseph te Zeist; 11.30 Trio; 12.00 Angelus; 12.03 Adieu! Venise Provencale; 12.15 In 't boekhuys; 12,30. Lunchconcert; TIM TUIMEL KNAPT HET WEL OP! 17. Wacht eens, dat hek! Dat bracht redding. Op het moment dat de wa gen met een kalm vaartje het hek van de villa doorreed, sprong Tim op en hing even later als een aap aan één der stangen te slingeren. Vlug liet-hij zich los, en verdween met een plof achter de struiken. Zwendel ging naar binnen om de pomp te halen, waarover de directeur met hem ge sproken had en Tim maakte van de gelegenheid gebruik om zich achter de auto te verstoppen; Hij was van plan om straks, als Zwendel de pomp naar de plaats van bestemming bracht, achter op de bumper van de wagen te gaan zitten. Dat was ten minste een beetje veiliger dan boven op het dak. Daar kwam Zwendel al weer aan met een groote koffer. Nog steeds met een kwaad gezicht zette hij deze bij de auto neer en verdween weer naar binnen, schijnbaar om nog iets te halen. 13.00 Nieuws; 13.15 Vervolg var het Lunchconcert; 13.45 Apologie door prof. T Kors; 14.05 Relais uit Mu ziek lyceum te- Amsterdam: 14.30 Hans Henkemansen Luctor ,Ponse, piano; 15.20 Basilicakoor zingt; 15.30 Vervolg van" hét relais Uit Muziekly- ceum; 16.00 Uit onze-müziekkalender; 16,20 „Ponywagens en verscbe melk koeien" door mr. A. Diepenbrock, pr.; 16.30 Vespers; 18.30 Gewijde muziek; 19.30 Nieuws; 19.45 Verslag van de voetbalwedstrij d XerxesHaarlem 20.00 De. gewone man zegt er 't zijne van; 20.15 De Zilvervloot; 11.15 Hoor spel in twee deelen „Met een kwartje de wereld rond"; 2200 Nieuws; 22.15 Katholiek nieuws; 22.20 Avondgebed en liturgische kalender; 22.35 Vaders dagboek; 22.4C Kareol Seplet. MAANDAG. HILVERSUM I (301 M.). 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 8.00 Nieuws. 8.15 Gramofoonmuziek. 9.30 Arbeidsvitaminen. 11.15 Gram.mu- ziek. 11.45 Fam.berichten van over zee. 13.00 Nieuws. 13.15 Het Metropole orkest o.l.v. Dolf van der Linden. 13.50 Orgelconcert. 14.45 Wat gaat er om in de wereld., (spr. dr. P. H. Ritter Jr.). 17.00 Skymasters.17 45 Rijk over Zee. 18.00 Nieuws. 18.30 Progr. Ned. Strijdkrachten. 20.00 Nieuws in 't kort. 22.15 Gerard Hengeveld (piano). 23.00 Nieuws. HILVERSUM II (415 M.). 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 8.00 Nieuws. 8.30 Morgenconcert. 11.00 Liederen van Mozart en Schumann. 11.15 Oude en nieuwe schrijvers. 12.15 Continental Quintet. 13.00 Nieuws. 15.00 Vroolijke klanken bij de thee, 16.45 Het Utrechtsch Strijkkwartet. 18.15 Sportpraatje. 19.00 Nieuws. 19.40 Gramofoonmuziek 20.35 Veel ge vraagde platen. 22.00 Nieuws. 23.00 Gevarieerd avondconcert (gr.pl.). 25 JAAR VINCENTIAAN. De heer J. B. Heideman viert mor gen zijn zilveren feest als lid van de St. Vinceritiusvereeniring (Maria-con- ferentie dekenale kerk). Er is een H. Mis in de kapel aan de Pelikaan straat. De jubilaris, die op zulk een langdurige staat van toegewijde-ar beid, in dienst der christ'éliike chari- tas mag terugzien, onze "hartelijke ge luk wensch! H. K. .W. -Woensdagavond j.l. .hield,'de Nëd. R.K. Bond van Handels-, Kantoor- én Winkelbedienden, afd. Leiden, een geslaagde iaarverpadering in Café- Rest. „Het Gulden Vlies". In zijn openingsrede wees de voor zitter, de heer F. H. M. Kok, op den huidigen verwarden, toestand en stel de daar tegenover het doel en stre ven van den bond. Veel is reeds be reikt. doch er valt nog onnoemlijk meer te bereiken, indien alle ongeor ganiseerde R.K. handels-, kantoor- en winkelbedienden, handelen naar den wensch van P^us en Bisschoppen en lid worden van hun vakorganisa tie. in casu de H.K.W. De notulen gaven geen reden tot opmerkingen en uit de verder ter tó- fel komende mededeelinge'n viel- 'te beluisteren, dat het bondsaoparaat een groote activiteit aan dén dag legt, hetwelk meerdere malen met succes bekroondwerd. Op dezen avond was er een zilveren jubilaris in de afdeeling en de voor zitter feliciteerde den heer _Q. W. Kóoloos namens allen met zi-jn-25-ja- rig lidmaatschap en overhandigde hem een prachtige oorkonde De gebruikelijke jaarverslagen- van secretaris - én.penningmeester gaven een keurig overzichtvan dèn gang van zaken .gedurende 1946 in de Leid sche afdeeling. Het ledental steeg met 35 pet., de bondsacties werden met succes gesteund en het geheel liet een optimistische klank hooren. Den pen ningmeester werd voor zijn accuraat beheer decharge verleend. De vergadering herkoos bij accla matie den periodiek aftredenden voor zitter, den heer Kók, en den penning meester. den heer P. de Wekker, ter wijl in de.plaats van de zich niet meer herkiesbaar gestelde 2a secretaresse, mej. J. M. Goddijn, werd gekozen mej. P. E. Veeren. Aan den Eerw. Geest. Adv. Pater Tesser was de aangename taak toe bedeeld de nieuw lèdeh te installee- ren, hetwelk hij met een kernachtig speechje "gaarne deed. Hierna kreeg de districtsbestuurder, de heer Joh. Wald, uit Den Haag, nog het woord voor zijn aangekondigde causerie „Mede zeggingsschap en per soneelsvertegenwoordiging" en deze wist, ondanks den hem toegemeten korten tijd, de vergadering te boejen door zijn interessante beschouwingen, waarin ons naast rechten ook plich ten werden voorgehouden. Met een opwekking aan alle aan wezige leden om propaganda te blij ven voeren, sloot de voorzitter de vergadering op dé gebruikelijke wijze. Hedenmorgenomstreeks kwart voor tien is vermoedelijk door kort sluiting brand ontstaan op de boven ste verdieping van perceel Bree- straat 120, bewoond door den. héér M. B. Het vuur greep snel om zich heen, doch door tjjdig ingrijpen met emmers water, dat later door de brandweer, werd overgenomen, kon uitbreiding spoedig worden voorko men. De gordijnen, wat behang en een. boekenkast met boeken ver brandden. Is Uw Radio defect? B«l. 24244 DE KAUIOTECHSISCHEfDIEN'ST I.E.M.C.0. N.V., Nieuwe Rijn 32 Rfptmrt vlug, beUouwbur «n vakkundig jejVJf aTvÜ' der Veer mnd." Hedennacht hoorde de heer Z„ eigenaar van de machinefabriek „O ver rijn" aan den Zijlsingel, ge stommel in zijn fabriek. Op onder zoek uitgaande trof hij daar een man aan, die voorgaf „slaapgelegenheid" té bébbeh"gezocht. Het bleek té zijn de 44-jarige Amsterdammer G. H. Er werden ook nog wat inbrekers werktuigen op hem gevonden. Of hij deze als hoofdkussen moest gebrui ken, vertelt het politierapport niet. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johanna Elizabeth Maria d. van L. Dijkmans en J. H. Hensing; Cornelia d. van D. Heemskerk en J. van der Zeeuw; Reinier Pleun z. van J. van Schoonderwoerd dan.Bezemer en B. Pot; Jan z. van J. A.. de Jong en G. S. van Vliet; Dirk Leonard z. van A. D- L. Donker en B. Krist; Jacoba Cornelia Johanna d. van L. Verboe ven en G. M. Kramp; Wilhelmina Ma ria d. van H. Maas en M- L. W. Uiterdijk; Abram z. van F. J. van Steenbergen en J. M. W- F. van den Burg; Hendrika Alberdina d. van J. Noppen en H. A. Teunissen. Overleden: L. A. den Berger man

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 2