12% jarig pastoors-jubileum van pastoor S. Smitz O.F.M. Het probleem „Duitsche grenzen" Z.H. Paus Pius XI over Uitnoodiging aan Soekarno De plaatsing van minder-valide arbeiders Gold-rush ZATERDAG 12 APRIL 1947 Bureaux: Papengr. 32, Giro 103003 Tel.: Adm., Adv. 20826, Red. 20015 Dir., drukkerij en abonn. 20935. Directeur: C. M. v. HAMERSVELD Hoofdredacteur: TH. WILMER. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 37e JAARGANG No. 11060 Abonnementsprijs f 0.26 per week. 1.10 p. mnd. 4.25 p. kwartaal. Franco p. post 4. Advertences: 15 cent per m.m. In- gez. mededeelingen dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Telefoontjes: 30 woorden f 1.50. De onderneming \/OOR een talrijk gehoor heeft de minister van wederopbouw en volkshuisvesting, de heer Neher, in een bijeenkomst van de maatschappij voor nijverheid en handel, departe ment Amsterdam, een belangwek kend betoog gehouden over ,,de be vordering van de menschelijke ver houdingen in het bedrijf". Een van de belangrijkste punten voor het scheppen van goede verhou dingen in een bedrijf noemde de mi nister een goed werkend kernwezen of wel ondernemingsraden. Het personeel wil het gevoel heb ben, aldus de minister, dat het aan een bedrijf, een onderneming mee werkt. Het moet zich kunnen reali- seeren, wat het doet en waartoe zijn werk leidt. Het moet zich geen instru ment voelen en, als mensch, het nut van zijn taak inzien. Leider mogen zijn beteekent een groote verantwoordelijkheid dragen tegenover zijn geleiden. Leiding mo gen geven beteekent verantwoorde lijkheid dragen voor eiken mensch. die onder zijn leiding werkt. Dit zijn enkele gedachten uit de rede van den minister. Gedachten, die in de practijk zullen moeten wor den beleefd, indien wij willen gera ken tot een nieuwe maatschappij, een betere samenleving. Wij hebben het zelfde in ons blad herhaaldelijk be toogd. Het is onze besliste overtui ging, dat de sociale vernieuwing moet uitgaan van en moet uitloopen in: een sociale vernieuwing van de verhou dingen in het bedrijfsleven, en spe ciaal in de verhouding tusschen allen, die werken in eenzelfde onderneming. Er hebben zich na den oorlog wij zigingen voltrokken en er zullen zich nog meer wijzigingen moeten vol trekken aldus de minister. En wij voegen er aan toe: wijzigin gen zullen er zeker komen. Als zij er niet komen met ons, dan zonder ons maar dan ook waarschijnlijk in strijd piet wat wij wenschen en wat in het algemeen belang ge- wenscht móet worden! De Paus in oorlogstijd Het A.N.P. gaf op 21 Maart het nog al sensationeele bericht uit Londen, dat Z. H. de Paus tijdens den oorlog een bepaalden Prelaat zou hebben aangewezen om Hem automatisch op te volgen, indien de Paus tijdens de bezetting door de Duitschers zou zijn gevangen genomen. Terwijl enkele onjuistheden in dit bericht, o.a., dat de Paus van dat oogenblik af weer „de eenvoudige Priester Pacelli zou zijn (de Paus blijft immers steeds zijn bisschoppe lijke waardigheid behouden) dit be richt al onwaarschijnlijk deden voort komen, vernemen wij thans van offi- cieele Vaticaansche zijde, dat deze mededeeling „volkomen zonder eeni- gen grond is". Hoewel de Paus van zelfsprekend het recht heeft, afstand te doen van Zijn waardigheid, zonder dat voor de geldigheid daarvan de toestemming der Kardinalen of an dere hoogwaardigheidsbekleders vereischt is, hebben vele Pausen vervolging en gevangenschap door staan zonder dat zij om die reden zijn afgetreden. Opvallend is ook, dat Ra dio Vaticaan met geen woord het oor spronkelijke bericht vermeld heeft. Indrukwekkend afscheid van negen missiezusters Donderdagmiddag werd in het Moederhuis van de Zusters van St. Elisabeth aan de Menno van Coe- hoomstraat de Breda aldius de „Tijd" afscheid genomen van negen zusters- missionarissen, die vandaag per m.s. „Oranje" uit Amsterdam naar Medan op Sumatra vertrekken, waar de zus ters dezer orde reeds meer dan- 20 jaar arbeiden. Het wais voor de eerste maal, dat zulk een indrukwekkende plechtig heid in dit moederhuis plaats vond en zij werd dan ook bijgewoond' door oversten der verschillende kloosters uit ons land, acht in getal. Des mor gens om half negen werden de plech tigheden ingezet met een gezongen H. Mis in de kapel, opgedragen door rector Leyten. Besloten werd met de uitvoering van het „Haec dies" van A. Andriessen. In den namiddag begaven zich de vertrekkende zusters met de com- munauteit opnieuw naar de kapel. Rector Leyten wees in een toespraak op de groote taak, die zij thans zul le gaan vervullen. Intussdhen waren op de credenstafel negen missie- kruisen gelegd, die, na te zijn gewijd, aan de vertrekkende zusters werden uitgereikt. Onder het zingen van het „Ave, Maris Stella" begaf men zich naar het Maria-altaar, waar het ge zelschap zich onder de 'bescherming van de Moeder-Maagd stelde. Enge'sch stoomschip op mijn geloopen en gezonken Het Engelsche s.s. Viceroy is bij Borsselen op een mijn geloopen en gezonken. Acht opvarenden en de Belgische loods worden vermist. Vier overlevenden bevinden zich aan boord van het Zweedsche s.s. Lungo, dat thans op de reede van Vlissingen ligt Het gezonken stoomschip is 824 bru to register ton groot en behoort aan de reederij J. Hay and Sons te Glas gow. De landbouwersknecht Zwemer uit Borsselen is met een schippersknecht onmiddellijk met een bootje naar de plaats van de ramp gevaren en heeft nóg vier personen weten te redden. De Herder der „Hartebrug"- parochie herdenkt morger den dag. waarop hij vóói 12Yi jaar pastoor dezer pa rochie werd. Hoewel in le vensjaren niet meer tot dc jongeren behoorend, heef. de jubilaris het voorrecht t( zijn jong in lichamelijke ge zondheid en energieke gees teskracht, in denken en doen initiatieven en plannen, ir handel en wandel. De parochianen zullen mor gen toonen, hun Pastoor t waardeeren, te respecteeren hem erkentelijk en dankbaai te zijn. Er is overvloedige reder voor dankbaarheid. De kerk, die hun lief is, ir onder het pastoraat var. pas toor Smitz verfraaid op kunstzinnige wijze. Wij den ken aan doopkapel, beelden, missiekruis, enz. Het kerkelijk leven heeft hi; geleid tot wij-gebruiken een geijkten term. die hiei werkelijk op zijn plaats is hoogen bloei. Vrij van sleur is zijn optreden op elk ter rein van werkzaamheid. Hij is, in en buiten de oiechtstoel, de priesterlijke Taadsman. die altijd voor ieder klaar staat, bij wien men nooit ongelegen komt. Allen, dit de jubilaris kennen, zullen gaarne be vestigen, dat wij hier onopgesmukt, de waarheid constateeren. De jubilaris kent zijn parochianen, En de parochianen kennen hun pas toor. En daarom zullen zij morgen ochtend en morgenavond de kerke lijke viering van het jubileum dank baar en hartelijk meeleven: om 10.15 plechtige Hoogmis, om 6 uur plechtig Lof. En van half één tot twee uur is er aan de pastorie gelegenheid om den jubilaris zijn gelukwenschen aan te, bieden. Óp Maandag 2 Juni en Dinsdag 3 Juni zal het feest buitenkerkelijk worden gevierd door een parochie- avond in den Leidschen Schouwburg, welke den jubilaris als een feestgave van de parochie wordt aangeboden. Hierover zullen natuurlijk nog nader bijzonderheden worden medegedeeld. DE BOND ZONDER NAAM. Gaarne willen wy hier herinneren aan het verzoek van den zeereerw. beer Henri de Greeve, om morgen ter gelegenheid van den verjaardag van den Bond zonder naam de vlag uit te steken. De vlag uitsteken voor de naasten liefde! De vlag uitsteken om te demon- streeren, dat de maatschappij alléén kan worden vernieuwd en verbeterd door de beoefening van de christelijke naastenliefde. Dat is een demonstratie van bijzon dere beteeken is en hooge waarde. En niemand mag zichschamen om voor dat doel te vlaggen. Integendeel! Naar een schilderij van W. Geraedts. niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii EEN COMMUNISTISCH BRANDSTICHTINGSCORPS? Doordat een brandende petroleum, tankwagen door een kolonie van „squatters" reed in de voormalige Fransche concessie te Sjanghai, zijn vijfhonderd woningen door brand verwoest. Vier personen vonden hier bij den dood. i Het onder regeeringstoezicht staan de Chineesche persbureau „Central News" meldt, dat de politie vier jon gens heeft gearresteerd, die beken den. dat zij lid waren van „een plaat selijke communistische brandstich tingscorps", dat zou zijn ingesteld om de stad te terroriseeren. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIÜÜ /"VP DE GISTEREN TE MOSKOU gehouden conferentie van de vier mi- ^nisters van buitenlandsche zaken verklaarde Molotof, dat de Sowjet- Russische regeering niet kan instemmen met de afscheiding van het Ruhr- en Rijngebied van Duitschland. Te Potsdam heeft de Sowjet-delegatie een viermogendhedenbeheer over het Ruhrgebied voorgesteld, doch er op gestaan, dat het een integraal deel van Duitschland zal blijven, aldus Mo lotof. Wat de territoriale aanspraken van de kleinere geallieerde mogend heden w.o. Nederland betreft, verklaarde Molotof zich niet bereid zon der verdere studie thans in overweging te nemen. Nederlandsche grens correcties naar commissie verwezen Molotof verklaarde zich in beginsel accoord met het verwijzen van de ter ritoriale eischen naar een commissie, doch maakte een uitzondering voor de Poolsch-Duitsche grens, waarover reeds te Potsdam zou zijn beslist en die dus niet meer besproken zou hoe ven te worden. De beide andere ministers waren het er geheel over eens;, dat de ter- Willem Barendsz half Mei terug Totale productie is 12.885 ton traan. De Willem Barendsz", die een to tale productie van 12.885 ton traan heeft verwerkt, heeft Dinsdag j.l. het vangstgebied verlaten en is thans, via Kaapstad, op de terugreis naar Amsterdam, waar het schip in de tweede helft van Mei wordt ver wacht. By deze productie is inbegrepen een hoeveelheid smeerolie van 120 ton. Bovendien bracht de expeiitie ongéveer 90 ton vleesch en 45 ton le ver op. RAPPORT OVER DE WEST. De parlementaire commissie, die een bezoek heeft gebracht aan Su riname en de Nederlandsche An tillen is van oordeel, dat de poli tieke partijen aldaar nog in haar eerste ontwikkeling zijn. Aan vele gedachten en plannen moet nog een concrete vorm worden gegeven. De commissie ziet in deze omstandig heid inmiddels geen redenen, die zouden kunnen pleiten tegen de spoedige verwezenlijking van de toegezegde hervormingen, die deze gebieden zullen verheffen tot vol ledige deelgenooten in het Konink rijk. Aldus blijkt uit het door de com missie aan de beide Kamers van de Staten-Generaal overgelegd verslag. DRIE PERSONEN IN DE MAAS VERDRONKEN. Gistermiddag zijn in de Maas bij Urm cud drie personen vei dronken. Met nog vier anderen hadden zij zich in een bootje op de rivier begeven, dat door tot nu toe onbekende oor zaak is gekanteld. Alle inzittenden raakten te water, van wie er drie verdronken. DE KATHOLIEKE PERS Naar Aneta van officieele zijde verneemt is na de onderteekening van Linggadjati ter sprake gekomen, dat j§ Soekarno een officieel bezoek aan dr. H van Mook zou brengen en dat de g Commiisie-Generaal vervolgens een 1 tegenbezoek bij Soekarno zou afleg- I gen. s I Het ligt thans in de bedoeling, bin- s nenkort op uitnoodiging van de re- M publiek een Nederlandsche afvaardi- In Italië voeren de Katholieken een uitgebreide campagne tot steun ging onder leiding van dr. P. J. A. aan de Katholieke Pers. Naar aanleiding daarvan heeft Z. H. de Paus Idenburg naar Djokjakarta te zenden in een speciaal schrijven gewezen op het groote belang, dat dc Katho lieken dienen te hechten aan hun pers en heeft Hij aan allen, die zich voor deze inspannen van zijn bijzondere waardeering blijk gegeven. „Van ganscher harte schenken wij Onzen zegen aan al die dappere geloovigen, welke voor de Katholieke Dagbladpers werken; aan allen, die door hun enthousiasme en moderne schrijfwijze van de Katholieke Dagbladpers een levend instrument maken tot de verdedi ging van de Christelijke waarheid -en tot de geestelijk gezonde opvoe ding van het volksgeweten; aan allen, die zich in stillen doch moeizamen ijver wijden aan het technisch zware dagbladwerk; aan allen, die zorg dragen voor de ruime verspreiding der Katho lieke dagbladen onder alle lagen der bevolking; aan allen, die het moreels verantwoordelijkheidsgevoel opwekken en versterken van velen, die het gevaar van de neutrale en anti-christe lijke pers niet zien; aan allen, die aldus aanleiding geven tot het lezen van Katholieke bladen door de goedgezinden en vnl. de opgroeiende jongeren, welke daardoor gevoel en ijver krijgen voor gaafheid van oordeel en ka rakter; aan allen, die door het lezen van Katholieke bladen zichzelf oprech te gedachten bijbrengen en overgaan tot geordende activiteit in het burgerlijk en christelijk belang; en eindelijk aan allen, die door hunne goede gaven het bestaan en den technischen vooruitgang van onze pers mogelijk maken. Mogen toch alle Christenen de dringende behoefte aan een Katho lieke pers inzien en van levendigen ijver vervuld worden, om aar haar ontwikkeling mede te werken! Hun allen zal een rijke goddelijke belooning geworden voor de dien sten, welke zij daarmede bewijzen >aan de heilige zaak, waarvan het zedelijk en geestelijk heil derr maatschappij in zoo hooge mate af hangt". w.g. PIUS PP XII iiiiiiiuiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiininniinuiiiiiiiniiiiuniiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinniiiiiiiiiiiiiiiiiiiin1 ritoriale eischen aan de plaatsvervan gers zouden worden voorgelegd, die deze dan weer naar de commissies van deskundigen zouden verwijzen. Standpunt van Bevin gewijzigd? Naar Agence France Presse meldt, heeft volgens de Russische radio. Be- vin zich vereenigd met de stelling, dat het Duitsche vredesverdrag door een centrale Duitsche regeering moet worden geteekend. De plaatvervangers voor Duitschland. De plaatsvervangers voor Duitsch land hebben gisteren in het geheel geen overeenstemming kunnen berei ken, toen zij voortgingen met het be-. spreken van de procedure voor het opstellen van het vredesverdrag met Duitschland. Aan het eind van de bijeenkomst schertsten zij over de vraag, wanneer er ooit een vredes verdrag zal zijn. Genemuiden, de stad van de bie zen, heeft zich thans met energie toe gelegd op de semi-machinale ver vaardiging van cocosloopers, matten enz. In verband met onze deviezen- positie is de geheele productie be stemd voor export. Een kijkje in een der fabrieken. Op elke honderd, twee Thans is bij de Tweede Kamer in? gediend een wetsontwerp tot plaat sing van minder-valide arbeidskrach- ten. Het ontwerp houdt een regeling in, waarbij de werkgevers over heid zoowel als particulieren wor den verplicht bij aanstelling van nieuw personeel een zeker aantal minder-valide arbeidskrachten in dienst te nemen. Wanneer men er hierbij rekening mede houdt, dat van de personen met verminkingen aan extremiteiten een groot deel automatisch zijn weg naar het bedrijfsleven vindt, kan het to taal, op hetwelk dit ontwerp het oog heeft, op rond 50.000 worden gesteld. De minister heeft na rijp beraad gemeend, ondernemingen met 20 of minder werknemers van de wettelijke verplichting te moeten uitzonderen. AI is in het wetsontwerp de ver plichting tot plaatsing niet in een percentage van het totaal aantal hij den werkgever in dienst zijnde werk nemers uitgedrukt, de aangegeven verhouding berust in feite op de aan neming van een percentage van 2. Niet ieder, die een gebrek, kwaal of afwijking heeft, is een minder- valide arbeidskracht in den zin vm de ontworpen wet. Eisch is, dat men in aanmerkelijke mate wordt be perkt in de mogelijkheid om door ar beid in zijn levensonderhoud te voor zien. Teneinde ten aanzien van de per sonen, die hetzij in militair velband hetzij in de verzetsbeweging hun diensten jegens het vaderland met hun validiteit hebben moeten betalen, eiken twijfel, of zij onaer de wet vallen, uit te sluiten, worden zij met name onder het begrip „minder-va lide arbeidskracht" gebracht. Aan de minder valide arbeids kracht is de bevoegdheid gegeven z;ch „als zoodanig' bij het Geweste lijk Arbeidsbureau van zijn woon plaats te doen inschrijven. Een plicht tot inschrijving alg minder- valide arbeidskracht schept het ont werp niet. Grensgevallen, waarbij het moeilijk is uit te maken of iemand als minder-valide arbeidskracht aar. te merken, zullen zich in de p-acMik voordoen. Het komt den minister voor, dat de aangewezen weg in de zen is, gebruik te maken v. d. krach tens artikel 3, vierde lid, van het be sluit 51 bij elk Gewestelijk Arbeids bureau in te stellen commissie van advies. De mogelijkheid wordt geopend tol afwijking van het normale loon. waarover dan op aanvraag van een der partijen zal zijn te beslissen door of vanwege het college van Rijksbemiddelaars. De kracht van deze wet is niet ge legen in haar strafbepalingen. Als straf tegen overtreding dezer wet wordt genoemd een boeie van ten hoogste 1000. Als bijkomenle st.raf kan openbaarmaking van de rechterlijke uitspraak worden bevo len. Nlederlandsche hulp aan overstroomd Engeland Naar Reuter uit Gainsborough meldt is de eerste drijvende kraan uit Nederland Vrijdag in Oost-Engeland den Humbermond op gevaren tus schen de graafschappen York en Lin coln. De eerste kraan wordt Zaterdag middag omstreeks 16.30 uur te More- ton verwacht. Moreton is- een dorpje aan de Trent, ongeveer 2 5 kilometer van Gainsborough verwijderd, waar een gat van ongeveer 30 meter moet worden gedicht. Kilometers in den omtrek ziet men slechts ondergeloo- pen land en door het water ingesloten boerderijen. De herstelwerkzaamheden zullen niet eenvoudig zijn, zoolang de terbouwkundige ingenieurs, die het opzicht over het werk hebben, geen bodem als stevige basis hebben ge vonden. De boeren ter plaatse hebben al hun hoop op de Nederlandsche deskundi gen gevestigd. Zondag te middernacht zullen de Nederlandsche werkkrach ten het werk van de plaatselijke ar beiders overnemen. teneinde de uitnoodiging aan presi dent Soekarno officieel over te bren gen. BERLIJNS BURGEMEESTER VERSPEELT HET VERTROUWEN. Een motie van wantrouwen in dr. Ostrowski, burgemeester van Groot- Berlijn (sociaal-democraat), inge diend door de sociaal-democraten, is in den Berlijnschen gemeenteraad gisteren met 85 tegen 20 stemmen bij één onthouding aangenomen, aldus Dana, het Duitsche persbureau in de Amerikaansche zóne. Alleen de so cialistische eenheidspartij steunde dr. Ostrowski. GRIEKSCHE GUERILLA- STRIJDERS INGESLOTEN. Volgens een woordvoerdér van den Griekschen generalen staf zijn 2500 guerillastrijders in een gebied van 16Ö0 vierkante mijl tengevolge n de operaties in Midden-Grieken land ingesloten. Het leger heeft tot dusverre de volgende verliezen ge leden: een officier en twee soldaten gedood en drie soldaten gewond. Van de guerillastrijders werden er 32 gedood, 25 gaven zich over., RUSLAND WAS EEN HALF JAAR VAN TE VOREN GEWAARSCHUWD In de V. S. is een boek versche nen, getiteld „Wartime Correspon dence between president Roosevelt and Pope Pius XIF'. In een daarin opgenomen brief d.d. 3 Sept. 1941 schrijft president Roosevelt aan den Faus, dat ae Russische dictatuur minder gevaarlijk is voor de veilig heid van andere landen dan de Duit sche, ofschoon even onbuigzaam. Het boek maakt melding van het feit, dat Amerika zes maanden van te vo ren vernam, dat Hitler van plan was Rusland aan te vallen. Moskou werd h: ervan onmiddelijk in kennis ge steld. Munitie als speelgoed De blijkbaar nog overal verspreid opgeslagen munitie en wapens uit den oorlog oefenen enorme aantrekkings kracht op de jeugd, "die ze als speel goed gebruikt zonder zich bewust te zijn van de bijna steeds fatale wer king. Gisteren waren twee jongetjes ijverig bezig Duitsche lichtkogels in een vuurtje, dat zij in de tweede We teringdwarsstraat te Amsterdam had den gestookt, te laten ontploffen, ge lukkig zonder daarbij ongelukken te maken. De komst van de politie maakte een einde aan dit spelletje. Samen beschikten de knaapjes nog over 35 van deze lang niet onschul dige projectielen, die een derde jon gen in een bunker te Overveen had gevonden, waar de munitie volgens zijn zeggen „voor het grijpen ligt" Er was al een heel handeltje in ont staan: de kogels werden in de buurt voor 20 cent per stuk verkocht. In de Wibautstraat nam de politie een machinegeweer in beslag, dat een paar andere ondernemende jochies als speelgoed in gebruik hadden ge nomen. BEZOEK VAN H.M. DE KONINGIN AAN ROTTERDAM- Maandagmorgen zal H.M. de Ko ningin een bezoek brengen aan de havens van Rotterdam, teneinde zich op de hoogte te stejlen van de voortgang van het havenhersteL ER KOMT ZACHTE ZEEP. Naar de „Msbd" verneemt, zal de volgende week een bon worden aan gewezen voor 250 graim zachte zeep. In den Nieuwen Waterweg Ligt een schat bedolven Onder in de golven. Holland snuffelt, Holland vischt, Of geen staafje wordt vermist. Dat er in dien Waterweg Gouden baren waren In de blauwe baren, Heeft nog niemand da's maar goed Van z'n leven ooit vermoed. Maar de Nederlandsche Bank Is er als de kippen Bij en laat niets glippen. Halen, halen wat je kan, Dat ligt in ons opbouwplan. „Ach, 't is niet de moeite waard, Eigenlijk lauw loenen, Slechts een paar miljoenen! Niets op den begrootingsstaat. 'n Druppel op een heete plaat!" Laten wij eens eerlijk zyn: U hadt wille graven Naar die gouden staven!? Maar nu vallen zij geheel Aan het gansche volk ten deel. P.S. Of gelooft u soms van niet? GEEN VERLIEZEN BIJ DE NED. STRIJDKRACHTEN. Naar het A.N.P. van officieele zij de verneemt, zijn er gedurende de afgeloopen week geen verliezen onder de strijdkrachten der Konink lijke Marine, der Koninklijke Land macht en van 'het Koninklijk Neder- laoidsch-lndisch leger in Ned er- landisoh-Inidie gerapporteerd1. Eén zwaluw maakt nog geen zomer, doch de vraag naar „ijsjes" is er niet minder om. De ijsman had op de eerste zonnige voorjaarsdagen dan ook niet over gebrek aan klandizie te klagen. ficn. koJiAettje.. Korreltje. Wie een kuil graaft. valt er zelf in; Wie een steen voortwentelt, op hem rolt die terug. Spreuken 26 28. WEERSVERWACHTING TIJDELIJK MEER BEWOLKING. Tijdelijk wat toenemende be- 8 wolking' maar vrijwel overal droog weer. In den nacht iets minder koud en overdag wat 2 minder zacht. Later wat toene- mende wind voornamelijk uit richtingen tusschen Noord en Oost. g oooooooooooooooooooooooooooooooooo

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 1