S)e CeicbohcSoii^atil Daily Herald vol lof over de hulp van Nederland aan Engeland Moeizame vorde ringen te Moskou Van de 34.313 naar Sobiror weggevoerde Joden keerden 19 naar Nederland terug De koning van Denemarken ziek Gaulistische activiteit in Frankrijk STORM VAN VANNACHT [.WOENSDAG 9 APRIL 1947 Bureaux: Papengr. 32, Giro 103003 Dir., drukkerij en. abonn. 20935. Tel.; Adm., Adv. 20826, Red. 20015 Directeur: C. M. v. HAMERSVELD Hoofdredacteur: TH. WILMER. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 37e JAARGANG No. 11057 Abonnementsprijs f 0.26 per week, 1.10 p, mnd. 4.25 p. kwartaal. Franco p. post 4. Advertenties: 15 cent per m.m. In- gez. mededeelingen dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Telefoontjes: 30 woorden 1.50. Katholieke H.B.S. voor meisjes A LLEEN het Katholiek Onder- wijs sluit passend aan bij het Katholiek Gezin" constateerden opze Bisschoppen in een herderlijken brief'van 1 Maart 1942." - „Ónze vaderen hebben met alle wet. tige middelen gestreden om het groo- te en onmisbare bezit van onze eigen, vrije school". „Dit onschatbare erf goed moeten wij handhaven tot iede- ren prijs". Het zijn nog enkele zinsneden uit genoemd bisschoppe lijk schrijven. Ze zijn, zooals men v/eet, met tientallen dergelijke uit spraken van kerkelijke gezagsdragers te vermeerderen. Verreweg de meeste katholieken hebben echter geen gezagsbewijzen meer noodig, om in te zien, dat de eigen, vrije school een „onschatbaar erfgoed" is: zij hebben die overtui ging verworven uit persoonlijk in zicht. Dat groote, onmisbare bezit heb ben wij tijdens de bezetting weten te behouden, Wij zullen het ook in den nieuwen tijd moeten beschermen te gen de aanvallen, die er op gericht worden. Doch niet alleen: beschermen, óók .vervolmaken en uitbreiden. En aansluitende bij deze laatste opmerking willen wij den katho lieken in Leiden en omgeving de verblijdende mededeeling doen, dat er komt in Leiden een katholieke H.B.S. voor meisjes. Wij hebben groote waardeering voor de openbare onderwijsinstellin gen hier ter stede speciaal ook voor wat we kennen als de Meisjes HB.S. Maar ook niet-katholieken, die we zen en doel van het onderwijs breed en diep kunnen bezien en beoordee- len. zullen erkennen, dat een katho liek voor het onderwijs zijner kin deren, dat vorming en opvoeding be hoort te zijn, een katholieke basis en leiddraad noodzakelijk acht. In Leiden is behoefte aan katholiek middelbaar onderwijs voor meisjes. Er is een katholiek lyceum in Den Haag; een katholieke middelbare meisjesschool in Voorschoten. Maar een katholieke inrichting voor mid delbaar onderwijs in de eigen stad is zeker geen luxe; integendeel: zulk een school is er hier noodig. Misschien vragen sommige ouders: waarom niet een gymnasium; waar om niet een middelbare meisjes school, naar welk laatste type school veler voorkeur uitgaat. Wij ant woorden hierop: alles kan niet' gelijk komen! In de oprichting van een katholieke H.B.S. voor meisjes zullen velen een lang gekoesterden wensoh vervuld zien. Wij zijn dan ook inderdaad zeer ver heugd, hiervan mededeeling te kun nen doen. De medewerking van de autoritei ten, welke voor deze oprichting noo dig was, is loyaal geschonken. Wij constateeren dit met; oprechte waar deering. Verder kunnen wij nog mededee- len, dat de Zusters van Tilburg de leiding van de school op zich hebben willen nemen. Andere bijzonder heden zullen zoo spoedig mogelijk in ons blad worden ter kennis gebracht van belangstellenden. Internationale conferen tie voor strafrecht te Brussel Vertegenwoordiger van den Paus In Mei zal te Brussel een Interna tionale Conferentie voor Strafrecht worden gehouden. Onderwerp van bespreking zullen zijn: „Dwalingen in het openbare en privé-leven, en misdaden tegen de menschheid". Een vertegenwoordiger van den H. Stoel is bereids uitgenoodigd aan de corn ferentie deel te nemen. VEERTIENDE EEUWFEEST VAN ST. BENEDICTUS. Het gebeente van den Heilige te FLEURY. ZooaL' alle Benedictijner abdijen in de geheele wereld het veertiende eeuwfeest van den stichter van het Westersche klooster met grooten luister zullen vieren, bereiden de monniken van de abdij te Fleury aan de Loire den veertienhonderdsten sterfdag van St. Benedictus voor met heel bijzonderen luister. Immers, zij zijn de bewakers van het gebeente van St. Benedictus, dat in het jaar 580, toen de Monte Cassino geplun- derd en gedeeltelijk verwoest werd, naar Frankrijk werd overgebracht en bijgezet in de abdij van Fleury sur Loire. Op tweeden Pinksterdag zal voor de abdij een Middeleeuwsch Mysteriespel worden opgevoerd, dat ongetwijfeld duizenden pelgrims zal trekken. Ter gelegenheid van het 14e eeuw feest van St. Benedictus heeft de Fransche Nationale Munt een prach tige berdenkingsmunt geslagen, uit gevoerd in brons volgens het model yan den kunstenaar Becker. Even nadat het duizendkoppige publiek op last van Karl Strassburger de groote circustent, welke nabij 'tSportpark te Hilversum stond opgesteld, verlaten had. werd deze een prooi van den storm. De geheele tent werd volkomen vernield. Wat er van de groote viermast-tent overbleef. De „Daily Herald", het orgaan der Britsche Labourpartij, wijdt een hoofdartikel aan de Nederlandsche hulp bij het droogmaken van over stroomde gebieden in Engeland, waar in o.m. het volgende gezegd wordt: „Er is hulp onderweg uit Neder land. 's Werelds grootste deskundigen op het gebied van den strijd tegen het water hebben arbeidskrachten en machines naar de overstroomde lan derijen van Groot-Brittannië ge stuurd. Wij konden geen betere of meer bekwame bondgenooten hebben ge kozen. Nog geen twee jaar geleden, toen de Britsche en Canadeesche troe pen Nederland bevrijdden, zagen de Nederlanders hoe een tiende van hun vruchtbaar bouwland door binnen- stroomend water van zeeën en rivie ren werd overstroomd, om de Nazi's te verdrijven, waardoor het doode- lijk zeewater iederen boom en plant vernietigde. De Duitschers veroor zaakten overstroomingen om zich te verdedigen en bliezen tenslotte uit wraak de dijken van een pas droog gemaakt gebied ten Noorden van Am sterdam op. De vier ministers van buitenland- sche zaken hebben gisteren te Mos kou het rapport van de coördinatie commissie en het rapport van de plaatsvervangers over het hooren der functionarissen van het interge- allieerde bureau voor herstelbetalin gen besproken. Engeland, de Sovjet-Unie en Frankrijk zijn het in groote lijnen met elkaar eens over de wenschelijk- heid van een centrale regeering in Duitschland. Molotof stemde er in toe, de Britsche bezwaren op twee punten tegemoet te komen door de volgende bevoegdheden voor de centrale regeering te schrappen: 1. Zaken betreffende de recon structie van het politieke leven van DuitschBand op democratischen grondslag. 2. De veiligheid van den staat. Nadat hij door Bevin en Marshall onder zwaren druk was gezet, is Mo lotof er ten slotte mee accoord ge gaan, een streep te zetten onder de „eindelooze discussies over de Duit- sche problemen" en Woensdag het vraagstuk der Duitsche grenzen te behandelen. De plaatsvervangers, voor Oosten rijk hebben gisteren hun besprekin gen gesloten. Zeventien belangrijke vraagstukken zijn onopgelost geble ven. De vaststelling der grenzen en de omschrijving der Duitsche bezit tingen in Oostenrijk zijn daarvan de voornaamste. De hangende proble men zullen nu aan de ministers der Groote Vier worden overgedragen. Liever voor-zorg dan na-smart Athur Vandenberg, de Republi- keinsche senator uit Michigan, heeft het debat in den Amerikaanschen Senaat over de voorstellen van Tru man tot hulpverleening aan Grie kenland en Turkije geopend. Ver wacht wordt, dat het debat minstens een week zal duren. Vandenberg zei, dat de Sovjet-Unie het principe „le ven en laten leven" moest aanvaar den, dan zou het probleem van de Russisch-Amerikaansche betrekkin gen zijn opgelost. Spreker ontkende, dat de voorgestelde hulp een nieuwe leer is, die te vergelijken is met de Monroe-leer. Vandenberg drong er op aan, het program van Truman goed te keuren „in het belang van Amerika, dat liever de voor-zorg heeft dan de na-smart". FRANKRIJK OPENT REGEERINGS- WINKELS. Ongeveer 40 levensmiddelenwin kels der regeering zijn gisteren te Pa. rijs geopend. Zij vormen een onder deel van de regeeringscampagne te gen den zwarten handeL Er worden zoowel gerantsoeneerde als vrije ar tikelen verkocht tegen wat de regee ring „redelijke prijzen" acht. Een ieder, die de reusachtige kra nen en pompen in die gebieden in de jaren 1945 en 1946 heeft zien werken, is er van verzekerd, dat de Nederlan ders een machtige bijdrage zullen leveren bij de droogmaking van over stroomde gebieden in het Oosten van Engeland. Wij hadden niet verwacht, dat Nederland zoo spoedig reeds in de gelegenheid zou worden gesteld om den Britschen steun te bcloonen. Het weder heeft ons evenzeer getroffen als de oorlog de Nederlandsche boe ren. Wij moeten het voedsel hebben, dat onze overstroomde landerijen kunnen opbrengen. Wij verwelkomen dankbaar onze trouwe vrienden aan de overzijde van de Noordzee". Het informatiebureau van het Ne derlandsche Roode Kruis heeft een onderzoek doen instellen naar het lot van de Joden, die.tijdens de bezetting uit Nederland zijn gedeporteerd naar het kamp Sobibor. Het resultaat van dit onderzoek is een rapport, waaruit bljjkt, dat van 2 Maart 1943 tot en met 20 Juli 1943 negentien deportatie treinen van Westerbork naar het con centratiekamp Sobibor zijn vertrok ken met 34.313 personen. Daarvan zijn er slechts 19 teruggekeerd (16 vróuwen en 3 mannen). Van de overigen zijn de personen jonger dan 17 jaar en ouder dan 35 jaar zeker om het leven gebracht, terwijl hetzelfde met aan zekerheid grenzende waarschijnlijk kan worden gezegd van alle anderen. De dag van aankomst is als sterfdag van al deze menschen te beschouwen. Sobibor aldus het rapport was in 1943 het vernietigingskamp van de uit Nederland gedeporteerde Joden. Het was gelegen ongeveer 80 km ten Oosten van Lublin bij de Rus- sis ch-Du its che demarcatielijn. Er was een gaskamer, welke ongeveer 600 menschen kon bevatten. Het gas werd door de douches in de kamer ge bracht. Wanneer de menschen waren overleden, wentelde de vloer en vie len de stoffelijke overschotten naar beneden. De bagage van de transpor ten werd gesorteerd, de goederen VOORJAARSOFFENSIEF TEGEN GUERILLA-BEWEGING IN GRIEKENLAND INGEZET. Het voorjaarsoffensief tegen de guerillabeweging in Griekenland is vanmorgen vroeg in Thessalië en West-Macedonië begonnen. Griek- sche troepen, luchtmacht en marine zijn in accle gekomen. Prins Frederik regent Gisteren werd medegedeeld, dat koning Christiaan X, de koning van Denemarken, wiens gezondheid al langen tijd reden tot ongerustheid geeft, dien middag de macht had overgedragen aan zijn oudsten zoon prins Frederik. Men meende aanvankelijk daaruit te moeten afleiden, dat de Deensche koning was afgetreden, doch naar thans officieel bekend gemaakt is, zal kroonprins Frederik slechts als regent optreden, terwijl de koning van zijn recente ziekte herstelt. Op Paasch-Zondag werd de vorst Proces tegen Nazi-officieren Vier voormalige hooge officieren van de „Bruinhemden" staan thans voor een Amerikaansche militaire rechtbank terecht, beschuldigd als leiders van de grootste nazistische on- dergrondsche beweging, die tot dus ver door de geallieerd - bezettings autoriteiten in Duitschland is ont dekt. De beschuldigden zijn allen vroegere leden van de S.A.-diviSie „Feldherrnhalle". De organisatie, die in Juli van het vorige jaar is ontdekt, werd „Deut sche Freiheits- und Friedensbewe- gung" genoemd. De arrestatie der lei ders werd eerst kort geleden bekend gemaakt om de opsporing van de aanhangers niet te bemoeilijken. Het proces zal vermoedelijk vier of vyf dagen duren. OVERSTROOMINGEN IN BELGIë. Tengevolge van de hevige regen buien op de Paaschdagen hebben op talrijke plaatsen overstroom ingen plaats gehad. Het verkeer tusschen Luik en Verviers is onderbroken en ook in de omgeving van Luik heb ben verschillende trolleybussen den dienst moeten stopzetten. Het peil van de Maas bij Dinant is sterk ge stegen en er wordt verwacht, dat het water nog meer zal wassen. In de streek van Charleroi zijn geheele dor pen geïsoleerd en te Marchienne-au- Pont moesten sommige huizen ont ruimd worden. Het laaggelegen ge deelte van Eupen staat geheel onder water, tusschen Verviers en Her- bestal is een gedeelte van den spoor baan ingestort, waardoor een verlof- trein uit Duitschland den geheelen nacht geblokkeerd bleef Ook de pro vincie Brabant bleef niet gespaard. Tusschen Halle en Buizingen is de Zenne buiten haar oevers getreden. VERLIEZEN NEDERLANDSCHE STRIJDKRACHTEN. De regeering maakt bekend, dat tot haar leedwezen in de vorige week de navolgende verliezen zijn gerap porteerd: gesneuveld of overleden tengevolge van oorlogshandelingen: Koninklijke marine: Korps der mariniers (O.V.W.) W. H. Peters, afkomstig uit Nijmegen. Gesneuveld bij Soerabaja tengevolge van vijandelijke actie op 26-3-1947. Koninklijke Landmacht: Geen verliezen. Koninklijke Nederlandsch-Indische leger: Geen verliezeD door een hartaanval getroffen, -waar bij thans nog een longaandoening is geconstateerd. De koning wordt met penicilline behandeld. Hij heeft koorts en over het geheel is zijn toe stand niet gunstig. Christiaan X, koning van Denemar ken en IJsland, werd op 26 Septem ber 1870 geboren als zoon van ko ning Frederick VIII en koningin Louise, dochter van koning Karei XV van Zweden-Noorwegen. Op 26 April 1898 huwde hij koningin Alex andria, dochter van groothertog Friedrich-Franz van Mecklenburg Schwerin. Uit dit huwelijk werden twee zoons geboren: prins Frederik en prins Knud. Koning Christiaan volgde bij den dood van zijn vader op 14 Mei 1912 op. Kroonprins Frederik werd op 11 Maart 1899 geboren. Hij huwde op 24 Mei 1935 Ingrid, prinses van Zwe den. Uit dit huwelijk werd een doch ter geboren: prinses Margrethe, op 16 April 1940 te Kopenhagen gebo ren. werden naar Duitschland gestuurd. Er vonden zoo goed als geen selec ties plaats. De getransporteerden wer den vrijwel zonder uitzondering on middellijk vergast. Blijkens het rapport werden van sommige transporten jonge vrouwen en mannen uitgezocht voor werk zaamheden in verband met de vergas sing. Een z.g. kindertransport (uit sluitend bestaande uit kinderen met hun moeders) is uit Vught via Wes terbork in Sobibor aangekomen en zonder eenige selectie terstond ver gast. In' October 1943 waren van alle transporten uit Nederland nog circa 800 menschen in Sobibor en in de na burige kampen werkzaam. Op 14 Oc tober 1943 brak in Sobibor een geor ganiseerde opstand uit. Zestien S.S.- mannen werden gedood, maar de op stand kostte allen kampbewoners, op 30 na, het leven. Deze 30 trachtten te ontvluchten, maar er waren mijnen velden rondom het kamp en bij de ontvluchtingspoging is een aantal personen om het leven gekomen. De rest kon zich aansluiten by Poolsch- Russische partisanen. Op 8 November 1943 vond de groo te uitroeiingsactie der Duitschers te gen alle Joodsche kampen plaats en bij deze gelegenheid op zijn laatst is het geheele kamp Sobibor ge liquideerd, evenals andere kampen in de nabijheid en in het geheele dis trict Lublin. Ook van diegenen, die niet onmiddellijk bij aankomst zijn verggst, kan dus worden aangeno men, dat zij uiterlijk op 8 November 1943 zijn overleden, met uitzondering van de negentien teruggekeerden. Socialisten roepen op tot „waakzaamheid" Aanhangers van generaal de Gaulle hebben te Straatsburg de eerste stap pen gedaan om nieuwe politieke groe peeringen te vormen. Vertegenwoor digers van „patriottische" groepen in het departement Bas Rhin hebben een organisatie-commissie gevormd. Deze commissie zal „een vergadering van het Fransche volk" voor het be treffende departement bijeenroepen. Soortgelijke commissies zullen naar men verwacht in de komende weken in andere Fransche departementen gevormd worden. De nieuwe commissie te Straats burg heeft als eerste stap een fusie vafn verschillende plaatselijke poli tieke partijen met twee rechtsóhe groepeeringen Gaullistische Unie en populair democratisch-republi- keinsche partij tot stand gebracht. De bestuurscommissie van de so cialistische partij, de derde partij in de nationale vergadering, zou gister avond in bijzondere zitting bijeenko men, ter bespreking van de politieke situatie na de rede van de Gaulle te Straatsburg. In een communiqué heeft de Fran- Meer doelmatige berechting van economische delicten Naar het A.N.P. verneemt, zijn bij het ministerie van Justitie wettelijke maatregelen in voorbereiding om te komen tot een meer doelmatige be rechting van economische delicten. Het is aanvankelijk de bedoeling, dat aan iedere rechtbank een Economi sche Kamer wordt toegevoegd, ter wijl als eenige appèl-instantie het Haagsche Gerechtshof zou worden aangewezen. HAD EEN ORKAAN-KRACHT De Zuidwestenwind, die gisteravond voordurend in kracht toe nam, groeide in den loop van den nacht aan tot een ware orkaan. Het filiaal van het K.N.M.I. te Amsterdam constateerde omstreeks twee uur he denochtend een gemiddelde windsnelheid, gemeten over een periode van 5 minuten, van 9,5 meter per seconde hetgeen in Beaufort-een- heden een windkracht 9 beteekent. De sterkste windstoot had een snel heid van piet minder dan 30 meter per seconde, wat neerkomt op wind kracht 12, dat is orkaankracht. Ten gevolge van den hevigen storm en het zeer drukke reizigers vervoer hebben de Ned. Spoorwegen gister avond met groote moeilijkheden te kampen gehad. Eenige aansluitin gen moesten vervallen. De schipbrug over de Maas bij Hedel werd om 23 uur buiten dienst gesteld, omdat het door den harden wind opge zweepte water met zoo'n kracht over'de brug sloeg, dat zelfs het voet gangersverkeer onmogelijk werd. Dientengevolge moesten de treinen op het traject Utrecht-Den Bosch over Nijmegen worden geleid, het geen aanzienlijke vertraging opleverde. Er werden maatregelen ge troffen om de reizigers voor Tilburg, Eindhoven en 's Hertogenbosch nog naar hun bestemming te brengen. Hedenochtend werd de bovenleiding op de baanvakken Amsterdam- Zaandam en Amsterdam-Naarden-Bussum vrij ernstig door deti storm beschadigd. Op deze baanvakken moest een der hoofdsporen tijdelijk buiten dienst worden gesteld. Het rijden op enkel spoor veroorzaakte vooral op de forenspnuren vertraging. Om 10.15 uur was de boven leiding Amsterdam-Zaandam weer hersteld. DUITSCHE KATHOLIEKE CARITAS Kasteelen en vroegere kloosters worden ingericht als Sanatoria. De Karitas-Verein in het Bisdom Paderborn heeft in een groote actie ter bestrijding der T.B.C. reeds 700 kinderen ondergebracht. Een groot aantal kasteelen en een leegstaand klooster zullen als sanatoria worden ingericht. By na 7.000 kilo levensmid delen en ruim 250 kilo kleedingstuk- ken, verstrekt door Zwitserland, Bra zilië en Noord-Amerika verdeelde het Caritasverbond in Noordrijnsche opvoedingsgestichten onder 14.774 personen en in tehuizen van ouden van dagen aan 12.045 personen. DE BIOSCOPEN OP DEN AVOND DER NATIONALE HERDENKING. Naar wij vernemen heeft het hoofd bestuur van den Nea. Bioscoopbond, evenals het vorig jaar, een dringend beroep gedaan op zijn leden om op den nationalen herdenkingsdag 3 Mei a.s., hun theaters na 6 uur des avonds gesloten te houden. PRINSESSEN OP DE SKI. H.K.H. Prinses Juliana poseert met de prin sesjes Beatrix, Irene en Margriet voor den fotograaf. sche socialistische party tot „alle re publikeinen" een oproep gericht tot „waakzaamheid" ten aanzien van het doel van generaal de Gaulle's politie ke campagne. In het communiqué wordt er op ge wezen, dat de Gaulle in Januari 1946 uit eigen beweging afstand van de macht deed zonder 'n enkele der groo te problemen, die de Fransche natie bedreigen, te hebben opgelost. Nederland gaat geregeld op Zuid-Afrika vliegen Naar wij vernemen heeft de Zuid- Afrikaansche minister van vervoer, de heer C. F. Sturrock, in den Volks raad aangekondigd, dat er binnenkort een luchtvaartovereenkomst tus schen Zuid-Afrika en Nederland, als mede tusschen Zuid-Afrika en de Vereenigde Staten zal worden ge sloten. „Nederland, in dit geval, de K.L.M. dus, hoopt een diertfct te openen tus schen Amsterdam en Johannesburg (Palmietfontein) en tusschen Neder- landsch-Indië en Johannesburg. De overeenkomsten worden gesloten op voorwaarde van wederkeerigheid", aldus de minister. Zooals bekend, heeft de K.L.M. sinds 6 October reeds, in afwachting van de definitieve overeenkomst, bij, zondere vluchten naar Zuid-Afrika georganiseerd, voor welke vluchten incidenteele vergunningen werden verstrekt. Na het sluiten van de overeenkomst wordt door de K.L.M. voorloopig een één maal wekelijksche dienst op Jo hannesburg geopend. Het ligt in de bedoeling van de K.L.M. te komen tot de instelling van een 4 X wekelijk sche retourdienst op Zuid-Afrika. Hiertoe zal men echter pas kunnen overgaan als de daarvoor benoodigde toestellen zijn gearriveerd. EIND MEI NIEUWE BONNEN CONSUMENTENCREDIET. Eind Mei zullen, aldus Parool", waarschijnlijk nieuwe bonnen van het consumentencrediet worden aange wezen. Bij vroegere aanwijzing zou den er waarschijnlijk onvoldoende goederen zijn om aan de vraag te voldoen. De heer Verhage, directeur van het Centraal Bureau voor het Consumen tencrediet, zal op 30 April deze func tie neerleggen en worden opgevolgd door den heer Th. Bakkers, leider van de administratieve afdeeling. ELECTRIFICATIE NEDERL. SPOORWEGEN. Wanneer het weer, de materiaal voorziening en onvoorziene omstan digheden geen moeilijkheden in den weg zullen leggen, terwijl het van de materieel-positie afhangt of een electrische berijdbaar baanvak direct na het gereedkomen ook bereden kan worden, zullen in het gunstigste ge val de navolgende baanvakken we derom electrisch berijdbaar zijn op: 4 Mei a.s. Den HaagUtrecht RotterdamUtrecht. 1 Juni Utrecht—Geldermalsen Eindhoven. 30 Juni ScheveningenRenbaan- Achterweg. 1 October LeidschendamVoorburg RotterdamHofplein. 1 Januari 1948 UtrechtNijmegen. 1 Mei 1948 UtrechtAmsterdam. £en (toJiAeUje... „Nog even slapen, nog even soezen, Nog even in bed, de handen over elkaar; Dan overvalt u de armoe als een zwerver Het gebrek als een roover." Spreuken 24 33, 34. WEERSVERWACHTING J KOUDE NACHT o Vannacht vrijwel overal zware g nachtvorst. Morgen overdag vrij g g zonnig weer met een aanzien- g g lijke stijging van temperatuur. 5 o Weinig wind. oooooooooooooooooooooooooooooooooo

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 1