Oranje boekt een geflatteerde 2-1 zege op de Belgen Twee fraaie doelpunten van Bergman Cijfertaal Holland-België I HOLLAND-BELGIË OP ZIJN (S)MALST j DINSDAG 8 APRIL 1947 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 3 |"\E EERSTE ONTMOETING TUSSCHEN DE ORANJEPLOEG en de Belgische Roo- de Duivels is in een 2—1 zege voor de Hollanders geëindigd, een resultaat, waar mede ieder in de Noorlijke landen ten volle tevreden mag en zal zijn: Eerlijk gezegd, had het resultaat evengoed andersom kunnen zijn en ook dan hadden we er vrede mede genomen. Dat wil natuurlijk niet zeggen, dat we dan met resultaat tevreden waren geweest, maar het spel van deze eerste ontmoeting zou een kleine Belgische zege zeker gerechtvaardigd hebben. Dat zegt natuurlijk reeds voldoende als men vraagt hoe deze wedstrijd eigenlijk was. Wij mogen tevreden zijn met dit eerste resultaat van den gebruikelijken tweekamp tusschen Nederland en België. Zonder te zeggen, dat 't nu bepaald 'n fraaie wedstrijd was, mogen we vaststellen, dat de Oran- jeploeg zich uitstekend geweerd heeft. Zei den we in onze voorbeschouwing niet, dat het altijd) als een prestatie voor Oranje ge noemd mag worden vgn de gevreesde Bel gische ploeg te winnen? Als steeds kon ook nu heel moeilijk een Nederlandsche zege voorspeld worden, omdat het moeilijker dan ooit was de beide ploegen met elkaar tg vergelijken: de strijd was, zooals men dat noemt volkomen open. Het heeft ongetwijfeld weinig gescheeld of de Oranjeploeg zou reeds in de eerste helft den strijd verloren hebben, zoo sterk was de druk der tegenstanders gedurende het tweede gedeelte van de eerste helft van den vrij enerveerenden strijd. Weliswaar was het zoo aardig begonnen: reeds na luttele minuten had de Oranje- ploeg de leiding genomen en ook ondanks het feit, dat de Belgen reeds vrijwel onmid dellijk daarna hadden gelijk gemaakt, leek de kans nog heelemaal niet hopeloos, doch naarmate de tijd vorderde werd het Bel gisch overwicht grooter en slechts door de uiterste krachtsinspanning wist de Oranje- ploeg zich tot aan de rust te handhaven. En dat heeft voorzeker den doorslgg gegeven, want daarna had de Oranjeploeg weer ge noeg zelfvertrouwen opgedaan om zich ten volle tegenover de Belgen teweer te*stellen en vol te houden zelfs in een periode, dat de gasten zelfs door vrij hard spel de over winning uit het vuur hadden willen slepen. Met de verschillende tekortkomingen, wel ke er het zij volmondig toegegeven aan het spel der onzen kleefde, mag het voorzeker een prestatie genoemd worden van een ^dergelijken tegenstande'r te win nen. Immers, al had de Oranjeploeg na de rust het overwicht in het veld, de Belgen waren technisch beter en dat bleven zij ook na de rust. En dan te winnen is een heele prestatie en daarom verdient het Neder- landsch elftal zeker een woord van lof. -Daarom mogen we zeggen: er zit onge twijfeld pit in het elftal, dat tot zulk een resultaat in staat is. Na den oefenwedstrijd tegen Malmö wezen we er reeds op, dat de Oranjeploeg voor wat de kern betreft ze ker was van haar plaats en op die kern kwam het leeuwenaandeel van dezen strijd neer en zij heeft niet teleurgesteld en dat ondanks het Oranjebinnentrio eigenlijk niet heeft gepresteerd wat van deze spelers ver wacht werd. Want eerlijk gezegd: de Bel gen hebben zich ongetwijfeld goed aan de hun gegeven opdracht gehouden om het binnentrio terdege te bewaken. Roozen was vrijwel lamgelegd door de vasthoudendheid van den Belgischen spil Vermeulen, die hem geen oogenblik los liet. Of het daar door kwam, dat Wilkes er maar niet goed in kon komen en dat Rijvers dikwijls te veel onproductief werk deed? We kunnen het ons niet goed realiseeren. doch vaststaat, dat wij geenszins ontevreden mogen zijn en dat de uitslag van dezen strijd weer opnieuw het bewijs heeft gele verd, dat er nog niets verloren is, dat de groote depressie, die er over onze nationale ploeg heeft gehangen, weer gedeeltelijk is opgeklaard, dat we weer moed hebben en met vertrouwen de toekomst tegemoet kun nen gaan. Wanneer een physiek en tech nisch minder getraind elftal in staat is Van een technisch beter spelende ploeg te win nen, kunn enwe weer vertrouwen hebben in de toekomst van ons nationale elftal. Sinds 1934 verloren de Belgen in Amsterdam Terwijl de vele vlaggen vroolijk wapper den in een stijven bries die allengs tot or kaankracht aanzwol, en een mijnwerkers muziekkorps opgesteld was voor de eere tribune, kwamen de Roode Duivels en de jongens van Oranje een minuut of acht over den vastgesteld en tijd tusschen een haag van kleine Blauwwitters door het veld opgemarcheerd. Het stadion was na- DOELMAN KRAAKaheeft den bal na een der Belgische aan vanen veilig in zijn armen geklemd. tuurlijk mudvol, „Archiplein" om met den pittigen Franschen scheidsrechter Tibaldi te spreken. De zon scheen en de vijf-en- vijftigduizend toeschouwers zorgden voor de speciale sfeer, die aan alle ontmoetingen tusschen beide landen eigen is. Hoeveel Bel gen er waren? Ongeveer drieduizend vol gens de aan onze Zuiderburen verstrekte toegangsbewijzen. Maar te oordeelen naar het lawaai, dat ze zoo af en toe tijdens den wedstrijd maakten, vooral als de scheids rechterlijke beslissingen niet naar hun smaak uitvielen, zou men zeggen, dat het er tien maal meer zijn geweest. Jonge-jonge. wat roerden die supporters hun mondjes. Ze begeerden de zege minstens even fel als de elf roodbaadjes op het veld. Na de volksliederen het Wilhelmus werd weer uit volle borst meegezongen wonnen de Belgen den toss en floot Tibal di den aftrap. De eerste aanval is voor Nederland maar Rijvers plaatst te ver naar voren en de bal loopt uit. Twee vrije schoppen, een voor en een tegen België, leveren niets op en ook een tweede vrije schop tegen de roodbaad jes kan wel terreinwinst maar geen goede schot-positie bezorgen. Eenmaal krijgt Wil kes een kansje, maar de bal gaat naast. Het spelbeeld is chaotisch, noch de Nederlan ders noch de Belgen slagen er in samen hang in hun aanvallen te krijgen. Als La- kenberg uit een pass van Stroker keeper Daenen met een te zacht schot aan den tand gevoeld heeft, en een gevaarlijk uitziende Belgische aanval in laatste instantie door slecht plaatsen op niets is uitgeloopen, zijn er vijf minuten gespeeld en kan men al drie dingen vaststellen: le. Dat de match aan beide zijden met het aloude vuur en de bekende verbetenheid gespeeld zal worden, 2e, dat de Belgen over 't geheel genomen een tikje sneller reageeren dan de onzen, 3e. dat geen van beide ploegen over vol doende technische capaciteiten beschikt om in den' schuins over het veld staanden har den wind een hoogstaande partij voetbal te vertolken, ofschoon onze gasten in dit op zicht en tactisch trouwens ook onge twijfeld in de meerderheid zijn. Twee doelpunten in enkele minuten. Evenwel geven zekere weifelingen in de Belgische achterhoede den Nederlandschen burger moed, en hij krijgt zoowaar al een minuut later reden om uit volle borst te juichen als Roozen naar rechts zwenkt, een goeden voorzet geeft en linksbuiten Berg man, die klaar staat, in weerwil van de obstruc tie van Aernoudts met een onhoudhaar schot Daenen passeert^ 10). Het gaat dan even niet goed met de Belgen, er schijnt geen verbapd in hun ploeg te zitten, en Rijvers brengt hen van de wijs door nu links dan rechts op te duiken. Plotseling flitst de roo de aanvalslijn haar vo ren, Decleyn passeert naar Thirifait en voor BERGMAN. van zijn Nederlandschen collega gevolgd en met een onhoudbaar schot in de negende minuut beide partijen op gelijken voet ge bracht (11). Dat is 'n tegenvaller. Maar men hoopt op Wilkes, die op het middenveld met korte dribbels wel zijn klasse getpond heeft, maar nog niet tot zuiver schieten is gekomen. Twee minuten later denkt ieder dat het gaat gebeuren. De Xerxes-man snelt naar voren, met den alom-tegenwoordigen Rij vers rechts naast zich, en lost dan in volle ren een vervaarlijken kogel, helaas juist over de lat. Verder noteeren wé een knal van Bergman uit een center van Roozen, maar Daenen stopt onberispelijk. Als Kraak een schot van links prachtig gehouden heeft, nadat Chaves eerst nog uit een cor ner op ons doel overgekopt heeft, krijgen we zoo ongeveer een kwartier na den aan vang een dot van een kans. De bal wordt van rechts "Voor Daenen's heiligdom ge plaatst, drie Nederlandsche spelers loopen toe maar ze zijn iets te langzaam en de Roode Duivels zitten er als echte duivels op. Toch weet Bergman een kogel af te vuren maar hij heeft geen tijd zuiver te ricfit^n en Daenen stopt, niet zonder geluk. Door het oog van de naald. Even daarna zitten de Belgen weer voor ons doel en kan Kraak slechts vallend een schot vanThirifait tot corner verwerken. De bal wordt zuiver voor bet dbel geplaatst, Coppens schiet in cn een zucht van ver lichting gaat op als Kraak boven op den bal valt en het gevaar bezworen is. Maar hier kropen we door het oog van een naald. Het spel golft op en neer, het is niet fraai want. er wordt onzuiver geplaatst en over 't algemeen te hoog, maar wel spannend. Men juicht als Roozen scoort na handig spel van Rijvers maar men juicht te vroeg: de bal is over de achterlijn geweest. Dan for- ceeren de Belgen weer enkele corners. Een ervan wordt dooj: den rechtsbuiten Lembe- rechts van de linksbuitenplaats genomen, en goed genomen, maar de bal wordt wegge werkt door onze zwoegende verdediging. In onze voorhoede moet het van Bergman en Rijvers komen. Wilkes heeft zijn dag niet, Roozen verplaatst zich veel te weinig en wordt vrijwel door Vermeulen uitgeschakeld, en La kenberg is bepaald zwak. Bij do Belgen stelt de groote man van hun voorhoede, de mid denvoor Decleyn te leur Hier zijn het de beide buitenspelers Thirifait en Lemberechts die door hun snelheid en vinnig doorzetten ons publiek hartkloppingen bezor gen. 'Chaves is eveneens 'goed, maar Coppens vindt in de Vroet en van der Linden taaie tegenstanders. De Belgische linkervleugel heeft het gemakke lijker omdat van Bun zich vaak verkeerd opstelt en Thirifait te veel vrij laat. Als Lakenberg door slecht voorzetten een kans om zeep heeft geholpen, werken de Belgen den bal in ons net, maar de scheids rechter die uitstekend en met veel gezag leidt, had juist tevoren voor hands gefloten. De Belgep komen nu langzamerhand tot een vrij groote veldmeerderheid en in het laatste kwartier van de eerste helft heeft onze Voorhoede al heel weinig in te bren gen. Telkens moet Kraak ingrijpen, een en kele maal ver uitloopen en het Is aan zijn zuiver wegstompen en vangen te danken, dat de Belgen het niet verder brengen dan tot ccnige coxmers. Met rust is de stand nog steeds 11, en eerlijk gezegd is dit, gezien v. d. LINDEN. men het weet is het gebeurd: de snelle en i de krachtsverhouding in het veld. wel wat aalgladde linksbuiten heeft het voorbeeld i meer dan ons toekomst. De belangstelling voor den voetbalwedstrijd Ne derlandBelgië is weer eens „ouderwetsch ge weest. Het stadion bevatte 55000 bezoekers, waaronder een flink aantal Belgen, dat, nu-de grensfaciliteiten zoo aanmerkelijk vereen voudigd zijn. met talrijke autocars en particuliere auto's naar Amsterdam was getogen.' De extratreinen uit alle deelen van ons land het waren er 21 die bezoe kers yoor den wedstrijd aanvoerden, kwamen reeds vroeg in de hoofdstad aan. Naar schatting arriveerden per trein in Amsterdam 30.000 menschen. De gemeentetram had voor zes-jlijnen op dezen feestdag eèn 5 minuten- dienst ingesteld en 3 extra lijnen ingelegd welke om 11 uur dés morgens begon en om 6 uur eindigde. Even eens naar schatting werden door de tram 80.000 passa giers van en naar het sta dion vervoerd. 250 taxi's hadden volop werk. Zij vervoerden van en naar het stadion enkele duizenden bezoekers. Volgens de gegevens van de gemeentelijke verkeers politie zijn in totaal 5600 futo's bij het stadion voor ereden. waarvan er 4100 op het plein en in de na burige sti-aten tijdens den wedstrijd geparkeerd ston* den. In vergelijking met ver leden jaar toen er nog een verbod bestond om des Zondags voor privé doel einden gebruik van een auto te maken en slechts 500 wagens voorreden, lijkt dit al weer een heele drukte.'Maar voor den oor- Jog waren het er nog heel wat meer. In 1939 reden ter gelegenheid van Holland- België het record aantal van 9500 wagens voor bij het Stadion, waarvan er 5700 bleven parkeeren. Het tramverkeer onder vond na afloop van den wedstrijd nog 20 minuten i ertraging., Tallooze prop volle wagens van lijn éen werden opgehouden, door- oat in de Leidsche straat om half 6 een wagen uit de rails liep. Tegen 6 uur was het euvel echter weer ver- HET MOMENT, waarop Bergman het twee de Nederlandsche doelpunt maakt. KRAAK. Dc tweede helft. Als om 3 uur 46 de tweede helft van den wedstrijd begint krijgt Bergman al gauw een moeilijke kans,. Zijn schot gaat naast. Het spel is vinnig, en af en toe zeer forsch, en uit een vrijen schop tegen de Belgen, schiet, van der Linden, die naar voren is geko men. naast. Bij een Bel gischen aanval laat Kraak den bal uit zijn handen vallen, een fout, die niet afgestraft wordt, cn even daarha maakt hij dit foutje goed door een hard ingeschoten bal prachtig klemvast te vangen. Om 3 uur 50. als België in totaal al vijf corners heeft gefor ceerd, mag Lakenberg den eersten corner van den wedstrijd voor Nederland nemen. Tot ieders teleurstelling houdt hij geen reke ning met den .vind en de bal verdwijnt achter het doel. Het spel wordt dan weer onsamenhangend met simplistische uitval len naar weerszijden. De Belgen zijn nog steeds wat sterker, maar Möhring houdt De cleyn nu goed in de gaten en deze gevrees de schutter krijgt weinig kans. Aan onzen kant doet Roozen zijn best, maar hij is te langzaam en kiest slecht positie. Erkend moet worden dat de zwervende Rijvers niet alleen de Belgen maar ook zijn middenvoor soms voor lastige problemen stelt. Oranje herneemt de leiding. Als Kraak een kogel uit het een vrijen schop heeft weggestompt komt onverwachts in de negentiende mi nuut het tweede Hol- landschc doelpunt, cn ditmaal door een zeer fraaie combinatie. Wil kes brengt den bal op en passeert op het goe de moment naar Roo zen, dé Haarlemmer geeft het leder aan den toesnellenden Bergrhan, die den pass verwacht heeft cn deze schiet den bal met een daverend schot onhoudbaar in het net (2—1). - De Belgen willen echter niet verliezen. Zij vallen fel aan, en maken zoowel in ver dediging als in aanval een ruim gebruik van hun lichaamskracht. Onze-verdediging krijgt het even heel zwaar te verantwoor den cn tweemaal redt*Kraak van vlakbij schoten van Thirifait. Maar ook Daenen. die met bravour cn fantasie zijn doel ver dedigt, moet enkele malen al zijn krachten inspannen om onheil te voorkomen. Met groote moeite stopt hij een kanjer van Berg man. die in het bezit van den bal is ge komen na goed doorzetten van Rijvers. Pal daarop schiet Rijvers zelf hard in, weer redt Daenen. Als er nog een minuut of tien gespeeld moet worden forceerén de Belgen drie corners achter elkaar, het spant erg voor ons doel, maar met man en macht wordt het gevaar afgewend. Dan een nieu we Belgische aanval, de roodbaadjes zwer men voor Kraak en doelpunten.... maai de scheidsrechter had reeds voor een over treding van Decleyn gefloten en we mogen een vrijen schop nemen. O, dat fluitconcert op het Belgische deel van de tribunes!.... Even later maakt een van de onzen hands, op een twintig meter van ons doel'. Debuck legt den bal neer, maar als hij zijn aanloop wil nemen brengt de harde wind het leer aan het rollen en hij moet opnieuw begin nen. Zijn schot gaat naast. Na goed door zetten van Bergman forceert Roozen een corner eh nu komt Daenen in moeilijkhe den, Maar hij staat pal. En als kort daarna Möhring een gevaarlijken Belgischen aan val schitterend onschadelijk gemaakt heeft weerklinkt al gauw Tibaldi's laatste fluitje den Nederlanders als een zegetoon in de ooren. Voor de negende maal in successie (sedert 1934) heeft dc Belgische landen ploeg op Hollandschen bodem een neder laag geleden. WILKES. Ditmaal vond na afloop van den jaarlijiksciier Holland - België wedstrijd geen geza menlijk diner plaats tusschen Officials en spelers van beide landen. De Nederlanders di neerden in hotel l'Europe, de Belger. in Victoria. Een schei ding van tafel dus. De verde ling of liever de toewijzing van kaarten voor de Belgen was de oorzaak van deze schei ding. welke eenigszins in strijd was met den geest, waarin in ternationale sportontmoetingen plegen te verloopen. .België had ruim 7000 gevraagd en kreeg er, volgens verklaringen van de Belgen, maar 3500 Van Ne derlandsche zijde deelde men mede, dat de prijzen in het Antwerpsche Stadion op een dergelijke hoogte liggen, dat men wel gedwongen is ge weest het aequivalent aan Ne derlandsche kaarten ter be schikking te stellen, immers de prijzen der Antwerpsche zitplaatsen zijn veel hooger dan die in Amsterdam, zoodat het overgroote deel der kaar ten, Welke Nederland krijgt tri-gewezen, voor de slaantr:- bunes zijn bestemd. Hiermede is ook verklaard het feit, dat Nederland meer kaarten voor België krijgt dan het omge keerd het geval is. Aan Bel gische zijde was men met deze te doen. De Belgen hadden nog meer bezwaren, welke wij Maandagavond laat nog niet hadden kunnen control^eren, bezwaren, welke wij hier al leen maar wenschen mede tc deelen om te laten zien, dat de stemming niet bepaald aan genaam was bij onze Zuider- 0000000000000000000000000(0000000000000000000000000000000000 8 000000000000000000000000000000000050000000000000000000000000 buren. De Belgen zeiden: 3500 kaarten piet tevreden en annonceerde: wij dineeren niet met de Nederlanders. De Ne derlanders antwoordden: dan doen jullie het niet. De Belgische legatie schijnt nog haar invloed te hebben gebruikt om de partijen tot elkaar te brengen. Maar wij kregen Maandagavond sterk Maandagochtend zou er eetf bus varf den K. N. V. B. komen bij het Victoria Hotel om de spe lers en de officials een tocht door de stad te laten maken. Om negen uur stond dc ploeg aangetreden op de stoep van het hotel, maar geen bus. Met sippe gezichten hebben de Bel den indruk, dat men aan beide gen toen op eigen houtje het zijden ..koppig" is en dat geen bekende boottochtje door de der beide partijen den eersten grachten gemaakt, stap ter verzoening wenschte De Belgen zeggen: toen we op Eersten Paaschdag aan kwamen met den trein van het Centraalstation te Amster dam, was er geen enkele K. N. V. B.-official om ons te ont vangen. Een beetjegeërgerd legden dc Belgen op eigen houtje den afstand van 't Cen traal Station naar het Victoria Hotel af, waarbij veronder steld mag worden, dat zij niet verdwaald raakten. Tijdiens den wedstrijd hebben beide partijen uit den aard der zaak wel contact met elkaar gehad, maar over het geschil schijnt met geen woord te zijn gerept. Angstvallig schijnt het pijnlijk onderwerp vermeden tc zijn. Hoe het ook zij, de Belgen aten in het Victoria Hotel en waren om 10 uur reeds klaar met het diner en op dat uur waren de Nederlanders in l'Europe nog niet op de helft. Naar verluidt zou de Franschc scheidsrechter bij Neder landers aan tafel hebben ge zeten. Tenslotte was hij de gast van het ontvangende land. De spelers onder de loupe "Wanneer wij elke linie van bet Neder- landsoh elftal afzonderlijk bekijken, ver klaren. wij volmondig, dal d'e achterhoede zich goed geweerd heeft, al (had van Bun als rechtsback meer den buitenspeler Thirifait moeten dekken. Waren de Bel gen in de tweede helft ook zoo verstandig geweest als daarvoor, dpor liet spel meer over Thirifait te leiden' dan over den rechtervleugel CoppensLemberechts, dan waren wij over den uitslag ruiet zoo ge rust gew.eest. Van der Linden weerde zich uitstekend, hij speelde fel en snel en was het groote struikelblok voor de Meöhel- sche linie. Kraak in doel heeft voortref felijk gespeeld al viel het op, dat hij en kele ballen, door den wind', volkomen ver keerd beoordeelde. Wat de middenlinie betreft, Möhring heeft in de tweede helft Decleyn uitge schakeld cn was toen zijn plaats ten volle waard. Dat was hij voor de rust beslist niet. Integendeel, keer op keer wist de handige Belg onzen'landgenoot te ver schalken, waarbij Decleyn de tactiek had over het veld te zwerven en niet steeds op één plek, de mid voorplaats te blijven slaan om daar als stormram tc fungec- ren, een fout, welke hij in de tweede helft wel maakte on deze dan ook danig werd afgestraft. De Vroet en Stroker hebben goed gespeeld, zonder meer, waarbij Stro ker de fout zal moetien afwennen om den bal te lamg bij caich te houden, waardoor hij het spel ophoudt en bovendien nog het risico loopt door een snelleren speler te worden overtroefd. Midvoor Roozen konden wij kwalijk een aanvalsleider noemen. Zijn tegenspeler Vermeulen was Üjem, op een. hoogst en kele uitzondering na, volkomen de baas. Hij miste de fantasie om het spel over een anderen boeg te gooien, om evenals Decleyn voor de rust, over het veld te zwerven, om door bewegelijk aanvalsspel de vijandelijke verdediging in verwarring te brengen. En aangezien er van Wilkes noch van Rijvers ertra-kracht uitging, moest het meeste gevaar van de buitenspe lers komen, waarbij Lakenberg een heel middelmatigcn wedstrijd speelde in te genstelling met den veteraan Bergman, die een van zijn beste buien" had en met t het voor deze matige vertooning verdien stelijke cijfer van „acht" cn nog twee uit stekende doelpunten, uit de bus kwam. Met Wilkes wilde het niet vlotten en al was hij de grondlegger van het tweede doelpunt, toch hadden Wy in dit milieu meer van hen» verwacht. Rijvers was als altijd actief en snel, maar een „Smit" kan hij niet doen vergeten. DE BELGEN. Van het Belgische front is eigenlijk mets bijzonders te vermelden. Zooals te verwachten viel ware'n de Roode Duivels over het algemeen technisch beter dan de Nederlanders en voorall waar het balcon trole en het koppen ibetrof. Daarbij rea geerden zij iets sneller cn plaatsten ook 'beter, factoren, welke hun ongetwijfeld een overwicht in het veld gaven, maar welke meerderheid zij niet in doelpunten wisten uit te drukken, een fout, welke wij voldoende kennen van dc wedstrijden uit de voor-oorlogsche periode. Boven dien wasten onze zuiderburen een be hoorlijk gebruik van hun lichaamskracht te maken, zonder dait er unfair zou zijn gespeeld. De achterhoede was niet Biet beste deel van de ploeg en omdat deze niet 'heeft kunnen stand houden tegen de spo radisch goede Nederlandsche agnvallen, daarom iheeft België deze ontmoeting ver loren. Voor de rust speelde de Belgische •aanval veel beter, met de buitenspelers cn Decleyn als uitblinkers. Inde tweede helft werd de kracht van dit vijftal, door •beter dekken van de Oranjchemden ge broken. Paaschwedstrijdcn. Voor en tijdens de Paaschdagen zijn tal van vriendschap pelijke wedstrijden gespeeld tegen buiten- landsche clubs. Wij laten zc hier volgen: Badhoevedorp: BeerschotAjax (jeugd) 2—2. Seacadets (Eng.)Boldblubben '93 (Den.) 0—2. Heemstede: Haarlcmsch elftalNorrkö- ping 48. Den Haag: ADO—Aarau (Zwitserland) 46; VUCGrays Athletic 36. Beverwijk: VSVDudelingen (Luxem burg) 64; VSVNordstcrn (Bazel) 43. Maastricht: MVVNordstern (Bazel) 0—2. Woking: Woking (Eng.)HBS 13. Bussum: Allen WeerbaarSchaffhausen (Zwits.) O1. Romford: Romford (Eng.)VUC 30. R'dam: FeyenoordAIK (Zweden) 0—2. Dordrecht: DFC—Wimbledon (Eng.) 4-1.. A'dam: Ajax—AIK (Zweden) 1—6. Groningen: Velocitas—Aarau 13. A'dam: DWSDudelingen 12. Wageningen: Wageningen— Croydon 5—0. Arnhem: VitesseCroydon 65; Vitesse —Sutton F C. 0—3. Brussel: S.C. AnderlechtNAC 30. Nijmegen: QuickWimbledon 02. Eindhoven: PSVAarau 22.

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 3