OPLEIDINGSCENTRUM VOOR zaetwate%~ jannen' DINSDAG 25 MAART 1947 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 3 Indonesië en de Olympische spelen te Londen Het republikeinsche persbureau Antara. meldt, dat de sultan van Djokjakarta op een persconferentie in zijn kwaliteit van alge meen voorzitter van het Indonesische olym pische comité, meedeelde, dat op het door het comité via den Britschen consul-gene raal te Batavia gedane verzoek om te mo gen deelnemen aan de Londensche Olym pische spelen in 1948 tot dusver nog geen antwoord is ontvangen. De sultan deelde 0.a. mede, dat voor de training der Indone sische vertegenwoordigers en hun uitzen ding 150.000 roepiahs zijn uitgetrokken. ATHLETIEK. DE K. N. A. U. EN HET BESLUIT VAN DEN VOETBALBOND. Het bestuur en de nationale technische commissie van de K. N. A. U. hebben in een gisteren te Utrecht gehouden verga dering uitvoerig beraadslaagd over de si tuatie, welke zal ontstaan door het besluit van den K. N. V. B. om de voetbalcompe titie ook in de zomermaanden normaal voort te zetten. Unaniem was men van oor deel, dat dit besluit in hooge mate moet worden betreurd, daar dit voor de beoefe ning der zomersporten funest zou zijn. Dit klemt des te meer, omdat het volgend jaar de Olympische Spelen worden gehouden, waarvoor 1947 een jaar van krachtige voorbereiding moet zijn. Daar de athletiek op het Olympisch programma een zeer be langrijke plaats inneemt, springen de na- deelen, die deze sport zal ondervinden door Let besluit van den K. N. V. B. des te meer in het oog. Bestuur en N. T. C. der K. N. A. U. zijn van oordeel, dat alsnog krach tige stappen moeten worden ondernomen om dezen hoogst ongewenschten gang van zaken te voorkomen. Reden waarom beslo ten is, zich zoowel met den K. N. V. B. als met het Ned. Olympisch Comité en de daarbij aangesloten bonden in verbinding te stellen teneinde den K. N. V. B. ervan te overtuigen, dat het genomen besluit moet worden herzien, daar dit in strijd is met de algemeene Nederlandsche belan gen. Het besluit van den K. N. V. B. wordt des te meer betreurd, omdat dit volgens de motiveering is genomen uit financieele overwegingen. De K. N. A. U. vertrouwt, dat ook van overheidswege het noodige zal worden gedaan om den K. N. V. B. een andere gedragslijn te laten volgen. BILJARTEN LISSER BILJART KRING. Th. Duivenvoorde kampioen 3de klasse. In café v. Diemen te Lisse werden de laatste wedstrijden gespeeld voor de per soonlijke kampioenschappen 3de klasse van den Lisser Biljart Kring. Na een spannende ontmoeting A. van Dijk B. Duivenvoorde, welke in een gelijk spel eindigde wist de Excelsior-speler Th. Duivenvoorde zijn beide laatste wedstrijden te winnen, waardoor hij ongeslagen het kampioenschap van zijn afdeeling behaalde. De resultaten waren als volgt: pnt brt. h.s. gem. D. Duivervoorde Exc. 100 25 17 4. W. van Gerven LUTO 80 25 13 3.20 B. Duivenvoorde Exc. 100 27 13 3.70 A. van Dijk LUTO 100 27 11 3.70 Th. Duiverhoorde Exc. 100 27 10 3.70 W. van Gerven LUTO 85 27 20 3.14 Th. Duivervoorde Exc. 100 27 30 3.70 A. van Dijk LUTO 52 27 7 1.92 De eindstand in deze afdeeling luidt: gesp.gew. gel. verl.pnt. Th. Duivenvoorde 6 6 12 J. C. Coster 6 4 2 8 A. van Dijk 6 3 12 7 Chr. Zwetsloot 6 3 3 6 B. Duivervoorde 6 2 1 3 5 W. van Gerven 6 2 4 4 J. Bos 6 6 SCHAKEN. COMPETITIE LEIDSCHE SCHAAKBOND 20 spelers der schaakclub Inter Nos" te Eosoop waren gisteravond de gast van Philidor, voor het spelen van twee compe titiewedstrijden. Hieronder volgt de vol ledige uitslag: 2e kl. B.: Philidor IIIBoskoop II. 1. C. Sterk (Ph.)—J. Harders (B.) 10; 2. J. J. PrevooII. Trimp 01; 3. P. Herf- kensC. van Veen Tz. 01; 4. H. C. Bou- terC. Kluis 10; 5". T. HeeringaC. Slin gerland 01; 6. A. H. HuussenA. Sijtze- ma xx; 7. J. van Steenwijk—H. Scholten 01; 8. J. J. AbspoelG. Lamoree xx; 9. P. J. v. d. ZeeuwN. van Wijngaarden 10; 10. J. PaddingD. Lamoree 01. Totaal 3xx5xx. Waarschijnlijk met 5y4Yi gewonnen voor Boskoop II, dat dan de onderste plaats verlaat. En voor de 4c klasse A, Philidor IV Eoskoop III: 1. A. M. Immink (Phil.)Dr. C. Flim (B.) 10; 2. J. van WecrenC. Metselaar 10; 3. C. MolenkampD. Graa^ma y.V* 4. J. C. JansenD. Lankhuizen 14', 5. 1. FavierJ. de Ruiter 10; 6. H. Slegten- horstW. Niewerf 10; 7. J. de Rooij T. Veenema 10; 8. P. SelierA. Sijtzema 0—1: 9. M. OptendreésA. Tamerus 1—0; 10. B. H. TeskeN. Geers 10; Totaal 82. Boskoop III, dat tot dusver alle (5) wed strijden* had gewonnen, verspeelde hierme de vrijwel zijn kansen op het kampioen schap. Wel moet het nog 1 wedstrijd spe len tegen L S. G. IV. doch al wint het, dan is L. S. G. IV door het meerdere pixn- tenaantal toch vrij zeker van de le plaats. SCHAAKCLUB „DE ZWARTE PION" LISSE Voor de competitie van den Leidschen Schaak Bond 2e klasse Groep A. speelde de Schaakclub „De Zwarte Pion" tegen Sas- senheim I. De uitslagen waren: De Buys, SassenheimZ. E. Past. de Groot, Zwarte Pion 10; H. A. Goemans N. v. d. Meij 10; A. J. WijntjesP. Lan- geveld 01; U. le GrandH. Simons af- gebr,; P. SchoenmakerG. Scholtes 01; F. van DijkM. v. Ruiten afgebr.; Joh. Aan- geenbrugA. Rotteveel 10; G. BeenH. van Diemen YiYi\ J. de JongJ. Smit 01; R. de NobelW. Goédemans 10. Voor de borden wedstrijden werden de volgende partijen gespeeld: 2de klasse: P. LangeveldC. van Ruiten 10; S. van RuitenG. van Beek 10; M. KortekaasJ. Floor 10. WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE PARIJS. In den nacht van Zaterdag op Zondag had het koppel SchulteBoeijen de lei ding genomen de Zesdaagsche te Pa rijs, doch gisteravond om 7 uur, enkele x:ren voor het einde van den strijd, gaf het ÏTed. koppel op met een ronde voorsprong, als gevolg van liet niet toekennen van een ronde, welke zij genomen hadden. Toen de jury weigerde te erkennen, dat zulks op regelmatige wijza gebeurd was, staakten Schulte en Boeijen den strijd. TAFELTENNIS. Treffers 1Netbal 2 2'3. Door deze nederlaag hebben de Treffers hun goede kans op het kampioenschap verspeeld. De omstandigheden zaten voor deze club ook tegen, daar in dezen beslissenden wedstrijd een der sterkste spelers, C. Heemskerk, wegens ziekte niet kon deelnemen. N. Heemskerk behaalde twee overwinningen; aan hem lag het dus niet. P. Verdel Azn. en invaller P. v. d. Zwet wisten het echter ondanks feilen kamp toch niet tot overwin ningen te brengen. De spelers van Netbal legden groote technische vaardigheid aan den dag, terwijl hun wedstrijdroutine ook zeer sterk was. Het is daarom voor de spe lers van Treffers wel een eerste vereischte, dat zij de trainingsavonden goed benutten, vooral voor hen die op de nominatie staan om als invaller uit te komen in een hooger team. Na dezen wedstrijd van Zaterdagmiddag in Den Haag speelden de Treffers 1 Zon dagmiddag in Delft een trainingswedstrijd tegen de eerste klasser UDO 1, welke laat ste club met 82 won. Ook hier was het weer N. Heemskerk, die zijn twee partijen won; nh tegen de beide broeders Oostrom. Treffers 2—P. V. S. B. 5 7—3. Treffers 2 behaalde een mooie overwinning. A. Verdel won zeer gemakkelijk zijn partijen, terwijl J. v. d. Meer en W. Heemskerk bei de partijen wisten te winnen. LEIDSCH TRIBUNAAL Hedenmorgen deed het Leidsch Tribu naal, onder presidium van mr. Ph. J. de Ruyier de Wildt, uitspraak in de volgende zaken: J. W. Wijsman te Boskoop ontslag van alle rechtsvervolging en vervallen verkla ring van de beschuldiging. Th. van Dam te Nieuwkoop: interneering voor den tijd van 2 jaar, eindigend op 18 Juni 1947 en ontzetting uit beide kiesrech ten. Mevr. E. Verkoren-Knoblich uit Voor schoten: interneering voor den tijd van 3 jaar en 6 maanden eindigend 25 Dec. 1948, ontzetting uit beide kiesrechten hoewel be schuldigde geen Nederlandsche meer is, doch voor het geval zij het Nederlander schap ooit nog eens terug zou krijgen, be nevens verbeurdverklaring van haar radio toestel. A. v. Polanen te Leiden: vervallen ver klaring van de beschuldiging. BIJZONDER GERECHTSHOF. De bakker H. Hartog uit Katwijk aan Zee hoorde 3 jaar met aftrek tegen zich eischen. Deze verdachte was in 1941 toegetreden tot het vrijwilligerslegioen Nederland, waar mede hij in Rusland gestreden had. In Kroatië wist hij zich later aan te sluiten bij de partisanen, waarmede hij tegen de Duitschers vocht, doch hij werd na eenigen tijd door hen gevangen genomen. Als ge vangene vertoefde hij tot het einde van den oorlog in Duitschland. Hoewel zeer anti-Duitsch was hij uit lust tot avontuur toegetreden. ALPHEN AAN DEN RIJN Bondsavond A.N.W.B. Onderweg naar Bondshotel „Centraal" viel ons on willekeurig de gedachte in, of propa ganda voor onze zoef populaire touristen- bond eigenlijk wel noodig was. Iedereen, of' in ieder geval het grootste deel van ons volk zou toch wel lid van deze in stelling zijn? Maar de heer Kanters, hoofdbestuurslid van den A.N.W.B. leerde ons wel anders. Wel heeft de Bond 200.000 leden, maar dat is toch slechts 2 van de geheele bevolking. En het eigenaardige is. dat de helft van dit aan tal gedurende de oorlogsjaren toegetreden is. Veel leerzaams werd ons door den heer Karsten verteld. Wist U, dat er op elke 6 K.M weg een wijzer van den Bond staat? En dat er in totaal 4200 van zulke wegwijzers zijn? Het „wegmeubilair" be staat verder uit 2200 paddestoelen en on telbare andere borden. Maar de Duitschers wisten den A.N.W.B. een schade van maar liefst f 85.000 te berokkenen. Na de pauze, waarin men gelegenheid had de keurige, kleine tentoonstelling op het podium te bezichtigen, werden eenige films vertoond waarbij wij vooral de nieuwe propagandafilm van den Bond „Veilig Baken" moesten bewonderen. Rest ons nog te vermelden, dat de avond geopend werd door den Bondsconsul al hier, den heer B. Knaapen, en opgeluis terd werd door de aanwezigheid van den Burgemeester, die ook een inleidend woord sprak. Wilt u O. P. A, helpen? De grondstof- fenpositie in de papierindustrie is zeer slecht, zoodat we in ons land nog steeds te kampen hebben met een tekort aan pa pier. Maar alle burgers kunnen helpen cenigszins in dit tekort te voorzien. Want de grondstof, die in eigen land aanwezig is, is Oud papier. De padvinders hebben zich goooooooooooooooooooooooooooooooooooooQ Prof. Romme te Lisse o De bijeenkomst van de Kamer- g Centrale K.VP. te Lisse, waar prof. o Romme spreekt, is Donderdag as. g o OM HALFACHT in de Veilingzaal g van het H.B.G. 1000000000000000000000000000000000000008 bereid verklaard de oud-papier-actie (O. P. A.) in onze gemeente ter hand te ne men en zij zullen dit materiaal eens in de 14 dagen bij alle ingezetenen komen weg halen. Zij vertrouwen erop, dat wij allen hen hierbij zullen helpen door alle kran ten, tijdschriften enz. voor O. P. A. te be waren. Het opgehaalde oude papier wordt rechtstreeks naar de fabrieken van Van Gelder gezonden.) Mochten de padvinders U soms eens ver geten, meldt u dit dan even bij den heer J. van Brummen Stevinstraat 22, tel. 212. Eindles Landbouwwintercursus. In een der lokalen van de R.K. school vond gisteravond de eindles plaats van tien tweejarigen Alg. Landbouwwintercursus, uitgaande van de plaatselijke afdeeling van den L.T-B. Aan deze sluiting was een of ficieel karakter gegeven. Behalve hét da- gelijksch bestuur van den L.T.B. was ook aanwezig de heer v. d. Ban, gedelegeerde van den Rijslandbouwconsulent te Gouda en leeraar aan de Rij kslandbouwwinter- school te Voorhout. Nadat de leeraar, de heer H. M. v. d. Dol, hoofd van de R.K. Lagere School te Waddinxveen, aan elk der 14 leerlingen een serie vragen had gesteld, waarbij zij al len door een vlot en duidelijk antwoord hun parate kennis op het uitgebreid ter rein van den landbouw en. de veehouderij demonstreerden, sprak de heer v. d. Ban den leerlingen toe- Spr. toonde zich ver baasd over de mooie cijfers, welke door de jongens waren behaald. Van de 14 geslaag den hadden 10 van hen een predicaat ver worven op hun rapport, dat boven het ge middelde uitsteekt. Spr. besloot met een aansporing tot de jongens om de kennis, welke zij bij de zen cursus hadden opgedaan, levendig te houden door het volgen van speciale cur sussen op hun terrein in het algemeen en meer speciaal beval spr. hen aan het vol gen van een Rijkslandbouwwinterschool. Hierna reikte de heer v. d. Ban met een persoonlijk felicitatiewoord de diploma's uit met de cijferlijsten. Vervolgens sprak de heer J. A. M. van Niekerk Pzn., als voorzitter van den L.T.B.waarna de heer A. den Hollander mede namens de leerlin gen dank bracht aan den leeraar, den heer v. d. Dool en met nadruk er op wees, hoe deze, na aanvankelijk in Alphen aan den Rijn te hebben gewoond, nadien te Wad dinxveen, weer en wind trotseerend, iede re les trouw heeft voortgezet. Hij overhan digde den leeraar als dank voor zijn be moeiingen, een geschenk onder couvert. De namen der geslaagden zijn: met zeer veel vrucht: A. den Hollander, Hazerswou- de, P. J. v. Schie en P. de Jong Azn., bei den te Alphen aan den Rijn. Met veel vrucht: J. Treur, M. Ammerlaan, P. de Kruijf, H. G. Ververs,, F- van Niekerk en J. A. Bunnik, allen te Alphen aan den Ryn. Met vrucht: P. Aanker, Woubrugge, J. Straver, Th. Verbeij, G. Wols en J. de Wit, de laatsten te Alphen aan den Rijn. TER-AAR DE HULDIGING VAN JAN v. d. HOORN. Omtrent de huldiging van de Elf-Steden- winnaar Jan v. d. Hoorn wordt ons nog het volgende bericht: We merkten in de zaal op den burge meester B. Hogenboom en wethouder H. Volgering voor het gemeentebestuur, de ka pelaans P. Tweehuysen en G. Preijde, de heer v. Zwieten van de Z.-H. IJsbond, het bestuur der Ter Aarschen IJsclub, de cracks van Ter Aar Geb. H. en W. Vermeulen en J. v. d. Hoorn en niet te vergeten de kra nige en nu alom bekende rijdster Bora. Toen Jan de winnaar glunderend van vol doening vergezeld vajx zijn ouders de zaal binnen kwam, werd hij ontvangen met een daverend applaus en „Arti", die ook nu weer acte de présence gaf, zette een vroo- lijke en pittige marsch in. Toen alle plaats genomen hadden sprak de voorz. van het huldigingscomité het wel komstwoord. Deze huldiging zoo zeide hij gaat uit van de Ter Aarsche IJsclub, en bij al het rumoer ontstaan rond deze uitslag is spr. er zeker van, dat de huldiging niet te vroeg is. Nog gisteren verzekerde de Elf- Stedencommissie dat na 45 dagen tegen Jan v. d. Hoorn geen enkele klacht of beschul diging is binnen gekomen. Was er overtre ding geweest dan zijn onze rijders sportief en eerlijk genoeg dit te erkennen, getuige dat H. Vermeulen zelf ridderlijk heeft er kend opgelegd gereden te hebben. Deze me- dedeeling ontlokte een warm applaus der aanwezigen. De heer M. v. Tol, voorz. der Ter Aarsche IJsclub sprak namens deze vereeniging het huldigingswoord. Alles is eenvoudig gehou den omdat deze passietijd voor groote open bare viering niet geschikt is. Spr. is er van overtuigd, dat de wedstrijd volgens Regle mentaire voorschriften is gereden. In Leeu warden is de krans der overwinning niet omgehangen, doch de Ter Aarsche IJsclub is besloten een onvergankelijke herinnering te schenken in de vorm van een zilveren lauwerkrans met inscriptie. De burgemeester spreekt gelukwenschen uit mede namens het gemeentebestuur. De ze lange winter heeft voor Ter Aar wel een onverwacht mooi slot. Vooral wil spr. wij zen op het feit, dat deze uitslag niet is een herziene uitslag in het Beursgebouw in Leeuwarden waar dit jaar alles anders was dan gewoonlijk. Geen stoel waarop de over winnaar plaats neemt voor de eerste hul diging, doch de mededeeling van de voorz. der Elf-Stedenvereeniging, dat de prijsuit reiking niet plaats zou hebben maar dat eerst verschillende ingekomen bezwaren een ernstig onderzoek noodig maakten. Spr. wijst nog op de zwaarte van de tocht dit jaar. Men moet het meegemaakt hebben om dit te weten. Namens het gemeentebe stuur zal deze winnaar een porceleinen wandbord ontvangen. Kapelaan Tweehuysen feliciteert, en zegt dat geheel de parochie meeleeft met dit suc ces. Spr. wijst c? de verplichtingen van de sportman. Die zijn er vele in training en sportiviteit, de sportman moet eerlijk zijn en kameraadschappelijk. Dit alles moet een goed fundement hebben en dit bestaat vooral in het vervullen der plichten tegen over God. Tot slot sprak de winnaar een dankwoord ook pamens zijn ouders voor deze huldiging. Hij besloot met de wensch, dat de schaat- sersport op nog hooger plan zal komen. Deze middag werd door Arti afgewisseld met muziek en ook tot slot speelde zij nog een marsch en een lang zal hij leven, den winnaar ter eere. (Van een specialen corresp.) |"YE strenge vorst en de ^kolenschaarschte hadden de jongens van onze Marine uit hun opleidingskamp verdreven. Thans komen zij van huis terug en hervatten hun taak ter voorbereiding van het werkelijke marine leven. Aan den rand van het Gooi, waar de bosschen overgaan in de weilanden van het Utrechtsche, ligt het mil. vliegveld van Nieuw- Loosdrecht Oox'spronkelijk was het bestemd voor de particuliere vliegsport, doch na den Duitschen inval werd dit terrein geheel in gericht voor de vijandelijke weermacht. Wegen, startba nen, hangars en een kamp, bestaande uit dertig ver spreide „boerderijen" wer den in no -time aangelegd- Toen op hun beurt de Duitschers moesten capitu- leeren, bepaalden zij zich er toe, de enorme hangars en enkele installaties op te bla zen. Het kamp werd over genomen door de Canadee- zen, totdat na een korte overgangsperiode de Ko ninklijke Marine het gebied betrok, om er een oplei dingscentrum van te maken. Temidden van dennenbos- deelen als: Kruisweg, MTB- maalshout staan in lugube re rij, de enorme blinde ruï nes, waarbij een matroos de wacht houdt, het geweer aan den voet. Daax-achter ligt het kamp van de „zoet water-jannen", (een sma lende, chauvenistische be naming, die men heeft be dacht voor de jongens van het opleidings-kamp Loos- dx-echt). Nadat de dertig boei'derij- tjes van gecamoufleerde mi litaire woningen waren om gebouwd voor de doelein den van de Marine, kon worden gespx-oken van een opleidingscentrum voor lang durig verblijf. Er kwam een eigen postkantoortje; even (Een Marine-dorp in Het Gooi verder zetelt de tandheel kundige dienst. Het kamp wordt doorsneden door smal le klinkerwegen, die namen dragen van Marine-onder - deelen als: Kruisweg, MTB- weg, Mijnenveegweg en zoo. meer. Dan is er de ziekenboeg, met operatie-accomodatie; ook andere noodzakelijke ondex-deelen vonden een plaats. Midden in het boschkamp staat een kerkje, waar de vloot-aalmoezenier en de veldprediker hun gods dienstoefeningen houden. Doch het geestelijk werk van beiden houdt hier niet op. Er is voortdurend aan genaam contact met de ziel zorgers, welk contact wordt voortgezet ook buiten het kamp, bijv. te Hilversum, waar mede de burgerij ver antwoorde vex*poozing biedt aan de passagierende Jan tjes. Natuurlijk ligt de eerste gezelligheid in het kamp zelf, waar de onverwoest bare Nederlandsche mari ne-sfeer met pin-up gilrs en andere „in haar schaduw spel verdiepte dames" (zoo als een marine-officier ons deze wandversiering noem de), levendig is. Als het begin van sport velden zagen wij klimtou- wen in de boomen opgehan gen en verder de hindernis- baan. Nu het voorjaar is doorgebroken, zullen ver schillende andere desiderata worden verwezenlijkt; en dan zal dit opleidingscen trum. ongetwijfeld ook door zijn ideale ligging en moder ne accomodatie, behooren tot een van de beste militai re kampen van ons land. Daarbij zijn de befaamde Loosdrechtsche plassen een bij uitstek geschikt oefen terrein. Er wordt hard gewerkt in Loosdrecht.tot er ge werkt kan worden op de schepen van de Koninklijke Marine buitengaats. TIM TUIMEL KNAPT HET WEL OP 5. „Jongens", brulde hij. „de leiding is lek! Op de achterweg heeft iemand de buis met een schop kapot gestotenDie knaap zal er wel achter gekomen zijn dat het benzine is en als hij de krant vanavond leest, zijn we er bij. Want daar komt een groot stxxk in te staan, dat de hele bevol king aan de opsporing mee moet werken en al die onzin meer.... Waarschuw gauw de chef en vraag wat we met het gevalletje aan moeten. Dat ventje kan onmogelijk vrij blijven rondlopen. Die zou de hele boel in de war schoppen." Dat gaf een consterna tie in het gezelschap.... Eén der andere leden, die schijnbaar bij de bende nogal iets in de melk te brokkelen had, liep met een nijdig gezicht naar de telefoon en draaide een nummer. Toen Tim de volgende morgen wakker werd, dacht hij het allereerst aan zijn nieuw ontdekte benzine-bronnetje.... NOORDWIJKERHOUT Stille Omgang Voor de eerste keer gaat Noord wij kerhout met een eigen af deeling ter beevaart. Na aankomst in Am sterdam opstellen voor station en de jaar- iijksche stille hulde aan Jezus in Zijn H. Sacrament begint weer. De verkenners voorop. Na afloop van den omgang een H. Mis in de kerk „de Liefde" wel ver weg. Te 6.50 in de beste orde weer terug. We kunnen gerust zeggen, dat de bedevaart goed geslaagd is, in aanmcxdcing nemende, dat het de eerste keer was, dat Noordwij- kerhout met een eigen vereeniging den omgang heeft gemaakt. Begrafenisvereeniging „St. Barbara". In café „De Zwaan" hield de begrafenis vereeniging „St. Barbara" haar jaarver gadering. Uit het verslag dat de penning meester uitbracht bleek, dat er over 1946 een nadeelig slot was van S 212,13. Op 1 Januari 1947 was de vereeniging nog 2136,42 rijk. Alvorens tot bestuursver kiezing werd overgegaan, deelde de voor zitter nog mede, dat in het afgeloopen jaar 28 groote menschen en 7 kinderen waren ter aarde besteld. Een gebed werd voor de overleden leden gestort. Nu volg de bestuursverkiezing. Vacatures waren ontstaan door het aftreden van de leden J. v. Gijlswijk, penningmeester en Jac. Nulkes. Het bestuur droeg als candidaten voor P. de Haas en H. Jansen, de laatste als penningmeester. Deze beide heeren werden gekozen. Herkozen werden de leden C. v. d. Klauw, H. Twinhout en P. v. d. Hulst. De heer H. Hackmung werd door de K.A.B. toegevoegd aan het be stuur. Tot voorzitter werd met 51 van de 55 stemmen herkozen de heer C. v. d. Klauw. Hij dankte de afgetreden leden voor alles wat zij in het belang van de vereeniging hadden verricht en stelde voor hen te benoemen tot eerelid, het geen de volle instemming van de verga dering had. Het draaggeld werd vastge steld op 3,50. Tijdens den rondvraag kwam Pastoor van der Waarden ter ver gadering. De heer A. H. van Noort felici teerde den voorzitter met zijn herbenoe ming. De voorzitter van den K.A.B. be dankte hierna het bestuur voor "al het werk, dat het had gedaan in het jaar 1946. Hierna nam de geestelijk adviseur. Kapelaan De Wït, het woord en wees op het doel van de Vereeniging n.l, naasten liefde beoefenen. De Pastoor zeide ver heugd te zijn dat alles zoo keurig en de voot gaat bij begrafenissen. Hij stelde de St. Barbara-vereeniging ten voorbeeld en dankte de dragers. Geboren: Reinier Antonius Theodorus z.v. P. JansenWijnands; Adrianus Wil helmus Joseph, z. v. C. H. van Haaster— Heemskerk; Lambertus Wilhelmus Maria, v.. v. W. J. MeeuwenoordBon; Johannes Adrianus Maria, z. v. J. Th. van den Berg Weijers; Clemens Johannes Petrus, z. v. C. J. B. Borchardingvan Gijlswijk; Jo hannes Gerardus Maria, z. v. C. J. Mei- landGeerlings. Huwelijksaangifte: J. C. van der Geest 26 j. en A. W. van den Burg 29 j.; Th. G. Meiland 38 j. en P. Keur 28 j.; G. C. Koo- men 31 j. en A, Zuiderduin 27 j.; P. H. Cap tein 35 j. en B. A. van der Putten 32 j.; J. L W. Schaeffers 25 j. en A. J. Broek hof 28 j. Overleden: H. C. Roest 12 jaar; A. J. Busker 17 jaar. HOOGMADE Gezinsleven. Op Donderdag 19 Maart organiseerde de N.K.J.B.-afd. in samen werking met de K.A.B. een zeer interes sante avond, waarop Rector Vester het onderwerp behandelde: „Het betalen van kostgeld der kinderen". Vooral kwam in dit betoog tot uiting, dat een vertrouwelijke omgang der ouders met hun kinderen voor het ware gezinsleven onontbeerlijk is. Vervolgens kwamen nog £ven de Jeugd- vereenigingen in de omgeving te berde. KATWIJK Ko-Plu-Ko. Deze vereeniging verga derde in „Casa Cara". Uit het jaarverslag van den secretixris was te concludeeren, dat de liefhebberij voor de dieren aan het achteruitgaan is: dit voornamelijk, omdat hier geen zaal meer voor tentoonstellingen beschikbaar is; de zaal van du Rhin is ge sloopt, garage v. d. Plas is niet meer be schikbaar, in de garage de Hollander heeft de Brandweer zich gevestigd. De penning meester beschikt over een batig saldo van ruim 100.De bestuursleden W. v. d. Bent en K. van Duyn werden herkozen en de heeren P. Hommel en P. v. d. Kraft ge kozen wegens bedanken door de heeren K. Hoek en'en J. Balt. OEGSTGEEST Tentoonstelling Huishoudelijke voor lichting. Op 27, 28 en 29 Maart a.s. zal in het Patronaatsgebouw te Oegst- geest een tentoonstelling „Onze Huishou ding" worden gehouden. Deze tentoon stelling omvat: onze kleeding, onze voe ding, onze wasch, onze kinderen. Demon straties zullen worden gegeven op het gebied van koken, naaien, enz. Het doel van deze tentoonstelling, die ons geheele land doorreist en reeds duizenden be zoeksters heeft getrokken, is: aan de huisvrouwen voorlichting te geven op verschillend terrein. Een bezoekje aan genoemde tentoonstelling is ten zeerste de moeite waard! WOUBRUGGE HULDIGING LEENDERT SILLEVIS. Na zijn 50ste Indië-vlucht en bij zijn 25- jarig jubileum bij de K.L.M. is Leendert Sillevis, chef-vlieger van de K.L.M. Zater dagavond ook in zijn woonplaats Woubrug ge gehuldigd. Te ongeveer negen uur bracht een hai- moniecorps den heer Sillevis in den tuin van zijn villa een senenade, waarna de bur gemeester van Woubx-ugge, de heer J. C. van Wageningen, hem de gelukwenschen namens de ingezetenen heeft aangeboden. Spr. herinnerde er daarbij aan hoe de heer Sillevis den naam van de K.L.M. mede heeft groot gemaakt, bok in de oorlogsjaren toen gij uw beroep niet moe! uitoefenen, zijt gij, aldus spr., de gevaren niet uit den weg ge gaan, maar hebt gij uw land op prijzens waardige wijze gediend. Nadat het harmo niecorps een „Lang zal hij leven" had doen hooren, werd deze eenvoudige nochtans hartelijke huldiging besloten met het spelen van enkele vroolijke marschen. Overleden: Pietje Mulder 80 jaar, we- d.uwe«van A. W. van Hartog.

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 3