De Engelsche voetbal rolt weer Naar nauwere Universitaire samenwerking Als burger met 30 vrienden in battle-dress ter Stille Qmgang r "1 MAANDAG 17 MAART 1947 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 3 ONEEUW EN IJS in het Noorden en nachtvorst en overstroomingen in het Zui- den zijn oorzaak geweest, dat nog tal van terreinen afgekeurd moesten worden, waaronder een in de eerste en drie in de tweede divisie. De verbinding tusschen Schotland en Engeland is geblokkeerd, dan wel bijzonder slecht. De trein, die Zater dagmorgen met een „vermiste" Schotsche rugby-international voor den wedstrijd te Twickenham, in Londen arriveerde, deed er niet minder dan 18 H uur over. Ondanks sneeuw, ijs, vorst en overstroomingen De paardenrennen (horden) zijn Zater dagmiddag, na een onderbreking van 52 dagen, in bijzonder ongunstige weersom standigheden, voor een zeer gering aantal belangstellenden hervat. Men mocht van geluk spreken, dat zoovele voetbalwed strijden doorgang konden vinden. Verschillende spelers waren door de slechte treinverbindingen niet in staat om hun ploegen tijdig te bereiken. Zoo miste Stanley Matthews den wedstrijd van Stoke City in Birmingham tegen de Villa en kon de amateur Kippax van Burnley van Glas gow uit Luton niet halen. De leiders der eerste divisie, de Wolves, ontvingen het nog steeds in degradatiege vaar verkeerende Charlton, welks kansen voor de cupcompetitie ook niet zoo gunstig meer staan als voorheen. Maar Charlton had bijna in de eerste minuut gescoord en de Wolves haastten zich negen minuten la ter de score door Muilen te openen. Even voor de rust bracht middenvoor Westcott den stand op 20. Aangezien na de rust door geen der par tijen meer gescoord werd, wonnen de Wolves met 20. waardoor Charlton thans slechts de helft van het aantal pun- ENGELSCH VOETBALSEIZOEN TOT 14 JUNI VERLENGD. Op de vergadering van bestuurderen van F.A. en League is besloten het voet balseizoen te verlengen tot 14 Juni om de competitie in verband met het verbod inzake midweeksche wedstrijden tot een goed einde te kunnen brengen. Boven staande is eveneens van groot belang voor Nederlandsche clubs, die contracten hebben afgesloten met Engelsche ver- eenigir.gen om na het einde' van het sei zoen in Nederland te komen spelen. Die wedstrijden zullen dus niet voor einde Juni kunnen plaatsvinden. NEDERLANDSCH ELFTAL-SPELERS IN TRAINING. Gisteren kwamen de Nederlandsche cracks, met de leden van de Technische en de Keuzecommissie, alsmede enkele bestuurderen o.w. praeses Lotsy, in het' vredige Ede bij" elkaar, waar zij te gast waren bij de vereeniging „Ede", een 2d? klasse-club uit het Oosten. Het was jam mer, dat het in den nacht van Zaterdag op Zondag zoo stevig had geregend, an ders had het terrein ongetwijfeld uitste kend bespeelbaar geweest. Nu was het zwaar en modderig met hier en daar plas sen. Het was voor de Veluwe een heele gebeurtenis, immers het is wel iets on gewoons om bij de training van de Neder- landsch elftal-spelers publiek toe te laten (en nog wel tegen betaling). Enkele dui zenden toeschouwers omzoomden het aar dige terrein. Dan waren er nog meer on gewone dingen Twee scheidsrechters stonden er in het veld, de nieuwe Engel sche trainer CarVer en de bondsoefen- meester Kauffmann, die echter weinig op overtredingen letten, maar meer ter plaatse aanwezig waren om spelers op hun fouten te wijzen. De bedoeling was om eens een overzicht te verkrijgen van het spelersmateriaal, hetgeen dringend ge- wenscht was in verband met het feit, dat over drie weken reeds de ontmoeting NederlandBelgië op het programma staat. In dit verband was het ook begrij pelijk, dat men na de rust verscheidene spelers verding door anderen, ten einde zoo Veel mogelijk spelers onder de loupe te kunnen nemen, vooral ten aanzien van hun technische, capaciteiten (belangrijk op zoo'n zwaar veld), hun uithoudings vermogen, snelheid, spelopvattingen enz. Zoo heeft men bijna dertig spelers aan het werk gezien, met in de rust de ge bruikelijke oefeningen ter verbetering van de lichamelijke conditie. ZILVEREN JUBILEUM LEIDSCHE BOYS De Leidsche voetbalvereeniging Leidsche Boys gaf Zaterdagavond in den geheel ge- vulden Foyer een groote propaganda- avond, die gezien de sfeer en niet te ver" geten het gebodene de Boys nog lang in 't geheugen zal blijven. Vooraf hielden bestuur en feestcommissie een receptie in een van de zalen van „De Harmonie" en ook hiervan moet het be stuur een prettigen indruk hebben over gehouden. De rij der sprekers werd ge opend door wethouder van Schaik, die na mens het gemeentebestuur complimenteer de en dank bracht voor het vele goede dat Leidsche Boys speciaal voor dë jeugd gedaan heeft. Verder spraken woorden van waardeering en dankbaarheid vele afge vaardigden van zustcvereenigingen, waar bij men de jubilaresse in de bloemetjes zette, zoodat spoedig de zaal een ware bloementuin leek. 's Avonds had de feestavond plaats en naast vele hartelijke toespraken, vele bloe men en talrijke handdrukken, verkreeg Leidsche Boys een nieuwen bal en een prachtige clubvlag. Laten wij echter niet vergeten, dat de oprichter Hannoo niet werd voorbijgegan en hem het eerelidmaatschap werd aange boden. Een zoo trouwe penningmeester verdient niet anders! BRIDGE Gewestelijke viertallen-competitie N.B.7L De uitslagen van Zaterdag zijn: Hoofd klasse Team v. Helvert (Leiden) wint van district R'dam met 27 p. Eerste klasse: Team Oudshoorn (Leiden) wint van H.B.B.B. (R'dam) met 26 p. De uitslagen van gisteren zijn- Hoofdklasse. Team v. Helvert speelt ge lijk tegen K.B.B.R. I (R'dam), 8 p voor v Helvert. Eerste klasse. Team Oudshoorn verliest van Rotterdam met 22 p. Tweede klasse: Oetelaar (Noordwijker- hout) wint van Den Haag met 29 match- punten. ten, dat de Wolves bereikt hebben (44 uit 30 wedstrijden) bezit. Ook het zegevie rende Huddersfield heeft nu 22 punten. Tal van wedstrijden moesten in een sneeuwstorm gespeeld worden, maar slechts een werd daardoor gestaakt, name lijk die tusschen de Villa en Stoke City, waar de spelers voordien reeds telkens in de modder bleven steken. De stand der leidende groep in de eerste divisie luidt thans: Wolves 44 uit 30, Li verpool 40 uit 31, Blackpool 40 uit 45 ,en Midlesbrough 38 uit 31. In de tweede divisie is de stand: Man chester City, 45 uit 29, Burnley 43 uit 30 en Birmingham City 37 uit 30. De uitslagen luiden: Eerste divisie: ArsenalPreston North End 41; Aston VillaStoke City 22 (gest.); Blackburn RoversBolton Wan derers 21; BlackpoolSheffield United 42; BrentfordChelsea 02; Derby CountyManchester United 43; Hud dersfield TownGrimsby Town 32; PortsmouthLiverpool 12; Sunderland —Middlesbrough 10;; Wolverhampton WanderersCharlton Athletic 20. Tweede divisie: BradfordCoventry Ci ty 51; FulhamSwansea Town 30; Lei cester CityNewport County 30; Luton TownBurnley 13; Manchester City-r- Birmingham City 10: MillwallNoting- ham Forest 40; Plymouth Argyle Barnsley 32; Westham UnitedWest Bromwich Albion 32. STADSNIEUWS DS. POLDERVAART OVERLEDEN. In het Academisch Ziekenhuis alhier is geheel onverwacht op 55-jarigen leeftijd overleden ds. J. P. C. Poldervaart, in leven (sedert 1929) predikant der Ned. Herv. Kerk te Naarden. Ds. Poldervaart had Vrij dag een vergadering van theologen hier ter stede bijgewoond en wilde zich na afloop per auto naar huis begeven. Hij moet even wel reeds spoedig bemerkt hebben, dat hij onwel was, want de auto was op korten afstand van de plaats, waar ds. even te voren vergaderd had, tot stilstand ge bracht. Voorbijgangers vonden hem daar, waarop hij, zooals reeds gemeld, naar het Academisch Ziekenhuis werd vervoerd, al waar hij kort na aankomst zonder tot be wustzijn te zijn gekomen, is overleden. AFHALEN BONKAARTEN. De uitreiking van bonkaarten K 705, als mede textielkaarten VA 705, vindt als volgt voortgang (bonkaart 703 voor inleverings in wisselingsbon meenemen). Morgen letter O vanaf Opdam tot en met einde O en P tot en met Pitlo. Zaterdagmorgen is de 12-jarige scho lier H. B. uit Oegstgeest in de Leidsche Houtschool van een trapje gevallen,-tenge volge waarvan hij het rechterbeen brak. GEMEENTELIJKE AANKONDIGINGEN De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat Gedeputeerde Sta ten dezer provincie hebben goedgekeurd •het bij raadsbesluit van 2 September 1946 vastgestelde plan tot herziening van het plan van uitbreiding voor de gemeente Leiden, voor zooveel betreft het gedeelte begrensd door de Heerenstraat, de Drie Octoberstraat, de gedeeltelijk bestaande en gedeeltelijk ontworpen Duivenbode- streat, de Schelpenkadc cn den Wittesin- gel. 4804 Het goedgekeurde plan ligt ter gemeen tesecretarie, afdecling Algemeene Zaken, vcor een ieder ter inzage. Leiden. 17 Maart 1947. De Burgemeester voornoemd, F. II. VAN KINSCHOT. Eén Telefoontje in de krant Helpt U met alles uit denbrandl ANNIE MIRANDOLLE. In de goedverwarmde zaal van het Oos- tersch Instituut verzamelde Annie Miran- aolle een beperkt aantal toehoorders om zich heen om haar piano-avond bij te wo nen, welke door degelijkheid beheerscht werd. Met zorg saamgesteld, gaf het pro gramma muziek te beluisteren, die aan dacht genoeg vorderde. Zij ging van Pes- •cetti .17041766 over Mozart en Schu bert naar de modernen: Marg. Béclard d'Harcourt, Fauré, Ravel, Debussy tot en met Poulenc, als jongste. Vogels van di verse pluimage, die aan de executante ve lerlei eischen stellen van stijl, techniek en voordracht. De sonate van Pescetti gaf in druk van verzorgd en welluidend spel en deed verwachtingen koesteren, die niet ge heel in vervulling gingen. In Mozart's „Sonate f gr. t." gaf zij niet den karakte ristieken aanslag en doorzichtigheid. Een soberder pedaal is mede aan Mozart meer geëigend. De „Sonate" van Schubert (a kl. t.) klonk te pompeus, en gaf den indruk, dat de opgaaf wat boven de kracht ging. Wij kunnen begrijpen, dat iemands muzi kaal geheugen niet zóó ontwikkeld is, dat men alles uit 't hoofd speelt en 't pleit voor de pianiste, dat zij dit erkent en mu ziek voor zich neemt, maar 't lijkt toch wel een handicap voor de voordracht, als men voortdurend op z'n roten moet zien. 't Werk van Béclard d'Harcourt doet niet prettig aan dan Faur', de Sonatine van Ravel, de études van Debussy alle pracht-werken en ten laatste de opgewekte „Toscata" van Poulenc. Al deze muziek is door de pianiste degelijk bestudeerd, maar zij kwam tekort aan verscheidenheid in voordracht en stijl en dichterlijkheid in herschepping. Moge haar studie ferm we zen, voor een uitvoering in de Concertzaal werden nu eenmaal hooge eischen gesteld van artistic-ken aard. die moeilijk te vol doen zijn. Laat zij haar deugden en te kortkomingen ernstig cn met zelfcritiek blijven beschouwen, zoodat de vertolkin gen groeien en vaardigheid en artisticiteit het in den tweestrijd niet van elkaar kun nen winnen. J. Kortmann. OPLOSSINGEN HERSENGYMNASTIEK op vragen van Zaterdag, pag. 4. Mr. Idenburg sprak in Amerika P. J. IDENBURG, oud-secretaris van het collego van curatoren van de Rijksuniversiteit hier' ter stede, heeft op uitnoodiging van de Rockefeller Foun dation, een beZoek gebracht aan tal van Amerikaansche universiteiten en daar met vele vooraanstaande .persoonlijkheden uit het universitaire leven van gedachten gewisseld over de universitaire ontwikkeling in de naaste toekomst. Tijdens deze tournee van ongeveer drie maanden werden o m. bezocht de Columbia University te New York, dc Harvard University te New Haven, de universiteiten te Princeton, Ann Arbor (Michigan), Chicago, Evanston, Toronto, en tal van wetenschappelijke instel lingen in Californië. Leidsche academie symbool van den menschelijken geest ME Mr. Idenburg, die tijdens deze rondreis heeft getracht mogelijkheden te openen o:n te komen tol een nauwere samenwer king tusschen de Amerikaansche en de Leidsche academische wereld, heeft als eerste resultaat op dat gebied' bereikt, dat een voorloopig ..HarvardLeyden-insti- tute" werd opgericht, dat nadere plannen voor een nauwe samenwerking tusschen beide universiteiten zal uitwerken. In Ame rikaansche universitaire kringen legt men een groote sympathie aan den dag voor de Leidsche academie. Dc president van de Rockefeller Foundation, mr. R. B. Fosdick, heeft in 1944 deze academie gekenschetst als „een symbool van clen menschelijken geest" naar aanleiding van dc gedurende de bezettingsjaren aangenomen houding. „Voor meer dan drie cn een halve eeuw d^oeg het cultureele en politieke leven, niet alleen in Holland doch van geheeï Europa getuigenis van den invloed van Leiden", aldus mr. Fosdick Op grond van zijn in Amerika opgedane ervaringen meent mr. Idenburg te mogen concludee- ren dat de Amerikaans.-lie universiteiten, die over 't algem. :n hechte gemeenschap vor men met regels en instellingen, die dikwijls sterk van de onze afwijken, in de verwer kelijking, van cle Civitas-gedachte in vele opzichten verder zijn dan de Leidsche en andere Nederlandsche universiteiten. Zoo bestaat er het ernstige streven, door tal- looze maatregelen en geschapen mogelijk heden bevorderd, om op democratische wij ze een ieder in de gemeenschap gelijkelijk t« doen opnemen en om alle studenten, on afhankelijk van hun materieele positie of hun persoonlijkheid, onder sociaal gelijke voorwaarden aan de universiteit te doen leven. Anderzijds echter is er een gebrek aan algemenen geestelijken inhoud, dat een realiseering van de Civitas-gedachte Ir. den dieperen zin des woords onmogelijk maakt. Alle streven om dit gebrek op te heffen blijft tot nu toe hoogst onbevredi gend, omdat de universiteit over het alge meen niet de kracht bezit tot die inner lijke inspiratie, die onafwijsbare voor waarde is voor het contact met de alge meene geestelijke waarden. Volgens mr. Idenburg zal deze geestelijke crisis aan de Amerikaansche universiteiten in de eerstkomende jaren eer toe dan af nemen. Zij zal, tezamen met de steeds groeiende economische crisis moeten lei den tot een ommekeer, we?rbii het geheele systeem van opvoeding, alsmede de levens opvattingen der bevolking zullen zijn be trokken. Hiervan getuigen o'ok dr. Hit- chins, president van de universiteit te Chicago, een van de leidende figuren uit de Amerikaansche universitaire wereld, SOLDATEN GINGEN TER BEÊVAART! Zaterdagavond half tien. Mare hoek Oude Singel daar begon het! In het Militair Tehuis heerscht een ernstige, gezellige sfeer. De kachel doet zijn best. De koffie geurt en Vader Brou wer geniet achter de toonbank van zijn pijpje in afwachting van klanten. De jongens biljarten of zit ten genoegelijk te kletsen (meestal sterke verhalen!). Je kunt het merken. Ze voelen zich hier op hun gemak. Leiden kan zich gelukkig prijzen met het bezit van zoo'n Militair Tehuis. De bel gaat over, de deur zwaait open en 3 sterren met een kruisje en een glunderend gezicht, alles in één persoon vereenigd, komt binnen: de nieuw benoemde Kapitein-Aal moezenier Gasman. Een groet links en een praatje rechts, al les even gemoedelijk en je ziet ook hij is daar thuis. Er heerscht een huiselijke sfeer en dat is ook de bedoeling van den Aalmoezenier: zijn jongens moeten een groote familie vor men. Na het genot van een kopje koffie posteert hij zich achter d^ toonbank en ontvouwt de plannen voor den veldtocht: den Stillen Omgang, het offen sief tot eerherstel aan de H. Eucharistie, Spoor- en kerk kaarten worden uitgereikt, ter wijl Moeder Brouwer ons van proviand voorziet. De troep is klaar om uit te rukken. Ser geant van Wieringen voert het commando. De jongens stellen zich op, pl.m. 30 in getal. Er zijn een paar bekenden bij: Lei- denaars, eenige Kajotters van de Dekenale- en een K.J.B.'ers uit de Hartebrug-parochie. Al le wapenen zijn vertegenwoor digd en ik, als gast in mijn bur ger kloffie. voel mij wonderwel thuis in deze soldaten-gemeen schap. Klaar! Voorwaarts marrrrsch. Op naar de Broe- derschapskerk. Gezellige kerft toch .die Hartebrug. Het bede huis vult zich en we bidden en zingen. Als „Mannen-broeders" spreekt pater Dijkstra ons toe. En zoo is het: mannenbroeders. Mannen van alle rang en stand, jong en oud, wij zijn broeders, als broeders gaan wij nu ter beêvaarf maar blijven we ook broeders of blijven we behept met dien ellendigen „hokjes geest", die bij ons katholieken nog zoo welig tiert? En na de bescherming van den Engel Rafaël gevraagd te hebben opdat wij in vrede en welstand en vreugde tot de onzen mogen terugkeeren trekken we op naar de Mirakel, stad, waar ruim 600 jaar gele den het Vierenswaardig Won der plaats greep! Onderweg zin gend en biddend met kleine pauzes, die we benut hebben, om ons met den Aalmoezenier over hoe kan het anders het Thuisfront te verdiepen. Hieruit bleek, dat het arbeids£ terrein ontzaglijk uitgebreid is* ten, waarin alle wenschen ver tegenwoordigd waren? De in tentie voor vrijstelling van mi litairen dienst werd door onze fiere dragers van 'si Konings rok met minachting aanhoord, waar ze na afloop nog eens even uiting aan gaven! Om half drie begon het bid dend leger aan den eigenlijken omgang met de intentie: Dat Christus' leer en gebod den eenigen grondslag moge wor den voor ons volksbestaan en de band onzer rijkseenheid. De militairen voorop in zware cadans: ééntwee één.... twee. Diep in de kraag gedoken, de hand met den rozenkrans in de zak. Waarom eigenlijk in de zak. Verboden? Wat verboden, ka tholieken van Nederland, op de JONGEREN SPREKEN terwijl de activiteiten zich ook tot de ouders en werkgevers van dienstplichtigen moeten gaan uitstrekken. Zoo schieten we vlug op en glijden voor dat we het weten het Centraal Sta tion binnen. We zijn in Amster dam en allereerst wordt ons oog getrokken door het rood-ver lichte kruis op de Nicolaaskerk. Typeerend: het roode kruis van »de Liefde als eerste kennisma king met het roode Amsterdam van den haat. Langzaam zet de Leidsche groep zich in beweging, onze wakkere vrienden in battle- dress aan den kop, met als doel de Mozes en Aaronkerk, die om kwart voor twee haar poorten voor ons' opent. Een ruime kerk met veel rood fluweel en „Ar- menbankjes" achterin! U ziet het: „hokjesgeest" ook in de kerk. O. L. Heer maakt beslist geen onderscheid tusschen flu- - weel en hout! Daarom: weg er mee! Vanaf den kansel kregen we nadere richtlijnen voor den bid- weg en \Verd een zeei; lange lijst met opgegeven intenties voorgelezen. Zou het niet eco nomischer geweest zijn, alles tot één intentie samen te smel- bres tegen dit onrecht of schaamt u zich uw rozenkrans in het openbaar te toonen? In getogen en in stilte biddend gaat het voorwaarts rond de H. Stede door nachtelijk Amster dam. Amsterdam bij nacht. Op velerlei wijzen beschreven en bezongen, meestal niet erg ver heffend, en ook nu weer wer den we op eenige weinig-stich- telijke tooneeltjes vergast. Op het Spui moeten we een half uur wachten, wat niet zeer be vorderlijk was voor onze bloeds omloop. De Amsterdamsche or ganisatoren hebben hier samen met de politie druk werk. Ver der gaat het weer door straten en slopjes, over asphalt en „kinderhoofdjes". Een koude vrieslucht waait ons in het ge zicht en vuile sneeuwhoopen markeeren ons pad. Steeds ver der in eentoonige slentergang. Als maar mediteerend. Het lijkt eindeloos.maar daar is het ook.een boetetocht voor! Eindelijk komt de Mozes en Aaron weer in het gezicht, en een dankbaar gevoel welt in ons op, welk gevoel sommige bedevaartgangers meenen te moeten omzetten in een min- der-stichtelijke looppas, die van weinig zelfbeheersching ge tuigt. De geestelijke adviseur van de Leidsche Broederschap van den Stillen Omgang, Pater Booms, draagt nu de H. Mis op, waaronder allen communicee- ren. Hulde aan de orde-commis sarissen, de organisatie was prima. Buiten de kerk gekomen viel er natte sneeuw. IVc zagen toen. dat het jongeren element goed vertegenwoordigd was: o.a. Pater Duynstee met zijn jongens, vele voortrekkers, Kajotters en K.J.M.V.'ers. De waardige traditie der ouderen vindt weerklank bij de jonge ren en blijft dus voortbestaan. Dat mag ons verheugd stem men, vooral in dezen tijd, waar in de geest van vervlakking (erfenis van den oorlog) nog steeds heerscht. We zetten nu in een flink tempo, met den Kapitein-Aal moezenier aan het hoofd, koers naar het station, waar onze ex pres reeds wacht. In een 2e klas compartiment vinden we een gemakkelijk plaatsje en nu komt de proviand van Moeder Brouwer voor den dag en ver dwijnt weer als sneeuw voor de zon onder een interessant Thuisfront - Niwili - R.A.O.-ge- sprek, terwijl de Ned. Spoor wegen, getrouw aan haar de vies. ons veilig, vlug en voor- deelig naar de Sleutelstad brengt. De jongens waren voldaan. Ze hadden wel liever 2 x zoo veel geloopen, ais ze maar 2 X zoo hard hadden mogen tippe len, maar het was zóó toch ook goed vanwege de boete en zoo! En ik," ik had soldatenbloed in mijn aderen gekregen De Stille Omgang 1947 was voorbij. JAN VAN ZONNEVELD. Leiden, Halfvasten 1947. Aan bovenstaand „verslag" kan nog worden toegevoegd, dat het aantal deelnemers aan den bedetocht vannacht 25.000 heeft bedragen. Indrukwekkende, machtige manifestatie van die pe en levendige en vurige ge loofsovertuiging en liefde voor de Eucharistie, het een en eenig middenpunt van ons godsdiens tig leven' die in-zijn „Higher education in America" een vurig pleidooi hield voor een meta- physischen grondslag voor de universitei ten, nu een godsdienstige grondslag niet kan worden gevonden. 1-Iij acht hiervan het wel en wee eer Amerikaansche univer siteiten afhankelijk. Tenslotte deelde mr. Idenburg nog mede. dat er na den oorlog nog geen weten schappelijk contact is gelegd tusschen de Amerikaansche en dc Duitsche universi teiten, aangezien de mrterieele nood in 'Duitsche universitaire kringen nog steeds allcsoverheerschend is. Wel Ijcstaan cr plannen om een aantal Duitsche studenten voor studie naar Amerika uit te nocdigen, doch de nieuwe republikeinsche rcgcering in de Vereenigdc Staten heeft alle uitga ven voor cultureel werk in de Amerikaan sche bezettingszone van D.uitschland ge schrapt, zoodat dc uitvoering van deze plannen onzeker is. LEIDSCHE PLUIMVEE VEREENIGING. Vele jaren is' de Leidsche Pluimvee Vereeniging, in fokkers- en tcntoonstel- lingskringen beter beftend onder den naam „L.P.V.". slapende geweest en kwam het bestuur alleen op bepaalde tijden bij een of liet zich vertegenwoordigen bij de zustervereenigingen. Na de bevrijding kwam er opleving in de kringen der fok kers van pluimvee, konijnen cn duiven en daarom had het bestuur der „L.P.V." de leden voor een vergadering bijeen ge roepen in restaurant Bernscn te Leiden om de plannen voor de toekomst te be spreken. De voorzitter. Overste M. van Mens, deelde in zijn openingswoord o.a. mede, dat de schuld van de laatstgehouden ten toonstelling, bijna 15 jaren geleden, ge lukkig geheel was voldaan en men thans weer over een batig saldo beschikt, De secretaris, de heer A. G. Boekwijt, gaf hierna een overzicht van de jaren 19401947 en bracht een financieel ver slag uit. Het bgstuur had gemeend te moeten aftreden om daardoor de leden in de gelegenheid te stellen jong bloed in de gelederen te brengen. Tot bestuurs leden werden gekozen dc heeren J. H. Otten, A. G Boekwijt. P. Mieremet. W. Brouwer en J. v. Kerkhoven. Tot voorzitter werd benoemd de heer J. II. Otten. terwijl het secretariaat ge vestigd bleef bij den heer A, G. Boekwijt, Rapenburg 51, Leiden. Met algemeene stemmen werd tot eere voorzitter benoemd de heer M. van Mens. Binnenkort zal het bestuur met plannen bij de leden komen ter verdere uilwer king en indien mogelijk zal getracht wor den wederom een groote tentoonstelling te organiseeren. BURG. STAND. Geboren: Machiel z. van N. Kuiper en C. J. Westerman; Jacobus z. van H. ITen- zen en C. Sira; Anton Joseph Alphons Ma rie z. van T. C. J. van Veldhuizen en II. J. M. de Vrind: Josephine Hcnriette Maria Antonia d. van F. J. van Ovost'en A. J. II. M. Sandmann; Maria Clasina d. van P. A. Smit en J. C. van Otten; Johannes Cas per z. van J. C. Zuijderduijn en C. W. Schouten; Arie Pieter Hendrik z. van A. van Gessel en P. II. van Nieuwenhuizcn. LISSE Iramverkeer stilgelegd Door omgestormde boom De storm. - De storm heeft hier gister avond danig huisgehouden. Omstreeks 11 uur stortte een vee-stalling in van clen heer Duineveld aan de Engel. Het gestalde vee liep geen ernstig letsel op. Om half 1 begaf het een groote boom na bij het gemeentehuis en vleide zich neer over den Rijksweg, daarbij het electrisch net van de tram meesleurend. Politie en openbare werken kwamen eraan te pas, daar het verkeer gevaar liep. Door de N. Z.H. werd de stroom uitgeschakeld. Nog hedenmorgen 11 uur was het tram-verkeer stilgelegd en werd de dienst Leiden-Haar lem onderhouden door trailer-bussen. SASSENHEIM Verzakkingen in Rijksweg Verkeer omgeleid Zooals reeds vermeld, zijn in het ge deelte LeidschevaartRingvaart in de nieuwe Rijksweg verzakkingen geconsta teerd. Nu de dooi is ingetreden, is dit ge deelte voor het verkeer afgesloten, zoodat alles weer door onze gemeente gaat. Dit levert een ongewone drukte; het duurt minuten eer men veilig de weg kan over steken. Van gemeentewege was men het verkeer behulpzaam door de sneeuw- en ijshopen, die zich langs het trottoir be vinden, op te ruimen. WAAR DE BRANDSPUIT AL NIET GOED VOOR Op de Kerklaan is onze motorspuit aan het werk gesteld. Een met bloembollen beplant perceel land stond, doordat de af voer door de vorst belemmerd was, zoo danig onder water, dat de bollen gevaar I liepen, waarom men de hulp van de brandweer inriep.

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 3