LANDELIJKE BLOEMBOLLEN-ACTIE ZATERDAG 8 MAART 1947 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 5 De heer A. C. J. A Nollen,voorzitter van het centraal comité voor Nederland „Ruiten troef", heeft gisteravond over Hil versum I een radio-toespraak gehouden ter inleiding van een landelijke ..Bloembollen- actie''. Na gewezen te hebben op het groote suc ces van de actie „Ruiten troef vervolgde spreker: Alhoewel het ons bekend was, dat de nooden. der oorlogsgetroffenen ^poot zijn, is ons tijdens de glasactie duidelijk gewor den. dat deze nog van een dergelijk for maat zijn, dat directe hulp absoluut moet worden geboden. Ik weet dat wij met onze acties niet alle nooden zullen kunnen opiossen dat wij niet in staat zullen zijn een land dat door den oorlog zoo zwaar geteisterd is, in een minimum van tijd weer zijn vooroorlog- schen aanblik terug te geven. Ik weet, dat wij door onze acties het groote tekort aan kleeding, schoeisel, dek king en huisraad, dat er thans nog bij de oorlogsgetroffenen bestaat niet kunnen wegnemen. Ja ik weet het, dat wij als particulier niet in staat zijn de geheele materieele oor logsschade welke milliarden bedraagt te vergoeden. Maar ik weet ook; dat wij te zamen aan de oorlogsgetroffenen een hulp kunnen bieden wij hebber dat trouwens door de glasactie reeds bewezen die voor velen hunner een daadwerkelijken en tevens een moreelen steun kan zijn. Het is dan ook om voormelde redenen, dat wij na rijp beraad besloten hebben de „Ruiten troef" werkzaamheden, welke aan vankelijk waren ter hand genomen als glas actie, om te vormen tot werkzaamheden, welke het karakter hebben van een alge- meene hulpverleening aan oorlogsgetroffe nen. De duizenden brieven, welke ons bereik ten, de talrijke gavenzoowel in geld als in natura welke ons regelmatig toe vloeien, hebben ons doen besluiten aan de wenschen van een groot deel der bevolking tegemoet te komen en als Ruiten troef" comité's onze werkzaamheden voor de ge teisterde gebieden te blijven voortzetten. Wij hebben aanvankelijk nog overwogen om den naam van het comité om te vor men tot „algemeen hulpcomité voor oor logsgetroffenen" of iets dergelijks, maar wij hebben gemeend goed te doen om den naam „Ruiten troef", die overal ingang heeft ge vonden, te laten voortbestaan. Zooals u via de radio bij monde van pater de Greeve is medegedeeld, heeft ons comité reeds eenige hulp aan de geteis terde gebieden kunnen veneenen. Om echter een verdere nulp te kunnen verleenen is er geld noodig en zelfs veel geld. Zooals ik u reeds in het begin van mijn uiteenzetting heb medegedeeld, hebben wij om het noodige geld bijeen te krijgen een landelijke bloembollen-actie ingezet. Wij gaan hier voor een nationale zaak, een nationale actie voeren met een natio naal product. Ik moge van deze gelegenheid gebruik maken om uw aller medewerking in te roe pen tot het welslagen van deze grootscheep- sche landelijke act:e, waarvan de opbrengst rechtstreeks ten goed komt aan de inwoners van de geteisterde gebieden Ik moge u ter voorkoming van misverstand mede- deelen, dat het gaat om voovjaarsbloembol- len, waarvan de planttijd thans aankomt. De werkwijze dezer bloembollen-actie is heel eenvoudig. De plaatselijke comité's vragen aan het centraal comité, Doornikscliestraat 31, te 's-Gravenhage, monsterpakketten welke zij moeten verkoopen voor het bedrag van 1.50. Zoc.dra zij een kwantum verkocht hebben, betalen zij bij het centraal comité het benoodigde aantal en storten daarna op girorekening van het centraal comité zoo veel maal 1 50 als zij pakketten ontvan gen hebben. Bovendien zijn bij deze actie ingeschakeld de bioemerwinkeliers. aange sloten bij de „Bloemen-expresse'' alsmede de diverse zaadhandelaren in den lande. Wij hebbeh dus alle maatregelen geno men om het u zoo eenvoudig mogelijk te maken om de pakketten bloembollen te kunnen aanschaffen. Van elk pakket komt een bedrag van f 0.50 ter bate van „Ruiten troef', dus.- ten bate van de oorlogsgetrof- fenem Ofschoon er reeds* vele plaatselijke comité's zijn opgericht, blijven er echter ook nog diverse plaatsen over waarin deze comité's nog niet bestaan. Ik mo?e daarom nogmaals een beroep doen op alle Neder landers om er zoo spopdig mogelijk zorg voor te dragen, dat er met b°kwamen spoed in hun gemeente alsnog een comité wordt opgericht. Het gaat hier om een rationale actie; het gaat hier om een nationale zaak derhalve is het noodzakelijk, dat de geheele natie hieraan deelneemt. Ik ben overtuigd, als gij een flauw ver moeden had van de ontzettende nooden, welke nog onder de oorlogsgetroffenen heerschen; als gij met eigen oogen zoudt kunnen aanschouwen in welke omstandig heden de menschen welke toch ook uwe medeburgers zijn hun dagelijksche be staan moeten slijten, gij direct aan den slag zoudt gaan om ook uwe helpende hand te bieden. En nu, aan den slag. Binnen eenige we ken mag er geen gezin meer ziin in Neder land of het moet in het bezit zijn van een of meer pakketten bloembollen van „Rui ten troef". STADSNIEUWS STILLE OMGANG. Deelname Militairen. Mede namens den Stadsraad K.J.B. Lei den, richt ik een oproep tot alle katholieke jongeren dienstplichtig militairen, die a.s. Zaterdag en Zondag met bewegingsvrij heid thuis zijn, om deel te nemen aan de Leidsche Stille Omgang op 1516 Maart a.s. Jongens God vraagt een offer van jullie. Maar we zullen laten zien dat ons leger tot offers in staat is. We verzamelen 's aronds om 9 30 uur in het Katholiek Militair Tehuis, Mare 34, hoek Oude Singel. Jullie genieten een belangrijke reductie in de onkosten. Deze oproep wordt ook uitgestrekt tot alle beroepsmilitairen en oorlogsvrijwil ligers. De Kapit-in-Legeraalmoezenier W. H. J. GASMAN. DE KATHOLIEKE SCHOLEN. Wij verwijzen naar een advertentie be treffende heropening van de katholieke scholen. Door deze regeling is vervallen de gisteren gedane mededeeling betreffen de de school a^n het Levendaal. HOOGHEEMRAADSCHAP RIJNLAND. In de vereen igde vergadering van het hoogheemraadschap van Rijnland werd mededeeling gedaan van het bedanken als hoofdingeland door den heer E. J. Speel man te Sassenheim. De kiezerslijsten voor het 3e, 7e, 8e, 10e en 15e district werden vastgesteld. Besloten werd o.m. tot wijziging van het Ambtenaren-reglement en het Ar- h^idsoyereenkomstenreglement omtrent ge lijktijdig genot van burgerlijke en militaire belooning en tot wijziging van eerstge noemd reglement ter zake van de vacan- tieregeling. 50-JARIG HUWELIJKSFEEST. Op 24 Maart a.s. hoopt het echtpaar I. Ar- noldusJ. Arnoldus-van Riet, wonende Vestestraat 96, den dag te herdenken, dat zij 50 jaar in den echt zijn verbonden. LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Geslaagd doctoraal examen geneeskun de. de heeren: A W. Wiriadinata te Lei den, J. B. Crol te Wassenaar; artsexamen le gedeelte: mej. E. H. de Bruijn te Wasse naar, de heer A. Dragten te 's-Gravenhage. Artsexamen 2e gedeelte: de heeren: H. F. O. Strieker te Rotterdam, J. A. M. Drijvers te 's-Hertogenbosch; voor het doctoraal examen Letteren en Wijsbegeerte (Slavi sche 'etteren): mej. N. J. Wentink te 's-Gra venhage. GECOMPLICEERDE AANRIJDING. Gisternamiddag te 5.45 uur had op den Haagweg tegenover den kolenhandel der fa. Caron een gecompliceerde aanrijding ten gevolge van de gladheid plaats. Een auto uit de richting van de stad moest stoppen voor een wielrijder. De wagen gleed naar het linker weggedeelte en kwam in botsing met een uit de richting Voorschoten komen de auto. Dadelijk daarop volgde een vracht auto uit de stad, die bovenop de twee an dere wagens reed. De aanrijding liep zonder persoonlijke ongelukken af. Een der auto's werd vrij ernstig beschadigd. SOCIAAL ADVIES-BUREAU. In de afgeloopen maand Februari, is de Raad van Advies van het Sociaal Advies- Bureau onder Voorzitterschap van den wet houder van Sociale Zaken voor de eerste maal sedert de oprichting in November van het vorige jaar bijeen geweest, teneinde na te gaan of de resultaten voortkomende uit de werkzaamheden van het Bureau van dien aard zijn, dat het Bureau inderdaad aan zijn doel beantwoordt. Deze resultaten kunnen zeer gunstig gè- noem-d worden. In de afgeloopen 4 maanden hebben zich 212 personen om advies op het Bureau ver voegd. 34 personen in November. 31 personen in December. 89 personen in Januari. 58 personen in Februari. Hieronder volgt een verdeeling van de meest voorkomende moeilijkheden. 28 Moeilijkheden met kleeding, D.K., ba- bypaketten, enz. 25 Vragen over en moeilijkheden met verzekeringen, pensioen, kinderbijslag. 21 Moeilijkheden met samenwoning, huis vesting, huur, enz. 18 Moeilijkheden voortkomende uit ziekte 17 Moeilijkheden met meubels, ledikan ten, serviesgoed. 16 Aanvragen voor steun of geldleenin- gen. 14 Arbeidsgeschillen, ontslag, loonvorde- ring, enz. 8 Vragen over het consumentenkrediet. 8 Vragen over grensgelden. 7 Moeilijkheden politieke celinquehten. 7 Kwesties van huwelijk, ongehuwde moeders, echtscheidingen, enz. 5 Vragen over uitzending. 5 Schade-uitkeeringen. 4 Moeilijkheden met de opvoeding van de kinderen. 4 Oneenigheid over onderhoudsplicht. 25 Overige gevallen. AMERICAN STATISTICAL ASSOCIATION. Prof. dr. S. T. Bok, hoogleeraar in de microscopische anatomie aan de rijksuni versiteit alhier, die thans voor besprekin gen by den wereldgezondheidsraad in Amerika vertoeft, is benoemd tot lid van de American Statistical Association. PROF. DR. J. MULDER NAAR AMERIKA Prof. dr. J. Mulder, hoogleeraar in de interne geneeskunde aan de rijksuniversi teit alhier, gaat eind Maart op uitnoodi- ging van de Rockefeller Foundation naar Amerika voor influenza-onderzoek. AFHALEN BONKAARTEN. De uitreiking van bonkaarten K 705, als mede textiel-kaarten V A 705. vindt als volgt voortgang (bonkaart 703 voor inleve- ringsinwisselings-bon meenemen.). Maandag letter K vanaf Kier tot en met Ko. BIOSCOPEN De bioscoopprogramma's van deze week zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Lajla", boven 14 jaar Rex: „Kameraad P", strikt voor vol wassenen. Trianon: „Rebecca", boven 18 jaar. Luxor: De graaf van Monte Christo", boven 14 jaar. Lido: Michael Strogoff', bóven418 j. Het weertype blijft hetzelfde In verband met de ontwikkeling van een vlak gebied van ho.ogen luchtdruk, dat in den afgeloopen naóht van Zuid-Oost-En- geland naar Midden-Frankrijk is getrok ken, klaarde de lucht in ons land gister avond op en ook de wind nam snel af. De omstandigheden waren dus gunstig voor sterke nachtelijke uitstraling. Verschillen de stations meldden vanmorgen meer dan lö graden vorst. De vorst liep vanmorgen van Zuid-Polen, via Tsjecho-Slowakije en Zwitserland naar Zuid-Frankrijk. De opbouw van de koude lucht is echter zoodanig, dat de temperatuur overdag bij flinke zonnestraling kan oploopen tot om het vriespunt. Inmiddels komt in ons land in de hoo- gere niveaux bewolking opzetten, oneer invloed van een kleine storing, die nu over Engeland is gelegen. Deze storing hangt sa men met extreem koude lucht in de hoo- gere luchtlagen over Engeland. Belangrijke wijzigingen in de algemeene circulatie doen zich no*» niet voor. De depressies op den Océaan bewegen itch nog steeds te Zuidelijk, om op korten termijn het weer in ons land in gunstiger zin te kunnen beinvloeden. SCHUBERT-HERDENKING 1797—1947. Doda Conrad zong gisterenavond voor het „Vrije Volk" in de Concertzaal van „het Volkshuis" „die Winterreise", waarin Schubert het kunstlied in z'n meest voortreffelijke ge stalte geeft, waarin hij of wel den meer ontwikkelden door tusschenzinnen onder broken „rondo vorm" nabij komt of een vrije geniaal behandelde variatievorm kiest De uit 24 liederen bestaande cyclus van den dichter Müller hoorden wij van den bovengenoemden Amerikaanschen zanger (van geboorte een Pool), die een prachtig sonoor basgeluid bezit, een stem met bijzondere nobele eigenschappen, d e niet nalaat indruk te maken, een geluid, dat in diepte en middentonen fraaie ré- sonance heeft, 't Wil ons voorkomen, dat de zanger wat verkouden was. Van waar komt 't anders, dat dehoogere licht te nemen tonen meermalen détoneerden? Zangtechniek heeft hij toch zeker in vol doende mate en de reflectieve gewaar wordingen weet hij bewust te benaderen, de expressie te varieeren. De liederen vormen een pracht programma en de interpretatie heeft ook blijkbaar geboeid en toch zijn wij niet zóó door hem ge ëmotioneerd als wij verwacht hadden. Men zou niet mogen zeggen, dat zijn op vattin "en niet ernsti" ziin d?t het hem aan distinctie mangelt de stijlaanvoe- ling omuict is en tochwat nose een discreet," maar toch niet bevre digend aanb*"en"en van een effect (hier of daar) dat chargeert en de bezieling verkoelt. Wij maakten wel het drama mede niet geheel Schubert's innigheid. Er was veel moois in „Gevrorene Tra nen", .Letzte Hoffnung", „Am Dorfe", „der Stürmische Morgen", „Tavschung", ..die Nebensonnen" en t°n slotte ..der Leiermmn". Jan Hrckriade be^eleid^e bijzonder mooi, zeer fijn, he°r gevoelig met mooie kleu^vis^elin». mtQ,Iigentie en stiilaaovoelinp. De vrij talrijke concert bezoekers hebben Conrad's interneet-tie en di*> v?n 7"n partner r°t be'an^ctaUjrjcf gevolgd en een groot enthousiast applaus was beider deel. J. KORTMANN. Dienst dar auotbeken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 8 Maart 13 uur tot Zaterdag 15 Maart 8 uur waarge nomen door" de Apotheek van Dne<?"m, Mare 110, Telefoon 20406 en de Zuider- A*wheek, Lammenschansweg 4, Telefoon 23553. Te Oogstfeest door: de Oe"stgee=ter Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. BURG. STAND. Geboren: Hendrik z. van E- Egberts en H. I\L Vialle; Emily Joan d. van F. Pipper en A J. E. Tumbelaka; Cornelie Johanna Alei- da d. van M. van der Kruijk en F. A. J. Migchelbrink; Rudolf John z. van R. Geels en A. M. Zaalberg; Karei Paul Otto, z- van D. Stapper en C. M. van Kampen; Apolonia Agatha d. van J. Bodijn en A. Vinkestijn; Willemina Rosemary d. van D. L. Kedde en G. E. W. Arnoldt; Cornelis Gijsbsrtus z. van A. Betgen en G. Smit; Pieter Johan z. van P. Bekooij en J. Mas- saar; Eva d. van J. Dool en C. H. Turen- hout; Hendrik IJubertus Jacobus z. van J. T. Zonneveld en R. Reisinger; Frans z. van J. Dania en M. J. Stingh; Maarten z. van C. den Duik en J. Rovers; Dirkje Adriana d. van F. Koper en D. A. de Bruin; Floris z. van P. F. Barnhoorn en P. Duivenvoor den; Cornelia Johanna d. van J. Brussee en C. den Boer. Overleden: T. Groene veld man 66 j. OMGEVING ALPHEN AAN DEN RIJN HOOFDBUIS WATERLEIDING GESPRONGEN. De hoofdbuis van de waterleiding in de Prins Hendrikstraat ter hoogte van de Zaalbergstraat moet dezer dagen zijn ge sprongen. Dit feit is gistermorgen gecon stateerd doordat een zwaar beladen vracht auto welke ter plaatse passeerde pldtseling den grond, ter lengte van ongeveer twee meter en ter diepte van een halve meter, deed instorten. Een ingesteld onderzoek door de gemeentebedrijven bracht aan het licht, dat de breuk reeds geruimen tijd geleden moet hebben plaats gehad, doch dat het water door de ongeveer een meter diepe hal in den grond niet omhoog kon komen, doch ondergrondsch een uitweg had gevonden. Doordat het sterk wegstroo- mend water langzamerhand een groote ruimte onder het Ijsdek had gemaakt zak te door de zware druk van het verkeer dit dek uiteindelijk in. -Met alle macht en materiaal is nien tenslotte tot de hoofd buis kunnen komen en wist men het lek provisorisch te dichten totdat het dooi- weer een uitgraven van de buis en volle dig herstel mogelijk zal maken. Schrik op het Postkantoor! Gistermiddag omstreeks vier uur vond in het postkantoor alhier een gelukkig niet alledaagsche gebeurtenis plaats. In dezen onrustigen tijd, waarin we zoo veel lezen over bomaanslagen en explodeeren van gebouwen, is het alleszins verklaar baar, dat ambtenaren de schrik om het hart sloeg en het voltallig personeel van den postdienst naar alle windrichtingen uiteenstoof, toen op een gegeven moment, terwijl men bezig was met het sorteeren van de ter verzending aangeboden post stukken en pakketten, een der pakjes plotseling explodeerde, een groote knal gaf en wat vuurstaaltjes eruit omhoog sloegen. Toen, na eenigen tijd de gevolgen te hebben afgewacht, men een onderzoek ging instellen, bleek, dat het bewuste pak je een drietal z.g. alarmklsppers moest bevat hebben, welke, door een wat hard handige behandeling, tot explosie waren gekomen. Het spreekt vanzelf, dat het onderzoek zich verder uitstrekte en men navraag deed bij den afzender, wiens adres bij de posterijen bekend was. De politie die zich met het geval, op 'last van den directeur der posterijen ging bemoeien, kreeg van den afzender de verklaring, dat een ken nis van hem, die elders in den lande woont, nogal eens last heeft van ongenoo- de gasten, die hem het verblijven in zijn eenzaam gelegen woning wel in erge mate onrustig maken. Na een bespreking kwam de familie toen overeen, dat de hier ter plaatse wonende familie hem een aantal alarm klappers zou toezenden. Naar wij gevoeglijk kunnen aannemen is het resultaat, dat de dieven aldaar voorloopig weer vrij baan zullen hebben en de betreffende bewoner nog benige on rustige nachten meer in zijn leven zal hebben door te maken. Gelukkig kwamen er geen persoonlijke ongelukken door deze onvoorzichtige daad vooi*. Men was, zij het ook slechts moei zaam, na eenigen tijd weör van de schrik bekomen. GEMEENTELIJKE AANBESTEDING. De eerste weer na den oorlog. Onder zeer groote belan"stelling vond gistermiddag in de hal van het gemeente huis alhier de eerste openbare aanbeste ding vanwege de gemeente plaats sinds de bevrijding. Het betreft hier het bouwen van een kadaverlokaal met bijkomende werkzaamheden aan de gemeentelijke noodslachtplaats op het terrein Rozen straat hoek Aarkade. Zooals bekend mag worden verondersteld, L deze aanbeste ding het gevolg van de destijds door den gemeentelijken gezondheidsdienst inge steld onderzoek bij de toentertijd plaats gehad hebbende vergiftigingsgevailen, teen n.l. gebleken is dat het cadaver etc. niet de gewenschte afzondering van de eigen lijke slachtplaats had. Aangezien deze aanbesteding door de gemeente weer de eerste was sinds de be vrijding, werd een oogenblik alle zakelijk heid waarmede zulks voorheen plaats had terzijde gesteld en werd er een officieel karakter aan gegeven. Wethouder W. Brouwer die namens B en W. enkele woorden sprak vestigde de aandacht op dit feit, memoreerde het vele onaangename dat ons tijdens den oorlog had omringd, uitte vervolgens zijn vreugde er over, dat thans alles weer normaal in vrijheid kan geschieden en sprak de hoop uit, 'at deze openbare gemeentelijke aan besteding door nog vele andere zal wor den gevolgd; hetgeen spr. een duidelijk bewijs acht van den wederopbouw van ons vaderland in het algemeen en van onze gemeente in het bijzonder. Dat deze aanbesteding de volle belang stelling in aannemerskringen heeft bewijst wel heel duidelijk het feit. dat alle plaat selijke aannemers aanwezig waren, uitge zonderd de firma van Wijk—Deerenberg, van welke de laatstgenoemde firmant we gens zijn wethouderschap vanzelfspre kend niet voor inschrijving in aanmerking komt. De bijzondere tijdsomstandigheden ma ken het B. en W. niet heel gemakkelijk en daarom'moesten zij, ook met betrekking tot deze aanbesteding transacties verrich ten, welke in nonnale tijden niet tot de hare maar tot de competentie van de aan nemers behooren. In verband hiermede stelde dan ook de aannemer C. Zoete- meijer de vraag of B. en W. meenen bij volgende aanbestedingen weer zelf.de be noodigde materialen aan te koopen, waar op wethouder Brouwer hem geruststelde met de mededeeling als hierboven, waar aan hij nog toevoegde, dat zulks, naar hij verwachtte, bij een exceptioneel geval zal blijven. In de volgorde zooals de inschrijvingen Hersengymnastiek VRAGEN. Wanneer werd de eerste passa- giersvlucht van en naar Indië gedaan? 5. Wat is het K.N.I.P.? 5. Wanneer leefde Mgr. Hamer Hoe stierf hij en waar staat zijn standbeeld? 1. Welke Anna's komen in den Bij bel voor? j. Wat betgekent de geallieerde militaire onderscheiding D.S.O.? 3. Wanneer waren D-day, VE-day en VJ-day? 7. Van wien is het tooneelstuk „Paulüs onder de Joden"? 8. Hoeveel Aiaoische cijfers 1 ko men op een klok voor (zonder secondenwijzer?) 9. Wat is dc volletnge naam van den ltaliaanscnen dichter Dan te? Hoe heet zijn bekende werk? 10. Weet u bij benadering hoeveel huizen tijdens de oorlogsjaren in Rotterdam en Den Haag werden verwoest? (Antwoorden op pagina 6). uit de gezegelde bus werden gehaald, lui den ze als volgt: Wentink en van Wierin- gen 1 7479.— W. v. d. Leek f 5995.—, H. Oudenes, Hortensiastraat 5220.(laag ste), K. de Jong 7300.J. Westmaas Lzn. 7080.De Raat en Tolk f 7670. (hoogste), C. de Kleer f 6850.Gesman en Zoetemeijer S 5693.Gebr. A. en J. den Ouden f 7090.—, A. Vonk f 6850.—, S. Tromp f 6894.C. Slingerland en Zn. 6107.—, W. v. Beijeren f 7599.Gebrs. van Wijk f 6105.De Haan en Westmaas 7590.-, F. Donker i 6850.—, H. Turken- burg 6280.j Nadat deze uitslagen waren bekend ge worden, deelde wethouder Brouwer mede, dat de gunning in dc vergadering van B. en W. zal worden beslist, zoodat de gun ning voorloopig werd aangehouden. Op een desbetreffend verzoek van een der aannemers deelde de heer Brouwer voorts nog mede, dat de begrooting der ge- meene ƒ6250.becraagt, waaruit blijkt, dat de laagste inschrijver ruim f 1000. beneden deze begrooting is gebleven, het geen als een bijzonderheid mag worden beschouwd. K. SALVERDA Donderdagavond is in den ouderdom van 71 jaar alhier overleden de heer K. Salver- da, die van 1928 tot 1935 secretaris was van onze gemeente. De heer Salverda begc zijn ambtelijke loopbaan in Friesland. Vervol gens werd hij overgeplaatst naar Dordrecht, als chef der afdeeling financiën, en na eerst nog in Wonzeradeel korten tijd de functie van gemeentesecretaris te hebben waar genomen, volgde in 1928 zijn benoeming, in gelijke functie te Alphen aan den Rijn, welke functie hjj tot 1935 waarnan., toen hij zich wegens zijn zwakke gezondheid ge noodzaakt had gezien dit ambt aan anderen over te laten. Nog dagelijks maakte de heer Salverda zijn wandeltochten door de ge meente en woonde officieelc gebeurtenis sen, kort geleden r.og het zilveren jubileum van den huidigen gemeente-secretarL, den heer A. v. Veenhuijsen bij. Zijn stoffelijk overschot zal Dinsdag a.s. des namiddags te half die op de Oosterbegraafplaats ter aar de worden besteld. OUD-ADE Inbraak. In den nacht van Donder dag op Vrijdag heeft een inbreker zich toegang weten te verschaffen tot de werk plaats van den aannemer v. d. G. Ont vreemd werden: een heerenrijwiel, drie cirkelzagen en nog enkele kostbare arti kelen Na den dader wordt ijverig ge speurd. noonnnnooooooononoooooononooonoooonoooo 1 OP KORTE GOLF I OOOOOOOOOOOOOoOOOOQOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO» BUITENLAND. Twee leiders van het Duitsche con centratiekamp fteuengamme zijn veroor deeld tot den strop. Bij Neuss is een veerpont op den Rijn 'gezonken. Negen van dc 25 passagiers zijn gered. De anderen heeft men nog niet ge vonden. TELEFOONTJES PERSONEEL 2" Gevraagd per 1 Mei net dagmeisje. 15 a 16 jaar. als hulp voor de kinderen, meerdere huln aanwezig. Adres: mevr. v. Woerden- Walenkamp, Rhijngeester- straatweg 38, Oegtsgeest. tel. 22190, 276 2* Nette R K. Jongedame, b. z. a. a's huln in de huis houding kleine kinderen kinderen geen bezwaar, van 8 tot 3 uur. Zondags vrij. Verlangd salaris 15 per week. Br. onder no. 312 bur. v. d. blad. 2 Meisje R. K., gevraagd, niet beneden 18 jaar. voor d. of d. en n. Zondags en Woensdagmiddag vrij. Bl onder no. 322 bur. v. d. bl. 2 Gevraagd met 1 Mei. wegens huweiijk der tegen woordige. een R. K. Dienst bode voor d. en n. M. J. Be rends. Smederij, Leimuiden 2 R. K. Dienstmeisje b. z. a. voor dag en nacht, leef tijd 16 jaar. Br aan den agent L. Crt. P. Wortman, Rijpwetering onder letter G 2 Gevraagd R. K. Hulp in de Huishouding niet bene- cle». de 18 jaar#met huise lijk verkeer. Zondags vrij.' Br. onder no. 323 bur. van dit. blad. 2 Gevraagd flinke R. K* dienstbode in groot gezin. Aanmelden: J. H. Ponsioen H d. S. Oud-Ade. 314 2" Vakkundig spitter ge vraagd voor 100 roe lichte zavelgrond Leidsche weg 256. Voorschoten. 319 AANGEBODEN 2 Uw Radio defect? N. L. repareert direct alle mer ken Radiotoestellen, stof zuigers, strijkijzers enz. Te], 26297. P. J Nieuwenhuizen, Heerenstraat 19. 310 2 Bezems, luiwagens, mat- kloppers, stoffers, werk- borstels, stofmanden, brood manden, stofblikken, spon zen, afdruiprek, schrijf- leien tube.'ym, kachelglans, koperpocts, boenwas, wit- borstel. kwasten, zout- slrooier, vaatkwasten. bre tels,- weckringen. wasch- handjes, padv.-riemen, zak messen, vergasserpit, gas- kousen, gasglazen Deko, Mare 86 316 <2* Rubber bedzakken, bed- zeil, handschoenen, tuiten, spenen, thermosflesch. f uit ketel, bedkruiken, flappen, opvouwbare lunchtrommel, bekers, borden, koolscha ven kaasschaven, raspen, breinaalden, haaknaalden, busopeners, fleschopeners, kurktrekker. kopspe'den, kastoapier. punaises, Deko, heeft het Mare 86. 317 2 Aangebeden pl.m. 25 kg. siamcapucijners. Rozijn, le Poellaan 12, Lisse. 313 2 Aangeboden: Witte bruidsjapon, m. 42. met of zonder sleepje en ver- pleegstersschorten. Br. on der no. 297 bur. van dit b.'ad. 2* Te koop een vooroorl. blauwe kinderwagen in zeer goeden staat. v. Kem penstraat 53, Voorschoten. 2* Te koop een eiken rook- stoel met kussens f 50. plu che tafelkleed 25. com pleet kenkenstel 25, eiken spiegel 15 twee schil derstukken f 15, al'es zoo goed als hieuw. Te zien: Doelensteeg 3. 320 GEVRAAGD 2" Te koop gevraagd een in goeden staat zijnde zoe te kaaspers, N. Disseldorp, B 304, Hoogmade. 4631 RUILEN 2* Ruilen een d. bl. man- te'.cost. als nieuw, m. 38, o. kw. en n. gr. werkkiel. RT- m., voor prima linnen kast. Te koop trouwjapon met lange sleep, fijn model lichte kl. m. bijp. taschje. Br. a»ent J. G. Ljjjjnenbi'rg Hyacintkenstraat 11, Voor schoten. 4630

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 3