BOEKHOUDER Huis- en kasbroeitentoonstelling te Noordwijkerhout SLAGERSBEOIENDE OODE SCHILDERIJEN AANGEBODEN DE VIERDAAGSCHE Dr. JAC. J. DE JONG Ned. Kath. Arbeidersbeweging afd. Leiden Nationale Koppelwedstrijd ERVAREN ROEKHOUDER TELEFOONTJES Loonstaten Verzamelloonstaten DINSDAG 25 FEBR. 194/ DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 4 HILLEGOM Personalia. Tot lid van den Raad van Eeroep inzake uitvoer van bloembollen is in de vacature van wijlen B. D. Rijnveld benoemd de heer C. J. van Til alhier. Brandweer. Hillegom heeft een nieu we motorspuit gekregen. De nieuwe spuit is gebouwd op een Dodge-chassis en heeft een capaciteit van 2500 L. water per mi- .nuut tot 'n hoogte van 80 M. Hij bezit een speciale 2-traps hoogedruk-centrifugaal- pomp. Leverancier is de firma Kronen burg te Culemborg. Wandelend naar Baarn. Drie leden van „Concordia" hebben Dinsdag den tocht gemaakt om het jonge Prinsesje te ver welkomen. De afstand bedroeg 65 km. Om rond 11 uur vertrokken zij en kwamen te 8.30 uur te Baarn aan. De namen der wan delaars zijn P. Veelenturf, H. Wubbe en W. van Beek. HOOGMADE Mevr. E. LipsHoffman, f Naar wij vernemen is vannacht overleden de moe der van pastoor Lips z.g., dien wij giste ren ten grave hebben gedragen. Mevr. Lips was 91 jaar oud.' LEIMUIDEN Collectantenvereeniging. Woensdag avond wordt er in café Wed. van Graas een bijeenkomst gehouden om te komen tot de oprichting van een parochieele collectan tenvereeniging. Daar het op het oogenblik onmiggelijk is voor de heeren Kerk- en Arm meesters om in alle drie de H.H. Missen de collectes te houden, hebben zij in gezame- iijk overleg besloten, te trachten een ver- eeniging op te richten, waarvan de leden om beurten de collectes in de kerk zullen \erzorgen. Verschillende personen zijn hier voor reeds uitgenoodigd, terwijl alle man nen en jongemannen, die willen mede werken aan dit belangrijke parochiewerk, hierbij worden verzocht, om Woensdag avond half acht bij van Graas aanwezig te rijn, om een en ander te bespreken. LEIDSCHENDAM Lek in het gas. Het gasbedrijf te Leid- schendam heeft de laatste dagen wel te kampen met storingen Was Zaterdag de gasvoorziening tengevolge van een defect aan de hoofdleiding gedeeltelijk gestoord, Zondag moesten verschillende woningen aan den Achterweg ontruimd worden, daar gas via de vloeren de huizen binnen stroomde. Verschillende personen werden hierdoor onwel. Nadat pogingen om het defect in de hoofdhuis te vinden mislukt waren, werd besloten de rioolkolken open te leggen, waardoor het gas een andere richting zou kunnen kiezen. Het resultaat was, dat men met in de buurt kon blijven, zonder kans te loopen bewusteloos te raken. Gp aan dringen van het raadslid, den heer Boone, is daarop de gastoevoer naar Stompwijk stop gezet Vandaag zou men trachten het lek op te sporen en te herstellen. NIEUWVEEN Personalia. Met ingang van 1 Maart a.s. is aan den heer R. J. F. Hilhorst, kan toorhouder P.T.T. alhier, om gezondheids redenen, eervol ontslag verleend met ver vroegd pensioen. De heer Hilhorst heeft ge durende 26 jaren zijn functie trouw be kleed. In Nieuwkoop deed hij 19 jaren dienst. De heer C. J. Hilhorst is met ingang van denzelfden datum in de functie van zijn vader benoemd. Waarom gewacht tot morgen, 'n Telefoontje verlicht Uw zorgen Een experiment van den Vriendenkring. In het Patronaat van de St. Victor-Paro- chie had Zondagvoormiddag -om half 12 de opening plaats van de huis- en kasbroei tentoonstelling, welke voor de eerste maal is georganiseerd door den Vriendenkring. Groots van opzet was deze tentoonstelling, niet, slechts 19 inzendingen waren verte genwoordigd, doch de weersomstandig- - heden in acht genomen en omdat het slechts een experiment was kunnen we gerust zeggen, dat de opzet volkomen ge- ~laagd is. Op het laatste oogeablik zou de tentoonstelling wegens gebrek aan brand stoffen nog in duigen zijn geval* en ware ei niet een goede gever geweest die men zou er haast jaloersch op worden een kolenbon beschikbaar stelde en tip v/elke bon de jongens van den Vrienden kring dicht bij Piet Gijzenbrug wonende, van een aldaar lossende kolenboer een mudje brand te pakken konden krijgen Bij het binnentreden der zaal droomden de bezoekers zich van het barre Noorden overgeplaatst naar het. soe e Zuiden, .vaar- ioe èn de kachc' èn de bloemen meewerk ten. Pastoor Biink. die de opening ver richtte, zeide, dat deze tentoonstelling hem na aan het hart lag. Het bevordert de eer zucht onder de jongeren, een gezonde eer zucht wie met den pr;j.« zal gaan strijl n. Zoo'n tentoonstelling, aldus de Pastoor, be vordert ook de arbeidslusr en hei schoon heidsgevoel. Ik ben blij, dat de jongeren deze tentoonstelling georganiseerd hebben. Ik heb, vervolgde spreker, al dikwijls met de ouderen gesproken er. de vraag gesteld waarom moet Noordwijkor^ "tit altijd op de tweede plaats komen, ko'a dat soms, om dat wij maar aan een zijweg wonen of ligt het aan de menschen zelf? Noordwijkerhout komt docr zijn ligging in het hart van den bollenstreek op de eerste plaats in aanmerking voor een ten toonstelling, Dat het in Noordwijkerhout ook best georganiseerd kan worden is wel gebleken een paar weken geleden bij de groote tentoonstelling, ter gelegenheid van het gouden feest van BoRencultuur. Pastoor opperde het idee in den bollentijd een soort openlucht tentoonstelling te houden op het Kerkplein en zeido gaarne een ge deelte van den Pastorietmn er ook voor beschikbaar te stellen. Wellicht, dat het plan het volgend jaar verwezenlijkt kan worden. Hierna verklaarde Zijn Eerw. de tentoonstelling voor geopend. De Voorzitter van den Vriendenkring, de heer A. Meijer, dankte den Pastoor voor zijn woorden en zeide vervolgeas. dat de Vrien denkring nog nooit een dergelijke tentoon stelling had georganiseerd Het is slechts een experiment, aldus spreker, doch de Vriendenkring hoopt het volgend jaar flink voor den dag te komen. Negentien inzen dingen zijn er hier te zien, nl. 16 van den Vriendenkring en 3 van de L. T J. uit de St. Jozefparochie. Hij wees de aanwezigen mg op de fraaie coTectie pastels en tee- keningen aan den wand van de zaal opge hangen, welke van het lid van den Vrien denkring J. Hermans uit Voorhout zijn. Hierna kregen de bezoekers gelegenheid de tentoonstelling te bezichtigen. De uitslag van de jury is als volgt: Kasbroei. Beste inzending: le prijs Gebr. Warmerdam Gzn.* (Vriendenkring); 2e prijs P. van Nobelen (L. T J.). Best gebroeide tulp. le prijs Gebr. War- mendam Gzn (Vriendenkring). Best gebroeide Narcis; le prijs P. van Nobelen (L. T. J.). Huis-broei. Beste inzending: le prijs H. Duivenvoorden (Vriendenkring); 2e prijs A. v. d. Ploeg (idem). Best gebroeide tulpu. le prijs W. Prins (Vriendenkring). Best gebroeide narcis: le prijs H. Dui venvoorde (Vriendenkring). Best gebroeide hyacinth: le prijs Jan Hermans Jzn. (Vriendenking)., Bovendien kregen 9 inzenders eervolle vermeldingen. Consumentencrediet. Aan pi.m. 300 aanvragers om consumentencrediet is dezer dagen een crediet uitgereikt in waardebon nen tot een gezamenlijk bedrag van 150.500. Geboren; Franciscus Antonius z. v. J. HulseboschSpigt; Gerardus Johannes, z. v. J. van TongerenTillemans; Cornelia Francisca Maria, d. v. F. M. S. Ruigrok V/iering; Gerardus Wilhelmus Adrianus, z. v. W. de WinterTurk; Elisabeth Cornelia Jerona Maria, d. v. C. van den BergVink; Catharina Maria Jacoba, d. v. J. P. v. d. KlugtHoogenstraaten; Margaretha Hele na, d. v. J. B. Nulkesde Vos; Antonius Henricus, z. v. G. JrG. v. d. RottenFran ken. Overleden: C. A. Duivenvoorden 21 j.; A. P. J. v. d. Meer 6 dagen; C. A. de Klerk 74 j. weduwnaar v. C Bunnik. Huwelijksaangifte: J. van Gijlswijk 32 j. en A. A. Meijer 23 j.; F. J. v. d. Berg 26 j. en C. C. v. d. Ploeg 24 j. Gehuwd: J. Oudshoorn en M. Duiven voorden; E. Duivenvoorden en A. P Gnatsjko. TER-AAR Jaarvergadering K. V. P. De afdeeling Ter Aar van de K. V. Pi vergaderde onder voorzitterschap van den heer H A Volge- ring. De gehouden verkiezingen van het c-fgeloopen jaar worden door den voorz. in herinnering gebracht, die ook in onze gemeente een verheugend resultaat ople verden. Echter ontbreekt buiten de verkie zingen de noodzakelijke belangstelling '•■oor de politieke organisatie van ons ka tholieke volk. Met een passend woord werd het plotseling overleden Raadslid Joh. Zijerveld herdacht en voor zijn ziele- rust gebeden. Uit het Jaarverslag van den secr. bleek dat de afdeeling, na de eerste werving, 566 leden telde. De belangstelling voor de groslijststemmingen was goed ge weest. Bij de gemeenteraadsverkiezing was de 7e kath. zetel behaald. Aangenomen kan worden dat bij de verkiezingen geen kath. stem verloren is geraakt. De rekening en verantwoording van den penningmeester gaf een batig saldo aan - van 551.93. Een verificatie commissie ver klaarde alles in orde bevonden te hebben. Het bestuur dat reglementair in z'n geheel aftrad wérd bij acclamatie herkozen. Eveb- zoo de voorzitter, en de afgevaardigde naar. Kamer en Statenkieskring. Bij de rondvraag stelde de Z E. Heer Pastoor voor een hulpactie in te stellen voor de twee gezinnen, die dezen middag bij de brand, die hen trof, zooveel verloren. Een com missie zal dit werk oogenblikkelijk ter hand nemen. Brand. In het huis, bewoond door H. H. en v. d. J„ brak brand uit. Aangewak kerd door den feilen wind, stond weldra het geheele huis in lichte laaie. Het vuur vond gretig voedsel in het rieten dak, en, toen de brandweer op de plaats des onheils aan kwam, was hit geheele huis reeds een prooi der vlammen geworden. Van de in boedel kon nog een gedeelte gered wor den, doch wat op den zolder was, is in de brand verloren gegaan. Waarschijn1 ijk is de brand in den schoorsteen ontstaan. De getroffen gezinnen zijn vooral door het verlies van kleedinig en bedden ernstig ge dupeerd. VOORHOUT Installatie plaatselijke prijszencommissie. De loco-Burgemeester, de heer P. L. v. d. Hu'st, heeft op 20 Febr. een plaatselijke pr ij zencommissie geïnstalleerd, waarin de volgende leden zitting hebben: J. Renee, L. B. v. d. Lans, mevr. N. Verbree Kooy- man, M. de Jong A. W Deutekom De laatstgenoemde wonende Jacoba van Beie- renweg 24, is belast met het secretariaat van deze commissie. Spr. wees er op, dat tot taak van deze commissie op de aller eerste plaats hoort het controleerên dor prijzen, doch dat daarbij niet de politio- neele bevoegdheid is inbegrepen. Slechts bij het constateeren van herhaailde overtre dingen zullen deze gevaTen 'door de com- piissie aan de bevoegde instanties worden doorgegeven. Met Machten kan men zich wenden tot de secretaris der commissie. WOUBRUGGE Geboren: Petronella Maria, d. v. J. A. van der Salm en C. C. Borst; Huig, 'z. v. Duizenden pannen. Welke door een fabriek in Krommenie vervaardigd worden, zullen binnenkort tegen zeer lage prijzen in den handel worden gebracht. Wanneer deze pannen vrij van distributie verkocht zullen worden, zal menige huisvrouw in ons land een zucht van verlichting slaken, want het pannenprobleem is in vele huis gezinnen zeer urgent. Tijdens de fabricage van de pannen maakten wij deze opname. ANP P. P. C. Taal en M Hoogetijling; Marijtje, d. v. H. van der Nagel en G. Kroon. Getrouwd; H. J. J. Kortekaas en C. A. van der Ploeg. Overleden: A. P. Bik oud 79 j. weduwe van W. Buntsm?.; J. P. Straathof oud 82 j. echtgenoot van A. van Benten. ZOETERWOUDE K.A.J.' Vanwege de kolenschaarschte is ook pns Parochiehuis.' gesloten. De bijeen komst van „De Zoekers" gaat Zaterdag niet door. Eveneens zal de zaal Zaterdag en Zondag voor de ontspanning gesloten zijn. Geboren: Jacobus Johannes Gerardus, z. v. N. Veldhuyzen en S Mv van der Salm; Godefridus Theodorus Maria, z. v. A. M. v. d. Poel en M. C. Schrama; Gertrudus Petronella Maria, d. v. G. J. de Jong en Ma. H. v. d. Zon. Kerkvervolging in Albanië Evenals in Yougoslavië en in de meeste andere landen van den Balkan, bestaat er ook in Albanië thans geen godsdienstvrij heid meer. De Katholieke Kerk is het voorwerp van ergerlijke vervolgingen, waarvan de eenvoudige opsomming geen verder commentaar behoeft. Drie Franciscanen werden „per onge luk" gedood tijdéns operaties door parti- sanen geleid, twee werden er „wettig" ter dood gebracht en een onbekend aantal gevangen genomen en volkomen geïso leerd. Twee Jezuiten werden gefusilleerd en tien andere gevangen genomen. Een Seminarist werd gefusilleerd en een groot aantal gevangen gezet. Alle Seminaries en scholen, die onder leiding van priesters staan, zijn gesloten. Religieuzen, priesters en monniken werden uit hun kloosters of huizen gejaagd. Vele priesters werden zonder eenig mo tief of om onbeduidende redenen in de gevangenis geworpen. De Pastoor van Tirana werd gevangen gezet, omdat hij geld achtergehouden had om noodlijdende priesters jte steunen. P. Mashkalla S.J., werd aangehouden, omdat hij van den preekstoel af om steun verzocht'had voor de slachtoffers van een watersnood in October. P Marc. Harapi S.J. werd ge vangen genomen om de eenvoudige -reden, dat hij de broer is van P. Antonius Ha rapi O.F.M.' kort tevoren gefusilleerd. Eenzelfde lot onéterging Nicolas Deda, wiens broeder Colonello in de gevangenis overleed tengevolge van de geleden mar telingen, P. Lacca, administrateur van het Aartsbisdom Scutari na den dood van den Aartsbisschop, werd gevangen genomen/ zonder dat er eenige reden voor opge geven werd. Prekeii worden systematisch gecontro leerd door politie-spionnen, die in vele gevallen onjuiste rapporten er over uit brengen, waardoor men kan overgaan tot de aanhouding der priesters of hen dwin gen in het leger dienst te nemen, zelijs de biechtstoelen zijn niet steeds veilig voor de spionnen, want een van hen liet er- zich op voorstaan, verhinderd te hebben, dat „het sacrament misbruikt zou worden tot politieke doeleinden". MARKTBERICHTEN KATWIJK a. d. RIJN. 24 Febr Groen teveiling. Waschpeen I 49.50—58.80, id. II 25-70—29.80, spruiten 79.40—90.70, Knolselderie ƒ18—-20, alles per 100 kg. Knolselderie I per 100 1516.5Q, idem II f 8.10—8.40. Met groote vreugde geven wij kennis van de geboorte van onze dochter en mijn zusje MARJOLIJNTJE Bij het H. Doopsel ontving zij de namen MARIA JACOBA ANTONIA J H. J. M. Pierrot M. J. P. Pierrotde Boer Hansje Leiden, 24 Febr. 1947. Maarsmansteeg 14. 4356 God dankend voor de lief devolle uitverkiezing dee- len wij u mede, dat onze zoon en broer HERMAN Fr. CHRISTINUS O.F.M. op Zondag Laetare, 16 Maart, in de Minderbroe- derskerk te Weert, uit de handen van Zijn Hoogw. Exc. Mgr. Dr. J. H. G. Lemmens. de H. Priester wijding hoopt te ontvangen en op 2en Paaschdag 7 April, om 10.30 uur, in de Parochiekerk van den H. Petrus te Leiden, zijn Eer ste Plechtige H. Mis aan God zal opdragen. Overtuigd van uw belang stelling bevelen wij den Wijdeling gedurende deze da^en van voorbereiding in uw gebeden aan. H. F. M. Meijer W. MeijerSmit en kinderen. Leiden. 25 Febr. 1947. Cobetstraat 9. 4349 Receptie: van-1415.30 uur Cobetstraat 9. Gevraagd in gezin met 2 kinderen en een baby een zeer Vertrouwde Hulp die goed met kinderen kan omgaar. en het huish. waar neemt voor d. en n. Hulp ruw werk aanw. Br. onder no, 4351 bur. v. d, blad. GEVRAAGD FLINKE bekend met winkelwerk en worstmakerij bij C. P. A. v. d. Zalm, de Kempenaer- straat 33, Oegstgeest 4364 PAX t Hiermede vervullen wij den droeven plicht. U kennis "te ge ven van het overlijden van onzen zeergeliefden en zorgzamen Vader. Behuwd en Grootvader THEODORUS VERGEER Weduwnaar van MARIA JOHANNA v. d. VLUGT Lid van de Derde Orde van Sint Franciscus De overledene was voor- zien van de laatste ge nademiddelen .van on ze Moeder de H. Kerk. Hij stierf na een kort stondig en smartelijk lijden in den gezegen- den ouderdom van 75 j. Wij bevelen de ziel van den overledene aan in het Sacrificie der H. Mis en in Uw god vruchtige gebeden. Uden. M. D. Vergeer O.S C„ Prior. Vlissingen: A. P. Vergeer C. VergeerMes en kind Boskoop: P. H. Vergeer C. M. Vergeer Vermeulen en kinderen H. M. Vergeer Breda: Zr. M. Wilhelmina Boskoop» L. C. Vergeer W. VergeerMens Boskoop, 24 Febr. 1947. den Ham 41 4359 Rozenkransbidden des avonds te 7 30 uur. De H. Uitvaartdienst zal plaats hebben in de pa rochiekerk v. d. H. Joannes den Dooper te Boskoop op Donderdag, 27 Febmari v.m., te 9.30 uur, waarna begrafenis op het R. K. Kerkhof ter plaatse. 4359 TE KOOP GEVRAAGD; beschadigd geen bezwaar. Aanbiedingen met om schrijving aan W. S. ten Bosch. Sweelinckstraat 83, Den Haag. 4361 t Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden na een lang durig doch geduldig ge dragen lijden, onze lie ve Vader, Behuwd- en Grootvader, Broeder, Behuwdbroeder en Oom THEODORUS JUFFERMANS Weduwnaar van MARTINA DE GROOT in den ouderdom van 74 jaar. Leiden. 25 Febr. 1947. Maresingel 33a. Leiden: M. C. P. Goddijn Juffermans A. C. Goddijn en kinderen 's-Gravenhage: P. J. Devilee Juffermans P. P. Devilee en kinderen Leiden: C. G. Juffermans Th. J. M. Juffermans Vreeswijk en kinderen J. H. Juffermans M. J. Juffermans van Polanen en kinderen De H.H. Uitvaartdien sten zullen gehouden worden op Vrijdag. 26 Februari in de Parochie kerk van onze L. Vr. Hemelvaart en St. Jo seph te 7.45 en 8.15 uur, waarvan de gezongen H. Mis van Requiem te 8.15 uur, daarna de be grafenis vanuit .de kerk om 11 uur op het R-K- Kerkhof. 4365 Rozenkransbidden Dins- Hag. Woensdag en Don derdag om 8 uur in de RouwkaDei van het St. Elisabeth Ziekenhuis. t Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een langdurig doch geduldig gedragen lij den vele malen ge sterkt door de genade middelen der H. Kerk. onze innig geliefde Echtgen'oote. Moeder Behuwd- en Grootmoe der, Zuster, behuwd zuster en Tante, Mevr. ELISABETH WEIJERS Echtgenoote van LEONARDUS PHILIPPUS BISSCHOPS in den gezegenden leef tijd van 71 jaar. Namens de familie, L. Ph. Bisschops Sassenheim, 24 Febr. '47 Willem Warnaarlaan 1. De Plechtige Uitvaart dienst vindt plaats op Donderdag 27 Febr 1947, des voorm. 9.30 uur in de parochiekerk der H.H Engelbewaarders te Lisse, waarna begra fenis op het R. K. Kerk hof aldaar. 4353 Wij bevelen 'de dierbare overledene in uw god vruchtige gebeden' aan. Rozenkransbidden des avonds om 8 uur. een z. g. a. n. BAKFIETS in ruil voor transportrijwiel C. Provily en Co., Mare 104, Leiden. 4355 Adverteert in dit blad ooooooooooouoooooooooooo Aan allen die hebben medegewerkt aan het succes der Fancy Fair onzen dank. In het bijzonder Ft.FI. winkeliers voor hun royale cadeaux. Tot volgende maal. Namens het bestuur B. HEYDEMAN tOnze familie werd heden andermaal be proefd door het plotse ling overlijden van on ze lieve zorgzame Moe der, Behuwd- Groot moeder en Tante Me vrouw de Weduwe ELISABETH LIPS geb. HOFFMAN meerdere malen voor zien van de H.H. Sacra menten der Stervenden, in den ouderdom van 91 jaren Netta Lips Rode St. Ge'nesius Mevr. de Wed. D. v. Roosmalen-Lips Uccle: F. Lips G. LipsGauthier en kinderen Eekloo: J. Lips M. LipsGoethals 4366 en zoon MO.JGEN GEEN SPREEKUUR OPROEPING Allen, die iets te vorderen hebben van-, verschuldigd zijn aan-, of stukken en andere bescheiden onder zich hebben behoorende tot de nalatenschap van Mevrouw de Weduw L. P. VAN DER DRIFT, geb. NEYENBUUR voorheen gewoond hebben de te 's Gravenhage Laan van Nieuw Oost-Indië 127, thans te Leiden. Witte Ro zenstraat 22 en aMaar over leden op 16 Februari jl. worden verzocht daarvan mededeeling te doen vóór den 15en Maart 1947 ten kantore van No'aris B. H. Stumpel te Leiden. Hooi gracht 40. Tel. 20131. 4362 Iets te verkoopen? Dan 'n Telefoontje coooooooooooooooooooooooo CULTUREELE AVOND op D.nd.rdas 27 Februari a.s, avonds HALF ACHT in het St. Antoniusclubhuis, Mare 43, Spreker de Heer Theo van Steen over „Onderwijsvernieuwing" Optreden van: Mei. Cia van Boort met haar poppenkast. Opvoering van: „Het vrouwtje van Stavoren" en „Peerke in den biechtstoel". Muzikale opluistering door de K.A.B.-Symphonie onder leiding van Jan Gordijn. Grat's toegang voor leden van de Kath. Arb.bew. BRENG DEZEN AVOND OOK UW VROUWEN MEE Handelskantoor hier ter stede vraagt Brieven met referenties bureau van dit blad onder no. 4358 DE REEDS AANGEKONDIGDE 4357 op de KOPPOEL te RIJPWETERING is wegens omstandigheden Uitgesteld tot Vrijdag 28 Febr. a.s. De beste rijders uit Nederland hebben hun toe zegging gedaan aan deze wedstrijd deel te nemen Aan deze wedstrijd zijn medailles en belangrijke prijzen verbonden. HET BESTUUR. Gevraagd zoo spoedig mogelijk een Liefst R.K., in Zuivelbedrijf omgeving Leiden. Brieven onder No. 4363 bureau van dit blad PERSONEEL Net meisje gevraagd v. d. en n Loon f 15 p. week. Kempstraat 47. Den Haag. 3? R. K. Meisje gevraagd voor d. of d. en n. als hulp in de huishouding J. Schrama, Rijndijk 142. te Voorschoten. 215 AANGEBODEN fS1 Aangeboden compl. ge luidsinstallatie met pl.m. 60 mod. platen, bestaande uit versterker, draaitafel, 2 lujdsprekers microfoon. Alles zoo goed als niéuw. Te bevragen Hofstraat 40, Rijnsburg. 4352 3? Billijk aangeboden een postzegelverzameling, on geveer 3500 stuks bij Th. Nederhof, Reijneveld, Al phen a. 'd. Rijn, Post Bos koop. 4360 &S* Witte trouwjapon aan geboden, Ten Katestraat 12, Leiden. 208 Hond te koop. Pracht Duitsche staande. 8 mnd. oud. teef, voor elk aanne melijk bod. Witte Singel 90 Waschmachine, groote maat. merk Mieie, prikkel draad oer rol 15 draad nagels per pak 4.—. klei ne en groote Salamander kachels. Vera huishoud- kachel. ge'dkistie. merk Lips. Winter overa'l. dub bel gevoerd, rubberlaarzen maat 40.—. Bod gevraagd op een soMede brandkast. Langezaal. Stille Rijn 7. 210 GEVRAAGD Te koop gevraagd com pleet tafelbiljart. Aanbie dingen onder letter J. aan R. Paauw. Kantoorboek handel, Roelofarendsveen. Piano te koop gevraagd tegen contant vrij geld. Br. onder nc. 212 bur. v. d. bl. <^ed. Student zoekt per 1 April o* onmiddeMiik zit- en slaapkamer zonder pen sion, omgeving Acade misch Ziekenhuis of Sta tionsweg. B-. onder no. 209 bur. v. d. blad. i|||||||||||||l||llll||llll||ll|i||llli||lii<lliiiilliiil||iill|||lll||| 5 ct. per stuk (NIEUW MODEL) 12 ct, per stuk Verkrijgbaar: N.V.De Leidsche Courant PAPENGRACHT 32—34

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 4