Boekhouder FILMAC (casino) Vertegenwoordiger NACHTWAKER SASSENHEIMSCHE IJSCLUB FLINKE MEISJES Uitvaart pastoor Lips te Hoogmade een flinke beschaafde R.K. Juffrouw „De Eerste Filmopname van Marijke" Cocosloopers NET R.K. DAGMEISJE LAATSTE OPROEP! Coöp. Boerenleenbank - Oudewetering FILMAC - TRIANON Wasscherij Spronk MAANDAG 24 FEBR. 1947 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 4 Negende lustrum „Werkmans Wilskracht" Geschenken uit België, Engeland en Amerika Ter gelegenheid van het negende lustrum hield de harmoniekapel „Werkmans Wils kracht" gistermiddag in de receptiekamer der Stadsgehoorzaal een zeer druk be zochte receptie. Vele fraaie bloemstukken sierden de zaal. Voor den aanvang van deze receptie heeft de voorzitter van het jubileerende corps, ae heer J. Beij. een korte toespraak gehou den, waarin hij er op wees, dat „Werkmans Wilskracht" is voortgekomen uit de arbei- 'ders van de voormalige katoenfabriek. Met eerbied herdacht spr. het werk der oprich ters, die daarbij vele moeilijkheden heb ben moeten overwinnen. Nadat de heer Beij nog op de cultureele taak van het corps had gewezen, zeide hij, dat al leven wij in een tijd van vernieuwing, „Werkmans Wils kracht". nooit er aan zal denken om haar naam te vernieuwen. Tot de eersten, die hierna hun gelukwen- schea kwamen aanbieden, behoorde het da mescomité, dat bij monde van mevr. Blij- leve een prachtig bloemstuk overhandigde. In een zeer waardeerende toespraak hul digde vervolgens de beschermheer van „Werkmans Wilskracht", de heer W. A. Schrandt, die van zijn echtgenoote vergezeld was, hei corps, waarbij hij herinnerde aan de vele prestaties, welke W.W. in den loop der tijden reeds heeft geleverd. Onder groote instemming der aanwezi gen deelde de heer Schrandt verder mede, dat eenige vrienden van hem uit België, Engeland en Amerika, die kort na de be vrijding in onze stad vertoefden en „Werk mans Wilskracht" hadden hooren spelen, hem hadden laten weten, dat zij op dit ju bileum in het aanbieden van geschenken niet achterwege wilden blijven. Zoo was uit België de toezegging van een muziekin strument ontvangen, terwijl de Amerika nen een bedrag van 100 dollar voor den aankoop van een fagot beschikbaar stelden en uit Engeland voor alle leden van het corps de partituur van Fr. Liszt „Les Pré- Ifcdes" was ontvangen. Achtereenvolgens hebben hierna de ge- lükwenschen aangeboden de heer J. Dragt namens den Bond van Harmonie- en Fan farecorpsen en het Leidsch Politiemuziek- ge zeischap, afgevaardigden van „De Post", „Nieuw Levens"^ T. en D., die een muziek nummer naar keuze aanboden, „Laudate Deum", de Acc.-vereeniging D.V.V., de tooneelvereeniging „De Ramskop", dr. ir. P. C. Lmdenbergh en de heer J. C. J. Lam- bermont namens de vereeniging „Konin ginedag", de heer Biesiot van de Mannen- zangvereeniging „Kunst en Arbeid", het bestuur van ae Oranjevereeniging te Oegst- geest, de heeren B. de Koning, E. W. Wi- chers Rollandet en C. J. v. Spall namens de 3 Octobervereeniging en ten slotte tal van vrienden en begunstigers van W. W. Als laatste spreker heeft de S. Simons, voorzit ter van de feestcommissie, nog hét woord gevoerd, die den leden tot een goeden clubgeest en nog meerdere prestaties aan spoorde. Voorzitter Beij heeft alle sprekers hartelijk voor hun woorden en geschenken bedankt, waarna hij nog mededeelde, dat van het personeel van Zaalberg het ver zoek was ontvangen om ook als werkende leden van W.W. te kunnen toetreden. In dien dit verzoek wordt ingewilligd zal het corps ongeveer een sterkte hebben van honderd leden. Na afloop van deze receptie bleef men nog geruimen tijd in vroolijke stemming bijeen. Hedenavond worden de feestelijk heden voortgezet met een invitatie-concert in de Stadsgehoorzaal. ONDERWUSCONFERENTIE. Nu in verband met de kolenschaarschte de scholen gesloten zijn, heeft de wet houder van Onderwijs, de heer J. C. van Schaik, het initiatief genomen tot het houden van een zgn. onderwijsconferen- tie, welke a.s. Woensdag, Donderdag en Vrijdag, telkens om tien uur, in het Tria- nontheater, dat voor dit doel geheel be langeloos ter beschikking is gesteld, zal worden gehouden. Woensdagochtend zal de heer Van Domburg, redacteur van „De Tijd", spreken over „De jeugd en de film", terwijl Donderdag prof. R. Casimir zal refereeren over het leesonderwijs. Voor den Vrijdag staat een voordracht van den heer K. v. d. Graaf, inspecteur L.O. te Hilversum, over „Opvoeding tot verantwoordelijkheid" op het programma. Na het uitspreken der redevoeringen zal er ruime gelegenheid voor discussie zijn. Deze conferentie is voor alle onderwijzers en leerkrachten bij het openbaar en bij zonder onderwijs toegankelijk. Indien mocht blijken, dat deze conferentie in een behoefte voorziet en de omstandig heden daartoe aanleiding geven, zal zij worden herhaald. Weer op school verwacht De leerlingen der 7e en 8e klas van de St. Catharina-school aan de Krauwelsteeg worden Woensdag 26 Febr. a.s. om 2 uur op school verwacht. De leerlingen der St. Barbara-schol en ran het Levendaal werden verwacht: Woensdag a.s.: klas 6 om 2 uur; klas 7a om 2 uur; klas 7b om 3 uur, klas 8 om 4 uur VERKEERSPIRATEN GESNAPT. Zaterdagmiddag reed een autotje op den Stationsweg, waarvan de bestuurder tee- ken gaf naar het station te willen rijden. Er was evenwel verkeer van de andere zijde aan den gang zoodat hel autotje moesi wachten. Dit w.-s blijkbaar niet naar den zin van de inzittenden, waarvan er een met zijn vinger naar zijn voorhoofd wees. Gf hij nu bedoelde, dat hij niet wel bij het hoofd was dan wel de verkeersagent, we ten we niet, maar in ieder geval werd den chauffeur naar zijn papieren gevraagd. „Gas" was het antwoord, waarbij de agent ternauwernood aan een' aanrijding ont kwam. Natuurlijk werd nu niet naar het station gedraaid, maar de wagen ging rechtuit richting Amsterdam. Een half uur later begon de Leidsche politie de achter volging. In Mijdrecht werden de verkeers- piraten gevat. Zij stonden alweer rustig „petjes" te verhandelen. Het bleken te zijn de 33-jarige manufacturier H. J. B. en de 23-jarige chauffeur Th. J R., beiden uit Mijdrecht. Zij v/erden beiden meegenomen naar Leiden, waar procesverbaal werd op gemaakt en 's avonds om 10 uur konden ze nogmaals ni per trein naar Abcoude vertrekken. Prof Boeke te Batavia gewond. De „Nieuwsgier" van 14 dezer meldde, dat prof. dr. J. H. Boeke, voorzitter der ju ridische faculteit van de nooduniversiteit te Batavia en hoogleeraar in de tropische staathuishoudkunde aan de Leidsche Uni versiteit, op 12 dezer 's middags op den Oranje-boulevard te Batavia door een 'truck is aangereden. De 62-jarige hoogleeraar, die van zijn college naar huis fietste, v erd met gebroken arm en een gecompliceerde on derbeenfractuur in het ziekenhuis Tjikini op^nomen. Hoewel zijn toestand zich aan vankelijk ernstig liet aanzien, is deze in middels aanmerkelijk verbeterd, zoodat de patiënt thans geheel buiten gevaar verkeert. Gisteravond om 6 uur is het 13-jarige meisje L. K. wonend aan de 4e Binnen vestgracht, bij het glijden op het ijs aan' den Zoeterwoudschen Singel gevallen, tengevolge waarvan zij den rechterenkel brak. Zwemvereeniging „De Sleutelstad". Zaterdagavond hield de zwemvereeniging „de Sleutelstad." in „Dc Burcht" een ge slaagden feestavond. Dit is in de eerste plaats te danken aan het bestuur, dat tal rijke moeilijkheden heeft moeten overwin nen. Er werd een zeer gevarieerd program ma door eigen leden opgevoerd. De voor zitter heette allen welkom en hoopte door dezen avond de vriendschapbanden in de nieuwe vereeniging te versterken. In het kort bracht hij de successen van de ver eeniging naar voren o.a. het Kringkam pioenschap van C. Stokkel en de indeeling van het eerste polozevental in de derde klasse K N. Z. E. Verder sprak hij een woord van dank aan de leden en dona teurs, die bijgedragen hebben om de zaal en het tooneel te versieren De „Sleutel- sTadband", bracht er dan de stemming in Ook de verschiilende schetsen, welke wer den opgevoerd, waren goed verzorgd. Het cptreden van Gécolly met pianobegeleiding met zijn Italiaansche en Fransche aria's, vooral de aria uit „Cassanova" viel zeer in den smaak. O/ het aardige liedje: „Wij t.iekken baantjes", vruchten zal afwerpen, moeten wij nog afwachten. De viohst Jean Zwanenburg bracht met pianobegeleiding eenige klassieke nummers ten gehoore, vooral met de 5e Hongaarsche dans van J. Brahms oogstte hij veel succes. LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Geslaagd voorbereidend Kerkelijk exa men: de heer F. Roosjen te Bloemendaal; doctoraal examen rechtsgeleerdheid: mej. A. J. Schnepper te 's-Gravenhage. Artsexamen le gedeelte: de heeren V. H. Haag te Rotterdam; H. J. W. Dieben te Wassenaar. Artsexamen 2e gedeelte: de heeren C. Reediik te 's-Graven deel; J. Roosdorp te Katwijk aan den Rijn. Woensdag, 26 Februari a.s. zal het vijf tig jaar geleden zijn, dat Dr. H. van der Kamp, geboren te Groningen, aan de Leidsche Universiteit promoveerde tot doctor in de Wis- en Natuurkunde. KIEZERSLIJST 1947/1948. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de door hen op heden vastgestelde kie zerslijst 1947/1948, van 24 Februari 1947 af tot en met 17 Maart d.a.v. voor een ieder ter Secretarie dezer Gemeente (Afd. Bevol king) ter inzage is nedergelegd en tegen betaling der kosten, stemdistrictsgewijze, in uittreksel yerkrijgbaar is gesteld. F. H VAN KINSCHOT, Burgemeester. J. BOOL, Secretaris. LEIDEN, 22 Februari 1947. 4347 BURG. STAND. Geboren: Johannes z. van J. Tegelaar en H. Horree; Willem Hendrik z. van W. H. Cornelius en M. J. van Hoven; Carole Mer cedes Valesca d- van J. J. Dost en A. de Ruiter; Wilhelmina Lil ia d. van J. Blansjaar ër. M. E. Wassir.k; Catharina Sietske d. van M. Hoogendoom en S. ter Bruggen; Nicolaas z. van N. van Wem' en C. M. Jan sen;; Wilhelmina Beinéra Christina d. van C. J. Tabbe rs en J. C. J. Tabbers. Overleden: S. Pardon huisvr. van J. Hou wer 35 j. FAILISSEMENTEN. Uitgesproken: A. P. Hoogerbruz, koopm. en wink., Leiden. R.c. mr. L. J. v. Gelein Vitringa: cur. mr. H. Burgersdijk. P Barnhoorn.-Noordwijk. R.c. jhr. mr. H. O. Feith; cur. mr. C. Punt. Wilt U met succes adverteeren Dan ,,'n Telefoontje" probeeren Hedenmorgen heeft de uitvaart plaats gehad van den zeereerw. heer J. F. Lips, pastoor van Hoogmade. De plechtige H. Mie van Requiem werd opgedragen door den hoogeerw. heer A. Ho- mulle, deken van Leiden geassisteerd door pastoor J. Onel van Roelofarendsveen en pastoor C. Hesp van Katwijk, de deservitor, kapelaan P. Geven, fungeerde als ceremo- niarius. Bij de Lauden, aan de Mis voorafgaande, was agens geweest de hoogeerw. heer L. Nieuwenhuizen, deken van Alphen a. d. Rijn, met dezelfde assistentie. In het priesterkoor hadden o.m. plaats ge nomen pastoor Beukers uit Leiden, pastoor Halkes uit Langeraar, pastoor Derksen uit Oud-Ade, rector Westgeest van de „Goede Herder", pastoor Hermans uit Zoeterwou- de, rector Burksen uit Rotterdam, kapelaan Van der Voorn uit Heiloo en zeer vele ka pelaans uit de omgeving. De burgemeester van Woubrugge, ver gezeld van wethouder Bank ds. Heymans, predikant der Herv. gemeente, oud-burge meester mr. Van Fenema waren eveneens aanwezig. In de kerk was geen plaats on bezet. Het mannen- en jongenskoor voerde op voortreffelijke wijze de liturgische gezam gen uit. Na de H. Mis waaronder vele parochia nen te communie gingen heeft pastoor P. J. Aarts uit Amsterdam de lijkrede gehou den. De predikant had tot teksit gekozen: „Treed binnen in de vreugde des Heeren", uit het XXIIIste hoofdstuk van het Evan gelie van den H. Mattheus. Toen onze medebroeder Joannes Fran- ciscus Lips eenige weken geleden rtaar het ziekenhuis te Leiden vertrok aldus spr. om genezing te zoeken voor de kwaal, die zich van hem had meester gemaakt, stelden wij ons angs'ig de vraag: hoe zal het met hem gaan? Hoe zal zijn verder* le venslot zijn? Aan hemzelf was voorgespiegeld, dat hij na een kort verblijf in het ziekenhuis en een veel langer verblijf in een sanatorium, genezen in zijn parochie zou kunnen terug- keeren. Maar wij, zijn vrienden, zagen drie moge lijkheden: Is die genezing wel mogelijk, zoodat hij weer volledig zijn pastoraat ^al kunnen vervullen? Of zal de kwaal hem niet na veel lijden eindelijk ten val bren gen? Of zal hij misschien, eenigermate op geknapt, zijn leven verder werkeloos door moeten brengen? Geen van die drie mogelijkheden heeft God gewild. Hij heeft hem voor heden en toekomst alle lijden bespaard, door plotse ling de hand te leggen op dat hart en te zeggen: „Mijn dienaar, ik wacht u." Nu staan wij aan zijn lijkbaar. Niemand had verwacht, dat hij zoo spoedig terug zou keeren. En niemand had kunnen vermoe den, dat hij bezwijken zou aan een andere kwaal/ dan waarvoor hij genezing zocht. Hier valt niet anders dan het hoofd te buigen voor Gods H. Wil. Bij de lijkbaar van zijn „ouden trouwen vriend" wilde spr. op de eerste plaats zijn deelneming betuigen aan den deken, die een ijverig priester van zijn dekenaat ver liest. Het is eigenlijk maar toevallig, dat pastoor Lips priester van het bisdom Haar lem is geworden. Hij werd in Woerden ge boren, maar zijn familie reisde al heel spoe dig naar het buitenland. Hij had in België priester kunnen worden, maar hij wilde het bisdom, waarin hij geboren was, trouw blij ven. In gehoorzaamheid aan den bisschop van Haarlem heeft hij zijn priesterlijke zen ding volbracht met echt priesterlijken ijver. Hij deed geen half werk; hij kende geen half werk. Alles wat hij deed, deed hij ten volle en menschelijkerwijze zoo volmaakt mogelijk. Een ijverige arbeider is uit de wijngaard des Heeren heengegaan. Vervolgens richtte de predikant zich tot de familie, in bizonder tot de broers en zus ters. die hun 91-jarige moeder hebben ach tergelaten, om hun heerbroer de laatste eer te bewijzen. Wij weten aldus spr. wat heerbroer Jan voor u beteekend heeft. Zijn priesterwijding was voor de brave ouders de bekroning van hun levenswerk, maar ook de familie heeft het als een gave des hemels beschouwd een broer te bezitten, die dag aan dag aan het,altaar het H. Mis offer opdroeg. De overledene was het middelpunt van het familie-leven. Ofschoon door een groo- ten afstand van elkaar gescheiden, nam hij elke gelegenheid te baat naar zijn fami lie te gaan. „Gij hebt" aldus spr. „niet alleen uw broer, maar ook uw steun verloren, die vooral in de moeilijke om standigheden des levens u met degelijke adviezen ter zijde stond. Laten wij bid- den, dat ge uw liefhebbenden broer eens moogt terugzien in Gods glorie". De parochie van Hoogmade is geslagen door het verlies van haar herder. Misschien voelt gij nu pas zeide de predikant zich tot de parochianen wendend nu hij van u scheiden gaat, wat ge in hem hebt verlo ren. De parochianerv hebben altijd eerbied voor hun overleden priesters getoond. Ze ker zal ook de naam van pastoor Lips nog heel lang onder u voortleven en met eer bied worden uitgesproken. Hij was een geestelijke vader Als reeds het advies in stoffelijke zaken wordt ge waardeerd, hoe veel te mee^ is waard een geestelijke vader te bezitten, bij wie wij kunnen aankloppen in de intieme zaken van het geestelijk leven. Twaalf jaren is hij uw leidsman en raad gever geweest. Zonder vrees voor tegen spraak kan gezegd worden, Tat de zorg voor de parochianen de dood van den pastoor heeft verhaast. Hij werkte voor zijn parochianen alleen Hij v erga', zichzelf en verwaarloosde zijn gezondheid, omdat hij ieder uwer meer liefhad dan zichzelven. Voor de jeugd heeft hij gezorgd alsof het zijn eigen kinderen waren. Zóó heeft hij ze bewaakt en beschermd en uw groo-lste^org verlicht. Hij begreep, dat de toekomst af hing van de opleiding, die de jeugd ont ving. Wanneer er mochten zijn, die bezorgd zijn, omdat de dood hem plotseling over viel, dan mogen zij bedenken, dat de over leden herder één eigenschap bezat, welke onze Heer Jezus Christus heef: gepredikt als de grondslag van het kindschap Gods: de eenvoud, de nederigheid. De eenvoud is het kenmerk van dit mooie leven ge weest. Deze man had van de wereld veel kunnen genieten en zich weelde kunnen veroorloven Maar ^ij gaf niet om de stof felijke goederen. Voor dezen zoo bereisden man, dezen wereldburger, zou het grootste genoegen zijn geweest en het grootste ideaal om in deze plaats, die (wij mogen het zonder iemand te krenken zeggen) van de wereld is afgelegen, te blijven Oradat zijn leven het kenmerk van de eenvoui d^oeg, behoe ven we niet bezorgd te zijn. Jezus zal Zijn belofte gestand doen aan allen, die in ne derigheid voor Hem hebben gewerkt en, op staande op den overleden herder toetreden en zeggen: „Welaan, goed»3 en getrouwe dienaar, omdat gij over wei ug getrouw zijt geweest, over veel zal Ik u stellen. Treed binnen in de vreugde des Heeren". Na deze toespraak werd het stoffelijk overschot op de schouders van de jonge mannen in K.J.-uniform naar het graf ge dragen. Met vreugde geven w« kennis van de geboorte van een Dochter ANTOINETTE MARIA JOHANNA A. Martijn C. J. MartijnDevilee Witte Singel 46. 4328 Zondag, 23 Febr. 1947. Tijd. Elisab. Ziekenhuis. t Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden, onze geliefde Man. Vader, Behuwd en Grootvader Broe der. Eehuwdbroeder en Oom de Heer HENDRIKUS JOHANNES CORNELIS EPSKAMP Echtgenoot van EL\JE BARENDSE in den ouderdom van 59 jaar. E. Epskamp Barendse A. H. B. v. Remundt Epskamp A. F. van Remundt Elske Leiden, 22 Febr. 1947. Haarlemmerstraat 71. De H.H. Uitvaartdien sten zullen gehouden worden op Woensdag 26 Februari in de parochie kerk van Onze L. Vr. Onb. Ontv. (Hartebrug) te 7 uur, 7.45. 8.20, de stille en om 9.30 uur dc gezongen H. Mis van Requiem, waarna de be grafenis vanuit de kerk om 11 uur op het R.K. Kerkhof 4341 Rozenkransbidden Zon dag. Maandag en Dins dag om 7 uur in de Rouwkapel van het St. Ehsabeth Ziekenhuis. Algem. kennisgeving tNa voorzien te zijn van de H.H. Sacra menten der Stervenden, is heden overleden on ze beste Oom en Be- huwdoom GERARDUS LAMBOO Weduwnaar van CATHARINA VAN DER KROGT in den ouderdom van 82 jaar. Namens de familie, J. J. Lamboo. Leiden, 22 Febr. 1947. De H. Mis van Requiem zal plaats hebben op Woensdag 26 Februari, te 9 30 uur, in de paro chiekerk v. d. H. Joh. Onthoofding te Zoeter- wpude, waarna de begra fenis op het R. K. Kerk hof aldaar. 4334 GEVRAAGD: voor de huishouding in gezin met 4 kinderen waarvan de huisvrouw veel in do zaak werkzaam is. Meerdere hulp aan wezig en v.g.g.v. Brieven onder no. 433(5 bureau v. d. blad Het is mij een behoefte mijn oprechten dank te be tuigen aan alle ingezete nen, corporaties en veree- nigingen die den dag van mijn zilvxeren ambtsjubi leum tot een onvergetelij ke hebben gemaakt. Gaar ne zou ik ieder persoon lijk hebben bedankt, doch de overgroote belangstel ling maakt mij dit onmo gelijk. Mede namens mijn echtgenoote en kinderen betuig ik U dus allen langs dezen weg mijn hartelijker) dank. 4338 W. A. van Harteveld, Gemeente-secretaris van Alkemade. R'veen, 24 Febr. 1947. Iets te verkoopen? Dan 'n Telefoontje plaatsen Door groot bedrijt te Leiden wordt gevraagd eon Brieven met volledige inlichtingen omtrent bevoegdheden, leeftijd, referenties, vroegere betrekkingen eu verlangd salaris onder no. 4331 bureau van dit blad. .PiWMK MEI DE MM m LEIDEN'S EERSTE Gezien de vele aanvragen i NIEUW PROGRAMMA: slechts 3 dagen in ons Nederland viert de geboorte. Geboorte-aangifte op het Paleis Soestdijk Verder uitgebreid nieuws en een vroolijke Teekenfilm Van DINSDAG t/m DONDERDAG van 11 tot 7 uur Dagelijks te 7 en 9.15 uur: 4329 JAMES MASON in: „DE NACHT HEEFT 00GEN" Groothandel Mode-Fournituren vraagt voor het bezoeken van Manufacturenzaken in de omstr. van Leiden in een straal van 80 K,M. Uitsluitend op provisie basis als bij agentuur Uitvoerige brieven onder No. 4332, Bureau v. d. Blad ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN STRIJKSTER Gevraagd een bekwaam Strijkster, tevens eenige nette Meisjes. Wasscherij fa. J. J. Dingjan en Zn Hooge Rijndijk 1. Leiden. Mevrouw van Rossem. Rijnsburgerweg 90, Lei den, vra&gt een DIENSTMEISJE zelfstandig kunnende wer ken, v. g. g. v. 4330 gevraagd. Alleen schrifte lijke sollicitaties met af schrift getuigschriften aan de groentenveiling. Zoe- terwoudscheweg 2. Leiden. t o. n. gevr.; tevens 8 fau teuils gevr onbekleed, in goeden staat. Br onder no. 4342 bur. v. d. blad. Mevr. v. d. Straaten. Su- rinamestraat 7, Den Haag. Tel. 113081, vraagt voor direct 4343 DIENSTBODE voor dag en nacht. Wegens vertrek naar Amerika aangeboden zwarte heerenjas en da meswintermantel. maat 40, beiden in zeer goeden staat Br. onder no. 4326 bureau van dit blad. Electr. Gramm. Comb. Spoed! Wegens vertrek naar Indië. Pracht kast. TGeheel compleet met Te- lefunken versterker) P\m 35 nieqwe platen. Voor elk aann. bod. Rijn- en Schiekade 115D. 205 GEVRAAGD NET MEISJE voor d. of d en n. Aanmel den H. Regeer, Haarlem merstraat 105. 4340 Gevraagd iit klein gezin (I kind) een van 9—3 uur. Goed loon en goede behandeling Brieven onder No. 4325 bureau van dit blad Op Dinsdag 25 Februari 1947 van 9—12 en van 2—5 uur wordt voor de laatste maal gelegenheid ge geven voor rentebijschrijving en controle van de Spaarbankboekjes. "Wie op 4 of 5 Febr. niet geweest zijn, worden nu dringend verzocht Dinsdag te komen DINSDAG-, WOENSDAG- en DONDERDAGMIDDAG van 1 tot 6 uur, speciale doorloopende voorstellingen, waarin zal worden vertoond: DE TROON LEEFT Reportage van de geboorte van Prinses Marijke Opname van het Prinselijk gezin tijdens het verblijf in Canada, enz. enz 4346 Toegang voor alle leeftjjden. ZAAL 40 CENT BALCON en LOGE 55 CENT GROOTE NATIONALE KOPPELWEDSTRIJDEN op Dinsdag 25 Februari te 1.30 uur met de beste rijders van. Nederland o.a. Gebrs. Ver meulen, K. Schipper, Sjourdje Faber enz. enz. Per tram te bereiken halte Sassenheim-park recht oyer de ijabaan BET BESTUUR LOONSTATEN 5 ct. per stuk VERZAMELLOONSTATEN (nieuw model) 12 ct. per stuk Verkrijgbaar: N.V. De Leidsche Courant, Papengracht 32-34 Dürkopp Snelstikmaohine Wegens overcompleet te kooD aangeboden een Dür kopp Snelstikmachine. Voor elk aannemelijk bod. Heerenstr 23. 2 x bellen. WITTE SINGEL 14 vraagt voer alle afd. TELEFOONTJES PERSONEEL 2 Nette werkster gevr v. enkele dagen of ochtenden per week, v. g. g. v„ .Hooge Rijndijk 118, Leiden. 4335 3? Flink Dagmeisje gevr. voor direct, v. g. g. v. meerdere hulp aanwezig. Hoog locn. v Hooigracht 40, Leiden. 204 AANGEBODEN *2 Houten vaten Voor in zouten van vleeschwaren is een speciale kuip vereischt. Voorts stalart., rattenkor- ven, galvaniseeren, vertin nen enz. Jarenlange be kendheid. A. J. Hartwijk. Nieuwe Beestenmarkt 79 (veemarkt), telef. 26627 24013.202 2 Te koop lap gr. stof v. w. mantel 35.gr. gewatt. mantel meisjes- maat 30.en bontkraag 10.—. Adres 3 October- straat 1. 201 DIVERSEN 2 Verloren lederen acte- tasch tusschen Haarlem merstraat, Lage Rijndijk, inhoudende boven- en on- derkleeren, a'smede 2 exem plaren Lichtflitsen. Voor eerlijke vinder goede be looning. J. W. v. d. Geest, Zijldijk D 1 Warmond. 1

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 4