STADSNIEUWS OMGEVING ZATERDAG 22 FEBR. 1947 DE LEIDSCHE COURANT 5 ONTHULLING GEDENKPLAAT GEVALLENEN IN HET POLITIE BUREAU. Dinsdagmiddag tè half drie zal in de hal van het politiebureau een gedenkplaat worden onthuld ter nagedachtenis aan de pclitie-slachtoffers, die tijdens de bezetting het leven lieten. GEVAARLIJK IJS. Men verzocht ons mede te deelen: A.s. Maandag wordt begonnen met een wijziging te brengen in den afvoer van het door de Lichtfabrieken geloosde warme water. Daardoor zal het open water op verschillende plaatsen dichtvriezen. Daarentegen zal op andere plaatsen het ijs wegsmelten of hoogst gevaarlijk wor den. Verwacht wordt dat dit het geval zal wezen in Langegracht, Oostdwarsgracht, Cokeshaventje der Lichtfabrieken, Oude Heerengracht, Maresingcl Ook Heeren singel, Oude Vest, Haven, Oude Rijn. Hee rengracht en daarop aans1 uitende wateren zullen hoogst gevaarlijk zijn. Ouders wordt daarom ernstig aangera den hun kindeeren hiervan in kennis te stel* en. IJsbrand. Gistermiddag te half vier was tengevolge van het terugloopen van o.1 ie uit een olietank van de A. P. C. aan den Zijlsingel een hoeveelheid o'ie op het ijs terechtgekomen. Vermoedelijk is door jongens de o'ie in brand gestoken, waar door deze vlam vatte, terwijl tevens het in de nabijheid liggende ijzeren schip „An- tonetta" werd aangetast. De sta'en wand werd ontzet, de luiken, de mast en een loeiboot brandden in. De brandweer bluschte het vuur met drie stralen. NED. KATH. ARBEIDERSBEWEGING AFD. LEIDEN. A.s. Donderdag is er een cultureele avond te half acht in het St. Antoniusclubhuis. Als spreker zal optreden de heer Theo van Steen, de leider van den cultureelen dienst van het Verbond, over het belangrijke on derwerp „Onderwijsvernieuwing" Tevens zal aanwezig zijn rr.ej. Cia van Boort voor het geven van een interessante poppen- kastvertooning voor groote menscnen, ter wijl het geheel zal worden opgeluisterd door de „K.A.B.-Symphonie" onder leiding van Jan Górdijn. Leden hebben met echtgenoote gratis toe gang. Het belooft een leerzame en genot volle avond te worden. LEIDSCHE VER. VAN PHILATELISTEN. Onder voorzitterschap van den heer R. Ensingh hield de Leidsche Vereeniging van Postzegelverzamelaars gisteravond weder om een vergadering in de bovenzaal van „Amicitia". De belangstelling was tenge volge van de weersomstandigheden niet zoo groot als vorigen keer. De gewone agendapunten werden vlot af gewerkt. De voorz. deelde mede, dat in den loop der volgende week de zegels- „Curagao helpt Indië" zullen worden verzonden. Voorts zullen een beperkt aantal zegels van het Permanent Hof van Int. Justitie verkrijg baar worden gesteld. Op 27 Febr. zal door de afd. Leiden van de Luchtpostclub B.Z.P.C. een tentoonstel ling met Wedstrijd worden, gehouden in „Royal" aan de Doezastraat. Zes nieuwe candidaat-leden werden aan genomen als lid, zoodat het aantal leden thans de driehonderd benadert. Een gehouden verloting en veiling na men niet veel tijd in beslag. Een aangekondigde causerie van den heer J. A. H. van Kluijve vond geen door gang wegens verhindering van den spre ker. Na rondvraag volgde sluiting der verga dering, waarna de leden nog eenigen tijd voor onderlingen ruil bijeen bleven. AFHALEN BONKAARTEN EN SCHOENENBONNEN. A.s. Maandag afhalen bonkaarten K 705 er: textie"kaarten VA 705 voor de letter B t/m Beritz (dus de personen die op den r-ationalen feestdag hadden moeten ko men). De uitreiking van schoenenbonnen aan personen, wier T.D.-nummer eind:gt op een der cijfers 3, 9 of 6 en die nog in het bezit zijn van een in'egvel. waaraan zich cie bon 614 bevindt, vindt plaats: Maandag, 24 Februari: letter A, B, C, en D. Commandant Leidsche Brandweer. Tot commandant van de Leidsche Brandweer is benoemd de leer S. W. Hagednin, thans waarnemend jommandant van de gemeen telijke brandweer te Rotterdam De heer Hagedoorn zal 1 April a.s. in 'dienst treden. Rentebijschrijving van spaarbankboekjes. De termijn van inzending voor rente bijschrijving van de postspaarbankboekjes (mits uitgegeven voor 1 Januari 1946) van inleggers, wier familienaam met A begint is verlengd tot 1 Maart a.s. Tot dezen datum kunnen ook inleggers, wier familienaam met E aanvangt, hun spaarbankooekjes voor rentebijschrijving inzenden. Oudercommissie .der „Leidsche Buiten school". Deze Commissie hield voor haar leden een in alle opzichten geslaagde bij eenkomst in „de Harmonie". Om even 8 uur opende de voorzitter, de heer Robbers, den avond met een woord van welkom tot de ruim 200 bezoekers, in 't bijzonder aan het bestuurslid der L.B.S., den heer ^Gunning en aan de directrice, mevr. Crêvecoeur en andere dame5 der L.B.S. Ook de beide geheel belangloos mede werkende gezelschappen, n.l de Tooneel- club „Zijlkwartier" en de Muziekband „De Sleutelboys", welke dezen avond opluister den, heette hij van hart.e welkom. Hierna werd het eerste gedeelte van het programma van muziek, zang en korte too- neelschetsjes afgewerkt. Hierbij leverden vooral de zangeres, mevr. Jansen en de 17- jai'ige accordeon nis te, mej. Keijzer, ver dienstelijke prestaties. Een aardige geste was, dat een der dames van Zijlkwartier", mej. Toos Kop, een passend liedje op de Leidsche Buitenschool had gemaakt, dat gezongen en later in de zaal werd ver kocht ten bate van de L.B.S. In de algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Leidsche Duin watermaatschappij werden tot commissa ris benoemd Ce heeren jhr. mr. F. H. van 'tinschot, D. van Dijk, mr. dr. H. D. M. 'nol en J. A. Riedel. De heer H. E. Christiaanse is geslaagd het examen van keurmeester voor BIOSCOPEN. Rex: „Vrijheidshelden", volwassenen. Trianon: „Wat weet je van liefde", vol wassenen. Casino: „De nacht heeft oogen", volwas senen. Luxor: „De gevangene van Zenda", vol wassenen. Lido: „Mrs. Miniver", volwassenen. postduiven, vliegtype en schoonheidsklas se, afgenomen te Haarlem door de Eerste Ned. Groep van Gediplomeerde Keurmees ters in Nederland. Bij kon. besluit is toegekend de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden eere medaille, in brons, aan den heer A. van Es, porder bij de N.V. Meelfabriek „De Sleu tels", alhier. De avond-, nacht- er Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 22 Febr. 13 uur tot Zaterdag 1 Maart 8 uur waargenomen dcor: de Apotheek Herding Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 20502; en de Apotheek Reijst, Steenstraat 35, Tel. 20136. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apo theek, Wilhelmmapark 8, Tel. 26274. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Mattheus Johannes Wilhelmus Hendrik, zn. van H. H. J. van Klaveren en P. H. T. Kleijn; Hendrik, zn. van- J. Meij- vogel en L. van Duijn; Jansje, dr van W. J. Brugmans en H. J. van Dokkum; Wil lem Frederik, zn van N. J. Moonen en J. W. F. Schneider. Overleden: R. H. Hoekstra, wed. van R. W. Rijkema 83 j.; J. C. Dittmar, wed. van J. van der Velden, 67 j. J. A. Houps, man 71 j.; J. P. van Dehn, man 58 j.; J. Egelman dr. 2 maanden; J. I. Lips, man, 56 j ALPHEN AAN DEN KIJN IN MEMORIAM PASTOOR J F. LIPS, De droeve mare van het onverwachts verscheiden van uen zeereeiwaarden.heer J. F. Lips, pastoor te Hoogmade, heeft on- gelwijteid niet alleen zijn parocnianen in net hart getroffen, maar zeker ook velen in de parbcnie van der H Bonifacius te Alphen aan den Rijn, waar ZE een twin tigtal jaren geleden, ruim acht jaren ka pelaan was. Meer in het bijzonder trof dit bericht hen, die 25 jaren geleden door de goede zorgen van het R.K. Huisvestingsco mité te 's-Hertogenbosch, onder de be scherming van Kapelaan Lips, in het Deke naat Alphen aan den Rijn, met een onhe rkende toekomst als pleegkinderen hun in trede mocht doen. Kapelaan Lips was in die dagen de pro motor van het plaatselijk comité, dat onder bescherming stond van wijlen Deken J M. J. Hellegers, welk comité destijds moeite noch kosten spaarde om van die arme bleekneusjes, veelal gehuld in een scha mele plunje, die hunkerend naai gezond heid, levenslust en levensblijheid hun va derland verlieten, in het Eldorado Holland een liefderijk tehuis te bezorgen. Wij doen hierbij niet tekort aan den on- vermoeiden arbeid van de heeren Adr. Breukel, C. Y. Ponsioen c.s. alhier en aan de nagedachtenis van wijlen den heer J. B. van Halderen, als w|j hier in het bijzonder ge denken den thans overleden zielzorger der talrijke Oostenrijkers en Hongaren van wie intusschen de meesten weer naar hun ge boorteland zijn teruggekeerd, nadat zij hier in het goede Nederland de noodige lichaamskrachten hadden verzameld en daarbij de beste herinneringen aan de Hol- landsche pleegouders met zich meenamen. „Wat baat het den menseh zoo hij de heele wereld wint, maar schade lijdt aan de ziel?. Van deze, alles beheerschende, overwe ging is kapelaan Lips uitgegaan en zoo heeft deze priester met zijn uitgebreide talenken nis en vele ervaringen en relaties welke hij opdeed tijdens zijn talrijke buitenlandsche reizen, zich weten £e maken tot een be schermer van onze materieele aangelegen heden. maar boven alles van onze geestelij ke belangen. Hij was voor ons alien in bij zondere mate een zielzorger een geestelij ke vader. Wij zijnervan overtuigd, dat deze weinige regels niet in staat zijn den omvang van zijn werk te schetsen en de diepte van de resultaten van zijn ononder broken voortgezette bemoeiingen te peilen. Wij kunnen dit slechts innerlijk waar-, •deeren. God kan het hem belóónen! TIBOR üEZA VARGA. Ged. Staten en de huisslachtingen. Blijkens hun besluit van 18 en 19 Febr. onthouden Ged. Staten hun goedkeuring aan het raadsbesluit d.d. 8 Oct. j 1. tot wij ziging van de verordening op der Keu ringsdienst voor Vee en Vleesch. Door dit raadsbesluit werd den huisslachters weer toegestaan hun huisslachtingen thuis te doen verrichten. B. en W. adviseerden in genoemde raadsvergadering afwijzend te beschikken op het desbetreffend verzoek van de Land- en Tuinbouworganisaties. Thans wordt aan dit raactebesluii dus de vereischte goedkeuring onthouden. De raad kan nu binnen 30 dagen herziening van dit besluit van Ged. Staten btf de Kroon aan vragen. IJssport. Gistermiddag werd op de baan nabij ,,'s Molenaarsbrug" een afval- v/'edstrijd gehouden waarvoor weer groote fcelangste'ling bestond. Hieraan kon alleen worden deelgenomen door inwoners van de omgeving van de 's Molenaarsbrug. Er 'S met veel animo om de eer gestreden, waarbij het goede rijden van B. Jansen op viel. Helaas brak in de beslissende race /lak voor de finish zün schaats, zoodat hij zich toch met de derde plaats tevreden moest stellen. De uitslag luidt ais volgt: 1. M. Vonk, 2. C. Vermaas, 3. B. Jansen, 4. G. öudshoorn en 5 II. de Vries. Kruiwagenrace op het ijs. Door de IJsvereeniging de doorlooper werden gis terenavond op de keurig veriichte baan een kruiwagenrace georganiseerd voor pa ren op de schaats. Er waren veel deelne mers die de toeschouwers een genoeglij ken avond hebben bezorgd. De uitslag ziet ei als volgt uit: 1ste prijs S. van' Roon en echtgenoote; 2de prijs J Romijn en mej. G. van Eek; 3de prijs J. Brune en mej. S Ia en burg; 4de pry's H. J. Verbeek en T. de Jong; 5de prijs T. van Rijn en mej. de Bieik. lersengyfhnastiek WIE WEET HET? Onder dezen titel zullen wij eiken Zaterdag of om de veertien dagen, als er te weinig plaats is, in dit hoekje een tiental vragen plaatsen. U kunt dan Zaterdagavond of Zondag met uw huisgenooten uw geheugen eens aan het werk zet ten en zien wat u nog weet. U kunt ook een bepaalden tijd, bijv. 15 se conde* voor het beantwoorden vaststellen, waarna een van de andere huisgenooten het antwoord mag geven. Dit" kunt u in heele of halve punten weergeven en zoo den stand iedere week opnieuw aanvullen. De antwoorden op de vragen vindt u hierachter op de adverten tie-pagina. Maar kijk er niet te gauw naar. Probeer eerst zelf of met elkaar de vragen te beant woordenDaar gaan we dan met onze eerste tien. VRAGEN: 1 Weet u nog, wanneer de Mel bourne race plaats had? 2 Wie heeft het dynamiet uitge vonden? 3 Aartsvader Jacob had 12 zo nen en één dochter. Hoe heette die dochter? 4 Wie is de wereldkampioen schaken? 5 In welk jaar is de eerste offi- ciee.e elf-stedentocht in Fries land gehouden? 6 Hoe heet de jongste dochter van den Engelschen koning? 7 Weet U. wanneer Boerhaave leefde en waar hij geboren werd? 8 Wat v/as de S. H. A. E. F.? 9 Kent u een Deensche, Fran- sche, Zwitsersche en Russische verzetsfjlm? 10 Wanneer is president Roose velt gestorven? KAZERSWOUDR Schaatswedstrijd. Het steeds actieve bestuur van Je IJsclub .Watergang" orga niseerde op haar prachtige banen gister middag onder groote belangstelling een na tionale hardrijderij over 15 KM. en een koppel wedstrijd over 15- K.M. De uitslag van de hardrijderij was: 1. H. Vermeulen, Ter Aar, 26 30 sec., 2. J. Verhoeven, Ter Aar, 26.30.4 sec., 3. W. Vermeulen, Ter Aar, 26.30.6, 4. J. v. d. Hoorn JznTer Aar, 26.30.8 sec. De uitslag van den koppelwedsirijd was: 1 W. Vermeulen en J. v. d. Hoorn Jzn 28.48 sec., 2 N. Timmermans, Loenen en J v. d. Hoorn Czn., Ter Aar, 29.40 sec., 3. C. van Ooijen, Boskoop en W. de Vlier, Waddinxveen, 30.36 sec., 4. J. Ammerlaan, Pijnakker en D. de Baan, Den Haag. HILLEGOM Feestviering uitgesteld. Wegens de koude zijn de feesten, ter gelegenheid van Prinses Maria Christina's geboorte voor- loopig uitgesteld. LEIMUIDEN Ongeval. - Donderdagmorgen reed de heer Flikweert met zijn motorrijwiel de hoogte op nabij de Vriezeweg, toen hij door een achteroprijdende auto werd aangere den en een eindje meegesleept. Flikweert werd zoodanig verwond, dat hij door de E.H.B.O. moest worden geholpen alvorens hij naar huis gebracht kon worden. LEIDSCHE ND AM Hardrijden. Bij de korenmolen aan de Vliet wordt Maandag a.g. 14 uur ier. hard rijderij op de schaats gehouden over een afstand van 500 meter. Aanmelden bij den heer Strampraad, Leidschekade 34. Klaverjasconcours. De prijsuitreiking aan de deelnemers van het kaartconcours, uitgeschreven door „Frans Vrienden", zal plaats hebben op Zaterdae 1 Maart a.s. te 20 uur in café Centraal. Aan dit nationale concours hebben c eigenomen 30 vereeni- gingen met ruim 400 spelers. Schoonrijden. De uitslag van oen wed strijd schoonrijden met hindernissen was als volgt: le prijs met 7334 punt: A v. Beek met mej. Vieveen, 2e prijs 7234 punt J. v. Kampen met mej. Kampen, 3e -pr. 46 pnt. J. v. Kampen en mej. v. Kampen, 4 - pr. 69 pnt. J. Jansen inet mej. v. Veen. (De derde prijswinners troffe.. een stilstaand nummer en reden daardoor een baan minder) NOOROWIJK Katb. Arbeidersbeweging. Onder groote belangstelling hield de K.A.B., in samenwerking met de Coöp. Verbruiks- vereen. D.S.S., een buitengewoon goed ge slaagde bijeenkomst, waarbij het hoofdbe stuurslid, de heer v. d. Akker, een uiteen zetting gaf van het nut van de Coöperatie. Vóóraf was een film vertoond over het „Zwarte goud", waarin wero vertoond het mijnwerkersleven in onze Limburgsche ko lenmijnen. Tot slot werd nog een avontuur lijke film vertoond over Cowboys en vee dieven in de Wildwest, waaraan natuurlijk een „happy end" was verbonden De K.A B. kan terugzien op een zeer goed geslaag de bijeenkomst. Kon. Ned. Mij. v. Tuinb. en Plantk. Donderdagavond hield genoemde Mij. haar maandelijksche bijeenkomst waarop tevens de hyacinthenexpositie plaats had Ondanks de koude was de opkomst buitengewoon goed, terwijl de talrijke inzendingen aller verwachting overtroffen. Aan het rood. wit en blauw der hyacinthen waren dit jaar toegevoegd een pot met tulp Prins v. Oos tenrijk en twee potten narcissen t.w. He lios en W. P. Milner, hetwelk een aardige variatie aan de inzendingen gaf. Vooral het mooie Trompet-narcisje W. P. Milner bleek buitengewoon geschikt te zijn voor de huisbroei. Bij de vrije inzendingen was ook pracht materiaal te bezichtigen, waarbij vooral te bewonderen was de inzending hyacinthen op glazen en grint van den heer J. H. Lindhout, hetwelk wij een voortref felijk staaltje van huisbroei noemen. Beslo ten werd, dat de afd. Noordwijk op de alg. verg. zal stemmen tegen het uitgeven van een eigen orgaan, wegens de, daarmede ge paard gaande contributie-verhooging. Tot afgevaardigden werden benoemd de heeren W. Braun en M. Verweü Van het H.B. was nog een schrijven ingekomen waarbij werd aangegeven, dat op vertoon van het lid maatschap de leden vrije toegang hebben op de tentoonstelling van de „Hofstad- bloem" te 's Gravenhagp op 27 Maart a.s. en op de Winterbijeenkomst welke vermoe delijk zal gehouden worden op 2 April a.s-., op de volgende bijeenkomst zal besproken worden een excursie te organiseer en naar deze tentoonstelling. De uitslag der keuring was als volgt: Verplichteinzendinge n:l G.W.H.v. Went 26H punt (wisselbeker) 2. J H. Lind hout 26 p., 3. Nic. v. Zuylen 24 p„ 4. K. C. de Monye 23H P-. 4. A. Ruigrok 21J4 p., 5. J. Marijt 21 y2 p.. 6. J. August inus 21 p. Vrije inzendingen: 1. J H. Lind hout 26J4 p., 2. M. Verweij 24 p., 3. A. Ruig rok 22]/j p., 4. G. H. v. Went 22 p. Na enkele geanimeerde besprekingen werd de volgen de bijeenkomst vastgesteld op 14 Maart a.s., waarna sluiting volgde. DE KAAG NATIONALE TIKKERWEDSTRIJD. Een dezer dagen organiseerde de IJsclub „Kagermeer" een Nat. Tikkerwedstrijd voor boeren en renpaarden, dat een groot succes is geworden. Onder de aanwezigen zagen wij den burgemeester van Warmond, en vele bestuursleden van omliggende IJs- vereenigingen. De wedstrijd met 20 boe renpaarden had een vlot verloop. Hierna werd onder groote belangstelling de strijd gevoerd van de renpaarden. Het was prach tig te zien, hoe deze paarden de prijs on derling betwisten. Alleen jammer dat er weinig in aantal aanwezig waren Na af- loop werden de prijzen, die ditmaal uit huishoudelijke artikelen bestonden, met eentoepasselijk woord, door den voorzitter van IJsclub „Kagermeer", de heer Jac. Riemond, aan de winnaars uitgereikt. Eer ste prijswinnaar voor boerenpaarden was de heer P. Biemond uit Abbenes, 2c J. C. Roodenburg uit Halfweg, 3e J. C. Rotte veel uit Rijpwetering en 4e P. Hulsebosch. Renpaarden: -lè J. de Vlieger uu Nieuw- Vennep, 2e J. Ham uit Nieuw Vennep, 3e J. C. Roodenburg uit Halfweg, 4e Bouwer uit Zwanenberg. En een eere prijs aan den heer Spaans uit Hoofddorp voor het mooiste span en voertuig. Dirkje Vooys t Dirkje Vooys is van ons heengegaan, 74 jaar oud. Ze was zoo n type, die op een dorp thuis hoorde. Zversleet haar laatste levensjaren in haar eenzaam huisje. De vriendelijkheid van -Je dorps- genooten viel haar steeds ten deel, om haar uit te noodigen voor een warme maaltijd, en ze was daar altijd zeer dankbaai voor. Vele sportliefhebbers zullen ha.», dezen zomer missen. Ook daar had zij a.tijd een vriendelijk woord voor over, eb de kinderen in het bijzonder. T at zij ruste in vrede. Auto-ongeval. Doordat een automobi list, die veel haast had, het pontveer op reed en dit niet van te voren vast gelegd was, kwam het achterste gedeelte van de auto te water. De bestuurder kwam er met de schrik af. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. NOORD'WlïKERHOUT Bloemententoonstelling. Zondagvoor middag om half 12 zal in het patronaat der St. Victor-parochie alhier de opening E laats hebben van de huis- en kasbroei- tentoonstelling, welke georganiseerd wordt door den Vriendenkring. NIEUWKOOP De 30 K.M. wedstrijd. Omtrent de 30 K M. wedstrijd wordt nog het volgende be richt: Toen het schot klonk, startten er 49 personen, waaronder één dame n.l. Willy v'oorthuizen uit. Ter Aar. Al spoedig na men de sterken de leiding en vormden een kopgroep van 13 man. Schipper viel na een paar ronden uit. terwij] Arie Bosman pijn in zijn zijde kreeg en derhalve de strijd moest opgeven. Het prob.eem wie er voorop moest gaan rijden gaf nog al eens mceilijkhedên en bij die wisselingen zakte het tempo telkens sterk af. Tusschentijds werd een sprintje aangekondigd, waarvoor een prijs van 35.werd beschikbaar ge steld. Dit gaf* weer spanning. De favorieten gaven Toen even blijk, waartoe zij in staat waren en met groote snelheid werd dan ook de betreffende ronde'gereden Verhoe ven b eek daarin een meester te zijn en won deze sprint, alsook de tweede keer toen er 25.werd uitgeloofd. Na de eerste sprint scheen het alsof de kopgroep zou splitsen, maar alles b'eef toch in ge- s'oten gelederen. Onze plaatsgenoot Gerrit Sanders heeft goede prestaties geleverd en heel veel trek- werk verricht. Ook Kees Verduyn bevond zich steeds in de kop. De laatste ronde v/erd aangekondigd. Op de helft van het lange tegenwindgedee te liep Sanders plot seling uit (misschien te vroeg?), waarme de eindspurt werd ingezet. Met groote snel heid werd er weer gereden en met dende- enden vaart haalden de schaatskoningen in en zoo zagen wij Verhoeven als eerste de finish passeren, direct gevolgd door de gebroeders Vermeulen en Timmermans uit Loosdrecnt. Voor deze hép-drijderij bestond groote belangstelling, maar het publiek moet voch nog heel wat leeren en wel het allereen voudigste: op zn p'aats te blijven staan. Oj. de eerste plaats was het gevaar1 ijk in velband met doorzakken van het ijs, maar vooral ook voor de veiligheid van de rij ders. Men moet bedenken, dat zij een groote vaart hebben en nief plotseling kunnen' stoppen; is er veei volk op de baan. dan volgt onherroepelijk een val partij. Willy Voorthuizen viel na 12 ron den uit, vanwege een kneuzing, die zij de vorige dag had opgeloopen. NIEUW-WETERING. IJswedstrijd«»n. Het bestuur van de IJsclub „Ijsvermaak" had haar plannen van te voren goed in elkaar gezet. Toen de nationale feestdag een feit werd, werden op de ijsbaan de vlaggen in top geheschen. De kind'eren van de beide scholar., 170 in getal, kwamen met hun schaatsen en sle den, vele toeschouwers stroomde toi en in de namiddag werd een serie wedstrijden ge houden, waarbij vurig kamp werd gege-^ ven. Voor iedere klas waren dria prijzen uitgeloofd en an het einde der wedstrijden werden aan alle 'kinderen koeken en cho colademelk uitgereikt. De winnaars kre gen luxe prijzen. Daarna had een korfbal- wedstrijd plaats voor groote meisjes om fraaie prijzen. De uitslag hiervan was: 1. Trien Jansen. 2. Ar.nie v. d. Berg. 3 Trien Corts. De prijzen werden door den voorzit ter N Haasbroek uitgereikt, die tevens een woord van dank bracht aan den heer P. Cu perus, die het bestuur op zoo buitengewone wijze zijn medewerking verleende bij de wedstrijden, en aan mej. Kroon voor haar medewerking gastvrijheid voor de kin deren. RIJPWETERING Landarbeidersbond. Op 19 Februari jl. organiseerde de R. K. Landarbeiders- bond „Sint Deus Dedit'" een propaganda- vtrgadering, welke goed was bezocht. Spreker van dezen avond was vriend El frink van het Hoofdbestuur. Het verheug de spreker, dat in grooten getale de ont wikkelingscursus wordt gevolgd op cul tureel sociaal en economisch terrein. Uit deze menschen, aldus spr.. zullen toch in dé toekomst weer de verdere uitbouwers van een gezonde en rechtvaardige maat schappij moeten gekozen worden. Nadat spreker het Nationaal Socialisme nog eens in al zijn wreedheid en goddeloosheid had gememoreerd hield spreker een kernach tige rede over een nog grooter gevaar wat ons bedreigd nl. het goddeloo?e communis me. Spreker legde vooral de nadruk op het feit, dat het juist nu van zeer groote be- t eek en is is. dat alle katho'ieke arbeiders zich scharen in de gelederen van de Kath. Vakbeweging. Hoe grrcter ons ledental en hoe beter wij georganiseerd zijn, des te beter zullen we aan de gevaren van het Communisme weerstand kunnen bieden tot heil van ons gezin, tot he:l van de Kerk, tot heil van ons Vorstenhuis en tot heil van het Vader and. Vele vragen werden gesteld omtrent het straks in te voeren bedrijfspensioenfonds. De gestelde vragen werden door spreker breedvoerig beant woord. Koppelwedstrijd. De zeer actieve, IJs club alhier organiseerde op Donderdag 20 Februari de tweede koppelwedstrijd over 5000 M. op de baan gelegen op de Koppocl. Was de eerste wedstrijd reeds- een succes, deze tweede was dit nog in verhoogde mate. Onder de koppels bevonden zich o.a. de bekende rijders A. Verhoeven en de Gebi-s. Vermeulen. Het weer was uitzonderlijk gunstig, bijna windstil. Van alle kanten was het publiek toegestroomd en vormde een muur rondom de baan. Vier en twintig kop pels namen aan den wedstrijd deel, die als votgt werd verreden: 6x4 koppels (waarvan 2 geplaatst). 2x6 koppels (waarven 3 geplaatst). 1x6 koppels (finale om de zes prijzen). Er werd geweldig hard gereden en ieder was 't er over eens dat 't de mooiste wed strijd van dit seizoen was De uitslagen luiden: le prijs ƒ80; J. v. d. Hoorn, Ter Aar en A Verhoeven, N.-Brabant; 2e pr. 40: Gcbrs. H. en W. Vermeulen. Ter Aar; 3e pr. f20: Jo v. d Hoorn, Ter Aar en J. Timmerman, Loosdrecht; 4e pr. f 10: H. 't Hart en E. van. 't Oever, Lisse; 5e pr. ƒ8: C. Disseldorp en L. Hoogeboom, Rijmvete- ring; 6e pr 4: C. Krumoelman en Bijster- veld. Alphen a. d. Rijn. IJs en weder dienende komt op 25 Febr. а.s. de 3e koppelwcdstrijd, nader door ad vertentie aangekondigd. SASSENHEÏM Schaatswedstrijd. Thans werd, ter af wisseling, een wedstrijd voor de vrouwe lijke schooljeugd georganiseerd door de Sassenheimsche IJsclub. De deelname cn de belangstelling was even groot als bij de jongens. De uitslagen luiden: 810 jaar: I. van der Molen, C. van Keulen, K. Bladel, T Teerstra, L. van Nobelen, P Plas, S. Fieter, Clea v. d. Kraan. 1013 jaar: M. de Jong, T. van Gent, I. Tijssen, W. El- fring, S. Hoogervorst. 1315 jaar: M. Wo- wijs, T. Otto. OUDEWETERING IJsi'eest. Te Oudewetering was er een groot ijsfeest, waaraan door geheel de be volking is deelgenomejj. De deelname was uitzonderlijk groot. Niet minder dan ze ventig deelnemers gaven zich op vmoi prik sleden. Ook voor het hardloopen op het ijs en het sleden voor paren was e^ft groote deelname. Geen wonder, dat de wedstrijd leiding het moeilijk had. De duisternis maakte tenslotte een einde aan f*eze volks spelen op het ijs. Bij het priksled -i waren toen nog zeventien deelnemers cverf die allen met een krentenbrood naar huis gin gen. Bij het hardloopen was dc uitsla",: 1. Bert van Velzen, 2. Th. Kraan Pzn, 3. Sj. Kraan, 4. Th. Kraan Bzn.. 5. Ant. v. Veen, J. Zelden thuis. Sleden voor paren' 1. Jac. Kraan met mej. A. v. Stam, 2. W Raap horst met mej. G. Pecht, 3. J. Boer.juet mej. A. Buis. TER AAR Gemeenteraad. Het hoofdstem bureau heeft ter voorziening in de vacatuie in de gemeenteraad ontstaan door het overlijden van den heer Joh. Zeijerveld in haar z:tting tot lid van den gemeenteraad benoemd ver klaart de heer C. Hoogervorst Lz. ZOETERWOUDE Ijsvermaak. Onder leiding van een gevormd comité was het gisteren voor de jeugd van ae Hooge Rijndijk een welge slaagd vroolijk ijsfeest, waaraan 122 kin deren deelnamen Bij de hardrijderij wer den de prijzen gewonnen als volgt: Meisjes van 3,\9 en 10 jaar: 1. Leny Zwetsloot; 2. Nelly de Groot; 3. Joke Omt- zigt; 4. Mientje Reynink, 5. Toos Rede- geld cn 6 Rina Vink. Meisjes van 11, 12 en 13 jaar: 1. Rie Zwetsloot; 2. Garri Pie- terse Ad.; 3. Lida Spaans; 4. Tini Ploeg en 5. Willy v. Burik. Jongens van 8, 9 en 10 jaar: 1. Qurines Bruines; 2. Kok van Velzen; 3. Nic van Leeuwen; 4. Jan Bruines; 5. Herman Ver voorn en 6. Hans van Burik. Jongens van 11 en 12 jaar: 1. Koos Uljee; 2. Jan de Groot: 3. Bernard Reys; 4. Jan van der Werf; 5. Adri van Mil cn 6. Job Vlasveld. Jongens van 13 jaar: 1. Jan de Jong; 2. Theo Vervcom en 3. Joop Hoeks. De prijzen bestaancje uit krentenbroo- den, worstjes en bovendien 4 zakken turf, waren alle belangeloos ter beschikking gesteld. Aan alle, kinderen kon tijdens den wedstrijd een kop anijsmelk en een gevulde koek worden aangeboden. Het was een welgeslaagde kinder-wedstrijd. Op herhaald verzoek van enkele jonge dames besloot hetzelfde comité om a.s. Zaterdag des middags om 2 uur een hard rijderij te houden voor jonge dames van 14 tot 80 jaar. Opgave hiervoor moet ge schieden bij den heer Kluiters, MARKTBERICHTEN KATWIJK a. d. RIJN, 21 Fejar. Groen- tenveiling. Spruiten ƒ85100, id. II ƒ50 —60, Wasohpeen I f 58 10—60.20, id. II 1 25.10—29.30. Knolselderie 19.10—20.30, alles per 100 kg.

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 3