Gerardus Mooyman nam de beenen Indonesische plannen Olympische voor deelname aan Spelen 1948 Waar komt tweede brug over den Rijn? VoetbalpooIs„maatschappelijk kwaad" ONS KINDER VERHAAL VRIJDAG 21 FEBR. 1947 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 3 „Katholieke reactie tegen de democratie" Naar aanleiding van den Vastenbrief van het Ned. Episcopaat over het Communisme werd in een uitzending van radio Moskou gewag gemaakt van een katholieke reactie tegen de democratie onder leiding van den Ned. Kardinaal De Jong. De Vaticaansche radio heeft hierop geantwoord, dat deze reactie, waarvan radio Moskou spreekt, be staat in het verzet* uit naam van Christus tegen 't voortschrijden van het goddelooze communisme. VERSCHEIDENE EERSTE KAMER LEDEN VERKLAREN: Niet meer dan twee jaar uitzending naar Indië. Blijkens het V.V. der Eerste Kamer be treffende het wetsontwerp tot uitzending v^n dienstplichtigen, maakten verscheidene leden er bezwaar tegen, dat volgens dit ontwerp -de militairen voor drie jaar kun nen worden uitgezonden. Zij zouden de toe zegging Willen ontvangen, dat geen dienst plichtige langer dan 2 jaar in Ned.-Indië onder de wapenen gehouden zal worden. \erscheidene eden achtten 't noodzake ijk dat de Regeering nog eens duidelijk uiteen zet, welke taak onze naar Ned.-Indië uit gezonden en nog uit te zenden troepen on der de gewijzigde verhoudingen aldaar zul len moeten vervullen. MILITAIREN NAAR INDIc. Het vertrek van de „Nieuw Holland" met militairen naar Indië is uitgesteld tot 10 dagen na het eindigen van de vorst. STUDENTEN GAAN EEN STAD IN O -INDONESIë ADOPTEEREN. De voorzitter van de ,.Asva", de Alg. Studen'en-vereeniging Amsterdam, heeft aan den heer Soekawati medegedeeld, dat Jiet in de bedoeling der vereeniging ligt eei. stad of 'n gedeelte van Oost-Indonesië te adopteeren en dat ook aan andere uni versiteiten een-dergelijk voornemen bestaat DE BOUWER VAN EEN CONCENTRATIE KAMP. 18 jaar geëischt. Voor het B.G. te 's-Hertogenbosch stond gisteren terecht de aannemer P. A. M. van Geloven uit Tilburg, die o.m. bouwer is ge weest van het beruchte concentratiekamp te Vught, welk kamp een bouwsom beliep van VA millioen. Voorts was v. G. lid van de N.S.B., begunstiger van de Germaan- sche S S., lid-van het Technische Gilde, het Econ. Front, het N.A.F. en begunstiger van Fron.zorg. De proc.-fiscaal teekende h^m en zijn personeel als slavendrijvers en noemde het een schande dat een Nederlan der meegewerkt had aan den bouw van dit oord der ellende. Hij "eischte 18 jaar ge vangenisstraf met ontzetting uit de kies rechten en uit de bevoegdheid een'ge func tie te bekleeden in het hout- of bouwbe drijf, alles voor het leven. Uitspraak over 14 dagen. Gerardus Leonardus Mooyman, „drager van het ridderkruis van het ijzeren kruis", .drager van het ijzeren kruis eerste en tweede klasse" ..voormalig Rottenführer der SS" enz., die op 16 Maart 1946 door den P.O.D. te Alphen aan den Rijn werd gearresteerd, heeft hedennacht kans ge zien uit het interneeringskamp te Delft te ontvluchten. Men kon ons nog geen mede- deelingen verstrekken over de manier waarop hem dit was gelukt. EEN MYSTERIE, GEEN MOORD. Gisteren meldde de politie te Amsterdam een mysterieuze moordzaak, waarbij zoo wel slachtoffer als dader onbekend waren gebleven. Wel waren 5 personen aangehou den en een revolver ontdekt. Het raadsèl is thans opgelost: er is inderdaad geen moord gepleegd. Op nationalen feestdag zaten in een ca- fetje aan de 7 .aarlemmerstraat 5 Friesche schippers, die de bloemetjes eens buiten wilden zetten en reeds danig boven hun theewater waren, toen een muzikant bin nenkwam. Deze werd uitgênoodigd het Wil helmus te spelen, hetgeen echter het mis noegen opwekte van twee andere gasten, de gebr. de J., uit Amsterdam, die een voor keur voor de internationale aan den dag legden. Het geschil tusschen de nationale en internationale gezindheid ontaarde in een vechtpartij, waarbij een der Friezen een kopstoot opliep. Ondanks een spoedig daarop geteekenden wapenstilstand groeide de wrok over de ondergane tuchtiging bij den Fries, die later zijn belager opwachtte en hem met een ouden dienstrevolver een tik op het hoofd gaf, hetgeen een bloedende wonde tengevolge had. De buffetjuffrouw heeft den man verbonden, die daarop eenigszins ontnuchtend zijn woning opzocht. Het „lijk" is werkzaam bij circus Knie, dat hem waarschijnlijk tot dusver niet zooveel sensatie heeft geschonken. SPORT SCHAKEN. Lisser Schaakclub. Woensdag speelde het 2de tiental van den Lisser Schaakclub een wedst» yd tegen het derde tiental van „De Zwarte Pion" met de volgende uitsla gen: G. ZeestratenJ. Fioor 10- G. Tim merman—H. v. Dongen 0—1; J. Th. Kop pen—L. i v. 'd. Lans 1—0; W. Algera—W. Koeman 1—0; G. Dekker—A. Zwetsloot Vi—Vi\ J. HeykampJ. Geerling M—Vi\ G. Vermey—*Th. Homan 0—1; G. Vermey C. v. Dijk res. 10; C. v. d. Voort res. J. Nyssen H—Vi\ W. E. de Kooker—L. v. d. Mey res, 10. DAMMEN Damclub „Lisse Vooruit". Uitslagen bordenwedstrijden 1ste klasse: J. Langbroek A. Wijnhout 2—0; A. Balkenende—J. N. v. Hal 0—2; N. J. v. Hal—G. 't Hort 2—0. Overgangsklasse: G. v. d. Voet—J. G. Snel 02. 2e klasse: K. v. EssenChr. Boogerd 1 1; J. Duivenvoorde—H. v. d. Kamp 1—1; A. BalkenendeTh. Duivenvoorde 20; K. v. Essen—G. Balkem-nde'l—1; B. L. Kaptein A. Balkanende 02; A. BalkenendeK. v. Essen 0—2. De Zesdaagsche te Antwerpen is gewonnen door het Belgische koppel Bruneel—De Bruycker na een spannenden strijd met de Nederlanders Schul'e en Boeyen, die dan ook terecht in de huldiging der winnaars werden betrokken. Bruneel, die in den laat- sten eindsprint efnstig ten val kwam, komt op de foto niet voor. Antwerpsche Zesdaagsche voor Bruneel-Debruycker SCHULTE - BOEYEN OP DE TWEEDE PLAATS Het eindklassement van de Zesdaagsche te Antwerpen luidt: 1. BruneelDebruycker (België) 228 p., afgelegd in 145 uur 3 185 km. 735 m.; 2. SchulteBoeyen (Ned.) 71 p. Op 1 ronde: 3. Lapebie—Seres (Fr.), 94 p. Op 2 ronden: 4. Naeyevan Simaeys (B.), 162 p.; 5. Kintvan Steenbergen, 89 p.; 6. PellenaersMiddelkamp (Ned.) 86 p. Op 3 ronden: 7. FruythofDe Meule- meester (B.), 188 p.; 8. Janssens Adriaanssense (B.) 102 p.; 9. CoolsThys- sen (B.), 101 p. Op 4 ronden: 10. Savelbergvan den Broeck (Ned.), 32 p.; 11. Guimbretière Le Nizerhy (Fr.) 2 p. De winnaar Bruneel maakte tijdens de aankomst een val en moest naar het zie kenhuis worden getransporteerd. VOETBAL DE MATCH TE GLASGOW. Volgens een leidend Belgisch sportblad zouden de volgende spelers in aanmerking komen voor ren plaats in het Continentale elftal, dat op 10 Mei a.s. te Glasgow de ver tegenwoordigende ploeg van Groot-Brit- tannië ontmoet. Doelverdedigers: Da Rui (Frankrijk), Ballabio (Zwitserland). Komich (Dynamo Moskou). Achterspelers: Maroso (Italië). Steffen (Zwitserland), Pawusa (Oostenrijk). Mi'ddenspelers: Tschaikofski (Zuid Sla- vië), Nagymarosi (Hongarije), Parola (Ita lië), Archangelski (Dynamo Moskou), Gre- goire (Frankrijk), Joksch (Oostenrijk), Castigliano (Italië). Voorwaartsen: Espirito Santo (Portugal), Melchior (Oostenrijk), Mitic (Zuid-Slavië), Gren (Zweden), Bobrov (Rusland), Nor- dahl (Zweden), Deak (Hongarije), Peyro- teo (Portugal), Fedotov (Rusland), Ben Barek (Frankrijk), Bobek (Zuid-Slavië), Mazzola (Italië), Zsengeller (Hongarije), Nyers (Frankrijk), Ferraris II (Italië). Wij merken hierbij op, dat ongetwijfeld behalve de hier genoemde nog tal van an dere spelers onder de loupe zullen worden genomen. Voorts lijkt het uitkomen van Russische spelers omenteel wel zeer pro blematiek, gezien de houding welke men in Rusland tegenover de matchte Glasgow aanneemt. DE VIJFDE CUPRONDE. Gisteren zijn twee wedstrijden van de vijfde cupronde overgespeeld. De uitsla gen luiden: Sheffield WednesdayPreston North End 0—2 Leicester CityNewcastle United 12 Het sneeuwde in Leicester, maar op het met sneeuw bedekte veld kon behoorlijk gespeeld worden. 45.000 toeschouwers waren te Sheffield getuige van den strijd tusschen de op een na nummer laatst van de tweede divisie, fheffield Wednesday, en de eerste klasser reston North End, die gisteren zonder bei de Beatties en zonder den international Fin ney speelde. Hetgeen niet wegnam, dat Preston al dadelijk de meerdere was van de Wednesday. Na de rust scoorde Preston in drie minuten tijds twee doelpunten door Wilson en Mcintosh. Als resultaat der genoemde wedstrijden luidt de zesde cupronde die op 1 Maart ge speeld wordt, als volgt: Sheffield UnitedNewcastle United, MiddlesbroughBurnley, Charlton AthleticPreston Nort End; LiverpoolBirmingham City. JAMBOREE EN BUTTENCENTRUM KATHOLIEKE JEUGDBEWEGING. De heer E. A. Schuettenhelm, directeur van het nationaal hoofdkwartier van de Ka tholieke Jeugdbeweging en de heer H. Mey- man, voorzitter van de Stichting Buitencen trum van de Katholieke Jeugdbeweging zullen heden 21 Februari van 19.15 tot 19.30 uur over den zender Hilversum II spreken over de Jamboree en het Buitencentrum. Biljartkamp Leiden-Lisse Op initiatief van den Leidschen Biljart bond, is- een massakamp tot stand gekomen met den Lisser Biljart Kring Maandag 24 Februari wordt een aanvang gemaakt met deze wedstrijden, in het clublokaal van de Carambal. Van eiken bond zullen de 12 sterkste uitkomen in 6 weditrijden, waar van 3 in Leiden er. 3 in Lisse Voor Leiden spelen a.s Maandag in Lei den: Ph. Verstraaten (T.OG.), H. Petit (U.V.S.L G. v. Klink (D.V.H. Roelofarends- veen), C. v. Rijn (Spoortje) Voor df-n Lisser Kring). J Wassenaar (Concordia),H. Faas (Concordia), P. Dui venvoorde (Excelsior) en A. Elefring (Luto). Competitie L.B.B. Voor de Competitie van den L.B.B. zijn er nog enkele wedstrij den in de le klas vastgesteld op Dinsdag 25 Febr., n.l. TOP. I—T.O.G I; D.V.H. I— Carambal I; U.V.S. IKlein Rustoord; Spij- kerbak 2—T.O.G. 2. Lisser Biljart Kring. Voor de persoon lijke kampioenswedstrijden 1ste klasse van den Lisser Biljart Kring ,eed Faas zijn derde nederlaag in dit tournooi; thans was het de VIOS-speler A. van Dieman, die met een verschil van slechts 1 carb. zijn tegen stander wist te kloppen. Door deze nieuwe nederlaag is C. Faas volkomen uitgescha keld. De kampioenskansen vpbr Degger zijn Op de algemeene vergadering van het In donesische Olympisch comité en de Pori (Indonesische sportbond) die onder voor zitterschap van den sultan van Djokja werd gehouden, werd het besluit genomen, dat Indonesië zich zal voorbereiden voor deelname aan de Olympische spelen, welke in 1948 te Londen plaats hebben. Men denkt aan de volgende nummers te zullen deelne men: athletiek, gewichtheffen, schieten, schermen, voetbal, basketbal, zwemmen en turnen. Het ligt in de bedoeling van het Indonesisch Olympisch Comité om de sport beoefening zoodanig aan te wakkeren, dat de deelnemers aan het begin van 1948 voor een uiteindelijke training onder een zich in het binnenland bevindende Duitschen sportleeraar in Tawang Mangoe (bij Solo) of Servgan (bij Madioen) zullen worden verzameld. Op het vorige maand in Solo gehouden eerste Indonesische sportcongres, dat werd bijgewoond door-vertegenwoordi gers van Gelore (Gerakan Latihan Olah- raga beweging voor licha^nsoefening) werd eerst besloten, dat het Indonesische Olympische Comité gereed zou worden ge maakt om verbinding te zoeken met de in ternationale sportwereld in het algemeen en het Internationaal Olympisch Comité in het bijzonder, teneinde deelname van Indone sische vertegenwoordigers aan de Olym piade te bepleiten. Van het noemen van namen van Indone sische candidaten voor de deelname aan de spelen in Londen, is gezien het beginsta dium waarin de voorbereidingen nog ver- keeren, geen sprake. Tot na toe heeft Ne- derlandsch Indië nog nooit deelgenomen aan de Olympische spelen. Wel vaardigde Java vertegenwoordigers af naar de zoo genaamde „Far Eestern Games" welke in 1938 in Manilla werden gehouden. nu fraaier dan ooit, alhoewel J. Duiven voorden, die slechts één nederlaag heeft, hem nog kan bedreigen. De uitslagen waren: J. Duivenvoorde 200 28 31 7.14 A. van Diemen 125 28 19 4.15 A. van Diemen 200 31 38 6.45 C. Faas 199 31 29 6.41 SCHAATSENRIJDEN. HARD ARREN IN HOOFDDORP. De Ver. IJsclub Haarlemmermeer te Hoofddorp organiseert op Zaterdagmiddag a.s. een wedstrijd voor arresleden, die om half twee aanvangt. De wedstrijd is onder verdeeld in ontmoetingen voor arren met boerenpaarden, voor harddravers en voor het schoonst geheel. De prijzen bestaan uit kunstvoorwerpen en herinneringsmedailles. Aanmeldingen kunnen tot Zaterdagoch tend 10 uur geschieden in hotel „De Land bouw" te Hoofddorp. WEDEROM MERENTOCHTEN. De Z.-H, Ijsbond organiseert Zaterdag en Zondag a.s. wederom de bekende een, twee en drie Meren-tochten over 20, 40 en 60 k.m. De ba:.en zijn opnieuw sneeuwvrij gemaakt. Startkaarten van 10 uur af verkrijgbaar café Zomerzorg, Leiden; cafe Hoogendijk, Oude Wetering en Paviljoen de Brasem in Oude Wetering. Nadere inlichtingen ver strekt de heer van Zwieten, Rijnsaterwoude. Alphen contra Ged. Staten Reeds jaren bestaan er plannen bij het gemeentebestuur voor den bouw van een tweede brug over den Rijn en wel ter hoogte van de EmmalaanHooftstraat. In verband met deze plannen heeft de raad van 8 October 1946 vastgesteld een bouw- verbod voor gedeelten van de Hooftstraat, V. d. Wilhelminalaan en van de Emmalaan en bijzondere rooilijnvoorschriften voor dezelfde gedeelten van genoemde wegen. Gedeputeerde Staten evenwel hebben hieraan hun goedkeuring onthouden oo grond van de o erweging, dat het noodig is gebleken het voor de gemeente gelden de uitbreidingsplan te herzien, in verband waarmede momenteel een studie aanhangig is bij den Rijkswaterstaat, den Provincia len Waterstaat en de Nederlandsche Spoor wegen. en dat eerst wanneer over een door den provincialen stedebouwkundigen dienst in het kader van deze studie ont worpen schema van hoofdwegen te land en te water overeenstemming verkregen is, zal kunnen blijken of de geprojecteer de brug over den Rijn in het stelsel van deze wegen past. Gedermteerde Staten zijn voorts van meening. dat, aangezien het nog geenszins vaststaat wanneer met den bouw van genoemde brug zal kunnen wor den begonnen en deze derhalve naar alle waarschijnlijkheid de eerste jaren njet tot stand zal komen, bii het ontbreken van deze zekerheid, door het opleggen van een bouwverbod en het vaststellen van bijzon dere rooilijnvoorschriften als hier bedoeld een niet gerechtvaardigde inbreuk op het eigendomsrecht van de eigenaren der be trokken gronden wordt gemaakt. Reeds langeren tijd staat het vast aldus schrijven B. en W. aan den Raad dat de geprojecteerde plaats het meest aangewezen punt is voor den tweeden Rijnovergang, nadat het drukke scheep vaartverkeer zal zijn omgelegd naar een nieuw kanaal ten Westen van de bebouw de kom. Deze tweede brug is van groote locale beteekenis, De geprojecteerde brug over den Rijn bij den Heerenweg vormt in de toekomst een derden overgang, die vooral interlocale beteekenis heeft. Het gaat hier tenslotte om een verschil van inzicht ten opzichte van een zeer be langrijk en ingrijpend onderdeel van het gemeentebestuur. De beslissing in dezen kan men niet uit stellen tot het tijdstip waarop die om trent het nieuwe uitbreidingsolan in zijn geheel zal vallen, daar dan toch steeds het zeker niet denkbeeldige gevaar dreigt, dat ondertusschen dusdanige bebouwings- of verbouwingsplannen ter plaatse moeten worden toegestaan, dat uitvoering van den voorgenomen brugbouw, wanneer deze ook in het nieuwe uitbreidingsolan zou zijn komen vast te liggen, practisch niet meer mogelijk zou zijn, dan wel s^chts met groote extra-kosten, welke door de nu getroffen maatregelen zouden zijn voor komen. Voorts meenen B. en W„ dat door dit bouwverbod en de rooilijn verordening geenszins op ongerechtvaardigde wijze een inbreuk wordt gedaan op het eigendoms recht van de eigenaren van de betreffen de gronden, wier belangen in vergelijking met de op het spel staande financieele be langen der gemeente, toch zoo gering dat bewuste maatregelen op dezen grond al leen reeds volkomen gemotiveerd zijn en de toch slechts zeer geringe inbreuk op meer genoemd eigendomsrecht hiermede gerechtvaardigd is. B. en W. stellen daar om voor in beroep te gaan bij de Kroon. HOOGMADE HET OVERLIJDEN VAN PASTOOR LIPS. Het stoffelijk overschot van pastoor Lips zal Zaterdagmiddag te» kwart vóór 3 uit Leiden aan de parochiekerk arriveeren. Te 3 uur rozenkransbidden bij de lijkbaar. Zondagmiddag te 5 uur de Metten, Maan dagmorgen te half 10 de Lauden, waarna te 10 uur de Requiemmis. Kapelaan P. Geven is door den Bisschop benoemd tot deservitor. De secretaris van den bond van voetbalpiofs, de heer Jamesfay, heeft de le den van zijn bond verblijd met hetgeen vermoedelijk een doode musch zal blijken. Hij heeft namelijk medege deeld, dat er plannen waren om een speciale voetbalpool op te richten, die 80 pro cent van de netto-winst ten bate van spelers, clubs en sportorganisaties zou afdra gen. Een Londenaar, een zekere Jack Carter, die eigenaar is van een textiel- bedri:f in Nottingham, heeft thans verklaard hiertoe het initiatief genomen te heb ben. „De eenige winst waar op wij beslag zullen leggen is 10 procent van de totale", aldus de heer Carter, waar mede bewezen is, dat zelfs tien procent van de winst van een poolmaatschappij Hdoende is om en behoor lijk bestaan op te leveren. De kans. dat het plan door de oetbalautoriteiten goed gekeurd worden zal, is uiterst gering. 6e voorzitter van de Football League, de heer Cuff heeft reeds ver klaard alles te zullen doen wat hij vermag om te voor komen, dat ooit een derge lijke transactie zal plaats vinden. Volgens het oordeel van den heer Cuff zijn voet balpools een maatschappe lijk kwaad. 3) ALKEMADE Rattenbestrijding. De commissie ter bestrijding van de rattenplaag in ons me rengebied heeft aan de gemeente Alke made thans doen toekomen .een hoeveel heid rattenvergif, welk vergif in de ko mende week moet worden uitgestrooid. De heeren C. Huigsloot te Roelofarends- veen, A. J. Zandvliet te Rijpwetering, C. van Egmond te Nieuwe-Wctering en K. A. van Asselt te Kaag hebben de organi satie van deze bestrijding op zich geno men en zullen aan de tuinders, boeren en andere particulieren de noodige inlichtin gen verschaffen. Het gif is voor R:elof- arendsveen en Oude-Wetering gratis ver krijgbaar aan de veiling en wel op Za terdag 22 Februari a.s. van 912 uur. Voor Nieuwe-Weterinp ten huize van den heer C. van Egmond van 912 uur. Voor de ingezetenen van Oud-Ade op a.s. Maan dag 24 Februari in café van der Hulst van 912 uur en des namiddags van 25 uur in café de Vergulde Vos voor de ingeze tenen van Rijpwetering. Voor het dorp Kaag zal het gif verkrijg baar zijn bij den heer K. A. van Asselt en wel vanaf Maandag tusschen 9 en 10 uur. De commissie wekt alle ingezetenen op aan deze bestrijding krachtdadig mede te werken. Het is voor de afhalins van het gif noodzakelijk, dat meegebracht wordt een klein doosje of potje om het gif in te doen. SASSENHEIM 40.JARIG BESTAAN VAN HET GROENE KRUIS. De plaatselijke afdeeling van het Groene Kruis bestaat 40 jaar. In de gehouden alge meene vergadering wees de voorz. in zijn openingswoord op dit feit en hoopte dat de vereeniging nog meer in bloei moge toe nemen. Hij heette de heeren dr. Zijp uit Sliedrecht, voorz. der vereeniging, dr. Moolhuizen van Kleuterzorg, het advisee- rend bestuurslid dr. van Nes. den heer Los, als vertegenwoordiger van B en W., en Zuster Beukeis bijzonder welkom. Hij gaf een overzicht van de werkzaamheden der vereen., die eerst alleen bestond in hulp aan zieken; later kwam üe t.b.c.-bestrijding er bij. In 1908 werd de eerste ligtent in ge bruik genomen, 5 jaar later Kwam de twee de er bij. Mej. J. M. de Boer was de le huisbezoekster. Het consultatiebureau voor zuigelingen werd in 1936 gesticht, het werk voor onvolwaardigen in 1939 begonnen, het consultatiebureau voor kleuters kwam in 1943 tot stand. De voorz. herdenkt voorts den heer Gus. van Dicst, die Zaterdag ten grave is gedragen. Hij heeft veel voor de afdeeling 'gedaan. Hierna kwamen de afgevaardigden hun felicitaties en beste wenschen aanbieden. De heer W. Loo deed dit ramens het Ge meentebestuur, dr. Zijerveld als oud-school arts en namen de Prot Ziekenverpleging de heer K. W. van Breeke. Volgens het jaarverslag staan nu 55 ge zinnen onder controle van de huisbezoek ster; 4 patiënten boven de 15 jaar en 1 jon gere patiënt waren opgenomen in een sa natorium. Het Consultatiebureau voor zuigelingen werd door 208 baby's bezocht, 868 huisbe zoeken werden afgelegd Voor de kleuter zorg waren deze cijfers resp 250 én 262. Met een nadeelig saldo van f 400 sloot do penningmeester zijn rekening. IJswedstrijd voor de jeugd. Gistermid dag had op de baan van de IJsclub een wedstrijd plaats voor de jeugd. Er waren ruim 250 deelnemers. De uitslagen zijn: 8 10 jaar: P. v. Rijn, K. v d. Geest, G. Mens, Sj. v. d. Geest, G. de Zwart, A. Postma. Il ls jaar: N. v. Nobelen, J. Jonker, J. Natzyl, W. Wilbrink, G. Buis. D. v. Tol. H. Möhl- mann, J. Verdegaal. 1315 iaar: T. v. Gent, P. Natzijl, J. Haver, C. Immerzeel D. Eyke- lenkamp, C. Westerhoven. Geboren: Hendrika Maria Theresia, d. van L. A. Bisschops en J. M. Bakker; Pe- tronella Margaretha Maria, d. van G. J. A. Voorn en !M. M. Elstgeert; Huurd Anne, z. van R. Eisenga en J. J. de Vries. Ondertrouwd: A. A. Matze 36 j. en M. A. Th. v. d. Weijden 22 j. Getrouwd: J. G. Tijssen 25 j. en T. G. v. Velzen 20 j. Overleden: J. van Dies.t 85 j.; F. W. Wlt- teman 27 j. STOMPWIJK Stichting Borgstellingsfonds. Men ver zocht ons onder de aanriaent van de Mid denstanders te wilien brengen, dat boven genoemd Fonds-, hetwelk thans gevestigd is: Jan van Nassaustraat 29- te Den Haag, haar werkzaamheden weer heeft hervat. Het doel der Stichting is het verleenen van hulp aan credietwaardigeT middenstanders, die in moeilijkheden zijn g-:aakt, voor zoo ver deze woonachtig zijn, dan wel tenmin ste drie jaren hun bedrijf hebben in de Ge meenten, die in de Stichting deelnemen en behooren tot het g'.bied der Kamer van Koophandel en Fabrieken te 's-Gravenhage. De spreekuren van den Districtscommissa ris, de heer L. A. Mooij, zijn als volgt: Dins dag en Donderdag van 1416 uur. Woens dag en Vrijdag van 1012 uur. PI. Adviescommissie voor de Gemeente Leidschendam: L. C. de Koning, voorzitter, Damlaan 24; H. van Wijk, secretaris, Vliet- weg 10. Leden: G. C. Schcttes, Sluisplein 3; W. Th. Vader, Veenstraat 77; C. M. Ver meer, Delftschekade 42; C. Waayer, Dr. van Noortstraat 95.

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 3