FILMAC (CASINO) SCHRIJVER Nationale Koppelwedstrijd LEIDSCH TRIBUNAAL iftT) SLAGERSBEDIENDE en LEERLING Bloemisterijvergunningen Abonneert U SxvLóutn Cmda tf Zaalwachter BOUWKUNDIG TEEKENAAR ORANJE PROGRAMMA Nat. Comité Rijkseenheid N.V. De Leidsche Courant, Papengracht 32-31 WOENSDAG 19 FEBR. 1947 DE LEIDSCHE COURANT 6 De zitting van het Leidsche Tribunaal opende gisterenmorgen met de volgende uitspraken: G. J. Bouwmeester, ontzetting uit het actief en passiel kiesrecht en het recht on? ambten te bekleeden, S. A. v. Leeu wen en L. Berk onderzoek heropend; D. J. van Rossum, ontzetting uit de beide kiesrechten en uit het recht functies *.e bekleeden in de vakvereeniging; C. W. Boer, ontzetting uit de beide kiesrechten, verbeurdverklaring van het radiotoestel en opheffing van net beheer over zijn vermo gen; M. den Hertog, ontzetting uit de beide k esrechten, opheffing van het beheer over zijn vermogen: P. C. Roelandse, onder zoek heropend. Als eerste kwam hierna W. de Jong voor. kantoorbediende te Leiden. Hij was lid van de N.S.B., W.A.-man, las VoVa, het Nat. Dagblad en de ZwarteSoldaat en werkte vrijwillig voor de Duitschers in Berlijn en later in NSKK-verband. Ver dachte zeide door de doelstel1 ingen van de N S,B. te zijn aangetrokken. Hieruit vloeide alles voort. Van landverraderlij ken aard in den gebruikelijken zin wa ren zijn handelingen echter niet, zooals de advocaat, mr. T. J. Sprik naar voren bracht. Mr. Sprik achtte de 20 in detentie doorgebrachte maanden dan ook ruim schoots voldoende en vroeg mede in ver band met dezen blijden dag voor het Ne- derlandsche volk, onmiddellijke in ♦rijheid- ste'ling. Het Tribunaal ging hiertoe niet over en bepaalde de uitspraak over veer tien dagen. J. van Kesteren schilder te Leiden, was lid van de N S B.. W.A.-man, werkte vrij willig op het vliegveld Valkenburg en later bij de O. T. en de Bergingstroep Speer. Be schuldigde zeide op Valkenburg gedwongen gewerkt te hebben en later, verdacht van sabotage naar de O. T. gegaan te zijn. Dit werd later automatisch veranderd in de groep Speer. E. Kneblich, evenals de vorige verdachte nog gedetineerd, "wilde een advocaat; de zaak werd dientengevolge voor onbepaal- den tijd uitgesteld. J. Bakhuizen was bakkersknecht te Lei den. Hij werd door nieuwsgierigheid ver leid een vrij regelmatig bezoeker van N.S.B.-vergaderingen, weshalve men hem tot lid bombardeerde. In Berlijn werkte hij in een ijzergieterij, latei ging hij naar de Wachtdienst Nieder-Sachsen, omdat hij toch zijn brood moest verdienen. Toen de kolenhandelaar Zijlstra verd. niet vlug ge noeg bediende en genoemde Z. zich boven dien beleedigend uitliet over de Wehr- macht, wandelde BI. naar de Ortsgruppen- leiter en deed zijn beklag over Z. Vooral, zooa's hij zeide. omdat Z ook zijn vrouw had beleedigd. ,.In elk geval had je steun kunnen trekken!" was de repliek van den president. Ook deze gedetineerde hoort de uitspraak over veertien dagen. UITREIKING BONKAARTEN. Donderdag, 20 Febr.: letter B vanaf Bo- clewes t/m Brekhoven. De Coöp. Vervoeronderneming Kring Leiden is vandaag begonnen met een transport industrie-kolen ten behoeve van de Lichtfabrieken in Lelden. KjVJ „St. Petrus". Hedenavond 8 uur bijeenkomst Rapenburg 52. Alle leden wor den verwacht, daar er onder meer een zeer belangrijk onderwerp op het program staat, waar ieder lid z'n stem zal moeten uitspre ken. Tevens voortzetting competitie. ACADEMISCH KUNSTCENTRUM. Jaap Kallenbat-h. Het blaaskwintet, dat voor dezen avond was uitgenoodigd, kon niet optreden, we gens een ongeval van een van de mede werkenden. George van Renesse, die in de plaats zou komen, werd ongesteld en nu speelde (geheel onverwachts, geheel on voorbereid en pas hersteld van een ziekte) de pianist Jaap Kallenbach een programma dat deels klassiek en deels -omantisch was. Bach, Schumann, Debussy, Chopin. Pianis- tiek dus van formaat, hoewe1 iets van den laatsten tijd te leeren kennen zoozeer ge- wenscht is. Bedoeld is, dat cp deze concer ten muzikale voorlichting gegeven wordt en hierdoor scheen 't mij toe wilde de avond in twee helften uiteen vallen. Men mag niet verwachten, dat elke pianist een spreker is, maar men mag wel ver wachten, dat deze van de microfoon, die voor hem staat gebruik maakt, iemeer wan neer men, zooals Kallenbach een zwakke stem heeft. Hij deed dit niet en was ook nagenoeg onverstaanbaar. Hij speelde een Partita van Bach (suite van in karakter contrasteerende dansen) waarin lijn en op bouw waren. Dan Schumann's driedeelige Fantasie", aan Liszt ongedragen; een an- dermaal meer voorbereid zal de pianist ons ongetwijfeld meer onder de bekoring van 't mooie werk kunnen brengen. Afwijkend naar de impressionisten viel Debussy's „Refles dans l'eau' blijkbaar in de smaak, evenals de drie Chopins, waarvan de „Noc turne" minder slaagde, de „Barcarolle" krachtig van rhythme werd gehouden en de „Ballade" een vurig rubato kreeg. Dank baar voor wat Kallenbach presteerde eb niet minder voor zijn bereidvaardigheid, waardoor dit concert kon doorgaan, ontving hij ruimschoots applaus, waarvoor hij met een toegift dankte. J KORTMANN. ,,Het Centrum" Ter gelegenheid van de geboorte van de Prinses organiseerde genoemde Vereen, gistermiddag schaat- senwedstrijden. Te ongeveer half vier von den de wedstrijden plaats op de baan van de Nieuwe Rijn De baan was aan beide zijden met vlaggen getooid en van paa] tot paal met guir'andes versierd. Het ge heel wérd opgeluisterd met muziek, het welk verzorgd werd door het Ing. Radio Techn. Bureau H. J. Koets a. h. Gangetje alhier. Voor deze wedstrijden bestond groote belangstelling zoowel door deelne mers als door het publiek. De uitslagen waren als volgt, hoofdprij zen: Toos v. C'eef 4 knotten wol. Petra van Cleef zakdoeken; Jopie v. Belzen schaatsen; Casper de Goede boekwerk; Jannie van Belzen boekwerk. Kleine prijzen; Paul van Oerle; Kees Roos; Jan Dop; Corrie de Cler; Ria Brinks; R'etje van Cleef; Bennie van Cleef; Kees Wiekhart. Des avonds hadden gecostumeerde wed strijden plaats. De uitslagen waren als volgt: le prijs jhr, L Vrijenhoek 1 groote taart; 2e prijs jlir. R. Rippe 1 kleine taart. BURG. STAND. Geboren: Geertruida Ida Christina d. van G. C. Guleij en G- de Graaf; Maarten z van W. Stijger en J. van Duijn; Elisabeth Clara Johanna d. van T. van Boheemen en J Tijssen; Antonia Constance Lucia d. v. W. Veder en B. de Zeieuw; Antonius Jo hannes Andreas Maria z. van S. A. Gokke en C. J. C Thomasse; Jack Cornelis z. van H. J. van Moll en H. H. Nooij; Johannes z van W. de Vrind en J. E. van Rossum; Hendrik Krijn Cornelis' z. van S. Dreef en A. H. Beijer; Francina Johanna Theresia d. van J. C. van Dijk en W F. van Win- sen; Wilhelmina Jacoba Apolonia d. van J. C. van Dijk en W. F. van Winsen; Libbe Hans z. van A. van Drie len H. H. Hooge- veen: Maria Elisabeth Johanna Henrica d. van A. van der Stoken L. M. C. Lomme- laars; Johanna Jacoba d- van J. van Dis sel en E. Neuteboom: Wilhelmina Helena Maria d. van H. C. P Plasmeiier en A. M. Slootjes; Aaltje Minke Anna d. van S. Bloembergen en H. Veenstia: Petrus Fran- ciscus z. van P.' F. Binken en N. Mesman; Wilhelmus Antonius z. Van J. Roe®°veen en D. van den B°rg; Margeneta Catharina Willibrorda Maria d van M. A. van Don gen en G. H. M. te Niienhuis: Cornelia Pe tronella Gerarda Maria d. van J. A. Dob- hen en J. van der Meer. Overleden: C. Chau^ron vr. 71 j.; F. M. Borst wed. van J. de Vette 72 j. Geboren: .Tohanna Elisabeth Gabriëlla, d. van K. van Vlieten J. C. Trailers; Atria nus, z. van A. van Polanen en S. W. Plan- ie; Max Nicnlaas Fduard, z. von J. A. Hartelok en M. C. H. Visser: Carolina Jo hanna Cornelia, d. van W. Helvensteiin en C. J. C. de Keuning; Adriana Antonia. d. van H. J. de l'Ecluse en A. A. Roman; Phi- lipous Jacobus, z. van J. van Leeuwen en I. Schut; Hans, z. van J. Bavelaar en A P. Chrispijn; Pieter Jacobus, z. van S. Plat- teel en E. van der Linden: Alida, d. van P. J. van Leeuwen en J. B^ansjaar; Maria Helena, d. van J. M. de Jong en M. H. Speel; Francsica Johanna Wilhelmina, d. van J. D. van Tongeren en T. J. Bisschops: Geertruida, d. van J. W. de Goeij en C van Kooperen; Margrietha, d. van W van der Steen en B. Tuinhout; Petronella "Hen- drika Engelina Maria, d. van T. Caspers en B. M. Koemans; Petronella Jacoba, d. van G. van Duijl en P. M. Hogenes; Cornelis Pieter, z. van A. Korenhof en E van der Mey; Maaike Maria, d. van J. van Heinin gen en H. B. van Eek; Johan Herman Jaap z. van W. Frijling en C. L. Kooreman; Ma ria Jacoba. d. van C. Ottenhof en M. J. Petit; Bastiana Elisabeth, d. van W. F. van Klaveren en A. van Haalem; Arnold, z. van A. Romeijn en J. W. van der Wal; Maria Klazina, d. van J. Vooijs en J. Varkevisser; Elizabeth Wilhelmina Gerarda, d van C. N. van Haasterecht en H. de Vogel Adriana Maria Johanna, d. van N. G. Stokman en J. R. de Frankrijker; Maria. Catharina Eliza beth, d. van J. G. Ventevogel en G. Sijpe- stein;-Catharina Jeannette, d. van J. J. van Ees en J. Korenhof; Barend, z. van J. Hors man en J. van Houwelingen, Marius, z. van T. den Duik en M. van der Leden. Gehuwd: H. Coutinho jm en B. R. Kerk- hot jd.; W. J. H. BreedeVélt jm. en A.'J. van Giezen jd.; J. H. M. Frentrop jm. en W. M. van der Krogt jd. Overleden: J. de Boer man 51 j.; H. F. T. Winterberg wed. van J. C Winsser'73 j.; J. de Vrind zn. 1 dag; A. G. van Leeuwen man 45 j.; N. D. A. van 't Hooft vr. 85 j.; C. Bekooij vr. 88 jr.; J. H. Verlint man 75 j.; W. H. Neijenbuur wed. van L. P. van der Drift 71 j.; W. de Zwijger wed. van I. Mieog 92 j.; A. van Schoor.derwoerd den Bezemer man 82 j. OEGSTGEEST Herdenking in de Mauritskerk. Nau welijks was de geboorte van de vierde oranjetelg bekend of de Oranjevereeniging riep de inwoners op voor een plechtige herdenking van de blijde gebeurtenis in de Mauritskerk. die zich gisterenavond ge heel vulde. Onder de aanwezigen merkten we op o.a. burgemeester J. C. Bauman, pastoor J. Looyaard, ds. E. Eringa, het be stuur der Oranjevereeniging. De kansel van dit kerkgebouw was gedrappeerd met vlag- gedoek, oranje en bloemen. De heer D. G. Sanders sprak een kort inleidend woord, waarna pater Borrerhaeus de Greeve het spreekgestoelte betrad. Zij neerw. bezon zich op de motieven van de blijdschap over de geboMe van deze vierde Oranjetëlg. Onze jubei betreft op de eerste plaats de goede afloop van de ge boorte, dat altijd weer een mysterie is. Ten 2de om de jonge moeder zelf. Ten 3de om den vader en ten slotte om onze Koningin, die door deze jubel niet in de schaduw wordt geplaatst, doch hierdoor juist naar voren treedt. Er is ook jubel wegens de ver levendiging van het besef voor de monar chie. Als tweede spreker trad op. prof. ds. Ba- vinch uit Kampen, die de naar buiten tre dende blijdschap als de blijdschap der stilte têekepde. Ook dit Oranjekind heeft men te zien in het licht van Gods plan. God al leen weet wat liet worden zal. Dit is het wat ons op dezen dag sterkt. Voorts wees hij op het feest der eenheid. Vervolgens zette spr. de beteekenis van ons Vorstenhuis uit een. wat meer is dan een symbool. Op een dag als dezen bruischt in ons de gedachte op van „Mijn Vaderland", wat tijdens de bezettingsjaren zoo tot ons sprak. Met deze jonge prinses treedt Nederland 'ii de pe riode van een herrijzend Vaderland. De heer Sanders dankte de sprekers en de aanwezigen voor hun belangstelling. De redevoeringen werden omlijst door orgel spel van den heer A. Smink. „De Hanze" viert Vastenavond. Dat het bestuur van de R. K. Middenstandsver- eeniging „De Hanze" haar activiteit niet alleen beperkt tot het behartigen van de materieele belangen der middenstanders, maar haar capaciteiten zich oolc nog verder uitstrekken, bewees wel de door haar op gezette Vastenavondviering, welke zij Zondagavond in het St. Willibrordgebouw aan haar leden presenteerde Degenen die de kou getrotseerd hadden om Vastenavond te komen vieren in de ge zellig ingerichte zaal, werden al dadelijk bij het binnenkomen onthaald op warme koffie met gebak, hetgeen er natuurlijk in ging als koek en direct de juiste stemming erin bracht. De inwendige mensch bleek overigens de volit aandaclft van de feest- commiss:e gehad te hebben, want in den loop van den avond werden achtereenvol gens eenige rondjes koffie met gebak, wijn LAATSTE BERICHTEN EEN BON VOOR DRIE EIEREN. In de bonnenlijst, welke a.s. Donderdag gepubliceerd zal worden, komt voor alle leeftijdsgroepen een bon voor drie eieren. '(voor de dames), borrels (voor de heeren), versnaperingen, croquetten en toast op gediend (waar lia.en ze 't vandaan!). On- dertusschen werd van den anderen kant van het voetlicht een bont Vastenavond programma aan de aanwezigen voorgezet, wat minstens evenveel afwisseling ver toonde a s de aangeboden verver^chingen, eveneens van zeer goede kwaliteit was en daarom niet minder geapprecieerd werd. Het leeuwenaanae-el hierin werd verzorgd door den humorist H. van Steenvoorden, die met medewerking van den heer Augus- tinus als accordeonist de talrijke aanwezi gen diverse malen onthaalde op geestige liedjes en kostelijke monologen. Het pro gramma werd verder afgv/isseld t door het optreden van een Hawaiian-trio (zónder Hawaiian-gitaar maar mét eenige mooie liedjes in die stijl), een declamatrice, pro- ftssor Okkie, e.en kwartiertje hersengym nastiek en een speech van Pastoor Looyaard waarbij deze het groote belang van het be staan van een middenstand as buffer tus- schen de arbeiders-coöperaties en het groot kapitaal belichtte en daarbij tevens den wensch uitsprak, dat de werkvergaderin gen voortaan een even vlotte opkomst van Je leden zouden mogen zien als nu dezen avond het geval was. Een van de hoogtepunten van den avond vormde ook de verloting, waaraan een aantal prachtige prijzen verbonden was, en waarvan het alleen opmerkelijk was, dat veel prijzen voorkeur vertoonden voor bepaalde tafeltjes, overigens niet tot on genoegen van de aanzittenden. ij De voorzitter dankte na afwerking van het programma de medewerkenden voor het gebodene en de feestcommissie voor het vele werk dat verricht was om dezen avond te doen slagen.* Dit beteekende ech ter nog niet het einde van het fee^, want nu gingen onder Vding van Hennv Boes de beenen van den vloer en kreeg iedereen de ge'egenheid een gezellig dansje te maken. Zelfs de ouderen konden niet stil blijven zitten, toen zij den kans kregen om aan een oude wals of een Veleta actief deel te amen. De stemming werd steeds prettiger* en het was ver na middernacht, toen het viir.de werd aangekondigd van een feest avond, waarop het „IIanze"-bestuur met voldoening kan terugzien. Speeltuinen. De heeren G. J. Blomsma C. Oosterom, J. J. van der Poel, ir. J. J. Rutgers, dr. K. Simon Thomas, mevr. P. H. SmitsWitvliet, mr. J. H. Valentgoed, hebben een comité gevormd om te komen tct een „Stichting tot oprichting en instand houding van kinderspeelterreinen". Zij rekenen daarbij op de welwillende hu'p van het gemeentebestuur, zoodra blijkt aat de gemeentenaren bereid zijn de tot standkoming dezer speelterreinen met een voudige toestellen voor lichaamsbeweging en ruimte voor gemeenschappelijke spelle tjes te verwezenlijken, zoo mogelijk onder leiding van bevoegde krachten. t Heden overleed tot onze diepe droefheid, in het St. Elisabeth Ziekenhuis ie Leiden, geheel onverwacht, zacht en kalm, voorzien van de H.H. Sacramen ten der Stervenden, onze geliefde Zuster. Behuwdzuster, Tante en Oud-Tante Mevrouw WILHELMINA HELENA NEIJENBUUR weduwe van LODEWIJK PETRUS VAN DER DRIFT in den ouderdom van 71 jaar. 4210 Namens de familie, 's-Gravenhage: G. Th. van der Lans ext. Test. Rotterdam: F. Malhmann Leiden, ,16 Febr. 1947. Witte Rozenstraat 22. Condoleantieadres: Noord wal 112. 's Gra- venhage. Rozenkransbidden Woensdagavond 7 u. in het St. Elisabeth Zieken huis. Hooigracht te Leiden. De H.H. Uitvaartdien sten zullen gehouden worden Donderdag, 20 Febr. a.s., in de paro chiekerk van St. Petrus. Kamerlingh Onneslaan te Leiden; de Stille H. Missen te 7.30 en 8 uur, en de gezongen H. Mis van Requiem te 10 uur, waarna de begrafenis van de Kerk uit. in het familiegraf op de R K. Begraafplaats. Kerkhof laan te 's Gravenhage Aankomst a'.daar circa 11.45 uur Algem. kennisgeving. Hiermede betuigen wij on zen harte'.ijken dank aan allen die tijdens de ziekte en het over'ij den van onze innig ge'iefde Moeder ELISABETH CATHARINA VAN SCHAICK Weduwe van H. F. NOORDMAN blijken van belangstelling hebben getoond in het bij zonder den H.E. H. Deken D. Bont. den WelEd. Heer Kape'aan Jos*. Koomen. deh ZeerGel. Heer Dr Wybo Kortmanr. en de wijkzus ter Hoogeveen. Uit aller naam, A. G. J. Noordman Zoeterwoude. 15-2-'47. Weipoortscheweg 56 4215 DANKBETUIGING Voor de vele blijken van belangstelling, ondervon den bij ons veertigjarig hu: welijksfeest. betuigen wij onzen hartelijken dank. W. M. Lexmond J. M. Lexmond Hoogeveen t Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig en smartelijk lijden en voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden in den ouder dom van 71 jaar, onze geliefde Broer, Oom en Zwager LAURENTIUS JOHANNES VAN DER MEER Uit aller naam, A. van der Meer. Stomp wijk, 18 Febr. '47. Rozenkransbidden des avonds om 8 uur. 4223 De H. Uitvaartdienst za.' gehouden worden in de parochiekerk v. d. H. Laurentius te Stomp- wijk op Zaterdag 22 Fe bruari. waarna de be grafenis op het R. K. Kerkhof aldaar. Ter Inspectie der Invoerrechten en Accijnzen te Leiden, Langebrug 20 kan een geplaatst worden. Leeftijd van 16—24 jaar. Zij die machineschrijven kuhnen, genieten de voorkeur Spoedige sollicitaties mondeling of schriftelijk aan bovengenoemd adres van 9—12 uur en van 1416 uur. cdö Da K.L.M. vraagt yoor onmiddellijke indiensttreding ERVAREN TECHNICUS op het gebied van DRUKWERKE!" H B.S. opleiding; goede kennis van de Engelsche taal veieischt. Leeftijd plm. 30 jaar. Standplaats Den Haag. Sollicitaties uitsluitend schriftelijk met pasfoto» volledige gegevens omtrent opleiding en ervaring aan de afdeeling Personeelszaken der K L.M., Raamweg 9J, Oen Haag. Op enveloppe en brief vermeden: „TECHNICUS DRUKWERK" Bijlagen worden niet geresumeerd. i ;JS EN WEDER DIENENDE om prijzen van 180 140.—, 120.- en 110.- op de baan van de Rijpwoteringsche IJsclub op de KOPPOEL te RIJPWETERING, op DONDERDAG 20 FEBR., nam. 2 uur Melden tot 1 u. 30 in de „VERGULDE VOS", telet. opgave'-18. Inleggeld fl.— per persoon. Entree baan voor leden 10.25. Niet-leden 10.50. - 4217 MEVR. G.VAREKAMP MARIEN P0EL5TRAAT21 LEIDEN maand. dinsd. dond. vbudag 2- m uur Heden prima elastieken binnenbanden Nette Werkster gevraagd, 4 ochtenden per week. v. d. Brandelerkade no. 10. 4216 Fa. C. WIJNNOBEL H00QEW0ERD 39 c.v. N. Bakker Hz., Roelofarendsveen, Tel. 487 Kenget. 1713 OP HET PAROCHIEBLAD per jaar. 14.50 p. kwartaal 11.20 per maand 10.40 Bur»au: Papengracht 32, Leiden, Telefoon 20935 Gevraagd een nette R.K. Dienstbode voor iederen dag of énkele dagen uer week. G van Ruiten. Noordkade 12, Roe- loiarendseven. 4206 GEVRAAGDv STEDEL'JK MUSEUM DE LAKENHAL Uitsluitend schriftelijke sollicitaties bij den Direc teur. 4211 Kermis te Rijpwetering De 41 prijzen van de 'oterij. gehouden op de Vasten avond-kermis te Rijpwete ring, vielen in volgorde van 1 tot 41 op de volgende nummers: x434 85 1224 789 1083 19*3 157 1830 1521 1453 364 184 1551 1747 1766 884 2 1924 803 871 1931 1877 217 1930 1246 1273 846 622 1664 443 452 1411 404 86 1622 1062 784 643 912 989 1234 Deze prijzen kunnen wor den afgehaald b" G. B°elen Kcpnoe'laan 4. a'hier ('iefst op Zondag 23 Februari a.s ra de Hoogmis). 4221 OOSTHOEK ZOON N.V. te Alphen a.d. Rijn vraagt een voor haar betonfabrieken a.d. Hooge Rijndijk te Zoeterwoude (telef. 21824). 4209 WELK R.K. MEISJE of verpi. of leerlingverp'. wil voor ongeveer 2 maan den te Noordwijk ons hei pen in de V uishouding. z. kinderen, goed loon, van 's morgens 9 tot 's avonds Z uur daar mijn vrouw van een ziekte no® niet geheel is herste'd. Br onder no. 163 bur. v d. b'ad. AGENT GEZOCHT groote Verz. Mij, zoekt voor Sassenheim en Om streken een agent. Zij die op de hoogte zijn en over relaties beschikken, genie ten de voorkeur. Geen borg stelling Ruime bijverdien sten. Zeer goede Prov;sie. Br. onder no 4212 bureau van dit blad. Offic. Publicatie DISTRFBH^DIENST LEIDEN. AFHALEN VAN DFSTRI- BTJTI^B^SCHFfDEN IN VERBAND MET DEN NATIONS I-W?N FEEST DAG. Diegenen, die distribu tiebescheiden moesten af halen op D:nsdag (natio- nalen feestdag) zullen in d? gelegenheid worden ge- steV deze bp?che;den as Donderdag. 20 Februari af~te halen. Zij. die bonkaarten K 705 moesten afha'en op den nation alen feestdag, kun nen dit doen on as. Maan dag 24 Februari. Bakkers die moesten in- 'everen oo Dinsdagmorgen, kunnen dit doen a.s Vrii- dag. 21 FebruarL van 8.30 uur tot 10 30 uur en van 2.tot 3 30 uur. Textieihandelaren. die oo Dinsdagm'ddag moesten in leveren. doen dit op Vrij dagmiddag van 2.tot 3.30 uur. AnfN^CAP WARMOND. Zitting zal worden gehou den op as. Donderdag, 20 Februari. Diegenen, die bescheiden moesten afha len of inleveren op Dins dag, zal dus op Donderdag daartoe gelegenheid wor den gegeven. 4222 vertoont nog heden en Donderdag voor ae vele teleurgestelden HET SPECIALE ter gelegenheid van de BLIJDE GEBEURTENIS Voo stellingen ieder heel uur vanaf 10 uur 's morgens Alleen 9.15 uur: RAMUNTCHO Denkt U aan de bijeenkomst op VRIJDAG 21 FEBRUARI a.s, STADSGEHOORZAAL 's avonds 8 uur Sprekers Oud-Minister WELTER en Oud-tid Volksraad JANSSEN ZAAL IS VERWARMD '"iiiiii|| TELEFOONTJES worden dagelijks, geplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt f 1.50, uisluitend tegen contante betaling. minimuimill TELEFOONTJES PERSONEEL 2 R- K. Boerendienstbode gevraagd bij J. A. Straathof Vriezekoop 540, Leimui- den. 143 AANGEBODEN 2" Microscoop, gasfornuis, brankast. pracht micros coop, brandkast absoluut brandvrij, tevens 4 vlams gesfornuis, zijbladen wit geëmai'leerd bad met geij- ser 95 koopje, eetservies enz Nieuwe Rijn 60 t. o. v. Watersteeg. Tel. 22150. 158 2 Radio, schrijfmachine, haard, bureau, pfacht radio U. K. G., prima insluit- haard, koperwerk, antiek eiken porce'.ein kastje op on derkast, uitschuiftafels, stoelen. Perzisch kleedje. Te zien dageüiks Nieuwe Rijn 60. Tel. 22150 tegen over "Watersteeg. 157 Voor ZADLN, PLANTEN. BOONENSTOKKEN RUI MATTEN en vRUCHTBOOMEN IS OOK UW ADRES: TH. A. HIJDRA Noordeinde A 8, Langeraar, Tel. 34 Beperkte voorraad dun TOUW voor bloemen te bossen LOONSTATEN 3 ct. per stuk VERZAMELLOONSTATEN (nieuw model) 12 ct. per stuk Verkrijgbaar: Illilli 2 Te koop Accordeon merk Li'a". 80 bassen en register, z e.a.n Noordein de 17. Roelofarendsveen. 2 Te koon Vloerk'eed. 4 moderne stoelen met twee fanteu'lc en tafel naaima chine. accordeon.schinners- fornnisip. viool enz. Hom gracht 55. 165 GEVRAAGD 2 Te koon gevraagd en kele roeibooties. ijzer of hout. moeten in goeden staat ziin. Br. me» «rijsop- *-aaf onder no. 4218 aan a°ent L. Crt te Warfmond ?UDE WETERING Abonnementen en advertentiën wor den aangenomen door VESSEUR OVZRZIJDE1 B

Leidsche Courant | 1947 | | pagina 4